PDA

View Full Version : drz 400



Σελίδες : 1 2 [3]

Vasilis 66
25/10/2010, 22:33
Μετά από 1 χρόνο συμβίωσης με το CCM 404 ds ήρθε η ώρα για σερβις (το οποίο θα γίνει στη πυλωτή μου ;) ) Το θέματάκι είναι τα λάδια.
1. τα πρώτα λάδια που μπήκαν ήταν τα SUZUKI SYNTHETIC. Είναι ακριβώς τα ίδια με τα MOTUL 5100 synthetic blend;
2. Από τα συγκεκριμένα λάδια έμεινα γενικά ευχαριστημένος. Το μόνο μελανό σημείο ήταν ότι σε καταστάσεις υψηλής θερμοκρασίας(βεντιλατέρ αναμμένο) το σασμάν μπερδευόταν λιγάκι (χάσιμο της νεκράς κτλ). Βέβαια αυτό μπορεί να μην οφείλεται στα λάδια αλλά (στην υποψία?) στο υψηλό ρελαντί που βέβαια σε υψηλές θερμοκρασίες το πράγμα χειροτερεύει.

Σκέφτομαι μήπως δοκιμάσω και κάτι άλλο. Υπάρχουν δοκιμασμένες άλλες προτάσεις;

VIDAS
27/10/2010, 23:11
Εγω του βαζω ημισυνθετικό 15w/50w ή 20w/50w .
Τα Yamahalube που εχω βαλει τις πιο πολλες φορες μου αρεσαν παντως/δεν ειδα κατι κακο .

Το ρελαντι προσπαθησε να το σεταρεις στις 1.500-1.600 .

ns1982
14/05/2011, 13:58
Ξέρει κάποιος άν υπάρχουν διαφορές και ποίες είναι αυτές στο drz sm απο το 2005 και μετά?

VIDAS
14/05/2011, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ns1982
Ξέρει κάποιος άν υπάρχουν διαφορές και ποίες είναι αυτές στο drz sm απο το 2005 και μετά?
Μονο χρωματα κι αυτοκολητα .
Τα μοντελα '07-'08 που ηταν και τα τελευταια που εφεραν εδω ειχαν fat bar τιμονι και ψευτομανιταρια στους τροχους απο τη μανα τους .

Κατα τ'αλλα ολα τα ανταλακτηκα ειναι ιδια απο τα πρωτα μεχρι τα τελευταια .

ns1982
14/05/2011, 14:06
thank's:smilea:

VIDAS
14/05/2011, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από ns1982
thank's:smilea:

Τι ψαχνεις , μηπως μπορω να βοηθησω :beer:

ns1982
14/05/2011, 14:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από VIDAS
Τι ψαχνεις , μηπως μπορω να βοηθησω :beer:

Απλά κοιτάζω για το συγκεκριμένο μηχανάκι και έψαχνα να δώ άν έχουν διαφορές


Άν τελικά το πάρω θα σε ρωτήσω, είσαι ο ειδικός απ ότι έχω δεί στα drzτάκια

Ευχαριστώ:beer:

ger_zoym
14/05/2011, 16:34
να συμπληρωσω......και οι διακοπτες ειχαν μια αισθητικη αλλαγη τουλαχιστον στα S αλλα ολα ηταν και ειναι ιδια απο μηχανικα τουλαχιστον.Αμα δουλευεις το ebay θα βρεις απιστευτα ανταλλακτικα και αξεσουαρ.Ειδικα στο αμερικανικο.

thimiosbar
04/07/2011, 16:38
re pedes kalispera sas kserei kaneis na mou pei ti xreiazete allagi se ena drz apo motard na ginei edouro???

ger_zoym
05/07/2011, 11:29
Aπο μοταρντ σε εντουρο????????Μπροστινες μπουκαλες και πισω ψαλιδη και ενα Ζευγαρι ζαντες.Το μπροστινο στο εντουρο ειναι συμβατικο ενω στο motarnt ανεστραμενο,πισω ειναι αλλο ψαλιδη του μοταρντ αλλο του εντουρο.Δεν ξερω εαν υπαρχουν καποιες αλλες αλλαγες εκτος απο αυτα.

thimiosbar
05/07/2011, 16:22
s eyxaristw!!! an kserei kanenas allos tpt parapanw as mou pei!! gt thelw na parw ena drz kai den vriskw ena pou na mou kanei klick se endouro antithetoseinai polla afta pou mou aresoune se motard!!! kai lew na parw ena motard kai na to kanw egw endouro!!!

ger_zoym
05/07/2011, 20:31
Να ξερεις,το κοστος απο motard σε enduro ειναι μεγαλο.Καλυτερα να παρεις το enduro (Ε) που εχει 10 αλογα παραπανω απο το S και το SM και να το βαλεις ζαντες motard.Βεβαια και σε αυτη την περιπτωση υπαρχει το ΑΛΛΑ.Εαν μετατρεψεις το enduro σε motard δεν θα εχεις την αισθηση και την γεωμετρια που πρεπει και εχει το sm.Στα λεω εκ πειρας.εχω το S.

VIDAS
21/09/2011, 21:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από ger_zoym
Αρχισα το ψαξιμο λοιπον για τα λεγομενα καρβουνακια αφου τα συμπτωματα αυτο εδειχναν.Απο την suzuki μου ειπαν 70 ευρο!!!!!!!!!!Καρβουνακια μαζι με στελεχος (ετσι μου ειπαν) χωρις περαστικα απο μαστορα.Εβγαλα λοιπον την μιζα μονος μου και την πηγα σε ηλεκτρολογο,εβαλε τα κλασικα καρβουνακια που βαζουν σε μιζες και ηλεκτρικα εργαλεια κτλ και σε 2 ωρες ετοιμος.Κοστος 15 ευρο ολα μαζι.Αποτελεσμα,μεχρι στιγμης ολα καλα.


Μια απ'τα ιδια... πηγα σημερα να το παρω και η μιζα δε ψηθηκε ποτε να γυρισει..:cry:
Κλασικος απαισιολογος-καταστροφολογος αφου περασαν ολα τα χειροτερα απ'το μυαλο μου μετρησα τη μπαταρια και βγηκε μια χαρα , μια ψιλη σφυρια στη μιζα και πηρε .
Τα καρβουνακια μου χτυπαν τη πορτα..!

Ειδα σε ξενο σαητ απο Ευρωπη οτι τα εχουν 44ε , τα μεταφορικα τους βεβαια ειναι αλλα τοσα οπωτε δε παιζει..
Να εχουν ριξει τις τιμες ανταλακτηκων αραγε ή εδω εχουν ακομα 70ευρω ?

Αν ειναι 70ευρω τοτε θα κανω κι εγω το ιδιο με τον Μακη .

ger_zoym
22/09/2011, 12:44
Δεν αξιζει να αγορασεις ουτε τα γνησια ουτε απο ebay.Η μιζα βγαινει πολυ ευκολα και ανοιγει ακομα ποιο ευκολα.Βγαλε τα καρβουνακια και παντα οπως ειναι σε ηλεκτρολογο.Ζητα να σου βαλουν αυτα που εχουν μπρουτζινο χρωμα (δεν ξερω τη υλικο ειναι) και οχι αυτα που ειναι μαυρα,ωστε να σου κρατησουν παραπανω διαρκεια.Εγω τα χω ανοιξει 2 φορες μονος μου απλα για την αλλαγη τα παω σε ηλεκτρολογο ωστε να τα αλλαξει και να τα κολησει.

VIDAS
23/09/2011, 17:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ger_zoym
Δεν αξιζει να αγορασεις ουτε τα γνησια ουτε απο ebay.Η μιζα βγαινει πολυ ευκολα και ανοιγει ακομα ποιο ευκολα.Βγαλε τα καρβουνακια και παντα οπως ειναι σε ηλεκτρολογο.Ζητα να σου βαλουν αυτα που εχουν μπρουτζινο χρωμα (δεν ξερω τη υλικο ειναι) και οχι αυτα που ειναι μαυρα,ωστε να σου κρατησουν παραπανω διαρκεια.Εγω τα χω ανοιξει 2 φορες μονος μου απλα για την αλλαγη τα παω σε ηλεκτρολογο ωστε να τα αλλαξει και να τα κολησει.

Αυτο θα κανω κι εγω γιατι τα 77ε μου φαινονται παααρα πολλα αυτες τις μερες..
Εριξα κατι σφυριες χθες παλι , πηρε μια φορα αλλα μετα γιοκ..:cry:

Δευτερα θα παω τη μιζα σε εναν μοτερά να βαλει καινουρια και να πα να γ..θει η Σουτζουκι που θελει τοσα..!

VIDAS
24/09/2011, 12:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από ger_zoym
Δεν αξιζει να αγορασεις ουτε τα γνησια ουτε απο ebay.Η μιζα βγαινει πολυ ευκολα και ανοιγει ακομα ποιο ευκολα.Βγαλε τα καρβουνακια και παντα οπως ειναι σε ηλεκτρολογο.Ζητα να σου βαλουν αυτα που εχουν μπρουτζινο χρωμα (δεν ξερω τη υλικο ειναι) και οχι αυτα που ειναι μαυρα,ωστε να σου κρατησουν παραπανω διαρκεια.Εγω τα χω ανοιξει 2 φορες μονος μου απλα για την αλλαγη τα παω σε ηλεκτρολογο ωστε να τα αλλαξει και να τα κολησει.

Αλλαξες και τα BRUSH TERMINAL SET ? Νο2 στο σχεδιο (http://shop.thumpertalk.com/oem.asp?partcategory=432801&manufacturer=5&category=3&year=2005&model=10128)
Ή μονο τα δυο καρβουνακια ?

ger_zoym
24/09/2011, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από VIDAS
Αλλαξες και τα BRUSH TERMINAL SET ? Νο2 στο σχεδιο (http://shop.thumpertalk.com/oem.asp?partcategory=432801&manufacturer=5&category=3&year=2005&model=10128)
Ή μονο τα δυο καρβουνακια ?

Moνο τα 2 καρβουνακια αλλαξαμε.

ger_zoym
24/09/2011, 19:48
Και εβαλα μπολικο γρασο εκει που παταει ο πείρος του ροτορα.πισω στον κωλο της μιζας δλδ και μπροστα

VIDAS
12/10/2011, 18:38
Τελικα με 8ευρω εβαλα(κοστος υλικων) καρβουνακια !
Θελαν λιγο φαγωμα μονο , 5ευρω 2 τεμ. καρβουνακια κι αλλα 3ευρω η ηλεκτροποντα :a013:

Giagkos
20/09/2012, 20:23
Ρε παιδια μιας πυ το συζητατε δεν μου λετε 4 πραγματα για το drz400sm... ειναι νευρωδες? εχει πολυ γκαζι? Με λιγα λογια ειναι καλο για πρωτο μηχανακι?

ger_zoym
20/09/2012, 21:25
πουλαω το δικο μου εαν ενδιαφερεσε http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2283092/

Για πρωτο μηχανακι θα λεγα οτι ειναι πολυ καλο διοτι δεν εχει το γκαζι που θα σε τρομαξει αλλα δεν εχει και το γκαζι που θα ξενερωσεις.Εαν δεν θες να βαλεις χερι στον κινητηρα (και δεν χρειαζεται να το κανεις εαν δεν θες κατι εξιδικευμενο) μπορεις να παιξεις με το γραναζωμα και να χεις την δυναμη οπου εσυ την θες.Ειναι υπερ αξιοπιστο,ανταλλακτικα υπαρχουν παντου (ειδικα στο ebay εχει τα παντα),αξεσουαρ το ιδιο,δεν καιει πολυ,εγω με το γραναζωμα που φοραω τωρα εχω 4λιτρα/100!! (εκτος πολης).Γενικα ειναι μια φθηνη αλλα αξιοπρεπεις μοτοσυκλετα.Οτιδηποτε αλλο σχετικα με drz αλλα και με την αγγελια μην διστασεις να επικοινωνησεις μαζι μου

thimiosbar
12/10/2012, 19:52
Καλησπέρα ψαχνω ενα suzuki drz αν ξερει κανεις κανενα καλο σουσουκακι να ειναι εντουρο και μοταρντ σε λογικη παντα τιμη!!!!! παρακαλω ασ με ενημερωσετε!!!! και αν ειναι δυνατον να εχει και προικα ακομα καλυτερα!!!

ProTsak
01/02/2013, 12:07
Καλησπέρα ψάχνω κι εγώ ένα suzuki drz όπως ο φίλος thimios στο προηγούμενο μήνυμα. Θα ήθελα να μάθω 1) Γίνεται χρήση ως εντούρο και μοταρντ μόνο με αλλαγή ζαντολάστιχα, για απλή βολτούλα στο βουνό οχι τίποτα τρελό, σε φάση σ/κ να βάλω τα χωμάτινα να πάω τη βόλτα και μετά αλλάζω πάλι σε μοταρντ για καθημερινή χρήση ή θα πάθει ζημιά η μηχανή?? 2)Επίσης κοιτάω και για το Yamaha WR 450F τι προτείνεται απο τα δύο?? Ευχαριστώ προκαταβολικά.

ger_zoym
01/02/2013, 18:27
παρε το wrf450.Kαμια σχεση με το drz400.Πρωην drzakias ειμαι και στο λεω με σιγουρια

vasilis7
28/03/2013, 01:16
καλησπερα και απο εμενα. θα ηθελα να κανω μια ερωτιση. ειμαι κατοχος ενως ccm 404 που οπως ξερεται φοραει το μοτερ τοu drz. απο τι μανα του εχει fcr39. προσφατα του εκανα δηναμομετριση και εδηξε 39 αλογα τροχο..... το μηχανακι μου το εχω κανει 435 με μεγαλητερο πιστονη δλδ εχω αντικαταστισει το fcr39 me fcr 41 εξατμιση yosomura και εχω αντικαταστισει τον παπα με μια χοανει. τα αλογα που εδηξε ειναι καλα η λιγα????? αν γηνετε ας απατνισει καποιος που γνωριζει και οχι στο περιπου... ευχαριστω.

Black Mamba
28/03/2013, 09:48
καλησπερα και απο εμενα. θα ηθελα να κανω μια ερωτιση. ειμαι κατοχος ενως ccm 404 που οπως ξερεται φοραει το μοτερ τοu drz. απο τι μανα του εχει fcr39. προσφατα του εκανα δηναμομετριση και εδηξε 39 αλογα τροχο..... το μηχανακι μου το εχω κανει 435 με μεγαλητερο πιστονη δλδ εχω αντικαταστισει το fcr39 me fcr 41 εξατμιση yosomura και εχω αντικαταστισει τον παπα με μια χοανει. τα αλογα που εδηξε ειναι καλα η λιγα????? αν γηνετε ας απατνισει καποιος που γνωριζει και οχι στο περιπου... ευχαριστω.

Ειχα το ιδιο με 434 Athena κυλινδροπιστονο και μαμα FCR39, ελευθερη εξατμιση και μαμα ανοικτο φιλτροκουτι. Στο δυναμομετρο μετα απο ρυθμιση εδειξε κοντα στα 44 αλογα τροχο... Γιατι εβαλες 41? Ειναι πολυ μεγαλο για αυτα τα κυβικα. Και φιλτροχαοανη, γιατι? Η Yoshimura ειναι για DRZ ή απο μεγαλυτερα κυβικα (δλδ ειναι πολυ ανοιχτη)?
Κατι δεν παει καλα παντως.:smokin:

ger_zoym
28/03/2013, 14:07
θεωρητικα το μοτερ σου ειναι του drz400e δηλαδη Θεωρητικα πρεπει να εχει 45 αλογα στον τροχο.Απο κει και περα η αληθεια ειναι οτι αφου το εχεις υπερκυβισμενο,με ποιο μεγαλο καρμπυλατερ κτλ δοκιμασε να ταπωσεις την εξατμιση και την εισαγωγη του αερα να την μειωσης.ψαξου λιγο.

vasilis7
28/03/2013, 19:41
την χοανη την ειχε πανω αλλα απο οσο ξερω τa fcr σινυθος δουλεβουνε και χορις τπτ. η εξατμιση ειναι για μηχανακια μεχρι 450cc το fcr το ειχε οταν το πηρα.... και λογηκα αυτο ειναι το θεμα γιατι μετα απο ριθμηση δεν μου κραταει ουτε ρελαντι περα απο τα 39 αλογα..

Black Mamba
28/03/2013, 20:08
θεωρητικα το μοτερ σου ειναι του drz400e δηλαδη Θεωρητικα πρεπει να εχει 45 αλογα στον τροχο.Απο κει και περα η αληθεια ειναι οτι αφου το εχεις υπερκυβισμενο,με ποιο μεγαλο καρμπυλατερ κτλ δοκιμασε να ταπωσεις την εξατμιση και την εισαγωγη του αερα να την μειωσης.ψαξου λιγο.
Στο 400αρι , για το Ε μιλαμε, τα 45 αλογα ειναι στον στροφαλο αρα τροχο περιπου καμμια 40αρα...


την χοανη την ειχε πανω αλλα απο οσο ξερω τa fcr σινυθος δουλεβουνε και χορις τπτ. η εξατμιση ειναι για μηχανακια μεχρι 450cc το fcr το ειχε οταν το πηρα.... και λογηκα αυτο ειναι το θεμα γιατι μετα απο ριθμηση δεν μου κραταει ουτε ρελαντι περα απο τα 39 αλογα..
Τι εννοεις, οτι μετα το δυναμομετρο και τη ρυθμιση δεν κραταει ρελαντι?:uplate:
Δεν σου τα κανανε καλα μου φαινεται... Κατι παιζει.
Η χοανη για να δουλεψει σωστα θελει πολυ ψαξιμο. Ασε που με το 41, θα στα δινει ολα μετα τις 7.000 στροφες.

vasilis7
28/03/2013, 20:26
τι να πω δεν ξερω εχω απογοητεφτει και υποτιθετε πηγα σε γνωστο σεινεργιο τησ αθηνας μου πειρε 150 ευρο και μου ειπε οτι ειναι και καλα τα 39 αλογα..... πρην την ριθμιση το ρελαντι ανεβοκατεβενε τωρα δεν κραταει το εχω στισ 3000 και παλι καποιες φορες πευτει....

Black Mamba
28/03/2013, 21:34
Nα πας να στο κοιταξουν γιατι αυτο ειναι απαραδεκτο...:nono:
Ακου να το εχεις το ρελαντι στις 3.000...
Να πας να τους την πεις.
Κατι δεν σου εχουν σεταρει σωστα στο καρμπυρατερ.,
Και αν σου πουν οτι ειναι φυσιολογικο να τους πεις οτι
το φυσιολογικο ειναι στις 1.500-1.700, το πολυ,
εκτος αν εχεις τραβηξει το τσοκ και παει 2.000-2.200.
Αληθεια αφου δεν εχει στροφομετρο πως το βλεπεις?
Με το αυτι?
Αααα...και εννοειται δεν θα τους δωσεις δεκαρα για τις μαλακιες τους:ninja:

vasilis7
28/03/2013, 22:16
στροφομετρο εχω.... οσο για το σεταρισμα η δικαιολογεια ειτανε οτι το μηχανακι πηρε σε γκαζια. και οταν ειπα μα το ρελαντι τι γηνεται με αυτο.... μου απαντισε οτι του εχει βγαλει την παναγεια οτι εχει δοκιμασει του κοσμου τα ζιγκλερ και οτι αυτο δεν αλαζει..... παρεπιπτοντως το μηχανακι το ειχα 1 βδομαδα εκει.... δεν ξαναπαω στον ειδιο με τπτ και κριμα γιατι υποτιθεται ειναι καλος μηχανικος και μεγαλο ονομα αλλα π...ρια αποτι φανηκε.

Stergios69
29/03/2013, 07:50
Εχεις θέμα με το τζετάρισμα του FCR, 99%.

Black Mamba
29/03/2013, 07:53
Εχεις θέμα με το τζετάρισμα του FCR, 99%.

Eννοειται!!!
Ποσες κλωτσιες θελουν καποιοι "μαστορες"...:a11:

eulogitos
08/08/2013, 19:52
επειδη πλεον το CCM του vasilis7 το χω γω ,να πω οτι ο λογος που μ@λ@κιζοτανε τοσο με το ρελαντι ηταν μια ΘΕΟσφιχτη βαλβιδα που ειδαμε οταν πηγαμε να το ρυθμισουμε με τον μαστορα.

μου βγηκαν τα ματια να διαβαζω για ρυθμισεις,μοντες στο fcr για να δουλευει σωστα,διαρροες,μειγματα,φαγωμενα σωματα,καθαρισμους καρμπ κλπ κλπ
ε και τελικα ηταν βαλβιδουλα.
το θεμα ειναι οτι ειναι αρκετα περιεργο πως μια βαλβιδα ηταν τοσο σφιχτη κ οι αλλες οκ.υπαρχει φοβος να ναι φαγωμενη και τοτε την κατσαμε.

προς το παρον ολα καλα.δουλευει ρολοι.εχει σβησει 3-4 φορες αλλα οχι σε φαση οπως πριν π ηταν λες κ κοβοταν η παροχη βενζινης και εσβηνε κοφτα.τωρα απλα μετα απο συμπλεκταρισμα,οταν πεφτει στο ρελαντι δλδ,πεφτει λιγο παρακατω απ'το φυσιολογικο (1200-1300 στροφες) και σβηνει αγκομαχωντας.εκει παιζει τωρα να φταινε τα pilot jet,η βρωμικη φιλτροχοανη και το λαδωμενο φιλτρο αναθυμιασεων,που διαβαζα στα αμερικανικα φορουμ!

my 2 cents! :wave2:

ger_zoym
08/08/2013, 20:28
τη μεγεθος καπελωτα βαλατε στην βαλβιδα που πιθανον να ειναι φαγωμενη?

eulogitos
08/08/2013, 20:33
με παρα πολυ επιφυλαξη,επειδη δεν εχω γνωσεις και απλα ημουν εκει οταν τ'ανοιγε και εξαχνε τα καπελωτα που ειχε, νομιζω 145 ή 146

tzome
24/08/2013, 20:37
Παιδια καλησπερα και απο εμενα εγινα κατοχος πριν λιγες μερες ενος drz 400 sm k8 φοραει μια εξατμιση akrapovic αλλα μονο τελικο σημερα τοθ εκανα το 3χ3 και εχω αγορασει το jd jetting kit απο το thumbertalk και θελω να ρωτησω το εξης σκεφτομαι να βαλω την μλπε βελονα με το κλιπ στην τεταρτη θεση και 155 κυριο ζιγκλερ και 25 το pilot jet και μαζι αγορασα και την μεγαλυτερη βιδα για το μειγμα σαν set up ειναι σωστη η ολη κινηση και περιπου στο ποσο πρεπει να ρυθμιστη το μειγμα?ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

DrBig
25/08/2013, 01:14
Παιδια καλησπερα και απο εμενα εγινα κατοχος πριν λιγες μερες ενος drz 400 sm k8 φοραει μια εξατμιση akrapovic αλλα μονο τελικο σημερα τοθ εκανα το 3χ3 και εχω αγορασει το jd jetting kit απο το thumbertalk και θελω να ρωτησω το εξης σκεφτομαι να βαλω την μλπε βελονα με το κλιπ στην τεταρτη θεση και 155 κυριο ζιγκλερ και 25 το pilot jet και μαζι αγορασα και την μεγαλυτερη βιδα για το μειγμα σαν set up ειναι σωστη η ολη κινηση και περιπου στο ποσο πρεπει να ρυθμιστη το μειγμα?ευχαριστω εκ των προτερων!!!!

Δεν μπορεις να ξερεις εκ των πρωτερων...αν θυμαμαι καλα στο δικο μου το S ειχα το κιτ της dynojet και με 3χ3 και μαμα εξατμιση πρεπει να ειχα 155 η 160...βαλε και το φιλτρο της DNA ;)

tzome
25/08/2013, 10:23
ευχαριστω για την απαντηση :D μετα την σημερινη βολτα ειδα οτι στα χαμηλα βελτιωθηκε αρκετα απο πριν αλλα στα ψηλα ειδα ενα μικρο κομπιασμα μαλλον θα βαλω το 160 οσο για το φιλτρο εχω βαλει της hiflofiltro αλλα θα κοιταξω για της DNA στα σιγουρα!!!!!!

DrBig
25/08/2013, 11:38
ευχαριστω για την απαντηση :D μετα την σημερινη βολτα ειδα οτι στα χαμηλα βελτιωθηκε αρκετα απο πριν αλλα στα ψηλα ειδα ενα μικρο κομπιασμα μαλλον θα βαλω το 160 οσο για το φιλτρο εχω βαλει της hiflofiltro αλλα θα κοιταξω για της DNA στα σιγουρα!!!!!!

Αν εχεις ηδη βαλει φιλτρο κρατα το, δεν υπαρχει λογος να το αλλαξεις για DNA. Δοκιμασε μεγαλυτερο ζιγκλερ για τα κομπιασματα, αν εχεις πχ 155 βαλε 160. Αυτο αν τα κομπιασματα ειναι ε μεγαλα ανοιγματα γκαζιου. Αν ειναι σε μεσαια ανεβασε την βελονα και αν ειναι σε μικρα ξεβιδωσε την βιδα καυσιμου λιγο.

tzome
25/08/2013, 14:18
Εισαι αρχηγος σε ευχαριστω πολυ!!!!!!