PDA

View Full Version : Cbr - H - Varadero



whoiswho
26/04/2005, 23:57
:hypnotize :hypnotize
CBR H VARADERO
ΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΔΙΠΛΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΙΛ.
ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ
:uplate: :uplate:


13643

tsikpit
27/04/2005, 00:13
TO R1 POY KOLAEI
?:confused: :confused: :confused:

gdevelek
27/04/2005, 00:15
:confused:

Καλά, το R1 τι ρόλο βαράει στο μήνυμα;;;

Πολλά χλμ σε ταχύτητα ή σε αποστάσεις;

Πολύ διαφορετικά τα μηχανάκια που θέλεις να συγκρίνεις, φτιαγμένα για διαφορετικές χρήσεις, περίπου σαν να συγκρίνεις φορτηγάκι με σπορ αυτοκίνητο. Ένα είναι σίγουρο, προβλήματα δεν βγάζουν πολλά και τα δύο.

Προσωπικά θα προτιμούσα CBR600F με δεδομένες τις προτεραιότητες που θέτεις.

Καλώς ήλθες στο φόρουμ

AFTER
27/04/2005, 00:16
Εγω θα ελεγα να κανεις το ποστ honda c50cub(παπι) ή goldwing 1800(?)

m1ke
27/04/2005, 01:22
Πατριώτη εάν το θες για να κυκλοφορείς στην Κρήτη ξέχνα το CBR, όπως και όλα τα SS. Δεν υπάρχουν δρόμοι να τα χαρείς, δυστυχώς :wave2:
Και το Varadero πολύ είναι.

xifias
27/04/2005, 03:55
παρε βεσπα, βαλε της και καλαθι και θα σαι μαγκας

τι τα θες τα cbr

αφου οι ελληνες ειναι μπαμπονηροι

κι αμα σε δουλεψει ο εμπορας και σου δωσει r1?

whoiswho
27/04/2005, 14:54
ΠΑΙΔΙΑ SORRY ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΜΟΥ ΛΑΘΗ .
ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.
:alien: :alien:
Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ
ΠΟΙΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ . CBR 1100 XX - H - VARADERO ?
ΠΟΙΟ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΔΙΠΛΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ.
ΣΕ ΠΙΟ ΑΠ'ΤΑ ΔΥΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΑ ΧΙΛ.
ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ ΣΑΣ.
:beer:

Giannis_L
27/04/2005, 14:57
εγω πιστευω το varadero..πολυ πιο ανετο μου φαινεται και οσο το ειχα,ηταν πολυ ανετο οντως..Βαλιτσες,μπαγκαζια,τα παντα πανω..

DUKASII
27/04/2005, 15:03
λεω το ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΙ...ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ [ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ] ΓΙΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ!

ΠΟΙΟ ΒΛΑΧΑΔΕΡΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???

Tigas
27/04/2005, 15:18
ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΗΝ ΓΥΡΙΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΘΗΣΑ.
ΔΡΟΜΟΥΣ ΓΙΑ SUPERSPORT ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΩΣ ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΟΔΡΟΜΟΙ ΜΕ ΛΑΚΟΥΒΕΣ .
ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΛΙ ΟΣΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΕΩΡΗΤΑΙ ΕΘΝΙΚΗ , ΠΑΛΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΦΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦ.
VARADERO ΔΑΓΚΩΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ.
ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ V-STROM ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΣΑΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ
ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ
ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΝΑ ΕΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ

tsikpit
27/04/2005, 15:26
TO VARADERO EINAI PIO ANETO GIA TO DEYTERO ATOMO ALLA TO XX EINAI KALITERO APO APOPSI STISIMATOS KAI GAZIOY EGO PANTOS THA EPERNA TO XX
OTI KAINA PAREIS KALOMETAXIRISMENO PANTOS!!!!!

DUKASII
27/04/2005, 15:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
ΤΗΝ ΚΡΗΤΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΤΗΝ ΓΥΡΙΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΚΑΘΗΣΑ.
ΔΡΟΜΟΥΣ ΓΙΑ SUPERSPORT ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΘΩΣ ΟΛΟΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΡΟΔΡΟΜΟΙ ΜΕ ΛΑΚΟΥΒΕΣ .
ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΛΙ ΟΣΟ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΘΕΩΡΗΤΑΙ ΕΘΝΙΚΗ , ΠΑΛΙ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΦΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΕ ΓΡΑΨΟΥΝ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦ.
VARADERO ΔΑΓΚΩΤΟ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΟΥ.
ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ V-STROM ΑΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΑΠΟ ΒΑΡΑΝΤΕΡΟ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΠΑΝΤΟΥ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΕΣΗ ΣΑΝ ΠΟΛΥΘΡΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΟ
ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ
ΕΣΥ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ ΝΑ ΕΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ
MIA ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΜΟΝΟ ..ΤΟ VSTROM ΕΙΝΑΙ 2 ΦΟΡΕΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΟ ΑΠΟ ΤΟ ΡΗΜΑΔΙ ΤΟ ΒΛΑΧΑΔΕΡΟ...ΤΟ ΕΡΠΕΤΟ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ...Ο ΒΡΟΝΤΟΣΑΥΡΟΣ ΝΑ ΠΟΥΜΕ..:lol: :rotflmao:

Tigas
27/04/2005, 15:50
ΕΓΩ ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΟ DL650 ΟΧΙ ΤΟ 1000 ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΚΩΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΓΡΑΨΑ.
ΤΟ VARADERO ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΣΕ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ, ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ.
ΜΗ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΚΤΜ ΤΑ ADVENTURE ΤΑ ΜΕΓΑΛΑ ΤΩΡΑ.
ΩΡΑΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΙΑΚΟΣ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΑΛΛΑ Ο ΜΑΠΑΣ Ο ΣΧΕΔΙΑΣΤΗΣ
ΤΟΥΣ ΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ Ο ΣΑΜΠΟΝΙΣ.
ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΜΕ 1.75 ΥΨΟΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΜΕ, ΟΧΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΑΜΕ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ.

gdevelek
27/04/2005, 16:04
Μα και οι περισσότερες SS είναι δύσκολες για άτομα 1.75... όταν έχουν σέλα στα 830χιλ.... Μόνο κάτι CBR-F & Thurdercat είναι προσιτές, οι GSX-R, CBR-RR, ZX-R, R1/6 είναι δύσκολες όταν πρέπει να κάνεις όπισθεν, καθώς μάλιστα έχουν σκληρές αναρτήσεις και δεν "κάθονται" καθόλου...

xifias
27/04/2005, 16:19
μιστερ who is who, επειδη εισαι καινουριος στο επαγγελμα αστα τα βαρκαντερο και τις βολιδες, γιατι σε βλεπω στο κατ στην καλυτερη, στη χειροτερη αστο....

Rezeguet
27/04/2005, 16:30
φιλε xifia (μμμμμ μου ανοιγεις την ορεξη)


Η ΚΡΗΤΗ ΘΕΛΕΙ ΕΝΤΟΥΡΟ!!!
:lol: :lol: :rotflmao: :lol:

Παντως οτι και να παρεις παντα κρανος, ε? μην σε πιασω πανω στο XX χωρις κρανακι, ακους?? Αυτο εδω να βαλεις


13695

makaronachis
27/04/2005, 17:19
Μάλλον πρέπει να είσαι πολύ καινούριος για να συγκρίνεις δυο τελείως διαφορετικά μηχανάκια.Πάντως επειδή τυχαίνει να είμαι κι εγώ Κρήτη, ένα v-strom 650 πήρα.Για το νησί μας ότι πρέπει είναι.Αυτούς που αγοράζουν Κρήτη ρρρ και χχχ ,ε συγνώμη αλλά δεν μπορώ να τους καταλάβω.Που το τρέχουν το μηχανάκι;Αγιο Νικόλαο -Ηράκλειο ή Ηράκλειο-Ρέθυμνο ή Χανιά-Ρέθυμνο;Και σε πόσους αγίους είναι ταμένοι;Αν την γλυτώσουν από την κατσίκα που θα τους πεταχτεί πάνω στη στροφή,θα φάνε καμιά μπαλωτιά από τον κτηνοτρόφο που του ενόχλησαν την περιουσία του....

Rezeguet
27/04/2005, 17:50
συμφωνω και επαυξανω. Παντως εχει 1-2 καλες διαδρομες, χανια-καστελι και Ηρακλειο Αγ.Νικολαο στον καινουργιο δρομο που εχει καλουτσικη ασφαλτο και ευθειες.... παντως ο γιατρος που με χειρουργησε στα χειλη ειναι απο τους κορυφαιους χειρουργους-πλαστικους χειρουργους και οδηγαει ενα ΧΧ ασημι. Ο πατερας μου (γιατρος και αυτος) που τον ξερει καλα λεει οτι κανει την διαδρομη Αγ.Νικολαο Ηρακλειο (που την κανει καθε μερα) μεσα σε 25 λεπτα :look: και την εχει και για καθημερινες.

whoiswho
27/04/2005, 22:42
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΚΟΜΠΙΟΥΤΕΡ.
ΑΠΟ ΜΙΚΡΟΣ ΣΤΑ ΒΑΣΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ XR 200/XR 350/VFR 400/
YZ 250/.TΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΑΝΕΝΕΡΓΩΣ ΛΟΓΩ
ΑΝΟΤΕΡΑΣ ΒΙΑΣ .
:( :bigcry:
ΤΩΡΑ ΤΟ V-STROM ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ DESIGN ΤΟΥ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΚΥΒΙΚΑ ΘΕΛΩ 1000 ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΝΤΡΕΣ (ΒΛΕΠΕΙΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΚΑΤΟ ΚΙΛΑ . ΚΑΙ 1.82 ) ΚΑΙ ΔΙΠΛΟΣ ?

whoiswho
27/04/2005, 23:21
ΤΙ V - STROM ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΔΩ ΒΛΕΠΩ ΤΟΣΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ. ΔΙΑΒΑΣΤΕ V-STROM ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ( ΧΧ - VARADERO )

gdevelek
27/04/2005, 23:28
Το πρόβλημα που παρουσιάζει το ΧΧ είναι ότι είναι ακατάλληλο έως και επικίνδυνο για τους δρόμους της Κρήτης.

Το πρόβλημα που παρουσιάζει το Varadero είναι ότι η μαμά του και ο μπαμπάς του εξαφανίστηκαν πριν από 70 περίπου εκατομμύρια χρόνια (μάλλον λόγω πτώσης μετεωρίτη στον πλανήτη) και από τη θλίψη έχει βαρύνει πολύ το καημένο...

:beer:

whoiswho
27/04/2005, 23:44
TO ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΚΡΗΤΗ

m1ke
28/04/2005, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
Ο πατερας μου (γιατρος και αυτος) που τον ξερει καλα λεει οτι κανει την διαδρομη Αγ.Νικολαο Ηρακλειο (που την κανει καθε μερα) μεσα σε 25 λεπτα :look: και την εχει και για καθημερινες.

25 λεπτά ???? :eyepop: :eyepop: για να κάνεις τη συγκεκριμένη διαδρομή σε 25 λεπτά πρέπει να πηγαίνεις με το ΤΑΠ στο στόμα. Ήμαρτον :sick: βαρέθηκε τη ζωή του και βρήκε ένα ενδιαφέρον τρόπο να αυτοκτονήσει? Μάλλον για υπερβολή μου ακούγετε (35-40 λεπτά είναι πιο αληθοφανές αλλά και πάλι ακραίο)
Ρε κουζουλάθηκε ο κόσμος :rotflmao:

m1ke
28/04/2005, 01:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
Το πρόβλημα που παρουσιάζει το ΧΧ είναι ότι είναι ακατάλληλο έως και επικίνδυνο για τους δρόμους της Κρήτης.


Το πρόβλημα δεν είναι το XX είναι οι δρόμοι αλλά ακόμα περισσότερο οι γρόθοι που τους χρησιμοποιούν. :( Αν και κρητικός οφείλω να ομολογήσω ότι είμαστε οι χειρότεροι οδηγοί της Μεσογείου τουλάχιστον, ειδικά όταν οδηγάμε στην Κρήτη.

Φίλε whoiswho δεν πας να χτυπήσεις κανένα BMW GS. Για την Κρήτη είναι ιδανικό μηχανάκι .:wave2:

gdevelek
28/04/2005, 09:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από m1ke
Το πρόβλημα δεν είναι το XX είναι οι δρόμοι αλλά ακόμα περισσότερο οι γρόθοι που τους χρησιμοποιούν.



Μα και γω αυτό εννοούσα... Τι θα μπορούσε να φταίει το μηχανάκι...

Το έχουν ήδη επισημάνει και άλλοι στην ίδια κουβέντα.