PDA

View Full Version : ΤΟ 2ο Fast & Safe Riding Experience ΣΤΙΣ 26-27/9/09



fzr1000exup
26/08/2009, 09:55
Θα πραγματοποιηθεί στην πίστα των Σερρών στις 26 και 27 Σεπτεμβρίου το 2ο FAST & SAFE RIDING EXPERIENCE.



Σας περιμένουμε για να σας βοηθήσουμε, ωστέ να γίνετε πιο ασφαλής και υπεύθυνος οδηγός και στην καθημερινή σας μετακίνηση στους δρόμους της πόλης και στις ταξιδιωτικές σας εξορμήσεις εκτός πόλης.

Οι συμμετέχοντες χρησιμοποιούν μοτοσυκλέτα της προσωπικής τους επιλογής και χωρίζονται σε πέντε γκρουπ ανάλογα με την υπάρχουσα εμπειρία τους. Οι Oδηγοί (leaders) του κάθε γκρουπ είναι Πρωταθλητές και οδηγοί Αγώνων Ταχύτητας, ώστε να εξασφαλίζεται το μέγιστο δυνατό επίπεδο γνώσεων.
Περισσοτερες πληροφορίες στο παρακάτω link.




http://motograndprix.gr/content.aspx?id=1362

golis
26/08/2009, 10:02
Αλλάξτε την ημερομηνία διεξαγωγής στην αίτηση σημετοχής.
Γράφει 4 και 5 ΑΠΡΙΛΙΟΥ.

fzr1000exup
26/08/2009, 15:31
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

fzr1000exup
16/09/2009, 07:58
Το πρόγραμμα για το Σάββατο 26/9 και την Κυριακή 27/9 έχει ως εξής:



08:00 - Υποδοχή συμμετεχόντων



08:30 - Θεωρητική ενημέρωση Γκρουπ Α’ & Γκρουπ Β’



09:00 - Γκρουπ Α’ πίστα

Γκρουπ Β’ Θεωρητική ενημέρωση



09:30 - Γκρουπ Β’ πίστα

Γκρουπ Α’ Θεωρητική ενημέρωση



10:00 - Γκρουπ Α’ πίστα

Γκρουπ Β’ Θεωρητική ενημέρωση



10:30 - Γκρουπ Β’ πίστα

Γκρουπ Α’ Θεωρητική ενημέρωση(3)



11:00 - Γκρουπ Α’ πίστα

Γκρουπ Β’ Θεωρητική ενημέρωση



11:30 - Γκρουπ Β’ πίστα

Γκρουπ Α’ Θεωρητική ενημέρωση(4)



13:00 - Γκρουπ Α’ πίστα

Γκρουπ Β’ Θεωρητική ενημέρωση



13:30 - Γκρουπ Β’ πίστα



14:00 - Λήξη



* Μετά το τέλος των μαθημάτων και του Β Γκρούπ θα πραγματοποιηθεί το μεγαλύτερο drift event της χρονιάς από τους καλύτερους Drifter της Ευρώπης. www.driftclub.gr



Η θεωρητική ενημέρωση θα γίνει από τον Βασίλη Αντζουλάτο.



Οι Leaders της Fast & Safe Riding Experience (οδηγοί) των group που θα χωριστούν οι συμμετέχοντες στην "Fast & Safe Riding Experience" είναι οι εξής:



1. ΣΑΚΗΣ ΣΥΝΙΩΡΗΣ

2. ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΖΩΡΤΖΟΠΟΥΛΟΣ

3. ΜΙΧΑΛΗΣ ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΣ

4. ΣΑΚΗΣ ΜΑΛΑΜΙΔΗΣ

5. ΜΑΡΙΝΟΣ ΚΟΥΛΗΣ

6. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΥ


http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=2592

slipper
16/09/2009, 11:34
τιμές διημέρου ?
μετά τις 2 το μεσημέρι η πίστα ελεύθερη?

ρπμ δεν έχει τηλ επικοινωνίας για το td :confused:

fzr1000exup
18/09/2009, 22:56
Θα έιναι κανένας πάνω , ή ακόμα το σκεφτόμαστε... . .

Lazaros32
19/09/2009, 12:04
Έλα Κυριάκο. Θα είμαι εγώ και ένα φίλος μου το Σάββατο.

Αυτήν την φορά φυσικά θα είμαι με το CBR600RR που έχω πλέων και που το πείρα 2-3 βδομάδες μετά το 1ο Fast&Safe αφού είδα ότι το VFR δεν ήταν για τέτοια και είχα πλέον ξεσηκωθεί για πίστα . Φυσικά απέκτησα και αρκετή εμπειρία από τότε μιας και μπήκα αρκετές φορές πίστα και έχω φάει αρκετά λάστιχα

θα χαρώ να τα πούμε πάλι φίλε

fzr1000exup
19/09/2009, 14:48
Τελικά σε έβαλα στο τρυπάκι να αλλάξεις μοτοσυκλέτα.. και στα λεγε ο GIXERpap μην με κάνεις παρέα, δεν άκουσες.

πόντος πήρες μια από τις καλύτερες μοτοσυκλέτες για TRACK DAY.

Θα τα πούμε πάνω .

Lazaros32
19/09/2009, 15:11
Όχι απλά τρυπάκι αλλά κάτι παραπάνω φίλε :wacko: όσο για το μηχανάκι το ξέρω και για αυτό το πείρα καινούριο και του έχω ρίξει και φράγκα πάνω.

Θα τα πούμε σίγουρα φίλε :smilea:

amyroukai
25/09/2009, 21:10
τυπικα ειναι το τριτο, το πρωτο ηταν περυσι,το καναμε με την cοlοri και το mοtοgp club. Κριμα που δεν ειδα το θρεντακι πιο νωρις να κανονιζαμε να βρεθουμε κιολας. Ειμαι στο ελπιδα στο κεντρο. Θα τα πουμε αυριο πιστα!


edit: Για ακόμα μιά φορά... Γράψατε!
Η ιδέα του leader στην αρχή μου φάνηκε λίγο... κάπως, αλλά τελικά, το να έχεις κάποιον μπροστά να σου δείχνει τα πατήματα και να σου δίνει μιά αίσθηση ότι μπορείς να στρίψεις όπως εκείνος, σε τραβάει να πιεστείς σε λογικά βήματα αλλά και σου βγάζει το άγχος του αν κινείσαι σωστά στην πίστα. Επίσης δεν σε αφήνει να ξεχαστείς και να κάνεις υπερβολές. Αυτό που δεν συνήθισα είναι ότι αντί να κοιτάω στην πίστα, πολλές φορές "κόλλαγε" το μάτι στον leader γιατί είχα το άγχος μην πέσω πάνω του. Ακόμα και έτσι, δοκιμάζοντας όσα είπε ο κ. Αντζουλάτος στη θεωρία και ο κ. Μαλαμίδης στις συζητήσεις στην πίστα, σύμφωνα με όσα μέτρησε το gps, κατεβήκαμε σαν γκρουπ από το 2:01 στο δεύτερο session στο 1:49 στο τελευταίο session και η πλάκα είναι ότι πίστευα ότι πηγαίναμε χαλαρά και ήρεμα για να κλείσει η μέρα όμορφα, όταν κάναμε τον καλύτερο μας χρόνο! Αυτό και μόνο δείχνει ότι κάτι πέρασε στο μυαλό μας, χωρίς να ζοριστούμε, χωρίς να νιώθουμε άγχος και πίεση από τους "συμμαθητές" αφού ξέραμε ότι ο κάθε ένας θα κινείται όπως θέλει όταν ακολουθεί τον leader μόλις έρθει η σειρά του. Κυρίως, διασκεδάσαμε και μάθαμε χωρίς να υπάρχει κίνδυνος από ανεξάρτητα κινούμενους οδηγούς, με απόλυτη τάξη και ασφάλεια. Θα ήθελα και ένα γύρο χωρίς leader μπροστά αλλά πίσω, για να δει και τα λάθη στην στάση του σώματος αλλά και για να μην κολλάει το μάτι μου επάνω του, αλλά το χρονόμετρο λέει ότι δεν είχε και τόσο σημασία αυτό. Επίσης μου έκανε εντύπωση ότι δεν πιάστηκα... Το να έχεις leader και οργάνωση στην κίνηση στην πίστα, σε κάνει να οδηγείς λιγότερο σφιγμένος αφού προσέχεις μόνο μπροστά σου, άρα οδηγείς πιο σωστά και με λιγότερη κούραση.

Μπράβο σε όλους, θα τα πούμε σίγουρα όταν ξαναγίνει. Ελπίζω σύντομα!