PDA

View Full Version : Τυχερός μέσα στην ατυχία μου



Dean
28/04/2005, 11:17
Παίδες καλημέρα.
Άσχημα τα νέα από εμένα σήμερα.
Χτες λοιπόν κατεβαίνοντας τον Κιφησό στο ύψος της εξόδου για Αγίους Αναργύρους και κινούμενος στην δεξιά λωρίδα ( όχι στην βοηθητική) , μαλάκας με κουτί έκανε σφήνα από τέρμα αριστερά κόβοντας 2 ρεύματα και καταλήγοντας επάνω μου. Με χτύπησε μπροστά αριστερά στο φαίρινγκ (σπάζοντάς το) με αποτέλεσμα να πέσω με 100 χλμ περίπου και να συρθώ με την δεξιά πλευρά για αρκετά μέτρα. Αποτελέσματα:
Εγώ μόνο γραντσουνιές στα γόνατα και στα δάχτυλα των χεριών ,
τίποτα δηλαδή.
Μπουφάν Dainese cordura , για πέταμα φάνηκαν τα προστατευτικά του από το λιώσιμο σε δεξί ώμο και αγκώνα.
Κράνος Arai Gibernau Replica για πέταμα , έχασε αρκετά χιλιοστά
στο δεξί και πίσω μέρος.
Μοτό Χάλια όλη η δεξιά μεριά , σπασμένη ζελατίνα , σπασμένο αριστερό φαίρινγκ , στραβωμένη η μεταλλική βάση που στηρίζονται τα όργανα, κλιπ ον μαρσπιέδες φαγωμένα - στραβωμένα.

Ήταν από τις λίγες φορές που πήγαινα στη λωρίδα μου , σαν να είχα κουτί , και απολύτως νομοταγής.

Συμπέρασμα : Πάντα κράνος μπουφάν ακόμα και παντελόνι , γιατί δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να συμβεί ακόμα κι αν εσύ οδηγείς εντελώς ''αμυντικά'' , νόμιμα , προσεκτικά.
Δώστε σημασία στον εξοπλισμό ασφαλείας και μην κάνετε τσιγκουνιές.Παίζετε η ζωή σας.

Αφού είμαι σήμερα στη δουλειά μου , όλα καλά παιδιά.

Καλές βόλτες και προσοχή :winka:

toyota
28/04/2005, 11:21
Στη συνέχεια τί έγινε με το κάρο;Ελπίζω να μην έφυγε.Να ξέρεις οτι μπορείς να διεκδικήσης τα χρήματα για νέο μπουφάν,κράνος,παντελόνι,γάντια και γενικά ότι καταστράφηκε από το ατύχημα.

Πάντως αφού εσύ είσαι καλά όλα τα άλλα είναι περαστικά.

idi
28/04/2005, 11:37
παλι καλα φιλε μου να λες

ειμαστε στο σκοπευτρο των ασχετων εδω και καιρο...

ride safe

GTZ750
28/04/2005, 11:45
περαστικα φιλε μου σε εσενα και στο εργαλειο σου!:(
δυστυχως κυκλοφορουν πολλοι λαλακες εξω !!!
ξερεις ποσες φορες εχω δει στην εθνικη σφηνες απο την μια ακρη του δρομου στην αλλη?αστα να πανε!!!!

Dean
28/04/2005, 13:14
Eυτυχώς ο μ@λ@κας σταμάτησε και έκανε και δήλωση μερικές
ώρες μετά. Μηχανή , κράνος , μπουφάν βρίσκονται στο συνεργείο
και περιμένουν τον εμπειρογνώμονα από βδομάδα.

Anyway είπαμε : αφού περπατάω πάλι καλά!!!

Καλή ανάσταση παίδες , να περάσετε όλοι καλά!

danaos75
28/04/2005, 13:40
Φίλε μου αφου είσαι καλα μην το συζητάς καθόλου όπως ειπες ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΟΣ μεσα στην ατυχία σου.
Όλα θα φτιαξουν και να ευχαριστεις τον Θεο που φανηκαν τα προστατευτικα στο μπουφαν σου και όχι τα κοκκαλα στο χερι σου και στο κεφαλι σου.

;)

Η δικη σου απόφαση να ντυθεις σωστα σε έσωσε.


:wave2:

apav
28/04/2005, 15:53
Περαστικά και υπομονή για το μοτόρι!

tsoukas77
28/04/2005, 17:43
Γρηγορα να την κανεις οπως πρωτα.Ευχομαι να μην σου ξανασυμβει τιποτα παρομοιο...