PDA

View Full Version : ΚΡΥΦΗ ΚΑΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ



menos
24/08/2009, 11:54
(Η παρακάτω είδηση έρχεται απο μοτοσυκλετιστή στο Facebook).

"ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ - ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΤΩΝ ΤΥΧΕΡΩΝ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΔΕΙΑΣ...ΤΟ ΛΟΙΠΟΝ: ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΕΞΟΔΟ 5 ΤΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΟΔΟΥ/ΡΕΥΜΑ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΜΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΤΑΜΠΕΛΑ (MATRIX..)....ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΟΨΤΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΠΕΣΤΕ ΣΤΑ 100/120 ΓΙΑΤΙ ΣΤΗΝ ΠΙΣΩ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΤΑΜΠΕΛΑΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΚΑΜΕΡΕΣ!!!!!ΜΙΑ ΚΑΜΕΡΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΛΩΡΙΔΑ!!!!!!
ΜΟΛΙΣ ΕΠΕΣΑΝ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ 7 ΚΛΗΣΕΙΣ ΤΩΝ 350 ΕΥΡΩ Η ΚΑΘΕ ΜΙΑ....ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ....."

costas81
24/08/2009, 12:38
Οι κάμερες είναι εκεί πάρα πολύ καιρό...στην τελευταία φωτεινή πινακίδα πριν το τούνελ και είναι ακριβώς πίσω απο αυτήν. Έτσι ακριβώς μια κάμερα για κάθε λωρίδα.

sniper
24/08/2009, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από costas81
Οι κάμερες είναι εκεί πάρα πολύ καιρό...στην τελευταία φωτεινή πινακίδα πριν το τούνελ και είναι ακριβώς πίσω απο αυτήν. Έτσι ακριβώς μια κάμερα για κάθε λωρίδα.

Προς ή από Ελευσίνα;

SnakeMJK
24/08/2009, 12:41
καλά δεν είναι και τόσο κρυφή... ολόκληρος κούταρος με φακό βρίσκεται στα δεξιά του δρόμου (και όχι πίσω από τα μάτριξ!!). 2 κάμερες έχεις όλες κ όλες, τις έχουμε μάθει καιρό τώρα από ποστ εδώ μέσα...

costas81
24/08/2009, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
καλά δεν είναι και τόσο κρυφή... ολόκληρος κούταρος με φακό βρίσκεται στα δεξιά του δρόμου (και όχι πίσω από τα μάτριξ!!). 2 κάμερες έχεις όλες κ όλες, τις έχουμε μάθει καιρό τώρα από ποστ εδώ μέσα...


κάποιο λάθος κάνεις.....μιλάμε για το ρεύμα από Μαρκόπουλο προς Ελευσίνα και δεν είναι κουτί είναι πίσω από την Πινακίδα!!!

Dirty_Gas
24/08/2009, 13:09
Ναι την εχω δει και εγώ, στο ρεύμα για ελευσινα, πίσω απο τη ΜΑΤΡΙΞ πινακιδα, πριν το τουνελ της Μαυρης Ώρας. ( ναι, τα τουνελ εχουν και ονοματα, για οσους δε το ξερουν...)

pipis
24/08/2009, 13:40
όντως εκεί είναι οι κάμερες, και στο άλλο ρευμα είναι αμέσως μετα το πρώτο τούνελ στην αρχή της αττικής όδου στην είσοδο απο εθνική. Εκει το όριο αν θυμάμαι πρέπει να είναι χαμηλότερο απο 120.
και στις άλλες νομίζω που λέμε, το όριο πρέπει να είναι 100.

BUSA MAKIS
24/08/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από pipis
όντως εκεί είναι οι κάμερες, και στο άλλο ρευμα είναι αμέσως μετα το πρώτο τούνελ στην αρχή της αττικής όδου στην είσοδο απο εθνική. Εκει το όριο αν θυμάμαι πρέπει να είναι χαμηλότερο απο 120.
και στις άλλες νομίζω που λέμε, το όριο πρέπει να είναι 100.

Σωστός ο φίλος.

Το όριο και στα δυα αυτά σημεία είναι 100.

Φίλου μου με CBR 1000 του ήρθαν 7 κλήσεις μαζεμένες

Προσοχή.