PDA

View Full Version : stouka kai asfalia



gkwsto
11/09/2009, 21:56
Συνοδηποροι χαιρεται!
Πριν 5 μερες ενας κυριος στα 65 με ενα σαντα φε θεωρησε σωστο να απαντησει το κινητο του καθως ηταν σταματημενος σε στενο με στοπ και συνεπως να ξεκινησει σαν υπνοτισμενος λιγο πριν περασω εγω με συνεπεια να πεσω και να γινουμε τουρτα!
Εν παση περιπτωση ολο το μπροστα του μηχανακιου μου εγινε ολη χαλια μαζι με καποια μερη απο τη δεξια πλευρα οπου και επεσα..
Δευτερα ερχεται ο πραγματογνωμονας και η εξατμηση μου γρατζουνιστικε αλλα οχι κατι αλλο μπορω να ζητησω να μου την αλλαξουν η οχι αφου λειτουργει?Να ξερω τη να διεκδικησω γιατι οι ασφαλιστικες μονο να τα παιρνουν ξερουν αν ειναι να δωσουν ψηριζουν τον ελεφαντα!
Επισεις μπορω να ζητησω αλλο μεχρι να φτιαχτει γτ θελει αλλη μια βδομαδα και ηδη εχω πηξει στα μ.μ.μ. χωρις να φταιω κιολας!
ευχαριστω

MikeG
11/09/2009, 21:58
Καλά ξεμπερδέματα....


& βέβαια μπορείς να ζητήσεις αλλαγή. Να το απαιτήσεις, σε οτιδήποτε έχει ακόμα και τη πιο μικρή γρατζουνιά. Είναι υποχρεωμένοι να κάνουν τη μοτοσυκλέτα σου, όπως ήταν πριν.

Επίσης μπορείς να ζητήσεις χρήματα, για τις μεταφορές σου, όλο αυτό το διάστημα που δεν έχεις τη μοτοσυκλέτα σου.

gkwsto
11/09/2009, 22:24
σε ευχαριστω φιλε! αληθεια? πολη χαιρομαι με τα λεγομενα σου γτ εγω αυτα τα λεφτα θα τα εχανα οταν θα παω να το πουλησω με γρατζουνισμενη εξατμιση! οσο για τα μεταφορικα θα κανω κουβεντα αλλα δε θα επιμεινω γτ μετα και αυτα που μου ειπε ο υπετιος οτι του ειπε η ασφαλιστικη του ειναι ικανοι να μου κανουν δικαστιριο που πεσα πανω του!εντομεταξυ ειναι και καινουριο 4 μηνες το χω!

McTalas
11/09/2009, 23:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από gkwsto
σε ευχαριστω φιλε! αληθεια? πολη χαιρομαι με τα λεγομενα σου γτ εγω αυτα τα λεφτα θα τα εχανα οταν θα παω να το πουλησω με γρατζουνισμενη εξατμιση! οσο για τα μεταφορικα θα κανω κουβεντα αλλα δε θα επιμεινω γτ μετα και αυτα που μου ειπε ο υπετιος οτι του ειπε η ασφαλιστικη του ειναι ικανοι να μου κανουν δικαστιριο που πεσα πανω του!εντομεταξυ ειναι και καινουριο 4 μηνες το χω!
καταρχην στο ραντεβου με τον πραγματογνωμονα θα εισαι και εσυ παρον!!!!

και θα ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να σου αλλαξει οτιδηποτε εχει εστω και μια γρατζουνια !!

ετσι εκανα εγω και μου το εκαναν δις.