PDA

View Full Version : Ακόμα Αναποφάσιστος



Anastassios
04/09/2009, 08:54
Τελικά μετά από πολλά κατέληξα στο Transalp.

Δεν θά έχω προβλήματα κτλ.

Αλλά δεν με φτιάνει.....

Αποφάσισα να μη πάω σε bonneville γιατί από ότι φαίνεται θα έχω προβλήματα.

Αλλά κοιτάω το Kawasaki VN900 και ΓοΥΣΤάρΩ!!!!

αλλά το VN στην αθήνα μέσα θα με πεθάνει? θα με τρελλάνει στα service και στα προβλήματα?

Δεν Ξέρω τι να κάνω...

byron
04/09/2009, 08:56
Πάρε αμάξι.

Anastassios
04/09/2009, 09:02
Thank you Byron για την τόσο κατατοπιστική σου απάντηση... τώρα επιτέλους βρήκα λύση...

:hypnotize

makis206
04/09/2009, 09:10
Είναι λίγο περίεργο το ποστ σου Αναστάσιε, δεν μας δίνεις να καταλάβουμε το ζητούμενό σου επ'ακριβώς.

Θέλεις μηχανή να κάνεις τη δουλειά σου;
Να έχει χαρακτήρα που να καλύπτει εσένα;
Τι χρήση θέλεις κυρίως να της κάνεις;

Βόηθα λίγο..:lol: :beer:

McGyver
04/09/2009, 09:56
Πάρε καμιά 750άρα "σκιά"...

OldMan
04/09/2009, 09:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
..........
Ρε καραλαλάκα Θωμά...

Είσαι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ άνθρωπος που θα συμβουλευόταν κάποιος για αγορά μηχανής ...!!! :smokin:

Anastassios
04/09/2009, 10:31
Λοιπόν, Θέλω κατ αρχήν ένα μηχανάκι Αξιόπιστο διότι ως τώρα έχω τραβήξει το διάολο μου.

από εκεί και πέρα το θέλω για μέσα στην Αθήνα αλλά και για εκδρομές / ταξίδια...

Το Transalp είναι ιδανικό νομίζω. αλλά σαν στιλ μου αρέσει πολύ περισσότερο το vn900 αν και με τρομάζει το βάρος (300 κιλά).

(είμαι νέος, οδηγώ εδώ και ένα χρόνο μια enfield 500 την οποία πουλάω)

Στο transalp κατέληξα με μισή καρδιά μόνο γιατί είναι ένα μηχανάκι σίγουρο χωρίς προβλήματα...

OldMan
04/09/2009, 10:36
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ωραία όλα αυτά αλλά από εμάς τι ακριβώς θέλεις ..?? :confused:

MAG/FMX
04/09/2009, 10:47
Παρε το τρανσαλπ η κανενα σε κατηγορια φαζερ με φαιρινγ αν θες περισσοτερα γκαζια.Αφου εχεις τα λεφτα τα αλλα ειναι ευκολα, μη βιαστεις το ψαξιμο εχει την πλακα του.Πηγαινε κανε κ τα τεστ ντραιβ σου να μπεις λιγο στο νοημα.

nassosxlvbros
04/09/2009, 10:48
Αν σε ενδιαφέρει πρωτίστως η αξιοπιστία η μετακινήσεις και οι εκδρομές μετά, η ΤΑ είναι αυτό που ψάχνεις...τωρα αν σου αρέσουν τα custom/cruiser σχήματα μπορείς να κοιτάξεις και το Shadow 750 της Honda...γενικώς όμως τα τσοπεροειδή είναι περισσότερο για ήρεμες βόλτες παρά για καθημερινή χρήση στη κίνηση ή ταξιδι...όλα όμως γίνονται με λίγη καλή θέληση...βάλε κάτω τις προταιρεότητές σου και αποφάσισε...:wave2:

makis206
04/09/2009, 10:55
Βάλε στα υπόψιν σου και το V-Strom που είναι αξιόπιστο και ευέλικτο όπως και το Transalp, προσωπικά προτιμώ το δεύτερο απλώς στο αναφέρω μιας και δεν σε βλέπω τόσο "ζεστό" για το Honda.

Το Suzuki πάντως δεν παύει να είναι μια απ'τις καλύτερες επιλογές :beer:

spyro
04/09/2009, 11:02
Διάλεξε πρώτα την κατηγορία που σε ενδιαφέρει και μετά δώσε 2-3 επιλογές (απο την συγκεκριμένη κατηγορία) στο κοινό και θα δεις που ο κόσμος εδω μέσα θα σε βοηθήσει.

Εάν δεν εχεις αποφασίσει εσυ τι κατηγορία θέλεις και τι σου ταιριάζει καλύτερα φαντάσου πώς θα το αντιμετωπίσει κάποιος που δεν σε ξέρει καθόλου. :D

McGyver
04/09/2009, 11:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Ρε καραλαλάκα Θωμά...

Είσαι ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ άνθρωπος που θα συμβουλευόταν κάποιος για αγορά μηχανής ...!!! :smokin:

:a36:

SVX
04/09/2009, 11:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anastassios
Τελικά μετά από πολλά κατέληξα στο Transalp.

Δεν θά έχω προβλήματα κτλ.

Αλλά δεν με φτιάνει.....

Αποφάσισα να μη πάω σε bonneville γιατί από ότι φαίνεται θα έχω προβλήματα.

Αλλά κοιτάω το Kawasaki VN900 και ΓοΥΣΤάρΩ!!!!

αλλά το VN στην αθήνα μέσα θα με πεθάνει? θα με τρελλάνει στα service και στα προβλήματα?

Δεν Ξέρω τι να κάνω...


θελεις κατι ξεχωριστο....χωρις τα "παρατραγουδα" ....και θελεις κατι ξεχωριστο....αλλα ΔΕΝ θελεις να το "παντρευτεις" , γιατι δεν ξερεις αν θα το αγαπησεις.....


ΚΟΙΤΑ.....γνωμη μου...ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΠΡΩΤΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ & ΜΕΤΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΜΕ ( λογικη 0%)

LOUKILOUK
04/09/2009, 12:32
Το μηχανακι ειναι σαν την γκομενα...παιρνεις οποιο/α σου αρεσει σε εμφανιση-"επιδοσεις"... Αν εχει τελικα ιδιοτροπο χαρακτηρα, σε παραταει δεξια και αριστερα, ζηταει πολλα και γενικα δεν την παλευεις μαζι της, την παρατας για μια αλλη, αλλα εισαι χαρουμενος που την καβαλησες και ειδες απο πρωτο χερι τι παιζει... Στριβεις λοιπον και πας για την επομενη που σου αρεσει...
Αλλιως πας για την "προικα" και καταληγεις με καμια μπουρουχα που σου κανει τα κεφια αλλα την βαριεσαι και να την βλεπεις και να την καβαλας... Και στα φαναρια βριζεις τον τυπα που καβαλει την "καψουρα" σου και μετα φτυνεις τα μουτρα σου στον καθρεφτη που δεν τολμησες να την κανεις και εσυ δικη σου...
Γενικα οργανωσε λιγο την σκεψη σου και βαλε τις προτεραιοτητες σου...ολα δεν μπορεις να τα εχεις στο ιδιο πακετο...εκτος και αν πας σε ΚΤΜ.... :D :beer: :winka:
:wave2:

menos
14/09/2009, 13:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Anastassios
Τελικά μετά από πολλά κατέληξα στο Transalp.

Δεν θά έχω προβλήματα κτλ.

Αλλά δεν με φτιάνει.....

Αλλά κοιτάω το Kawasaki VN900 και ΓοΥΣΤάρΩ!!!!

αλλά το VN στην αθήνα μέσα θα με πεθάνει? θα με τρελλάνει στα service και στα προβλήματα?

Δεν Ξέρω τι να κάνω...

Transalp Vs Kawasaki VN900????:confused:

Μερα με την νυχτα!!!
Καμμια σχεση σε οτιδηποτε μεταξυ τους!!!!
Ξεκαθαρισε στον εαυτο σου για ποιο λογο χρειαζεσαι την μηχανη περισσοτερο.
Το Τransalp εχει καλο ονομα διοτι εχει βγει σκυλι!!
Κινεισαι ευκολα στην πολη και για ταξιδακια ειναι αψογο!
Το Kawasaki VN900 ειναι μουριτσα μεν, αλλα... μεσα στην πολη μαλλον που θα σε κουρασει αλλα σε ανοιχτους δρομους θα νοιωθεις βασιλιας.
Επειδη ομως τα μεταξωτα βρακια θελουν και επιδεξιους κωλους (VN900), προτεινω ανεπιφυλαχτα το Transalp που δεν ζηταει και πολλα και σου κανει και ολα τα χατηρια (πας και σε ενα χωματοδρομο τελοσπαντων βρε αδερφε αν γουσταρεις).
Το VN900 ειναι για μουρη και ταξιδια...
Το Transalp δεν ειναι μουρη, ειναι ομως μηχανη που δεν ζηταει ουτε σε καταναλωση, ουτε σε σερβις, ουτε σε ακριβα ανταλλακτικα οπως το VN900!!

Καλη επιλογη. :beer: