PDA

View Full Version : Υποπλαισιο Gsxr 1000 2008.



GsxrPower
05/09/2009, 20:36
καλησπερα....
καθως την επλενα σημερα διαπιστονω ενα σπασιμο στο υποπλαισιο και μενω μαλακας...λεω ετσι θα φενετε... διστυχως μολις το επιασα ειτανε σπασμενο.
εχει σπασει πισω στην ουρα.(παλι καλα π δεν εσπασε πιο κατω.) απο οτι το ειδα χωρις να λειςω πλαστικα με ενα καλο κολλημα ειναι οκ. αλλα ενοειτε οτι θα απευθεινθω στον υπευθηνο που το πειρα για πληρης αποκατασταση.
1ον Υπαρχει περιπτωση να μου πει οτι για αυτο φτεω εγω και οχι το εργοστασιο ?
εχω αλλαξει τις 2 βιδες που πιανουνε πισω πισω στο πλαστικο με αλλες διοτι καθε φορα που το κοιτουσα ειτανε λιμενες ..
2ον το πισω κομματι του υποπλαισιου ειναι ξεχωριστο απο το μπροστα ι παει φιχ ?
3ον τι τιμη πεζουνε για καλο κ για κακο ... ? για καινουριο λεω.

αυριο θα το λυσω και βλεπω !!!!!!!!!

Υ.Γ απο τις πρωτες μερες που το πειρα και εβαζα ατομο με το παραμικρο ειτανε ολα ξεβιδωμενα πισω. αποφευγα τελευτεα για δευτερο ατομο αλλα δεν γεινετε.

καλο βραδυ ;p

T.R.E
05/09/2009, 20:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από GsxrPower
καλησπερα....
καθως την επλενα σημερα διαπιστονω ενα σπασιμο στο υποπλαισιο και μενω μαλακας...λεω ετσι θα φενετε... διστυχως μολις το επιασα ειτανε σπασμενο.
εχει σπασει πισω στην ουρα.(παλι καλα π δεν εσπασε πιο κατω.) απο οτι το ειδα χωρις να λειςω πλαστικα με ενα καλο κολλημα ειναι οκ. αλλα ενοειτε οτι θα απευθεινθω στον υπευθηνο που το πειρα για πληρης αποκατασταση.
1ον Υπαρχει περιπτωση να μου πει οτι για αυτο φτεω εγω και οχι το εργοστασιο ?
εχω αλλαξει τις 2 βιδες που πιανουνε πισω πισω στο πλαστικο με αλλες διοτι καθε φορα που το κοιτουσα ειτανε λιμενες ..
2ον το πισω κομματι του υποπλαισιου ειναι ξεχωριστο απο το μπροστα ι παει φιχ ?
3ον τι τιμη πεζουνε για καλο κ για κακο ... ? για καινουριο λεω.

αυριο θα το λυσω και βλεπω !!!!!!!!!

Υ.Γ απο τις πρωτες μερες που το πειρα και εβαζα ατομο με το παραμικρο ειτανε ολα ξεβιδωμενα πισω. αποφευγα τελευτεα για δευτερο ατομο αλλα δεν γεινετε.

καλο βραδυ ;p



Εσύ φταίς που έβγαλες τον λασπωτήρα... :rotflmao: Είναι κλασικό πρόβλημα των K7/K8 1000,ραγίζει το υποπλαίσιο και σιγά σπάει στα 2... Οι βίδες όμως ξεβιδώνονται λόγω κραδασμών,ειδικά αν έχεις βάλει και καμιά ολόσωμη... Οπότε βάζεις λίγη πασόκολλα και είσαι ΟΚ...

Το πίσω κομμάτι το ασημί είναι ξεχωριστό ευτυχώς,δυστυχώς έχει 200 ? καινούριο αν δεν κάνω λάθος....

GsxrPower
05/09/2009, 21:05
Με τον λασποτηρα θα το παω.... :P
με τα 200 ευρω καλως κακος βαζω τα μπουζακια μου και τα τακακια μου... μιας και χρειαζονται ...

σιγα μην μου τα φανε οι μαλακες οι ιαπωνες ...
που με τοσα που εχουνε πουλησει θα μπωρουσανε να ειτανε τα καλυτερα.
σε θεμα με τρικσιμο πλαστικων πλαισια κλπ .
αλλα οι μαλακες περνουμε αβερτα suzuki .... καλα μας κανουν.

εδω εχει σπασει.

μ ειπανε αν το κολεισω με ειδικη κολιση θα ειναι μια χαρα.
κολιση η κολα ? τι λετε ? ( πιστευω κολιση )


172896

gixxerpap
05/09/2009, 22:28
πρόκειται για κλασσικό πρόβλημα των K7-K8 και το γνωρίζει η suzuki.
θα το πας κανονικά με τον λασπωτήρα του και θα σου αντικαταστήσουν!;)

kokos08
30/09/2009, 09:40
Εγω που εχω βαλει την βαση της valter moto παιζει να εχω προβλημα? Μαλακια ρωταω τωρα αλλα τελος παντον...ποτε δεν ξερεις!