PDA

View Full Version : Σενάρια μεταγραφής Lorenzo



tombell
20/08/2009, 15:13
Ακούσατε που ο Lorenzo διαπραγματευόταν με τη Honda, αλλά τελικά δεν τα βρήκανε.

Τώρα έρχεται η Ducati και του προσφέρει κάτι μεταξυ 6,5 και 8 εκ. ευρώ ετησίως, για να αγωνιστεί από του χρόνου με τους κόκκινους.

Εγώ πιστεύω ότι αλλά αυτά τα νούμερα τα έκανε για να ανεβάσει την προσφορά της Yamaha, η οποία νομίζω είναι στα 4 εκ. από τα 2 που παίρνει τώρα, αλλά σίγουρα δεν περίμενε να του γυρίσει
μπουμερανγκ, ερχόμενη η Ducati με τέτοια προσφορά

Η πλάκα είναι τώρα που εσκασε μύτη η Ducati , τη στιγμή που ο Stoner παίρνει 3,8 εκ, τι θα κάνει ο Ισπανος?

Σιγά μην πάει στην Ducati να φάει τα μούτρα του, όπως και όσοι άλλοι
προσπάθησαν να δαμάσουν το θηρίο (εκτός του Stoner).

JAPANESE
20/08/2009, 16:01
Εγω νομιζω οτι θα παει ducati o lorenzo αφου η honda εκλεισε τους οδηγους της για 2 χρονια ασε που εκανε παραπονα για την yamaha οτι δεν τον προωθει οσο τον γιατρο.Ας γινει κοκκινος πας και αναψουν τα αιματα.Οσο για τον stoner τι εχει δεν μας λενε και ειναι αρρωστος μαλλον κανει τον δυσκολο.:D

byron
26/08/2009, 10:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από JAPANESE
.Ας γινει κοκκινος πας και αναψουν τα αιματα.

Το ξανασκεφτηκε μιας και δεν του πάει το κοκκινακι, είπε να πιεί το πικρό ποτήρι και να παραμείνει στη yamaha :sad:

Αν κάνεις μπλοφίτσες, πρέπει να έχεις και τα @@ να τις τραβάς....

harvester
26/08/2009, 10:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από JAPANESE
Εγω νομιζω οτι θα παει ducati o lorenzo αφου η honda εκλεισε τους οδηγους της για 2 χρονια ασε που εκανε παραπονα για την yamaha οτι δεν τον προωθει οσο τον γιατρο.Ας γινει κοκκινος πας και αναψουν τα αιματα.Οσο για τον stoner τι εχει δεν μας λενε και ειναι αρρωστος μαλλον κανει τον δυσκολο.:D
με τι @@ θα πηγαινε στην ντουκατι. μονο τον στονερ δεν χαντακωσε
εδω γκρεμιζεται με το πιο γρηγορο μηχανακι στην εισοδο δεν θα γκεμιζοταν με την ντουντουκα?

JAD
26/08/2009, 12:01
Όπως αναμενόταν, ο Jorge Lorenzo απέρριψε τελικά την προσφορά μαμούθ της Ducati, και θα παραμείνει στην ομάδα της Fiat Yamaha. Ο νεαρός ανανέωσε τελικά για ένα χρόνο, με τις διαπραγματεύσεις να έχουν ξεκινήσει από τον προηγούμενο χειμώνα.



Η Ducati έκανε μια ιδιαίτερα δελεαστική πρόταση στον Ισπανό, αλλά τελικά ο Lorenzo επέλεξε να μη ρισκάρει, και θα συνεχίσει ως team mate του Valentino Rossi. Η προσφορά των Ιταλών φημολογείται ότι ήταν κοντά στα 15 εκατομμύρια λίρες, για δύο χρόνια συνεργασίας, ενώ ο Lorenzo υπέγραψε τελικά στην Yamaha, για τα μισά περίπου χρήματα.



"Είμαι πολύ χαρούμενος", δήλωσε ο Ισπανός. "Σήμερα είναι μια καλή ημέρα, διότι αποφάσισα να παραμείνω στην ομάδα της Yamaha, για έναν ακόμα χρόνο. Ήταν μια δύσκολη και σημαντική απόφαση και γι' αυτό χρειάστηκε και τόσο καιρό για να την πάρω. Νομίζω ότι σε αυτή τη φάση, η επιλογή μου είναι η καλύτερη. Θέλω να ευχαριστήσω τους ανθρώπους της Yamaha, διότι πάντα πραγματοποιούσαν τις υποσχέσεις τους, και ιδιαιτέρως θέλω να ευχαριστήσω τον Lin Jarvis και τον Masao Furusawa."



Η απόφαση του Lorenzo βάζει τέλος στις ελπίδες όσων διεκδικούσαν τη θέση του team mate, του Rossi. Ο Pedrosa φαίνεται πως καθυστερούσε την υπογραφή με την Repsol Honda, μέχρι να δει ποια θα ήταν η απόφαση του Lorenzo. Ο Hayden, που επίσης ακουγόταν ότι διεκδικούσε τη θέση του Lorenzo, μετά από ενδεχόμενη μεταγραφή του Ισπανού στην Ducati, δεν έχει ούτε αυτόw εξασφαλίσει θέση για την επόμενη χρονιά.



Η πιθανότερη πάντως εξέλιξη είναι ο Pedrosa να ανανεώσει για δύο ακόμα χρόνια με την εργοστασιακή ομάδα της Hοnda και ο Hayden να συνεχίσει για μια ακόμα χρονιά στην Ιταλική ομάδα, για να αποδείξει αν τελικά μπορεί να προσαρμοστεί πάνω στη σέλα της Desmosedici.



Το μέλλον του Colin Edwards, είναι λιγότερο βέβαιο, από την άλλη πλευρά. Αφενός, περιμένει να δει την εξέλιξη των πραγμάτων με τον Ben Spies. Αν ο Spies επιλέξει να μεταφερθεί στα MotoGP, η φήμες λένε ότι θα πάρει τη θέση του Edwards στην ομάδα της Monster Yamaha Tech 3, παρά τις καλές φετινές επιδόσεις του Τεξανού.


Πηγή: http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=2399

tombell
26/08/2009, 12:03
Το φαντάστηκα ότι η λουλού θα κιοτεψει :rotflmao: :rotflmao:

gkmaggas
26/08/2009, 12:15
Θα ηταν μεγαλη βλακεια να εγκαταληψει την κορυφαια ομαδα του Moto GP...
Ηξερε πως κατα 90% δεν θα βολευτει στην σελα της ducati...

Βεβαια αν πηγαινε θα αποκτουσε μεγαλυτερο σεβασμο στο Rossi καταλαβαινοντας τι Θεος ειναι στο στησιμο της Μηχανης...

Υπομονη μικρε Jorge...Ο Γιατρος σε κανα δυο χρονακια θα αρραξει οποτε θα τσιμπισεις ενας Τιτλο...

harvester
26/08/2009, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkmaggas
Θα ηταν μεγαλη βλακεια να εγκαταληψει την κορυφαια ομαδα του Moto GP...
Ηξερε πως κατα 90% δεν θα βολευτει στην σελα της ducati...

Βεβαια αν πηγαινε θα αποκτουσε μεγαλυτερο σεβασμο στο Rossi καταλαβαινοντας τι Θεος ειναι στο στησιμο της Μηχανης...

Υπομονη μικρε Jorge...Ο Γιατρος σε κανα δυο χρονακια θα αρραξει οποτε θα τσιμπισεις ενας Τιτλο...
και τωρα ξερει οτι οσο ειναι ο γιατρος κουπα δεν σηκωνει :lol:

costas81
31/08/2009, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
και τωρα ξερει οτι οσο ειναι ο γιατρος κουπα δεν σηκωνει :lol:


και γω rossi υποστηρίζω δαγκωτά αλλά μετά τον χθεσινό αγώνα βλέπουμε ότι όλα τα σενάρια είναι ανοιχτά.

alex14
08/09/2009, 13:03
Παντως ο Rossi δεν φαινεται χαρουμενος με την παραμονη του Lorenzo στην Yamaha.
Καθε ομαδα δηλωσε εχει εναν "καλο" οδηγο, η Yamaha δυο. Με λιγα λογια μαλλον σκεφτεται να την κανει καποια στιγμη.

Αν και Rossi-κος δεν μου αρεσε αυτη η δηλωση.:(

makis206
08/09/2009, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Αν και Rossi-κος δεν μου αρεσε αυτη η δηλωση.:(

Συμφωνώ απόλυτα και ψιλοστράβωσα να πω την αλήθεια όταν το άκουσα πριν λίγες μέρες απ'τον Διατσίδη, αυτά τα ντιβαϊλίκια ποτέ δεν μου άρεσαν και ειδικά όταν γίνονται από έναν θρύλο.. λες κι είχε την ανάγκη να πει..τι; Μέχρι και με τον προστατευτικό εξοπλισμό του Lorenzo στράβωσε!
Παλιότερα βλέπαμε πολιτικές που άλλαζαν ψυχολογίες μεταξύ των αγωνιζομένων, μάγκικες καταστάσεις απ'όπου κι αν προέρχονταν.. αυτά τα ξεκατινιάσματα όμως.. μα στα moto.gp;:sick:

:beer:

tombell
08/09/2009, 14:00
Τι είπε ρε παιδιά γιατί εγώ δεν το άκουσα

Για πείτε

makis206
08/09/2009, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από tombell
Τι είπε ρε παιδιά γιατί εγώ δεν το άκουσα
Για πείτε

Eν ολίγοις ο Ρόσσι θέλει να είναι το No1 στη Yamaha (λες και δεν είναι) έχοντας όμως πολύ μεγαλύτερη διαφορά απ'τον δεύτερο ομόσταυλό του ώστε όλα τα φώτα να πέφτουν πάνω του χωρίς να ζορίζεται και πολύ, κάτι που ο Lorenzo δεν του προσφέρει και τόσο απλόχερα..:D


Πιο Κατίνα αισθάνομαι εγώ τώρα :lol:

TheFace
08/09/2009, 21:32
Εγω παλι το βλεπω και καπως διαφορετικα... γουσταρω να φυγει ο vale απο τη yamaha για να αποδειξει οτι μπορει να παρει πρωταθλημα αμα λαχει και με... bmx (suzuki etc):cool:

FORZA VALE!!!

nickmonstro
08/09/2009, 22:27
Mαλλον για Ferrari τον κοβω τον Vale!:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nickmonstro
08/09/2009, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
Μαλλον για Ferrari τον κοβω τον Vale!:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

felter
08/09/2009, 23:11
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

CBRIDHS
09/09/2009, 00:14
symfono!!!!tha goystara poly na epairne protathlima k me 3h etairia!!!!sto kato-kato exei dilosei pos an ta moto gp den exoyn antagonismo,de toy aresoyn!!!!!!!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao:

blackbusa
09/09/2009, 00:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Eν ολίγοις ο Ρόσσι θέλει να είναι το No1 στη Yamaha (λες και δεν είναι) έχοντας όμως πολύ μεγαλύτερη διαφορά απ'τον δεύτερο ομόσταυλό του ώστε όλα τα φώτα να πέφτουν πάνω του χωρίς να ζορίζεται και πολύ, κάτι που ο Lorenzo δεν του προσφέρει και τόσο απλόχερα..:D


Πιο Κατίνα αισθάνομαι εγώ τώρα :lol:

Ωραια τα λες Μακη μου αλλα δεν τα λες ολα...οταν υπεγραψε ο Lorenzo ειπε οτι ενας απο τους λογους ηταν γιατι του υποσχεθηκαν οτι θα εχει το ιδιο μηχανακι με τον Rossi...λες και ειχαν διαφορετικα....και βεβαια ο Vale σε κατι τετοια δεν κωλωνει (ειναι και υπεροπτης βεβαια) και του απαντησε οτι εκανε την πιο εξυπνη κινηση που εμεινε στην Yamaha μιας και ειναι η καλυτερη και η πιο γρηγορη στις στροφες χαρις στο δικο του σεταρισμα....και οτι καβαλαει μα μηχανη που εχει "φτιαχτει" και "σεταριστει" απο αυτον....

και τα τελευταια νεα....για της φημες Ducati-Rossi....

''Δεν εχω αποφασησει ακομα για το μελλον μου...θα το κανω του χρονου...εχω συμβολαιο με την Yamaha μεχρι το 2010...ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΠΟΛΛΩΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟΝ VALENTINO ΜΕ DUCATI...θα δουμε...δεν ξερω..."

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

p@nos
09/09/2009, 00:39
νταξ, αμα παει ο ροσσι στη ντουκατι...ιταλος με ιταλικο μηχανακι...

να δουμε το γιατρο στα κοκκιναααααααααααααα!!!!!!!!!




:a54: :a54: :a54: :a54:

super_toto
09/09/2009, 10:27
Πολύ λογικό μου φαίνεται, το ότι ο Ροσσι σκέφτεται να κλείσει την καριέρα του μακριά απο την Yamaha. Και ειλικρινές.
Ούτε υπεροπτικό ειναι, ούτε αλαζονικό. Εγωιστικό λίγο, αλλά τι να κάνουμε, για τον Ροσσι μιλάμε. Του αξίζει να είναι λιγο εγωιστής.

Όταν ήρθε στην Yamaha, το μηχανάκι ήταν γτπ. Μέσα σε λίγα χρόνια το εξέλιξε στο καλύτερο, με διαφορά. Και η βελτίωση αυτή πιστώνεται κατά μεγάλο ποσοστό σε αυτόν. Όταν τον ακούγαμε να λέει ότι το μηχανάκι δεν έχει δύναμη, εμφανίζει chattering, βάλτε πνευματικές βαλβίδες κτλ, τότε τον λέγαμε γκρινιάρη. Όμως κατόπιν δικών του οδηγιών διορθώθηκαν τα προβλήματα, βελτιώθηκε η μηχανή και έγινε η με διαφορά πιο γρήγορη στα motogp.

Έχει δίκιο λοιπόν να θεωρεί ότι είναι δικό του επίτευγμα η Μ1. Συνεπώς είναι άδικο για τον ίδιο, να έρχεται ένας εξαιρετικά ταλαντούχος αναβάτης, όπως ο Λορένθο, και να βρίσκει έτοιμο το μηχανάκι στημένο από τον Ροσι.

Άσε που το σενάριο Ρόσσι - Ντουκάτι θα τρελάνει πολύ κόσμο! Αν δε καταφέρει να πάρει και με τη Ντουκατι πρωτάθλημα, δεν θα μπορέσει ποτέ κανείς να τον ξεπεράσει.

sapila racing
09/09/2009, 10:31
Το σενάριο Rossi - Ducati το βλέπω πολύ χλωμό.
Η Ducati λειτουργεί με διαφορετικό τρόπο απο τις άλλες ομάδες...

super_toto
09/09/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Το σενάριο Rossi - Ducati το βλέπω πολύ χλωμό.
Η Ducati λειτουργεί με διαφορετικό τρόπο απο τις άλλες ομάδες...

Δηλαδή?

byron
09/09/2009, 10:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Δηλαδή?

Όπως η Honda...

super_toto
09/09/2009, 10:50
Αν και δεν καταλαβαίνω τι λέτε, αν ο Ροσσι δεν μπορεί να πάει στη Ducati, δεν μπορεί να πάει στη Honda, τότε μόνο η Suzuki μένει. Εκτός αν δούμε καμιά BMW ή ακόμα καλύτερα καμιά Aprilia.

sapila racing
09/09/2009, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όπως η Honda...

Ακόμα πιο περιοριστικά απο την Honda.
Με άλλα λόγια η τακτική τους είναι σε γενικές γραμμές 'εμείς φτιάχνουμε το μηχανάκι κι εσύ το τρέχεις'.

Ο Rossi όπου πάει, αν πάει αλλού, δεν πρόκειται να πάει χωρίς τον Jeremy και το team του, ωστε να φτιάξει το μηχανάκι όπως το θέλει αυτός, οπότε βγάζετε τα συμπεράσματά σας.

alex14
09/09/2009, 10:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

Ο Rossi όπου πάει, αν πάει αλλού, δεν πρόκειται να πάει χωρίς τον Jeremy και το team του, ωστε να φτιάξει το μηχανάκι όπως το θέλει αυτός, οπότε βγάζετε τα συμπεράσματά σας.


+1

byron
09/09/2009, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από super_toto
Αν και δεν καταλαβαίνω τι λέτε, αν ο Ροσσι δεν μπορεί να πάει στη Ducati, δεν μπορεί να πάει στη Honda, τότε μόνο η Suzuki μένει. Εκτός αν δούμε καμιά BMW ή ακόμα καλύτερα καμιά Aprilia.

Όπως είπε και ο Αρης μόνο αν έχει ελευθερία μπορεί να πάει σε οποιαδήποτε ομάδα. Για την Suzuki είναι ακριβός οδηγός. Bmw & Aprilia δεν παίζει μιας και δεν υπάρχει δυνατότητα να υποστηρίζουν ομάδες και στα WSBK & MotoGp. Η aprilia τουλάχιστον έχει δηλώσει ότι σκοπός της είναι να φτιάξει και μια 2η ομάδα στα SBK.

super_toto
09/09/2009, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Όπως είπε και ο Αρης μόνο αν έχει ελευθερία μπορεί να πάει σε οποιαδήποτε ομάδα. Για την Suzuki είναι ακριβός οδηγός. Bmw & Aprilia δεν παίζει μιας και δεν υπάρχει δυνατότητα να υποστηρίζουν ομάδες και στα WSBK & MotoGp. Η aprilia τουλάχιστον έχει δηλώσει ότι σκοπός της είναι να φτιάξει και μια 2η ομάδα στα SBK.

Άρα σαν να λέμε ότι θα κάθήσει στη yamaha θέλει δε θέλει.
Εγώ πάντως πιστεύω ότι η Ducati θα έκανε κάθε αναγκαία υποχώρηση προκειμένου να τον έχει στην ομάδα. Τα χρήματα μόνο που φέρει για 2-3 χρόνια θα είναι περισσότερα από κάθε άλλη περίπτωση.
Και επειδή έχει δείξει η Ducati ότι την εδιαφέρει πολύ το εμπορικό κομάτι (για αυτό άλλωστε πήρε και τον Hayden) νομίζω ότι είναι πιθανό σενάριο.
Πάντως ο ίδιος ο Rossi δήλωσε για το θέμα:

“I haven’t decided yet about my future, I will decide in the next year. I have a contract signed already with Yamaha (for 2010). For sure it is a great dream for everybody, to see Valentino with Ducati. We will see, I don’t know.” (http://www.motogp.com/en/news/2009/Rossi+comments+on+2011+Ducati+rumours)

blackbusa
09/09/2009, 12:12
χμμμμμμμμμμμμμμμμ......Αρη και Βυρωνα εχετε μεγαλο δικιο και σωστα τα λετε.....αλλα....

http://www.motosprint.it/motomondiale/motogp/2009/08/28-859/Rossi:+Preziosi+%C3%A8+un+fenomeno

28-8-2009 Rossi:o Preziosi ειναι ενα φαινομενο

Ο Vale λεει οτι τον τραβαει την περιεργια η Ducati και υμνηει τον σχεδιαστη...

Η Ducati δοκιμασε με τον Lorenzo και ειναι κατα ποδας στον αλλον Ισπανο Dani Pedrosa...Mα ο Rossi τι γνωμη εχει για την μηχανη του Borgo Panigale?''Ειχα παντα μια μεγαλη περιεργια-εκμυστιρευεται ο Rossi- αν και γιατι νομιζω οτι θα μπορουσα να οδηγησω την Ducati οπως θελω εγω,και ετσι θα ειμουνα ανταγωνιστικος.Μα το πιο σημαντικο σε αυτην την συζητηση ειναι:εγω ειμαι πολυ καλα στην Yamaha.Εχω ενα περιβαλλον που μου αρεσει,δουλευω με ατομα που θελω εγω,εχω το δικο μου team που δουλευουμε μαζι 10 χρονια και δεν ξερω αν θα ηταν δυνατον να τους παρω (να ερθουν) στην Ducati.Γιατι να φυγω?Εφυγα απο την Honda-συνεχιζει ο παγκοσμιος πολυπρωταθλητης-για την γευση της προκλησης και επειδη υπηρχαν καποια ''θεματακια'', ενω στη Yamaha δεν υπαρχουν.ΑΛΛΑ Η ΠΕΡΙΕΡΓΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ,επειδη κιολλας εχω σε μεγαλη εκτιμηση (τεραστια) για τον Filippo Preziosi που κατα την γνωμη μου ειναι ενα φαινομενο,αρα θα ηταν ωραιο να δουλεψω μαζι του,αλλα νομιζω οτι θα ειναι δυσκολο''

μεσα σε μια εβδομαδα 2 αναφορες για την Ducati ε???απο οτι φαινετε το τυρακι εχει πεσει αλλα δεν ξερουμε για ποιον ειναι....και ποιος θα τσιμπισει βεβαια...

μακαρι να τσιμπισει η Ducati μπας και αξιωθει και ο Aλχιμηστης και τον παραδεχτει επιτελους...
:lol:

:wave2:

byron
09/09/2009, 12:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
μακαρι να τσιμπισει η Ducati μπας και αξιωθει και ο Aλχιμηστης και τον παραδεχτει επιτελους...
:lol:

:wave2:

Τίποτα δεν αποκλείεται σ΄αυτόν πλανήτη. Εδώ η Honda παραδέχτηκε ότι τα ohlins είναι καλύτερα απ΄τα showa :lol: :bawl: :rotflmao: :bawl: .

επίσης είναι πολύ σίγουρο ότι οι άνθρωποι της Yamaha ξέρουν ΠΟΛΥ καλά τι κάνουν. Εχουν τον καλύτερο οδηγό του πλανήτη, έχουν τον 2ο καλύτερο οδηγό του πλανήτη σε τιμή ευκαιρίας, έκλεισαν και το καλύτερο ταλέντο του WSBK και προσεχώς στα MotoGp.....

Μόνο για την πρόκληση θα έφευγε ο Ροσσι....(σημαντικό κίνητρο βέβαια για αναβάτη που έχει πάρει τα πάντα)

blackbusa
09/09/2009, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


Μόνο για την πρόκληση θα έφευγε ο Ροσσι....(σημαντικό κίνητρο βέβαια για αναβάτη που έχει πάρει τα πάντα)

ειναι και πολυ περιεργος αυτος ο μπαγασας....δεν βλεπεις πως του περναει ολους στα πιο απιθανα σημεια και μετα πεταει ενα ξερο και φαιδρο....''παντα το ειχα στο μυαλο μου και ειμουνα περιεργος να δω αν μπορω να τους περασω (και) απο εκει"

Rossi con la Rossa και τα μυαλα στα καγκελα λεμε....εκει μετα να δεις τι ιωση εχει να παθει ο Stoner αν γινει κατι τετοιο....

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

nickmonstro
09/09/2009, 17:54
Παντως δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθινη η βιογραφια που ειχε εκδοσει ο Ροσσι αλλα οποιος φιλος ειχε τυχει να την διαβασει ισως να θυμαται το κομματι που αναφερει οτι ο γιατρος αφοτου εφυγε απο την Honda και πριν τα βρει με την Yamaha ειχε μυστικη συναντηση και με τους ανθρωπους της Ducati οπου τον ξεναγησαν και στο εργοστασιο της ιταλικης εταιριας αλλα τελικα οπως αναφερε ο ιδιος ο Vale δεν ηθελε να συνεργαστει μαζι τους γιατι η νοοτροπια και η φιλοσοφια των Ιταλων ηταν πολυ κοντα σε αυτη της Honda .Ακριβως οτι ειπαν και οι φιλοι πιο πανω.

Βεβαια αυτα ολα πριν απο περιπου 6 χρονια.....

Μακαρι να ερθει σε εμας ο Γιατρος!!!:a01: :a01: :a01:

devil's animal
09/09/2009, 18:07
ρε στην KAWASAKI θα παει ο doctor και θα τρελανει κοσμο!!

οχι μονο δεν θα τον πληρωνουν αλλα θα βαζει και απο την τσεπη του!!

HAYATTE-ROSSI team

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

el_hymador
09/09/2009, 19:59
Ρε σεις, οχι οτι ειμαι μεσα στα paddocks και παιζω σφαλιαρες με ολους, αλλα δυσκολευομαι να πιστεψω οτι υπαρχουν αγωνιστικες ομαδες που στηνουν ενα μηχανακι και σου λενε "πανε στριψτο και αν δεν σου αρεσει κοψε το λαιμο σου..."

...μαλλον υπαρχει συνεργασια μεταξυ οδηγου και μηχανικων, ποσο μαλλον οταν τον οδηγο τον λενε Rossi, η Doohan κ.ο.κ.

Οι ανθρωποι ειναι επαγγελματιες και αυτο που τους ενδιαφερει ολους (οδηγους και μηχανικους και μαμα εταιρεια) ειναι η νικη...

εσεις λετε να αρχιζουν τις μικροπρπειες του στυλ:

-"Θελει προφορτιση το μηχανακι μπροστα!"

>"Δεν θελει τιποτα...μια χαρα ειναι!"

-"Σου λεω βανε πεντε κλικ προφορτιση ρε μεγαλε! εγω το οδηγαω!"

>"Αν δεν μου το πουν απο τα HQ δεν κανω τιποτα!!"

-"Και εγω σου λεω οτι αν δεν παρεις το γαμημενο το κατσαβιδι ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ!!"

>"Α ΝΑΙ;;;!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΑΣ!!"

-"ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ!!!"

:a017: :a023:

εδω επεμβαινει ο team manager...

="Λοιπον, αν δεν το βουλωσετε και οι δυο τωρα, ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ, σας βλεπω τον εναν να επιδιορθωνει νοικιαρικα στα Greek Islands και τον αλλο να τρεχει στα minimoto!!!, οk;......φευγω τωρα και να μην ξανακουσω μιλια!!!"

>"......κουλαδι...."

-"....σκιτζη...."

="ΜΙΛΙΑ ΕΙΠΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!!"

>"....α γαμησου ρε....."

-".....κλασε μας τα αρχιδια....."

epp1640
12/09/2009, 00:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Ρε σεις, οχι οτι ειμαι μεσα στα paddocks και παιζω σφαλιαρες με ολους, αλλα δυσκολευομαι να πιστεψω οτι υπαρχουν αγωνιστικες ομαδες που στηνουν ενα μηχανακι και σου λενε "πανε στριψτο και αν δεν σου αρεσει κοψε το λαιμο σου..."

...μαλλον υπαρχει συνεργασια μεταξυ οδηγου και μηχανικων, ποσο μαλλον οταν τον οδηγο τον λενε Rossi, η Doohan κ.ο.κ.

Οι ανθρωποι ειναι επαγγελματιες και αυτο που τους ενδιαφερει ολους (οδηγους και μηχανικους και μαμα εταιρεια) ειναι η νικη...

εσεις λετε να αρχιζουν τις μικροπρπειες του στυλ:

-"Θελει προφορτιση το μηχανακι μπροστα!"

>"Δεν θελει τιποτα...μια χαρα ειναι!"

-"Σου λεω βανε πεντε κλικ προφορτιση ρε μεγαλε! εγω το οδηγαω!"

>"Αν δεν μου το πουν απο τα HQ δεν κανω τιποτα!!"

-"Και εγω σου λεω οτι αν δεν παρεις το γαμημενο το κατσαβιδι ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ!!"

>"Α ΝΑΙ;;;!!! ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΟΔΗΓΑΣ!!"

-"ΕΙΣΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ!!!"

:a017: :a023:

εδω επεμβαινει ο team manager...

="Λοιπον, αν δεν το βουλωσετε και οι δυο τωρα, ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ, σας βλεπω τον εναν να επιδιορθωνει νοικιαρικα στα Greek Islands και τον αλλο να τρεχει στα minimoto!!!, οk;......φευγω τωρα και να μην ξανακουσω μιλια!!!"

>"......κουλαδι...."

-"....σκιτζη...."

="ΜΙΛΙΑ ΕΙΠΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!!"

>"....α γαμησου ρε....."

-".....κλασε μας τα αρχιδια....."

:bigcry: :lol: :bigcry: