PDA

View Full Version : ..και στις διακοπες οτι μπορουμε!



zefos1100xx
21/08/2009, 12:02
...δεν βαζω το ποστακι μου στα ''ταξιδιωτικα'' γιατι πιθανοτατα θα αναρτησω κατι πιο αναλυτικο απο τις διακοπες μου με την joan φετος....


Απλα απο την προηγουμενη φορα που ηρθα στην μυκονο του αργοσαρωνικου...τα μαγευτικα ΜΕΘΑΝΑ....(!)......εντοπισα πανω σε κατι χωριουδακια στο ΠΟΥΘΕΝΑ καινουργια και στρωμενη ασφαλτο με μεση συχνοτητα περαστικων αυτοκινητων.....1 αμαξι/εβδομαδα!

...οποτε τωρα κατεβηκα ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟΣ!

....επειδη τα μπαγκαζια ηταν πολλα και δεν ελεγε να ερθω παλι οδικως οσο και αν το R1 ενδυκνειται για τουρισμο φορτωμενο και δικαβαλο (!) , αλλα ηρθαμε με την γραμμη του αργοσαρωνικου...και αφου μπορεσα και χωρεσα την dainese και τις μποτες σε ενα τεραστιο σακ βουαγιαζ [..παλι(!)..] , το shoei στο κεφαλι και...........



....μπορεσα να κανω την ταυλα μου και στις διακοπες!
......μαλιστα η joan ανελαβε και χρεη φωτογραφου!


171516

zefos1100xx
21/08/2009, 12:04
...δεν ζουμαρει καλα ο φακος γιατι ειχα μεγαλη ταχυτητα εξοδου στην Κ-καπου!


171518

zefos1100xx
21/08/2009, 12:09
...οκ!
..ειχαμε και αυτα τα ηλιοβασιλεματα και.........


171522

JAD
21/08/2009, 19:16
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zefos1100xx
22/08/2009, 14:54
ΔΕΝ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΤΙΠΟΤΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ!



........................χτες ξαναπηγα!
..........πατερ δεν αντεξα στον πειρασμο και αμαρτησα!


171662

zefos1100xx
22/08/2009, 15:36
Ειχαμε και πιο καλες ληψεις αυτη τη φορα.....αλλα δεν καθησαμε πολυ ωρα γιατι με την φορμα και με τετοια ζεστη........

...καλα οσο ειμασταν εκει δεν περασε ουτε ενα , μα ουτε ενα , ΟΥΤΕ ΕΝΑ ..... ΡΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!


Το μονο που ανησυχουσα μη με ''δωσουν'' στην δικαιοσυνη τιποτα ντοπιοι...ρε λες να μου πηραν την πινακιδα?


171664

LogOutGoRide
22/08/2009, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx

...καλα οσο ειμασταν εκει δεν περασε ουτε ενα , μα ουτε ενα , ΟΥΤΕ ΕΝΑ ..... ΡΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ!!!!




:a016: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016:

LogOutGoRide
22/08/2009, 19:58
Το οτι προσεχουμε (ή ακομη καλύτερα δεν τα κάνουμε αυτα)σε δημόσιο δρόμο το ξέρεις όμως έτσι ; :wave2:

nasos-hyper
22/08/2009, 21:48
καρακουκλαρα η ρενα σας!!ναστε καλα να την χαιρεστε!!!

zefos1100xx
22/08/2009, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Το οτι προσεχουμε (ή ακομη καλύτερα δεν τα κάνουμε αυτα)σε δημόσιο δρόμο το ξέρεις όμως έτσι ; :wave2:

Χαιρομαι που το λες αυτο φιλε και ειναι μια καλη ευκαιρια να ανοιξουμε και μια χαλαρη κουβεντουλα πανω σε ενα θεμα που εχουν γινει συζητησεις επι συζητησεων και χιλιαδες καυγαδες (ηλεκτρονικοι και μη)........

Επειδη ανηκω σε μια γενια ελαφρως παλαιοτερη (οχι απαρχαιωμενη κιολας) θα πω τουτο:Καποτε επρεπε να ισχυριστουμε οτι ''ξυσαμε τα αυτια μας'' , ''οτι ειμαστε πυ-πυ-πυραυλοι'' και γενικοτερα οτι ''το'χουμε'' με προφορικο τροπο......
Ετσι λοιπον δημιουργηθηκε η ρηση που ελεγε : ''μετα τους κυνηγους και τους ψαραδες οι χειροτεροι ψευτες ειναι οι μηχανοβιοι''.....σιγουρα θα το εχετε ακουσει!

....η δευτερη επιλογη ηταν να εχεις αυτοπτες μαρτυρες που βγηκες βολτα παρεα και ηξεραν απο πρωτο χερι οτι εισαι γΛηγορος περαν αμφισβητησεως!

Τελος παντων μετα ηρθε το ιντερνετ και ολα αλλαξαν!..πλεον μπορεις να ποσταρεις και να ανεβασεις γιουτουμπιες και φωτο με τα κατορθωματα σου (για τα οποια δεν πληρωνεσαι καθοτι κανεις-κανω-κανουμε την ταυλα μας και μαλιστα με τους γνωστους κινδυνους που εγκυμονει αυτο-οχι δεν το αμφισβητω)...

Αν θες και την γνωμη μου ουσιαστικα δεν υπαρχει λογικη να τρεχεις με την μηχανη......επισης δεν υπαρχει λογικη και να πας να ψηφισεις την στιγμη που τωρα που μιλαμε η ελλαδα καιγεται απο πυρκαγιες και σε λιγους μηνες μολις ξεχαστουν οι υποσχεσεις για αναδασωση θα χτισουνε τα πρωτα αυθαιρετα.............επισης δεν υπαρχει λογικη να πιστευεις σε μια θρησκεια που κατω απο τους ναους της υπαρχουν αρχαια μνημεια που θαφτηκαν σκοπιμως......οπως και δεν υπαρχει λογικη στο να ταιζουμε αυτους που ειναι πλουσιοτεροι απο εμας......ισως και να φταιω που δεν εψαξα ποτε την λογικη του να εχω μηχανη που με πρωτη στο κιβωτιο παραβιαζει ολα τα ορια ταχυτητας και παντα μου αρκουσε σαν εξηγηση οτι απλα το γουσταρα......

...και επειδη η σκεψη μου τρεχει μακρια και για να επανελθω στο θεμα , η αρχικη μου προθεση οταν ανεβασα το ποστ δεν ηταν να το παιξω γρηγορος , αλλα να μοιραστω (με οποιον ενδιαφερεται βεβαια) την ευκαιρια που βρηκα να ''χωσω'' την ψωρα που τραβαω εδω και χρονια , ακομα και στις διακοπες μου.....χωρις να υπαρχουν προυποθεσεις καθολου μπορεσα και τις δημιουργησα και εξηγω:
Δεν γουσταρω το καλοκαιρι καθολου για βολτες , ειδικα ημερησιες!......ζεστη , ιδρωτας , απιστευτη κινηση σε καθε εξοδο της αθηνας και μεθυσμενοι/διαλυμενοι οδηγοι αυτοκινητων να καραδοκουν παντου..........τουλαχιστον οι προγραμματισμενες μου διακοπες φετος ηταν αντι-μοτοσυκλετιστικες , δηλαδη ναι μεν θα πηγαινα με την μηχανη , αλλα χωρις αυτη να ειναι το επικεντρο (σε προεκταση του λογου της βολτας ετσι?) , οπως σε μια βολτα πχ με τους φιλους μου!...ουσιαστικα η μηχανη στις διακοπες θα ηταν το μεταφορικο μεσο και τιποτα αλλο!

Για να μπορεσω να πω οτι δημιουργησα τις προυποθεσεις επρεπε να ειχα την φορμα/μποτες/κρανος/γαντια/θωρακα μου , τον δρομο που θα ηταν εφικτο , και τον χρονο......και το εκανα , και τουλαχιστον για εμενα σημαινει κατι .....ισως να μοιραστηκα το συναισθημα και με αλλους που ξερεις?

Επισης απο οσο γνωριζω δεν ειμαι τρελος....δηλαδη τοσο τρελος ωστε να καταστρεψω για ενα απεξ τις διακοπες μου (εμενα και της κοπελας μου) , την μηχανη που με τοσο κοπο πληρωνω και την ακεραιοτητα μου!
....σχημα οξυμωρο γιατι αραγε μονο τωρα θα ητανε κακη μια πτωση?....και ολο τον υπολοιπο χρονο τι θα ητανε?....καλη?

....για να το ερμηνευσω και πιο τεχνικα περαν απο τον εξοπλισμο που θεωρω αναποσπαστο κομματι για τις βολτες μου , βρηκα και μια πολυ ησυχη διαδρομη , επελεξα ενα κομματι που οι στροφες ειχαν καλη ορατοτητα , και πανω απο ολα δεν χρησιμοποιησα το 100% των δυνατοτητων μου.

....αυτα εχω να πω , αντε και απο σεπτεμβρη θα πλακωθω στα track day εστω και στα μεγαρα.... :wave2:

zefos1100xx
22/08/2009, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από nasos-hyper
καρακουκλαρα η ρενα σας!!ναστε καλα να την χαιρεστε!!!

Σας ευχαριστω να'στε καλα!!!

+Arxiereas+
22/08/2009, 22:44
Με φώναξε κανείς??? Α, εδώ είσαι!


Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
..........πατερ δεν αντεξα στον πειρασμο και αμαρτησα!
Αμαρτία εξομολογημένη δεν είναι αμαρτία τέκνον μου.
:lol:


Μ' άρεσε ο τρόπος που σκέφτεσαι και εκλογικεύεις τα πράγματα, οπότε από εμένα κήρυγμα γιοκ!
:beer:

nickmonstro
22/08/2009, 22:53
"Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"

:winka:

:wave2:

+Arxiereas+
22/08/2009, 22:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
"Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"

:winka:

:wave2:
+1000
Έτσι...

:a13:

nic mor
22/08/2009, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
"Ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"

:winka:

:wave2:

+1000000000



και δεν το λεω μονο για τον φιλο που εξεφρασε
αντιθετη αποψη!!
ειναι μια γενικη φιλοσοφια που εχω.

zefos1100xx
22/08/2009, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
Με φώναξε κανείς??? Α, εδώ είσαι!


Αμαρτία εξομολογημένη δεν είναι αμαρτία τέκνον μου.
:lol:


Μ' άρεσε ο τρόπος που σκέφτεσαι και εκλογικεύεις τα πράγματα, οπότε από εμένα κήρυγμα γιοκ!
:beer:


....την ευλογια σου πατερ μου!

LogOutGoRide
22/08/2009, 23:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
Χαιρομαι που το λες αυτο φιλε και ειναι μια καλη ευκαιρια να ανοιξουμε και μια χαλαρη κουβεντουλα πανω σε ενα θεμα που εχουν γινει συζητησεις επι συζητησεων και χιλιαδες καυγαδες (ηλεκτρονικοι και μη)........

Επειδη ανηκω σε μια γενια ελαφρως παλαιοτερη (οχι απαρχαιωμενη κιολας) θα πω τουτο:Καποτε επρεπε να ισχυριστουμε οτι ''ξυσαμε τα αυτια μας'' , ''οτι ειμαστε πυ-πυ-πυραυλοι'' και γενικοτερα οτι ''το'χουμε'' με προφορικο τροπο......
Ετσι λοιπον δημιουργηθηκε η ρηση που ελεγε : ''μετα τους κυνηγους και τους ψαραδες οι χειροτεροι ψευτες ειναι οι μηχανοβιοι''.....σιγουρα θα το εχετε ακουσει!

....η δευτερη επιλογη ηταν να εχεις αυτοπτες μαρτυρες που βγηκες βολτα παρεα και ηξεραν απο πρωτο χερι οτι εισαι γΛηγορος περαν αμφισβητησεως!

Τελος παντων μετα ηρθε το ιντερνετ και ολα αλλαξαν!..πλεον μπορεις να ποσταρεις και να ανεβασεις γιουτουμπιες και φωτο με τα κατορθωματα σου (για τα οποια δεν πληρωνεσαι καθοτι κανεις-κανω-κανουμε την ταυλα μας και μαλιστα με τους γνωστους κινδυνους που εγκυμονει αυτο-οχι δεν το αμφισβητω)...

Αν θες και την γνωμη μου ουσιαστικα δεν υπαρχει λογικη να τρεχεις με την μηχανη......επισης δεν υπαρχει λογικη και να πας να ψηφισεις την στιγμη που τωρα που μιλαμε η ελλαδα καιγεται απο πυρκαγιες και σε λιγους μηνες μολις ξεχαστουν οι υποσχεσεις για αναδασωση θα χτισουνε τα πρωτα αυθαιρετα.............επισης δεν υπαρχει λογικη να πιστευεις σε μια θρησκεια που κατω απο τους ναους της υπαρχουν αρχαια μνημεια που θαφτηκαν σκοπιμως......οπως και δεν υπαρχει λογικη στο να ταιζουμε αυτους που ειναι πλουσιοτεροι απο εμας......ισως και να φταιω που δεν εψαξα ποτε την λογικη του να εχω μηχανη που με πρωτη στο κιβωτιο παραβιαζει ολα τα ορια ταχυτητας και παντα μου αρκουσε σαν εξηγηση οτι απλα το γουσταρα......

...και επειδη η σκεψη μου τρεχει μακρια και για να επανελθω στο θεμα , η αρχικη μου προθεση οταν ανεβασα το ποστ δεν ηταν να το παιξω γρηγορος , αλλα να μοιραστω (με οποιον ενδιαφερεται βεβαια) την ευκαιρια που βρηκα να ''χωσω'' την ψωρα που τραβαω εδω και χρονια , ακομα και στις διακοπες μου.....χωρις να υπαρχουν προυποθεσεις καθολου μπορεσα και τις δημιουργησα και εξηγω:
Δεν γουσταρω το καλοκαιρι καθολου για βολτες , ειδικα ημερησιες!......ζεστη , ιδρωτας , απιστευτη κινηση σε καθε εξοδο της αθηνας και μεθυσμενοι/διαλυμενοι οδηγοι αυτοκινητων να καραδοκουν παντου..........τουλαχιστον οι προγραμματισμενες μου διακοπες φετος ηταν αντι-μοτοσυκλετιστικες , δηλαδη ναι μεν θα πηγαινα με την μηχανη , αλλα χωρις αυτη να ειναι το επικεντρο (σε προεκταση του λογου της βολτας ετσι?) , οπως σε μια βολτα πχ με τους φιλους μου!...ουσιαστικα η μηχανη στις διακοπες θα ηταν το μεταφορικο μεσο και τιποτα αλλο!

Για να μπορεσω να πω οτι δημιουργησα τις προυποθεσεις επρεπε να ειχα την φορμα/μποτες/κρανος/γαντια/θωρακα μου , τον δρομο που θα ηταν εφικτο , και τον χρονο......και το εκανα , και τουλαχιστον για εμενα σημαινει κατι .....ισως να μοιραστηκα το συναισθημα και με αλλους που ξερεις?

Επισης απο οσο γνωριζω δεν ειμαι τρελος....δηλαδη τοσο τρελος ωστε να καταστρεψω για ενα απεξ τις διακοπες μου (εμενα και της κοπελας μου) , την μηχανη που με τοσο κοπο πληρωνω και την ακεραιοτητα μου!
....σχημα οξυμωρο γιατι αραγε μονο τωρα θα ητανε κακη μια πτωση?....και ολο τον υπολοιπο χρονο τι θα ητανε?....καλη?

....για να το ερμηνευσω και πιο τεχνικα περαν απο τον εξοπλισμο που θεωρω αναποσπαστο κομματι για τις βολτες μου , βρηκα και μια πολυ ησυχη διαδρομη , επελεξα ενα κομματι που οι στροφες ειχαν καλη ορατοτητα , και πανω απο ολα δεν χρησιμοποιησα το 100% των δυνατοτητων μου.

....αυτα εχω να πω , αντε και απο σεπτεμβρη θα πλακωθω στα track day εστω και στα μεγαρα.... :wave2:




Για να μην παρεξηγηθώ είμαι ο τελευταίος που θα σου κάνει κήρυγμα .
Κάπου σε έχασα σε όσα γράφεις :lol:
Ποτέ δεν οδήγησα με σκοπό να πάω να διηγηθώ ''κατορθώματα'' και ''κοίτα πόσο πατάω τα λάστιχα''.
Οδηγώ όπως οι συνθήκες μου επιτρέπουν και ανάλογα με την διάθεσή μου .Άσχετο αλλά είναι ο κυριότερος λόγος που δεν ακούω μουσική όταν είμαι με την μηχανή (φαντάσου να είμαι σε έρημο δρόμο στο βουνό και να ακούω HIM :nono: )

Να χαίρεσαι το ''ξυράφι'' και να περνάς καλά :beer:













Και για να μην ξεχνιόμαστε

:a016: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016:

zefos1100xx
22/08/2009, 23:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
+1000000000



και δεν το λεω μονο για τον φιλο που εξεφρασε
αντιθετη αποψη!!
ειναι μια γενικη φιλοσοφια που εχω.

...καλα δεν ειπε και τιποτα τρομερο το παληκαρι , την γνωμη του ειπε και με λακωνικο/ορθο/μη προσβλητικο τροπο....

.....καλο ειναι να υπαρχει αντιλογος και καμια διαφορετικη αποψη , δεν ειναι κακο αυτο που ειπε!
ευχαριστω παντως!

LogOutGoRide
22/08/2009, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
...καλα δεν ειπε και τιποτα τρομερο το παληκαρι , την γνωμη του ειπε και με λακωνικο/ορθο/μη προσβλητικο τροπο....

.....καλο ειναι να υπαρχει αντιλογος και καμια διαφορετικη αποψη , δεν ειναι κακο αυτο που ειπε!
ευχαριστω παντως!

Δεν πιστεύω να μιλάτε για μένα :look:

zefos1100xx
22/08/2009, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Για να μην παρεξηγηθώ είμαι ο τελευταίος που θα σου κάνει κήρυγμα .
Κάπου σε έχασα σε όσα γράφεις :lol:
Ποτέ δεν οδήγησα με σκοπό να πάω να διηγηθώ ''κατορθώματα'' και ''κοίτα πόσο πατάω τα λάστιχα''.
Οδηγώ όπως οι συνθήκες μου επιτρέπουν και ανάλογα με την διάθεσή μου .Άσχετο αλλά είναι ο κυριότερος λόγος που δεν ακούω μουσική όταν είμαι με την μηχανή (φαντάσου να είμαι σε έρημο δρόμο στο βουνό και να ακούω HIM :nono: )

Να χαίρεσαι το ''ξυράφι'' και να περνάς καλά :beer:













Και για να μην ξεχνιόμαστε

:a016: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016: :a016:



δεν το εκλαμβανω σαν κυρηγμα αδερφε , ουτε και ανταποδιδω......

......ουτε αναφερθηκα σε εσενα για το αν πατανε τα λαστιχα!

Καλα εκανες και ειπες οτι ειπες , αλλιως η κουβεντα θα εμενε στα εμοτικον με τις μπυρες σαν ενδειξη συμβατων αντιληψεων που ουτε αυτο ειναι κακο....

Κατα ενα παραξενο τροπο συμφωνω μαζι σου , αλλα πραττω βαση συναισθηματων γενικοτερα στην ζωη μου .........ειτε μου βγηκε σε καλο , ειτε ολεθριο.......



ΥΓ:αυτο με τα πυροβολιδια και τσι μπαλωθιες ηντα'ναι?

nic mor
22/08/2009, 23:22
οχι ρε παιδια δεν ειπα οτι προσβαλε κανεναν!!:blush: :blush:

LogOutGoRide
22/08/2009, 23:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx


Μάλλον δεν βγάζεις νόημα απο αυτά που λέω(δεν είμουν ποτέ καλός στην έκθεση) και δεν ξέρω να χρησιμοποιώ emoticon

θέλω να πω οτι το R1 πυροβολάει :rotflmao:

zefos1100xx
22/08/2009, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από nic mor
οχι ρε παιδια δεν ειπα οτι προσβαλε κανεναν!!:blush: :blush:

...οχι απλα επεσημανα οτι το εθεσε στο ωραιο ο φιλος......δεν αναφερθηκα σε εσενα , απλα βρηκα ευκαιρια απο το ποστ σου.....φιλοι?

LogOutGoRide
22/08/2009, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
.....φιλοι?


Πλάκα μΕ κάνεις


:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

zefos1100xx
22/08/2009, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Μάλλον δεν βγάζεις νόημα απο αυτά που λέω(δεν είμουν ποτέ καλός στην έκθεση) και δεν ξέρω να χρησιμοποιώ emoticon

θέλω να πω οτι το R1 πυροβολάει :rotflmao:


...α πουλακι μου!...εσυ τουλαχιστον εγραφες εκθεση για να ξερεις οτι δεν εισαι καλος....εγω οταν γραφαμε εκθεση στην ταξη..............ελειπα!


τωρα το καταλαβααααααααααααααααααα!

LogOutGoRide
22/08/2009, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
...α πουλακι μου!...εσυ τουλαχιστον εγραφες εκθεση για να ξερεις οτι δεν εισαι καλος....εγω οταν γραφαμε εκθεση στην ταξη..............ελειπα!


τωρα το καταλαβααααααααααααααααααα!


:rotflmao: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :rotflmao:

zefos1100xx
22/08/2009, 23:32
φιλοι φιλοι.........!!!!


....νομιζα οτι με τα πυροβολιδια μου ντουφεκαγες την.................αποψη!

nic mor
22/08/2009, 23:32
:a10: :a33: :beer:

LogOutGoRide
22/08/2009, 23:38
Τώρα πρέπει να μάθω και το πολλαπλό quote :lol:

Τουλάχιστον εσύ κατεβάζεις απ΄το εργαλείο την γυναίκα ενώ σε εμένα προσπαθεί να κατέβει απ΄το hornetάκι μέσα στην στροφή (ξέρω ξέρω μπράβο μου)

zefos1100xx
22/08/2009, 23:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Τώρα πρέπει να μάθω και το πολλαπλό quote :lol:

Τουλάχιστον εσύ κατεβάζεις απ΄το εργαλείο την γυναίκα ενώ σε εμένα προσπαθεί να κατέβει απ΄το hornetάκι μέσα στην στροφή (ξέρω ξέρω μπράβο μου)



ΗΡΩΑΣ!


....ασε περασα τα ιδια μεχρι καποια δοση που ειχα αρχισει να φρικαρω και να καταληγουμε στο να μην βγαινουμε μαζι......αλλα τελικα το ξεπερασαμε!
Η λυση ειναι πολυ απλη: Συνεχη τριβη με το αντικειμενο (πολλα χλμ μαζι δικαβαλο) , και μετα συζητηση και αναζητηση λυσεων στα επιμερους προβληματα που παρουσιαστηκαν ενα-ενα......ειδικα με το R1 δεν ειναι και οτι πιο ευκολο για τον συνεπιβατη!

Χρειαστηκε να κανω και εγω καποιες οδηγικες παραχωρησεις (οπως πχ να πλασσαρω την μηχανη πιο ομαλα στις στροφες γιατι το μεγαλυτερο προβλημα ηταν στα φρενα)
.......καπου στην μεση βρεθηκε λυση!

...τα αποτελεσματα ηταν παραπανω απο θεαματικα!

LogOutGoRide
23/08/2009, 00:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
ΗΡΩΑΣ!


....ασε περασα τα ιδια μεχρι καποια δοση που ειχα αρχισει να φρικαρω και να καταληγουμε στο να μην βγαινουμε μαζι......αλλα τελικα το ξεπερασαμε!
Η λυση ειναι πολυ απλη: Συνεχη τριβη με το αντικειμενο (πολλα χλμ μαζι δικαβαλο) , και μετα συζητηση και αναζητηση λυσεων στα επιμερους προβληματα που παρουσιαστηκαν ενα-ενα......ειδικα με το R1 δεν ειναι και οτι πιο ευκολο για τον συνεπιβατη!

Χρειαστηκε να κανω και εγω καποιες οδηγικες παραχωρησεις (οπως πχ να πλασσαρω την μηχανη πιο ομαλα στις στροφες γιατι το μεγαλυτερο προβλημα ηταν στα φρενα)
.......καπου στην μεση βρεθηκε λυση!

...τα αποτελεσματα ηταν παραπανω απο θεαματικα!

Σωστός ... καλή σκέψη θα προσπαθήσω να την εφαρμόσω αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.
Εγώ ακολουθώ άλλη τακτική. Τρέχω ,στρίβω (νταξ δεν είμαι χεράς) ισιώνω ανοίγω γκάζι και αγνοώ τι γίνεται πίσω εφ΄όσον ακόμη καταλαβαίνω τα χέρια της πάνω μου.
Στο κάτω κάτω εγώ λέω να μείνει σπίτι και αυτή επιμένει. Οι μηχανές είναι επικίνδυνες.

Αν μπορούσα να μπώ πίστα :(

byron
23/08/2009, 00:13
Σουζίδια δεν βλέπω.....:sick: :p

zefos1100xx
23/08/2009, 00:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Σωστός ... καλή σκέψη θα προσπαθήσω να την εφαρμόσω αλλά δεν είμαι και πολύ σίγουρος.
Εγώ ακολουθώ άλλη τακτική. Τρέχω ,στρίβω (νταξ δεν είμαι χεράς) ισιώνω ανοίγω γκάζι και αγνοώ τι γίνεται πίσω εφ΄όσον ακόμη καταλαβαίνω τα χέρια της πάνω μου.
Στο κάτω κάτω εγώ λέω να μείνει σπίτι και αυτή επιμένει. Οι μηχανές είναι επικίνδυνες.

Αν μπορούσα να μπώ πίστα :(


....τι να σου πω , θα σε αγαπαει πολυ!

......καλη τυχη! (και με την γυναικα και με την πιστα.....)

zefos1100xx
23/08/2009, 00:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Σουζίδια δεν βλέπω.....:sick: :p


ελα ρε υπαρχεις? (...μπυρες μπυρες και παλι μπυρες -εμοτικον)


Σουζιδια δεν μαθαμε ποτε ρε βυρωνα.........λεω να ξεκινησω τις αθλοπαιδειες τωρα στα γεραματα μπα και γινει τιποτα , αλλα φοβαμαι μην απλωθω πουθενα ρε συ και ειναι ακριβη τουμπα το καπακι......(!)

zefos1100xx
23/08/2009, 00:51
Υπαρχει μπολικο υλικο!


............και αφου θες σουζιδια παρε να'χεις:


171722

zefos1100xx
23/08/2009, 00:54
...........βρεθηκαμε στα μεθανα με τον φιλο του πατερα μου τον Γιαννη ο οποιος ειναι λεμοτοvaraderianos....και μεσα στα πραγματα......την πρωτη φορα που πηγα στο στροφιλικι ηρθε παρεα και εκανε τα δικα του:


171723

zefos1100xx
23/08/2009, 00:55
....Καλα το παει το μεγαθηριο μπορω να πω........(!)


171724

+Arxiereas+
23/08/2009, 01:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
Το οτι προσεχουμε (ή ακομη καλύτερα δεν τα κάνουμε αυτα)σε δημόσιο δρόμο το ξέρεις όμως έτσι ; :wave2:
ΧΑΑΑΑΑ ΧΑ!!!
Βρε τον Κώστααααααα! Τώρα πρόσεξα ότι εσύ το ξεκίνησες!

Κανίβαλε ινδιάνε της Θράκης που πας Καβάλα σκεπτόμενος "Κ4 πατημένη 3η, Κ7 μία πάνω..."
:rotflmao: :lol: :rotflmao:

zefos1100xx
23/08/2009, 01:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
ΧΑΑΑΑΑ ΧΑ!!!
Βρε τον Κώστααααααα! Τώρα πρόσεξα ότι εσύ το ξεκίνησες!

Κανίβαλε ινδιάνε της Θράκης που πας Καβάλα σκεπτόμενος "Κ4 πατημένη 3η, Κ7 μία πάνω..."
:rotflmao: :lol: :rotflmao:


βρε βρε βρε!!!!!!!!!!!

....και τοση ωρα μας το παιζει παρθενα μαρια?
...απο μικρο , απο τρελο και απο παπα μαθαινεις την αληθεια...........για πες , για πες!

LogOutGoRide
23/08/2009, 05:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από +Arxiereas+
... Κ7 μία πάνω..."


:nono:
Είναι κατηφορική μια κάτω και μπαίνεις με σταθερά ανοιγόμενο γκάζι , τώρα πως βγαίνεις είναι το θέμα:rotflmao:

Γειά σου Παναγιώτη :beer:

Παιδιά παρεξήγηση εγώ !!! ινδιάνος !!!

Πότε ρε θα πάμε βόλτα στους καταρράκτες πάνω απο το Παρανέστι ;

LogOutGoRide
23/08/2009, 05:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
βρε βρε βρε!!!!!!!!!!!

....και τοση ωρα μας το παιζει παρθενα μαρια?
...απο μικρο , απο τρελο και απο παπα μαθαινεις την αληθεια...........για πες , για πες!

Μετά σου λέει εξομολογήσου ...

urban
24/08/2009, 22:07
Να παμε για κανα καφε ρε!

zefos1100xx
25/08/2009, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από urban
Να παμε για κανα καφε ρε!


....απο 'βδομαδα που επιστρεφω απο παρο , οτι θες σακη!....(σε καποια πλαισια ε?οχι και εντελως οτι θες.....)

makis206
25/08/2009, 20:29
Ρε μακάρι νά'τανε οι δρόμοι γεμάτα τέτοια και να λείπανε τα κουτάκια λέμε, στα -άντα(ένα) ανακάλυψα ότι είμαι κι εγώ γρήγορος :lol:

:beer: :beer: :beer:

the big boy
26/08/2009, 00:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
στα -άντα(ένα) ανακάλυψα ότι είμαι κι εγώ γρήγορος :lol:

:beer: :beer: :beer:


φανταζομαι οτι εννοεις πως εχεις μια εικοσ-αντα χρονια. :alien:

ντεν ξερω αν με πιανεις?? ;) ;) :D :D


νταξει μωρε, μικρος εισαι ακομα

zefos1100xx
26/08/2009, 10:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ρε μακάρι νά'τανε οι δρόμοι γεμάτα τέτοια και να λείπανε τα κουτάκια λέμε, στα -άντα(ένα) ανακάλυψα ότι είμαι κι εγώ γρήγορος :lol:

:beer: :beer: :beer:

Κοιτα σε καμια των περιπτωσεων δεν φτανεις σε κανενα δημοσιο δρομο το ελεγχομενο περιβαλον της πιστας.....απλα ειναι οτι πιο προσιτο και λιγοτερο βαρετο!
....φαντασου χαρα που πηρα οταν ανακαλυψα εκεινη την διαδρομη!
Και χωρις την καθεριωμενη εξοδο απο την πολη μεχρι να φτασεις εκει που θες , να περασεις απο τη σκυλα και τη χαρυβδη μεσω χειμαρων απο αυτοκινητα!

.....απο το σημειο διαμονης στο στροφιλικι σε 10 λεπτα ανετα!

α!...εγω το ''παλευα'' απο μικρος!...επειδη δεν ειχα ποτε φυσικο ταλεντο (οπως πχ ο αδερφος μου) , χρειαστηκα χιλιαδες ωρες στη σελα , πολλα χιλιομετρα και εξασκηση....τοτε δεν υπηρχαν σερρες και μεγαρα.........


......καποια στιγμη τα καταφερα!











(edit: μαλλον τα καταφερα δεν ειμαι σιγουρος , ολοι οι κουλοι ετσι λενε οτι τα καταφεραν...)

kokos08
30/08/2009, 14:16
Θα σε εβριζα...λεγοντας σου οτι ρε αλητη πας με την γυναικα διακοπες να χαλαρωσεις,να χαρει και η κοπελα,να πιειτε τα ουζα σας,να λιωσετε στην παραλια,και εσυ περνεις την μηχανη,φορτωνεσαι και χιλια δυο πραγματα ακομα, και βαζεις την γυναικα να τραβαει και φωτο????
Με αυτη τη λογικη που λες ξεκινησα για τις διακοπες μου,κλειδωνω την μηχανη στο γκαραζ την οποια δεν την εχω χαρει και πολυ φετος λογω δουλειας,βγαζω την super σκουτεραρα μου που ειναι αστερι για τα νησια μας και φευγω...κατα την διαρκεια των διακοπων ομως και ενω εχουμε ανοιξει μια κουβεντα με την γυναικα,αρχιζω να φορτωνω,να τρελενομαι με αυτα που μου λεει,θελω να την πνιξω,να παρω το πλοιο να φυγω,να λεω γαμω τον μπελα μου που σε πηρα μαζι και αλλα τετοια....Να θελω απεγνωσμενα να κανω κατι για παρτυ μου και να μην εχω κατι!

Οποτε καλα εκανες που εκανες αυτο που γουσταρες,στο τσακ το γλυτωσες το βρισιμο...:a10:

zefos1100xx
30/08/2009, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08


...κατα την διαρκεια των διακοπων ομως και ενω εχουμε ανοιξει μια κουβεντα με την γυναικα,αρχιζω να φορτωνω,να τρελενομαι με αυτα που μου λεει,θελω να την πνιξω,να παρω το πλοιο να φυγω,να λεω γαμω τον μπελα μου που σε πηρα μαζι και αλλα τετοια....Να θελω απεγνωσμενα να κανω κατι για παρτυ μου και να μην εχω κατι!



....ωρε μαγκα η δικια σου μπαινει καθολου στο φορουμ?....παιζει να τα διαβασει αυτα? !!!

....καλη τυχη φιλε!

kokos08
30/08/2009, 14:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
....ωρε μαγκα η δικια σου μπαινει καθολου στο φορουμ?....παιζει να τα διαβασει αυτα? !!!

....καλη τυχη φιλε!

Οχι ρε συ,σιγα μην εμπαινε εδω,απεχει απο αυτα...

Οσοι εχετε γυναικες καλη τυχη! :lol: :lol: :lol:

fournas
30/08/2009, 19:08
zefos1100xx να προτεινω και εγω μια διαδρομη που εκανα την παρασκευη....παρα πολυ καλη ασφαλτο, με μπαριερες αλλα οχι με ιδιεταιρη κλιση....ας ειναι καλα ο CRS-K με το ευρετηριο ταξιδιωτικων και ο SF(χιλιομετροφαγος) που εγραψε σε αυτο...


QUOTE]Αρχικά δημιουργήθηκε από objecto
Δεν είναι και μεγάλη διαδρομή, δεν αξίζει να μπει στα ταξιδιωτικα ή σε εκδρομή.
Βρέθηκα τυχαία πειραματιζόμενος σε διαδρομές.
Ωράιος δρόμος με στροφές και καλή ασφαλτο, με την σχετική ταχύτητα πλαγιάζεις και καλα. Βουνίσιο τοπίο, ελατα. Μια μικρη
έκπληξη. Αλλά αρκετα βαρετό να φτάσεις μεχρι εκείνη την διαδρομη.
Φροντίστε να εχετε βενζίνη.

Ο χαρτης στο google (http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=el&msa=0&msid=106972196383740916025.00047151433678f5fd999&ll=38.38715,22.891388&spn=0.227127,0.44529&t=p&z=12) [/QUOTE]



εγω την εκανα ετσι:
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&msid=103388834293437047980.000471a121214ca4dbd0a&ll=38.227393,23.299255&spn=1.214707,2.903137&t=h&z=9


αλλα θα συμφωνησω με τον objecto οτι η διαδρομη αξιζει για γρηγορη οδηγηση απο και μεχρι στα σημαδια με το αεροπλανακι...


:wave2: :wave2:

zefos1100xx
30/08/2009, 19:52
Την εχω κανει αυτη τη διαδρομη πριν χρονια με τον σπυρο απο το φορουμ και κατι αλλους.
Πολυ καλη διαδρομη νομιζω την ιδια ακριβως , αν θυμαμαι καλα εχει μια ανηφορικη δεξια που κλεινει αποτομα και θελει λιγη προσοχη ε?...

fournas
30/08/2009, 19:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
Την εχω κανει αυτη τη διαδρομη πριν χρονια με τον σπυρο απο το φορουμ και κατι αλλους.
Πολυ καλη διαδρομη νομιζω την ιδια ακριβως , αν θυμαμαι καλα εχει μια ανηφορικη δεξια που κλεινει αποτομα και θελει λιγη προσοχη ε?...

δεν την θυμαμαι φιλε μου...εγω την εκανα προς λειβαδια...:(

McTalas
30/08/2009, 20:16
καγκουρες !!!! ουυ!!!
:beer:
:wave2:

zefos1100xx
30/08/2009, 20:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
καγκουρες !!!! ουυ!!!
:beer:
:wave2:


....καλως τον γιωργο τον σωφρον , γνωστο και ως ''γιωργος ο νομοταγης''.....(!)

makis206
30/08/2009, 20:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από zefos1100xx
Κοιτα σε καμια των περιπτωσεων δεν φτανεις σε κανενα δημοσιο δρομο το ελεγχομενο περιβαλον της πιστας.....απλα ειναι οτι πιο προσιτο και λιγοτερο βαρετο!


Το είπες ολόσωστα και δεν χωράει αμφιβολία, παν μέτρον άριστον κι αυτό μετράει ακόμα περισσότερο όταν έχει να κάνει με την προσωπική μας ασφάλεια αλλά και των γύρω που υποχρεωνόμαστε να σεβαστούμε όπως απαιτούμε κι από αυτούς εξάλλου.

Εγώ έβαλα υπερβολή στο ποστ μου θέλοντας να το κάνω λίγο χιουμοριστικό, προμηθεύτηκα και κάμποσα τεύχη του Joe Bar Team τις τελευταίες μέρες και καταλαβαίνεις :lol:

Πάντα με ελεγχόμενη ασφάλεια, χωρίς υπερβολές και χωρίς να προκαλούμε και να βάζουμε ζωές σε κίνδυνο!

:beer: