PDA

View Full Version : (άσχετο αλλά) δεν θα γίνουν άνθρωποι ποτέ--(3 σε ενα ποστ)



Σελίδες : [1] 2 3

cityfly
25/04/2005, 16:20
(αντιγράφω από flash.gr)



Για πρώτη φορά μετά την ανατροπή του καθεστώτος των Ταλιμπάν, μία Αφγανή λιθοβολήθηκε μέχρι θανάτου, επειδή είχε διαπράξει μοιχεία, όπως ανακοίνωσε η αστυνομία. Την πρώτη πέτρα έριξε ο σύζυγός της. Ο εραστής της μαστιγώθηκε εκατό φορές.

Η 29χρονη Αμινά λιθοβολήθηκε δημοσίως μετά την απόφαση του περιφερειακού δικαστηρίου του Αργκο δυτικά του Φαιζαμπάντ, πρωτεύουσας της επαρχίας Μπαντακσάν.

Η μοιχεία απαγορεύεται στο Αφγανιστάν και σύμφωνα με τη σαρία (ισλαμικό νόμο), η τιμωρία που επιβάλλεται στους μοιχούς μπορεί να είναι από μαστίγωμα ως λιθοβολισμό μέχρι θανάτου.

Σύμφωνα με αυτόπτη μάρτυρα, την άτυχη γυναίκα έσυραν έξω από το σπίτι των γονιών της τοπικοί αξιωματούχοι και ο σύζυγός της άρχισε να τη λιθοβολεί μέχρι που πέθανε. Ο εραστής της μαστιγώθηκε 100 φορές και αφέθηκε ελεύθερος.

afrotwin
25/04/2005, 16:34
tora pion na protolipi8is
ton apatimeno sizigo pou ide tin aksioprepia tou na metatrepete se kerato
to erasti pou efage tis xronias tou ke 8a tou ksanalitourgisi to morio stin ali zoi
tin kakomira mixalida pou apsifise tous nomous tis xoras tis ke to gialise to pomolo..

tis petres pou ti ftegane ke aftes?

ti na pis alos planitis eki pera
den katalavenoume tipota
file mou ama den tous kovi
den tous to kovoume me tipota
ke kita posa exoun oloi i laoi tou kosmou
ke pou tipota den ginete
ales glitonoun ton li8ovolismo ke pane apo tsounamia
apo aids
edo pro kerou eklepsan viasa ke skotosan malon e8apsan zontano to ena koritsakia 13 xronon pires xampari tipota?

emis pou imaste prodeftiki ditiki ke haistes
ke afta den eftegan tipota den simetixan se tipota apla ipestisan viasmo psixi ke zois se mia kinonia ekseligmeni pou litourgi me an8ropines aksies ke pou apokaloume politismo

opou ke an aniksis ena vo8ro skata 8a dis giati sou fenete periergo?

cityfly
25/04/2005, 16:38
δεν είναι θέμα να μου φαίνεται περίεργο


ούτε εγώ τουλάχιστον αναμένεται να κάνω κάτι συνταρακτικό για να αλλάξει η κατάσταση εκεί

αλλά τουλάχιστον να χρησιμοποιείται σαν παράδειγμα προς αποφυγή

afrotwin
25/04/2005, 16:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
δεν είναι θέμα να μου φαίνεται περίεργο


ούτε εγώ τουλάχιστον αναμένεται να κάνω κάτι συνταρακτικό για να αλλάξει η κατάσταση εκεί

αλλά τουλάχιστον να χρησιμοποιείται σαν παράδειγμα προς αποφυγή

ne exis dikio

akoute re na papsete na li8ovolite tis gkomenes sas otan sas ta forane
na pernete ipermegen8iti peous:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

entaksi file kanis den 8a ksanali8ovolisi tin gineka tou stin elada sto iposxome

to ri8misa ke afto
ouf:sad:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ppaylos
25/04/2005, 17:46
Ολο νομοι και αστυνομοι και σπανιως υπονομοι ,
Ακου εκει να τον μαστιγωσουν 100 φορες τον ανθρωπο ντροπη τους !!!!!!

adam_tsouk
25/04/2005, 20:25
Επίσης σήμερα (αν δεν κάνω λάθος) βγήκε η αοπόφαση για τα βασανηστήρια στις Αμερικάνικες φυλακές:

Όλοι ΑΘΩΟΙ εκτός από την κοπέλα που ήταν αξιωματικός ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο!!!!





ΑΘΩΟΙ κυρίες και κύριοι! :mad: :mad:

xxxristos
25/04/2005, 21:08
Κατ' αρχην καλησπέρα σας.

Απορώ γιατι γράφουν όλοι οτι μια γυναίκα "διέπραξε μοιχεία".
Η έκφραση αυτή κάνει το "παραστράτημα" να φαίνεται πιο αθώο: "Σιγά μωρέ, τί έκανε η καημένη, λίγη μοιχεία μόνο".

Κύριοι: Μην μας μπερδεύετε με παραπλανητικές εκφράσεις!!! Η γυναίκα αυτή έκανε κερατά τον άντρα της. Ήταν παντρεμένη και πηδιόταν με άλλον. Ήταν κανονικότατη ΠΟΥΤ@Ν@!!!!!!!!!!!

Δηλώνω κάτι χωρίς καμία δόση αστεϊσμού: ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΑΥΣΤΗΡΟ ΚΑΘΕΣΤΟΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΘΙΚΗ. Μήπως προτημάτε την κατάσταση στις "εξελιγμένες χώρες" που πηδάει ο γιος τη μάνα του και του λένε και μπράβο;;;;;

Θα θέλατε η νύφη σας να το κάνει αυτό στον γιό σας, ή η κόρη σας στον άντρα της ή η γυναίκα σας σε σας τους ίδιους;;;

Για αναθεωρήστε τις απόψεις σας λίγο όλοι εσείς οι προοδευτικοί και σκευτείτε οτι οι ηθηκές αξίες έχουν καταρρεύσει διότι ότι πρόστυχο και αν κάνουν οι γυναίκες την γλυτώνουν με ένα χαστούκι και με ένα διαζύγιο..............

Επειδή έχει γεμίσει ο προοδευτικός κόσμος πουτ@νες δεν είναι ανάγκη να κατηγορούμε κάποια καθεστώτα που πιστεύουν στο κύτταρο της κοινωνίας, τον ιερότερο θεσμό σε όλες τις θρησκείες, την οικογένεια!!!

Χρήστος

Μήτσος1
25/04/2005, 22:29
Τώρα μεγάλε μας έστειλες λίγο...

Αφού σου αρέσει τόσο πολύ το σύστημα εκεί κάτω, να σου κάνω μια πρόταση: Γιατί δεν πάς να ζήσεις εκεί κάτω, μαζί με τη γυναίκα σου για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο... ???

adam_tsouk
25/04/2005, 22:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Κατ' αρχην καλησπέρα σας.

Απορώ γιατι γράφουν όλοι οτι μια γυναίκα "διέπραξε μοιχεία".
Η έκφραση αυτή κάνει το "παραστράτημα" να φαίνεται πιο αθώο: "Σιγά μωρέ, τί έκανε η καημένη, λίγη μοιχεία μόνο".

Κύριοι: Μην μας μπερδεύετε με παραπλανητικές εκφράσεις!!! Η γυναίκα αυτή έκανε κερατά τον άντρα της. Ήταν παντρεμένη και πηδιόταν με άλλον. Ήταν κανονικότατη ΠΟΥΤ@Ν@!!!!!!!!!!!

Δηλώνω κάτι χωρίς καμία δόση αστεϊσμού: ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΑΥΣΤΗΡΟ ΚΑΘΕΣΤΟΣ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΗΘΙΚΗ. Μήπως προτημάτε την κατάσταση στις "εξελιγμένες χώρες" που πηδάει ο γιος τη μάνα του και του λένε και μπράβο;;;;;

Θα θέλατε η νύφη σας να το κάνει αυτό στον γιό σας, ή η κόρη σας στον άντρα της ή η γυναίκα σας σε σας τους ίδιους;;;

Για αναθεωρήστε τις απόψεις σας λίγο όλοι εσείς οι προοδευτικοί και σκευτείτε οτι οι ηθηκές αξίες έχουν καταρρεύσει διότι ότι πρόστυχο και αν κάνουν οι γυναίκες την γλυτώνουν με ένα χαστούκι και με ένα διαζύγιο..............

Επειδή έχει γεμίσει ο προοδευτικός κόσμος πουτ@νες δεν είναι ανάγκη να κατηγορούμε κάποια καθεστώτα που πιστεύουν στο κύτταρο της κοινωνίας, τον ιερότερο θεσμό σε όλες τις θρησκείες, την οικογένεια!!!

Χρήστος



OK, είναι πουτ. αλλά τι θα κάνουμε θα τη σκοτώσουμε δια του λιθοβολισμού;
Πας καλά;


Και ΟΚ, είναι η νύφη, γυναίκα κτλ.
Αν ήταν η κόρη σου τα ίδια θα έλεγες;
Αν ήταν η μητέρα σου;


Δεν σε καταλαβαίνω....

xxxristos
26/04/2005, 01:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
OK, είναι πουτ. αλλά τι θα κάνουμε θα τη σκοτώσουμε δια του λιθοβολισμού;
Πας καλά;


Και ΟΚ, είναι η νύφη, γυναίκα κτλ.
Αν ήταν η κόρη σου τα ίδια θα έλεγες;
Αν ήταν η μητέρα σου;


Δεν σε καταλαβαίνω....

Παιδικός μου φίλος υπηρετούσε στην Χίο ειδικές δυνάμεις, γαμώ τα παιδιά 1.90 παλικάρι. Η αρραβωνιαστικιά του περίμενε να απολυθεί για να παντρευτούνε. Μόνο που τον περίμενε καβάλα σε κάποιον π@ύτσ@. Το παιδί το έμαθε και αυτοκτόνησε. Ποιός έφταιγε; ΑΥΤΗ! Ποιός την πλήρωσε; ΑΥΤΟΣ!

Ίσως να είμαι εμπαθής εξ αιτίας αυτού του γεγονότος, ίσως εκεί που ζείτε να μη παίζει ΤΟΣΗ πουτ@νι@ αλλά εγώ μπορώ να πω οτι τα έχω δεί όλα!!!! Όχι μόνο στην Ελλάδα, αλλά και στην Αγγλία όπου ζω τώρα αλλά και στην Αμερική που πήγα και σε όλον τον "ανεπτυγμένο" κόσμο.......

Φυσικά κατακρίνω το ίδιο αυστηρά και τον παντρεμένο άντρα που ξενοπηδάει αλλά και τον ελεύθερο που πηδάει παντρεμένες!

xxxristos
26/04/2005, 01:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από Mitsos1
Τώρα μεγάλε μας έστειλες λίγο...

Αφού σου αρέσει τόσο πολύ το σύστημα εκεί κάτω, να σου κάνω μια πρόταση: Γιατί δεν πάς να ζήσεις εκεί κάτω, μαζί με τη γυναίκα σου για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο... ???

Το σύστημα δε μου αρέσει, το επίπεδο διαβίωσης είναι πολύ χαμηλό και δεν έχουν ωραίες μηχανές εκεί γιαυτό δε πάω να ζήσω εκεί κάτω.

Χειροκρότησα μόνο τον τρόπο με τον οποίο προσπαθούν να διαφυλάξουν την ηθηκή εκεί κάτω. Ο λιθοβολισμός είναι το κοινό αίσθημα εκεί, δεν επιβάλλεται από κανένα καθεστός, όλες οι γυναίκες το ξέρουν οτι άν "μοιχεύσουν" θα έχουν άσχημο θάνατο, έτσι έμαθαν να ζουν.

Μπράβο τους και που κόβουν τα χέρια αυτών που κλέβουν. Ίσως αν αυτό εφαρμοζόταν και στην Ελλάδα να κοιμόμασταν πιο ύσηχοι τα βράδυα και να μή φοβόμασταν μήπως μας κλέψουν τα υπάρχοντά μας (βλέπε μηχανές) που αγοράσαμε με κόπους και θυσίες.

free rider
26/04/2005, 08:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Το σύστημα δε μου αρέσει, το επίπεδο διαβίωσης είναι πολύ χαμηλό και δεν έχουν ωραίες μηχανές εκεί γιαυτό δε πάω να ζήσω εκεί κάτω.

Χειροκρότησα μόνο τον τρόπο με τον οποίο προσπαθούν να διαφυλάξουν την ηθηκή εκεί κάτω. Ο λιθοβολισμός είναι το κοινό αίσθημα εκεί, δεν επιβάλλεται από κανένα καθεστός, όλες οι γυναίκες το ξέρουν οτι άν "μοιχεύσουν" θα έχουν άσχημο θάνατο, έτσι έμαθαν να ζουν.

Μπράβο τους και που κόβουν τα χέρια αυτών που κλέβουν. Ίσως αν αυτό εφαρμοζόταν και στην Ελλάδα να κοιμόμασταν πιο ύσηχοι τα βράδυα και να μή φοβόμασταν μήπως μας κλέψουν τα υπάρχοντά μας (βλέπε μηχανές) που αγοράσαμε με κόπους και θυσίες.

τώρα γιατί σε βρίσκω λίγο ακραίο....

και αν σου μείνει το μηχανάκι στη μέση της εθνικής ...

τι θα πρέπει να κάνουν να στο....


ανατινάζουν??

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

katy
26/04/2005, 09:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Το σύστημα δε μου αρέσει, το επίπεδο διαβίωσης είναι πολύ χαμηλό και δεν έχουν ωραίες μηχανές εκεί γιαυτό δε πάω να ζήσω εκεί κάτω.

Χειροκρότησα μόνο τον τρόπο με τον οποίο προσπαθούν να διαφυλάξουν την ηθηκή εκεί κάτω. Ο λιθοβολισμός είναι το κοινό αίσθημα εκεί, δεν επιβάλλεται από κανένα καθεστός, όλες οι γυναίκες το ξέρουν οτι άν "μοιχεύσουν" θα έχουν άσχημο θάνατο, έτσι έμαθαν να ζουν.

Μπράβο τους και που κόβουν τα χέρια αυτών που κλέβουν. Ίσως αν αυτό εφαρμοζόταν και στην Ελλάδα να κοιμόμασταν πιο ύσηχοι τα βράδυα και να μή φοβόμασταν μήπως μας κλέψουν τα υπάρχοντά μας (βλέπε μηχανές) που αγοράσαμε με κόπους και θυσίες.

Το ότι εκεί οι γυναίκες παντρεύονται όποιον μ@λ..κα τους επιβάλλουν, ότι ο σύζυγος έχει δικαίωμα να κάνει πάνω τους ότι θέλει (από ξύλο μέχρι βιασμό) χωρίς να έχει δικαίωμα η γυναίκα να παραπονεθεί .... κι αυτά για την ηθική γίνονται???
Μήπως να κάναμε κι εμείς τα ίδια σε σας όταν μας τα φοράτε?
Έλα τότε να μου μιλήσεις για ηθική!

Δεν ξέρω αν θα το γράψω σωστά αλλά όλοι το ξέρετε λίγο - πολύ:

"Ο αναμάρτυτος πρώτος το λίθο βαλλέτο"

Να σε δω αναμάρτυτε!
(ΥΓ: σου ζητώ συγγνώμη για την απάντησή μου γιατί δε σε ξέρω. Προσπαθώ να υπολογίσω το μίσος σου για τις γυναίκες μετά από αυτό που έτυχε στο φίλο σου....Αλλά αναθεώρησε λίγο τις απόψεις σου γιατί ...δεν ξέρεις τι σημαίνει ηθική!)

afrotwin
26/04/2005, 10:56
xxxristos man lipame pragmatika gia tin apopsi sou
katalaveno oti exis mia nootropia ke me vasi aftin krini ala mipos 8a eprepe na to eksetazoume to 8ema pio dieksodika ke me ligo perisoteri amfisvitisi oson afora ton silogismo mas

entaksi ola ine-isos ine katanoita o an8ropos ine ena on me psixismo ke diatarasete efkola ala ftanoume sto simio na metanionoume gia pragmata pou exoume kani
afto den sou leei tipota?
otan orimazoun i skepsis ke i ginete kaliteri apotimisi alazoume dramatika otan fevgi o egoismos mas gonatizi i psixi mas ke 8eloume na ta kanoume ola alios tote poname ke zitame mexri ke eleos apo ton idio mas ton eafto

min ksexnas oti edo prokite gia enan 8anato enan skotomo mia enorxistromeni dolofonia mia ekfrasi mesa apo tin kolasi tis an8ropinis psixis oti asximo apesio sixameno iparxi mesa stin an8ropini psixi vgeni eki kratontas ena megalo gkonari vari gemato exmires gonies pou 8a pesi me poli dinami sto soma aftis tis ginekas pou prin latreve ke xaideve apala gia na min xalasi tin es8isi tis triferotitas gia na apodosi ton erota genikos

to 8anato den ton prokaloun i petres ton prokaloun i praksis ke i aftodia8esi ton protimas ton prokalis ipo aftes tis sin8ikes afinis tin psixi sou na ksefigi miazi poli me tin aftoktonia poli den 8a to katalavoun afto ala den exi simasia

simasia exi na katalavoume oti se kamia periptosi otan zis kato apo dogmata den exis epiloges ke ine afta ta dogmata pou ipova8mizoun ton an8ropo ton metatrepoun se zoo nomizete oti i i dikia mas 8riskia ine kaliteri apo tin diki tous epidi plironete gia ton ipoti8emeno li8ovolismo pou edo ginete me diasirmo ke ekseftelismo ke epidi ine pio ksipnoi protimoun na mas ta pernoun ke apo aftin tin adinamia mas

akouste ke tin katy se afto to 8ema i ginekes ine pio exmires se teties apopsis ala den exi adiko
se ka8e periptosi pou sou epivaloun na zisis me kapio tropo me kapion an8ropo pou den 8es ine anafereto dikeoma sou na antidrasis ke eki i ginekes dinonte den dia8etonte
opos ginotan ke edo prin merika xronia

o erotas ine desimo psixis ke somatos otan viazis aftin tin enstiktodiki litourgia tou an8ropou logo epiviosis pou ke afto ine enstikto tote ta apotelesmata ine mexri 8anatos se poles pperiptosis ite nekra es8iseon ine afti ite oliki

pos palevete tora ena olokliro sistima oloklirotismou...
mono me tin diafigi mono an figis apo ta desma tis a8lias xoras pou se perivali ke zisis kapou opou mporoun na an8isoun ke na pragmatopioi8oun i dinatotites sou
afto proipo8eti omos na kseperasis ton fovo sou ke se aftes tis kinonies ine poli diskolo opou oloi i pedia ine desimo eksartisi ke fovos.

to asximo ine oti iparxoun an8ropoi pou paradigmatizonte apo teties katastasis ke tis vriskoun ke sostes
afti kirios ine adinami na kerdisoun enan an8ropo den exoun idea apo an8ropous 8eori lipon ena arseniko oti i ginekes ine kati pou prepi na tou parexonte ke oxi na tis kerdizi ke meta apo to kerdos erxete i idioktisia 8eori lipon oti i gineka ine ktima tou ke oti mono aftos ine diaxiristis tis ke tin antimetopizi os iliko ke sini8os gia ta elinika dedomena erxete meta to amaksi
to amaksi mou i gineka mou ke ekgite stin gineka to kata poso 8eori oti tin tima afti i katastasi tou na ine ktima i oxi
ke na antidra analoga me ta oria pou exi mesa tis

edo ginete mia singkrisi me ton diko mas politismo
ine arage kalitera?

ego den pistevo stis sxesis ktitikotitas pistevo oti ka8e an8ropos geni8ike ke iparxi ke exi ipoxreosi na iparxi gia ton eafto tou na ton ekseliksi na pari ola afta ta stixia pou 8a ton kanoun kalitero ke ola afta mesa apo tis epitixies tou tis apotixies tou ka8e e8tiko ke arnitiko pou 8a tou simvi stin zoi ke pistevo episis oti iparxoume ke gia tous alous meta apo ola afta afto to noima exi ke i dianoisi i sofia gia afto proerxete apo tin pira apo tous gireoterous aftous pou exoun tin zoi stin plati ke tin mirazoun

afto fantazi mia orea mpourda mprosta sta dogmata politika ke 8riskeftika ke to ksero ke ego ke i omioi mou den zoume se alo planiti
opos kseroume oti merikes arades den ine ikanes na alaksoun tipota ke se ales epoxes 8a imastan eretikoi ke 8a kegomastan stin pira
simera i pira exi ali morfi....

8elo na po mono skeftite oti otan aspazeste dogmata 8a petate petres ke aftes i petres ine zitima xronou na girisoun epano sas
me ma8imatiki akrivia

ke otan kanete la8os epiloges sintrofou na perimenete ke tis parenergies
den ftani mono ena axladoto k0laraki gia na kanis sxesi
tote malon den 8elis na kanis sxesi ala ektonosi katapiesmenis sexualikotitas afto simeni oti den ise se 8esi na prosferis ke kapios 8a vre8i na to kani
rotiste ginekes pantremenes 15-20 xronia me pedia pou ixan dio orgasmous olous ke olous ke 8a katalavete

gia afto leme den fenonte ola apo eki pou ta kitas.....

cityfly
26/04/2005, 11:01
δεν νομίζω το πρόβλημα στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι η μοιχεία ή το κεράτωμα να θες το πρόβλημα είναι ο λιθοβολισμός



κανονικά για να είναι δίκαιως και αποτελεσματικός ένας νόμος (το γενικεύω λίγο αλλά δεν πειράζει) όπου αποτελεσματικός σημαίνει ότι δρα κατασταλτικά και για τους τρίτους που θα σκεφτόντουσαν να διαπράξουν ένα ίδιο αδίκημα

θα πρέπει να επιβάλει μια τιμωρία
σύντομα (όχι όταν όλοι έχουν ξεχάσει τα περιστατικά)

και η τιμωρία να ανταποκρίνεται στο αδίκημα

είναι δίκαιη τιμωρία ο θάνατος για ένα κέρατο;
και είναι δίκαιο να θανατώνεται η γυναίκα και ο άλλος να τη βγάζει με λίγες γρατζουνιές;

σα να λέμε: η γυναίκα που πάει με πολλούς είναι πουτάνα και ο άντρας που πάει με πολλές είναι ο μάγκας;

στην ευρώπη η μοιχεία δεν είναι παράνομη (δεν διώκεται ποινικά, άλλο είναι η αιτία διαζυγίου)

δηλαδή κι εδώ πριν καταργηθεί ο νόμος ήταν ωραίο να σε σέρνουν με τα σεντόνια στο τμήμα;

crs-k
26/04/2005, 11:09
Τι ακουω ρε παιδια εδω μεσα και τρελλαινομαι ?

Απο ποτε ενας ανθρωπος ειναι "κτημα" ενος αλλου ?


Ελεος πια !!! :mad:

afrotwin
26/04/2005, 11:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τι ακουω ρε παιδια εδω μεσα και τρελλαινομαι ?

Απο ποτε ενας ανθρωπος ειναι "κτημα" ενος αλλου ?


Ελεος πια !!! :mad:

kala re pou zis esi?
apo ta pola taksidia exis ksefigi leme
to 90% ton elinon ase tous alous tous ipoanaptiktous....
8eoroun oti oti exoun ine ktima tous
ke i ginekes tous ke ta panta min kitas esi pou exis elef8eres sxesis me tin gitonisa:rotflmao: :rotflmao:

edo ine valkania den ine pekse gelase...

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xxxristos
26/04/2005, 15:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Τι ακουω ρε παιδια εδω μεσα και τρελλαινομαι ?

Απο ποτε ενας ανθρωπος ειναι "κτημα" ενος αλλου ?


Ελεος πια !!! :mad:

Όποιος άντρας δε θέλει να είναι κτήμα της γυναίκας του και όποια γυναίκα δε θέλει να είναι κτήμα του άντρα της τότε να μη βάλουν βέρες και στεφάνια, απλά να έχουν μια σχέση, να συζούν και να πηδιούνται με όποιον γουστάρουν.

Αλλιώς τα δεσμά του γάμου δεν θα λεγόταν ΔΕΣΜΑ!!!!

Ο Afro έχει δίκιο σε αυτά που λέει. Είναι ένα μεγάλο θέμα, πάνω στο οποίο ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του. Κανένας δε μπορεί να πει τι είναι απόλυτα σωστό ή απόλυτα λάθος. Όποιος είναι προοδευτικός και φιλελεύθερος ή όποιος βολεύεται από αυτή την κατάσταση καταδικάζει τέτοιες ακραίες τιμωρίες.

Εγώ ήμουν η τελευταία γενιά πιστεύω που εν έτει 1988 η δασκάλα μας έδερνε με τη βέργα στο δημοτικό κάθε φορά που κάναμε κάποια μ@λ@κί@ και τα κορίτσια φορούσαν ολόκληρα βρακάκια.....

Άν ήμουν στη θέση του κερατά άντρα θα ήθελα πολύ να την σκοτώσουν την πουτ@ν@ και γενικά είμαι υποστηρικτής των "λαϊκών δικαστηρίων¨.

crs-k
26/04/2005, 15:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Όποιος άντρας δε θέλει να είναι κτήμα της γυναίκας του και όποια γυναίκα δε θέλει να είναι κτήμα του άντρα της τότε να μη βάλουν βέρες και στεφάνια, απλά να έχουν μια σχέση, να συζούν και να πηδιούνται με όποιον γουστάρουν.

Αλλιώς τα δεσμά του γάμου δεν θα λεγόταν ΔΕΣΜΑ!!!!

Ο Afro έχει δίκιο σε αυτά που λέει. Είναι ένα μεγάλο θέμα, πάνω στο οποίο ο καθένας μπορεί να έχει την άποψή του. Κανένας δε μπορεί να πει τι είναι απόλυτα σωστό ή απόλυτα λάθος. Όποιος είναι προοδευτικός και φιλελεύθερος ή όποιος βολεύεται από αυτή την κατάσταση καταδικάζει τέτοιες ακραίες τιμωρίες.

Εγώ ήμουν η τελευταία γενιά πιστεύω που εν έτει 1988 η δασκάλα μας έδερνε με τη βέργα στο δημοτικό κάθε φορά που κάναμε κάποια μ@λ@κί@ και τα κορίτσια φορούσαν ολόκληρα βρακάκια.....

Άν ήμουν στη θέση του κερατά άντρα θα ήθελα πολύ να την σκοτώσουν την πουτ@ν@ και γενικά είμαι υποστηρικτής των "λαϊκών δικαστηρίων¨.


Ειλικρινα λυπαμαι ... :(

Σου ευχομαι ολοθερμα περαστικα! :sick:

Κι ελπιζω να ΜΗΝ το παθει κανενας αλλος ... :sick:

idi
26/04/2005, 16:07
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ειναι η γυνη μιιιιιιιιιαααααααααα


:smokin: :smokin: :smokin: :smokin: :smokin:

katy
26/04/2005, 16:14
Άν ήμουν στη θέση του κερατά άντρα θα ήθελα πολύ να την σκοτώσουν την πουτ@ν@ και γενικά είμαι υποστηρικτής των "λαϊκών δικαστηρίων¨. [/B][/QUOTE]


Ένα λαϊκό δικαστήριο για τον κύριο....
Αλλά θα είναι ο κατηγορούμενος!!!!


Συλληπητήρια....

:sick: :sick: :sick:

xxxristos
26/04/2005, 16:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από katy
Το ότι εκεί οι γυναίκες παντρεύονται όποιον μ@λ..κα τους επιβάλλουν, ότι ο σύζυγος έχει δικαίωμα να κάνει πάνω τους ότι θέλει (από ξύλο μέχρι βιασμό) χωρίς να έχει δικαίωμα η γυναίκα να παραπονεθεί .... κι αυτά για την ηθική γίνονται???
Μήπως να κάναμε κι εμείς τα ίδια σε σας όταν μας τα φοράτε?
Έλα τότε να μου μιλήσεις για ηθική!

Δεν ξέρω αν θα το γράψω σωστά αλλά όλοι το ξέρετε λίγο - πολύ:

"Ο αναμάρτυτος πρώτος το λίθο βαλλέτο"

Να σε δω αναμάρτυτε!
(ΥΓ: σου ζητώ συγγνώμη για την απάντησή μου γιατί δε σε ξέρω. Προσπαθώ να υπολογίσω το μίσος σου για τις γυναίκες μετά από αυτό που έτυχε στο φίλο σου....Αλλά αναθεώρησε λίγο τις απόψεις σου γιατί ...δεν ξέρεις τι σημαίνει ηθική!)

Δε μισώ τις γυναίκες ισα ισα που έχω γνωρίσει πολύ αξιόλογες γυναίκες με δυναμισμό, λάμψη και χιούμορ. Γυναίκες που ομορφαίνουν τη ζωή, που χαίρεσαι να βγεις για ένα καφέ ή ποτό μαζί τους, να μιλήσεις, να ανταλλάξεις απόψεις.

Αυτό που τελικά θέλω να πώ είναι οτι η ηθηκή έχει καταρρεύσει στον δυτικό κόσμο. Κατ' εμε ο όρος οικογένεια δεν υφίσταται πλέον. Η κοινωνία, από τα αρχαία χρόνια της δημιουργίας της, βασίστηκε σε ηθηκές αρχές και αξίες και όχι σε νόμους. Το ιδανικό θα ήταν να παρέμεναν οι άνθρωποι αγνοί και ηθηκοί όπως παλιά και να μη χρειαζόταν καν να υπάρχουν τιμωρίες............

Και φυσικά κανένας δε δίνει συγχαρητήρια στους άντρες που συμπεριφέρονται στις γυναίκες τους έτσι εκεί, η κακομεταχείρηση του ανθρώπου είναι ανήθηκη και θα έπρεπε να τιμωρείται και αυτή με θάνατο.

Μένω στο πολύ συγκεκριμένο θέμα της τιμωρίας της μοιχίας με θάνατο κατόπιν λαϊκής βούλησης και όχι δικαστικής απόφασης (πχ ηλεκτρική καρέκλα όπως στην Αμερική). Το σύνθημα "δώστε τον ένοχο στον λαό να αποφασίσει" μου αρέσει.

SaraMaritis
26/04/2005, 16:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Το σύστημα δε μου αρέσει, το επίπεδο διαβίωσης είναι πολύ χαμηλό και δεν έχουν ωραίες μηχανές εκεί γιαυτό δε πάω να ζήσω εκεί κάτω.
...
Νομιζω οτι σου ΑΞΙΖΕΙ να ζεις εκει που εισαι ΤΩΡΑ...
Κανε μου τη χαρη και μεινε ΜΟΝΙΜΑ !!!

Δεν χρειαζονται αλλοι του δογματος "Π-Θ-Οι" ΕΔΩ, υπαρχουν αρκετοι...
και η επετειος ετσι κι αλλιως ηταν πριν 5 ημερες !!!

afrotwin
26/04/2005, 16:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από katy
Άν ήμουν στη θέση του κερατά άντρα θα ήθελα πολύ να την σκοτώσουν την πουτ@ν@ και γενικά είμαι υποστηρικτής των "λαϊκών δικαστηρίων¨.


Ένα λαϊκό δικαστήριο για τον κύριο....
Αλλά θα είναι ο κατηγορούμενος!!!!


Συλληπητήρια....
[/B][/QUOTE]

kitakse na dis pos exoun ta pragmata
an i pini gia tin mixia itan na ine ipoxreomeni i sizigos na ferni ston sizigo 18xrones kalones tipou internet i dio ales ginekes analoga me tin protimisi tou sizigou kanis den 8a i8ele na tin skotosoun anti8etos kapia stigmi 8a stinane oloi me filous tous mixies gia na exoun afto to pronomio
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
ine pos to kitas to 8ema ke siga min itan poutana tote 8a itan apla enas an8ropos me adinamies opos oloi mas


episis file mou min ta ftiaxnis me pout@nes
dokimase apla koritsia tou laou
ke an den ginete alios ke den 8es na fenete to kerato fora kapelo

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
26/04/2005, 16:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Δε μισώ τις γυναίκες ισα ισα που έχω γνωρίσει πολύ αξιόλογες γυναίκες με δυναμισμό, λάμψη και χιούμορ. Γυναίκες που ομορφαίνουν τη ζωή, που χαίρεσαι να βγεις για ένα καφέ ή ποτό μαζί τους, να μιλήσεις, να ανταλλάξεις απόψεις.

Αυτό που τελικά θέλω να πώ είναι οτι η ηθηκή έχει καταρρεύσει στον δυτικό κόσμο. Κατ' εμε ο όρος οικογένεια δεν υφίσταται πλέον. Η κοινωνία, από τα αρχαία χρόνια της δημιουργίας της, βασίστηκε σε ηθηκές αρχές και αξίες και όχι σε νόμους. Το ιδανικό θα ήταν να παρέμεναν οι άνθρωποι αγνοί και ηθηκοί όπως παλιά και να μη χρειαζόταν καν να υπάρχουν τιμωρίες............

Και φυσικά κανένας δε δίνει συγχαρητήρια στους άντρες που συμπεριφέρονται στις γυναίκες τους έτσι εκεί, η κακομεταχείρηση του ανθρώπου είναι ανήθηκη και θα έπρεπε να τιμωρείται και αυτή με θάνατο.

Μένω στο πολύ συγκεκριμένο θέμα της τιμωρίας της μοιχίας με θάνατο κατόπιν λαϊκής βούλησης και όχι δικαστικής απόφασης (πχ ηλεκτρική καρέκλα όπως στην Αμερική). Το σύνθημα "δώστε τον ένοχο στον λαό να αποφασίσει" μου αρέσει.

mou edoses mia idea
kapote se ena revegion protoxronias eprepe na klisoume ola ta fota gia na mpi o kenourios xronos ke itan para pola den prolavename apo diakoptes mexri portatif ke fonaksa den klinoume kalitera ta matia mas re pedia

me vasi lipon aftin tin optiki gonia skeftika mias ke se provlimatizi toso poli afti i katastasi ke 8es stin ousia na apaftonis ke na 8anatonis ginekes:rotflmao:
skeftika lipon mipos ine kalitera na pe8anis esi
mpas ke glitosoume kamia gineka gia parti mas giati etsi opos pas 8a ginoume oloi aderfes edo pera mias ke 8a mas tis skotosis oles
ke empasi periptosi den mas pirazi na to kanoume me tin dikia sou esi exis provlima
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ala opos lei ke enas arxeos filosofos o saramara
min er8is edo katse eki
ase pou ama se doume 8a se fame emis na ksemperdevoume
ginekofonia e! ginekofonia
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xxxristos
26/04/2005, 17:27
απο moderator:
το περιεχομενο σβυστηκε!!

απο Χρήστο:
:mad: :mad: :mad:

crs-k
26/04/2005, 17:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
απο moderator

το περιεχομενο σβυστηκε!!

Ευτυχως moderators, που εγινε γρηγορα ... :sick:

devil's animal
26/04/2005, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
απο moderator:
το περιεχομενο σβυστηκε!!

απο Χρήστο:
:mad: :mad: :mad:


γνωμη μου:

εισαι πολυ καλος με τις μηχανες.....ΑΡΙΣΤΟΣ θα ελεγα (θα στην εμπιστευομουν να την λυσεις και να την δεσεις ακομα και μια μερα να την ειχα)..........


:rolleyes: αλλα εισαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΚΡΑΠΑΣ με την γυναικεια φιλοσοφια, την συμπεριφορα και τον τροπο που πρεπει να εχεις με τα ευγενη αυτα οντα..........





εγω θα ελεγα...............ο καθενας με τις αρετες του!!

αλλα πραγματικα οι αποψεις σου ειναι λαθος οσο και αν θες να μην το παραδεχτεις...........



φιλικα παντα,
Σταυρος
:wave2:

Μικρή Λουλού
26/04/2005, 18:10
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ...
ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΥΚΑΙΡΟ ΤΟ ΤΗΛ.ΤΟΥ ΠΛΕΥΡΗ??
ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΡΙΟ ΣΥΜΠΟΣΙΟ ΜΕ ΘΕΜΑ "ΟΙ ΝΕΕΣ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑΣ ΜΟΙΧΕΙΑΣ" ΚΑΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΣΗΓΗΣΗ ΤΟΥ !!:lol: :lol:
ΑΝ ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΗΣ ΦΟΙΤΗΤΙΩΣΑΣ ΝΕΟΛΑΙΑΣ,ΤΟΤΕ ΚΑΠΟΥ ΓΑΜΙΕΤΑΙ ΤΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑ...:ninja:

alex14
26/04/2005, 18:10
Ας πω και εγω την γγωμη μου, μιας και εχω επισκευθει αρκετες φορες τετοιου ειδους κρατη με τοσο 'ωραιους' νομους.

Ειναι χωρες στις οποιες βασιλευει η μαλακια σε ολο της το μεγαλειο,
και δεν θα γινουν ανθρωποι ποτε. Πισω απο τους 'και καλα ηθικη' κρυβεται τοση βρωμα που δεν το χωρα ανθρωπινος νους.
Η τυφλη υπακοη στους 'θεικους' νομους αυτα τα αποτελεσματα εχει. Δεν ειναι ικανοι με το λιγοστο μυαλο τους να κρινουν εαν κατι ειναι σωστο η οχι. Οτι γραφει το κωλοβιβλιο που ηρθε απο τους ουρανους ειναι σωστο.

Προσφατα στο Πακισταν παρολιγο να με πανε μεσα γιατι καπνιζα μεσα στο αυτοκινητο, ενω απαγορευοταν λογο 'ραμαζανι'. Μηπως επρεπε να με λιθοβολισουν?:lol:

:beer:

xxxristos
26/04/2005, 18:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
γνωμη μου:

εισαι πολυ καλος με τις μηχανες.....ΑΡΙΣΤΟΣ θα ελεγα (θα στην εμπιστευομουν να την λυσεις και να την δεσεις ακομα και μια μερα να την ειχα)..........


:rolleyes: αλλα εισαι ΕΝΤΕΛΩΣ ΣΚΡΑΠΑΣ με την γυναικεια φιλοσοφια, την συμπεριφορα και τον τροπο που πρεπει να εχεις με τα ευγενη αυτα οντα..........





εγω θα ελεγα...............ο καθενας με τις αρετες του!!

αλλα πραγματικα οι αποψεις σου ειναι λαθος οσο και αν θες να μην το παραδεχτεις...........



φιλικα παντα,
Σταυρος
:wave2:

Σταύρο σ' ευχαριστώ πολύ φίλε για τα καλά και τα κακά σου λόγια!

Πάνω απ' όλα κάνουμε κουβέντα εδώ όπως θα κάναμε και σε μια καφετέρια αν καθόμασταν όλοι μαζί, μόνο που η κουβέντα κάποιες φορές εκτροχιάζεται (όπως τόρα καλή ώρα)!!!

Δε πειράζει, γεροί να είμαστε πάνω απ' όλα!

xxxristos
26/04/2005, 18:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
Ας πω και εγω την γγωμη μου, μιας και εχω επισκευθει αρκετες φορες τετοιου ειδους κρατη με τοσο 'ωραιους' νομους.

Ειναι χωρες στις οποιες βασιλευει η μαλακια σε ολο της το μεγαλειο,
και δεν θα γινουν ανθρωποι ποτε. Πισω απο τους 'και καλα ηθικη' κρυβεται τοση βρωμα που δεν το χωρα ανθρωπινος νους.
Η τυφλη υπακοη στους 'θεικους' νομους αυτα τα αποτελεσματα εχει. Δεν ειναι ικανοι με το λιγοστο μυαλο τους να κρινουν εαν κατι ειναι σωστο η οχι. Οτι γραφει το κωλοβιβλιο που ηρθε απο τους ουρανους ειναι σωστο.

Προσφατα στο Πακισταν παρολιγο να με πανε μεσα γιατι καπνιζα μεσα στο αυτοκινητο, ενω απαγορευοταν λογο 'ραμαζανι'. Μηπως επρεπε να με λιθοβολισουν?:lol:

:beer:

Alex αφού έχεις επισκευθεί το Πακιστάν επαλήθευσε μου σε παρακαλώ οτι εκεί οι γυναίκες διαλέγουν τους άντρες τους (με τη συγκατάθεση των γονιών τους πάντα) και πάνε ΕΚΕΙΝΕΣ και ζητάνε τον άντρα από τους γονείς του και όχι το αντίθετο, όπως γίνεται εδώ και παντρεύονται σε σχετικά μικρή ηλικία (καλό είναι τώρα αυτό ή κακό;;;)

devil's animal
26/04/2005, 18:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Σταύρο σ' ευχαριστώ πολύ φίλε για τα καλά και τα κακά σου λόγια!

Πάνω απ' όλα κάνουμε κουβέντα εδώ όπως θα κάναμε και σε μια καφετέρια αν καθόμασταν όλοι μαζί, μόνο που η κουβέντα κάποιες φορές εκτροχιάζεται (όπως τόρα καλή ώρα)!!!

Δε πειράζει, γεροί να είμαστε πάνω απ' όλα!




να΄σαι καλα ρε Χρηστο,
εννοειται οτι αυτο γινεται οπως θα καθομασταν στη καφετερια,(και θελω να γινει κατι τετοιο αλλα δυστυχως εισαι Αγγλια).......
να σου πω λιγο τις δικες μου αποψεις περι μοιχειας κ.τ.λ....:D


χαιρετισμους.........:smokin:

crs-k
26/04/2005, 18:49
... να απαντησω σε διπλανο ποστ ...

Μιας και ποτε ΔΕΝ θα καθομουνα να πιω καφε ή μπυρα, με ανθρωπους που χωρις ιχνος ντροπης και κρυμμενοι (νομιζουν) πισω απο την ανωνυμια του υπολογιστη τους, ξεπερναν αδιαντροπα τα ορια της "προσωπικης" αντιπαραθεσης, εμπλεκοντας οικογενειες (αυτοι οι υπερασπιστες της οικογενειας) και συγγενικα προσωπα ...

Θελω να πω τα παρακατω ...


Το θεμα ειναι να αποφασισει καποιος αν εχει καταλαβει την εννοια της ζωης, της ελευθεριας, των δικαιωματων, και χιλιαδων αλλων πραγματων για τα οποια κατα καιρους εχει παλεψει η ανθρωποτητα, εναντια στους υπανθρωπους!

Δυστυχως οι υπανθρωποι ΔΕΝ εξαλειφθηκαν και κυκλοφορουν ακομα αναμεσα μας ...

Ο "γαμος" ειναι μια συμφωνια δυο ανθρωπων, να συνεχισουν μαζι την ζωη τους σαν ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ !!!
Οχι σαν υποχειριο ο ενας του αλλου.
Κατι σαν συνεταιριλικι ενα πραμα ...
Οι ανθρωποι ομως αλλαζουν με τον καιρο. Καποια αλλη στιγμη μπορει να αποφασισουν οτι ΔΕΝ θελουν πλεον να ειναι μαζι. Για τον λογο αυτο υπαρχουν τα διαζυγια!

Οταν ΔΕΝ μπορεις να συνενοηθεις με τον συντροφο σου στην ζωη ...
Οταν τον (ή σε) αντιμετωπιζεις σαν Δουλο σου ...
Οταν ΔΕΝ υπαρχει ειλικρινια στην σχεση, ειτε απο φοβο, ειτε απο LOGO στο μυαλο ...

Τοτε και ΜΟΝΟ τοτε καταληγουμε σε τετοια φαινομενα!

Η Ευτυχια ΔΕΝ ειναι η Υποκρισια, ειναι η Ειλικρινια!

matmat
26/04/2005, 19:10
Τι 'επαθες ρε Χρήστο?
:sick:

Gandalf dr685sm
26/04/2005, 19:17
Δεν γνωρίζω τι είναι εκείνο που σε εξώθησε στο να "ξεσπάσεις" αλλά όσον αφορά το διαζύγιο φίλε μου , έχω να προσθέσω κάτι, απο εμπειρία..

Εκείνο που φοβίζει , περισσότερο εκείνους που είναι σε ενα αποτυχημένο γάμο δεν είναι τόσο το οτι δεν θα είναι πια μαζί , αλλά το τι γίνεται απο εδώ και πέρα ,μιας και τα όσα είχαν φτιάξει στο μυαλο τους για το μέλλον , είχαν στηριχτεί σε αυτήν ακριβώς την έγγαμη κατάσταση.
Μια διαδικασία που ωθεί τους ΠΑΝΤΕΣ μηδενός εξαιρουμένου, να ξεκινήσουν απο την αρχή και ίσως με κάποια μείον , για να μπούν σε κάποιους ρυθμούς που είχαν προ Γάμου.

Το πιο άσχημο βέβαια είναι όταν υπάρχει και παιδί. Εκεί αν είναι καλά οι δυό τους μετά τον όποιο χωρισμό και διατηρούν μια Α σχέση , τότε θα είναι κάπως πιο ομαλά τα πράγματα.
Όμως αν είναι σε κατάσταση διαμαχών και λοιπών αρνητικών καταστάσεων , να είσαι σίγουρος οτι το παιδί θα είναι εκείνο που θα υποφέρει περισσότερο απο τον όποιο εγωισμό τους , για το ποιός έφταιγε ή ήταν υποκριτής ή ήταν το "θύμα"...

Αν δεν υπάρχει παιδί , δεν είναι τίποτα άλλο απο μια σχέση με συμβόλαιο που λήγει όπως άρχισε.. με χαρτιά..
Αν υπάρχει παιδί όμως , τότε τα πράγματα είναι απίστευτα πιο δύσκολα , ειδικά αν οι άνθρωποι έχουν και το συναίσθημα της ευθύνης του γονιού και δεν είναι τομάρια για την πάρτη τους και τον εγωισμό τους.

Gandalf

devil's animal
26/04/2005, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
... να απαντησω σε διπλανο ποστ ...

Μιας και ποτε ΔΕΝ θα καθομουνα να πιω καφε ή μπυρα, με ανθρωπους που χωρις ιχνος ντροπης και κρυμμενοι (νομιζουν) πισω απο την ανωνυμια του υπολογιστη τους, ξεπερναν αδιαντροπα τα ορια της "προσωπικης" αντιπαραθεσης, εμπλεκοντας οικογενειες (αυτοι οι υπερασπιστες της οικογενειας) και συγγενικα προσωπα ...

Θελω να πω τα παρακατω ...


Το θεμα ειναι να αποφασισει καποιος αν εχει καταλαβει την εννοια της ζωης, της ελευθεριας, των δικαιωματων, και χιλιαδων αλλων πραγματων για τα οποια κατα καιρους εχει παλεψει η ανθρωποτητα, εναντια στους υπανθρωπους!

Δυστυχως οι υπανθρωποι ΔΕΝ εξαλειφθηκαν και κυκλοφορουν ακομα αναμεσα μας ...

Ο "γαμος" ειναι μια συμφωνια δυο ανθρωπων, να συνεχισουν μαζι την ζωη τους σαν ΣΥΝΤΡΟΦΟΙ !!!
Οχι σαν υποχειριο ο ενας του αλλου.
Κατι σαν συνεταιριλικι ενα πραμα ...
Οι ανθρωποι ομως αλλαζουν με τον καιρο. Καποια αλλη στιγμη μπορει να αποφασισουν οτι ΔΕΝ θελουν πλεον να ειναι μαζι. Για τον λογο αυτο υπαρχουν τα διαζυγια!

Οταν ΔΕΝ μπορεις να συνενοηθεις με τον συντροφο σου στην ζωη ...
Οταν τον (ή σε) αντιμετωπιζεις σαν Δουλο σου ...
Οταν ΔΕΝ υπαρχει ειλικρινια στην σχεση, ειτε απο φοβο, ειτε απο LOGO στο μυαλο ...

Τοτε και ΜΟΝΟ τοτε καταληγουμε σε τετοια φαινομενα!

Η Ευτυχια ΔΕΝ ειναι η Υποκρισια, ειναι η Ειλικρινια!





χρηστο πιστευω οτι πρεπει να συζητας με τετοιους ανθρωπους και λεγοντας τετοιους δεν εννοω οτι ειναι παρακατιανοι ή κατι τετοιο............

απλα εχουν διαφορετικες αποψεις...........ισως ακραιες..........ισως οχι........
αλλα ειναι εκτος της συντριπτικης μαζας...........

σχεδον παντα (πλην ελαχιστων εξαιρεσεων) η πλειοψηφια εχει δικιο........
αυτο που πρεπει να κανουμε ολοι (κατα την γνωμη μου παντα) ειναι να δωσουμε να καταλαβει ο "διαφορετικος"-"αντιθετος" οτι ειναι λαθος.........

και οχι να τον αφησουμε στον κοσμο του........

αν καποιος παροτρυνε τον χιτλερ να μην κανει αυτα που εκανε..........τωρα πιστευω τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα..............


με διαλογο λυνονται πολλες παρεξηγησεις και αλλαζουν γνωμη οι ανθρωποι................ισως οχι αμεσως..........ισως οχι σε μια βδομαδα,μηνα,χρονο(λογω ξεροκεφαλιας).........αλλα αν κατσει να τα σκεφτει πιο εμπιρειστωμενα θα δει οτι εχει αδικο!!!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

crs-k
26/04/2005, 19:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Τι 'επαθες ρε Χρήστο?
:sick:


Αστο ρε Ματθαιε ... :sick:

Ευτυχως που σβηστηκε γρηγορα ... :mad:

matmat
26/04/2005, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Δεν γνωρίζω τι είναι εκείνο που σε εξώθησε στο να "ξεσπάσεις" αλλά όσον αφορά το διαζύγιο φίλε μου , έχω να προσθέσω κάτι, απο εμπειρία..

Εκείνο που φοβίζει , περισσότερο εκείνους που είναι σε ενα αποτυχημένο γάμο δεν είναι τόσο το οτι δεν θα είναι πια μαζί , αλλά το τι γίνεται απο εδώ και πέρα ,μιας και τα όσα είχαν φτιάξει στο μυαλο τους για το μέλλον , είχαν στηριχτεί σε αυτήν ακριβώς την έγγαμη κατάσταση.
Μια διαδικασία που ωθεί τους ΠΑΝΤΕΣ μηδενός εξαιρουμένου, να ξεκινήσουν απο την αρχή και ίσως με κάποια μείον , για να μπούν σε κάποιους ρυθμούς που είχαν προ Γάμου.

Το πιο άσχημο βέβαια είναι όταν υπάρχει και παιδί. Εκεί αν είναι καλά οι δυό τους μετά τον όποιο χωρισμό και διατηρούν μια Α σχέση , τότε θα είναι κάπως πιο ομαλά τα πράγματα.
Όμως αν είναι σε κατάσταση διαμαχών και λοιπών αρνητικών καταστάσεων , να είσαι σίγουρος οτι το παιδί θα είναι εκείνο που θα υποφέρει περισσότερο απο τον όποιο εγωισμό τους , για το ποιός έφταιγε ή ήταν υποκριτής ή ήταν το "θύμα"...

Αν δεν υπάρχει παιδί , δεν είναι τίποτα άλλο απο μια σχέση με συμβόλαιο που λήγει όπως άρχισε.. με χαρτιά..
Αν υπάρχει παιδί όμως , τότε τα πράγματα είναι απίστευτα πιο δύσκολα , ειδικά αν οι άνθρωποι έχουν και το συναίσθημα της ευθύνης του γονιού και δεν είναι τομάρια για την πάρτη τους και τον εγωισμό τους.

Gandalf

Δηλαδη ειναι καλυτερα να μενης σε μια
ψυχοφθόρα σχέση ?
για να μην καταστρέψης την δήθεν οικογενειακη γαλήνη
απο το να χωρισης και να ανλαβης τις οποιες ευθύνες?
και για να μην σε πούν εγωκεντρικό και τομάρι πρεπη να παιζεις θέατρο?
Δεν το δεχομε αυτο φίλε μου και ας με πης οτι θες...

crs-k
26/04/2005, 19:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
χρηστο πιστευω οτι πρεπει να συζητας με τετοιους ανθρωπους και λεγοντας τετοιους δεν εννοω οτι ειναι παρακατιανοι ή κατι τετοιο............

........................

αν καποιος παροτρυνε τον χιτλερ να μην κανει αυτα που εκανε..........τωρα πιστευω τα πραγματα θα ηταν διαφορετικα..............
......................


Πες οτι μεγαλωσα και κουραστηκα ...
Πες οτι εχω δει πολλα, ιδιαιτερα απο "τετοιους" ανθρωπους ...
Πες οτι θες !

Αλλα ΔΕΝ μπορω πλεον να συζηταω μαζι τους, και ειδικα οταν βγαζουν και τοοοση χυδαιοτητα ... :sick:

ΔΕΝ θελω ρε παιδι μου !!! :mad:

ΔΕΝ θελω να συζηταω με τον Χιτλερ για Δημοκρατια!
ΔΕΝ θελω να συζηταω με τους κυνηγους για οικολογια και προστασια της Φυσης!
ΔΕΝ θελω!!!

Κουραστηκα τοσα χρονια που τους αντιμετωπιζα με καλη διαθεση! :(

Πες οτι ειμαι εγω ο "κολλημενος" ... :wacko:


:smokin: :beer: :wave2:

devil's animal
26/04/2005, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Πες οτι μεγαλωσα και κουραστηκα ...
Πες οτι εχω δει πολλα, ιδιαιτερα απο "τετοιους" ανθρωπους ...
Πες οτι θες !

Αλλα ΔΕΝ μπορω πλεον να συζηταω μαζι τους, και ειδικα οταν βγαζουν και τοοοση χυδαιοτητα ... :sick:

ΔΕΝ θελω ρε παιδι μου !!! :mad:

ΔΕΝ θελω να συζηταω με τον Χιτλερ για Δημοκρατια!
ΔΕΝ θελω να συζηταω με τους κυνηγους για οικολογια και προστασια της Φυσης!
ΔΕΝ θελω!!!

Κουραστηκα τοσα χρονια που τους αντιμετωπιζα με καλη διαθεση! :(

Πες οτι ειμαι εγω ο "κολλημενος" ... :wacko:


:smokin: :beer: :wave2:

:beer: :smokin: :wave2:

crs-k
26/04/2005, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Δεν γνωρίζω τι είναι εκείνο που σε εξώθησε στο να "ξεσπάσεις" αλλά όσον αφορά το διαζύγιο φίλε μου , έχω να προσθέσω κάτι, απο εμπειρία..
..................


Φιλε Gandalf ...

Πιθανον θα καταλαβεις με μικρη περιηγηση μεσα στο Forum ... :wacko:

Βεβαια οχι τα παντα, αλλα καλυτερα να μεινει εκει, πιστεψε με! :sick:


Παντως το διαζυγιο ειναι τουλαχιστον καλυτερο απο τον λιθοβολισμο! :winka:

:lol: :rotflmao: :lol:

matmat
26/04/2005, 19:34
Καλύτερα να πας στην Ντουρντουβάνα
παρα να μιλας με τα (ντουβάρια)
:lol: :beer:

crs-k
26/04/2005, 19:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από matmat
Καλύτερα να πας στην Ντουρντουβάνα
παρα να μιλας με τα (ντουβάρια)
:lol: :beer:

Μην το συζητας!

Δεκα φορες καλυτερα!

:lol: :rotflmao: :lol:

Gandalf dr685sm
26/04/2005, 19:53
matmat..

Δεν με κατάλαβες.. ποτέ δεν είπα να μείνεις σε μια ψυχοφθόρα σχέση.
Αλλά και απο την άλλη πρέπει κάπως να μετριαστεί αυτός ο υπέρμετρος εγωισμός και των δύο φύλων που είναι η ζωούλα τους και το ΕΓΩ τους πάνω απο όλα.. Ακόμα και πάνω απο το ίδιο τους το παιδί.

Ο γάμος πέρα απο μια ένωση είναι και μια διαδικασία , κοινωνικών και προσωπικών συμβιβασμών και υποχωρήσεων.
Αν δεν το κατανοεί κάποιος αυτό , καλύτερα να μείνει μόνος του και να περνάει όπως αυτός/η νομίζει καλά, μιας και το να έχεις ενα παιδί είναι πολύ μεγάλη ευθύνη για εγωιστές και εγωκεντρικούς νάρκισσους.

Αν τώρα φτάσεις στο απροχώρητο σε μια σχέση , παρόλα αυτά , τότε φροντίζεις να προστατέψεις το παιδί σου , έστω και αν αυτό , "ρίχνει" εσένα προσωπικά και το τι νομίζεις οτι θές απο την ζωή σου. Είτε είσαι άνδρας , είτε γυναίκα.

Gandalf

Μικρή Λουλού
26/04/2005, 19:57
ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΓΕΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ??:p

ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ,ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΩ,ΝΑ ΕΝΑΝΤΙΩΘΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..
ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ.
ΑΛΛΟΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΤΣΑΚΩΝΟΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΑΝΑΤΟΛΗ..!!
ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΠΗΡΕΣ,ΑΛΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ...
ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΔΙΝΕΙΣ ΝΟΗΜΑ ΥΠΑΡΞΗΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙ (ΤΟ ΝΟΗΜΑ) ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΟΙΩΣ..

crs-k
26/04/2005, 20:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΕΓΩ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ....ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΗΓΕΣ ΣΤΙΣ ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑ??:p

ΑΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ,ΝΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΗΘΩ,ΝΑ ΕΝΑΝΤΙΩΘΩ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..
....................


Εχεις δικιο ... :sad:

Απλως "εβραζα" ... :sick:

Τωρα μου περασε ομως ... :wacko:

matmat
26/04/2005, 20:03
[i]

Gandalf [/B]

...κοιτα επιδή χωρά πολύ συζήτηση το θέμα και εχει πολές και διαφορετικές παραμέτρους λεω να παρω μια μπυρίτσα
και να παω στην Φλαμπουρίτσα...
:beer:
:wave2: :lol:









...αστο μερες που ειναι μην τσακοθούμε...

Μικρή Λουλού
26/04/2005, 20:04
ΕΓΩ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΟΦΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΣΑΝΤΙΝΙΣΤΑΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΨΥΧΟΥΣΕ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΟΥ...
"ΑΛΛΟ ΝΑ'ΣΑΙ ΤΟΥΠΑΜΑΡΟΣ
ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΡΩΣ.."

ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΤΑ'ΠΕ ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΟ '68 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΘΗΚΕ..

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΚΥΛΗΣΕ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ ΣΤ'ΑΥΛΑΚΙ...
ΕΔΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ '98 ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΣΟ ΒΙΑΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΦΗΣΕ ΚΟΥΣΟΥΡΙΑ...

:smokin:

Gandalf dr685sm
26/04/2005, 20:05
Σιγά μην τσακωθούμε... Περιουσίες θα χωρίσουμε;...

Όπως θες όμως...πιες και μια για μένα..

Gandalf

matmat
26/04/2005, 20:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Σιγά μην τσακωθούμε... Περιουσίες θα χωρίσουμε;...

Όπως θες όμως...πιες και μια για μένα..

Gandalf

:sun: :beer: :sun:

crs-k
26/04/2005, 20:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΕΓΩ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΟΦΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ ΕΝΑΣ ΣΑΝΤΙΝΙΣΤΑΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΞΕΨΥΧΟΥΣΕ ΣΤΟ ΑΥΤΙ ΤΟΥ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ ΤΟΥ...
"ΑΛΛΟ ΝΑ'ΣΑΙ ΤΟΥΠΑΜΑΡΟΣ
ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΜΟΥΝΙ ΤΗΣ ΜΑΡΩΣ.."

ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΤΑ'ΠΕ ΜΙΑ ΔΑΣΚΑΛΑ ΤΟ '68 ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΥΤΟΜΑΣΤΙΓΩΘΗΚΕ..

ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΒΕΒΑΙΑ ΚΥΛΗΣΕ ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ ΣΤ'ΑΥΛΑΚΙ...
ΕΔΩ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΚΑΙ ΤΟ '98 ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΔΕΡΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ,ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟΣΟ ΒΙΑΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΑΦΗΣΕ ΚΟΥΣΟΥΡΙΑ...

:smokin:


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Ωχ! Η κοιλια μου !!!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Μικρή Λουλού
26/04/2005, 20:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Ωχ! Η κοιλια μου !!!

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:



ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΑΝΤΙΝΙΣΤΑΣ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
26/04/2005, 20:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΠΡΟΛΑΒΕ ΝΑ ΠΕΙ Ο ΕΝ ΛΟΓΩ ΣΑΝΤΙΝΙΣΤΑΣ....:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Δεν ψοφαγε με τιποτα δηλαδη ...


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Να 'σαι καλα!

Μου 'φτιαξες την διαθεση!

Οντως μονο ετσι πρεπει να αντιμετωπιζονται καποια "πραματα" !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Gandalf dr685sm
26/04/2005, 20:21
το έψαξα, ..το έξαψα... το πέτυχα τελικά το post του περι ου ο λόγος.
Λοιπόν...

Γεγονότα...

όντως οι κοινωνικές και ηθικές αξίες , γνωρίζουν μια παρακμή στον Δυτικό ανεπτυγμένο κόσμο , που βασίζεται στην προσωπική ελευθερία που έχει μεταφραστεί πλέον στην ασυδοσία και οχι στην ελεύθερη εξάσκηση έκφρασης, σωματικής ή νοητικής.

Είναι γεγονός πάλι οτι οι αξίες μας, περνάνε και πάλι μια περίοδο επανεκτίμησης και μετατροπής σε κάτι που θα συμβαδίζει με τον πολιτισμό.

Μόνο που..

Έχουμε όντως ξεφύγει απο τα όρια , αλλά μόνο και μόνο , επειδή το κέντρο του ανθρώπου ΄χει γίνει υπέρ του δέοντος , εγωιστικό, εις βάρος των γύρω του.
Έτσι και στην περίπτωση της μοιχείας (και των δύο φύλων) εκείνο που υπερισχύει είναι η προσωπική ευχαρίστηση έναντι της λογικής και της προσωπικής αυτοεκτίμησης. Έρμαιο των παθών λέγεται αυτό

Δεν αποκλείω το οτι μπορεί , όντως να βρεθεί κάτι καλύτερο στον δρόμο σου και να προσπαθήσεις να το κυνηγήσεις. Αλλά κάπου εκεί ,είναι και το πρόβλημα καθώς και η ανασφάλεια μας , προκαλεί και το συναίσθημα της "καβάτζας" που μεταφράζεται και σε "κέρατο" στο έταιρο ήμισυ. Η προσωπική αυτοεκτίμηση σε όλο της το μεγαλείο. ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ. Έλα όμως που έτσι σκέφτονται πλέον όλοι και φυσικα΄το πρόβλημα μεγενθύνεται.

Πως θα διορθωθεί;.. καλή ερώτηση..δεν γνωρίζω.. ίσως με τον χρόνο και την αυτογνωσία.(πράγμα άγνωστο στον άνθρωπο, παρόλο το "γνώθις αυτόν" που έλεγαν οι σοφοί πρόγονοι μας)
ίσως και να χειροτερέψει. Να πηδιόμαστε σαν τα ζώα μέσα στον δρόμο. Δεν το γνωρίζω πραγματικά.

Το μόνο σίγουρο όμως είναι οτι δεν μπορεί να υπάρξει πισωγύρισμα με μεσαιωνικές μεθόδους και βίαιη καταστολή ενστίκτων και προσωπικοτήτων. Τεχνικές που έκαναν χρήση κάποιοι , που χειραγωγούσαν πλήθη μέσω του χαρακτηρισμού των παθών ή των επιθυμιών τους , ως "δαιμονικές"..δεν είναι και μακριά,δα.

Απλά έχουμε χάσει το μέτρο... Εκεί είναι το πρόβλημα. Πως θα το βρούμε;. Όταν το ανακαλύψετε να μας το πείτε και εμάς.

Gandalf

free rider
26/04/2005, 20:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Νομιζω οτι σου ΑΞΙΖΕΙ να ζεις εκει που εισαι ΤΩΡΑ...
Κανε μου τη χαρη και μεινε ΜΟΝΙΜΑ !!!

Δεν χρειαζονται αλλοι του δογματος "Π-Θ-Οι" ΕΔΩ, υπαρχουν αρκετοι...
και η επετειος ετσι κι αλλιως ηταν πριν 5 ημερες !!!

ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ....

ΕΙΝΑΙ ΤΡΑΓΙΚΟ...

ΘΑ ΠΕΘΑΝΩΩΩΩΩ

ΠΟΙΌΣ ???

Ο SARAMARA ΣΕ ΚΟΝΤΡΑ??????

ΕΕΕ ΘΕΟΙ ΕΙΜΑΙ ΕΥΤΙΧΙΣΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ....






ΑΛΛΆΖΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...

ΑΛΛΑΖΕΙ..



ΤΩΡΑ ΔΗΛ ΔΕ ΘΑ ΣΕ ΜΑΖΕΥΟΥΜΕ Ε????


ΡΕ ΧΧΡΙΣΤΟΣ ΕΙΣΑΙ ΑΠΑΙΧΤΟΣ...

ΑΜΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΣΤΟ ΚΡΑΝΕΙΟ ΚΑΙ Ο

" SARAMARA ΔΕΝ ΜΙΛΑΩ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΤΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΑ..."

Ε ΤΙ ΝΑ ΠΩ???


ΕΤΣΙ ΕΤΣΙ ΚΩΣΤΑ ΕΠΑΝΩ ΤΟΥ ...

ΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ


ΦΑΕ ΤΟΥ ΤΟ ΠΛΕΜΟΝΙ...


ΑΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

xxxristos
26/04/2005, 21:16
Ρε συνονόματε, έχεις πρόβλημα λέμε μεγάλο ρε.

Άν και κάποιες απόψεις σου είναι σωστές, κάποιες άλλες αφήνουν ερωτηματικά για το αν πρέπει να κυκλοφορείς ελεύθερος ή να μας γράφεις μέσα από το Δρομοκαήτειο. Είσαι εμπαθής και απαξιώνεις εκεί που πρέπει να επιμείνεις και πολλές φορές ρίχνεις κατακόρυφα το επίπεδο της συζήτησης και το κακό είναι οτι αυτή τη φορά παρέσυρες κι εμένα να σε ακολουθήσω ΤΟΣΟ χαμηλά.

Δεν είμαι ανώνυμος και δε κρύβομαι πίσω από κανέναν υπολογιστή, άν θέλεις στείλε pm να σου στείλω φωτοτυπία ταυτότητας, τηλέφωνο, φωτογραφία, κτλ δεν τα έχω κρυφά από κανέναν. Αυτός είμαι εγώ, αυτές είναι οι απόψεις μου και άν θέλεις προσπάθησε να μου τις αλλάξεις. Άν βαριέσαι ή αν δεν θέλεις να ασχοληθείς, τότε βούλωσέ το γαμώτη σου και μην ασχολείσαι.

Ελπίζω να το δεις πριν κάποιος καλόβουλος moderator το σβήσει πάλι, ένεκα της έμπρακτης συμπαράστασης στο αναφαίρετο δικαίομα του καθενός να λέει ότι θέλει.......

kostom
26/04/2005, 22:10
Χάσαμε κάποιο επεισόδιο?????
:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

xxxristos
26/04/2005, 22:19
Μάλλον ναι. Δε παρακολουθείς φαίνεται τα post καθημερινά και ανεληπώς.......

Αυτό είναι το τρίτο της σειράς (άσχετο αλλά).........

Για κοίταξε καλύτερα.....

kostom
26/04/2005, 22:25
Σε αυτό έχεις δίκιο.....:( :( :( :( :( :( :( :( :(



Πήρα απουσία....:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

SaraMaritis
26/04/2005, 22:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από free rider
ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ....
...
Φιλε μου...προφανως δεν εχεις παρακολουθησει το συγκεκριμενο
ποστ (ή μαλλον για να ειμαι δικαιος, πιστευω οτι διαβασες μονο τα
"μικρα" κομματια) γι'αυτο τα λες αυτα...

Αν το'χες "δει" λιγο (και μαλιστα το κομματι που "λειπει" πλεον),
θα καταλαβαινες οτι ο "φιλος" σου:
τα-ξερω-ολα-εγω-εχω-κανει-διατριβες-εγω-ειστε-ολοι-λαθος-μικροι-πτωχοι-τω-πνευματι
ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΣ ΟΥΤΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !!!

Το μονο που μετανιωνω ειναι οτι καθησα και εδωσα σημασια σε καποιον, μη μπορωντας να πιστεψω οτι θα μπορουσε να εννοει στα σοβαρα αυτα που λεει...

Τεσπα...δυστυχως τετοια "παληκαρια της φακης" υπαρχουν πολλα γυρω μας και δεν αξιζει να τα παιρνουμε στα
σοβαρα και να χαλαμε την διαθεση μας.

Ευτυχως εξαφανιζονται μονα τους (σαν τα αποστηματα: αν δεν τα
πειραζεις και δεν ασχολησε μαζι τους, μαραινονται και πεφτουν) !!!
:wave2: :beer: :smokin:

Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
...(θα στην εμπιστευομουν να την λυσεις και να την δεσεις ακομα και μια μερα να την ειχα)..........

Φιλε devil's animal δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα,

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΩ !!!

(με ζιπελαιο για να παιρνει σιγα-σιγα και να το φχαριστιεμαι !!!
:wave2: :beer:

adam_tsouk
26/04/2005, 22:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis

Φιλε devil's animal δεν θελω να σε στεναχωρησω αλλα,

ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΩ ΦΩΤΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΨΩ !!!

(με ζιπελαιο για να παιρνει σιγα-σιγα και να το φχαριστιεμαι !!!
:wave2: :beer:


:uplate: :uplate: :uplate:
:eyepop:




ΓΛΟΥΠΣ!!!!!! :lol:

:rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
26/04/2005, 22:55
Σύμφωνα με τα λεγόμενα ενός παλαίμαχου μέλους αυτού του φλόρουμ ένα έχω να πω:










ΑΣ ΤΟΝ ΠΥΡΟΒΟΛΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ!!!




:bawl: :bawl:


:cry: :cry: :cry:

xxxristos
26/04/2005, 22:56
Ε βάλτο τότε φωτιά να ησυχάσουμε ρε άχρηστε έχω-για-όλους-άποψη-και-δε-κοιτάζω-τον-εαυτό-μου-που-έβγαλα-με-το-ζόρι-το-δημοτικό-και-ειμαι-σαν-αναποδο-γαμώτο-και-βάρος-στην-κοινωνία...........

xxxristos
26/04/2005, 22:58
Μπα έχουν τελειώσει όλες τις σφαίρες προσπαθώντας να πετύχουν εσένα μάλλον....

adam_tsouk
26/04/2005, 22:59
ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΤΟΥ ΤΟΤΟΥ!!!!
τα λέει ΟΛΑ!


:rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
26/04/2005, 23:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Μπα έχουν τελειώσει όλες τις σφαίρες προσπαθώντας να πετύχουν εσένα μάλλον....


Τελιώσαν οι παπαριές και το ρίξαμε στη πλακίτσα;

xxxristos
26/04/2005, 23:08
Και που είσαι ακόμα....

stefanos
26/04/2005, 23:08
Οι κοινονίες αυτοπροσδιορίζονται.
Είναι χαζό να κρίνουμε τόσο ξένα πρός εμάς πράγματα.
Εκεί τα πράγματα αυτοριθμίζονται ξερά απο την κοινονία.
Απλά, ώστε να υπάρχει μια δυνατότητα τάξης.
Η πληοψηφία επιβάλει το Νόμο της.
Εμείς έχουμε ειδικές ομάδες που επιβάλλουν την ταξη και εφαρμόζουν τον Νόμο.Δεν δέρνουμε οι ίδιοι τους συνταξιούχους έχουμε μπάτσους.
Δεν καθαρίζουμε στα μπλόκα τα πιτσιρίκια.
Το κάνουν άλλοι.
Εκεί τα πράγματα είναι παρόμοια αλλά και πιό απλά.
Το ίδιο κάνουμε και εδώ λίγο στο forum.
Η πλειοψηφία κράζει την μειοψηφία και σβήνουμε το post.
Εκεί σε σκοτώνουν.
Γενικά οι κοινονίες δεν αντέχουν το διαφορετικό.
Και βέβαια εκεί οι άνθρωποι πιστεύουν αυτά και ζούν έτσι.

ΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΧΑΛΙΑ.

Αν δηλαδη ρε ΧΧΧριστο η κοπελια που παντρευτής μετά το γάμο πάρει 40 κιλά και κυκλοφοράει όλη μέρα με ρόμπα και τσιγάρο
δεν θα την κερατώσεις και θα σκευτής την οικογένεια και την ηθική?

adam_tsouk
26/04/2005, 23:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Και που είσαι ακόμα....





ωχ!

xxxristos
26/04/2005, 23:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
Οι κοινονίες αυτοπροσδιορίζονται.
Είναι χαζό να κρίνουμε τόσο ξένα πρός εμάς πράγματα.
Εκεί τα πράγματα αυτοριθμίζονται ξερά απο την κοινονία.
Απλά, ώστε να υπάρχει μια δυνατότητα τάξης.
Η πληοψηφία επιβάλει το Νόμο της.
Εμείς έχουμε ειδικές ομάδες που επιβάλλουν την ταξη και εφαρμόζουν τον Νόμο.Δεν δέρνουμε οι ίδιοι τους συνταξιούχους έχουμε μπάτσους.
Δεν καθαρίζουμε στα μπλόκα τα πιτσιρίκια.
Το κάνουν άλλοι.
Εκεί τα πράγματα είναι παρόμοια αλλά και πιό απλά.
Το ίδιο κάνουμε και εδώ λίγο στο forum.
Η πλειοψηφία κράζει την μειοψηφία και σβήνουμε το post.
Εκεί σε σκοτώνουν.
Γενικά οι κοινονίες δεν αντέχουν το διαφορετικό.
Και βέβαια εκεί οι άνθρωποι πιστεύουν αυτά και ζούν έτσι.

ΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΔΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΧΑΛΙΑ.

Αν δηλαδη ρε ΧΧΧριστο η κοπελια που παντρευτής μετά το γάμο πάρει 40 κιλά και κυκλοφοράει όλη μέρα με ρόμπα και τσιγάρο
δεν θα την κερατώσεις και θα σκευτής την οικογένεια και την ηθική?

ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΠΩΣ ΜΙΛΑΕΙ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΕΠΙΠΕΔΟ ΚΑΙ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΕΝΗ ΣΚΕΨΗ. Μπορεί να μη συμφωνεί αλλά κρατάει το επίπεδό του υψηλά.

Μπράβο Στέφανε, παράδειγμα υγειούς διαλόγου η απάντησή σου σε ένα post που γράφτηκαν πολλές μ@λ@κιες.

xxxristos
26/04/2005, 23:14
Κουράγιο.......

adam_tsouk
26/04/2005, 23:16
Ρε Χρήστο, αρπάζεσαι από κάτι ανούσιο και τρελένεσαι!

Δεν υπάρχει λόγος ρε φίλε, ξεκόλα!

xxxristos
26/04/2005, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Ρε Χρήστο, αρπάζεσαι από κάτι ανούσιο και τρελένεσαι!

Δεν υπάρχει λόγος ρε φίλε, ξεκόλα!

Ξεκολημένος είμαι φίλε προ πολλού αλλά εδώ έχουν γραφτεί χοντράδες (από άλλους πρώτα και ακολούθως και από εμένα)!

adam_tsouk
26/04/2005, 23:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
σε ένα post που γράφτηκαν πολλές μ@λ@κιες.



Πολλές ναι!




Αλλά από ένα μέλος μόνο!

adam_tsouk
26/04/2005, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Κουράγιο.......


Ρε δε μασάω εγώ....


Όρεξη να 'χουμε! :lol: :lol:

xxxristos
26/04/2005, 23:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Πολλές ναι!




Αλλά από ένα μέλος μόνο!

Γιαυτό ας τις καταλάβει μόνος του και ας τις σβήσει...
:wave2: :wave2: :wave2:

adam_tsouk
26/04/2005, 23:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Ξεκολημένος είμαι φίλε προ πολλού αλλά εδώ έχουν γραφτεί χοντράδες (από άλλους πρώτα και ακολούθως και από εμένα)!


1ον: Πήγαινε στον άλλο Χρήστο! :lol: :lol:


2ον: Αφού είσαι ξεκολλημένος, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει φτάσει η κουβέντα (η προηγούμενη) σε ένα τέλμα με εσένα σε μια λογική άκυρη.....

adam_tsouk
26/04/2005, 23:21
:uplate: :uplate:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


:beer: :beer:

xxxristos
26/04/2005, 23:22
Έχουμε πολλή!
:wave2: :wave2: :wave2:

xxxristos
26/04/2005, 23:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
1ον: Πήγαινε στον άλλο Χρήστο! :lol: :lol:


2ον: Αφού είσαι ξεκολλημένος, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έχει φτάσει η κουβέντα (η προηγούμενη) σε ένα τέλμα με εσένα σε μια λογική άκυρη.....

Γιατί είπα 2 πράγματα που τα πίστευα.

Όποιος τα αντικρούει είναι μάγκας.

Όποιος τα περιγελάει είναι Καραγκιόζης.

adam_tsouk
26/04/2005, 23:25
Μπορούμε να συγκεντρωθούμε σε ένα ποστ γιατί ζαλίστηκα;


:rotflmao: :rotflmao:

adam_tsouk
26/04/2005, 23:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από xxxristos
Γιατί είπα 2 πράγματα που τα πίστευα.

Όποιος τα αντικρούει είναι μάγκας.

Όποιος τα περιγελάει είναι Καραγκιόζης.



Πάσο.




Απλά είσαι πολύ απόλυτος σε κατι που έρχεται αντίθετο με το σύνολο.

crs-k
26/04/2005, 23:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
1ον: Πήγαινε στον άλλο Χρήστο! :lol: :lol:
.....................


Το εχω καταλαβει απο την αρχη Adam, αλλα δεν θελω να εμπλακω σε διαλογο και να δινω αξια, εκει που ΔΕΝ υπαρχει.

Ευτυχως γι' αυτον και δυστυχως για μας ο moderator τον "προστατεψε" ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ, σβηνοντας το εμετικο του ποστ !!!

Ευτυχως γι' αυτον, γιατι τωρα εχει το θρασος και συνεχιζει, αλλιως ουτε για να φτυσει στον καθρεφτη δεν επρεπε να σηκωνει τα ματια ...

Δυστυχως για μας, γιατι συνεχιζει να μολυνει διαφορα ποστς ...

Αυτα φιλε Αδαμαντιε και να με συγχωρεις που ΔΕΝ θα συνεχισω, να απανταω σε αλλο σου ποστ ... :(

xxxristos
26/04/2005, 23:28
Το καθένα έχει τη "μαγεία" του.

Ακόμα στο δικό μου δεν πέσανε βρισιές και καντήλια!

adam_tsouk
26/04/2005, 23:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Το εχω καταλαβει απο την αρχη Adam, αλλα δεν θελω να εμπλακω σε διαλογο και να δινω αξια, εκει που ΔΕΝ υπαρχει.

Ευτυχως γι' αυτον και δυστυχως για μας ο moderator τον "προστατεψε" ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ, σβηνοντας το εμετικο του ποστ !!!

Ευτυχως γι' αυτον, γιατι τωρα εχει το θρασος και συνεχιζει, αλλιως ουτε για να φτυσει στον καθρεφτη δεν επρεπε να σηκωνει τα ματια ...

Δυστυχως για μας, γιατι συνεχιζει να μολυνει διαφορα ποστς ...

Αυτα φιλε Αδαμαντιε και να με συγχωρεις που ΔΕΝ θα συνεχισω, να απανταω σε αλλο σου ποστ ... :(


Δεκτόν.



Εξάλλου και εγώ πάω για ύπνο! :lol: :lol:

xxxristos
26/04/2005, 23:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
Πάσο.




Απλά είσαι πολύ απόλυτος σε κατι που έρχεται αντίθετο με το σύνολο.

Σύμφωνοι. Αλλά θα ήταν οφέλιμο αν ΟΛΟΙ είχαμε τις ίδιες απόψεις σε ΟΛΑ τα θέματα;;;

adam_tsouk
26/04/2005, 23:32
Επίσης, πρέπει να πω ότι τα ποστ που σβήστηκαν δεν τα πρόλαβα αν και παρακολούθησα το αρχικό ποστ από την αρχή....


Απλά κάπου στο ενδιάμεσο έκανα διάλειμμα για φαί και διασκέδαση! :D



Πάντως, δεν θέλει και πολύ να μπεις στο νόημα....

SaraMaritis
26/04/2005, 23:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...Πες οτι ειμαι εγω ο "κολλημενος" ... :wacko:
...
Φιλε (συγ)"κολλημενε", σημερα που τα πασης φυσεως κλαμπ/λεσχες/κλπ
ειναι της μοδός, μπας και πρεπει να ξανασκεφτεις το θεμα της ιδρυσης του παραπανω θεσμικου οργανου ??? :p

Φυσικα θα υπαρχει ο καταλληλος χωρος συναθροισης, με απευθειας
συνδεση στο net (T3 οχι αστεια !!!) και θα πρεπει να κανονιστει και
εκπαιδευτικο προσωπικο γιατι μπορει να χρειαστει σε καποιους που
δεν εχουν βγαλει σχολεια (δημοτικο, κλπ). :smokin:

Α, και σιγουρα ενα λοσταρι (που λεει κι ο Πειρατης) για τους "περιεργους" :rotflmao:
Μεγαλε μου γεια μας :beer: :beer: :beer: :wave2:

adam_tsouk
26/04/2005, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Φιλε (συγ)"κολλημενε", σημερα που τα πασης φυσεως κλαμπ/λεσχες/κλπ
ειναι της μοδός, μπας και πρεπει να ξανασκεφτεις το θεμα της ιδρυσης του παραπανω θεσμικου οργανου ??? :p

Φυσικα θα υπαρχει ο καταλληλος χωρος συναθροισης, με απευθειας
συνδεση στο net (T3 οχι αστεια !!!) και θα πρεπει να κανονιστει και
εκπαιδευτικο προσωπικο γιατι μπορει να χρειαστει σε καποιους που
δεν εχουν βγαλει σχολεια (δημοτικο, κλπ). :smokin:

Α, και σιγουρα ενα λοσταρι (που λεει κι ο Πειρατης) για τους "περιεργους" :rotflmao:
Μεγαλε μου γεια μας :beer: :beer: :beer: :wave2:




:hypnotize παρανύσταξα μου φαίινεται και είναι νωρίς ακόμα!





:smokin:

crs-k
26/04/2005, 23:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
Φιλε (συγ)"κολλημενε", σημερα που τα πασης φυσεως κλαμπ/λεσχες/κλπ
ειναι της μοδός, μπας και πρεπει να ξανασκεφτεις το θεμα της ιδρυσης του παραπανω θεσμικου οργανου ??? :p

Φυσικα θα υπαρχει ο καταλληλος χωρος συναθροισης, με απευθειας
συνδεση στο net (T3 οχι αστεια !!!) και θα πρεπει να κανονιστει και
εκπαιδευτικο προσωπικο γιατι μπορει να χρειαστει σε καποιους που
δεν εχουν βγαλει σχολεια (δημοτικο, κλπ). :smokin:

Α, και σιγουρα ενα λοσταρι (που λεει κι ο Πειρατης) για τους "περιεργους" :rotflmao:
Μεγαλε μου γεια μας :beer: :beer: :beer: :wave2:


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Εγω που εχω βγαλει και μια απο γυμνασιο, μπορω να παρω μερος?

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
26/04/2005, 23:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
:hypnotize παρανύσταξα μου φαίινεται και είναι νωρίς ακόμα!

:smokin:


Κατσε ρε που πας ?

Εχει πλακα μιλαμε ...

:lol: :rotflmao: :lol:


Τελειωσε κι ο αγωνας και δεν χρειαζεται να πηγαινοερχομαι ...

:lol: :rotflmao: :lol:


BTW ...

2-0 η Μιλαν, για οποιον ενδιαφερεται ...

:lol: :rotflmao: :lol:

crs-k
26/04/2005, 23:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
...................
Α, και σιγουρα ενα λοσταρι (που λεει κι ο Πειρατης) για τους "περιεργους"
.....................

Γελαω μια ωρα μονος μου, σαν τον μαμακα ...

:lol: :rotflmao: :lol:


Και βαμω τα εργαλεια αυτο το λοσταρι !!!

:lol: :rotflmao: :lol:


Ξεχωριζει τα παιδια απ' τους αντρες !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

SaraMaritis
26/04/2005, 23:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
...
Εγω που εχω βγαλει και μια απο γυμνασιο, μπορω να παρω μερος?

:lol: :rotflmao: :lol:
Χμμμ... :rolleyes:
Δεν ξερωωω...ισως αν καναμε καμια "εξαιρεσις"... :p

Απο "βαρος" (στην κοινωνια) πως τα πας ??? :rotflmao:

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:
:beer: :beer: :beer:

crs-k
26/04/2005, 23:47
Γαμωτο ...

Λειπει κι η γυναικα μου ... :(

Να την δειρω μια, για να 'ρθω στα ισα μου ...

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

crs-k
26/04/2005, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από SaraMaritis
...................
Απο "βαρος" (στην κοινωνια) πως τα πας ??? :rotflmao:
...................


:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

Εχω καμποσο και προσπαθω να το χασω ...

Ρε μπας και κανω μαμακια ??? :rolleyes:

:lol: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :lol:

powerphot
26/04/2005, 23:59
....όχι ρε γμτ:evil: Τι έχασα εδω πέρα;:p
έπαιξε τίποτα καλό;:lol: :lol:

crs-k
27/04/2005, 00:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
....όχι ρε γμτ:evil: Τι έχασα εδω πέρα;:p
έπαιξε τίποτα καλό;:lol: :lol:


Οχι μωρε ...

Μια χαρα ειναι ολα !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

powerphot
27/04/2005, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από crs-k
Οχι μωρε ...

Μια χαρα ειναι ολα !!!

:lol: :rotflmao: :lol:

Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι πάλι κάποιος
έπεσε.....στην ζώνη του....λυκόφωτος:lol: :lol: :lol: :lol:

καλά κατάλαβα μάλλον ε;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

crs-k
27/04/2005, 00:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι πάλι κάποιος
έπεσε.....στην ζώνη του....λυκόφωτος:lol: :lol: :lol: :lol:

καλά κατάλαβα μάλλον ε;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Το περιεχομενο μονο ενος ποστ μονο, σε αλλο thread.

Και καλυτερα που εγινε ετσι τελικα γιατι αυριο θα ειχαμε "χοντροτερα" ... :winka: