PDA

View Full Version : ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ



greeknikola
07/09/2009, 10:56
Την προηγουμενη εβδομαδα,100 μετρα περιπου πριν απο τον προορισμο μου ανοιγω το τζαμι απο το κρανος και.......με τσιμπαει ρε παιδια μια μελισσα....φορουσα και γυαλια ηλιου.Δεν ειμαι αλλεργικος αλλα μεσα σε δυο ωρες το ματι μου εγινε τουμπανο..εκλεισε..πηγα και στο κεντρο υγειας...επεσαν οι ενεσεις...Μετα απο 4ημερες παρακαλω το ματι μου ανοιξε....Ηθικο διδαγμα το τζαμι το ανοιγουμε οταν ειμαστε σταματημενοι..αλλιως....:confused: :confused: :confused:

EVI
07/09/2009, 11:05
αυτα να τα πεις σε κατι ηλιθιους που οταν τα λεγαμε μας κοροιδευαν για ζουζουνια τερατα και γελαγαν

περαστικα φιλε :beer: δυστηχος κανεις δεν την παλευει με την ζελατινα κλειστη σε χαμηλες ταχυτητες το καλοκαιρι για πολυ ωρα (απορω παντως για αυτους στην εθνικη :hypnotize :confused: )

danaos75
07/09/2009, 11:44
Περαστικά φιλαράκι,
παρομοιο περιστατικό πριν 2 χρονια,
αλλα ευτυχώς εμένα δεν με τσιμπισε έκατσε αναμεσα στο μαξιλαρακι και
το μαγουλο μου και θρονιαστηκε εκει,
σταματησα αργα αργα, εβγαλα το κράνος με τα ματια κλειστα
πολυ πολυ αργα και σηκώθηκε και εφυγε μόνη της

:D

ευχομαι γρηγορα τα μάτια σου να :eyepop:

makis206
07/09/2009, 13:01
Προστασία όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται, ζελατίνα εννοείται κλειστή, κουμπωμένα τα μανίκια στο μπουφάν και τα γάντια να "καβαλάνε" από πάνω. Κουμπωμένο στο λαιμό και για ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια μπαντάνα ή μακρυά κουκούλα (μπαλακλάβα) να μην αφήνει εκτεθειμένο το γυμνό σημείο μέχρι εκεί που ξεκινά η προστασία του κράνους, άσε που μπορεί να αποφευχθεί και η εισαγωγή του εντόμου μέσα στο μπουφάν (ναι μου έχει τύχει κι αυτό αν και στάθηκα τυχερός αφού επρόκειτο απλά για ένα μυγάκι).

Με τους αεραγωγούς του κράνους την πατάω συχνά, το X-Spirit μαζεύει ότι βρεθεί στο διάβα του απ'τον αεραγωγό που βρίσκεται στο ψηλότερο σημείο..πάλι σε κουνουπομυγάκια πέφτω συνήθως αλλά και το μελισσόπουλο δεν θά'λεγε όχι πιστεύω..:lol:

Περισσότερη προσοχή την άνοιξη και είσαι κομπλέ, ποτέ ξανά! :beer:

npat
07/09/2009, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Προστασία όσο το δυνατόν περισσότερο γίνεται, ζελατίνα εννοείται κλειστή, κουμπωμένα τα μανίκια στο μπουφάν και τα γάντια να "καβαλάνε" από πάνω. Κουμπωμένο στο λαιμό και για ακόμα μεγαλύτερη ασφάλεια μπαντάνα ή μακρυά κουκούλα (μπαλακλάβα) να μην αφήνει εκτεθειμένο το γυμνό σημείο μέχρι εκεί που ξεκινά η προστασία του κράνους, άσε που μπορεί να αποφευχθεί και η εισαγωγή του εντόμου μέσα στο μπουφάν (ναι μου έχει τύχει κι αυτό αν και στάθηκα τυχερός αφού επρόκειτο απλά για ένα μυγάκι).


Η ακόμη καλύτερα φοράμε μια κατάλληλη προστατευτική στολή, σαν την εικονιζόμενη (πάνω από τα μοτσυκλετιστικά προστατευτικά---εννοείται), και είμαστε κομπλέ και πάντα μέσα στη μόδα!

:lol:


172993

makis206
07/09/2009, 13:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Η ακόμη καλύτερα φοράμε μια κατάλληλη προστατευτική στολή, σαν την εικονιζόμενη (πάνω από τα μοτσυκλετιστικά προστατευτικά---εννοείται), και είμαστε κομπλέ και πάντα μέσα στη μόδα!
:lol:

Μ'αυτό δεν γλυτώνεις την καζούρα όμως που μπορεί να μην πρήζει μάτια άλλα πρήζει άλλα πράγματα :lol: :rotflmao:

ggs
07/09/2009, 13:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
Η ακόμη καλύτερα φοράμε μια κατάλληλη προστατευτική στολή, σαν την εικονιζόμενη (πάνω από τα μοτσυκλετιστικά προστατευτικά---εννοείται), και είμαστε κομπλέ και πάντα μέσα στη μόδα!

:lol:

:lol: :lol:

Πάντως , επιδη σχεδόν πάντα το καλοκαίρι θα έχεις κάποια στιγμή την ζελατίνα ανοικτή ή τα μανίκια του μπουφάν ανοικτα ή θα έχεις ξεπεζέψει σε καμια παραλια και θα σε πετυχει η μέλισσα όταν φοράς μόνο το μαγιό , είναι ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΟ να έχουμε μαζί μας ΠΑΝΤΑ ένα μικρο φαρμακείο που μέσα να έχει μια αντισταμινικη αλοιφή …..ή κάτι τετοιο….


172995

makis206
07/09/2009, 13:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
:lol: :lol:
Πάντως , επιδη σχεδόν πάντα το καλοκαίρι θα έχεις κάποια στιγμή την ζελατίνα ανοικτή ή τα μανίκια του μπουφάν ανοικτα ή θα έχεις ξεπεζέψει σε καμια παραλια και θα σε πετυχει η μέλισσα όταν φοράς μόνο το μαγιό , είναι ΕΠΙΤΑΚΤΙΚΟ να έχουμε μαζί μας ΠΑΝΤΑ ένα μικρο φαρμακείο που μέσα να έχει μια αντισταμινικη αλοιφή …..ή κάτι τετοιο….

Ή κάναν τέτοιο κροκόδειλο στην πλάτη να τις απασχολεί για λίγο...

:lol: :rotflmao: :lol:


172996

ggs
07/09/2009, 13:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ή κάναν τέτοιο κροκόδειλο στην πλάτη να τις απασχολεί για λίγο...

:lol: :rotflmao: :lol:


:rotflmao: :rotflmao: :bawl: :rotflmao: :rotflmao:


ρε συντεκνε...:rotflmao: :rotflmao: :beer:

makis206
07/09/2009, 13:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
ρε συντεκνε...:rotflmao: :rotflmao: :beer:

Ο χρόνος απ'το "μαμούνισμα" μέχρι την αφαίρεση του εξοπλισμού είναι υπερπολύτιμος σου λέω, κάθε δευτερόλεπτο κυλάει μαρτυρικά.. προσέχουμε για να έχουμε, ένα κεντρί λιγότερο :lol:

:beer:

chris_honda
07/09/2009, 14:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Ή κάναν τέτοιο κροκόδειλο στην πλάτη να τις απασχολεί για λίγο...

:lol: :rotflmao: :lol:






:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

DeusEx
07/09/2009, 14:20
κεφαλονια ... ανοιξα ζελατινα καλοκαιριατικα σκαει σφιγγα , με τσιμπαει στο μαγουλο

κορινθου πατρων ... βερμουδιτσα , με τσιμπαει μελισσα στο γονατο

κορινθου πατρων περασμενη δευτερα ... βερμουδιτσα, δεν ειδα τι ζουζουνι ηταν αλλα μπηκε μεσα απο το κενο της βερμουδας κ εφτασε μεχρι τον μηρο, οπου με τσιμπησε 7 - 10 φορες τουλαχιστον

ακομα ποναω , κ με φαγουριζει

Παντα, ΠΑΝΤΑ, μακρυ παντελονι στην μοτο στα ταξιδια ...

objecto
07/09/2009, 14:43
Νομιζω με τον νεο ΚΟΚ η κατεβασμενη ζελατινα ή προστατευτικα γυαλια, οταν φοραμε παντα κρανος νομιζω προβλεπονται. Κανω λαθος?

ggs
07/09/2009, 14:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
΄..... δεν ειδα τι ζουζουνι ηταν αλλα μπηκε μεσα απο το κενο της βερμουδας κ εφτασε μεχρι τον μηρο...........


:blush: :blush:

Gandalf dr685sm
07/09/2009, 15:01
13 τσιμπήματα απο σφήγγα , μέσα απο γιλέκο και πουκάμισο στην άνοδο της Κηφησίας , ενώ είμαι στην αριστερή λωρίδα... μέχρι να την σκοτώσω και να κάνω στην άκρη , μιλάμε για τρελό σαδομαζοχιστικό περιστατικό.

Αποκορύφωμα ,.... επειδή πήγαινα στο Ιασώ, δεν είχαν στους ορόφους κορτιζονούχα αλοιφή (fenistil) και έπρεπε να πάω στις αποθήκες τους και να το χρεωθώ στο δωμάτιο της νεογέννητης κόρης μου...

Λες και είχα εξογκωμένη σπονδυλική στήλη ήμουν με τις τσιμπιές κατά μήκος της.

Gandalf

jimtarasxt660x
07/09/2009, 17:28
15αυγουστος, γύρναγα από την δουλειά(ναι έχω μλκ αφεντικο) 2 χιλιόμετρα πριν από το σπίτι μου μπαίνει η μέλισσα μέσα από τα μανίκια του μπουφάν, που ενώ τα είχα κλειστά με το φερμουάρ δεν είχα σφίξει τα σκρατσ...αποτέλεσμα να με τσιμπήσει και το επόμενο πρωί το χέρι μου είχε γίνει διπλάσιο...και μένα 4 μέρες έκανε να μου περάσει!!!
Και την αμέσως επόμενη εβδομάδα πάλι στο ίδιο σημείο μπαίνει σφήκα άλλα για καλή μου τύχη δεν με τσίμπησε:D :D :D

JAD
07/09/2009, 19:37
2 φορές με τσίμπησε μέλλισα, και τις 2 στο λαιμό, στο κενό που αφήνει η φόρμα με το κράνος ΚΑΙ τις 2 στον Αγ. Ιωάννη( τον Rossi ντε...).... Μπας και δεν με θέλει το μέρος...:confused:

Από τότε μπαλακλάβα χείμώνα - καλοκαίρι....

Morton
07/09/2009, 20:07
Κομπλέ με μπουφάν-κράνος-γάντια έπεσα πάνω σε σμήνος.
Πρέπει να έβγαλα 5-6 μέλισσες από το μπουφάν (κάνα 2 μόνο με τσίμπησαν).
Από τότε πάντα κουμπωμένα μανίκια και λαιμός.
:lol:

gavcr
07/09/2009, 23:23
Ρε Αμα είναι να στην κάνει θα στην κάνει!!!!!δεβν Γλυτώνεις και πανοπλία να φοράς!!!

Πρίν τα Τρίκαλα απο Καλμπάκα φού εξαρτησση μου την έπεσε σφίγγα πάνω απο το παντελόνη στο μπούτι σφίνωσε και μου την έριξε!!!!!!



Καλά έπρεπε να με δειτε στο πρώτο μαγαζί δεξιά που βρήκα (συνεργείο της Audi) νομίζω ήταν πως με κοιτούσαν τα μαστόρια να σταματάω να πετάω γάντια και και να κατεβάζω το παντελόνι γιατί το κεντρί ήταν ακόμα μέσα!!!!

Πώς δεν έφαγα και κανένα Γρύλο στο Κεφάλι !!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Ακόμα πρέπει να γελάνε τα μαστόρια εκεί!!!!!:uplate: :uplate: :uplate: :uplate:


Μιλάμε για πολύ τσούξιμο !!!!

4 ημέρες σαν καρούμπαλο ήταν και του άδειασα και μισό μπουκαλάκι αμμωνία !!!

koneae
08/09/2009, 10:31
Κορυφαίο σκηνικό επίσης ήταν ένα μεσημέρι με την αδερφή μου, γυρνούσαμε από Λουτράκι, παλιά εθνική.. Είχε ερωτευτεί την Africa που μόλις είχα πάρει εκείνες τις μέρες, και ανυπομονούσε την πρώτη της βόλτα. Έλα όμως που σκάει επισκεπτήριο σφήκα ή σερσέκι "κομάντο" μέσα από τη ζελατίνα, κι εγώ (φοβισμένος από παλιότερο σκηνικό) να παλεύω να βγάλω το κράνος πριν καν σταματήσω.. Κατάλαβε τη φάση, μα δεν πρόλαβε να πιάσει το κράνος κι αυτό βόλταρε μόνο του με 60-70 χιλιόμετρα! Πόσοι... μα πόσοι! θα γέλασαν εκείνο το μεσημέρι χαχαχαχαχα:lol:

sober
08/09/2009, 13:34
Δικαβαλη σε βολτα (εγω απο πισω!) με μπουφαν κανονικα κουμπωμενο μεχρι το λαιμο!!
που με βρηκε?? αρχισα να νιω8ω κατι τσιμπιες στο στερνο και χτυπιομουνα σαν τον Κινγκ Κονγκ μπας και το λιωσω!! Τελικα δεν αντεξα και ειπα στον οδηγο να σταματησει..
ανοιγω μπουφαν και βγαινει ενα μικρουλι πετουμενο σαν κουνουπακι...Τωρα ΤΙ ακριβως ηταν δεν καταλαβα αλλα τσιμπαγε τρελλα το ατιμο!! :rolleyes:

megatim
08/09/2009, 15:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από koneae
Κορυφαίο σκηνικό επίσης ήταν ένα μεσημέρι με την αδερφή μου, γυρνούσαμε από Λουτράκι, παλιά εθνική.. Είχε ερωτευτεί την Africa που μόλις είχα πάρει εκείνες τις μέρες, και ανυπομονούσε την πρώτη της βόλτα. Έλα όμως που σκάει επισκεπτήριο σφήκα ή σερσέκι "κομάντο" μέσα από τη ζελατίνα, κι εγώ (φοβισμένος από παλιότερο σκηνικό) να παλεύω να βγάλω το κράνος πριν καν σταματήσω.. Κατάλαβε τη φάση, μα δεν πρόλαβε να πιάσει το κράνος κι αυτό βόλταρε μόνο του με 60-70 χιλιόμετρα! Πόσοι... μα πόσοι! θα γέλασαν εκείνο το μεσημέρι χαχαχαχαχα:lol:

Κλασικό λάθος ... γιατί πιθανότατα η επερχόμενη πτώση να δημιουργήσει μεγαλύτερα προβλήματα ... σε αυτές τις περιπτώσεις σταματάμε τελείως. Ένα τσίμπημα πονάει λιγότερο από ένα κόκκαλο. Στη Πάτρα "'εφυγε" έτσι ένα κορίτσι τον Ιούλιο ... την τσίμπησε σφίγγα και τρομοκρατίθηκε, της έφυγε το μηχανάκι και καρφώθηκε σε κολώνα :(

LiakosVstrom
08/09/2009, 15:51
πάρτε v-strom να μη σας πιάνει-τσιμπάει τίποτα! εγώ βλέπω τα ζωήφια να έρχονται κατά πάνω μου και ξαφνικά... ΖΝΤΟΥΠ... χαλκομανία πάνω σε φέρινγκ/χούφτες!








κάγκουρες!


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

koneae
09/09/2009, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
Κλασικό λάθος ... γιατί πιθανότατα η επερχόμενη πτώση να δημιουργήσει μεγαλύτερα προβλήματα ... σε αυτές τις περιπτώσεις σταματάμε τελείως. Ένα τσίμπημα πονάει λιγότερο από ένα κόκκαλο. Στη Πάτρα "'εφυγε" έτσι ένα κορίτσι τον Ιούλιο ... την τσίμπησε σφίγγα και τρομοκρατίθηκε, της έφυγε το μηχανάκι και καρφώθηκε σε κολώνα :(



Ίσως να έχεις δίκιο που λες να μην γίνονται τέτοιες αντιδράσεις.. Μα δε θα άφηνα την μοτό στην τύχη της σε καμία περίπτωση, ειδικά τη στιγμή που είχα κι άλλον μαζί μου. Το μόνο που μου κόστισε, ήταν ένα καινούργιο κράνος. Με τόσες τούμπες που έφερε κι εκείνο, δε θα το ξανάβαζα στο κεφάλι μου!

7Tolis
25/09/2014, 08:42
Και εγω απο το μανίκι του μπουφάνε την έφαγα παλιότερα.Χτσάάάάκ μου τη φούσκωσε το ζούμπερο.

Bowleno
25/09/2014, 08:52
Συνεχίζονται οι ανασκαφές.....:D

stam2
25/09/2014, 09:11
Αυτά τα θέματα έχουν γίνει ζόμπι... δεν πεθαίνουν με τίποτα!

7Tolis
25/09/2014, 09:15
Αυτά τα θέματα έχουν γίνει ζόμπι... δεν πεθαίνουν με τίποτα!
Τhe walking threads :D

Bradipous
25/09/2014, 09:52
Συνεχίζονται οι ανασκαφές.....:D

Καιει πολυ το ρ1....

:tooth:

Pan (dvs)
25/09/2014, 21:56
Συνεχίζονται οι ανασκαφές.....:D

Η Αμφιπολη, εκανε μοδα την τυμβωρυχια.

Cpt. Haddock
28/09/2014, 09:41
:a9: ...

323611

Bob_o_mastoras
28/09/2014, 14:28
Ειναι αυτες οι πουτ@νες οι σφιγγες και οι μελισσες ατιμα πραγματα. Με εχουν τσιμπισει πολλακις και στο μηχανακι και πεζο.
Το κακο στο μηχανακι ειναι οτι δεν μπορεις να αντιδρασεις και καθεσαι και καταπινεις τον πονο σου αναγκαστικα.:bigcry:
Το χειροτερο περιστατικο ηταν πανω στο μηχανακι, με κοντο παντελονι, πεφτει μια απο εκεινες τις μεγαλες, πορτοκαλι, τριχωτες, αγριες, χωριατικες μελισσες με φορα στο ποδι στο μεσα μερος του μηρου και μου παταει μια τσιμπια γμστ, και ημουν και πανω σε στροφη. Το ααααρρργκκ πρεπει να ακουστηκε σε ακτινα χιλιομετρων. Μουδιασα απο τον πονο! :cry:

SHOOTER045
28/09/2014, 14:58
Καλοκαίρι 2009 νομίζω
Είμαι με το Τενερε στον αλμυρό
Ξεκινάω ένα μεσημεράκι για κοντινή ερημική παραλία για ψαροντούφεκο
Παπούτσι, βερμούδα,κοντομανικο και το ψαροντούφεκο στην βαλίτσα
Κάπου στην μέση τής διαδρομής μια π@@τανα Σφίγγα πάει και σφηνωνει ανάμεσα μπούτι-τεποζιτο
Αφού με κεντησε δυο-τρεις φορές κατάφερα να την λυωσω με το πόδι, έφτασα στην παραλία αλλά λόγω τυμπανισμου, γύρισα πίσω

teogtp
28/09/2014, 15:30
Καλοκαίρι 2009 νομίζω
Είμαι με το Τενερε στον αλμυρό
Ξεκινάω ένα μεσημεράκι για κοντινή ερημική παραλία για ψαροντούφεκο
Παπούτσι, βερμούδα,κοντομανικο και το ψαροντούφεκο στην βαλίτσα
Κάπου στην μέση τής διαδρομής μια π@@τανα Σφίγγα πάει και σφηνωνει ανάμεσα μπούτι-τεποζιτο
Αφού με κεντησε δυο-τρεις φορές κατάφερα να την λυωσω με το πόδι, έφτασα στην παραλία αλλά λόγω τυμπανισμου, γύρισα πίσω
Δεν σε τσιμπησε στο σωστο σημειο..........αλλιως δεν θα γυρναγες πισω.;)

SHOOTER045
28/09/2014, 15:36
Για λίγο την γλίτωσε το πουλακι μου...

Bob_o_mastoras
28/09/2014, 15:45
Τον πατερα μου τσιμπισε σφηκα τις προαλες στο πουλι. :lol::lol: Γυρναγε απο ενα μονοπατι και ειπε να κατουρησει και το μετανιωσε πικρα!
Βαζει μια αλοιφη τωρα, travocort νομιζω ή κατι τετοιο.

SHOOTER045
28/09/2014, 15:53
Μήπως fusicort?
Τα καλά της εξοχής είναι αυτά

ikarosk
28/09/2014, 18:08
Σε 'μένα με κατεβασμένη τη ζελατίνα, μπήκε μέλισσα και περπατούσε μπροστά στη μύτη μου στο αφρώδες του κράνους.(Ευτυχώς δεν έχω μεγάλη μύτη). Σταμάτησα σιγά, ανέβασα τη ζελατίνα, έφυγε, έκανα δύο τσιγάρα κι έφυγα κι εγώ....!!!!

SHOOTER045
28/09/2014, 18:58
Μιας και περί ζουζουνιων ο λόγος,ηταν πριν λίγα χρόνια ανέβαινα Θεσσαλονίκη από Λαμία ερχομενος από το Acropolis
Έχω το Τενερε, κράνος ον -οφ και στην μεγάλη ευθεία πριν τον αλμυρό τρακάρω με τεράστιο ζουζούνι, με βρίσκει στο ύψος τού σαγονιου και με γεμίζει ζουμιά,δεν ξέρω τι ήταν, μόνο ότι ήταν πολύ πικρό

nicksior
28/09/2014, 20:01
Πίπα σε ζουζούνι

teogtp
28/09/2014, 20:06
Πίπα σε ζουζούνι

:rotflmao:

SHOOTER045
28/09/2014, 21:09
Πίπα σε ζουζούνι

ναι ρε το γαμιδι
τι πικριλα ηταν αυτη

panosmt
26/10/2014, 20:36
Με κάμποσα χιλιόμετρα μου έσκασε σκουρκος στο μάτι ήταν σα να έφαγα πέτρα. Το αποτέλεσμα τραυματισμός του κερατοειδή 10μηνη ταλαιπωρία σε οφθαλμίατρους συν τον πόνο που είχα τα βράδια στον ύπνο μου αλλά και όποτε κουραζόμουν.

luders
01/07/2015, 18:02
Εμενα ειχε μπει μεσα στο μπουφαν και με τσιμπησε οταν σταματησα και μετα....
εκανα υπομονη μιση ωρα μεχρι να φτασω στη δουλεια και οταν εφτασα επεσε ψοφια...
αλλα ειχα ενα σημαδι ναααααα για κανα μηνα στο σημειο αυτο

Pew
01/07/2015, 19:03
Με ανοιχτη ζελατινα, την πατησα και 'γω, πιτσιρικας και απειρος σαν ημανε τοτε το 2006 :P
Βολταρα ανοιξιατικη Κυριακη στα περιξ του Θεσσαλικου καμπου, για να παω να συναντησω ενα φιλο μου που ηταν στο πατρικο του.

Η θερμοκρασια θυμαμαι ηταν ιδανικη και οι μυρωδιες απο ολα οσα ανθιζαν tres kavlotique.

Mε τη ζελατινα σηκωμενη λοιπον, πηγαινα σταθερα με καμια 80χλμ/ω.
Ουτε που την ειδα την Μάγια τη μελισσα.
Μονο ενα βζβζβζβζβζζζζ ακουσα και ειχε σφηνωθει στο μαγουλο μου και στο μαξιλαρακι πολυ κοντα στο ματι μου.
Τετοιο φρεναρισμα δεν εχω ξανακανει. Παλι καλα που δεν ηταν κανεις πισω μου!!
Βγαζοντας το κρανος και πριν προλαβω να βαλω χερι να τη διωξω, παει και καθεται στο αυτι μου, και με τσιμπαει!
Βαζω το δακτυλο στην αρχη απο το πτερυγιο του αυτιου ... νοιωθω το κεντρι και βλεπω και λιγο αιμα.
WTF!!! Το ζουπαω μπας και βγει οτι βγει, ετσουζε αρκετα.
Ηρεμω, φοραω κρανος και παω σφαιρα στον κολλητο μου!! Βαζουμε φενιστιλ, παγακια, φραπε μετριο με γαλα ενα γαλακτομπουρεκο.
Μετα απο 2-3 ωρες αρχιζει το πρηξιμο ...
Μετα απο 5-6 ωρες ειμαι σπιτι και σκεφτομαι ποσο χειροτερα μπορει να γινει.
Ακομα πιο αργα, κατα το βραδακι... παιρνω τηλεφωνο το αφεντικο μου.

-Αφεντικο, με τσιμπησε μελισσα στο αυτι, δεν γινεται να ερθω αυριο για δουλεια, φαινεται πολυ ασχημα.
-Για καλλιστεια σε εχω εδω ρε μαλακα; Ελα και αν ποναει πολυ φυγε, σιγα το πραμα (γελαγε)

Παω στη δουλεια (πωλητης) εκεινη τη Δευτερα. Μια φορα που με ειδε στις 08:25 και μια που σε 5 δευτερολεπτα ειχα φυγει για το σπιτι.

-Πως εισαι ετσι, ρε θα τρομαζεις τους πελατες, χα-χα-χα, πωπωπω, καλα γιατι δε μου ειπες οτι πρηστηκε τοσο το αυτι σου, ελα οταν θα φαινεσαι φυσιολογικος ανθρωπος, με επνιξες ρε χαμενε ... κτλ το αφεντικο!

Εγω γελαγα επισης, αφου οσοι με εβλεπαν γελαγαν και εκεινοι γιατι πραγματικα ημουν κινουμενη κωμωδια!!
Για 3 μερες μεχρι να γινει φυσιολογικο ξανα το αυτι μου, δε με ειδε κανεις περα απο τους δικους μου... που οποτε τους το θυμιζω, ακομα τους πιανει σπαστικο γελιο! Δεν ειχα βγει απο το σπιτι σε κοινη θεα!

Περιττο να πω πως αρκετες φορες ξεχνιεμαι και αφηνω τη ζελατινα ανοικτη οταν κινουμαι με μικρες ταχυτητες εντος πολης, αλλα κατα 99% την κλεινω "αυτοματα" αφου τα ματια μου δακρυζουν ευκολα ακομα και με τον παραμικρο αερα.

Η δευτερη μελισσα η οτι ηταν αυτο που με τσιμπησε... βρεθηκε αναμεσα σε 'μενα και σε μια πρωην μου που ειχα για συνεπιβατη.
Σαν θηλυκη που ειναι μια μελισσα με κεντρι ... προτιμησε το κωλαρακι μου που ηταν λιγο εκτεθειμενο μεταξυ μπουφαν και παντελονιου, απο τα μπουτια της δικιας μου που ειχα για συνεπιβατη! Νομιζα με τσιμπησε το αμορε αλλα δεν ειχα κανει καμια μαλακια...
Σταματησα στην ακρη, ηταν εμφανες το τσιμπημα αλλα πρηξιμο δεν υπηρξε ιδιαιτερο ουτε πονος για παραπανω απο 1 μερα.



Αυτα και απο μενα. Τα σεβη μου στο χρυσο φτυαρι! :D

KostRider
04/07/2015, 02:35
επιστροφή απο καφέ κοντά στο σπίτι,λόγω ζέστης πρώτη και τελευταία φορά χωρίς μπουφάν και τσιμπιά απο σφήκα στο μπράτσο,ευτυχώς στα 100 μέτρα απο το σπίτι και κατευθείαν φενιστίλ...απο τότε και με +40,μπουφάν...:cool:

amyroukai
04/07/2015, 10:49
ΠΣΚ πελοπόννησος, κάπου πριν την Κορώνη νομίζω. Κάνει λίγο κούραση και κοντεύω να λιποθυμήσω από τη ζέστη, λίιιιγο ανοίγω το μπουφάν στο λαιμό, ΤΣΟΥΠ μπαίνει κάτι μέσα και αρχίζει το κέντημα. Βαράω το στήθος σαν τον γορίλα, κάποια στιγμή σταματάει, λέω το σκότωσα το ζωύφιο. Σταματάμε για καφέ, βγάζω το μπουφάν, από το μανίκι του tshirt βγαίνει το ζούδι και πετάει μακριά. Πάω στο μπάνιο, ένα κέντημα 6-7 τρύπες από το κέντρο του στήθους προς τα δεξιά κάτω από την κλείδα, μεγάλη κοκκινίλα μικρότερη, μικρότερη κλπ. Έμεινε εκεί κανένα 10ήμερο.

Η χειρότερη πάντως ήταν άγνωστο τι ζωύφιο πάλι, κοντά στο σπίτι μου, τσίμπημα πάνω από το τζιν πολύ ψηλά στο εσωτερικό του μηρού (παγιδεύτηκε ανάμεσα στο πόδι και το ντεπόζιτο μάλλον) που πρήστηκε όλο ως το γόνατο.

Billymuse
04/07/2015, 11:59
Παιδια τι να λέμε τώρα, πριν 2-3 χρόνια ειμαι με το παπάκι στα Μελίσσια και πήγαινα προς Μαρουσι.. είχα fullface με κλειστή!!ζελατίνα
και μια μέλισσα μπήκε απο κάτω..και με τσίμπησε στο χείλος εν κινήσει που ήμουν..ευτηχως δεν πανικοβλήθηκα και έβγαλα το κράνος
χωρις να χρειαστεί να σταματήσω..εκανα στην άκρη και έβγαλα την ουρα της μέλισσας που είχε μείνει πανω στο χείλος μου.. Μετα ειχα ενα χείλος
σαν της Γεννηματά :lol:

rider
04/07/2015, 17:10
Παιδια τι να λέμε τώρα, πριν 2-3 χρόνια ειμαι με το παπάκι στα Μελίσσια και πήγαινα προς Μαρουσι.. είχα fullface με κλειστή!!ζελατίνα
και μια μέλισσα μπήκε απο κάτω..και με τσίμπησε στο χείλος εν κινήσει που ήμουν..ευτηχως δεν πανικοβλήθηκα και έβγαλα το κράνος
χωρις να χρειαστεί να σταματήσω..εκανα στην άκρη και έβγαλα την ουρα της μέλισσας που είχε μείνει πανω στο χείλος μου.. Μετα ειχα ενα χείλος
σαν της Γεννηματά :lol:

:lol: