PDA

View Full Version : Xt600 μου - Αναδρομη...



apsogos
07/09/2009, 13:25
Καλησπερα παιδια εχω αρκετο καιρο να γραψω νεο θεμα στα forums...καποιοι με γνωριζουν και ξερουν απο που ξεκινησα....απλα θελω να κανω μια περιληπτικη ενημερωση....οτι τελικα αξιζε τον κοπο ολη η ιστορια για μενα τουλαχιστον....
ξερω οτι εχω ενα ομορφο δυνατο μηχανακι 620cc ποια....το οποιο δεν εχει κανενα απολυτος προβλημα...και η ψυχολογια μου ειναι στα μεγιστα...οποιος εχει ερωτησεις...η καποιος που χρειαζεται καποια γνωμη - συμβουλη...ευχαριστως να βοηθησω...

notakos600
07/09/2009, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από apsogos
Καλησπερα παιδια εχω αρκετο καιρο να γραψω νεο θεμα στα forums...καποιοι με γνωριζουν και ξερουν απο που ξεκινησα....απλα θελω να κανω μια περιληπτικη ενημερωση....οτι τελικα αξιζε τον κοπο ολη η ιστορια για μενα τουλαχιστον....
ξερω οτι εχω ενα ομορφο δυνατο μηχανακι 620cc ποια....το οποιο δεν εχει κανενα απολυτος προβλημα...και η ψυχολογια μου ειναι στα μεγιστα...οποιος εχει ερωτησεις...η καποιος που χρειαζεται καποια γνωμη - συμβουλη...ευχαριστως να βοηθησω...



Γράψε κάτι για τη συμπεριφορά, τα προβλήματα (αν υπήρξαν) και τη διαφορά που είδες από το stock 600 σε απόδοση, γκάζια κλπ.
Θύμισέ μου και πόσο πήγε το μαλλί γιατί βαριέμαι να ψάχνω τα θρεντς :smokin: :beer:

apsogos
07/09/2009, 13:49
γεια σου φιλε νοτακο.....εσκασα...πολλα διοτι...στον 1ο μαστορα που πηγα και αλλαξε τα εντοσθια...πχ.. κυλινδρος σφυριλατος 620 , ρεκτιφιε....σετ φλατζες ...τσιμουχακια....ροικη στιν κεφαλι....εστειλα τον δικο μου εκκεντρο στο μπουμπι...κτλ....λαδια φιλτρα...μετα απο 500χλμ ρυθμισμα βαλβ..και δεν θυμαμαι τι αλλο...800 περιπου ευρω...οταν εστρωσα το μηχανακια δεν πηγαινε....και πηγα εβαλα dynojet kit στο καρμπιρατερ....ρυθμισμα βαλβιδες ξανα και υστερα δυναμομετρο....κτλ...και τοτε εγινε πολυ...καλο.....απλα αυτο που εψαχνα πριν εγινε.....πηγαινε...150 ανετα και με αερα αντιθετο...αν με καταλαβαινεται....εβγαζε περισσοτερη δυναμη....και με ικανοποιησε....γραναζια στην αρχη ειχα 14 45 που πηγαινε γαμιοντας....αλλα επειδη ηθελα ξεκουραστη 5η εβαλα παλι το 15αρι μπροστα....ειμαι αρκετα ικανοποιημενος....πιστευο οτι ειναι ενα αξιοπιστο χτ 620 και δυνατο για χτ600.... δεν ειχα προβληματα...ετσι οπως το αναφερεις...

notakos600
07/09/2009, 14:02
Καλά χιλιόμετρα και να το ευχαριστηθείς όσο μπορείς. :beer: :beer: :beer:

apsogos
07/09/2009, 14:02
σε ευχαριστω φιλε μου!!επισης να σαι καλα!