PDA

View Full Version : Slip-on - Suzuki Gsr



george88
07/09/2009, 15:55
Καλησπέρα!Έχω 6 μήνες που αγόρασα το μηχανάκι μου και σκέφτομαι σοβαρά σε σύντομο χρονικό διάστημα να βάλω εξατμίσεις(slip on όπως ανέφερα).Έκανα μία έρευνα αγοράς λοιπόν καταρχήν σε καταστήματα και ύστερα στο ίντερνετ όπου και κατέληξα σε leovince..Θα μου βγούνε πάνω κάτω 420-450 βαριά.Η απορία μου είναι αν βάζοντας τα τελικά στο μηχανάκι μου,είναι απαραίτητο να τοποθετηθεί φίλτρο,πρόγραμμα,power commander κτλ ή βάζοντας μόνο το τελικό είμαι εντάξει?
Ευχαριστώ! :beer:

george88
07/09/2009, 21:36
Ούτε ένας δε γνωρίζει ? :bawl:

Viking
07/09/2009, 23:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από george88
Καλησπέρα!Έχω 6 μήνες που αγόρασα το μηχανάκι μου και σκέφτομαι σοβαρά σε σύντομο χρονικό διάστημα να βάλω εξατμίσεις(slip on όπως ανέφερα).Έκανα μία έρευνα αγοράς λοιπόν καταρχήν σε καταστήματα και ύστερα στο ίντερνετ όπου και κατέληξα σε leovince..Θα μου βγούνε πάνω κάτω 420-450 βαριά.Η απορία μου είναι αν βάζοντας τα τελικά στο μηχανάκι μου,είναι απαραίτητο να τοποθετηθεί φίλτρο,πρόγραμμα,power commander κτλ ή βάζοντας μόνο το τελικό είμαι εντάξει?
Ευχαριστώ! :beer:
Απαραίτητο δεν είναι να βάλεις ούτε τα τελικά. Αν τα βάλεις για εμφάνιση και ήχο τότε δε χρειάζεται να πειράξεις τίποτα άλλο.

Άποψη μου είναι να διατηρήσεις το μαμά φίλτρο και να μην μπλεχτείς με power commander και άλλα τέτοια. Ούτε ουσιαστική αύξηση απόδοσης θα έχεις ούτε τίποτα τρελές αλλαγές...στα λέω γιατί τα 'χω κάνει.

Σου προτείνω να αλλάξεις μόνο τελικά και να μην ξοδέψεις κι άλλα χρήματα χωρίς λόγο. Για να δεις "άλλο" μηχανάκι θα σου πρότεινα κοντύτερο γρανάζωμα (+speedohealer).:beer:

george88
08/09/2009, 05:49
Ευχαριστώ Θανάση! :beer: