PDA

View Full Version : κληση λιμενικου



2stroker
04/09/2009, 11:27
στις διακοπες στην αλλονησο εφαγα κληση"(πηγα με το αμαξι) για παρανομο παρκαρισμα στο λιμανι απο το λιμενικο σωμα.οι κλησεις απο το λιμενικο μπαινουν στην εφορια οπως της τροχαιας?ή σλλιως την πληρωνουμε την κληση ή οχι?

εντωμεταξυ στο νησι γινοτανε οτι να ναι ο καθενας παρκαρε οπου γουσταρε στα στενα και στους δρομους δεν χωραγαν να περασουν αυτοκινητα κοβοτανε η κυκλοφορια καθε τρεις και λιγο μποτιλιαρισματα χωρις λογο κλπ κλπ
το παρκαρισμα μου τους μαρανε που στην τελικη ηταν και μια χαρα και δεν εμποδιζε τιποτα η αλλη λυση μου ηταν να το παρκαρω στα στενα αλλα σιγα μην το βαζα να μου το χτυπαγε κανενας ετσι που στριμοκολιαζοντουσαν ολοι εκει ή μηπως εκει που θα κοβα τη μια λωριδα κινησεως θα ηταν καλυτερα.μαλλον θελαν να μαζεψουν καλοκαιρινο μποναμα δεν τους εφτανε ο κοσμος στο νησι.μωρε θα ξαναπαω ναι ναι σιγουρα πολλες φορες!!!:a43: :a43:

Lazio
04/09/2009, 12:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
στις διακοπες στην αλλονησο εφαγα κληση"(πηγα με το αμαξι) για παρανομο παρκαρισμα στο λιμανι απο το λιμενικο σωμα.οι κλησεις απο το λιμενικο μπαινουν στην εφορια οπως της τροχαιας?ή σλλιως την πληρωνουμε την κληση ή οχι?

εντωμεταξυ στο νησι γινοτανε οτι να ναι ο καθενας παρκαρε οπου γουσταρε στα στενα και στους δρομους δεν χωραγαν να περασουν αυτοκινητα κοβοτανε η κυκλοφορια καθε τρεις και λιγο μποτιλιαρισματα χωρις λογο κλπ κλπ
το παρκαρισμα μου τους μαρανε που στην τελικη ηταν και μια χαρα και δεν εμποδιζε τιποτα η αλλη λυση μου ηταν να το παρκαρω στα στενα αλλα σιγα μην το βαζα να μου το χτυπαγε κανενας ετσι που στριμοκολιαζοντουσαν ολοι εκει ή μηπως εκει που θα κοβα τη μια λωριδα κινησεως θα ηταν καλυτερα.μαλλον θελαν να μαζεψουν καλοκαιρινο μποναμα δεν τους εφτανε ο κοσμος στο νησι.μωρε θα ξαναπαω ναι ναι σιγουρα πολλες φορες!!!:a43: :a43:



Απο οτι ξερω δεν εχουν καμμια διαφορα ειναι σαν να τη εφαγες απο την τροχαια.....απλα αν μπορεις ελεγξε αν ηταν στην δικαιοδοσια του λιμενικου το σημειο που σε εγραψαν

Την πληρωνεις φιλε μου κανονικα.....

Το τι ηθελες το κουτι στο νησι? Μηχανη και παλι μηχανη :wave2:

2stroker
04/09/2009, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από Lazio
[B

Το τι ηθελες το κουτι στο νησι? Μηχανη και παλι μηχανη :wave2: [/B]

Θα συμφωνησω αλλα με klx300R+δικαβαλο+αποσκευες δεν πας ταξιδι



:beer:

McGyver
04/09/2009, 13:18
http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=84908

2stroker
04/09/2009, 13:23
καταλαβα πρεπει να την πληρωσω γ@@@@@ την π@@@@@@@@ μου

OldMan
04/09/2009, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
.............
Σκάσανε μούρη τα Ε.Α.Τ - Ε.Σ.Α ...!!!! :smokin:

makis206
04/09/2009, 13:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
καταλαβα πρεπει να την πληρωσω γ@@@@@ την π@@@@@@@@ μου

Δυστυχώς έτσι είναι φίλε, κι εγώ το ίδιο θα απαιτούσα απ'τον καπετάνιο που θα άφηνε το παπόρι του έξω απ'το γκαράζ μου, ακόμα κι αν είχε αφήσει αναμένα τα αλάρμ..

:lol: :beer:

OldMan
04/09/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
το παπόρι του
Γράφετε με μεγάλα γραμματα ρε, γιατί μπερδεύουμε το "ο" με το "α" ...:winka:

makis206
04/09/2009, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γράφετε με μεγάλα γραμματα ρε, γιατί μπερδεύουμε το "ο" με το "α" ...:winka:

:a018: γμτ γμτ κι είπα να βάλω "β" στην αρχή...:lol: :rotflmao:

McGyver
04/09/2009, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Σκάσανε μούρη τα Ε.Α.Τ - Ε.Σ.Α ...!!!! :smokin:

Εμείς οι δυο θα έχουμα ΚΑΚΑ ξεμπερδέματα παππού...

:smokin:

McGyver
04/09/2009, 14:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Γράφετε με μεγάλα γραμματα ρε, γιατί μπερδεύουμε το "ο" με το "α" ...:winka:

Start -> All Programs -> Accessories -> Accessibility -> Magnifier

2stroker
04/09/2009, 14:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Δυστυχώς έτσι είναι φίλε, κι εγώ το ίδιο θα απαιτούσα απ'τον καπετάνιο που θα άφηνε το παπόρι του έξω απ'το γκαράζ μου, ακόμα κι αν είχε αφήσει αναμένα τα αλάρμ..

:lol: :beer:

ναι μονο που το μοναδικο σημειο που μπορουσες να σταματησεις χωρις να ενοχλεις την κυκλοφορια ηταν το σημειο που απαγορευοτανε,οπουδηποτε αλλου εκλεινες λωριδες και γενικοτερα παρεμποδιζες την σωστη ροη της κυκλοφοριας.αυτο ειναι το παραλογο της υποθεσης γι'αυτο απο την ωρα που την εφαγα τραβαω τα βυζια μου!!!!:a1: :a4:

makis206
04/09/2009, 14:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από 2stroker
ναι μονο που το μοναδικο σημειο που μπορουσες να σταματησεις χωρις να ενοχλεις την κυκλοφορια ηταν το σημειο που απαγορευοτανε,οπουδηποτε αλλου εκλεινες λωριδες και γενικοτερα παρεμποδιζες την σωστη ροη της κυκλοφοριας.αυτο ειναι το παραλογο της υποθεσης γι'αυτο απο την ωρα που την εφαγα τραβαω τα βυζια μου!!!!:a1: :a4:

Σύντεκνε ασ'τα βυζιά σου εκεί που βρίσκονται γιατί τα σουτιέν κοστίζουνε παραπάνω από τις κλήσεις!:eek:

:lol: :beer: :lol:

OldMan
07/09/2009, 11:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Εμείς οι δυο θα έχουμα ΚΑΚΑ ξεμπερδέματα παππού... :smokin:
Αμήν και πότε, εγγονέ ...!!! :smokin:

(να ξεμπερδεύουμε με τους βασανιστές μια κια καλή ...) :smokin: :evil:

Gares'
07/09/2009, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σύντεκνε ασ'τα βυζιά σου εκεί που βρίσκονται γιατί τα σουτιέν κοστίζουνε παραπάνω από τις κλήσεις!:eek:

:lol: :beer: :lol:

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: