PDA

View Full Version : Leovince oval evoII titanium



cptm
21/08/2009, 11:21
Μετά από πολύ ψάξιμο στο internet και πολλά e-mail που δεν απαντήθηκαν ποτέ, παρήγγειλα από ΕΔΩ (http://www.moto-technik.com/product_info.php/info/p2010320_LeoVince-Slip-On-Oval-Evo2-fuer-Suzuki-GSX-F-650-Bj-2008-bis-2009.html) την leovince τιτανίου με συνολικό κόστος 291 ευρώ, και επιτέλους σήμερα την παρέλαβα. Ο συγκεκριμένος απαντάει άμεσα στα e-mail (στα Αγγλικά). Το μόνο αρνητικό είναι ότι καθυστέρησε λίγο η παραλαβή αλλά φταίει η DHL (Το παρέδωσε 6 Αυγούστου και το πήρα σήμερα 21 Αυγ.)


171506

kyko
21/08/2009, 12:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από cptm
Μετά από πολύ ψάξιμο στο internet και πολλά e-mail που δεν απαντήθηκαν ποτέ, παρήγγειλα από ΕΔΩ (http://www.moto-technik.com/product_info.php/info/p2010320_LeoVince-Slip-On-Oval-Evo2-fuer-Suzuki-GSX-F-650-Bj-2008-bis-2009.html) την leovince τιτανίου με συνολικό κόστος 291 ευρώ, και επιτέλους σήμερα την παρέλαβα. Ο συγκεκριμένος απαντάει άμεσα στα e-mail (στα Αγγλικά). Το μόνο αρνητικό είναι ότι καθυστέρησε λίγο η παραλαβή αλλά φταίει η DHL (Το παρέδωσε 6 Αυγούστου και το πήρα σήμερα 21 Αυγ.)

καλοριζικια!!!!
με 330? εφερα σε φιλο την ιδια αλλα σε carbon
κ γμ τα θορυβια βγαζει τωρα το bandit:beer: :beer:

kostasmms
21/08/2009, 14:02
και εγώ στο ψάξιμο είμαι τωρα για το τι εξάτμιση να βάλω στον ληστή μου.Εμένα είναι το 1250cc.Κοιταξα remus,acrapovic,leovince.Θέλω να βάλω σε carbon για εμφάνιση και θερμοκρασία.Γνωρίζεις αν υπάρχει καποια που να μπαινοβγαίνει η τάπα εύκολα για τον θόρυβο??Πως πλήρωσες απο εκεί που παρήγγειλες??Πιστωτική ή paypal?Επίσης ποιος και με τι τιμημα αναλαμβάνει να σου βάλει την εξάτμιση στην μηχανή εφόσον δεν αγόρασες απο εκεί?Γιατι αν είναι να ζητανε καμμία 100 ευρά μόνο για περασμα δεν αξίζει νομίζω

cptm
21/08/2009, 14:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasmms
και εγώ στο ψάξιμο είμαι τωρα για το τι εξάτμιση να βάλω στον ληστή μου.Εμένα είναι το 1250cc.Κοιταξα remus,acrapovic,leovince.Θέλω να βάλω σε carbon για εμφάνιση και θερμοκρασία.Γνωρίζεις αν υπάρχει καποια που να μπαινοβγαίνει η τάπα εύκολα για τον θόρυβο??Πως πλήρωσες απο εκεί που παρήγγειλες??Πιστωτική ή paypal?Επίσης ποιος και με τι τιμημα αναλαμβάνει να σου βάλει την εξάτμιση στην μηχανή εφόσον δεν αγόρασες απο εκεί?Γιατι αν είναι να ζητανε καμμία 100 ευρά μόνο για περασμα δεν αξίζει νομίζω

Απ' όσο ξέρω όλες οι τάπες μπαινοβγαίνουν με μία βίδα. Η πληρωμή έγινε με pay-pal. Η τοποθέτηση είναι δύο βίδες βγάλε - βάλε. Δεν την έχω βάλει ακόμα αλλά φαίνεται εύκολο. Αν πας στο συνεργείο σου δε νομίζω να σου ζητήσουν και τίποτα τρελό αλλά καλύτερα ρώτα τους από πριν.

amyroukai
23/08/2009, 09:38
Leovince τιτάνιο έχω και εγώ. Ξεβιδώνεις κάτω από τη μοτοσικλέτα μιά βίδα, εκεί που είναι η ένωση των λαιμών ένα σφιγκτήρα και μετά τη βίδα στο πίσω μαρσπιέ και βγαίνει. Όμοια μπαίνει και η καινούρια. Σε 15 λεπτάκια έχεις τελειώσει, με τα εργαλεία της μοτοσικλέτας και μόνο. Αν έχεις και έναν δεύτερο να στην κρατάει για να βιδώσεις το στήριγμα στο μαρσπιέ είναι καλύτερα όμως. Καλοφόρετη :)

Ο σιγαστήρας βγαίνει με ένα βιδάκι, αλλά θέλει αν δεν κάνω λάθος πενσάκι γιατί δεν έχει κεφάλι για κατσαβίδι/άλεν για να μην το βγάλει κάποιος εύκολα και το κλέψει. Μην ξεχάσεις να βάλεις την παρεχόμενη βίδα στην τρύπα, αν βγάλεις το σιγαστήρα, για να μην κάνει σφύριγμα.

zvailakis
25/08/2009, 14:26
όμορφη και με λογικό κόστος!

Από βάρος?

cptm
25/08/2009, 14:33
Σύμφωνα με το site της leovince:
Total stock weight : 6,416 Kg
Total SBK weight: 2,948 Kg