PDA

View Full Version : Σοβαρό κατάστημα για ανταλλαγή???



paramedic
01/09/2009, 22:44
Πιο καταστημα έχετε να προτείνετε για ανταλλαγή μοτοσυκλέτας??? Ψάχνω για να ανταλλάξω την μοτοσυκλέτα μου και θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας απο σοβαρό καταστημα που είχατε εμπειρία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

nassosxlvbros
01/09/2009, 23:28
Εξαρτάται ...

σοβαρα καταστήματα υπάρχουν...οι ιδιοκτήτες τους δεν είναι....ψάξε και όποιος σου δώσει την ποιο κοντινή τιμή που σου κάνει είναι αυτός που θες!Αρκει 1ον το μηχανάκι εμφανισιακά νάναι όσο γινεται άψιγο,και να μη ζητάς υπερβολές 2ον να μη ζητας δώρα ή ανταλλαγή με μετχ πάλι, και 3ον αν πας για καινούργιο και έχεις τη διαφορά σε μετρητό (σπάνιο)παίζεις με άλλο αέρα...
καλό κυνήγι!

:beer: :wave2:

paramedic
01/09/2009, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
Εξαρτάται ...

σοβαρα καταστήματα υπάρχουν...οι ιδιοκτήτες τους δεν είναι....ψάξε και όποιος σου δώσει την ποιο κοντινή τιμή που σου κάνει είναι αυτός που θες!Αρκει 1ον το μηχανάκι εμφανισιακά νάναι όσο γινεται άψιγο,και να μη ζητάς υπερβολές 2ον να μη ζητας δώρα ή ανταλλαγή με μετχ πάλι, και 3ον αν πας για καινούργιο και έχεις τη διαφορά σε μετρητό (σπάνιο)παίζεις με άλλο αέρα...
καλό κυνήγι!

:beer: :wave2:
Κοίτα φίλε μου το μηχανάκι το έχω πάντα πένα οπότε είμαστε οκ. Ζήτησα υπερβολική τιμή για να μου δώσουν αυτοί την πραγματική. Δώρα δεν ζητάω όλα μαπα είναι όσα δίνουν αλλά η ανταλλαγή με άλλο μεταχειρισμένο καλό θα ηταν να υπάρχει δυνατότητα να γίνει. Τη διαφορά την έχω σε μετρητά.Αλλά οταν μαγαζί στην Αλεξάνδρας προσπαθεί να πείσει οτι η μηχανή μου που αγοράστηκε πριν δύο χρόνια 8500? και την έχω φορτώσει με αρκετά extra θα μου την πάρει 3700 με το ζόρι ενω άλλος έμπορος μου έιπε βγάλτα όλα και πούλα τα αγόρι μου και εγώ στην πάιρνω 5000 μαμα τότε βγαίνω έξω απο τα ρούχα μου. Γι'αυτό ρωτάω αν έχει κανένας υπόψιν του κάποιο σοβαρό μαγαζί γιατί σε αυτούς που πήγα σήμερα μόνο σοβαροί δεν ήταν. Καλά απο συμπεριφορά δεν το συζητώ εγώ μιλούσα στον πλυθηντικό και αυτοί με κοιτούσαν με ύφος 100 καρδιναλίων.

fantacid
02/09/2009, 00:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από paramedic
Κοίτα φίλε μου το μηχανάκι το έχω πάντα πένα οπότε είμαστε οκ. Ζήτησα υπερβολική τιμή για να μου δώσουν αυτοί την πραγματική. Δώρα δεν ζητάω όλα μαπα είναι όσα δίνουν αλλά η ανταλλαγή με άλλο μεταχειρισμένο καλό θα ηταν να υπάρχει δυνατότητα να γίνει. Τη διαφορά την έχω σε μετρητά.Αλλά οταν μαγαζί στην Αλεξάνδρας προσπαθεί να πείσει οτι η μηχανή μου που αγοράστηκε πριν δύο χρόνια 8500? και την έχω φορτώσει με αρκετά extra θα μου την πάρει 3700 με το ζόρι ενω άλλος έμπορος μου έιπε βγάλτα όλα και πούλα τα αγόρι μου και εγώ στην πάιρνω 5000 μαμα τότε βγαίνω έξω απο τα ρούχα μου. Γι'αυτό ρωτάω αν έχει κανένας υπόψιν του κάποιο σοβαρό μαγαζί γιατί σε αυτούς που πήγα σήμερα μόνο σοβαροί δεν ήταν. Καλά απο συμπεριφορά δεν το συζητώ εγώ μιλούσα στον πλυθηντικό και αυτοί με κοιτούσαν με ύφος 100 καρδιναλίων.

αυτο το μπλαζε υφακι δε το καταλαβαινω,
απτη μια εχεις κριση κ μπαινει ο αλλος να στα στασει χοντρα -μηχανες πουλας δε πουλας τυροπιτες- κ σε κοιτανε λες κ ζητας δανεικα!

ουστ ρε!!

υπομονη φιλε
παρε μπαλα ολα τα μαγιαζια στη σειρα,
καπου θα βρεις καποιον να συνεννοηθείς....

paramedic
02/09/2009, 09:06
Εγώ πιστεύω οτι στηρίζονται στο γεγονός οτι ο κόσμος δεν έχει μετρητα να αγοράσει οπότε σου λέει "θα αναγκαστεί να έρθει σε εμένα που θα του βάλω δόσεις και θα του πάρω και την μηχανή κοψοχρονιά και θα την πουλήσω 1.5 χιλιάρικο παραπάνω".
Ενας με κρατούσε 15 λεπτά στο μαγαζί και με έβαζε να δούμε αγγελίες στην χρυση ευκαιρία για το πόσο πουλιούνται αυτά τα μηχανάκια. Και όταν είδε οτι έλεγε μπαρούφες έλεγε άστον αυτόν,άστον και αυτόν. Α και απο εκεί που το μηχανάκι μου ήταν αντιεμπορικό ξαφνικά την προηγούμενη εβδομάδα αγόρασε ένα ίδιο.Κοίτα να δείς διαβολεμένη τύχη ε!!!

PortisHead
02/09/2009, 09:14
Εχω να σου προτεινω το παρακατω :

http://www.trohorama.gr/html/new.htm

Τακης λεγεται το παιδι που το εχει.
Μιλησε μαζι του και θα καταλαβεις.

Εγω πηγαινα επι 1 βδομαδα καθημερινα απο κει , χωρις να τον ξερω , και ηταν με το χαμογελο στα χειλη.
Σπανια να σου μιλησει ορθια.
Καφεδακι και καθιστος στο γραφειο του.
Το παιδι μου εβγαλε μεταχειρισμενο CB1300 μεσα απ οτο μαγαζι , πισω απο 3 μοτοσυκλετες , για test ride.
Χρειαζετε να σου πω τπτ αλλο ?
Α ! Και δεν αγορασα ποτε τπτ απο εκει.
Ειναι για μενα ισως το καλυτερο μαγαζι με μεταχειρισμενα.
Αν ποτε χρειαστω κατι....μονο εκει.
:beer:

golis
02/09/2009, 09:28
Έχει και μια F4 στην βιτρίνα αν θυμάμαι καλά. :cool:

PortisHead
02/09/2009, 09:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Έχει και μια F4 στην βιτρίνα αν θυμάμαι καλά. :cool:

:D

0ldb0y
02/09/2009, 20:29
Moto Saltas (http://www.motosaltas.gr/index.php?option=com_contact&Itemid=3)

Πολύ καλός, με εξυπηρέτηση εντελώς διαφορετική από αυτή που θα συναντήσεις στα "γνωστά" και "μεγάλα" μοτομάγαζα του κέντρου.

ΥΓ1. Ουδεμία σχέση έχω με το κατάστημα, απλά είχα πάει εκεί για ανταλλαγή και είχα μείνει πολύ ευχαριστημένος από την τιμή που αγόρασε το μοτόρι μου καθώς και την γενική αντιμετώπιση που είχα.

ΥΓ2. Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι βρίσκεται λίγο μακριά. Αν πάντως θες να πας μια βόλτα, πήγαινε στο κατάστημα της Ελευσίνας.

Αν θες επιπλέον πληροφορίες με πμ για να μην θεωρηθεί ότι κάνω και διαφήμιση!:D

paramedic
02/09/2009, 21:26
Ελευσίνα??15 λεπτά δρόμος απο Ανω Λιόσια που μένω φίλε μου είναι. Γενικά πιστεύω οτι τα μαγαζιά του κέντρου θέλου απλά να φάνε την μηχανή όσο όσο. Δεν σκέφτονται οτι μπορεί στο μέλλον να θέλω να ξαναπάρω μηχανή(που θα θέλω σίγουρα) και αν μου φερθούν καλά θα ξαναπάω απο εκεί και θα πάω και φίλους να αγοράσουν. Πληροφοριακά την καλύτερη τιμή μου την κάνανε σε μαγαζί κοντά στο κέντρο(αρχές Πατησίων) και με τα μαμα πράγματα. Τα έχτρα δεν τα θέλανε γιατί ανβάζανε την τιμή μου είπε ο άνθρωπος και θα την πουλήσει μαμά πιο εύκολα.
Αυριο τους παίρνω τηλέφωνο να δω αν ενδιαφέρονται για ανταλλαγή.