PDA

View Full Version : Άλλη μια κακοποίηση ζώου..



Σελίδες : [1] 2 3

makis206
14/09/2009, 15:41
"Ο κ.Γιάννης Ματζικος καμαρώνει για το κατόρθωμα του στο video που ο ίδιος ανέβασε στο προφίλ του στο facebook. Στο video, κάνοντας μια επίδειξη αντρισμού (όπως πιστεύει ο ίδιος) ενώ εμείς θα λέγαμε μια επίδειξη των ψυχολογικών προβλημάτων του και του συνδρόμου κατωτερότητας που κάποιος του δημιούργησε, δελεάζει ένα πεινασμένο γατάκι το οποίο μπροστά στο φαγητό που του προσφέρει παραμερίζει το δικαιολογημένο φόβο που νιώθει ενστικτωδώς και πλησιάζει το μαύρο πρόβατο του Ελληνικού στρατού.

Ρωτώντας τον άνανδρο επίσης συνεργό του που βιντεοσκοπεί τη σκηνή, ρωτά ‘’τραβάς?’’ για να βεβαιωθεί ότι η κακοποίηση ζώου που διαπράττει το επόμενο δευτερόλεπτο καταγράφεται. Δυστυχώς για αυτόν, το όνομα του και το video έχουν προωθηθεί ήδη με επίσημο έγγραφο στο ΓΕΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ ΣΤΡΑΤΟΥ (ΓΕΣ) του κράτους μας.
Καμαρώστε τον φαντάρο και τους ομοίους του που χαζογελάνε αφού ο κ.Ματζικος κλώτσησε ένα απροστάτευτο πλάσμα,που το μόνο που ήθελε ήταν λίγο φαγητό.

Ενημερώνουμε τον κόσμο ότι φαινόμενα κακοποίησης ζώων για…πλάκα στα στρατόπεδα είναι πολύ συχνά φαινόμενα. Γίνονται πολλές φορές μέχρι και αντικείμενο σκοποβολής, ενώ δεν είναι λίγες οι φορές που έχουν διαταχθεί από ανωτέρους οι …φόλες για εξόντωση θηλυκών σκυλιών και των κουταβιών τους."


Το βάζω εδώ για να το δούνε όλοι, καμαρώστε έναν λεβέντη (http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=594:2009-09-11-20-19-22&catid=35:news&Itemid=67)...:yuck:

vangelis 64
14/09/2009, 15:46
Αει στο διάολο μουν@πανο:yuck:

ggs
14/09/2009, 15:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Αει στο διάολο μουν@πανο:yuck:

και λιγα λες .....:mad:

Εχετλαίος
14/09/2009, 15:56
Τραυματική παιδική ηλικία, μικρή τσουτσούνα, πισωγλεντισμός και άδεια εγγεφαλική κοιλότητα και voila ο υπαίτιος!
Να πάθεις τα ίδια τσόγλανε και να σου βγουν απ το κλωτσίδι τα μικροσκοπικά σου @@ απ το στόμα! :mad:

gat0s
14/09/2009, 16:00
Να σε πεταξουν απο οποια δουλεια και να πας ρε μουνοπανο και να πεινασεις οπως το ζωακι.
Να παθεις τα ιδια γαμη...ενε

Dennis-
14/09/2009, 16:01
Nα φάει 10 ΕΣΣΟ να γουστάρει :yuck:


σταδιαλα

fournas
14/09/2009, 16:07
και ειναι το μαλ@κισμενο στην κυπρο.....ΕΛ.ΔΥ.Κ

:yuck: :yuck:

(στο στρατοπεδο αυτο υπηρετησα)

el_hymador
14/09/2009, 16:09
Μην ειστε σκληροι με τετοιους ανθρωπους...η μεγαλυτερη τιμωρια τους ειναι το οτι εχουν επιγνωση της υπαρξης τους...για 10 ΕΣΣΟ δεν ξερω να θα πρεπει να φαει, αλλα μια σειρα συνεδριων με ψυχιατρους πρεπει να τη περασει...

tai
14/09/2009, 16:21
:yuck:
:mad: :mad: :mad:
να τον ειχα για 3 λεπτα μονο

menos
14/09/2009, 16:22
Οπως ειπε και ο Εχετλαιος...
Αμα εχει μικρο τσουτσουνι ο ανθρωπος....:a9:

alex14
14/09/2009, 16:34
Στο διαολο χτικιαρη :mad:

evvou
14/09/2009, 16:52
ο οποιος εχει γραψει μια απολογια (κατεβατο) στη σελιδα του στο facebook :rolleyes:

νομιζω ομως πως μετα απο τα καριολικια που ακουσε μαλλον εκλεισε το account :rolleyes:

konsttanttinos
14/09/2009, 17:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από tai
:yuck:
:mad: :mad: :mad:
να τον ειχα για 3 λεπτα μονο

Προφανως ειχε και στο παρελθον 3λεπτα με γνώστες, και καταλαβε οτι μονο με γατακια μπορει να τα βαλει.
Του ευχομαι να επιχειρησει το ιδιο σε ενα pitbull.
:a14: :a14:

guzzistas
14/09/2009, 17:29
άι σιχτίρ πια!!!!!!!!!!!! όλοι οι μικροτσούτσουνοι.....

gasto
14/09/2009, 17:46
σκατα στο ταφο του...............

filipp0s
14/09/2009, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64
Αει στο διάολο μουν@πανο:yuck:

+1 και χωρίς να δω το βιντεο :mad:

menos
14/09/2009, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
ο οποιος εχει γραψει μια απολογια (κατεβατο) στη σελιδα του στο facebook :rolleyes:

νομιζω ομως πως μετα απο τα καριολικια που ακουσε μαλλον εκλεισε το account :rolleyes:

Υπαρχει καποιο λινκ?

Lazio
14/09/2009, 19:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
"Ο κ.Γιάννης Ματζικος καμαρώνει για το κατόρθωμα του στο video που ο ίδιος ανέβασε στο προφίλ του στο facebook. Στο video, κάνοντας μια επίδειξη αντρισμού (όπως πιστεύει ο ίδιος) ενώ εμείς θα λέγαμε μια επίδειξη των ψυχολογικών προβλημάτων του και του συνδρόμου κατωτερότητας που κάποιος του δημιούργησε, δελεάζει ένα πεινασμένο γατάκι το οποίο μπροστά στο φαγητό που του προσφέρει παραμερίζει το δικαιολογημένο φόβο που νιώθει ενστικτωδώς και πλησιάζει το μαύρο πρόβατο του Ελληνικού στρατού.

Ρωτώντας τον άνανδρο επίσης συνεργό του που βιντεοσκοπεί τη σκηνή, ρωτά ‘’τραβάς?’’ για να βεβαιωθεί ότι η κακοποίηση ζώου που διαπράττει το επόμενο δευτερόλεπτο καταγράφεται. Δυστυχώς για αυτόν, το όνομα του και το video έχουν προωθηθεί ήδη με επίσημο έγγραφο στο ΓΕΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ ΣΤΡΑΤΟΥ (ΓΕΣ) του κράτους μας.
Καμαρώστε τον φαντάρο και τους ομοίους του που χαζογελάνε αφού ο κ.Ματζικος κλώτσησε ένα απροστάτευτο πλάσμα,που το μόνο που ήθελε ήταν λίγο φαγητό.

Ενημερώνουμε τον κόσμο ότι φαινόμενα κακοποίησης ζώων για…πλάκα στα στρατόπεδα είναι πολύ συχνά φαινόμενα. Γίνονται πολλές φορές μέχρι και αντικείμενο σκοποβολής, ενώ δεν είναι λίγες οι φορές που έχουν διαταχθεί από ανωτέρους οι …φόλες για εξόντωση θηλυκών σκυλιών και των κουταβιών τους."


Το βάζω εδώ για να το δούνε όλοι, καμαρώστε έναν λεβέντη (http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=594:2009-09-11-20-19-22&catid=35:news&Itemid=67)...:yuck:





Αρρωστο κομπλεξικικο ανθρωπακι..........

blueangel
14/09/2009, 19:50
ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΠΟΔΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΛΕΓΟΝΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ:evil: :evil: :evil: ΜΑΓΚΑΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΤΑΙ ΤΟΝ ΑΝΔΡΙΣΜΟ ΤΟΥ:a04:

epp1640
14/09/2009, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Τραυματική παιδική ηλικία, μικρή τσουτσούνα, πισωγλεντισμός και άδεια εγγεφαλική κοιλότητα και voila ο υπαίτιος!
Να πάθεις τα ίδια τσόγλανε και να σου βγουν απ το κλωτσίδι τα μικροσκοπικά σου @@ απ το στόμα! :mad:

+1.. δεν άντεξα καν να δω το video.. .. :sad: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck: :yuck:

Ktm.Prestige
14/09/2009, 22:40
Καλά και οι υπόλοιποι καραγκιόζηδες που βλέπουν το φανταστικό αυτό κατόρθωμα του πανηλίθιου δεν πάνε πίσω!!Τα ίδια και χειρότεροι είναι αλλιώς κάποιος θα αντιδρούσε στο βίντεο.
Low Level άνθρωποι!!!!
:mad:

evvou
15/09/2009, 08:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Υπαρχει καποιο λινκ?

τον ειχα εντοπισει με search στο facebook αλλα δεν τον βγαζει πια στα αποτελεσματα αναζητησης....
η εγινε κρυφη ο δειλος η το κλεισε

παντως η απολογια του ηταν του τυπου "το νεαρο της ηλικιας μου μπλα μπλα μπλα...καταπιεση στο στρατο μπλα μπλα μπλα, η βλακεια της στιγμης που πρεπει να κανεις καφρικιλια για να μη σε λενε φλωρο μπλα μπλα μπλα..." :rolleyes:

:a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31: :a31:

makis206
15/09/2009, 09:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από zanDark
παντως η απολογια του ηταν του τυπου "το νεαρο της ηλικιας μου μπλα μπλα μπλα...καταπιεση στο στρατο μπλα μπλα μπλα, η βλακεια της στιγμης που πρεπει να κανεις καφρικιλια για να μη σε λενε φλωρο μπλα μπλα μπλα..." :rolleyes:
:a31:

Ειλικρινά πολλά μπορώ να καταλάβω, αυτά τα "έτσι για τη μαγκιά" εξάλλου συμβαίνουν και μεταξύ ανθρώπων, κάποια βέβαια τα πέρνουμε στον χαβαλέ και κάποια άλλα συγχωρούνται. Υπάρχουν όμως και τα άλλα, τα ασυγχώρητα. Κι όταν πρόκειται για ένα απροστάτευτο ζώο που ούτε καν συγχώρεση δεν μπορείς ζητήσεις απ'το ίδιο.. ας φρόντιζες να μην χρειαζόταν καν να απολογηθείς κι ας σε κρίνει αυτός που αποφασίζει για σένα.

Για μένα όμως θα είσαι ένα τίποτα κι ας κάτσω ν'ακούσω κάθε σου δικαιολογία :yuck:

Kazolinos
15/09/2009, 09:56
Εχει γεμισει ο τοπος κουραδομαγκες......


παντου.....

Ευχαριστως τον "φιλοξενουσα" για 10' στην ...αγκαλια μου....

μετα θα ετρεχε στην μαμακα του για συμπόνια....

:yuck:

makis206
15/09/2009, 10:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kazolinos
μετα θα ετρεχε στην μαμακα του για συμπόνια....
:yuck:

Μ'αυτά τα φτερά που επιδεικνύει κιόλας; Πετώντας θα πήγαινε..:lol:

mikros boudas
15/09/2009, 10:20
για τον αλλο στην κρητη που εκοβε αυτα απο πιτ μπουλ με ψαλιδι αγροτικο ακουσατε?

makis206
15/09/2009, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
για τον αλλο στην κρητη που εκοβε αυτα απο πιτ μπουλ με ψαλιδι αγροτικο ακουσατε?

Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει κάτι μέχρι στιγμής, το ότι υπάρχουν καθημερινά φαινόμενα κακοποίησης ζώων που η κοινή γνώμη δεν έχει την παραμικρή ιδέα γι'αυτά είναι δεδομένο.. δυστυχώς.. ανάμεσά μας κυκλοφορούν πολλά "ανθρωπάκια" κι ο νους των υπολοίπων δεν φαντάζεται καν τι κρύβεται από πίσω.. δυστυχώς :sad:

mikros boudas
15/09/2009, 10:28
http://www.adespoto.gr/
στην πρωτη σελιδα....ο τυπος την εχει ασχημα...

latris mixanis
15/09/2009, 10:39
:uplate: :eyepop: :yuck:

Δε θέλω να το ανοίξω το στόμα μου δε θέλω ......

Ται να πέσει στα χέρια σου :evil:

Εχετλαίος
15/09/2009, 10:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
http://www.adespoto.gr/
στην πρωτη σελιδα....ο τυπος την εχει ασχημα...

και
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=62709&cid=4

Τι άλλο ρε! ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΑΛΛΟ!
Μο*νόπανο, μου γάμησες το στομάχι! Ρε πουσταριό δε θα σε πετύχω κάπου;

el_hymador
15/09/2009, 11:08
Καλα ηταν που ηταν ο αλλος που κλωτσουσε τις γατες...αλλα αυτος εδω μαγκες ειναι για ψυχιατρειο και δεν κανω καθολου πλακα, ειναι 110% σιγουρο οτι πρεπει να μπει μεσα!!!

Για να εμφανιζεις τετοια συμπεριφορα σε ανυπερασπιστα πλασματα εισαι ψυχικα διαταραγμενος και επικινδυνος!!! Ακομα και αν δεν συγκινει τους αρμοδιους η κακοποιηση ενος ζωου ας τους πει καποιος ειδικος οτι αυριο-μεθαυριο μπορει να στραφει εναντιον ανθρωπου!

Δεν κανει τιποτα οι αστεια νομοθεσια σε αυτες τις περιπτωσεις...ενα τσουχτερο προστιμο η 3 μηνες εξαγορασιμης φυλακισης δεν εχουν κανενα αποτελεσμνα...ισα-ισα που μετα ο ψυχοπαθης μπορει να εναντιωθει ακομη περισσοτερο προς τα ζωα (και τους ανθρωπους)


Μεσα στο ΨΧ με συνοπτικες διαδικασιες!

Sabre
15/09/2009, 11:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
και
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=62709&cid=4

Τι άλλο ρε! ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΑΛΛΟ!
Μο*νόπανο, μου γάμησες το στομάχι! Ρε πουσταριό δε θα σε πετύχω κάπου;


Δέν έχω λόγια για το κάθαρμα.

:sad:

Πραγματικά λυπάμαι που αναπνέω και τον ίδιο αέρα με αυτά τα καρκινώματα.Ελπίζω να γίνει μήνυση απο κάποια οργάνωση προστασίας ζώων.

Κάπου γράφτηκαν οι λέξεις "άνθρωπος"-"ανθρωπάκια".:nono: ούτε κατά διάνοια.

Εκτρώματα καλύτερα.

:sad:

Εχετλαίος
15/09/2009, 11:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Μεσα στο ΨΧ με συνοπτικες διαδικασιες!

Ακόμα και αν τον κλείσουνε στο ψυχιατρείο Χανίων (που φιλοξενείται μέσα στο κανονικό νοσοκομείο Χανίων!!!) θα είναι έξω κάθε ΣΚ καθότι το ΣΚ τους αμολάνε γιατί δeν υπάρχει προσωπικό να τους περιθάλπει.
Πως; Εκπλήσεστε;
:yuck: :mad:

Gandalf dr685sm
15/09/2009, 11:17
και όμως η καλύτερη τιμωρία για αυτούς είναι είτε να τους κάνεις οτι έκαναν στα θύματα τους ή να τους αφήσουν να τους περιποιηθούν τα ίδια τα τετράποδα σε μια αρένα...

Είναι το μόνο σημείο που θεωρώ οτι το οφθαλμός αντί οφθαλμού είναι οτι καλύτερο σαν τιμωρία.

Ktm.Prestige
15/09/2009, 11:19
Καμιά φορά ντρέπομαι πολύ που είμαι Κρητικός!!!!
Κάτι τέτοια προβληματικά παιδιά με άδειο κεφάλι έχουμε και ντροπιάζουν την ιστορία της Κρήτης.
Γεμίσαμε "νταήδες" και "καπετάνιους" το έτος 2009!!!!!Φιγουράρουν σχεδόν πάντα με καμάρι με το όπλο και με τα κατορθώματα τους!
Βρε ούστ απο εδώ!!!!!!

Kazolinos
15/09/2009, 11:21
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=62709&cid=4


ο Γιάννης Καντίρος ειναι μια βρωμοπ@υστ@ του κερατα
και εαν τον πετυχω καπου...θα παρακαλει να ειχε γεννηθει τραβεστι!!!:mad:

Εχετλαίος
15/09/2009, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kazolinos
[Bο Γιάννης Καντίρος ειναι μια βρωμοπ@υστ@ του κερατα]

Υποψιάζομαι ότι Καντίρος είναι το παρατσούκλι (πχ. Παπαδάκης = Παπάδος, Αλυγιζάκης=Αλυγίζος κτλ) και Καντηράκης το πραγματικό επίθετο.
Υπάρχουν μόνο 2 στον κατάλογο του ΟΤΕ και ο ένας ονομάζεται Ιωάννης.
Α που θέλει...

makis206
15/09/2009, 12:16
Σίγουρα οι περισσότεροι βλέποντας τις θλιβερές αυτές εικόνες κάνουμε τις εκρήξεις μας, άλλοι βρίζοντας, άλλοι ρίχνοντας κατάρες και άλλοι ευχές να πέσουν στα χέρια τους οι άκαρδοι για τους περισσότερους από εμάς άνθρωποι..

Χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω.. οι εν'λόγω άνθρωποι χρειάζονται ψυχολογική φροντίδα και όχι τιμωρία, πρέπει να δουν εικόνες, να μάθουν πράγματα.. όταν μεγαλώνοντας οι εικόνες που παίρνεις από την καθημερινότητά σου είναι άσχημες, τότε δεν μπορείς παρά να φέρεσαι άσχημα και στον υπόλοιπο κόσμο γύρω σου. Αν δεν σου δώσουν την αντίληψη δεν θα μάθεις και να αντιλαμβάνεσαι. Τι να αντιληφθείς όμως; Και ποια είναι η πραγματική "ασχήμια"; Αυτή που βλέπουμε ή αυτή που μας έκανε ο μοντέρνος κόσμος δίπλα μας να δούμε;
Αν δεν υπήρχε η εξέλιξη μπορεί να σκοτώναμε τα σκυλιά και να τα τρώγαμε κιόλας.. αλλά και κάθε ζώο που υπάρχει δίπλα μας και που σαν μοντέρνος κόσμος πια, οι μισοί από εμάς το βάζουμε δίπλα μας με τη λέξη "συνύπαρξη".. και παρ'όλα αυτά σκοτώνουμε τον λύκο, την αρκούδα, τον σκορπιό, την κατσαρίδα..

Προσωπικά δεν σκοτώνω ούτε μυρμήγκι εκτός κι αν ένα άτυχο βρεθεί κάτω απ'τα πόδια μου, έδωσα 25 ευρώ σε φάρμακο για να σώσω ένα ψαράκι που κόστισε μόλις 2. Εκείνη τη μέρα μάλιστα προτίμησα να μην έχω τσιγάρο να καπνίσω για να το πάρω εκείνο το φάρμακο. Αυτός είμαι εγώ γιατί έτσι έμαθα, έτσι αισθάνθηκα, αυτά είδα. Κάθε μέρα της ζωής μου σχεδόν, υπήρχε κι ένα σκυλί στο σπίτι σαν μέλος της οικογένειας, ούτε σαν φύλακας αλλά ούτε και σαν είδος για πειραματισμούς και βασανιστήρια.

Σ'αυτά τα παιδιά ποιος τα έδειξε όλα αυτά; Η τηλεόραση; Το ίντερνετ; Οι γονείς μήπως; Ο περίγυρος; Το κράτος; Το σχολείο; Άλλα είδαν, αλλιώς πράττουν. Έτσι έχει το πράγμα..

george72
15/09/2009, 12:24
λυπηρο....

εδω τα στοιχεια του "μικρου φιλοζωου" οπως δημοσιευονται στο adespoto.gr




Για όσους ενδιαφέρονται τα στοιχεία όπως τα έχει δημοσιεύσει στην αγγελία του είναι:
ΚΑΝΤΙΡΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ,6984374145,e-mail destroyer--36@hotmail.com

Sabre
15/09/2009, 12:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Σίγουρα οι περισσότεροι βλέποντας τις θλιβερές αυτές εικόνες κάνουμε τις εκρήξεις μας, άλλοι βρίζοντας, άλλοι ρίχνοντας κατάρες και άλλοι ευχές να πέσουν στα χέρια τους οι άκαρδοι για τους περισσότερους από εμάς άνθρωποι..

Χωρίς να θέλω να τους δικαιολογήσω.. οι εν'λόγω άνθρωποι χρειάζονται ψυχολογική φροντίδα και όχι τιμωρία, πρέπει να δουν εικόνες, να μάθουν πράγματα.. όταν μεγαλώνοντας οι εικόνες που παίρνεις από την καθημερινότητά σου είναι άσχημες, τότε δεν μπορείς παρά να φέρεσαι άσχημα και στον υπόλοιπο κόσμο γύρω σου. Αν δεν σου δώσουν την αντίληψη δεν θα μάθεις και να αντιλαμβάνεσαι. Τι να αντιληφθείς όμως; Και ποια είναι η πραγματική "ασχήμια"; Αυτή που βλέπουμε ή αυτή που μας έκανε ο μοντέρνος κόσμος δίπλα μας να δούμε;
Αν δεν υπήρχε η εξέλιξη μπορεί να σκοτώναμε τα σκυλιά και να τα τρώγαμε κιόλας.. αλλά και κάθε ζώο που υπάρχει δίπλα μας και που σαν μοντέρνος κόσμος πια, οι μισοί από εμάς το βάζουμε δίπλα μας με τη λέξη "συνύπαρξη".. και παρ'όλα αυτά σκοτώνουμε τον λύκο, την αρκούδα, τον σκορπιό, την κατσαρίδα..

Προσωπικά δεν σκοτώνω ούτε μυρμήγκι εκτός κι αν ένα άτυχο βρεθεί κάτω απ'τα πόδια μου, έδωσα 25 ευρώ σε φάρμακο για να σώσω ένα ψαράκι που κόστισε μόλις 2. Εκείνη τη μέρα μάλιστα προτίμησα να μην έχω τσιγάρο να καπνίσω για να το πάρω εκείνο το φάρμακο. Αυτός είμαι εγώ γιατί έτσι έμαθα, έτσι αισθάνθηκα, αυτά είδα. Κάθε μέρα της ζωής μου σχεδόν, υπήρχε κι ένα σκυλί στο σπίτι σαν μέλος της οικογένειας, ούτε σαν φύλακας αλλά ούτε και σαν είδος για πειραματισμούς και βασανιστήρια.

Σ'αυτά τα παιδιά ποιος τα έδειξε όλα αυτά; Η τηλεόραση; Το ίντερνετ; Οι γονείς μήπως; Ο περίγυρος; Το κράτος; Το σχολείο; Άλλα είδαν, αλλιώς πράττουν. Έτσι έχει το πράγμα..

+++ και μπύρες κλπ κλπ....

Γιατί όμως ένας "άνθρωπος" να κόβει άνευ αναισθησίας με ψαλίδι τα αυτιά απο το ανήμπορο ζώο και μετά να το δείχνει και στον κόσμο όλο καμάρι δέν θα το καταλάβω.Μήπως γιατί μπορεί;
Φίλε αυτά μόνο στο Saw ΙΙ,ΙΙΙ γίνονται....

mikros boudas
15/09/2009, 12:35
παιδια εδω υπαρχει ψυχοπαθολογια.εχω δει κι εχω δει κακοποιησεις ζωων αλλα αυτο ξεφευγει.

Εχετλαίος
15/09/2009, 12:38
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
παιδια εδω υπαρχει ψυχοπαθολογια.εχω δει κι εχω δει κακοποιησεις ζωων αλλα αυτο ξεφευγει.

ναι, γιατί είναι και το κέρδος στη μέση! Αυτό με εξαγριώνει απίστευτα.

makis206
15/09/2009, 12:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Sabre
+++ και μπύρες κλπ κλπ....
Γιατί όμως ένας "άνθρωπος" να κόβει άνευ αναισθησίας με ψαλίδι τα αυτιά απο το ανήμπορο ζώο και μετά να το δείχνει και στον κόσμο όλο καμάρι δέν θα το καταλάβω.Μήπως γιατί μπορεί;
Φίλε αυτά μόνο στο Saw ΙΙ,ΙΙΙ γίνονται....

Οι εικόνες που λέγαμε; Αυτά που είδαμε και κατακρίνουμε γι'αυτόν τον άνθρωπο μάλλον μεταφράζονται σαν "αντρισμός"..

zephyr1
15/09/2009, 12:57
Πραγματικα αν κρινεις απ' την ευαισθησια μας στον λογο,θα επρεπε η χωρα μας να ειναι ο ιδανικος παραδεισος για τον καθε πολιτη.

Τωρα γιατι ειμαστε ενα τετοιο μπ@υρδελο ,ειναι αλλο θεμα.Μαλλον οι υποκρισια μας αρκειτε στην αγανακτηση και στο μπλα-μπλα μεσα απο φορουμ και συζητησεις.

Πιτσιρικας επαιζε κανενας με φυσοκαλαμο?:look:

Α ρε Αθανατη μαζα.:rotflmao: κρεμαστε τον-κρεμαστε τον.

project.breeze
15/09/2009, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Πραγματικα αν κρινεις απ' την ευαισθησια μας στον λογο,θα επρεπε η χωρα μας να ειναι ο ιδανικος παραδεισος για τον καθε πολιτη.

Τωρα γιατι ειμαστε ενα τετοιο μπ@υρδελο ,ειναι αλλο θεμα.Μαλλον οι υποκρισια μας αρκειτε στην αγανακτηση και στο μπλα-μπλα μεσα απο φορουμ και συζητησεις.

Πιτσιρικας επαιζε κανενας με φυσοκαλαμο?:look:

Α ρε Αθανατη μαζα.:rotflmao: κρεμαστε τον-κρεμαστε τον.



Πιτσιρικάς έπαιζα με φυσοκάλαμο εγώ,τί σημαίνει αυτό;

zephyr1
15/09/2009, 13:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Πιτσιρικάς έπαιζα με φυσοκάλαμο εγώ,τί σημαίνει αυτό;

Τι χτυπαγες με το φυσοκαλαμο?Κινγκ πονγκ?:rotflmao:

project.breeze
15/09/2009, 13:15
Πάντως όχι ζωάκια αν το πας εκεί το ζήτημα,μεταξύ μας χτυπιόμασταν

zephyr1
15/09/2009, 13:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Πάντως όχι ζωάκια αν το πας εκεί το ζήτημα,μεταξύ μας χτυπιόμασταν


Μεταξυ σας?:eyepop:

Ανεβασε βιντεο τωρα.:mad:

project.breeze
15/09/2009, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Μεταξυ σας?:eyepop:

Ανεβασε βιντεο τωρα.:mad:



Βίντεο δεν έχω :rotflmao: :rotflmao: Βάζαμε αυτά τα πράσινα τα μπιλάκια που είχανε μερικα δέντρα και τα ριχναμε ο ένας στον άλλον...

p@nos
15/09/2009, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Πάντως όχι ζωάκια αν το πας εκεί το ζήτημα,μεταξύ μας χτυπιόμασταν


yparxoyn kai χειρωτερα...


εγω ειχα κανει HEADSHOT στον πατερα μου με αεροβολο μικρος...





:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bigcry:

zephyr1
15/09/2009, 13:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Βίντεο δεν έχω :rotflmao: :rotflmao: Βάζαμε αυτά τα πράσινα τα μπιλάκια που είχανε μερικα δέντρα και τα ριχναμε ο ένας στον άλλον...

Φαντασου να εμπαινε σε κανα ματι φιλου ,να σε γυριζαν βιντεο και μετα να λεγαν οτι θες ψυχολογικη παρακουλουθηση.:rotflmao:

Πιτσιρικας παιζαμε στοχους βελακια, το ενα βελακι ξεφυγε απ'τον στοχο και καρφωθηκε στο μπρατσο μου.:rotflmao: :wave2:

project.breeze
15/09/2009, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
Φαντασου να εμπαινε σε κανα ματι φιλου ,να σε γυριζαν βιντεο και μετα να λεγαν οτι θες ψυχολογικη παρακουλουθηση.:rotflmao:

Πιτσιρικας παιζαμε στοχους βελακια, το ενα βελακι ξεφυγε απ'τον στοχο και καρφωθηκε στο μπρατσο μου.:rotflmao: :wave2:



Πού μυαλό σε αυτή την ηλικία...:rotflmao:

KaTaNaS
15/09/2009, 13:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
το ενα βελακι ξεφυγε απ'τον στοχο και καρφωθηκε στο μπρατσο μου.:rotflmao: :wave2:


χαχαχχαχαχα εσυ κραταγες τον στοχο; :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

danaos75
15/09/2009, 13:46
Βάζαμε αυτά τα πράσινα τα μπιλάκια που είχανε μερικα δέντρα και τα ριχναμε ο ένας στον άλλον.

:lol: :lol: :lol:
Αυτά τα λέγαμε μπιρμπιλονια εμεις και καμιά φορά τα ζώα περναγαμε καρφιτσες απο
μέσα, λίγο ώστε η μύτη τους ίσα να περνάει απο την αλλη μεριά και παίζαμε
πόλεμο, αν σε χτύπαγε για λίγο κρεμότανε απο πάνω σου και πόναγε αρκετα

Καλα πως επιζήσαμε αυτή την ηλικία απορώ :hypnotize

project.breeze
15/09/2009, 13:54
Από αυτά επιζείς από αυτά που έκανα λίγο αργότερα όταν αγόρασα σφεντόνα με αυτήν την μαγκιά που κρατάει κόντρα στον πήχη,με λάστιχο που είχε μέσα πεπιεσμένο αέρα και αντί για πετραδάκια έβαζα μπίλιες από ρουλεμάν και γυάλινους βόλους και βαρούσα στους τοίχους των απέναντι πολυκατοικιών,πώς επέζησα εγώ και οι γείτονες;Μιλάμε οι μπίλιες σφύριζαν στον αέρα από την ταχύτητα:hypnotize

ggs
15/09/2009, 13:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Από αυτά επιζείς από αυτά που έκανα λίγο αργότερα όταν αγόρασα σφεντόνα με αυτήν την μαγκιά που κρατάει κόντρα στον πήχη,με λάστιχο που είχε μέσα πεπιεσμένο αέρα και αντί για πετραδάκια έβαζα μπίλιες από ρουλεμάν και γυάλινους βόλους και βαρούσα στους τοίχους των απέναντι πολυκατοικιών,πώς επέζησα εγώ και οι γείτονες;Μιλάμε οι μπίλιες σφύριζαν στον αέρα από την ταχύτητα:hypnotize

πες μου οτι την ειχες αγορασει και απο τον ΚΑΤΡΑΝΤΖΟ....:D

p@nos
15/09/2009, 13:58
να μην αναφερω κατι ποντικια που σκοτωνα στα 10μ με τουφεκι αεροβολο...

:smokin: :smokin: :smokin:

project.breeze
15/09/2009, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
πες μου οτι την ειχες αγορασει και απο τον ΚΑΤΡΑΝΤΖΟ....:D



Από το Woodland στη Λάρισα την είχα αγοράσει θυμάμαι 4.500 δραχμές πριν 15 χρόνια...Πολλά λεφτά...

Tpap
15/09/2009, 14:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
και
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=62709&cid=4

Τι άλλο ρε! ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΑΛΛΟ!
Μο*νόπανο, μου γάμησες το στομάχι! Ρε πουσταριό δε θα σε πετύχω κάπου;


:eyepop: :sick:

Κλαδευτήρι και τα δικά του αυτιά στο χέρι.




Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
:lol: :lol: :lol:
Αυτά τα λέγαμε μπιρμπιλονια εμεις....

;) σωστός...

Λεωνίδας
15/09/2009, 16:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από danaos75
:lol: :lol: :lol:
Αυτά τα λέγαμε μπιρμπιλονια εμεις εμείς στην Κρήτη ελίες :look:

CIRUS
15/09/2009, 17:27
δεν θα σχολιάσω την πράξη του πανίβλακα, δυστηχώς υπάρχουν πολλοί τέτοιοι και ο συγκεκριμένος τουλάχιστον θα τιμωρηθεί για την πράξη του (ελπίζω) ενώ οι περισσότεροι δεν τιμωρούνται ποτέ, αυτό πραγματικά που αδυνατώ να καταλάβω είναι γιατί κάποιος μπορεί να καταγράψει με κάμερα μια τέτοια πράξη και γιατί μπορεί να περηφανεύεται για αυτή βάζοντας την κάπου για να την δουν και άλλοι????? ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω, τι περίμενε να ακούσει και μπράβο:confused: :confused: :confused:

ermiss
15/09/2009, 17:33
To πρόβλημα δεν είναι που κλωτσάει την γάτα, το θέμα είναι ότι το γυρίζει σε βίντεο και το ανεβάζει κιόλας για να τον καμαρώσουμε.

project.breeze
15/09/2009, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
δεν θα σχολιάσω την πράξη του πανίβλακα, δυστηχώς υπάρχουν πολλοί τέτοιοι και ο συγκεκριμένος τουλάχιστον θα τιμωρηθεί για την πράξη του (ελπίζω) ενώ οι περισσότεροι δεν τιμωρούνται ποτέ, αυτό πραγματικά που αδυνατώ να καταλάβω είναι γιατί κάποιος μπορεί να καταγράψει με κάμερα μια τέτοια πράξη και γιατί μπορεί να περηφανεύεται για αυτή βάζοντας την κάπου για να την δουν και άλλοι????? ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω, τι περίμενε να ακούσει και μπράβο:confused: :confused: :confused:



Όχι CIRUS,εμείς είμαστε ηλίθιοι και δεν καταλαβαίνουμε ότι αυτό το βίντεο είναι ΜΑΓΚΙΑ.Πρέπει να έχεις πολλά κιλά @@ για να χτυπήσεις ένα αθώο πλάσμα που το μόνο που έκανε ήταν να σε πλησιάσει γιατί σε εμπιστεύτηκε ότι θα το ταϊσεις, γιατί τα ζώα δεν γνωρίζουν από πονηριά ούτε από κακία.Άστο διάολο συγχύστηκα πάλι με το μηδενικό

Noela
16/09/2009, 10:17
Αντί να το συζητάμε από το πληκτρολόγιο, ας δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για να μη μένουν τέτοιες πράξεις ατιμώρητες. 'Άνθρωποι" φέρονται βίαια σε ανυπεράσπιστα ζώα και μεθαύριο και σε ανθρώπους αν δε σας 'καίει' για τα ζώα.

"Φίλες και φίλοι ζωόφιλοι, το συμβάν με το κακοποιημένο pit bull του οποίου του έκοψε τα αυτιά νεαρός Κρητικός με ψαλίδι για τα πρόβατα μας έχει συγκλονίσει όλους.Οπως πολλά άλλα παρόμοια περιστατικά...Η ουσία όμως είναι να μην μένουμε άπραγοι,να μην μένουμε απλά συγκλονισμένοι.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΔΡΑΣΗ!

Με πρωτοβουλία εθελοντικής ομάδας (ΑΟΖ) στο Facebook,απ' όπου και ξεκίνησε η τραγωδία,προγραμματίστηκε ομαδική μήνυση στις 17 Σεπτεμβρίου 2009.Το μόνο που χρειαζόμαστε μαζί είναι η ταυτότητά μας!!!!Χρήσιμο βέβαια είναι να έχετε τυπωμένες τις φωτογραφίες που αποδεικνύουν την κακοποίηση του ζώου και μπορείτε να τις βρείτε εδώ.
ΕΛΑΤΕ όλοι απέναντι από την Πλατεία Κοτζιά,στις 7 το απόγευμα.Η μήνυση θα γίνει στο Α.Τ. Ομόνοιας (στις 8 το βράδυ) αλλά θεωρούμε χρήσιμη και οποιαδήποτε άλλη μήνυση στα Α.Τ. της περιοχής σας!

Σας παρακαλούμε θερμά όλους να μην μείνετε στα σχόλια μέσω πληκτρολογίου αλλά να καταδικάσετε έμπρακτα τον δράστη!


ΝΑ ΜΗΝ ΜΕΝΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΣ.





Σας ευχαριστούμε όλους,
η ομάδα του Adespoto.gr"

Για όσους είναι στην Αθήνα:


174095

Noela
16/09/2009, 10:17
και για όσους είναι εκτός Αθηνών


174096

elef
16/09/2009, 11:31
Μα καλα...δεν υπαρχει ενας εισαγγελεας να αναλαμβανει αυταπαγγελτα τετοιες υποθεσεις? Στο εξωτερικό υπάρχει η SPCA που εχει αρμοδιοτητα μεχρι και συλληψεις να κανει....εδω τι κανουμε αν εχουμε καποια κακοποιηση?

Εχετλαίος
16/09/2009, 11:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από elef
εδω τι κανουμε αν εχουμε καποια κακοποιηση?

Το κρύβουμε μη μας πούνε ρουφιάνους

mikros boudas
16/09/2009, 11:53
παιζει κατα καιρους μια εκπομπη η et3 απο την Αυστραλια.υπαρχει ειδικο σωμα με δυνατοτητα συλληψης το οποιο κανει περιοδικους ελεγχους και δεχεται καταγγελιες...στην Ελλαδα ομως,δεν παιρνουμε τηλ στην κανονικη αστυνομια μην και μας πουν ρουφιανους

george72
16/09/2009, 12:04
ΝΤΡΟΠΗ!!!

Oι εικόνες ήρθαν απο τον Φιλοζωικό σύλλογο Σητείας. Στις 5 Αυγούστου, μπαίνοντας στο λιμάνι της Σητείας, ένας σκύλος πνιγμένος, επιπλέει με την πέτρα δεμένη στον λαιμό του. Το άμοιρο ζώο θα πάλεψε αρκετή ώρα προσπαθώντας...

να μην πνιγεί και τελικά βρήκε τραγικό θάνατο.


Λίγο καιρό πριν, ο Φιλοζωικός σύλλογος Σητείας απελευθέρωσε 2 κουταβάκια που είχε κλείσει κάποιος σε ένα τσουβάλι και είχε αφήσει στον ήλιο σε ερημικό σημείο κοντά στον ποταμό Πισκοκέφαλο.

Δεν πάει καιρός από τότε που σοκαριστήκαμε όλοι από τις εικόνες των σκύλων που πέθαναν από αργό βασανιστικό θάνατο κρεμασμένοι κάτω από ένα δέντρο. Τι δεν πάει καλά με τους Κρητικούς;;;; Τι συλλογικά συμπλέγματα κουβαλάνε που τους κάνουν να βασανίζουν ανυπεράσπιστα ζώα; Γιατί επιμένουν να ντροπιάζουν τον τόπο τους και την Ελλάδα; Πότε θα ασχοληθεί το επίσημο κράτος με αυτές τις εικόνες ντροπής;;;"



http://troktiko.blogspot.com/2009/09/blog-post_2830.html



:sad: :sad:

makis206
16/09/2009, 12:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από george72
Πότε θα ασχοληθεί το επίσημο κράτος με αυτές τις εικόνες ντροπής;;;"

ΠΟΤΕ!


Τι άλλο πρέπει να γίνει δηλαδή για να το πάρουμε χαμπάρι; Το ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ ΚΡΑΤΟΣ δεν πρόκειται να ασχοληθεί ΠΟ-ΤΕ!
Η μόνη ελπίδα γι'αυτές τις ψυχές είναι οι φιλόζωοι, τέλος.:sad:

menos
16/09/2009, 22:57
Παρακαλούμε προσοχή στις φωτογραφίες,είναι πολύ σκληρές. Απομακρύνετε τα παιδιά από την οθόνη.

http://www.adespoto.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=596:-pit-bull-&catid=35:news&Itemid=67;
:sad: :sad: :sad:

Ειλικρινά δεν ξέρω τι θα έκανα του "μάγκα" αν τον ειχα μπροστα μου......:mad:

power hornet
17/09/2009, 13:21
καραγκιοζης να τον δεις και να αρχιζεις να τον κοπανας και οταν σου πει γιατι με χτυπας?θα του πεις ετσι,αντε παλιομαλακα καργιοζη αρε μαμιση ποθ θελουν οσοι χτυπανε τα ζωα

Ktm.Prestige
17/09/2009, 13:39
Εγω το είπα και το ξαναλέω , ντρέπομαι πολλές φορές που είμαι Κρητικός!!!!!!!!!!!!

Να σας υπνεθυμίσω το περιστατικό που είχε γίνει ξανά στην Σητεία αρχές καλοκαιριού που βρήκανε 5 σκυλιά κρεμασμένα σε μια ελιά και ακριβώς απέναντι τους άλλο ενα κρεμασμένο!Γιατί????
Γιατί δεν κυνηγούσαν καλά , ναι καλά ακούσατε!!
Πολλοί είναι αυτοί οι και "καλά" κυνηγοί που προτιμούν να σκοτώσουν τα σκυλιά τους γιατί δεν βγήκαν έτσι όπως ήθελαν!!
Τι να πω άλλο ρε παιδιά!?!?
Ήμαρτον!

Sardasagam
17/09/2009, 13:52
Παιδιά πραγματικά δν μπόρεσα να δω κανένα λινκ... Μόνο αυτό που διάβασα αρκεί..

Μακάρι να πάθει τα ίδια το μουνόπ@νο του κερατά, κ όλα τα μουνόπ@να που κυκλοφορούν στους δρόμους.. κ δυστηχώς δν είναι λίγοι..

menos
17/09/2009, 14:02
Πιστεύω πως η καλύτερη λύση για όλους αυτούς που διασκεδάζουν στον πόνο των ζώων είναι μια κουταλιά απο το ίδιο φάρμακο!!!

Το κρέμασες;.... σειρά σου!!
Το κλώτσησες στα μούτρα;... ενα απο τα ίδια!!
Του έκοψες ΕΝΤΕΛΩΣ τα αυτιά;.......

Πιστεύω να καταλαβαίνετε που το παω.....

Sardasagam
17/09/2009, 14:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από menos
Πιστεύω πως η καλύτερη λύση για όλους αυτούς που διασκεδάζουν στον πόνο των ζώων είναι μια κουταλιά απο το ίδιο φάρμακο!!!

Το κρέμασες;.... σειρά σου!!
Το κλώτσησες στα μούτρα;... ενα απο τα ίδια!!
Του έκοψες ΕΝΤΕΛΩΣ τα αυτιά;.......

Πιστεύω να καταλαβαίνετε που το παω.....

+1000

675heat
17/09/2009, 14:08
Εγω θα προτεινα μια πιο πολιτισμενη τιμωρια:
Τι θα λεγατε να τον πηδουσαν 30 γαιδαροι χωρις σαλιο?

makis206
17/09/2009, 21:50
Tι έγινε αυτές τις μέρες ρε π@ύστη μου... κι άλλο περιστατικό (http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=63240&cid=4)...:sad:

menos
17/09/2009, 22:09
Η zougla.gr επικοινώνησε με το Γενικό Επιτελείο Αεροπορίας, εκπρόσωπος του οποίου παραδέχθηκε το γεγονός και εξέφρασε τη λύπη του, λέγοντας ότι πρόκειται για ατυχές και μεμονωμένο περιστατικό.

Ολα πια μεμονωμένα περιστάτικα είναι!!! :mad:
Με αυτόν το ρυθμό θα έχουμε 100+ "μεμονωμένα περιστατικά" κάθε μέρα που περνάει!!

Εποχή λαγών δεν είναι...
Μήπως είναι εποχή σκυλιών??

felter
17/09/2009, 23:05
:yuck:

Εχετλαίος
18/09/2009, 08:43
Ότι κυνηγάνε λαγούς μέσα στα αεροδρόμια το κατέχω, δεν έιναι κάτι νέο.
Αλλά σκύλους!
Σκύλους ρε κερατάδες; Όι ποντίκια μα σκύλους;
:mad:

christostr
18/09/2009, 11:56
:hypnotize :a21: :a29: :a04: :a015: :a016: :( :a021:

Allst@rf
18/09/2009, 13:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ktm.Prestige
Εγω το είπα και το ξαναλέω , ντρέπομαι πολλές φορές που είμαι Κρητικός!!!!!!!!!!!!

Να σας υπνεθυμίσω το περιστατικό που είχε γίνει ξανά στην Σητεία αρχές καλοκαιριού που βρήκανε 5 σκυλιά κρεμασμένα σε μια ελιά και ακριβώς απέναντι τους άλλο ενα κρεμασμένο!Γιατί????
Γιατί δεν κυνηγούσαν καλά , ναι καλά ακούσατε!!
Πολλοί είναι αυτοί οι και "καλά" κυνηγοί που προτιμούν να σκοτώσουν τα σκυλιά τους γιατί δεν βγήκαν έτσι όπως ήθελαν!!
Τι να πω άλλο ρε παιδιά!?!?
Ήμαρτον!

μην ντρεπεσαι που εισαι κρητικος.να χαιρεσαι που εισαι κρητικος με @ρχιδι@ σαν τον καπεταν Μιχαλη και τους παλαιοτερους.γιατι τυποι σαν αυτο το σκατο στη φωτογραφια δεν ειναι κρητικοι,δεν ειναι καν ανθρωποι.απλα καμαρωνουν γιατι οι προγονοι τους ηταν λεβεντες και παλικαρια,αισθανονται οτι εχουν κληρονομησει την λεβεντια και πιστευουν οτι εχοντας δυο κουμπουρια σπιτι και ενα πιτ-μπουλ ειναι αντρακλες.εχω δει μπολικους τετοιους.

και οσον αφορα αυτο που λες για το κυνηγι,συμβαινει και αλλου.το σκυλι δεν κανει οτι θελει το διποδο ,τσαντιζεται το ζωο το ντυμενο και με το σουπερποζε του φυτευει 2 σφαιρες στο κεφαλι γιατι του ειναι αχρηστο...εδω κορινθια...

Εχετλαίος
18/09/2009, 13:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
και οσον αφορα αυτο που λες για το κυνηγι,συμβαινει και αλλου.το σκυλι δεν κανει οτι θελει το διποδο ,τσαντιζεται το ζωο το ντυμενο και με το σουπερποζε του φυτευει 2 σφαιρες στο κεφαλι γιατι του ειναι αχρηστο...εδω κορινθια...

Στα γυναικοχώρια μου των Καλαβρύτων απλά τα κρεμάνε στα δενδρά, παντού τα ίδια σκ@τ@!
Πρόοδος και @@ καπαμά! Στη αρχαιότητα το θεωρούσαν ύβρη και σήκωνε και την ποινή του ραβδισμού αν κάποιος συμπεριφερόταν βάναυσα σε κατοικίδιο και δη σκύλο, ενώ σήμερα καμαρωτά-καμαρωτά στο σωλήνα!
:yuck:

st.John
19/09/2009, 13:33
ntropiazei kai to onoma giannis o mikro.... den 8a to pw! me tetoia palikaria den exoume na fobomaste tpt apo gates kai skulous... oi anandroi!!! re to kakomoiro to gati ti sou ekane... edw emeis exoume allergia sta gatia kai den ta basanizoume!!! ti perimenei omws kaneis??? ama den faei to .... fulaki einai gt o 8eios itan se kali 8esi (den 8a pw tpt pio bari...)!!!!

kai pali sorry gia ta greeklish

Mafiozos
19/09/2009, 15:51
Που να του γ@μηθει οτι εχει και δεν εχει.Το οπλο στον κ@λ@ και καταρυπας. :a016: :a016: :a016:

SVX
02/07/2010, 08:18
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=152213&cid=17 :mad:


202873

p@nos
02/07/2010, 08:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=152213&cid=17 :mad:


αν ειναι δυνατον ρε πουστη μου...


:sad:

giannis113
02/07/2010, 08:29
πριν λιγε μερες υπηρχε ενα γκρουπ στο facebook..

με τιτλο.. γουσταρω και γω ψοφιες γατες.. τωρα δεν υπαρχει πλεον απότι ειδα..

sober
02/07/2010, 08:41
πωπω...με επιασε η καρδια μου!!! αυτα τα ατομα ειναι σκετα κτηνη...:yuck: :mad: :mad: :sad: :sad:

DimChios
02/07/2010, 08:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis113
πριν λιγε μερες υπηρχε ενα γκρουπ στο facebook..

με τιτλο.. γουσταρω και γω ψοφιες γατες.. τωρα δεν υπαρχει πλεον απότι ειδα..


το ειδα κι εγω! εννοειται πως δεν υπαρχει πλεον

Στο νεο "φρουτο" που ποσταρε ο SVX...

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ???? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???????

:sad: :yuck:

Nostra
02/07/2010, 08:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από giannis113
πριν λιγε μερες υπηρχε ενα γκρουπ στο facebook..

με τιτλο.. γουσταρω και γω ψοφιες γατες.. τωρα δεν υπαρχει πλεον απότι ειδα..

παραπονέθηκε η Μανωλίδου; :D

giannis113
02/07/2010, 08:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
το ειδα κι εγω! εννοειται πως δεν υπαρχει πλεον

Στο νεο "φρουτο" που ποσταρε ο SVX...

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ???? ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ???????

:sad: :yuck:

τι να πες ρε Dim αστα να πανε.. δυο σκυλια εχω και εχω τρελα μαζι τους ουτε να το σκεφτω οτι καποιος θα τα πειραξει

John Steed
02/07/2010, 13:31
Από εδώ: http://animalrightsgr.blogspot.com/2007/06/blog-post_18.html


Οι βίαιες πράξεις προς τα ζώα έχουν προ πολλού αναγνωριστεί ως ενδείξεις μιας επικίνδυνης ψυχοπάθειας που σπάνια περιορίζεται σε αυτά. «Όποιος έχει μάθει να θεωρεί τη ζωή ενός ζώντος πλάσματος ευτελή, κινδυνεύει να οδηγηθεί σε αντίστοιχα συμπεράσματα για ευτελείς ανθρώπινες ζωές», έγραψε ο ανθρωπιστής Δρ. Άλμπερτ Σβάϊτσερ. «Οι δολοφόνοι… πολύ συχνά αρχίζουν από παιδιά, με τη θανάτωση και το βασανισμό ζώων», εξηγεί ο Robert K. Ressler. Ειδικός, σε θέματα ανάπτυξης, προφίλ δολοφόνων κατά συρροή, για το FBI, ο Ressler πιστεύει πως οι κοινωνιολόγοι, οι νομοθέτες και τα δικαστήρια έχουν πλέον στα χέρια τους αρκετά στοιχεία που συνδέουν τις πράξεις βίας προς τα ζώα με μια βίαιη παθολογία που περιλαμβάνει και ανθρώπινα θύματα. Η κακοποίηση ζώων φαίνεται να αποτελεί ανησυχητική ένδειξη μιας βαθιάς νοητικής διαταραχής και όχι απλά ένα μικρό ελάττωμα της προσωπικότητας, όπως ίσως πίστευαν παλαιότερα.

Ας δούμε τα στοιχεία: * Έρευνες στον τομέα ψυχολογίας και εγκληματολογίας δείχνουν ότι οι άνθρωποι που διαπράττουν πράξεις βίας προς τα ζώα δε σταματάνε εκεί – πολλοί από αυτούς συνεχίζουν και στους συνανθρώπους τους.
* Το FBI έχει ανακαλύψει ότι ένα ιστορικό βίας προς ζώα εμφανίζεται τακτικά στα αρχεία του κομπιούτερ για τους βιαστές και τους δολοφόνους κατ’ εξακολούθηση.
* Το αμερικάνικο πρότυπο διαγνωστικό και θεραπευτικό εγχειρίδιο για ψυχιατρικές και συναισθηματικές διαταραχές αναφέρει τη βία προς τα ζώα ως ένα διαγνωστικό κριτήριο για διαταραχές συμπεριφοράς.
* Σύμφωνα με έρευνα των Πανεπιστημίων Northeastern και SPCA, της Μασσαχουσέτη, οι άνθρωποι που κακοποιούν ζώα είναι πέντε φορές πιο πιθανό να διαπράξουν βίαια εγκλήματα εναντίον ανθρώπων.
* Η πλειοψηφία των τροφίμων του σωφρονιστηρίου San Quentin της Καλιφόρνιας, που επρόκειτο να εκτελεστούν για φόνο «έκαναν εξάσκηση» των εγκλημάτων τους πάνω σε ζώα, σύμφωνα με το διευθυντή του ιδρύματος.
* Μελέτες έχουν δείξει, ότι οι βίαιοι και επιθετικοί εγκληματίες είναι πιο πιθανό να έχουν κακοποιήσει ζώα όταν ήταν παιδιά από ότι οι εγκληματίες που θεωρούνται μη επιθετικοί.
* Σύμφωνα με Καναδέζικη μελέτη του 1999 σε 63 κατηγορούμενους για βία προς τα ζώα – που κυμαινόταν από σοβαρή παραμέληση του ζώου μέχρι τον εσκεμμένο σκοτωμό - το 78% των υπόπτων είχαν επίσης κατηγορηθεί για αδικήματα που αφορούσαν βία ή απειλή βίας κατά ανθρώπων. * Έρευνα του 1997, αποκάλυψε ότι 46% των εγκληματιών που καταδικάστηκαν για σεξουαλική ανθρωποκτονία είχαν προηγουμένως διαπράξει πράξεις βίας κατά ζώων.
* Έρευνα σε ψυχιατρικούς ασθενείς, που είχαν επανειλημμένα βασανίσει σκύλους και γάτες βρήκε, ότι όλοι τους είχαν υψηλά επίπεδα επιθετικότητας επίσης προς ανθρώπους.
* Όλα τα παιδιά που περιλαμβάνονται σε συντριπτικούς πυροβολισμούς σε σχολεία τα τελευταία χρόνια, πρώτα «εξασκήθηκαν» πάνω σε ζώα.


Και συνεχίζει με παραδείγματα:


* Ως παιδί, ο δολοφόνος κατ΄ εξακολούθηση και βιαστής Ted Bundy – που τελικά καταδικάστηκε για 2 φόνους αλλά ήταν ύποπτος για τις δολοφονίες περισσότερων από 40 γυναικών - βίωσε τη βία του πατέρα του προς τα ζώα, και ο ίδιος, αργότερα, βασάνιζε ζώα. * Ο Earl Kenneth Shriner, που βίασε και μαχαίρωσε ένα 7χρονο αγόρι, ήταν γνωστός στη γειτονιά του ότι κρέμαγε γάτες και βασάνιζε σκυλιά. * Ο David Berkowitz - γνωστός και ως «Γιος του Σαμ» - που δήλωσε ένοχος για 13 φόνους και προσπάθειες, πυροβόλησε το Λάνμπραντορ Ρητρίβερ ενός γείτονά του. * Η Brenda Spencer, που έβαλε φωτιά σε ένα σχολείο της Καλιφόρνιας, σκοτώνοντας 2 παιδιά και τραυματίζοντας άλλα 9, είχε επανειλημμένα κακοποιήσει γάτες και σκύλους, συχνά, βάζοντας φωτιά στις ουρές τους. * Ο δολοφόνος κατ’ εξακολούθηση και κανίβαλος Jeffrey Dahmer κάρφωνε τα κεφάλια σκύλων και γατών σε ξύλα

* Απρίλιος 1999/Littleton, Colorado. Οι Eric Harris και Dylan Klebold πυροβόλησαν και σκότωσαν 12 συμμαθητές τους και ένα δάσκαλο και τραυμάτισαν περισσότερους από 20 άλλους. Και οι δυο έφηβοι καυχιόνταν, βάσει αναφορών, ότι ακρωτηρίαζαν ζώα. * Μάιος 1998/Springfield, Oregon. Ο Kip Kinkel, 15 ετών, αφού σκότωσε τους γονείς του, άνοιξε πυρ στην καφετέρια του σχολείου του, σκοτώνοντας άλλα 2 άτομα και τραυματίζοντας 22. Είχε ιστορικό κακοποίησης και βασανισμού ζώων, ενώ καυχιόταν ότι είχε ανατινάξει μια αγελάδα και είχε σκοτώσει γάτες, και σκίουρους, βάζοντας βεγγαλικά στο στόμα τους. * Μάρτιος 1998/Jonesboro, Ark. Οι Mitchell Johnson, 13 ετών και Andrew Golden, 11 ετών, τράβηξαν το συναγερμό φωτιάς στο σχολείο τους και έπειτα, πυροβόλησαν και σκότωσαν 4 συμμαθητές και ένα δάσκαλο. Ο Golden αναφέρθηκε ότι σκότωνε συνέχεια σκυλιά, με όπλο. * Δεκέμβριος 1997/West Paducah, Ky. O Michael Carneal, 14 ετών, πυροβόλησε και σκότωσε 3 μαθητές κατά τη διάρκεια της σχολικής προσευχής. Είχαν ακούσει τον Carneal να μιλάει και να λέει ότι είχε πετάξει μια γάτα στη φωτιά. * Οκτώβριος 1997/Pearl, Miss. O Luke Woodham, 16 ετών, πυροβόλησε και σκότωσε δυο συμμαθητές του και τραυμάτισε εφτά άλλους ενώ πριν είχε μαχαιρώσει και σκοτώσει τη μητέρα του. Το ημερολόγιο του Woodham αποκάλυπτε ότι, σε μια στιγμή «πραγματικής ομορφιάς», αυτός κι ένας φίλος του είχαν δείρει, κάψει και βασανίσει τον ίδιο τον σκύλο του, τον Sparkle, μέχρι θανάτου.


Πιστεύω πως πρέπει να καθιερωθεί μια άλλη κατηγορία για τέτοια και άλλα αναίσθητα δίποδα πρωτεύοντα θηλαστικά, και να μην αναφερόμαστε με την λέξη "άνθρωπος" προς αυτούς.....

SVX
13/07/2010, 17:48
:( πΩς να του ζητησεις ΣΥΓΝΩΜΗ ; :sad:


ΠΩΣ να του εξηγησεις τωρα ΟΤΙ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ για λογαριασμο του ΒΑΣΑΝΙΣΤΗ που κυκλοφορει σαν "υγιες μελος της κοινωνιας" ; :sad:

http://trelokouneli.blogspot.com/2010/07/blog-post_6413.html


203605

DimChios
14/07/2010, 02:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:( πΩς να του ζητησεις ΣΥΓΝΩΜΗ ; :sad:


ΠΩΣ να του εξηγησεις τωρα ΟΤΙ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ για λογαριασμο του ΒΑΣΑΝΙΣΤΗ που κυκλοφορει σαν "υγιες μελος της κοινωνιας" ; :sad:

http://trelokouneli.blogspot.com/2010/07/blog-post_6413.html


ΝΑ ΨΟΦΗΣΕΤΕ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗΔΕΣ!

:mad:

harris_x
14/07/2010, 03:21
:mad: :sad:

HolyDiver
14/07/2010, 03:37
:( :a023: :a023: :a023: .........................

ermiss
14/07/2010, 03:42
Πριν κανά χρόνο ακούω φωνές απο πιτσιρίκια έξω απο το σπίτι. Πετάγομαι έξω και βλέπω 6-7 12χρονα να είναι κοντά στην δεμένη σκύλα μου και να κοιτάζουν αλαφιασμένα.

Πετάγομαι σφαίρα να δω μήπως πήγε κανένα κοντά και το άρπαξε(αν και δεν το έχει κάνει ποτέ) και τα μικρά άρχισαν να φωνάζουν ότι έφαγε ένα γατάκι.

Βλέπω δίπλα της ένα τσαλακωμένο νεογέννητο το πολύ 3 εβδομάδων, νεκρό...

Αγριεύω με την μαλακισμένη την δικιά μου που μάσησε το μικρό και αναρωτιέμαι πως στο καλό έφτασε εκεί... Ακούω ότι της το πέταξε κάποιο πιτσιρικάς...

Γυρίζει το μάτι μου κανονικά... Ένα 12-14χρονο σκέφτηκε σαν παιχνίδι, να πάρει ένα γατάκι λίγων ημερών και να ταΐσει την σκύλα με αυτό.... Αρπάζω τον πρώτο που βρίσκω μπροστά, γειτονάκι κιόλας και μου λέει ποιος το έκανε, εξαφανισμένος ο αλητάκος. Φεύγω μετά απο καμιά ώρα και πετυχαίνω όλη την αγέλη να παίζει λίγο πιο πέρα, με σταματάνε 2 μικρές και μου δείχνουν ποιος το έκανε.

Τον βουτάω απο τον σβέρκο και τον πάω σπίτι του. Μου λέει μυξοκλέγοντας ότι δεν το έκανε αυτός, δεν το ήθελε, να μην τον πάω στον πατέρα του και κατέληξε να μου λέει ότι δεν θα του κάνει κάτι και ότι θα μαλώσει εμένα τελικά ο γέρος του... Σκέφτομαι ότι δεν παίζει να είναι τόσο μαλάκας, αλλά όπως και να έχει έχω σαλτάρει απο την ωμή βία του μικρού και την αναισθησία του για την ζωή ενός τόσο μικρού πλάσματος που δεν προσπερνάω κάθε σκέψη να τον αφήσω έτσι.

Χτυπάω κουδούνι, βγαίνει η μάνα, ο μικρός τρέχει μέσα κλαίγοντας επειδή τον μάλωσα και της λέω τι έγινε και παθαίνει η κακομοίρα. Στο καπάκι βγαίνει και ο πατέρας του αγριεμένος, στα γρήγορα του εξηγώ τι έγινε. Ο τύπος κλείνει την εξώπορτα στα μούτρα μου αρπαγμένος μαζί μου και μου απαντάει "να μην με νοιάζει και να μην ξανά αγγίξω το βλαστάρι του"... Η μάνα με τα μούτρα κάτω με κοιτάει στεναχωρημένη, ο άλλος συνεχίζει να υπερασπίζει το καμάρι του, ότι είναι μικρός κλπ Εγώ έξω απο τα κάγκελα μένω μαλάκας, απογοητεύομαι πλήρως απο την αναμενόμενη αλλά απαράδεκτη συμπεριφορά του πατέρα

Τον γράφω κανονικά όπως μιλάει γυρίζω στην γυναίκα του και της λέω αν ο μικρός το έχει ξανακάνει ή αν το κάνει ξανά στο μέλλον, να το πάνε σε κανένα παιδοψυχολόγο γιατί τόση βία σε τέτοια ηλικία μπορεί να εξελιχθεί πολύ άσχημα... Μεταβολή και έφυγα με τον πατέρα να συνεχίζει να λέει παπαριές ότι δεν έπρεπε να το μαλώσω και ότι είναι μικρός...


Τέτοιοι πιτσιρικάδες είναι που μόλις μεγαλώσουν βασανίζουν ζώα,βαράνε συζύγους-γκόμενες και ψάχνουμε μετά να δούμε τι ανωμαλία κουβαλάνε μέσα τους...

el_hymador
14/07/2010, 05:33
Ψυχιατρειο μεσα ολοι αυτοι, να γινουν φυτα απο τη φαρμακευτικη πρεζα...

Μιλαω σοβαρα και στη τελικη κακο δεν θα τους κανει!
Για να καταληξεις να κανεις τετοιες πραξεις, δε τη παλευεις γενικοτερα ουτε με τη παρτη σου, ουτε με τον υπολοιπο κοσμο...οποτε μεσα για να ησυχασουν και αυτοι, και εμεις, και το κυριοτερο τα ανυπερασπιστα πλασματα που βασανιζουν!