PDA

View Full Version : Aπορια για κατοχη μηχανης...



camen
01/09/2009, 21:19
Ρε παιδια να ρωτησω κατι...
Ειναι δυνατον μα μαθει καποιος για καποιον αλλο αν εχει στην κατοχη του μηχανη???
Ας πουμε θελω να μαθω εγω αν πραγματι φιλος μου εχει στην κατοχη του μηχανη οπως λεει...
Μπορω να το τσεκαρω με καποιο τροπο αν υπαρχει μηχανη στο ονομα του?Μεσω του δικου του ΑΦΜ ας πουμε??



:beer: :wave2:

Akatanomastos
01/09/2009, 21:20
ρουφ ρουφ:D

camen
01/09/2009, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
ρουφ ρουφ:D
:confused: :confused: :confused:
Δε καταλαβα.......

camen
01/09/2009, 21:53
Να το ρωτησω αλλιως:
Αν πας σε ενα γραφειο συγκοινωνιων και δωσεις ενα ΑΦΜ το συστημα σου εμφανιζει αν ο κατοχος του ΑΦΜ εχει καποιο οχημα στο ονομα του???
Επισης,το συστημα εμφανιζει προηγουμενες μεταβιβασεις που εχουν γινει??


Αντε ρε παιδια,δε δουλευει κανεις στο υπουργειο συγκοινωνιων???:lol:

byron
01/09/2009, 22:09
Οι μοτό δεν εμφανίζονται πλέον στις φορολ. δηλώσεις....

camen
01/09/2009, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οι μοτό δεν εμφανίζονται πλέον στις φορολ. δηλώσεις....
Δλδ δεν υπαρχει τροπος καποιος χρησιμοποιοντας τον ΑΦΜ μου να δει αν εχω στο ονομα μου καποιο οχημα?!!!

fantacid
01/09/2009, 22:18
παρε τηλ τη μανα του κ ρωτα!

:lol: :lol: :lol:

motzin
01/09/2009, 22:22
τα δικά μου τα οχήματα τα βλεπω εδώ https://www.gsis.gr/evehicles/html/index.htm

nassosxlvbros
01/09/2009, 23:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
Ρε παιδια να ρωτησω κατι...
Ειναι δυνατον μα μαθει καποιος για καποιον αλλο αν εχει στην κατοχη του μηχανη???
Ας πουμε θελω να μαθω εγω αν πραγματι φιλος μου εχει στην κατοχη του μηχανη οπως λεει...
Μπορω να το τσεκαρω με καποιο τροπο αν υπαρχει μηχανη στο ονομα του?Μεσω του δικου του ΑΦΜ ας πουμε??



:beer: :wave2:


Τι να μάθεις;κρυφά την έχει πάρει ή την έχει κλέψει; αν έχει να τη φέρει να τη δεις...αλλά και εκει πάλι το παίζεις δύσπιστος και του ζητας άδεια κυκλοφορίας...τώρα αν λέει ότι έχει αλλά δε βλέπεις φως ποτέ μάλλον μαλακίες σου λέει.... απλά πράματα...χαλαρωσε...

:beer:

TassosK
01/09/2009, 23:28
μηπως αν πηγαινες την αδεια σε κανα υπουργειο η κεπ να σου απαντουσαν αν ειναι οριτζιναλ αν αυτο εννοεις

zephyr1
01/09/2009, 23:34
Γεια χαρα.
Πηγαινεις στο υπουργειο μεταφορων και κανεις μια αιτηση για την συγκεκριμενη πινακιδα, πως θες να μαθεις ποιοι και ποσοι ηταν ακριβως οι ιδιοκτητες της.Εμενα μου απαντησαν την επομενη μερα και μου στειλανε σε φαξ ακριβως ποιοι ηταν και πια περιοδο την ειχε ο καθενας.

Βρες μονο καλο λογο για να πειστουν γιατι ειναι λιγο δισκοιλιοι, πχ με κατηγορουν οτι ηταν καποτε στην κατοχη μου. :wave2: