PDA

View Full Version : ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΟ Jacket ThΣ Alpinestars H Dainese????



sea_dweller
09/09/2009, 18:14
XEIMWNIATIKO JACKET THS ALPINESTARS H DAINESE??? KAI ELLADA POY THA BRW RE PAIDIA ALPINESTARS??

MikeG
09/09/2009, 18:19
Τα Alpinestars τα εισάγει η Μοτοδυναμική (Αντιπροσωπία Yamaha).







p.s Ας το φέρει κάποιος Προστατευτικό Εξοπλισμό.

sea_dweller
09/09/2009, 18:23
KAI POY EXEI KATASTHMATA EGW ENA XERW STH KALLITHEA!!! ALLOY?? TIMES JEREIS?

camen
09/09/2009, 18:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea_dweller
KAI POY EXEI KATASTHMATA EGW ENA XERW STH KALLITHEA!!! ALLOY?? TIMES JEREIS?

Kατι μου λεει οτι αμα ρωτησεις τιμες στην ΜΟτοδυναμικη θα εχεις 6-7 απανωτα εγκεφαλικα...
Για αυτο πηγαινε και φορα οποιο σου αρεσει,βρες νουμερο και παραγγειλε το απο εξωτερικο...


:beer: :wave2:

McTalas
09/09/2009, 19:01
Astars μην παρεις δεν θα σου αντεξει καιρο...

MitsosNaked
09/09/2009, 19:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
Astars μην παρεις δεν θα σου αντεξει καιρο...


Γιατί; :confused:

Τουλάχιστον από τα δερμάτινά τους, όσοι φίλοι μου έχουν είναι υπερβολικά καλά...

McTalas
09/09/2009, 19:18
ειπε δερμα?

δεν ειδα κατι,
δεν ξερω Μητσο, εγω ότι εχω παρει σε Astars, ενω ειναι πολυ καλο και ουαου και ετσι, δεν μου βγαζει διαρκεια,
τα γαντια σε 8 μηνες γινανε φιτιλια (οχι δερμα) οι racing μποτες και αυτε με προβληματα στους 3 μηνες. και δεν ειναι το τροπος χρησης τοσο βαρβαρος...

MitsosNaked
09/09/2009, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
ειπε δερμα?

δεν ειδα κατι,
δεν ξερω Μητσο, εγω ότι εχω παρει σε Astars, ενω ειναι πολυ καλο και ουαου και ετσι, δεν μου βγαζει διαρκεια,
τα γαντια σε 8 μηνες γινανε φιτιλια (οχι δερμα) οι racing μποτες και αυτε με προβληματα στους 3 μηνες. και δεν ειναι το τροπος χρησης τοσο βαρβαρος...

Ούτε κι εγώ κατάλαβα αν θέλει δέρμα ή ύφασμα. Πάντως σχετικά με τις μπότες συμφωνώ. Είχα τις SMX Plus και μέσα σε πολύ μικρό διάστημα μου κοπήκανε τα εσωτερικά κορδονάκια, τρίζανε απίστευτα, τσαλάκωνε το δέρμα, εντελώς άβολες(ακόμα και για racing δεδομένα) κλπ. Γι'αυτό δέν τις κοιτάω κάν πιά. Puma και Sidi!!Σχετικά με τα γάντια(δερμάτινα τουλάχιστον βάσει δικής μου εμπειρίας(OCTANE S-MOTO και τα GP PRO τα προηγούμενα)ήτανε σούπερ. Από ύφασμα δέ γνωρίζω τί παίζει.

sea_dweller
09/09/2009, 19:27
Egw den lew gia derma!!! Dhl posa eurwpoyla tha moy poyn??? Egkefalika ???!!!!!!!!!!!1

McTalas
09/09/2009, 22:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
Ούτε κι εγώ κατάλαβα αν θέλει δέρμα ή ύφασμα. Πάντως σχετικά με τις μπότες συμφωνώ. Είχα τις SMX Plus και μέσα σε πολύ μικρό διάστημα μου κοπήκανε τα εσωτερικά κορδονάκια, τρίζανε απίστευτα, τσαλάκωνε το δέρμα, εντελώς άβολες(ακόμα και για racing δεδομένα) κλπ. Γι'αυτό δέν τις κοιτάω κάν πιά. Puma και Sidi!!Σχετικά με τα γάντια(δερμάτινα τουλάχιστον βάσει δικής μου εμπειρίας(OCTANE S-MOTO και τα GP PRO τα προηγούμενα)ήτανε σούπερ. Από ύφασμα δέ γνωρίζω τί παίζει.
αυτες τις μαγκουφιες μποτες εχω και 'γω!!!!
το ενα κορδονι κοπηκε στον ενα μηνα σχεδον το αλλο αντεξε..6 τεσπα τουλαχιστον κανανε καλη δουλεια στις κολοτουμπες οποτε χαλαλι, απο εδω και περα μονο sidi μακραν οι καλυτερες, τωρα απο γαντια εχω τα spx και οι δεικτες εχουν γινει σοβρακο, μαζι με τα μεσαια δακτυλα, πολυ καλο πολυ ντιζαινατο, με πολες προστασιες αλλα απο αντοχι τιποτα...spidi και ξερο ψωμι.

sea_dweller
10/09/2009, 18:04
Egw re paidia milhsa gia jacket oxi gia mpotes!!!!!!!!!! Xerei kaneis gia jacket????

epp1640
11/09/2009, 17:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από sea_dweller
Egw re paidia milhsa gia jacket oxi gia mpotes!!!!!!!!!! Xerei kaneis gia jacket????

Εχει για όλες τις τσέπες λογικά. η διαδικασία έχει ως εξής.. πηγαίνεις σε έναν αντιπρόσωπο της μοτοδυναμικής, κοιτάς, δοκιμάζεις, και μετά μπαίνεις σε ένα ηλεκτρονικό κατάστημα και το παραγγέλνεις.. :wave2:

Xrider
12/09/2009, 11:26
foto den yparxei????

ledz
12/09/2009, 17:33
Αληθεια γιατι μονο αυτες τις δυο μαρκες; :confused:

MitsosNaked
12/09/2009, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Αληθεια γιατι μονο αυτες τις δυο μαρκες; :confused:


γιατί ΕΤΣΙ.























































:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

ledz
12/09/2009, 20:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από MitsosNaked
γιατί ΕΤΣΙ.



:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Μ'αρεσουν τ'ακραδαντα επιχειρηματα σου... :p

st.John
13/09/2009, 19:11
exei kai stin agia paraskeui gia motodunamiki kai alpinestar kai dainese papa kati stin grigoriou lampraki ston korodalo... i dainese ama akouseis times einai ligo akriboutsikes... alla skepsou oti einai oti kalutero proswpiki mou apopsi logw empireiwn... episeis oti auta 8a se prostatepsoun... ara min skefteis tin timi kai polu gt sto katw katw einai i zwi sou... kali epilogi...

p.s. pare dainese :D

ledz
13/09/2009, 19:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από st.John
p.s. pare dainese :D

Σοβαρα τωρα δες οτι υπαρχει στο εμποριο, ΟΛΕΣ τις μαρκες και μετα κρινε εσυ τι ειναι το καλυτερο (σκεψου καλα και δες τα πραγματα αντικειμενικα - δηλαδη βγαλε το μαρκετινγκ απ'την εξισωση).

Η αποψη μου για τα ΝταϊνέζΕ (ακουγεται το Ε για οσους δε το λετε) ειναι οτι προκειται για μετριο προς καλο εξοπλισμο με τιμη ανισορροπα υψηλη (εννοω που δε ταιριαζει στο επιπεδο ποιοτητας που παρεχεται).

Τα AStars τα εχω σε καλυτερη εκτιμηση γιατι ειναι πιο σωστα σε αποδοση τιμη (κατ'εμενα παντα).

Τωρα αν ο καθενας θελει να δινει παραπανω λεφτα για το ονομα και μονο, εγω παω πασο :ninja:

TheFace
13/09/2009, 19:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
Σοβαρα τωρα δες οτι υπαρχει στο εμποριο, ΟΛΕΣ τις μαρκες και μετα κρινε εσυ τι ειναι το καλυτερο (σκεψου καλα και δες τα πραγματα αντικειμενικα - δηλαδη βγαλε το μαρκετινγκ απ'την εξισωση).

Η αποψη μου για τα ΝταϊνέζΕ (ακουγεται το Ε για οσους δε το λετε) ειναι οτι προκειται για μετριο προς καλο εξοπλισμο με τιμη ανισορροπα υψηλη (εννοω που δε ταιριαζει στο επιπεδο ποιοτητας που παρεχεται).

Τα AStars τα εχω σε καλυτερη εκτιμηση γιατι ειναι πιο σωστα σε αποδοση τιμη (κατ'εμενα παντα).

Τωρα αν ο καθενας θελει να δινει παραπανω λεφτα για το ονομα και μονο, εγω παω πασο :ninja:

ΟΚ με το μαρκετινγκ και τις τσιμπιμενες (στην ελλαδα) τιμες, αλλα μην τα μηδενιζουμε και ολα!
Διαφωνω στο χαρακτηρισμο σου "μετριο προς καλο"... αντιθετα πιστευω οτι μιλαμε για ΚΟΡΥΦΑΙΑΣ ποιοτητας εξοπλισμο!

Ανεξαρτητα απο τιμες (οι οποιες ειναι σχετικες, μιας και οι αγορες μεσω ιντερνετ ειναι πολυ συμφερουσες σε σχεση με τα καταστηματα στο ελλαδισταν), ποια εταιρια κατα τη γνωμη σου εχει μπουφαν καλυτερης ποιοτητας απο τα dainesE?

SVX
13/09/2009, 20:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
ΟΚ με το μαρκετινγκ και τις τσιμπιμενες (στην ελλαδα) τιμες, αλλα μην τα μηδενιζουμε και ολα!
Διαφωνω στο χαρακτηρισμο σου "μετριο προς καλο"... αντιθετα πιστευω οτι μιλαμε για ΚΟΡΥΦΑΙΑΣ ποιοτητας εξοπλισμο!

Ανεξαρτητα απο τιμες (οι οποιες ειναι σχετικες, μιας και οι αγορες μεσω ιντερνετ ειναι πολυ συμφερουσες σε σχεση με τα καταστηματα στο ελλαδισταν), ποια εταιρια κατα τη γνωμη σου εχει μπουφαν καλυτερης ποιοτητας απο τα dainesE?


εσυ φιλαρακι ΠΟΣΕΣ εταιρειες δοκιμασες ΠΡΙΝ καταληξεις στην καλυτερη ? :rolleyes:


...με το συμπαθειο ε... αν και δε μου πεφτει λογος...να με συγχωρας δηλαδη....

ledz
13/09/2009, 20:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
ποια εταιρια κατα τη γνωμη σου εχει μπουφαν καλυτερης ποιοτητας απο τα dainesE?

Προσωπικη μου γνωμη παντα (και θα μιλησω για δερματινα ειδη αποκλειστικα):

Αlpine Stars: Πολυ καλη αποδοση/τιμη. Αρκετα μεγαλη γκαμα. Σχετικα καλη ποιοτητα κατασκευης.

Dainese: Πολυ κομψα - ιταλικα γαρ. Πανακριβα δε. Επισης μεγαλη ποικιλια. Απαραδεκτα φερμουαρ. Οταν δοκιμασα ενα χειμωνιατικο καθε φορα που το εβγαζα εβγαινε και η φοδρα μαζι (600ε)

Richa: Φοβερο δερμα, μικρη γκαμα, εχω ακουσει για ραφες να σκιζονται

Colori: Το δερμα φαινεται ψευτικο - αντιθετως οι κορντουρες της μου φαινονται κομπλε, υποπτη νοοτροπια επισκευης (δε ξερω αν ισχυει ακομα η τσαμπα επισκευη αλλα και να ισχυε δε θα ρισκαρα)

Spidi: Για μενα εχουν τα καλυτερα απ'ολους τους τομεις - γκαμα, ποιοτητα δερματος/κατασκευης πολυ καλη προς αψογη, λιγο τσιμπημενη τιμη βεβαια. Αν αντεξουν το μπουφαν και η ολοσωμη οσο εχουν αντεξει τα γαντια που'χω παρει εδω και 4 χρονια θα ειμαι παραπανω απο ευχαριστημενος.

και για τα rev'it εχω ακουσει καλα λογια αλλα δεν εχω δει απο κοντα.

αυτα για την ωρα δε μου'ρχεται κατι αλλο

Τελος να προσθεσω οτι ειμαι της νοοτροπιας "εκαστος στο ειδος του", γι'αυτο και κοιταω οσο μπορω να εχω εξοπλισμο απο τους καλυτερους στο ειδος τους: Μποτες Sidi (γιατι απο μποτες αποκλειστικα ξεκινησε η sidi), γαντια Spidi (για τον ιδιο λογο), μπουφαν και στολη επισης λογω πολυ καλης εμπειριας απο την εταιρια γενικοτερα. Κρανος το καλυτερο που μου καθεται στο κεφαλι ειναι το Corsair αλλα δε βρισκω σε χρωματισμο που να μ'αρεσει... :dizzy:

McTalas
14/09/2009, 01:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
ειναι το Corsair αλλα δε βρισκω σε χρωματισμο που να μ'αρεσει... :dizzy:
Αστα να πανε ρε φιλε ατυη η αραι να μην βγαζει σχεδια δεν μπορω να το καταλαβω !!!!!!!

κατι τετοιες στιγμες ειναι που ζηλευω την icon/shoei kai τις υπολοιπες εταιρειες!!!

TheFace
14/09/2009, 21:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
εσυ φιλαρακι ΠΟΣΕΣ εταιρειες δοκιμασες ΠΡΙΝ καταληξεις στην καλυτερη ? :rolleyes:


...με το συμπαθειο ε... αν και δε μου πεφτει λογος...να με συγχωρας δηλαδη....

Tις γνωστες... clover, bering, colori και astars!
... α και το καλοκαιρινο της revit, το οποιο δεν ειχε καμια σχεση με το παναλαφρο zentex της dainese!

Εσυ?

TheFace
14/09/2009, 21:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ledz
[

Τελος να προσθεσω οτι ειμαι της νοοτροπιας "εκαστος στο ειδος του", γι'αυτο και κοιταω οσο μπορω να εχω εξοπλισμο απο τους καλυτερους στο ειδος τους: Μποτες Sidi (γιατι απο μποτες αποκλειστικα ξεκινησε η sidi), γαντια Spidi (για τον ιδιο λογο), μπουφαν και στολη επισης λογω πολυ καλης εμπειριας απο την εταιρια γενικοτερα. Κρανος το καλυτερο που μου καθεται στο κεφαλι ειναι το Corsair αλλα δε βρισκω σε χρωματισμο που να μ'αρεσει... :dizzy: [/B]

Ωραιος!!!:beer:

Οταν προκειται για την ασφαλεια μας, δεν χωρανε τσιγγουνιες!
Αφου λοιπον εισαι αυτης τηε φιλοσοφιας, κατ' εμε τα dainese και τα astars ειναι κορυφαια στον τομεα της ενδυσης!
Αναμεσα στα 2 παρε οτι σου αρεσει περισσοτερο εμφανισιακα και πανω απ' ολα οτι νιωθεις να καθεται καλυτερα πανω σου! :wave2:

ΥΓ. Αν και το εχω ξανακουσει (και απο εδω μεσα) το θεμα των dainese με τα φερμουαρ, εγω εχω 3 (το ενα μαλιστα πανω απο 5 χρονια!) και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα!

sea_dweller
15/09/2009, 17:39
File moy otan perneis mia mhxanh koita panw ap ola thn asfaleia soy kathos oi ellhnes odhgoi einai ligo oti na nai!!!! Eimai ths apopshs pws oti plhrwneis perneis.... S eyxaristw gia tis plhrofories soy.

:beer: