PDA

View Full Version : Scrambler



MAG/FMX
25/08/2009, 18:59
Γεια σας καποια στιγμη πρεπει να αλλαξω μηχανη.Μου αρεσει το Xcountry tης bmw που ειναι ειδος srambler.Dιλαδη παει κ χωματοδρομο.Υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλη εταιρια γιανα εχω κ αλλη επιλογη??

MAG/FMX
25/08/2009, 22:52
Μα ρε μαγκες παει καλα στο δρομο αλλα κ χωματοδρομο.Δεν ειναι η μηχανη των ονειρων μου αλλα ειναι πρακτικο.Δηλαδη οποιος περνει το gs650 k κινειτε ολο ασφαλτο κ λιγο χωματοδρομο ειναι πιο εξυπνος.Αυτη η δουλεια ειναι για τα scrambler.
Βοηθατε μη παρω το δρομο το στραβο....
Με το motard den μπορεσα να μπω στους χωματοδρομους των ελληνικων νησιων ενω επισης σε πεζοδρομια κ λακουβες διαμαρτυρεται.

STOYBI
25/08/2009, 22:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Μα ρε μαγκες παει καλα στο δρομο αλλα κ χωματοδρομο.Δεν ειναι η μηχανη των ονειρων μου αλλα ειναι πρακτικο.Δηλαδη οποιος περνει το gs650 k κινειτε ολο ασφαλτο κ λιγο χωματοδρομο ειναι πιο εξυπνος.Αυτη η δουλεια ειναι για τα scrambler.
Βοηθατε μη παρω το δρομο το στραβο....
Με το motard den μπορεσα να μπω στους χωματοδρομους των ελληνικων νησιων ενω επισης σε πεζοδρομια κ λακουβες διαμαρτυρεται.

Τι ειναι τα scrambler. φιλε μου....????

Viking
25/08/2009, 23:34
Φίλε μου κάτι τέτοιο ψάχνεις?


171987

sniper
25/08/2009, 23:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Viking
Ναι :rolleyes:


και τι κάνει;

και κυρίως.... τι ακριβώς βλέπουμε στην φωτό;

Viking
25/08/2009, 23:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
και τι κάνει;

και κυρίως.... τι ακριβώς βλέπουμε στην φωτό;
Το Moto Morini Scrambler βλέπουμε.

Τι κάνει δεν ξέρω..Δεν το χω οδηγήσει.Ωραίο φαίνεται πάντως.

Απλά ρωτάω τον φίλο που άνοιξε το θεματάκι αν με την λέξη "scrambler" εννοεί κάτι τέτοιο.

MAG/FMX
26/08/2009, 01:43
Αρχικα ευχαριστω τον φιλο viking για την ωραια φοτο.Αλλα για morini sthn Ellada , δυσκολα τα πραγματα.Οποτε παλυ υπερησχιει το bmw xcountry , apla δε γουσταρω ομως την αντιπροσωπεια της bmw χωρις ομως να εχω κ εμπειρια απαυτη.Το xcounty to χαρακτηριζουν σκραμπλερακι στα περιοδικα.Ισως το TW k to MZ φερνουν προς αυτο το ειδος.
Αν θυμαμαι καλα scrambles legonte κ κατι συνεχομενα σαμαρια σε χωματοπιστες κ απο εκει εχουν παρει το ονομα τους κ καποιοι αγωνες..
Αν ναι τη σχεση εχει με εμενα?Εγω μιλησα για Xcountry to οποιο ταπεριοδικα προσπαθουν νατο ενταξουν σε καποια κατηγορια.
Το thread φτιαχτηκε για οσους γνωριζουν γιατι μιλαω.

GiannisBlessed
26/08/2009, 01:44
ρε παιδια...δεν ειναι λιγο χαζομαρα αυτο που γινεται τωρα??
ενταξει καλη και η πλακα και το σπαμ αλλα το παιδι τωρα δεν ξανα απαντησε και ποιος ξερει αν θα απαντησει...κοινως....μ@μηθηκε το θρεντ....
δεν ξερω.....
η γνωμη μου παιδια...

MAG/FMX
26/08/2009, 02:01
Εγω δεν χαλιεμαι ευκολα.Ουτε κανω τον ξερολα.Γραφω κ μαθαινω.Ακομα κ για το κρανος γυαλια, οσο μ@λακια κ να φανηκε σε καποιους , εγω εμαθα καποια πραγματα κ ισως κ αλλοι.
Για μενα εστω κ μια καλη απαντηση μεσα σε ενα καρο σπαμ , μου ειναι αρκετη αλλα κ εγω γελαω με ορισμενα.Ελα να ξεστραβωνομαστε.
:eyepop:
BMW Announces the New Xcountry
The G 650 Xcountry is BMW's a modern interpretation of the scrambler. Back in the ’50s and ’60s of the last century, road-going motorcycles also suitable for off-road use after making a few technical modifications were called scramblers”.

And today the BMW G 650 Xcountry offers the same versatility, bringing together the best of two worlds: excellent road-going qualities combined with off-road assets typical of an Enduro.

In terms of both looks and technical features, the G 650 Xcountry stands out quite clearly from its two sister models: Featuring a smooth-lens round headlight, a naked” cockpit without fairing, a two- level seat and the front mudguard running close to the wheel and held in position by a stable tubular bracket, the G 650 Xcountry alludes clearly and intentionally to the classic scrambler. Indeed, this particular look is further enhanced by the high-rising exhaust system as well as twin-tone paintwork in Deep Black and White Aluminum matt metallic.
Τωρα ποιος εχει δικιο γιανα καταλαβω.?
:sun:

makis206
26/08/2009, 02:44
Κι εγώ μέχρι στιγμής ακούγοντας scrambler πήγαινε το μυαλό μου σε δύο πράγματα, στους χωμάτινους αγώνες μοτοσυκλέτας αλλά και σε μια κατηγορία μοτοσυκλετών που θα τις περιέγραφα περίπου σαν "γυμνά street μηχανάκια με ελαστικά που του δίνουν δυνατότητα να κινηθεί και στο χώμα αλλά και πιο μαλακές αναρτήσεις για τον ίδιο λόγο" διαχωρίζοντάς τα απ'τα on-off στο πιο streetάδικο λουκ... και το ΧCountry εκεί θα έλεγα ότι ανήκει αν και ξεφεύγει εμφανισιακά από ένα γυμνό street, ίσως όμως γιατί απέχει περισσότερο από ένα on-off.. Motard;; Μπααα...

Εδώ (http://www.off-road.gr/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=1013) το περιγράφει έτσι:

"Η νέα σειρά G 650 X αποτελείται από τρία μοντέλα:
Την G 650 X-moto που είναι μία επιθετικής σχεδίασης supermoto μοτοσικλέτα, την G 650 X-country που είναι ένα all-around μοντέλο με έντονα στοιχεία scrambler και φυσικά το G 650 X-challenge που είναι η enduro πρόταση της εταιρίας."

Και πιστεύω ότι μάλλον η περιγραφή του ταιριάζει απόλυτα..:beer:

makis206
26/08/2009, 02:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
...θα τις περιέγραφα περίπου σαν "γυμνά street μηχανάκια με ελαστικά που του δίνουν δυνατότητα να κινηθεί και στο χώμα αλλά και πιο μαλακές αναρτήσεις για τον ίδιο λόγο" διαχωρίζοντάς τα απ'τα on-off στο πιο streetάδικο λουκ...

ΠιΧί...


171993

BlackAdder
26/08/2009, 07:33
Αυτό είναι scrambler (αναρριχητής).


171994

byron
26/08/2009, 07:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
η γνωμη μου παιδια...

+1
Το θέμα καθαρίστηκε και μεταφέρθηκε στα μοντέλα. :evil: :evil:

stefanos
26/08/2009, 07:51
http://www.motorcyclenews.com/MCN/News/newsresults/First-rides--tests/2009/June/jun1209-top-5-urban-scramblers/?&R=EPI-115784


:p

Εγώ θα προτιμούσα το fmx.

MAG/FMX
26/08/2009, 13:10
To fmx me χει σκλαβωσει.Τα πραγματα ομως ειναι πολυπλοκα.
-Καθε 3 χρονια κ 15.000κλμ αλλαζω μηχανη ψαχνοντας καινουργιες συγκινησεις κ γενικα τοσο μου περνει να την βαρεθω.Οποτε πουλαω τη μηχανη δινω και 3.000ε κ αλλαζω μοτορι εδω και 15ετη
-Φετος αποφασησα να κανω οικονομια.
-Με το που πηρα αυτη την αποφαση εδωσα 600ε για γραναζι, αλυσιδα, λαστιχα κ κατι αλλα για την εμφανηση.
-Τωρα σπαστικα που δεν παει χωμα κ θελω ρυθμιζομενη αναρτηση για νατην μαλακωσω κ λαστιχα μτ60 να εχει λιγο τακουνι κ πιστευω οτι χωμα θα πηγαινει.Δηλ. 350ε + 300ε=750ε
-Ειμαι συνεχως στην πριζα να του ριξω 1500ε να παρει 10 αλογο τροχο γιατι ολοι μας πιστευω οσα αλογα κ αν εχουμε, αντε σε ενα χρονο να μας φενεται λιγο ψοφιο, καθοτι συνηθιζουμε το γκαζι.
-Βαλε κ 150ε καμια μπαγαζιερα.
----600+750+1500+150=3000Ε
--Οποτε που ειναι η οικονομια που εψαχνα ? κ σχεδον θα μεινω με την ιδια μηχανη.
Ισως καπου να σφαλω αλλα οπως ειπα καθε 3χρονια αλλαζα μηχανη κ δεν μου εχει ξανατυχει.
ΣΑν παζλ ειναι , ποιος θα τολυσει αραγε??:alien:

sniper
26/08/2009, 13:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
To fmx me χει σκλαβωσει.Τα πραγματα ομως ειναι πολυπλοκα.
....
ΣΑν παζλ ειναι , ποιος θα τολυσει αραγε??:alien:

Πάρε ένα ΚΤΜ690 να έχεις όλα τα παραπάνω που θες. Και ασφαλτο και χώμα-βατοί χωματόδρομοι πάει....

MAG/FMX
26/08/2009, 13:46
Για πες ακριβως μοντελο γιατι μονο το duke3 μου ερχεται στο μυαλο.Εχει κολησει το μυαλο μου με το duke3 afoy exω βρει κ το μηχανικο που θα το φτιαχνει αλλα....
:confused:
-Θελω κατι πιο πρακτικο για ωρημους αντρες μη ξαναπαω παλυ πισω τον καιρο που ετρωγα κλησεις για θορυβο κ σουζες.:smokin:

sniper
26/08/2009, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Για πες ακριβως μοντελο γιατι μονο το duke3 μου ερχεται στο μυαλο.Εχει κολησει το μυαλο μου με το duke3 afoy exω βρει κ το μηχανικο που θα το φτιαχνει αλλα....
:confused:
-Θελω κατι πιο πρακτικο για ωρημους αντρες μη ξαναπαω παλυ πισω τον καιρο που ετρωγα κλησεις για θορυβο κ σουζες.:smokin:

Αν θες μοταρντ


172036

sniper
26/08/2009, 14:04
Έχει κι "εντούρο" το μαγαζί....


172038

dirtbird
26/08/2009, 14:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχει κι "εντούρο" το μαγαζί....

θέλει βγάλσιμο ο καταλύτης.....:smokin: :smokin:

byron
26/08/2009, 14:18
:evil: :a45: :evil:

Tpap
26/08/2009, 14:22
Καλά ρε μαεθρατ, το παλλικάρι μιλά για σκράμπλερ και εσύ πετάς φωτό από κτμ...???

καί όχι μόνο αυτό, αλλά ρωτάς και πιό είναι το μορίνι....???!!! :mad:


όλα καλά? :lol: :wave2:

dirtbird
26/08/2009, 14:26
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_cl250%2070.htm

:smokin: :smokin:


10+years after

http://motoprofi.com/bikephoto/91/honda_cl_250_s_1982_1.jpg



:smokin: :smokin:

SVX
26/08/2009, 14:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Γεια σας καποια στιγμη πρεπει να αλλαξω μηχανη.Μου αρεσει το Xcountry tης bmw που ειναι ειδος srambler.Dιλαδη παει κ χωματοδρομο.Υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλη εταιρια γιανα εχω κ αλλη επιλογη??

bmw :look: XXX country


172039

SVX
26/08/2009, 14:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Υπαρχει κατι αντιστοιχο σε αλλη εταιρια γιανα εχω κ αλλη επιλογη??

DErbi mulhacen (moter 660 ΑΠΟ XT):wave2:


172040

Tpap
26/08/2009, 14:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
....honda_cl250...

Άσε ρε φίλε, κάτι του είπες τώρα...που να τα ξέρει αυτά ο Σνίπερ. Ο νέοπας με τα αυσριακά.:lol:

SVX
26/08/2009, 14:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
θα τις περιέγραφα περίπου σαν "γυμνά street μηχανάκια με ελαστικά που του δίνουν δυνατότητα να κινηθεί και στο χώμα αλλά και πιο μαλακές αναρτήσεις για τον ίδιο λόγο" διαχωρίζοντάς τα απ'τα on-off στο πιο streetάδικο λουκ...




KAI υπαρχει παντα το all weather/ all terrain Suzuki SV :uplate: :rotflmao:


172041

sniper
26/08/2009, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Άσε ρε φίλε, κάτι του είπες τώρα...που να τα ξέρει αυτά ο Σνίπερ. Ο νέοπας με τα αυσριακά.:lol:

Κοιτάω ξανά και ξανά το ημερολόγιο...... (κάτι σαν το κοντέρ του μοτοσακού σου είναι :lol: )

2009 λέει....


:smokin:

Tpap
26/08/2009, 15:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Κοιτάω ξανά και ξανά το ημερολόγιο...... (κάτι σαν το κοντέρ του μοτοσακού σου είναι :lol: )

2009 λέει.... :smokin:

:rotflmao: :bigcry: :beer:

STOYBI
26/08/2009, 15:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
Έχει κι "εντούρο" το μαγαζί....

+ 1000....!! ( Και σιγουρα πιο καλο και στην ασφαλτο απο τα παραπανω μεταλαγμενα....)

:wave2:

MAG/FMX
26/08/2009, 16:02
K νικητης του διαγωνισμου ειναι.ΣΑΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ που προσπαθησε να με βαλει STON ισιο δρομο των συγκινησεων κλπ μηχανων κ εκτος διαγωνισμου γιατι αλλο ηταν το ζητουμενο οοοοο sniper.
:winka:
Πραγματικος νικητης scrambler ομως κ γνωστος για την αξιοπιστια του , οοοοοοοο svx:a18: :a19:
O λογος που κερδισε ο svx einai οτι οχι μονο βρηκε το σωστο εργαλειο καθαρο scrambler κ με ευρωπη ιαπωνια μεσα να τα χω κ τα δυο , οχι μονο με εκανε να αποφυγω to bmw poy με πιανει αλλεργεια με την αντιπρωσοπεια αλλα με εκανε να ξαναθυμηθω οτι δεν με περνει πια να παρω ψηλη μηχανη γιατι με πιανει η μεση μου στο καβαλα ξεκαβαλα.Επισης βρηκε τη σωστη συνταγη χωρις να το πω= 1κ 660cc sta 7000ε
Μας πηρε κ τα σωβρακα.:beer:


172069

SVX
26/08/2009, 16:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
βρηκε το σωστο εργαλειο καθαρο scrambler κ με ευρωπη ιαπωνια μεσα να τα χω κ τα δυο



και σημειωνω..... τα κωλοφαναρα ειναι ΑΚΟΜΑ πιο ομορφα.... το κοντερ Ολα τα λεφτα ....Upside Down...Ψαλιδαρα πισω ...... μαργαριτες δισκοφρενα...


Αλλα η εξατμιση ειναι "λιγο" ( μπορει να αλλαχτει με οτιδηποτε) ....για συνεπιβατη δεν θα ειναι οτι πιο βολικο για ταξιδαια ανω 150 KM ....



και αποσο ξερω τα STOCK παν απο 5800-6500 :wave2:

MAG/FMX
26/08/2009, 16:43
Τελικα ειναι το ασπρο το αλλο εναι street εκδοση.Περηφεριακα πολυ ποιοτικα ειδα σε ολη τη μηχανη.Κινητηρας διαμαντι.Στρυφτερο , αντιπροσωπεια piaggio.Apla δεν εχει πολλα στην ελλαδα αλλα δεν θα ανχονομαι μη μου to κλεψουν.Πως μου ειχε ξεφυγει τοσο καιρο απορω.
Μονοσελακι , κ καλα clasic racing k ετσι κ δινω δωρο κ την εξατμηση στον παπου μου.
Μια χαρα μου φενεται.


172078

SVX
26/08/2009, 17:55
:smokin: αη λαηκ δε γουεη γιου θινγκ ... :a30:


172079

MAG/FMX
26/08/2009, 18:28
Παντως στο νετ λενε τα καλητερα για το μοτο.Βρηκα κ εξατμισεις gpr.Οπα ρε παληκαρια ti egine.:eek:Ετσι γιατι κρυβω μεσαμου εναν MAD MAX.ΑΝ βρεις να διαφημιζει το απρο η Belluchi εδω ειμαι εγω:a03: .Τα κτμ ποια τα διαφημιζει , ετσι γιαπαρηγορια???


172097

sniper
26/08/2009, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Παντως στο νετ λενε τα καλητερα για το μοτο.Βρηκα κ εξατμισεις gpr.Οπα ρε παληκαρια ti egine.:eek:


Πςςςςς τι γαμάτο μοτοσακό είναι αυτό.... :eyepop:

Κοίτα και που βάλανε οι τύποι το αμορτισέρ..... Κι εκείνο που ξεχωρίζει μπροστά απο τον κινητήρα, σαν τι να μοιάζει...... :lol:

byron
26/08/2009, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
και αποσο ξερω τα STOCK παν απο 5800-6500 :wave2:

Θα ΄θελα να ΄ξερα που έχεις δει δευτερογενή αγορά για Stock Midghausen...:look:

sniper
26/08/2009, 18:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Θα ΄θελα να ΄ξερα που έχεις δει δευτερογενή αγορά για Stock Midghausen...:look:

Fantasy Land?

SVX
26/08/2009, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Θα ΄θελα να ΄ξερα που έχεις δει δευτερογενή αγορά για Stock Midghausen...:look:

:a47: απο τις απελπισμενοι εισαγωγεις ....λιγο πριν το κανονι..... (μεταξυ μας ...ε? )

filipp0s
26/08/2009, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Θα ΄θελα να ΄ξερα που έχεις δει δευτερογενή αγορά για Stock Midghausen...:look:

τι είναι ρε μαν το Midghausen :confused: :confused:


Mulhacen δεν το λενε? :hypnotize

MAG/FMX
26/08/2009, 23:34
Mαλον τον βαρωνο μηνχαουζεν λεει, τον ψευτη.Παντως ολες οι εταιριες εχουν οικονομικα προβληματα, stock k προσφορες κ εμεις αφραγκιες.Ενα που δεν καταλαβαινω ειναι πως εμεις οι ελληνες εχουμε συνενοηθει κ περνουμε χτ κ vstorm.Περηφεριακα καλα δεν εχουν κ δεν ειναι ουτε καλοζυγισμενα.Επισης ειμαστε κολημενοι με τις acrapovich που κατα βαθος δεν αξιζουν αυτο που νομιζουμε.
-Αν δειτε σε συγκρηση τα περηφεριακα του xtr660 me toy derbi 660 ειναι η μερα με την νυχτα.
Παντως στα τεστ που διαβασα to derbi κερδιζει το αντιστοιχο bmw xcountry k aprilia strada.
Επισης θεωρω οτι οι bmw einai υπερτιμημενες μηχανες.
Ma κοιταχτε εδω φρενα ,φυνιριζμα, προσωπικοτητα κ συγκρινεται με χτρ που τρεμει το κολοφαναρο κ θολωνουν τα πλαστικα.Σορυ για τα χτ αλλα ειναι πραγματα που πρεπει να τα απετουμε κ οχι να αγοραζουμε με κλειστα ματια , γιατι οι ιαπωνες αρχιζουν κ περνουν το δρομο τον στραβο.


172131

MAG/FMX
26/08/2009, 23:35
Ειμαι καπου λαθος δηλαδη.


172132

MAG/FMX
26/08/2009, 23:36
Ε?


172133

MAG/FMX
26/08/2009, 23:37
Που ειναι ρε παιδια το ΧΤR?


172134

fantacid
26/08/2009, 23:52
δε λες οτι ειναι κ το πιο ομορφο,
αλλα να το ξανασκεφτεις εχει αποψη!

αντε μεγιες!

:beer:

golis
27/08/2009, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Ma κοιταχτε εδω φρενα ,φυνιριζμα, προσωπικοτητα κ συγκρινεται με χτρ που τρεμει το κολοφαναρο κ θολωνουν τα πλαστικα.
Plaka μας κάνεις ρε φίλος ;
Θα έπαιρνες ποτέ μηχανάκι που θα έγραφε στην άδεια του piaggio group ; :smokin:

MAG/FMX
27/08/2009, 00:15
Koitα κ το duke 3 το γουσταρω κ το θεωρω ομορφο αλλα αμα το καλοκοιταξεις μοιαζει με τραβεστι εξωγηινο μπροστα σε μια κλασικη μηχανη.
Ευχαριστω για τακαλορυζικα αλλα θατο ψαξω ακομα.Γιατι εινα ιπιστευω αδικο να μην εχει πουλησει.
-Για ναπω την αληθεια αν ειμουν ψηλοτερος θα επερνα το ΧΤΖ 660 να τελειωνα
:D
-Επισης εχω τα φταλε να παρω ψιλοανετα το Ducati hypermotard που ειναι η μεγαλη μου ταυλα αλλα ειλικρινα δε γουσταρω επειδη μενω στην ελλαδα να πρεπει να τους τα σκασω χοντρα.
:nono:
Μιλαγα με ενα αμερικανο κ επερνε το buell 7000e k εδω εχει 14000ε κ μονο αυτο με ξενερωσε:bigcry:

MAG/FMX
27/08/2009, 00:18
Οχι ακομα αλλα που ξερεις....
Παντως οι φιλοι μου με gillera nexus k beverly πινουν νερο στο ονομα τους.Γιατι το λες αυτο.?

byron
27/08/2009, 08:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Οχι ακομα αλλα που ξερεις....
Παντως οι φιλοι μου με gillera nexus k beverly πινουν νερο στο ονομα τους.Γιατι το λες αυτο.?

Αστον αυτόν...το ΄χει μαράζι επειδή όποτε τον σταματούν για έλεγχο και βλέπουν την άδεια του βάζουν τα γέλια :lol: :rotflmao: :lol:


Σοβαρά μιλώντας τώρα, το Mulhacen δείχνει μια χαρά μοτό εφοσον σου αρέσει αυτός ο τυπος. Το μόνο θεματάκι με τα scrambler αφορά το ότι είναι άγνωστα και χωρίς σαφή κατηγοριοποίηση στη Ελλάδα των Vstrom-Gsxr.
Οχι ότι τρέχει και τίποτα με την τιμή που έχει, αλλά αν επιλέξεις τελικά το πακέτο Derbi-scrambler έχε και 2 μάρτυρες μαζί σου για το μυστήριο.:winka:

ggs
27/08/2009, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οχι ότι τρέχει και τίποτα με την τιμή που έχει, αλλά αν επιλέξεις τελικά το πακέτο Derbi-scrambler έχε και 2 μάρτυρες μαζί σου για το μυστήριο.:winka:


:lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :lol:

stefanos
27/08/2009, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Οχι ακομα αλλα που ξερεις....
Παντως οι φιλοι μου με gillera nexus k beverly πινουν νερο στο ονομα τους.Γιατι το λες αυτο.?

Δεν έχει κανένας φίλος σου SH?:p

stefanos
27/08/2009, 09:33
Πέρα απο την πλάκα τώρα, η σέλα μοιάζει ελάχιστη οι αναρτήσεις δεν έχουν διαδρομές ούτε για πεζοδρόμια και το μηχανάκι φαίνεται μικρό σε μέγεθος για ταξιδάκια.

OldMan
27/08/2009, 12:06
Προσπαθώ - ειλικρινά - να καταλάβω, αλλά .... :(

stefanos
27/08/2009, 12:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Προσπαθώ - ειλικρινά - να καταλάβω, αλλά .... :(

και εγώ περίμενα να μας πείς εσύ τι είναι αυτό:sad:


172177

hidefnick
27/08/2009, 12:30
Εμένα μου αρέσει :D Οπως μου άρεσε και 6.5 :D Και όταν θα έχω πολλά λεφτά θα πάρω ένα :D (δηλαδή ποτέ)

Επίσης το μοτέρ ειναι Minarelli, αν δεν με απατά η μνήμη μου. Οπότε Japan δεν έχει τποτα το μηχανάκι επάνω του. :D



Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
και εγώ περίμενα να μας πείς εσύ τι είναι αυτό:sad:

baby Ποδιά?:uplate:

Tpap
27/08/2009, 12:37
Είναι αυτό που καθαρίζουμε τα παποΥτσα από τις λάσπες...αλλά είναι σε άβολη θέση ρε γμτ..


Παρατηρώντας ένα σωληνάκι που κατευθύνεται προς τα εκεί μάλλον μινιμπαρ...εχμ μίνι ψυγείο λαδιού μΕ φαίνεστΕ...

OldMan
27/08/2009, 12:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
και εγώ περίμενα να μας πείς εσύ τι είναι αυτό:sad:
Κόρνα ..??? :confused:

catmaster
27/08/2009, 13:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
και εγώ περίμενα να μας πείς εσύ τι είναι αυτό:sad:



Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κόρνα ..??? :confused:


βάση για τα ballast ;;

θήκη για το κινητό και τα ψιλά για τα διόδια ;;

φορτιστής για το Gps ;;;

εργαλειοθήκη ;;

μην είναι ο καταλύτης και τον έβαλαν εκεί ;;; (για να τον πετάμε έξω πιο έυκολα :blush: )



:smokin:

stefanos
27/08/2009, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Κόρνα ..??? :confused:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

δεν νομίζω


172182

MAG/FMX
27/08/2009, 13:21
Eγω πιστευω οτι εναι ψηχτρα apo intel pentium 4, πολυ τεχνολογια λεμε.
Anyway to φαγατε το μηχανακι κ δεν θα ερθει στην ελλαδα τελικα.
Παντως το ολο νοημα ειναι οτι ενα XTR 660 με 6500ε εχει πιο μετρια περηφεριακα απο τουτο στα ιδια χρηματα.Αρα καπου υπαρχει ενα θυμα κ ενας θυτης.
Παντως το xtr h z επρεπε ναφαει ενα πακετο οταν ηρθε ελλαδα κ οχι να γινει βεστ σελλερ οπως πακετο εφαγε το honda fmx k απο 6400 πηγε στα 5500 πραγμα που ειναι τιμη που του αξιζει.
Αντε ναδω τημηχανη θα παρω τωρα.:dizzy:

byron
27/08/2009, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Eγω πιστευω οτι εναι ψηχτρα apo intel pentium 4, πολυ τεχνολογια λεμε.
Anyway to φαγατε το μηχανακι κ δεν θα ερθει στην ελλαδα τελικα.


To mototriti εγραφε για προσφορά 6.990 πάντως...

hidefnick
27/08/2009, 13:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
....Anyway to φαγατε το μηχανακι κ δεν θα ερθει στην ελλαδα τελικα.....

Παιζουν 1-2 εδώ μέσα:wave2: :wave2:

MAG/FMX
27/08/2009, 13:44
Σημερα μιλαγα με τον αντιπροσωπο του piaggio k derbi mou ειπε αν θελω να του το παραγγειλω οπως κ τα ανταλακτικα του φυσικα κ αυτος κουμπαρος ασε δε μπλεκω.Ουτε στον τιμοκαταλογο δεν το εχουν.
Το μοτοτριτι θα τους παρω τηλ να τους βρυσω μου φενεται.
Παντως κριμα , οποιος το εχει στο εξωτερικο το γουσταρει εχει γονιδια απτους αγωνες στην αμερικη, που τρεχουν γυρω γυρω σε μια πιστα χωματινη συνεχεια σπυνιαριστοι, ρε πως το λενε?
Το μοτο μορινι εχει 13000ε ωχ πανγια μου..

MAG/FMX
27/08/2009, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από wiredgr
Παιζουν 1-2 εδώ μέσα:wave2: :wave2:
Μαλον παιζουν αλλα καπου τους θαψατε.
Καποτε πηγατε να θαψετε κ τα fmx alla οχι εμενα:look:

byron
27/08/2009, 13:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Παντως κριμα , οποιος το εχει στο εξωτερικο το γουσταρει εχει γονιδια απτους αγωνες στην αμερικη, που τρεχουν γυρω γυρω σε μια πιστα χωματινη συνεχεια σπυνιαριστοι, ρε πως το λενε?


Κάτι γαμάτα JAWA που τρεχουν γύρω γύρω σε ΠΑΓΟ τα ΄χεις δει? :smokin:

hidefnick
27/08/2009, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κάτι γαμάτα JAWA που τρεχουν γύρω γύρω σε ΠΑΓΟ τα ΄χεις δει? :smokin:

Σε βλέπω να το ξανακαθαρίζεις πάλι. :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

MAG/FMX
27/08/2009, 14:57
Κολαση τα jawa.
H elpida πεθαινει τελευταια.
όπως τοYamaha MT-0X 660 που αποτελεί ένα συνδυασμό τον γνωστών XT660X και ΜΤ-03, σε μια σαφώς flat track «συσκευασία». Ο κινητήρας και το πλαίσιο προέρχονται από το SM μοντέλο της Yamaha και από εκεί και έπειτα η μοτοσικλέτα παρουσιάζεται με ένα ασφάλτινο κατά 80% και χωμάτινο κατά 20% χαρακτήρα. Ένας ιδανικός συνδυασμός για καθημερινή μετακίνηση, γρήγορες βόλτες στην άσφαλτο και ατελείωτες….πάντες σε καλά πατημένο χώμα. Το μοντέλο θα μπορούσε να αποτελέσει το αντίπαλο δέος των BMW Xcountry και Derbi Mulhacen, που ανήκουν στην ίδια κατηγορία. Και μπορεί στην Ευρώπη να μην είναι πολύ διαδεδομένη αυτή η κατηγορία μοτοσικλετών, στις ΗΠΑ όμως αποτελούν μια από τις πιο αγαπημένες, οπότε αρκεί μονάχα αυτό, ώστε να μπει σε σοβαρές σκέψεις η Yamaha.
Οπως βλεπουμε οτι ειναι μοδα στην αμερικη ερχεται μετα κ εδω.Απτη στιγμη που τα on-off τρωνε την μεγαλυτερη πιτα , γιατι να μην φτιαξουν onff k se mia pio κοντη flat συσκευασια π,χ scrambler.Πιστευω βολευει κ ειναι πρακτικο.
Αντε ρε ΣΑΡΑΓΛΑΚΗ φτιαξε μου ενα τετοιο honda.:a9:


172191

byron
27/08/2009, 15:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από MAG/FMX
Αντε ρε ΣΑΡΑΓΛΑΚΗ φτιαξε μου ενα τετοιο honda.:a9:

Πόσο άδολη είναι η καρντιά σου....:uplate:


172193

dirtbird
27/08/2009, 15:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Κάτι γαμάτα JAWA που τρεχουν γύρω γύρω σε ΠΑΓΟ τα ΄χεις δει? :smokin:

Εσύ δηλαδή ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ? :mad: :mad: :mad:

dirtbird
27/08/2009, 15:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πόσο άδολη είναι η καρντιά σου....:uplate:

Κάτι τέτοια είχαν οι παγωτατζήδες στην Αγγλία αλλά τα πετάξαν μόλις μάθαν ότι δεν παίρνει sidecar καταψύκτη....:smokin: :smokin:

byron
27/08/2009, 15:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
Εσύ δηλαδή ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΔΕΣ? :mad: :mad: :mad:

O Ai βασίλης με ένα τέτοιο μου ΄ρθε :rotflmao: :lol: :rotflmao:


172194

MAG/FMX
27/08/2009, 15:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Πόσο άδολη είναι η καρντιά σου....:uplate:
Ama αφησω κ φαλακρα σα τον βεγγο θαμαι με αυτο.
Το καλο ειναι οτι μια μερα θα το φτιαξει , με νεο design κλπ.:D
Το κακο ειναι οτι θα κρατησει τον ιδιο κινητηρα , αυτους που περησεψαν απτο fmx:a017:
Παντως λενε οτι στην συντηρηση οι κινητηρες με ψεκασμο προκαλουν πονοκεφαλο στους μηχανικους σε σχεση με τους καρπυρατερατους.