PDA

View Full Version : Ποιός είναι ο πρώην ναρκομανής και νυν Σαϊεντολόγος...



golis
02/09/2009, 11:52
...ιδρυτής γνωστού Σχολείου οδήγησης Σουπερμπάικ ; :look:

Θέλετε να μάθετε και θέλετε να γνωρίζετε που στέλνετε τα παιδιά σας να μαθουν quickturn ;

Βρείτε την απάντηση στο παρακάτω λινκ : Ορθοδοξία και ανιδιοτέλεια * (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=1356)


* ανιδιοτέλεια :

η απουσία ιδιοτέλειας, χαρακτηριστικό του ανθρώπου του οποίου οι πράξεις δεν υπαγορεύονται από το συμφέρον ή το προσωπικό όφελος.

Ζεύκας
02/09/2009, 12:00
ποιός άραγε να κρύβεται πίσω από το άρθρο?:a13:

κ καλά συνεργασία μπροστά στις κάμερες αλλά μαχαιριές στα παρασκήνια...

Nostradamus
02/09/2009, 12:07
Και τι σχέση έχει το ένα με το άλλο? Καταρχην το "quickturn" Δεν απευθυνεται σε παιδια. Αλλα ακομη και ετσι να ηταν και να μας "στελνανε", τι σχέση εχει αυτο που ο καθενας απο εμας αποκομιζει απο μια τετοια διοργάνωση και όχι "οργανωση¨ με το τι πρεσβεύει αυτος ο άνθρωπος και ο καθε ανθρωπος, πως λειτουργει στην προσωπικη του ζωη και με τι τιν "βρίσκει" για την παρτη του και μόνο...
φιλικα πάντα.. :wave2:

sapila racing
02/09/2009, 12:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
...ιδρυτής γνωστού Σχολείου οδήγησης Σουπερμπάικ ; :look:

Θέλετε να μάθετε και θέλετε να γνωρίζετε που στέλνετε τα παιδιά σας να μαθουν quickturn ;

Βρείτε την απάντηση στο παρακάτω λινκ : Ορθοδοξία και ανιδιοτέλεια * (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=1356)


* ανιδιοτέλεια :

η απουσία ιδιοτέλειας, χαρακτηριστικό του ανθρώπου του οποίου οι πράξεις δεν υπαγορεύονται από το συμφέρον ή το προσωπικό όφελος.

Tι κουφάλες είναι τελικά....

Εγω πάντως θα παω με τον ναρκομανή σαιεντολόγο, αφού ηταν καλός για τον Eddie Lawson πιστευω οτι καλος είναι και για μένα...
Και μετα απο 3 Level CSS τον συνιστω εναπιφύλακτα.

Aν περιμένει ο Διατσίδης να πουλήσει ετσι, φτου στα μούτρα του :mad:


172639

filipp0s
02/09/2009, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Tι κουφάλες είναι τελικά....

.....

Aν περιμένει ο Διατσίδης να πουλήσει ετσι, φτου στα μούτρα του :mad:

+1000


ότι να' ναι...λέμε :dizzy:

spyro
02/09/2009, 12:26
οτι να ναι ρε γαμωτ@ .... οτι να ναι :rolleyes:

τι σχέση έχει η σαϊντελογία με τους σκοπούς ίδρυσης ενος ridding school. Απο που και ως που κάποιος δημοσιογραφάκος ξετρύπωσε την πληροφορία και που αποσκοπεί.

Δηλαδή στο τι μας ενημερώνει τώρα "Το Παρόν". Την αναδρομή της επικινδυνότητας των σεκτών γιατί την κάνει. Τι σχέση έχει ρε τρισμέγιστε δημοσιογραφίσκο το ένα με το άλλο.

Σε τι και ποιος πρέπει να λογοδόσει για τα μαθήματα του CSS στην Ελλάδα τώρα και για πιο λόγο?? :rolleyes:

Μήπως πρέπει οι καθηγητές του CSS να πρέπει να πάνε μια βόλτα πρώτα απο την ενορία της γειτονιάς τους για να πάρουν χαρτι φρονημάτων πρώτα? Μήπως να εξεταστούν και για το κατα πόσο είναι "ομοφυλόφιλοι" μετά μπας και "κωλύσουμε και εμείς?

Και για πιο λόγο ξετρυπώθηκε ένα άρθρο του 2006 τώρα?

..... ο σκοταδισμός στο αποκορύφωμα του. :yuck:

byron
02/09/2009, 12:36
Από καλό κονέ, έμαθα οτι όσοι έχουν δει ταινία του Tom Cruise πάνε για αφορισμό...:a45:

McGyver
02/09/2009, 12:42
Σε λίγο θα μας πουν πως τα μαθήματα για να είμαστε χαλαροί πάνω στη μοτοσικλέτα, να "ανοίγουμε" το βλέμμα και να καταπολεμούμε το αίσθημα πανικού για ασφαλέστερη οδήγηση είναι ο προθάλαμος για τα ναρκωτικά...

:a31:

Χταπόδι...

Nostradamus
02/09/2009, 12:58
ναι και το "2 step" ειναι τα 2 βηματα που πρεπει να κανεις για να δεις την αληθεια και να πετυχεις την καθαρση...

Ασε που το "quick turn" ειναι η "σφαλιαρα" που πρεπει να δωσεις στην προηγουμενη ζωη σου, να δεις την αληθεια και να αλλαξεις γρηγορα πορεια...
:a21:

PanVas
02/09/2009, 13:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
Και για πιο λόγο ξετρυπώθηκε ένα άρθρο του 2006 τώρα?

..... ο σκοταδισμός στο αποκορύφωμα του. :yuck:

+10000 για όλα όσα υπόθηκαν παραπάνω...

Δεν είναι σοβαρός ο άνθρωπος...
Τόσα χρόνια τον κράζουν όλοι. Ανάθεμα και αν υπάρχει άνθρωπος να τον εκτιμάει...
Δεν ασχολιόμουν γιατί όλα τα σχόλια περιοριζόντουσαν για την περιγραφή του στα μοτο τζιπι. Μαγκιά του σκεφτόμουν. Από το τίποτα και με μηδενικά προσόντα ξεπατώθηκε στο τάληρο. Χαζός για τους υπόλοιπους, έξυπνος για την πάρτη του και απλά φάτον στην μάπα αν σου αρέσουν οι μοτό...
Τελευταία άκουσα και το περιστατικό όπου τοποθέτησε κάθετα την μοτοσικλέτα του στην γραμμή εκκίνησης κατα την διάρκεια του αγώνα.... Δεν είμαι στριτόβιος αναρχικός και δεν έχω σχέση με τα εςες...

Το τελευταίο με τον Κέιθ είναι που λες, Ήμαρτον Παναγία μου....
Εντάξει... Παίρνεις τον Χούντρα συμπαρουσιαστή μόνο και μόνο για να βγάλεις φράγκα από αυτό, μιας και ξέρεις ότι ο άνθρωπος, μέσα από την δουλειά του και μόνο έχει καταφέρει να κερδίσει τον σεβασμό του χώρου και των ανθρώπων που ασχολούνται με αυτό, οπότε και ελπίζεις να σώσεις την κατάσταση με την άθλια αναμετάδοση...
Δεν τον σέβεσαι καθόλου στο λάιβ και τον διακόπτεις με την κάθε μαλακία που σου έρχεται στο κεφάλι, απλά και μόνο για να μην σου κλεψουν την παράσταση... Τον πολεμάς ανοιχτά στα επιχειρηματικά του, μιας και ξέρουμε όλοι τι, πως και που στηρίζεται το όλο κόνσεπτ 0300 ράιντινγκ κτλ.

Και τώρα... Επειδή απλά τα παίρνει από την Σουζούκι ο κύριος ΔΔ και φέρνει άλλη σχολή οδήγησης, ξαφνικά απομυθοποιεί τα πάντα και τα όλα με αυτό το ηλίθιο άρθρο... Ικανός είναι να το πουλήσει και στο Σταρ... Τι καραγκιόζης Θεέ μου... πόσα προβλήματα έχει το άτομο... Αλλά βέβαια... Αναδημοσίευση έκανε... Από έγκυρο μέσον... Δεν είναι δικιά του η ευθύνη... (Μετά από 3 χρόνια!!!!)

Χιλιάδες αναβάτες που έχουν διαβάσει τα βιβλία του Κέιθ, έχουν παρακολουθήσει μαθήματα στην σχολή του, κτλ κτλ κτλ (όπως και εγώ- γι αυτό και με ενόχλησε), όλοι αυτοί κατέληξαν χωρίς κανένα περιουσιακό στοιχείο, μιας και οι μισοί τα έφαγαν στα ναρκωτικά και οι άλλοι μισοί τους τα έφαγαν οι Σαιεντολόγοι...

Ότι να ναι...

Εχετλαίος
02/09/2009, 13:10
Οι απόψεις είναι σαν τις κωλοτρυπίδες, όλοι έχουν μια!
(μη δικό μου)
Εμπρός ολοταχώς στο μεσαίωνα!
:yuck:

golis
02/09/2009, 13:25
Και για επιδόρπιο σας έχω μια σύμπτωση :

Θυμάστε την παγκόσμια αποκλειστικότητα στις 26/8,αυτήν ντε με τον KS και την RGV στην Barber Motorsports Park ;
Αυτή στην οποία κάποιος έσκασε μύτη με μια Shelby GT ;

Ε λοιπόν κοίτα να δεις ο διάλος καμμιά φορά,
εκείνες τις ημέρες είχε όλος τυχαίως το σχολείο o KS στην ίδια μπίστα Barber Motorsports Park....

2009 Aug 30-31 ---> GP Experience .

-Visual awareness and concentration
-Body position and steering technique
-Cornering lines and reference points
-Gear selection and shifting technique
-Braking technique
-Staying smooth and controlling panic

Να και το λινκ : Coincidence (http://www.schwantzschool.com/index.cfm/p/2009-course-date-page)

Να παίξω τζόκερ αύριο ;

:a49:

Allst@rf
02/09/2009, 14:32
δε πα να ναι και λατρης του σατανα!!!:evil: :evil: :evil:
εγω που εχω παρακολουθησει το σχολειο και με "εφτιαξε" τοσο που μπορω και στεκομαι αξιοπρεπος στην πιστα ,τον σεβομαι και μακαρι να μπορουσα να τον γνωρισω κιολας να του σφιξω το χερι.
ακου πρωην χρηστης ναρκωτικων και σαιεντολογος !!!!!
οξω ρε!!!:yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

menelaos46
02/09/2009, 14:39
+600

cptm
02/09/2009, 14:43
Ο άνθρωπος είναι μεγάλος καραγκιόζης και φροντίζει να το αποδεικνύει συνεχώς. :a57:

Allst@rf
02/09/2009, 14:53
με τρωει εδω και καιρο να το συζητησω αλλα ολο το αναβαλω γιατι παιζει να γινω ρομπα...
μιας και μιλαμε για σχολεια και αναβατες ,θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με τον τρισμεγιστο Kevin Swantz...
ο SWantz ειναι παγκοσμιος πρωταθλητης στα motoGp και μαλιστα στην χρυση εποχη των 500.εγω μπροστα του ειμαι ενα ανυπαρκτο ανθρωπακι που δεν ξερω ουτε να "μπουσουλαω" με το μπρικι μου...αλλα ρε παιδια ενα πραγμα εχω απορια...
Το στυλ οδηγησης του ειναι το ακρως αντιθετο απο αυτα που μας ειπαν στο CSS ή κανω λαθος?
ειδα τις φωτο απο τις Σερρες οταν ειχε ερθει.κεφαλι αντιθετα απο την φορα τις στροφης.
εχει παει καποιος απο εδω μεσα στο σχολειο του,να μας εξηγησει αν υπηρχε ενοτητα σχετικα με body positioning ή οχι?
παντος και ο ιδιος το ειχε πει σε συνεντευξη του ,οτι τις πιο πολλες φορες πηγαινε τερμα γκαζι και οτι γινει και σπανια πηγαινε εντελως αλανθαστα.

road spirit
02/09/2009, 15:02
όσο πάει πέφτει όλο και χαμηλότερα στην υπόληψη μου ο ΔΔ ...

catmaster
02/09/2009, 15:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
...ιδρυτής γνωστού Σχολείου οδήγησης Σουπερμπάικ ; :look:

Θέλετε να μάθετε και θέλετε να γνωρίζετε που στέλνετε τα παιδιά σας να μαθουν quickturn ;

Βρείτε την απάντηση στο παρακάτω λινκ : Ορθοδοξία και ανιδιοτέλεια * (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=1356)


* ανιδιοτέλεια :

η απουσία ιδιοτέλειας, χαρακτηριστικό του ανθρώπου του οποίου οι πράξεις δεν υπαγορεύονται από το συμφέρον ή το προσωπικό όφελος.


:eyepop:

τι μαλακίες είναι αυτές ;;;;;;


και κυρίως τι σχέση έχουν με τα καργιόλια που καβαλάμε ;;;;;;;;;;;;;;

Red Rider
02/09/2009, 15:17
Δεν εμαθες οτι στα νεα διπλωματα αναγραφεται και το θρησκευμα?:a31:

McGyver
02/09/2009, 15:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
και κυρίως τι σχέση έχουν με τα καργιόλια που καβαλάμε ;;;;;;;;;;;;;;

Μηχανάκια του διαβόλου λέγονται...

devil's animal
02/09/2009, 15:27
οτι να'ναι, οπως να'ναι..
:rolleyes:

byron
02/09/2009, 15:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
με τρωει εδω και καιρο να το συζητησω αλλα ολο το αναβαλω γιατι παιζει να γινω ρομπα...
μιας και μιλαμε για σχολεια και αναβατες ,θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με τον τρισμεγιστο Kevin Swantz...
ο SWantz ειναι παγκοσμιος πρωταθλητης στα motoGp και μαλιστα στην χρυση εποχη των 500.εγω μπροστα του ειμαι ενα ανυπαρκτο ανθρωπακι που δεν ξερω ουτε να "μπουσουλαω" με το μπρικι μου...αλλα ρε παιδια ενα πραγμα εχω απορια...
Το στυλ οδηγησης του ειναι το ακρως αντιθετο απο αυτα που μας ειπαν στο CSS ή κανω λαθος?
ειδα τις φωτο απο τις Σερρες οταν ειχε ερθει.κεφαλι αντιθετα απο την φορα τις στροφης.
εχει παει καποιος απο εδω μεσα στο σχολειο του,να μας εξηγησει αν υπηρχε ενοτητα σχετικα με body positioning ή οχι?
παντος και ο ιδιος το ειχε πει σε συνεντευξη του ,οτι τις πιο πολλες φορες πηγαινε τερμα γκαζι και οτι γινει και σπανια πηγαινε εντελως αλανθαστα.

καταρχήν στο css διδάσκουν ασφαλή οδήγηση και όχι αγωνιστική οδήγηση, έχοντας στο μυαλό τους τον μέσο όρο ικανοτήτων των αναβατών. Όσο προχωράει κάποιος προς την αγωνιστική οδήγηση, αρχίζει να διαμορφώνει και δικό του στυλ.

Ο Schwantz και καμμιά 50αριά άλλοι παγκόσμιοι πρωταθλητές έχουν άλλη αίσθηση του χώρου, ταλέντο και φυσική ταχύτητα. Το 99,9% των αναβατών που θα προσπαθήσουν να οδηγήσουν γρήγορα με το στυλ του K.S ή του Doohan θα τσακιστούν σε χρόνο 0.
Αυτοί οι άνθρωποι γεννιούνται με την γρήγορη οδήγηση στο DNA τους. Καμμία σχέση με τους κοινούς θνητούς. :wave2:

spyro
02/09/2009, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
με τρωει εδω και καιρο να το συζητησω αλλα ολο το αναβαλω γιατι παιζει να γινω ρομπα...
μιας και μιλαμε για σχολεια και αναβατες ,θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με τον τρισμεγιστο Kevin Swantz...
ο SWantz ειναι παγκοσμιος πρωταθλητης στα motoGp και μαλιστα στην χρυση εποχη των 500.εγω μπροστα του ειμαι ενα ανυπαρκτο ανθρωπακι που δεν ξερω ουτε να "μπουσουλαω" με το μπρικι μου...αλλα ρε παιδια ενα πραγμα εχω απορια...
Το στυλ οδηγησης του ειναι το ακρως αντιθετο απο αυτα που μας ειπαν στο CSS ή κανω λαθος?
ειδα τις φωτο απο τις Σερρες οταν ειχε ερθει.κεφαλι αντιθετα απο την φορα τις στροφης.
εχει παει καποιος απο εδω μεσα στο σχολειο του,να μας εξηγησει αν υπηρχε ενοτητα σχετικα με body positioning ή οχι?
παντος και ο ιδιος το ειχε πει σε συνεντευξη του ,οτι τις πιο πολλες φορες πηγαινε τερμα γκαζι και οτι γινει και σπανια πηγαινε εντελως αλανθαστα.

Στο μυαλό μου εισαι. :wave2: εδω και καιρο με τρώει και μενα ο κ@λος μου για μια τέτοια συζήτηση φίλε μου. Βασικά εγώ πιστεύω οτι δεν ηταν μόνο ο KS που οδήγαγε έτσι αλλά οι περισότεροι αναβάτες εκείνη την περίοδο.

Πότε άραγες άλλαξε αυτό? Μπάς και βοήθησε η γεωμετρία της μηχανής και φτάσαμε απο εκείνη την περίοδο στην περίοδο του Lorenzo οπου το κεφάλι του βγαίνει πιο μπροστά και απο την εσωτερική μανέτα!!! Τι απέγινε η περίφημη συμβουλή αγωνιζόμενων τότε που έλεγαν "Ride Proud".

Καλό είναι να ανοίξουμε ενα αλλο threadακι όμως στο "Οδηγηση - Tips & Tricks" γιατι δεν εχει καμια σχέση με το topic και οποιες ιδεες θα πέσουν στο τραπέζι θα τις φάει η μαρμάγκα.

McTalas
02/09/2009, 16:22
Εγω ειμαι και κομμενη η πλακα!!!!!


'νταξει?????

:evil:

Ζεύκας
02/09/2009, 17:49
Είναι δεύτερη φορά αν δεν απατώμαι που ο Διατσίδης παίζει πουστιά στο Χούντρα.
Ηθελα να μάθω ο Χούντρας δεν έχει τσίπα να μη ξαναπατήσει στο στούντιο για σχολιασμό?




Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Εγω ειμαι και κομμενη η πλακα!!!!!


'νταξει?????

:evil:


α παγενε παραπερα ρε κουλάδι...:lol:

alximistis
02/09/2009, 17:54
ότι να ναι μα ότι να ναι... :( :(
πλύση εγκεφάλου ακόμα κι εδώ ρε γαμώτο;;;;;

harvester
02/09/2009, 17:58
γτπ

gixxerpap
02/09/2009, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Είναι δεύτερη φορά αν δεν απατώμαι που ο Διατσίδης παίζει πουστιά στο Χούντρα.
Ηθελα να μάθω ο Χούντρας δεν έχει τσίπα να μη ξαναπατήσει στο στούντιο για σχολιασμό?






και ποιός σου είπε ότι έχει την πολυτέλεια να επιλέξει τι θα κάνει?

...χειρότερο και απο σαπουνόπερα έχει καταντήσει το έργο ....

gixxerpap
02/09/2009, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
γτπ

γτπΚ

Ζεύκας
02/09/2009, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
και ποιός σου είπε ότι έχει την πολυτέλεια να επιλέξει τι θα κάνει?

...χειρότερο και απο σαπουνόπερα έχει καταντήσει το έργο ....

γιατί ρε Γιώργη τον δεσμεύει τίποτα?το συμβόλαιό του?

gcrook
02/09/2009, 19:11
Αυτο το ειδος της ""δημοσιογραφιας"" ειναι οτι πιο αηδιαστικο.
Το να προπαγανδιζεις τοσο ελεεινα και ξεδιαντροπα απο την στιγμη που εισαι και δημοσιογραφος και καλυπτεις ,μαλιστα και το παγκοσμιο πρωταθλημα Μοτοσυκλετας.....
Παντως επεται (ελπιζω) επικη σκατοκαταιγιδα για τον ΔΔ.:rolleyes:

madox
02/09/2009, 22:18
Πειραζει που δεν εχω καταλαβει τιποτα:eek: Ο Δ.Δ που κολλαει ομως αφου το αρθρο δεν ειναι δικο του.

byron
02/09/2009, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από madox
Πειραζει που δεν εχω καταλαβει τιποτα:eek: Ο Δ.Δ που κολλαει ομως αφου το αρθρο δεν ειναι δικο του.

Στο ότι το site είναι δικό του.

golis
02/09/2009, 22:48
και νταξ,αυτός είναι αυτό που είναι(ένα τελειωμένο ζάκι και αντικράιστ),
πε μου όμως γιατί να προτιμήσω εσένα ρε μάστορι απο το ζάκι που παρεμπιπτόντως,
κάθε 15 μέρες περίπου κάθεσαι δίπλα σε ένα εκλεκτό μαθητή του και μεταδίδεις απ την τιβι ;

Δεν φοβάσαι μην μας προσηλυτίσει στις ιδέες του χάους που έμαθε απ το πρεζόνι ;
Δε φοβάσαι μη σου κολλήσουν τη ρετσινιά του ;
Δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιός είσαι... :D



τον σαιεντολόγο μου μέσα,
αν είχατε μυαλό θα μαζευόσασταν αυτοί οι 5-10 που γνωρίζετε και μπορείτε να στήσετε ένα σχολείο και να κονομάγατε όλοι,
το Ελλαδίτσα ΒΛΑΚΕΣ δεν έχει μεγάλη πίτα από υποψήφιους μαθητές για να κόβετε όλοι σας από ένα μεγάλο κομμάτι.

Και αυτά τα μαχαιρώματα και την λασπουριά τύπε με το Shelby γτπκ ,θα τα βρεις μπροστά σου.

Το γνωστό : όλα εδώ πληρώνονται. :wave2:

Allst@rf
03/09/2009, 01:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
και νταξ,αυτός είναι αυτό που είναι(ένα τελειωμένο ζάκι και αντικράιστ),
πε μου όμως γιατί να προτιμήσω εσένα ρε μάστορι απο το ζάκι που παρεμπιπτόντως,
κάθε 15 μέρες περίπου κάθεσαι δίπλα σε ένα εκλεκτό μαθητή του και μεταδίδεις απ την τιβι ;

Δεν φοβάσαι μην μας προσηλυτίσει στις ιδέες του χάους που έμαθε απ το πρεζόνι ;
Δε φοβάσαι μη σου κολλήσουν τη ρετσινιά του ;
Δείξε μου το φίλο σου να σου πω ποιός είσαι... :D



τον σαιεντολόγο μου μέσα,
αν είχατε μυαλό θα μαζευόσασταν αυτοί οι 5-10 που γνωρίζετε και μπορείτε να στήσετε ένα σχολείο και να κονομάγατε όλοι,
το Ελλαδίτσα ΒΛΑΚΕΣ δεν έχει μεγάλη πίτα από υποψήφιους μαθητές για να κόβετε όλοι σας από ένα μεγάλο κομμάτι.

Και αυτά τα μαχαιρώματα και την λασπουριά τύπε με το Shelby γτπκ ,θα τα βρεις μπροστά σου.

Το γνωστό : όλα εδώ πληρώνονται. :wave2:


:beer: :beer: :beer: :beer: