PDA

View Full Version : Χούφτες Χουφτες Χούφτες



danaos75
27/04/2005, 15:30
Ερώτηξης προς τους έχοντες και κατέχοντες
Χουφτιτσες με μεταλικό ελασμα στο εσωτερικό εκτός απο Acerbis ξερετε άλλες μάρκες, γιατί ρε παίδες οι Acerbis έχουν 50 E το ζευγάρι (λογικό ετσί???) ΣΥΝ 30 Ε ΤΟ ΚΙΤ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΣΤΟ ΤΙΜONI :eyepop:

Απο άποψη ασφάλειας μεταλικές ή κοκκάλινες?

Ξέρει κανείς που μπορώ να τις βρώ οικονομικότερα?
;)

crs-k
27/04/2005, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
Ερώτηξης προς τους έχοντες και κατέχοντες
Χουφτιτσες με μεταλικό ελασμα στο εσωτερικό εκτός απο Acerbis ξερετε άλλες μάρκες, γιατί ρε παίδες οι Acerbis έχουν 50 E το ζευγάρι (λογικό ετσί???) ΣΥΝ 30 Ε ΤΟ ΚΙΤ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΣΤΟ ΤΙΜONI :eyepop:

Απο άποψη ασφάλειας μεταλικές ή κοκκάλινες?

Ξέρει κανείς που μπορώ να τις βρώ οικονομικότερα?
;)


Οι Accerbis "νεου τυπου", με την "κοιλια" για ελευθερωνονται γρηγοροτερα τα χερια, εχουν ακριβοτερα ακομα ...

75 η βαση,
30 το κιτ προσαρμογης και
25 το μεγαλο καλυμμα (toyring)

Τα αλλα δυο καλυμματα (endouro & motard) εχουν 23 & 20 αντιστοιχα, αλλα ειδικα το τελευταιο καλυπτει μονο το αλουμινιο ... :lol:

Αν ειναι να βαλεις κατι, τοτε οπωσδηποτε μεταλλικο για να γλυτωνεις απο μανετες ... :winka:

crs-k
27/04/2005, 15:48
Ξεαχασα ... :wacko:


13687

danaos75
27/04/2005, 15:59
Οπότε Χρηστάκο το προτείνεις ασυζητητη για μεταλλικη επενδυση στην χούφτα ε?
:)

Μαλλον θα περάσω να τις πάρω σήμερα το απόγευμα.

Το όλο θέμα το ψάχνω γιατι άκουσα για γνωστο που έχασε ενα δαχτυλο απο την μανέτα σε τράκο και λαλησα. :(

crs-k
27/04/2005, 16:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
Οπότε Χρηστάκο το προτείνεις ασυζητητη για μεταλλικη επενδυση στην χούφτα ε?
:)

Μαλλον θα περάσω να τις πάρω σήμερα το απόγευμα.

Το όλο θέμα το ψάχνω γιατι άκουσα για γνωστο που έχασε ενα δαχτυλο απο την μανέτα σε τράκο και λαλησα. :(


Εγω θα σου πω πιο απλα και αναιμακτα ...

Πτωσεις εχει η μηχανη για πλακα ...
Στην εριξαν ...
Δεν ανοιξε καλα το σταντ ...
Κλπ ...

Με μιαμιση μανετα, εχεις βγαλει τις χουφτες! :winka:

XTMPAM
27/04/2005, 16:07
ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ ΧΟΥΦΤΕΣ ΑΣΕΡΜΠΙΣ ΜΕ ΕΛΑΣΜΑ ΜΑΥΡΕΣ Η ΜΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΨΙΛΟ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΥΛΩ!ΤΙΣ ΘΕΣ?ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΙΤ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ:wave2: :wave2:

danaos75
27/04/2005, 16:15
ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ ΧΟΥΦΤΕΣ ΑΣΕΡΜΠΙΣ ΜΕ ΕΛΑΣΜΑ ΜΑΥΡΕΣ Η ΜΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΨΙΛΟ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΥΛΩ!ΤΙΣ ΘΕΣ?ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΙΤ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ

φίλε μου πλανητάρχη μονο το μαυρο με χαλάει, η μηχανή είναι μπλε-πρασινη, νομίζω πως με τις μαύρες χουφτες θα δειχνει ψιλοτρικολορε.
:rolleyes:

XTMPAM
27/04/2005, 16:21
NEVER THE MIND!!:wave2:

nikos283
12/05/2005, 10:59
Και εγώ έψαχνα για το ΧΤ για τις ACERBIS και κατέληξα σε DOD με 30 ευρώ μαζί με το κιτ !!!!!Είναι με μέταλο οι χούφτες και είναι ολόιδιες με τις ACERBIS rally pro (το κίτ όμως φαίνεται λίγο ψεύτικο) και τις έχει σε πολλά χρώματα!!!Τις πήρα απο τον τούρτογλου ερμού & αγ.φιλλίπου 3 μοναστηράκι!!!

tifoso4ever
12/05/2005, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΜΕΤΑΧΕΙΡΑ ΧΟΥΦΤΕΣ ΑΣΕΡΜΠΙΣ ΜΕ ΕΛΑΣΜΑ ΜΑΥΡΕΣ Η ΜΙΑ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΨΙΛΟ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΟΥΛΩ!ΤΙΣ ΘΕΣ?ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΙΤ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ:wave2: :wave2:

Ποσο? Θελω να τις δω.
Στο ματαξαναπα αλλα μαλλον μ'εγραψες αντι να μου γραψεις!

XTMPAM
12/05/2005, 13:43
ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ ΔΙΑΒΑΣΕΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΜΟΥ!!:wave2:

tifoso4ever
12/05/2005, 13:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από XTMPAM
ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΜ ΔΙΑΒΑΣΕΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΜΟΥ!!:wave2:
Τωρα το ειδα... ΣΟΡΥ...

afrotwin
14/05/2005, 10:26
ego protino xouftes xoris mpara
exi ke i acerbis ke ftines
iparxoun periptosis opou se trako exi stravosi to timoni me asximes sinepies pou mpori xoris tis mpares apla na pernage to empodio mias ke ine ogkos pou proigite ke plesioni me tetio tropo pou dini perisotero emvadon sto timoni

meta ine oti pros8etoume varos vazontas sidera sto mixanaki

ta kala antivara ine kali prostasia gia ptosi tis mixanis ke elafria
i xouftes tou kataskevasti den exoun mpares olo ton kero pou odigousame xoris aftes den pa8ame ke tipota sovaro

min milame gia kati san asfalistes
tou stil pote den kseris an8ropoi imaste ke ala tetia

se mia ptosi simasia exi na tin vgalis esi ka8ari oxi i maneta

tora ptosis mou epese apo to stand malon pa8ologo xriazete kapios ke oxi xouftes acerbis:lol:

iparxoun montela tis acerbis xoris mpares prosarmozonte efkola ine poli omorfes pio ftines ke kalis piotitas

iparxoun safos ke ales markes ala i eliniki agaro ine diskoli ke diskiniti
i UFO as poume mpouri na vris magazi pou na min exi afto pou 8es ke na se arxisoun 8a paragkio ke perimene kamia vdomada..

eno i acerbis ine pio sosta setarismenn sta magazia


afta genikos gia tis xouftes

:wave2:

Jason_ch
01/02/2008, 03:36
Μόλις σήμερα έβγαλα τη μηχανή μετά τη χειμερία νάρκη. (XR400R)

__Είπα να κάνω μια βόλτα χαλαρά να ανεβώ στον Άη Ηλία.
Μια στιγμή σταμάτησα, σε μικρής κλίσης ανηφόρα να αλλάξω γάντια (χειμερινά-εντουράδικα).
Έχασα την ισοροπία μου και "αφήσα" τη μηχανή να πέσει εκ δεξιών, με αποτέλεσμα Σπασμένη η δεξιά χούφτα και η μανέτα του φρένου, σίγμα τελικό!
__Φορούσε ένα προγενέστερο μοντέλο της acerbis χωρίς μεταλλική μπάρα.
Εντάξει βρήκε σε κοτρώνα, εντάξει ήταν παλιές, αλλα τι θα συνέβαινε αν έπεφτε απο την αριστερή και γ@μούσε το συμπλέκτη?
__Για να μην πολυλογούμε, οι πλαστικές είναι μόνο για τον αέρα, (βάλτε σαν αυτές του Transalp) ή την φιγούρα.

Τώρα σκέφτομαι για τις multiplo T ή E. Ευκαιρία να αλλάξω και μανέτες. Σούπερ! Κι αν δεν κάνουν να αλλάξω και τιμόνι (άντε να βάλουμε κάνα renthal, έπρεπε να το έχω κάνει απο καιρό) Πάει το 300άρι!

Τη συμπόνια σας