PDA

View Full Version : Το Dtάκι μου χειροτέρεψε, και το Mtxάκι δεν πάει καλύτερα!



johnpan
19/08/2009, 21:47
Σε συνέχεια του γκιν γκιν (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=85471&perpage=15&pagenumber=1) τώρα μετά από μια ωραία βόλτα, με το που κλείνω το γκάζι το μηχανάκι βήχει σαν τρελό. Είτε είμαι με νεκρά είτε όχι. Είτε κινούμαι είτε όχι! Ξέρετε καναν έμπιστο μάστορα στην Πάτρα να το πάω να το δει χωρίς να χρειάζεται να πάρω μαζί μου βαζελίνη?

Όσο για το MTX50 μου, παίρνει μπροστά εύκολα και ανεβάζει στροφές στρωτά -που πέφτουν και σωστά για τον όποιο Αντώνη ρωτήσει- αλλά ντουμανιάζει ο τόπος από λευκό καπνό, που όση ώρα κι αν περάσει δε σταματάει να καπνίζει. Είναι λευκός καπνός άρα έχουμε κατανάλωση λαδιού? Κοίταξα τη ντίζα στην τρόμπα λαδιού και δεν έχει κολλήσει ανοιχτή, τι άλλο να κοιτάξω?

Ευχαριστώωωωωωωωω!! :beer: :beer:

byron
20/08/2009, 07:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
τι άλλο να κοιτάξω?



Άλλο μηχανάκι :wave2:

johnpan
20/08/2009, 12:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Άλλο μηχανάκι :wave2:

Τα σπάει το ποστάκι σου, ευχαριστώ! :wave2:

motoexelixis
20/08/2009, 16:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan
Σε συνέχεια του γκιν γκιν (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=85471&perpage=15&pagenumber=1) τώρα μετά από μια ωραία βόλτα, με το που κλείνω το γκάζι το μηχανάκι βήχει σαν τρελό. Είτε είμαι με νεκρά είτε όχι. Είτε κινούμαι είτε όχι! Ξέρετε καναν έμπιστο μάστορα στην Πάτρα να το πάω να το δει χωρίς να χρειάζεται να πάρω μαζί μου βαζελίνη?

Όσο για το MTX50 μου, παίρνει μπροστά εύκολα και ανεβάζει στροφές στρωτά -που πέφτουν και σωστά για τον όποιο Αντώνη ρωτήσει- αλλά ντουμανιάζει ο τόπος από λευκό καπνό, που όση ώρα κι αν περάσει δε σταματάει να καπνίζει. Είναι λευκός καπνός άρα έχουμε κατανάλωση λαδιού? Κοίταξα τη ντίζα στην τρόμπα λαδιού και δεν έχει κολλήσει ανοιχτή, τι άλλο να κοιτάξω?

Ευχαριστώωωωωωωωω!! :beer: :beer:
Αυτο για το βηξιμο,δεν μποτω να το καταλαβω ετσι οπως το περιγραφεις,γινε ποιο συγκεκριμενος,μπας και σε βοηθησουμε,οσο για τον καπνο,εχει χαλασει τσιμουχα στροφαλου,και τραβαει τα λαδια του κιβωτιου ταχυτητων,ουτε τρομπα ουτε τιποτα δε θελει.....Αυτα!

OldMan
21/08/2009, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από motoexelixis
εχει χαλασει τσιμουχα στροφαλου,και τραβαει τα λαδια του κιβωτιου ταχυτητων,ουτε τρομπα ουτε τιποτα δε θελει.....Αυτα!
Χαλάρωσε Γιαννάκη (για να απολαύσεις το κυλιδροπίστονο που θα σΕ μπει ...) :winka:

johnpan
22/08/2009, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Χαλάρωσε Γιαννάκη (για να απολαύσεις το κυλιδροπίστονο που θα σΕ μπει ...) :winka:
Xalaros eimai antwnaki, to perimenw pws kai pws!! :beer:

epp1640
25/08/2009, 16:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από johnpan

Όσο για το MTX50 μου, παίρνει μπροστά εύκολα και ανεβάζει στροφές στρωτά -που πέφτουν και σωστά για τον όποιο Αντώνη ρωτήσει- αλλά ντουμανιάζει ο τόπος από λευκό καπνό, που όση ώρα κι αν περάσει δε σταματάει να καπνίζει. Είναι λευκός καπνός άρα έχουμε κατανάλωση λαδιού? Κοίταξα τη ντίζα στην τρόμπα λαδιού και δεν έχει κολλήσει ανοιχτή, τι άλλο να κοιτάξω?

Ευχαριστώωωωωωωωω!! :beer: :beer:

:sad: τι κάνει αυτό? μου έχει λείψει.. σκέφτεσαι rebuild τελικά Γιάννη?

OldMan
27/08/2009, 11:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
.. σκέφτεσαι rebuild τελικά Γιάννη?
:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :bawl:


(θα με πεθάνετε ρεεεε ...)

dirtbird
27/08/2009, 11:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :bawl:


(θα με πεθάνετε ρεεεε ...)

Εσύ εκεί στον εξώστη θα κάθεσαι?

το ΠΣΚ.... :smilea: :smilea:

epp1640
27/08/2009, 11:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:lol: :rotflmao: :lol: :bigcry: :bawl:


(θα με πεθάνετε ρεεεε ...)

εσείς κύριος αγοράσατε το pc..? :D

Κάποιοι έχουμε αισθήματα για την πρώτη μας μοτοσυκλέτα κύριος..

:look:

:p

OldMan
27/08/2009, 12:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εσύ εκεί στον εξώστη θα κάθεσαι?
το ΠΣΚ.... :smilea: :smilea:
Λέω να κατέβω σε καμιά ειδική, αλλά λυπάμαι τους "παγκόσμιους" ... :blush: