PDA

View Full Version : O ορισμός της Παγκοσμιοποίησης



powerphot
28/04/2005, 15:30
Ερώτηση: Ποιος είναι ο ακριβέστερος ορισμός της Παγκοσμιοποίησης;



Απάντηση: Ο θάνατος της πριγκίπισσας Νταϊάνας.



Ερώτηση: Και γιατί;



Απάντηση:



Μια Αγγλίδα πριγκίπισσα, που με τον Αιγύπτιο φίλο της έχει ατύχημα σε μια γαλλική σήραγγα, μέσα σε ένα γερμανικό αυτοκίνητο με ολλανδική μηχανή, που το οδηγεί ένας Βέλγος μεθυσμένος από σκοτσέζικο ουίσκι, ενώ τους ακολουθούν από κοντά Ιταλοί παπαράτσι με γιαπωνέζικες μοτοσικλέτες, τυγχάνει των πρώτων βοηθειών από έναν Αμερικανό γιατρό με βραζιλιάνικα φάρμακα!


Και όλα αυτά σού τα γράφει ένας Έλληνας που χρησιμοποιεί την τεχνολογία του Μπιλ Γκέιτς, κι εσύ πιθανώς τα διαβάζεις σε έναν από τους αμέτρητους υπολογιστές της IBM, που χρησιμοποιεί ταϊβανέζικα τσιπς, και κορεάτικη οθόνη, συναρμολογημένο από εργάτες της Μπαγκλαντές σε ένα εργοστάσιο της Σιγκαπούρης, που μεταφέρανε σε φορτηγά Ινδοί, και έκλεψαν Ινδονήσιοι, και ξεφόρτωσαν Σικελοί λιμενεργάτες και μετέφεραν Μεξικανοί παράνομοι, και τελικά σου πούλησαν Εβραίοι.

Αυτό, αγαπητέ μου, είναι Παγκοσμιοποίηση!!!


:lol: :lol: :lol:

DoctorS
28/04/2005, 15:36
:look: :look: :look: :look: :look: :look: :look: :look: :look: :look:

νομίζω ότι μας παρακολουθούν.......................ήμαρτον κύριε πρόεδρε!!!!!!!!!!!

free rider
28/04/2005, 16:27
φιλοσοφημένος ο power...

:smokin: :smokin:

adam_tsouk
28/04/2005, 17:00
:beer: :beer: :beer:



Σσσσστοοοοοοςςςςςςς

tai
28/04/2005, 18:34
:rolleyes: :rotflmao: :rotflmao:

powerphot
29/04/2005, 00:19
Όχι ρε παιδιά δεν είναι δικό μου .:lol:
Μου το έστειλαν και το έβαλα να το δείτε:wave2:

johnpagr
29/04/2005, 00:28
:wave2:

Κανένας
29/04/2005, 00:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Όχι ρε παιδιά δεν είναι δικό μου .:lol:
Μου το έστειλαν και το έβαλα να το δείτε:wave2: :rolleyes: :nono:
Όχι εσύ φταις

:beer: :lol: :beer:

Κανένας
29/04/2005, 00:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Ερώτηση: Ποιος είναι ο ακριβέστερος ορισμός της Παγκοσμιοποίησης;

Απάντηση: Ο θάνατος της πριγκίπισσας Νταϊάνας.
Ερώτηση: Και γιατί;
Απάντηση:
Μια Αγγλίδα πριγκίπισσα, που με τον Αιγύπτιο φίλο της έχει ατύχημα σε μια γαλλική σήραγγα, μέσα σε ένα γερμανικό αυτοκίνητο με ολλανδική μηχανή, που το οδηγεί ένας Βέλγος μεθυσμένος από σκοτσέζικο ουίσκι, ενώ τους ακολουθούν από κοντά Ιταλοί παπαράτσι με γιαπωνέζικες μοτοσικλέτες, τυγχάνει των πρώτων βοηθειών από έναν Αμερικανό γιατρό με βραζιλιάνικα φάρμακα!

Και όλα αυτά σού τα γράφει ένας Έλληνας που χρησιμοποιεί την τεχνολογία του Μπιλ Γκέιτς, κι εσύ πιθανώς τα διαβάζεις σε έναν από τους αμέτρητους υπολογιστές της IBM, που χρησιμοποιεί ταϊβανέζικα τσιπς, και κορεάτικη οθόνη, συναρμολογημένο από εργάτες της Μπαγκλαντές σε ένα εργοστάσιο της Σιγκαπούρης, που μεταφέρανε σε φορτηγά Ινδοί, και έκλεψαν Ινδονήσιοι, και ξεφόρτωσαν Σικελοί λιμενεργάτες και μετέφεραν Μεξικανοί παράνομοι, και τελικά σου πούλησαν Εβραίοι.

Από μαγαζί που νοικιάζουν σε κινέζους, οι οποίοι κινέζοι εισαγάγουν και κινεζική μαφία, η οποία σε λίγο καιρό θα συγκρουστεί με την ρωσική και αλβανική μαφία
οι οποίοι εκτός από εμπόριο λευκής σαρκός και εδώδιμων αποικιακών, εισαγάγουν σκοπιανά και βουλγαρικά κατσικάκια -αμνοερίφια (αμφίβολου ηθικής και χριστιανικών ιδεωδών ) και τα βαφτίζουν ελληνικά, με αποτέλεσμα να τρωει η μανα και του παιδιού να μην δίνει (γιατί δεν έχει )

Αυτό, αγαπητέ μου, είναι Παγκοσμιοποίηση!!!

:lol: :lol: :lol: :smokin:

Ora_Nihil
29/04/2005, 03:16
Και όλα αυτά

πάνω σε χαλιά Περσίας
με καπότες Ιταλίας
και σαλάτα Βουργουνδίας
με μπαχαρικά Ινδίας
που τα τρώει ο Ηλίας

SaraMaritis
29/04/2005, 08:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ora_Nihil
Και όλα αυτά

πάνω σε χαλιά Περσίας
με καπότες Ιταλίας
και σαλάτα Βουργουνδίας
με μπαχαρικά Ινδίας
που τα τρώει ο Ηλίας
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

cityfly
29/04/2005, 12:19
και πληκτρολόγιο κινέζικο ποντίκι ταϊβανέζικο και σύζυγο ολλανδέζικο


(για να καλύψουμε και τα γκέι ζευγάρια)


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: