PDA

View Full Version : προς ΘΕΣΣΑΛΙΚΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ...over



ggs
01/09/2009, 08:53
Θεσσαλοί συμφορουμιτες …

Στις 18-19-20 Σεπτέμβρη θα επισκεφτώ τα μέρη σας .
Η διαδρομές που θα κάνουμε (με βάση τα Αμπελάκια) είναι περίπου αυτές

--------------DAY1--------------------

• Αμπελάκια
• Παλαιός Παντελεήμων
• Άνω Σκοτίνα
• Καλλιπεύκη
• Καρυά
• Συκαμνιά
• Κρυόβρυση
• Ολυμπιάδα
• Σκοπιά
• Καλύβια
• Πύθιο
• Κοκκινοπηλός
• Πέτρα
• Βροντού
• Δίον
• Λιτόχωρο
• Σκοτίνα

----------------DAY 2-------------------------

• Αμπελάκια
• Σπηλιά
• Κόκκινο Νερό (παραλία)
• Κουτσουπιά (παραλία)
• Παλιουριά (παραλία)
• Βελίκα (παραλία)
• Μελίβοια
• Μεγαλόβρυσο
• Ανατολή
• Αγιά
• Λάρισα
• Αθήνα

Επιδη την έχετε γυρίσει την περιοχή και επιδη είστε και καλοφαγάδες , οποιαδήποτε συμβουλή –πρόταση για διαδρομή , σημεία ενδιαφέροντος και μέρη για …moto – TROS θα εκτιμηθεί δεόντως .(φυσικά άμα παίξει και καμία συνάντηση με το κλιμάκιο καλοδεχούμενη)

Μιλ μερσι προκαταβολικώς


:wave2:

LARISEOS
01/09/2009, 09:14
πρεπει να τσεκαρω γιατι νωμηζω 19 σεπτ παιζει arficatwin.gr συναντηση στο Πήλιο!

με πιον θα εισαι?

ευχαρηστως να βρεθουμε βρε.......!














αμα μας αντέχεις!:rotflmao:

ggs
01/09/2009, 09:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
πρεπει να τσεκαρω γιατι νωμηζω 19 σεπτ παιζει arficatwin.gr συναντηση στο Πήλιο!

με πιον θα εισαι?

ευχαρηστως να βρεθουμε βρε.......!














αμα μας αντέχεις!:rotflmao:

Γεια σου ρε Τασοοο…

Θα έρθω με δυο φίλους που δεν γράφουν στο forum…
Εδώ θα αντέξω να έρθω με το tenere και πάλι πίσω , εσάς δεν θα αντέξω…..



:lol: :wave2:

LARISEOS
01/09/2009, 09:35
λοιπον αμα δεν εχω τπτ......στης 19 ισως και να ειμαι μεσα.....δωσε more info!

πεζουν βάπτιση και η συνάντηση με τουσ αφρικανους.....θα σε ενημερώσω ομως!

ggs
01/09/2009, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
.....δωσε more info!


ρε συ , κι εγω INFO ψαχνω.....
:lol: :rotflmao: :lol:


διανυκτέρευση στα Αμπελακια
Οι διαδρομες που (σκοπευουμε) να κανουμε ειναι περιπου οι απο πάνω....
:wave2:

mount
02/09/2009, 06:56
Καλώς να μας έρθεις!
Αν μπορέσεις,τη διαδρομή Αμπελάκια-Σπηλιά να την κάνεις απο χώμα.Εύκολος και βατός χωματόδρομος.

Όπως και την Παλαιός Παντελεήμων-Άνω Σκοτίνα(στην άνω σκοτίνα μη ξεχάσεις να δείς την εκλησία με την τεράστια κουφάλα του δέντρου στην αυλή της).

Σίγουρα τους έχεις ψάξει τους δρόμους(στο χάρτη)αλλά και απροετοίμαστος ν'άρθεις,ρωτάς.
Στα μέρη που διάλεξες υπάρχουν εναλλακτικές(μπορείς να πάς και απο χώμα και απο άσφαλτο,προτίμησε όπου μπορείς το πρώτο)

Και στην Πέτρα μόλις φτάσετε φάτε στο μαγαζί τέρμα πάνω δίπλα στη βρύση(δε θυμάμαι όνομα)και δοκιμάστε το τσίπουρό του.Όπως φεύγετε απ'το μαγαζί προς τη βρύση υπάρχει ένα χωματόδρομος στο αριστερό σου χέρι που βγάζει στη καλύτερη μεριά του Ολύμπου!

Βελίκα,παράτησε την παραλία και ανέβα άνω σωτηρίτσα να φας κανα κοψίδι της προκοπής και ν'απολαύσεις τη θέα όλης της παραλίας

Να σου πώ την αλήθεια βαρέθηκα γιατί μπορώ να γράψω 10 σελίδες για κάθε μέρος που μου γράφεις!
Απλά πράγματα και μια σοβαρή συμβουλή,προτίμησε τις εναλλακτικές διαδρομές για όπου μπορείς και σε βολεύει(υπάρχουν για κάθε μέρος που μου έγραψες),χαλάρωσε,πάρε φωτογραφική και ενημέρωσε όταν έρθεις γιατί θα ξεχάσουμε:wave2:

LARISEOS
02/09/2009, 08:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από mount
Καλώς να μας έρθεις!
Αν μπορέσεις,τη διαδρομή Αμπελάκια-Σπηλιά να την κάνεις απο χώμα.Εύκολος και βατός χωματόδρομος.

Όπως και την Παλαιός Παντελεήμων-Άνω Σκοτίνα(στην άνω σκοτίνα μη ξεχάσεις να δείς την εκλησία με την τεράστια κουφάλα του δέντρου στην αυλή της).

Σίγουρα τους έχεις ψάξει τους δρόμους(στο χάρτη)αλλά και απροετοίμαστος ν'άρθεις,ρωτάς.
Στα μέρη που διάλεξες υπάρχουν εναλλακτικές(μπορείς να πάς και απο χώμα και απο άσφαλτο,προτίμησε όπου μπορείς το πρώτο)

Και στην Πέτρα μόλις φτάσετε φάτε στο μαγαζί τέρμα πάνω δίπλα στη βρύση(δε θυμάμαι όνομα)και δοκιμάστε το τσίπουρό του.Όπως φεύγετε απ'το μαγαζί προς τη βρύση υπάρχει ένα χωματόδρομος στο αριστερό σου χέρι που βγάζει στη καλύτερη μεριά του Ολύμπου!

Βελίκα,παράτησε την παραλία και ανέβα άνω σωτηρίτσα να φας κανα κοψίδι της προκοπής και ν'απολαύσεις τη θέα όλης της παραλίας

Να σου πώ την αλήθεια βαρέθηκα γιατί μπορώ να γράψω 10 σελίδες για κάθε μέρος που μου γράφεις!
Απλά πράγματα και μια σοβαρή συμβουλή,προτίμησε τις εναλλακτικές διαδρομές για όπου μπορείς και σε βολεύει(υπάρχουν για κάθε μέρος που μου έγραψες),χαλάρωσε,πάρε φωτογραφική και ενημέρωσε όταν έρθεις γιατί θα ξεχάσουμε:wave2:

μιτσο αμα δεν εχουμε τπτ παμε να τους βρουμε?

mount
02/09/2009, 08:12
Ενοείτε:beer:

ggs
02/09/2009, 08:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από mount
Καλώς να μας έρθεις!
Αν μπορέσεις,τη διαδρομή Αμπελάκια-Σπηλιά να την κάνεις απο χώμα.Εύκολος και βατός χωματόδρομος.

Όπως και την Παλαιός Παντελεήμων-Άνω Σκοτίνα(στην άνω σκοτίνα μη ξεχάσεις να δείς την εκλησία με την τεράστια κουφάλα του δέντρου στην αυλή της).

Σίγουρα τους έχεις ψάξει τους δρόμους(στο χάρτη)αλλά και απροετοίμαστος ν'άρθεις,ρωτάς.
Στα μέρη που διάλεξες υπάρχουν εναλλακτικές(μπορείς να πάς και απο χώμα και απο άσφαλτο,προτίμησε όπου μπορείς το πρώτο)

Και στην Πέτρα μόλις φτάσετε φάτε στο μαγαζί τέρμα πάνω δίπλα στη βρύση(δε θυμάμαι όνομα)και δοκιμάστε το τσίπουρό του.Όπως φεύγετε απ'το μαγαζί προς τη βρύση υπάρχει ένα χωματόδρομος στο αριστερό σου χέρι που βγάζει στη καλύτερη μεριά του Ολύμπου!

Βελίκα,παράτησε την παραλία και ανέβα άνω σωτηρίτσα να φας κανα κοψίδι της προκοπής και ν'απολαύσεις τη θέα όλης της παραλίας

Να σου πώ την αλήθεια βαρέθηκα γιατί μπορώ να γράψω 10 σελίδες για κάθε μέρος που μου γράφεις!
Απλά πράγματα και μια σοβαρή συμβουλή,προτίμησε τις εναλλακτικές διαδρομές για όπου μπορείς και σε βολεύει(υπάρχουν για κάθε μέρος που μου έγραψες),χαλάρωσε,πάρε φωτογραφική και ενημέρωσε όταν έρθεις γιατί θα ξεχάσουμε:wave2:

Να είσαι καλά ρε φίλε…
Σκοπός μας είναι να πάμε από όποια εναλλακτική μπορούμε γιατί …από το χώμα είναι πιο όμορφα τα τοπία…
Μπορεί να βρεθούμε , αλλά και να μην βρεθούμε ,τα πρώτα τσίπουρα θα είναι στην υγεία σας…
:wave2: :beer: