PDA

View Full Version : ninja 250 VS vtr 250 VS cbf 250



Pappios
28/08/2009, 14:57
ακουω γνωμες...το cbf το βαζω επειδη ειναι φθηνο,δεν συγκρινεται με τα v και υδροψυκτα μοτορια των αλλων...

byron
28/08/2009, 15:53
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=78816

Pappios
30/08/2009, 16:19
την ειχα δει την συζητηση αυτη αλλα τοτε το vtr ηταν κατι που το περιμεναμε...τωρα κυκλοφορει κιολας στους δρομους κ οι πρωτες εντυπωσεις απο ιδιοκτητες κ περιοδικα εχουν βγει πιστευω κ θα μας βοηθησουν πιο πολυ απο τις αντιπροσωπιες που δεν παρεχουν test ride...

narkissos
05/09/2009, 02:10
το ειδα απ κοντα σημερα το honda.πολυ ωραιο αλλα κριμα που ειναι μια απομιμηση του monster!!!
το πηρε ο κολλητος του αδερφου μου....
Τα καλα που προσεξα ειναι....
1)πολυ καλη ποιοτητα φρενων (ισως καλυτερα κ απ το ninja 250!)
2)φαινεται πιο στιβαρη κατασκευη.
3)μεγαλυτερα ελαστικα απ το ninja μπρος κ πισω .
4)ανετη σελα μονοκοματη (αλλα θυμηζει πολυ ducati...)
5)οι δικτες φαινοντε αναλογικοι αλλα λειτουργουν ψηφιακα(σε αντιθεση με το ninjaki)

παμε τωρα στα κατα...
1)ποιο αργο απ το ninja (αλλα αλλη κατηγορια...)
2)φτηνη απομιμηση της ducati monster οπως προειπα...
3)μικρο τιμονη (σε σχεση με τις υπολοιπες αναλογιες της μηχανης...)
4)στρογγυλοφαναρη (ελεος ζουμε στο 2009!!!αμαν πια!ολα τα φαναρια τα ιδια τα βγαζουν?(ybr,speed triple,vtr?πιστευα οτι ειναι καιρος να δουμε κ κατι διαφορετικο...)
5)η εξατμιση ειναι σκετο χαλι(οχι οτι στο ninjaki ειναι καλυτερη,αλλα παλευεται....οχι σαν το σωληνα της αποχετευσης του vtr....)

υ.γ.το ninjaki δν εχει clip on,ουτε κ αβολη θεση οδηγησης....το λεω για την παραπληροφορια που υπηρχε στο παραπεμπον θεμα με το ninja κ το cbf.........:smilea:

McTalas
05/09/2009, 05:55
εγω εχω να πω πως η μπλουζα του Sete γ@μει!!!!

και ολα τα άλλα ειναι δευτερευοντα!!!!



υγ. πες τους και για την βιδα στην εξατμηση!!!
:lol:

narkissos
07/09/2009, 03:18
kawa(suck)i...αυτο τα λεει ολα!
Εφυγε η βιδα που κραταει την εξατμιση απ τους κραδασμους!Κ περιμενω να ανοιξει το συνεργειο για να τη βαλω στην εγγυηση!Αστα ρε talas τι να πω?οτι ειμαι μαυρογατος κ γκαντεμης?κατσε να ρθει το θηριο απ Κρητη κ θα λιωσουμε στα Μεγαρα...:D