PDA

View Full Version : Τροχαίο ατύχημα και εγκατάλειψη (Λάρισα)



Σελίδες : [1] 2

Kalemg
14/09/2009, 20:56
Σάββατο 12/09/09 ,

Ξεκίνησα από Κοζάνη με προορισμό τη Λάρισα στις 7 το πρωϊ ώστε να προλάβω να κάνω κάποιες δουλειές που είχα . Λίγο πριν το Σαραντάπορο , άντρας με bmw316 μαύρου χρώματος με πινακίδα <ΡΙΕ .... > και φιμέ τζάμια ,ερχόμενος με υπερβολική ταχύτητα από πισω μου ,με χτυπάει μετά την έξοδο μιας στροφής και με ρίχνει σε ρέμα 10 μέτρων βάθους .
Αποτέλεσμα , 2 σπασμένα πλευρά ,σπασμένο δεξί χέρι και ραγισμένο αστράγαλο. Για το Ζ να μη μιλήσω, δε φτιάχνεται..
Ο τύπος είχε την ευγενή καλοσύνη να φύγει σφαίρα από το σημείο κ φυσικά ακόμα δεν έχει βρεθεί.
Την όλη σκηνή την έιδε μονο ενας διερχόμενος απο το σημείο οδηγός , ο οποίος δε σταματησε καν!

Την πινακίδα του ,δεν πρόλαβα να τη δω όλη ,ότι είδα το είδα από τον καθρέφτη μου πριν τη σύγκρουση και με χτύπησε με τη δεξιά πλευρά της μούρης του.

Παρακαλώ πολύ όποιος είναι από Λάρισα ή από τη γύρω περιοχή κ δει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο να με ενημερώσει.

Πραγματικά λυπάμαι διότι περιμενα να υπάρχει καποιο ίχνος ανθρωπιάς στη ζωωδη κοινωνια που ζουμε.
Οχι απλά δε σταματησε κανείς απο τους 2 , αλλα δεν σκεφτηκαν να καλεσουν εστω ενα ασθενοφορο ανωνυμα.

SVX
14/09/2009, 21:01
Μην ανησυχεις φιλε.....θα ενημερωσω ....κοιτα να γινεις καλα ...περαστικα...

MikeG
14/09/2009, 21:03
Φίλε μου τι να πω...

Περαστικά σου & ότι καλύτερο μπορεί να συμβεί.


Θα σου μεταφέρω το thread στα Στραβά & Ανάποδα, ώστε να το δουν περισσότεροι.
Επίσης θα ζητήσω να γίνει sticky.

Εύχομαι το καλύτερο. :wave2:

project.breeze
14/09/2009, 21:04
Θα έχουμε τον νου μας εμείς οι Λαρισαίοι για δίποδο ΖΩΟ με μαύρη BMW με πινακίδα ΡΙΕ.Μην ανησυχείς,σύντομα θα βρεθεί,δεν υπάρχει περίπτωση.Ενημέρωσες την τροχαία Λάρισας;

sakisvolos
14/09/2009, 21:09
Τι να πω ρε φίλε?..........................Περαστικά σου!

Όσο για τον καραγκιόζη άμα βρεθεί ξέσκισε τον! Και αν θέλεις και βοήθεια σφύρα μας!!:mad: :mad:

cityfly
14/09/2009, 21:11
περαστικά σου
και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να βρεθεί :wave2: :wave2: :wave2:

project.breeze
14/09/2009, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
περαστικά σου
και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να βρεθεί :wave2: :wave2: :wave2:



Σίγουρα θα βρεθεί εκτός και αν δεν ξανακυκλοφορήσει ποτέ το αυτοκίνητό του και το παρατήσει σε κανέναν στάβλο να σαπίζει,πράγμα δύσκολο για κάγκουρα (της γνωστής συνωμοταξίας BMW 3άρα με φιμέ ζελατίνα)

cityfly
14/09/2009, 21:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Σίγουρα θα βρεθεί εκτός και αν δεν ξανακυκλοφορήσει ποτέ το αυτοκίνητό του και το παρατήσει σε κανέναν στάβλο να σαπίζει,πράγμα δύσκολο για κάγκουρα (της γνωστής συνωμοταξίας BMW 3άρα με φιμέ ζελατίνα)

μακάρι, αν έχετε κι εσείς το νου σας τότε θα πράγματα θα γίνουν πιο εύκολα :wave2: :wave2: :wave2:

project.breeze
14/09/2009, 21:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από cityfly
μακάρι, αν έχετε κι εσείς το νου σας τότε θα πράγματα θα γίνουν πιο εύκολα :wave2: :wave2: :wave2:


Ήδη ενημερώθηκαν καμμιά 10αριά επαφές μου,Λαρισαίοι και Λαρισαίες,στο msn και έπεται συνέχεια.Το ΖΩΟ δεν θα την βγάλει καθαρή:wave2:

LARISEOS
14/09/2009, 21:24
ok,,,,,8a kanoyme oti mporoume, opios to dei kinhto foto.....diastayrwsh kai meta mazeyomaste oloi gia spasimo!!!!!!

:smilea:






ti etos htane to bmw?

Kalemg
14/09/2009, 21:25
Ευχαριστω παιδια,

Η τροχαία έχει ενημερωθεί καθώς και αρκετα συνεργεία στη Λάρισα.
Εμένα με κατέστρεψε ,δεν εχω κουράγιο ουτε για μηχανές ουτε τιποτα.
Ελπίζω να βρεθει και να σαπισει οπως και γω για αρκετο καιρο

project.breeze
14/09/2009, 21:28
Άσε να μαντέψω,ήταν τέτοιο έτσι;


173824

epp1640
14/09/2009, 21:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Άσε να μαντέψω,ήταν τέτοιο έτσι;

Κλασσικά.. και εδώ κάτω οι μισοί κάγκουρες αυτά έχουν, αφού πλέον είναι πολύ προσιτά.. :rolleyes: Περαστικά.. και ελπίζω οι θεσσαλείς να τον περιποιηθείτε..

Lazio
14/09/2009, 22:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg
Σάββατο 12/09/09 ,

Ξεκίνησα από Κοζάνη με προορισμό τη Λάρισα στις 7 το πρωϊ ώστε να προλάβω να κάνω κάποιες δουλειές που είχα . Λίγο πριν το Σαραντάπορο , άντρας με bmw316 μαύρου χρώματος με πινακίδα <ΡΙΕ .... > και φιμέ τζάμια ,ερχόμενος με υπερβολική ταχύτητα από πισω μου ,με χτυπάει μετά την έξοδο μιας στροφής και με ρίχνει σε ρέμα 10 μέτρων βάθους .
Αποτέλεσμα , 2 σπασμένα πλευρά ,σπασμένο δεξί χέρι και ραγισμένο αστράγαλο. Για το Ζ να μη μιλήσω, δε φτιάχνεται..
Ο τύπος είχε την ευγενή καλοσύνη να φύγει σφαίρα από το σημείο κ φυσικά ακόμα δεν έχει βρεθεί.
Την όλη σκηνή την έιδε μονο ενας διερχόμενος απο το σημείο οδηγός , ο οποίος δε σταματησε καν!

Την πινακίδα του ,δεν πρόλαβα να τη δω όλη ,ότι είδα το είδα από τον καθρέφτη μου πριν τη σύγκρουση και με χτύπησε με τη δεξιά πλευρά της μούρης του.

Παρακαλώ πολύ όποιος είναι από Λάρισα ή από τη γύρω περιοχή κ δει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο να με ενημερώσει.

Πραγματικά λυπάμαι διότι περιμενα να υπάρχει καποιο ίχνος ανθρωπιάς στη ζωωδη κοινωνια που ζουμε.
Οχι απλά δε σταματησε κανείς απο τους 2 , αλλα δεν σκεφτηκαν να καλεσουν εστω ενα ασθενοφορο ανωνυμα.




Φιλε περαστικα σημασια εχει που εισαι καλα μη σκεφτεσαι τη μηχανη....... ξεκινα τις διαδικασιες
να βρεις τον υπανθρωπο και σκιστον

byron
14/09/2009, 22:37
Sticky και αλλάζω τον τίτλο για να το δουν περισσότεροι....

CBRIDHS
14/09/2009, 23:03
perastika soy file k grigori anarosi.
mia xari mono....otan tha ton vreis(giati eimai sigoyros pos tha ton vreis)steile ena g@mhmeno mynhma na katevoyme.......1 oritsa dromos einai.........


:a016: :a016: :a016: :a016: :a018: :a018:

Pardalotzatziki
14/09/2009, 23:18
koita na thn ugeia sou prwta apo ola....kai an bre8ei bre8hke...

glargkatzis
15/09/2009, 08:41
φίλε ενημέρωσα και 2-3 φαναρτζήδες στη λάρισα, ειλικρινά περαστικά.

πραγματικά είναι η πρώτη φορά που νιώθω πολύ "πράμα" μέσα μου. παρόλο που έχω πλέον οικογένεια και παιδί , θα είμαι από τους πρώτους που θα του έσπαγα το κεφάλι στο καπό, ανεξαρτήτως συνεπειών.

(και αυτό γιατί πρόσφατα στα καλά καθούμενα μέσα στη πόλη με 10χλμ/ώρα, ένας φίλος και οδηγός μηχανής, οδηγώντας ένα αγροτικό κάνει όπισθεν για να διευκολύνει τον μπροστινό του και δεν με είδε, μου ρίχνει μία ευτυχώς χωρίς πολλά πολλά -είχα και 2 μέτρα απόσταση- προλαβαίνω πετάω το μηχανάκι και δεν μου πιάνει τα πόδια.τουλάχιστον το παιδί κατέβηκε ζήτησε συγγνώμη, κτλ ότι θα έκανε ένας λογικός συνάνθρωπος που βλέπει κάποιον κάτω, πόσο μάλλον με μηχανή)

ΓΙΑ ΑΥΤΌ

Ν Ο M E R C Y ΣΤΑ Ζ Ω Α

konsttanttinos
15/09/2009, 11:16
Φιλε μου, καταρχας περαστικα και ευχομαι να αναρρωσεις γρηγορα και ψυχικα, γιατι εκει το προβλημα.
Θεωρησα καθηκον μου, κι εγω με την σειρα μου, να ενημερωσω δυο φιλους μου που δουλευουν στα διοδια εξω απο την λαρισα προς θεσ/νικη και προς βολο, μιλησα με 5-6 φαναρτζηδες σε λαρισα, φαρσαλα και βολο.
Μακαρι να βρεθει ο ανεγκεφαλος και τοτε εσυ ξερεις καλυτερα τι θα του κανεις.
Και παλι περαστικα και καλη δυναμη.

mankam
15/09/2009, 12:02
περαστικα φιλε μου ευχομαι να βρεθουν και οι 2 θεωρω τον δευτερο οδηγο εξισου ενοχο με τον πρωτο ,αυτη η συμπεριφορα πρεπει να στιγματιζεται και να μην ξαναπιασουν οχημα στα χερια τους!
πρεπει να μαθουν μερικοι να αναλαμβανουν τις ευθυνες τους πως θα κοιμαται το ζωο?
τουλαχιστον αν ειχε σταματησει θα ειχε ησυχη συνειδηση αλλα σε μερικους ανθρωπους απουσιαζει αυτο το συναισθημα.
λυπαμαι πραγματικα.

Hell_Rider
15/09/2009, 12:22
περαστικα φιλαρακο !!! θα τον βρουμε τον τυπο..μην ανχωνεσε...ειναι μικρη η Λαρισα...θα τον βρουμε..

guzzistas
15/09/2009, 12:39
Περαστικά φίλε...... θα βρεθεί ο π@λιόπ&#@ς

ενημερώνω κι εγώ μοτοσυκλετιστικό φόρουμ με λαρισαίους φίλους...

κοίτα να γίνεις καλά...

blackbusa
15/09/2009, 13:02
επειδη δεν ξερω αν παιζουν καμερες που καταγραφουν στα διοδια...οπως προειπε καποιος παραπανω οτι εχει καποιους γνωστους...ζητας με εισαγγελικη παραγγελια τετοιο βιντεο (αν υπαρχει ξαναλεω)με αφορμη ''ανθρωποκτονια με ενδεχομενο δολο''

περαστικα φιλε μου και καλα ξεμπερδεματα...10 μετρα χαντακι και μονο αυτα σαν τραυματα που φαινονται σαν πταισματα....να εισαι παντα καλα...

:wave2:

makis206
15/09/2009, 13:27
Γρήγορα να βρεθεί το κωλόπαιδο κι ακόμα γρηγορότερα να επανέλθεις εσύ.. περαστικά φίλε..

:beer: :beer:

menelaos46
15/09/2009, 13:57
Πραγματικά λυπάμαι διότι περιμενα να υπάρχει καποιο ίχνος ανθρωπιάς στη ζωωδη κοινωνια που ζουμε.

Δεν υπαρχει.... περαστικα.

Τωρα να εισαι σιγουρος για το ΡΙΕ... να πας να κανεις μηνυση κατ αγνωστου.
Η πινακιδα αυτη εβγαινε για ενα ορισμενο χρονικο διαστημα και τα ΒΜW 316 μαυρο χρωμα που πουληθηκαν το διαστημα εκεινο στη λαρισα ισως να μην ειναι και τοσο πολλα...
Ρωτα στην τροχαια ισως να υπαρχουν πιθανοτητες να τον βρεις..

Kalemg
15/09/2009, 16:10
Παιδια , ο οδηγός κ το αυτοκίνητο βρέθηκαν σήμερα το μεσημέρι.
Θα σας πω νεότερα το βράδυ

lamoun
15/09/2009, 16:17
:)

Περαστικά σου!

PalLoukiLuke
15/09/2009, 16:20
Θα μπορουσε να συμβει στον καθενα απο εμας...
Ευτυχως εισαι καλα...ευτυχως δεν ειχες συνεπιβατη...
Μακαρι να εχει δειξει μεταμελεια ...
περαστικα και κουραγιο :(

alximistis
15/09/2009, 16:23
περαστικά σου εύχομαι γρήγορα και όλα καλά να πάνε :) υπομονή και δύναμη και όσο για τον υποτιθέμενο άνθρωπο... όλα εδώ πληρώνονται... μα όλα όμως ;)

DAN_DAN
15/09/2009, 16:32
Φίλε υπομονή και περαστικά!!

:mad:

tzeronymo
15/09/2009, 16:42
Φιλε μου και απο εμενα ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ολα θα φτιαξουν ΥΠΟΜΟΝΗ φιλικα

CBRIDHS
15/09/2009, 16:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg
Παιδια , ο οδηγός κ το αυτοκίνητο βρέθηκαν σήμερα το μεσημέρι.
Θα σας πω νεότερα το βράδυ


vrethikan????????????????????????poy,pote?????dwse stoixeia!!!!!!!tha skaso mexri to vradi!!!!!!!!!!!!!!!!

CIRUS
15/09/2009, 16:46
περαστικά φίλε, χαίρομαι που βρέθηκε το καθίκι, πες μας νεότερα πως είσαι στην υγεία σου και τι έγινε με τον υπάνθρωπο:wave2: :mad:

LARISEOS
15/09/2009, 16:46
etsi mprabo........pes mas nea!

guzzistas
15/09/2009, 17:19
περιμένουμε νέα!!!!!!!!!!!!

schumifer
15/09/2009, 17:36
Ελπίζω να είσαι καλά και να πει σε όλα ναι ο τυπάς και η ασφάλειά του
Δεν έχεις να περιμένεις ούτε και θα σωθείς από την ομολογία του στην αστυνομία.
ΜΠΡΑΒΟ που θυμόσουν την πινακίδα του.

ioarma
15/09/2009, 17:41
Περαστικά φίλε Kalemg!!!!!!
Πρέπει ο υπαίτιος να τιμωρηθεί παραδειγματικα!!!!!!!!!!

vgrss
15/09/2009, 17:48
Καλησπέρα και από τον Βόλο φίλε μου και περαστικά σου. Κοίτα να μην σε ψαρώσει και αρχίσει τα "....να φιλαράκι φοβείθηκα και έχω παιδάκια κ.λ.π. κ.λ.π. ..........", δώστου του κ@ριόλη να καταλάβει γιατί και ΄συ φοβείθηκες την ώρα που έπεφτες από τον γκρεμό, και ΄συ είσαι παιδί κάποιου, και ΄συ μπορεί να έχεις παιδάκια κ.λ.π. κ.λ.π.............

φιλικά και περαστικά σου ........ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ

gkourv
15/09/2009, 17:56
Ακριβώς, μην τον λυπηθείς! Θα μπορούσαν να είναι χειρότερα τα πράματα...Αν αρχίσουν με γαλυφιές να την γλιτώνουν τα ζώα αυτά, θα συνεχίσουν να συμβαίνουν τέτοια περιστατικά επ αόριστον...έλεος πια!

Corvo
15/09/2009, 17:57
περαστικα σε εσενα και σωματικα και ψυχικα...

μακαρι να ειναι πανε ολα καλα με τον αλλο και να παρεις οτι δικαιουσε και με το παρα πανω!

devil's animal
15/09/2009, 18:06
περαστικα σου και μην τον λυπηθεις!!
:beer: :beer: :beer: :beer:

goumis hornet
15/09/2009, 18:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από vgrss
Καλησπέρα και από τον Βόλο φίλε μου και περαστικά σου. Κοίτα να μην σε ψαρώσει και αρχίσει τα "....να φιλαράκι φοβείθηκα και έχω παιδάκια κ.λ.π. κ.λ.π. ..........", δώστου του κ@ριόλη να καταλάβει γιατί και ΄συ φοβείθηκες την ώρα που έπεφτες από τον γκρεμό, και ΄συ είσαι παιδί κάποιου, και ΄συ μπορεί να έχεις παιδάκια κ.λ.π. κ.λ.π.............

φιλικά και περαστικά σου ........ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ


Ακριβως ετσι.

Θα αρχισει τα μα και μου και εχω οικογενεια, φοβηθηκα κ.τ.λ.

Ενα θα εχεις στο μυαλο σου.Ο καργιολης νομιζε οτι θα ειχες σκοτωθει (χτυπα ξυλο)
και δεν θα τον βρισκαν αφου δεν θα ειχες πει ουτε καν τα αρχικα της πινακιδας του
και τι μαρκα ηταν και θα ησουν απλα αλλος ενας εγκατελειμενος μοτοσυκλετιστης.

Δεν λυπηθηκε εσενα,την οικογενεια σου,την οικογενεια του,ουτε καν την
ανθρωπινη ζωη.

ΑΠΑΝΩ ΤΟΥ.

akolov87
15/09/2009, 18:23
Ντρέπομαι για λογαριασμό όλων εκείνων που γραφετε από κάτω διάφορα τύπου σκίστον, φώναξε μας να του δειξουμε, έλα να βάλουμε και εμείς ένα χεράκι, πιάστον από τα @@ αμα σου πει δικαιολογίες κτλ. Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.-

Καταδικάζουμε κάθε τέτοια ενέργεια όπως αυτή που συνέβησε, αλλά αυτό να γίνει με ένα επίπεδο. Όπως δεν θα θέλαμε με τίποτα να είμαστε σε μία αβοήθητη παρόμοια κατάσταση κάτω από ένα γρκεμό, για διάφορους λόγους δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε στη θέση του υπαίτιου. Αν δεν μας έχει τύχει, δεν μπορεί να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα αντιδράσουμε κάτω από διάφορικές συνθήκες. Δεν προσφέρετε τίποτα με τέτοια σχόλια. Εμένα κάμποσοι από εσάς, με λυπείτε περισσότερο από ότι ένας ανεγκέφαλος πίσω από ένα τιμόνι μιας τριάρας. Χαιρομαι που το παλικαρι είναι σχετικά καλα και θα γίνει περδίκαρος σύντομα.

project.breeze
15/09/2009, 18:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg
Παιδια , ο οδηγός κ το αυτοκίνητο βρέθηκαν σήμερα το μεσημέρι.
Θα σας πω νεότερα το βράδυ


Σου το είπα εγώ αδερφέ,δεν ήταν δυνατό να μην βρεθεί.Λάρισα είναι δεν είναι Αθήνα,τα μαύρα BMW με τις συγκεκριμένες πινακίδες άντε να ήταν 15-20 στον αριθμό,σίγουρα όχι περισσότερα:beer: Τώρα τα πάντα θα πάρουν τον δρόμο τους,εσύ θα πάρεις αποζημίωση και το ΖΩΟ θα πάρει το μπούλο:beer:

project.breeze
15/09/2009, 18:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Καταδικάζουμε κάθε τέτοια ενέργεια όπως αυτή που συνέβησε, αλλά αυτό να γίνει με ένα επίπεδο. Όπως δεν θα θέλαμε με τίποτα να είμαστε σε μία αβοήθητη παρόμοια κατάσταση κάτω από ένα γρκεμό, για διάφορους λόγους δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε στη θέση του υπαίτιου. Αν δεν μας έχει τύχει, δεν μπορεί να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα αντιδράσουμε κάτω από διάφορικές συνθήκες. Δεν προσφέρετε τίποτα με τέτοια σχόλια. Εμένα κάμποσοι από εσάς, με λυπείτε περισσότερο από ότι ένας ανεγκέφαλος πίσω από ένα τιμόνι μιας τριάρας. Χαιρομαι που το παλικαρι είναι σχετικά καλα και θα γίνει περδίκαρος σύντομα.



Είναι θέμα παιδείας φίλε akolov,όχι θέμα του πως θα αντιδράσουμε.Αυτός ο άνθρωπος ξέροντας ότι έριξε έναν μοτοσυκλετιστή μέσα σε ένα χαντάκι πως έφυγε έτσι απλά;Πώς κοιμήθηκε το βράδυ;Το ήξερε ότι το παλλικάρι θα μπορούσε να καλέσει ασθενοφόρο μόνος του ή ότι θα τον βλέπανε;Αν είχε χάσει τις αισθήσεις του,έπεφτε το σκοτάδι και ψυχοραγούσε τί θα γινόταν;Με το να τον παρατήσει εκεί σε τί βοήθησε;Πού ήταν όλες αυτές τις μέρες;Γιατί δεν έκανε ένα έστω ανώνυμο τηλεφώνημα να ειδοποιήσει ασθενοφόρο;Δεν τον κατηγορώ μόνο που εγκατέλειψε τον τόπο του ατυχήματος,υπάρχουν όλοι οι υπόλοιποι λόγοι που με κάνουν να πιστεύω πως δεν ήταν απλά αντίδραση της στιγμής,ήταν έλλειψη παιδείας και στοιχειώδους λογικής και η παιδεία δεν έχει να κάνει με τα πτυχία και τα σχολεία που τελείωσες αλλά με τί αρχές μεγάλωσες

:wave2:

DAN_DAN
15/09/2009, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
.....Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό........

Το ότι άφησε το θύμα αβοήθητο μέσα στο γκρεμό και μόνο η τύχη βοήθησε ώστε να μην μετατραπεί το ατύχημα σε δυστύχημα σου λέει κάτι;


Τέσπα, χαίρομαι που βρέθηκε, ελπίζω να τιμωρηθεί παραδειγματικά!

guzzistas
15/09/2009, 18:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Ντρέπομαι για λογαριασμό όλων εκείνων που γραφετε από κάτω διάφορα τύπου σκίστον, φώναξε μας να του δειξουμε, έλα να βάλουμε και εμείς ένα χεράκι, πιάστον από τα @@ αμα σου πει δικαιολογίες κτλ. Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.-

Καταδικάζουμε κάθε τέτοια ενέργεια όπως αυτή που συνέβησε, αλλά αυτό να γίνει με ένα επίπεδο. Όπως δεν θα θέλαμε με τίποτα να είμαστε σε μία αβοήθητη παρόμοια κατάσταση κάτω από ένα γρκεμό, για διάφορους λόγους δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε στη θέση του υπαίτιου. Αν δεν μας έχει τύχει, δεν μπορεί να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα αντιδράσουμε κάτω από διάφορικές συνθήκες. Δεν προσφέρετε τίποτα με τέτοια σχόλια. Εμένα κάμποσοι από εσάς, με λυπείτε περισσότερο από ότι ένας ανεγκέφαλος πίσω από ένα τιμόνι μιας τριάρας. Χαιρομαι που το παλικαρι είναι σχετικά καλα και θα γίνει περδίκαρος σύντομα.


Από τη στιγμή που βρέθηκε ένας άνθρωπος στο χαντάκι με κίνδυνο να χάσει τη ζωή του και με πολλές σωματικές βλάβες, και ο υπεύθυνος του ατυχήματος δεν σταμάτησε καν.... ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΦΙΛΕ!

george 1981
15/09/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Ντρέπομαι για λογαριασμό όλων εκείνων που γραφετε από κάτω διάφορα τύπου σκίστον, φώναξε μας να του δειξουμε, έλα να βάλουμε και εμείς ένα χεράκι, πιάστον από τα @@ αμα σου πει δικαιολογίες κτλ. Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.-

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :




Εδώ δεν καταδικάζουμε το οδηγικό λάθος αλλά την εγκατάλειψη του μοτοσυκλετιστή στο έλεος του θεού.
Ξέρεις τι συνέπειες έχουν τέτοιοι εν δυνάμει δολοφόνοι αν έχουν λεφτά και μεγαλοδικηγόρους;
Καμία απολύτως Πληρώνουν και μετά όποιον ξαναπάρει ο χάρος.
Ξέρεις πόσοι μοτοσυκλετιστές θα είχαν ευκαιρία στη ζωή αν οι εμπλεκόμενοι μετά το ατύχημα έδιναν τις πρώτες βοήθειες,καλούσαν ασθενοφόρο και παρέμεναν στο χώρο του ατυχήματος;


Φίλε σκίσε τον και αν χρειαστεί πιστεύω ότι οι φίλοι από τη Λάρισα θα συνδράμουν τα μέγιστα.

blackbusa
15/09/2009, 19:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Ντρέπομαι για λογαριασμό όλων εκείνων που γραφετε από κάτω διάφορα τύπου σκίστον, φώναξε μας να του δειξουμε, έλα να βάλουμε και εμείς ένα χεράκι, πιάστον από τα @@ αμα σου πει δικαιολογίες κτλ. Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.-

Καταδικάζουμε κάθε τέτοια ενέργεια όπως αυτή που συνέβησε, αλλά αυτό να γίνει με ένα επίπεδο. Όπως δεν θα θέλαμε με τίποτα να είμαστε σε μία αβοήθητη παρόμοια κατάσταση κάτω από ένα γρκεμό, για διάφορους λόγους δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε στη θέση του υπαίτιου. Αν δεν μας έχει τύχει, δεν μπορεί να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα αντιδράσουμε κάτω από διάφορικές συνθήκες. Δεν προσφέρετε τίποτα με τέτοια σχόλια. Εμένα κάμποσοι από εσάς, με λυπείτε περισσότερο από ότι ένας ανεγκέφαλος πίσω από ένα τιμόνι μιας τριάρας. Χαιρομαι που το παλικαρι είναι σχετικά καλα και θα γίνει περδίκαρος σύντομα.

τι λε ρε φιλε???πλακα μας κανεις τωρα???σου εχει τυχει κατι τετοιο και μας λες την αντιδραση σου???διαβασες καλα το αρχικο ποστ....ο μπασταρδακος με το bmw ετρεχε και πηγε να σκοτωσει καποιον...και αφου τον χτυπησε δεν νοιαστηκε καν να δει αν ειναι καλα....ουτε καν να ειδοποιησει για το ατυχημα (αν εχω καταλαβει καλα)...και μας μειλας για πολιτισμο???αν κανεις μαλακια να μαθεις να πληρωνεις και τις συνεπειες....και για να καταλαβεις...το σκιστον και πιαστον απο τα @@ δεν αφορα θεματα βιας...αλλα νομικα με τοσες μυνησεις μπας και την γλυτωσουμε εμεις οι υπολοιποι....

οτι ναναι διαβαζουμε τελικα εδω μεσα....

SVX
15/09/2009, 19:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Ντρέπομαι για λογαριασμό όλων εκείνων που γραφετε από κάτω διάφορα τύπου σκίστον, φώναξε μας να του δειξουμε, έλα να βάλουμε και εμείς ένα χεράκι, πιάστον από τα @@ αμα σου πει δικαιολογίες κτλ. Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.-

Καταδικάζουμε κάθε τέτοια ενέργεια όπως αυτή που συνέβησε, αλλά αυτό να γίνει με ένα επίπεδο. Όπως δεν θα θέλαμε με τίποτα να είμαστε σε μία αβοήθητη παρόμοια κατάσταση κάτω από ένα γρκεμό, για διάφορους λόγους δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε στη θέση του υπαίτιου. Αν δεν μας έχει τύχει, δεν μπορεί να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα αντιδράσουμε κάτω από διάφορικές συνθήκες. Δεν προσφέρετε τίποτα με τέτοια σχόλια. Εμένα κάμποσοι από εσάς, με λυπείτε περισσότερο από ότι ένας ανεγκέφαλος πίσω από ένα τιμόνι μιας τριάρας. Χαιρομαι που το παλικαρι είναι σχετικά καλα και θα γίνει περδίκαρος σύντομα.


εσυ φιλαρακι εχεις μετρησει τα χαλικια σε πολλους γκρεμους?????? με το συμπαθειο, εχεις ενα ποσοστο δικιου .... αλλα σου βγαινει η καφριλα οταν ακους για τετοιες ακραιες "συμπεριφορες" και τακτικες.......


τωρα αν ξερεις κατι που δεν ξερουμε , ή αν η BMW σου ειναι 316 με μπιμπα το φουμέ ....τι να πω :look:

konsttanttinos
15/09/2009, 19:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Ντρέπομαι για λογαριασμό όλων εκείνων που γραφετε από κάτω διάφορα τύπου σκίστον, φώναξε μας να του δειξουμε, έλα να βάλουμε και εμείς ένα χεράκι, πιάστον από τα @@ αμα σου πει δικαιολογίες κτλ. Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.-

Καταδικάζουμε κάθε τέτοια ενέργεια όπως αυτή που συνέβησε, αλλά αυτό να γίνει με ένα επίπεδο. Όπως δεν θα θέλαμε με τίποτα να είμαστε σε μία αβοήθητη παρόμοια κατάσταση κάτω από ένα γρκεμό, για διάφορους λόγους δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε στη θέση του υπαίτιου. Αν δεν μας έχει τύχει, δεν μπορεί να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα αντιδράσουμε κάτω από διάφορικές συνθήκες. Δεν προσφέρετε τίποτα με τέτοια σχόλια. Εμένα κάμποσοι από εσάς, με λυπείτε περισσότερο από ότι ένας ανεγκέφαλος πίσω από ένα τιμόνι μιας τριάρας. Χαιρομαι που το παλικαρι είναι σχετικά καλα και θα γίνει περδίκαρος σύντομα.

Καταρχας καλως ηρθες στο Moto.gr.
Πρωτο μηνυμα και καταφερες να εξοργισεις ολο τον κοσμο με την σκεψη σου.
Σου ευχομαι να μην βρεθεις ποτε στην θεση του φιλου μας, που εγκαταληφθηκε σαν τα ατυχα ζωακια που βλεπουμε λιωμενα στον δρομο.
Η ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ ΘΥΜΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΛΗΜΑ και χρηζει αναλογης αντιμετωπισης.
Τωρα, τα περι λυπησης, ντροπης,αντιδρασης,προσφορας και πολιτισμου κρατησε τα για τον εαυτο σου μια που φαινεται οτι σε εκφραζουν κιολας.
:wave2:

nickmonstro
15/09/2009, 19:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.-


Ενω το να χτυπησεις καποιον και να σηκωθεις να φυγεις μετα ειναι δειγμα πολιτισμου....:rolleyes:

Τι αλλο θα ακουσουμε ρε σεις?Τι αλλο?:confused:

goumis hornet
15/09/2009, 19:35
λαθακι

goumis hornet
15/09/2009, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.-

για διάφορους λόγους δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε στη θέση του υπαίτιου.



Αυτο το δειγμα κρατα το για σενα και ασε εμας να εχουμε
αλλο δειγμα πολιτισμου (αλητες-τσαντακιδες-καγκουρες μηχανοβιοι).

Και θες να μαθεις τι θα εκανα αν ημουν στην θεση του υπαιτιου;

Αυτη την στιγμη θα ημουν διπλα του στο κρεβατι του πονου και θα πιναμε καφεδακι
και αν ηθελε να κατουρησει θα του την εβαζα στην παπια.

Πολιτισμος............

Kalemg
15/09/2009, 20:32
Λοιπόν το αυτοκίνητο το είδε παρκαρισμένο στην Νεάπολη Λάρισας ένας γνωστός μου.Αμέσως ειδοποίησε τον πατέρα μου,που πήγε από κει να δει αν είναι αυτό. Μετά από τηλεφώνημα στην τροχαία Λάρισας ,μας έδωσαν το όνομα του κατόχου του αυτοκινήτου.
Τον πήραμε τηλέφωνο και συναντήθηκε με τον πατέρα μου μετά από λίγο.Ο κάτοχος είναι ένας 55αρης κύριος που το αυτοκίνητο το έχει δώσει στον γιο του.Για το συμβάν δεν ήξερε τίποτα και έμεινε άναυδος όταν έμαθε τι έγινε. Αμέσως τηλεφώνησε στο γιο του να έρθει, ο οποίος ήρθε μετά από λίγο.Με τα πολλά παραδέχτηκε ότι έγινε,υποστηρίζοντας ότι φοβήθηκε και τα έχασε .
Ο πατέρας του ,δε μπορούσε να το πιστέψει και απλά μας είπε "κάντε ότι ειναι σωστό" .
Ο γιος του είναι 25 χρονων ,μόνιμος στρατιωτικός και καταλαβαίνεται τι συνέπειες θα υπάρξουν για τον ιδιο αν κινηθούμε νομικά.

Νεοτερα απο αυριο που θα αποφασισουμε πως θα κινηθουμε.

Ευχαριστω ολους για οτι κανατε κ για τα περαστικα σας!

Ζεύκας
15/09/2009, 20:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg
καταλαβαίνεται τι συνέπειες θα υπάρξουν για τον ιδιο αν κινηθούμε νομικά.

Νεοτερα απο αυριο που θα αποφασισουμε πως θα κινηθουμε.

Αν? ΑΝ????

Σκίστονε κι εσύ! Να τονε σκίσει και ο στρατός! Στρατοδικείο και ξήλωμα το κωλόπαιδο!

25 χρονών γομάρι και κρύφτηκε σα κλαμμένο μουνί!



Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg
2 σπασμένα πλευρά ,σπασμένο δεξί χέρι και ραγισμένο αστράγαλο. Για το Ζ να μη μιλήσω, δε φτιάχνεται..

σου κατέστρεψε τη ζωή και σκέφτεσαι να το παίξεις καλός Σαμαρείτης?

Θα αφήνουμε τέτοιους εγκληματίες ατιμώρητους?
Θα νιώσεις καλά δλδ άμα σου φτιάξει τη μηχανή κ σου δώσει κ κανα ψιλό για ηθική βλάβη?

blackbusa
15/09/2009, 20:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg

Ο πατέρας του ,δε μπορούσε να το πιστέψει και απλά μας είπε "κάντε ότι ειναι σωστό" .


:wave2:

kalesin
15/09/2009, 20:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg
Λοιπόν το αυτοκίνητο το είδε παρκαρισμένο στην Νεάπολη Λάρισας ένας γνωστός μου.Αμέσως ειδοποίησε τον πατέρα μου,που πήγε από κει να δει αν είναι αυτό. Μετά από τηλεφώνημα στην τροχαία Λάρισας ,μας έδωσαν το όνομα του κατόχου του αυτοκινήτου.
Τον πήραμε τηλέφωνο και συναντήθηκε με τον πατέρα μου μετά από λίγο.Ο κάτοχος είναι ένας 55αρης κύριος που το αυτοκίνητο το έχει δώσει στον γιο του.Για το συμβάν δεν ήξερε τίποτα και έμεινε άναυδος όταν έμαθε τι έγινε. Αμέσως τηλεφώνησε στο γιο του να έρθει, ο οποίος ήρθε μετά από λίγο.Με τα πολλά παραδέχτηκε ότι έγινε,υποστηρίζοντας ότι φοβήθηκε και τα έχασε .
Ο πατέρας του ,δε μπορούσε να το πιστέψει και απλά μας είπε "κάντε ότι ειναι σωστό" .
Ο γιος του είναι 25 χρονων ,μόνιμος στρατιωτικός και καταλαβαίνεται τι συνέπειες θα υπάρξουν για τον ιδιο αν κινηθούμε νομικά.

Νεοτερα απο αυριο που θα αποφασισουμε πως θα κινηθουμε.

Ευχαριστω ολους για οτι κανατε κ για τα περαστικα σας!



θα κανετε οτι ακριβως σας ειπε ο πατερας του...

''Οτι ειναι σωστο''
Κ αν του καταστρεψετε τη ζωη κ την καριερα.. ας προσεχε..
λιγο ακομα κ η ειδηση θα ηταν ως εξης..

Ειμαι φιλος του Kalemg ο οποιος επεσε θυμα τροχαιου.. Αγνωστος οδηγος τον χτυπησε κ τον εγκατελειψε να πεθανει αβοηθητος. Οποιος εχει δει οτιδηποτε να επικοινωνησει με τον πατερα του κτλ...

george 1981
15/09/2009, 20:46
Μη δείξεις έλεος φίλε.
Ξέρω και άλλους που τους έπιασαν στο φιλότιμο και το μετάνιωσαν.
"Κάνε ότι είναι σωστό" για όλους εκείνους που δεν είχαν την ευκαιρία να βρουν τους δικούς τους υπαίτιους.

guzzistas
15/09/2009, 20:50
Φιλική Συμβουλή....

ΜΗΝ διανοηθείς να του τη χαρίσεις........

το μόνο που θα καταφέρεις είναι να είσαι ένας καλός Μ@Λ@Κ@Σ γι'αυτόν...

οι μακακίες του τύπου τα έχασα κλπ είναι μπούρδες για να σε φέρει στο φιλότιμο και να τον λυπηθείς.. άκου με που σου λέω....

ΜΗΝ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΤΕΙΣ... Α και να ξέρεις τα τραύματα που έχεις θα τα βρεις αργότερα μπροστά σου μεγαλώνοντας (υγρασίες, πόνοι κλπ) ειδικά στον αστράγαλο.....


Αυτά από μένα, νάσαι πάντα καλά και πάντα όρθιος από δω και πέρα....

blackbusa
15/09/2009, 20:52
για κατι που ειπωθηκε πριν λιγο...την καριερα του (για την ζωη του δεν ξερουμε) την κατεστρεψε μονος του επειδη δεν σταματησε...και οχι επειδη εσυ εζησες και θυμασαι λεπτομεριες...

petrogazz
15/09/2009, 20:54
Καλά οι μπάτσοι δεν κινήθηκαν να συλλάβουν το ιδιοκτήτη (και ας μην οδηγούσε αυτός) από την στιγμή που υπήρχε τροχαίο με τραυματισμό και εγκατάλειψη :confused:

Μήπως έκαναν τα στραβά μάτια επειδή είναι μιλημένοι;;;

Φίλε μου καταλαβαίνω ότι είσαι στο κρεβάτι του πόνου και πως προέχει να γίνεις γρήγορα καλά (κάτι το οποίο ευχόμαστε όλοι), αλλά αν το μαγκάκι έχει κάνα καλό δικηγόρο μπορεί να σου βγει και από πάνω στο τέλος.

Μην καθυστερείς, βάλε τον δικηγόρο σου να κάνει μήνυση για τις σωματικές και υλικές βλάβες και βάλτον να πιέσει την αστυνομία να τον συλλάβει (αν και πέρασε το αυτόφωρο) και να ασκήσει δίωξη όπως οφείλει.

Προς θεού μην τους αφήνετε ατιμώρητους...

chr1s_86
15/09/2009, 21:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από kalesin
θα κανετε οτι ακριβως σας ειπε ο πατερας του...


λιγο ακομα κ η ειδηση θα ηταν ως εξης..

Ειμαι φιλος του Kalemg ο οποιος επεσε θυμα τροχαιου.. Αγνωστος οδηγος τον χτυπησε κ τον εγκατελειψε να πεθανει αβοηθητος. Οποιος εχει δει οτιδηποτε να επικοινωνησει με τον πατερα του κτλ...


Ανατρίχιασα διαβάζοντας το παραπάνω..... :dizzy: :dizzy:


Θα συμφωνήσω με όσους έγραψαν πιο πάνω για το τι να κάνεις......

schumifer
15/09/2009, 21:17
Ίσως κανείς από τους προλαλήσαντες να μην έχει βρεθεί στη δύσκολη θέση να έχει κάνει λάθος.
Άποψή μου είναι ότι συμβάν πήρε μεγαλύτερη τροπή από ο,τι έπρεπε με το να μη σταματήσει ο νεαρός αλλά θα μπορούσε να σταματήσει εδώ.
Θα βάλει την ασφάλειά του να σε πληρώσει και με το παραπάνω (φτιάξε από μηχανάκι μέχρι φουσκωτό με τις θετικές δηλώσεις που θα σου κάνει, συν αποζημίωση για βλάβη κλπ...).
Από εκεί και πέρα, ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ όλα καλά.
Ας θυμηθούμε όλοι τις μακακίες που έχουμε κάνει στη ζωή μας και τη γλιτώσαμε. Και τη γλίτωσαν και οι άλλοι ..

ΥΓ. αν πρόκειται περί ανθρώπου δε χρειάζεται να τιμωρηθεί πέραν των δικών του τύψεων (και θετικών δηλώσεων)
Αν εστί κωλόπαις, τότε ίσως να του αξίζει κάτι παραπάνω.

ΥΓ2. έχω βρεθεί στη θέση του θύματος με τον οδηγό του φορτηγού να μην παραδέχεται τι έγινε. Τελικά μετά από χρόνια "δικαιώθηκα". Όταν ήρθε η ώρα του ποινικού μέρους της διαδικασίας κρατήθηκα και δε μίλησα. Στο κομμάτι που θα μπορούσε να έχει επιπτώσεις στη ζωή του προτίμησα να τον βοηθήσω να κηρυχθεί αθώος.
Δεν το έχω μετανιώσει ως τώρα

motard
15/09/2009, 21:29
elpizw na gineis kala re file perastika sou..makari na vreis auto to? pantos anthropos dn einai..
alla dn fteei mono autos... polla ftene se autin tin koinwnia...sta @@ tous oloi omws...

sergiosm
15/09/2009, 21:30
Κατ' αρχάς περαστικά

κατά δεύτερον αυτό:

Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg
Ο γιος του είναι 25 χρονων ,μόνιμος στρατιωτικός και καταλαβαίνεται τι συνέπειες θα υπάρξουν για τον ιδιο αν κινηθούμε νομικά.
δεν είναι ακριβές.

Διότι, το μόνο που μπορεί να πάθει από το στρατό (περισσότερο από ό,τι θα πάθαινε ως ιδιώτης) είναι να γίνει μία ωραιότατη ΕΔΕ και να φάει πειθαρχική ποινή, που θα γραφεί μεν στο φάκελό του δεν θα είναι όμως και τίποτα το τρομερό.
Στην χειρότερη να του καθυστερήσει την εξέλιξη. Ούτε θα φύγει από το στρατό, ούτε θα πάρει δυσμενή μετάθεση, ούτε τίποτα το τραγικό.

Οπότε, μην μασάς από "είμαι στον στρατό" και "λυπήσου με".

Τέσπα, η επιλογή είναι δική σου,

αλλά πρόσεξε μόνο μην από την καλή σου την καρδιά στο τέλος βγεις εσύ ο χαμένος...


:wave2:

as_pino
15/09/2009, 21:35
αν τον κυνηγησεις νομικα, με τον ευατο σου θα εισαι ενταξει (πιστευω)
αν τον αφησεις παντα θα σε χαλαει αυτο.

κανε οτι αισθανεσαι καλυτερα


περαστικα και αγυριστα

george 1981
15/09/2009, 21:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
Ίσως κανείς από τους προλαλήσαντες να μην έχει βρεθεί στη δύσκολη θέση να έχει κάνει λάθος.


Λάθη έχουμε κάνει όλοι,όχι τέτοια όμως που να κοστίσουν τη ζωή ενός συνανθρώπου μας προκειμένου να σώσουμε το τομάρι μας.

Λάθος ήταν μέχρι τη στιγμή της σύγκρουσης,που έγινε εγκληματική αμέλεια τη στιγμή της εγκατάλειψης.

Αδυνατώ να πιστέψω πως σε ένα forum μοτοσυκλετιστών είναι ποτέ δυνατό να δικαιολογήσουμε την εγκατάλειψη τραυματία

nickmonstro
15/09/2009, 21:52
Ρε παιδια συγνωμη αλλα τι συζηταμε τωρα????

Εχετε καταλαβει οτι αυτο που εκανε ο τυπος , δηλαδη να χτυπησει ανθρωπο και να τον παρατησει αβοηθητο ειναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ το τονιζω ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΚΗ πραξη???

Δεν νομιζω οτι σηκωνει συγχωρεση...

akolov87
15/09/2009, 21:53
Εγώ με τίποτα δεν δικαιολογώ και δεν προσπαθώ να δώσω ελαφρηντικό στον θύτη και τις ενέργειές του εκείνη τη στιγμή, ούτε ξέρω ούτε μπορώ να ξέρω ούτε δικαιοδοσία μου είναι.

Με στεναχώρισαν κάποιες αντιδράσεις, αλλά φυσικό είναι όπως σε πολλά θέματα και σε αυτό διαφορετικά άτομα να έχουν διαφορετικές απόψεις. Όταν γίνεται μια στραβή ή έστω βγαίνει στην επιφάνεια ένα κάθαρμα, δεν μπορώ να διαβάζω τέτοια comments. Δεν θα έπρεπε να είναι συμπεριφορά αυτή επειδή κάποιος ή κάποιοι κάλουν μαλακίες όλοι οι υπόλοιποι να το έχουν άλοθι και να το παίζουν τσαμπουκά και ιστορία. Ο παραδειγματισμός ή η αλλάγή νοοτροπίας θεωρώ πως δεν πετυχαίνεται με τέτοια σχόλια, ενώ αυτός είναι ο πρωταρχικός μας στόχος, να αλλάξει η οδηγική συμπεριφορά που όλοι οδηγάμε, όχι να πηδήξουμε εκείνον σαν ζώα επειδή πρέπει να βρίσκουμε κάθε μέρα και έναν λόγο να τα σπαμε.

Εννοείται μιλάω έτσι, αφού όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλα, ο οδηγός της μοτο θα επανέλθει και θα οδηγήσει ξανά και με περισσότερες εμπειρίες πλέον και θα έχει την περίθαλψη που πρέπει.

ευχαριστώ όσους ασχολήθηκαν και απάντησαν στο πρώτο μου σχόλιο.

Ζεύκας
15/09/2009, 22:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
Στην χειρότερη να του καθυστερήσει την εξέλιξη. Ούτε θα φύγει από το στρατό, ούτε θα πάρει δυσμενή μετάθεση, ούτε τίποτα το τραγικό.


Και στέρηση βαθμού μπορεί να φάει, και έκπτωση βαθμού (ειδικά αν είναι υπαξιωματικός)

Και μπορούν να τον τρέχουν στα στρατοδικεία για πολλά χρόνια! και καλά να πάθει!
γιατί τέτοιοι άνθρωποι δεν αξίζει να βρίσκονται σε σώματα ασφαλείας.-

sergiosm
15/09/2009, 22:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Και στέρηση βαθμού μπορεί να φάει, και έκπτωση βαθμού (ειδικά αν είναι υπαξιωματικός)


Πιθανό, αλλά -κατά την άποψή μου- δύσκολο.



Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Και μπορούν να τον τρέχουν στα στρατοδικεία για πολλά χρόνια!
Στρατοδικείο θα πάει μόνο και μόνο επειδή είναι στρατιωτικός.
Αν ήταν πολίτης θα πήγαινε στα τακτικά δικαστήρια.
Δεν διαφέρει σε κάτι επί της ουσίας αυτό.


Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
και καλά να πάθει!
γιατί τέτοιοι άνθρωποι δεν αξίζει να βρίσκονται σε σώματα ασφαλείας.-

Εννοείται καλά να πάθει

stavrouliasp
15/09/2009, 22:39
Εγώ πάντως είμαι της άποψης οτι καμιά φορά αναζητάς την τιμωρία του άλλου όχι για να γίνει μετά καλύτερος άνθρωπος, αλλά για να νιώσεις και εσύ καλύτερα. Εκτός πια και εάν είσαι τόσο ανώτερος άνθρωπος...

mparmpanik
15/09/2009, 22:44
φιλε kalemg
σιγουρα ο τυπος πρεπει να τιμωρηθει για την αδιαφορια και την εγκαταλειψη θυματος σε τροχαιο.
δεν χωραει αμφιβολια γι αυτο.
Αν καποιος εξετασει το προφιλ του δραστη, πιθανοτατα θα διαπιστωσει οτι ειναι ενα θρασυδειλο
στρατοκαυλο ψευτομαγκακι που πουλαει τσαμπουκα εκει που το παιρνει και κανει την μυξοπαρθενα οπου το στριμωχνουν.
πιθανοτατα αν ειχες και την ευκαιρια να ρωτησεις κποιον υφισταμενο του, θα μας ελεγε
οτι ειναι ενας σουπερ ντουπερ παπαρας που πουλαει καψωνι για να "ψηλωσει" κανα ποντο.

εκτος του οτι σε εστειλε στο γκρεμο και σε αφησε αβοηθητο, ολα αυτα ειναι καλοι λογοι
να του βαλεις τα @@ σε μια ταναλια και να αρχισεις να σφιγγεις.

υποψιαζομαι ομως οτι η θεση σου δεν ειναι και τοσο σιγουρη.
Σε καμμια περιπτωση δεν λεω οτι εχεις μεγαλοποιησει το συμβαν κι οτι τα πραγματα δεν ειναι
ετσι οπως τα περιγραφεις.

Υποψιαζομαι ομως οτι δεν εχεις απτες αποδειξεις, αποδειξεις που να μπορουν να σταθουν
σε ενα δικαστηριο και να αποδεικνυουν οτι το ατυχημα το προκαλεσε ο φταιχτης.
Και δυστυχως θα σου ζητηθει να το αποδειξεις αυτο.
Μακαρι να σε φωτισε ο θεος και να ζητησες επισημη πραγματογνομωσυνη στο αυτοκινητο
μολις το εντοπισατε.
πολυ φοβαμαι (και μακαρι να κανω λαθος) οτι δεν το εκανες.

εχεις (απο οτι καταλαβα) μονο μια προφορικη παραδοχη υπαιτιοτητας, που ομως μπορει
να αλλαξει ανα πασα στιγμη.
και κατα πασα πιθανοτητα θα αλλαξει μολις περασει το πρωτο σοκ της ανακαλυψης και συμβουλευτει καποιον δικηγορο.

Νομιζω λοιπον (και εκνευριζομαι με τον εαυτο μου που το λεω αυτο) οτι πρεπει να κινηθεις
με πρωτο γνωμονα την αποκατασταση και την αποζημιωση των σωματικων και υλικων σου βλαβων στοχευοντας σε ενα διμερη συμβιβασμο και να μην μπλεξεις σε ενα μακροχρονιο δικαστικο αγωνα με αμφιβολο αποτελεσμα.

περαστικα και παντα ορθιος.

MitsosNaked
15/09/2009, 22:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87


Εννοείται μιλάω έτσι, αφού όλα φαίνεται να πηγαίνουν καλα, ο οδηγός της μοτο θα επανέλθει και θα οδηγήσει ξανά και με περισσότερες εμπειρίες πλέον και θα έχει την περίθαλψη που πρέπει.



Δηλαδή έπρεπε να τον κλάψουμε τον οδηγό της μοτό(χτύπα ξύλο) για να είναι δικαιολογημένα τα σχόλια; :rolleyes:

vgrss
15/09/2009, 23:07
είδες που σου τα είπε ο Βολιώτης; .....''φιλαράκι ο γιός μου είναι στρατιωτικός και θα περάσει στρατοδικείο, και θα τον γ@μίσουνε κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π. και τόοοοοοσες άλλες π@π@ριές!!!!!

Εμένα φίλε και κοντοχωριανέ, το παιδί μου το πήρε σβάρνα ένας, έξω από το σχολείο.
Δεν έπαθε τίποτα γιατί ο άνθρωπος πήγαινε με 20 και πρόλαβε να φρενάρει.
Μόνο κάτι γρατσουνιές και ένα στούμπηγμα.
Όχι μόνο μας ειδοποίησε και αμέσως το πήγε στο νοσοκομείο, αλλα έκτοτε αν τύχη και συναντηθούμε πουθενά, όλο κεράσματα στέλνει και ρωτάει συνέχεια για το παιδί.




Υ.Γ. Και μπορούσε να την κάνει άνετα στο σημείο που ήταν..............

menelaos46
15/09/2009, 23:09
Ντρέπομαι για λογαριασμό όλων εκείνων που γραφετε από κάτω διάφορα τύπου σκίστον, φώναξε μας να του δειξουμε, έλα να βάλουμε και εμείς ένα χεράκι, πιάστον από τα @@ αμα σου πει δικαιολογίες κτλ. Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.- Καταδικάζουμε κάθε τέτοια ενέργεια όπως αυτή που συνέβησε, αλλά αυτό να γίνει με ένα επίπεδο. Όπως δεν θα θέλαμε με τίποτα να είμαστε σε μία αβοήθητη παρόμοια κατάσταση κάτω από ένα γρκεμό, για διάφορους λόγους δεν θα θέλαμε ούτε να είμαστε στη θέση του υπαίτιου. Αν δεν μας έχει τύχει, δεν μπορεί να γνωρίζουμε πως ακριβώς θα αντιδράσουμε κάτω από διάφορικές συνθήκες. Δεν προσφέρετε τίποτα με τέτοια σχόλια. Εμένα κάμποσοι από εσάς, με λυπείτε περισσότερο από ότι ένας ανεγκέφαλος πίσω από ένα τιμόνι μιας τριάρας. Χαιρομαι που το παλικαρι είναι σχετικά καλα και θα γίνει περδίκαρος σύντομα.

Αν ειχε απλως φοβηθει θα ειχε παει στην αστυνομια απο μονος του μολις σκεφτοταν τι εκανε αργοτερα. Αυτος πηγε να τη σκαπουλαρει. Εγω θα τον κυνηγουσα δικαστηκως.

abc
15/09/2009, 23:34
κυνήγησε το.
αρκετά με τους συμψηφισμούς ζωών.
είμαστε όλοι, θύτες και θύματα, υπεύθυνοι για τη κατάσταση που επικρατεί εκεί έξω.

υπομονή, αυτοσυγκράτηση = αδυναμία σήμερα δυστυχώς!
αν αποφασίσεις μάλιστα να το κυνηγήσεις θα δεις οτι θα έχει και πολύ λίγες συνέπειες τελικά. καμία σχέση με τη ταλαιπωρία σου σήμερα και τα κουσούρια που θα σε συντροφεύουν μια ζωή.

gavcr
16/09/2009, 00:31
[έγινε εγκληματική αμέλεια τη στιγμή της εγκατάλειψης.

Αδυνατώ να πιστέψω πως σε ένα forum μοτοσυκλετιστών( είναι ποτέ δυνατό να δικαιολογήσουμε την εγκατάλειψη τραυματία [/B]


+1000

glargkatzis
16/09/2009, 07:13
τί θα πάθει δηλαδή από το στρατό ?

πέρα από όλα τα άλλα που έχουμε πει ακούστηκε και αυτό. δηλαδή τι θα πάθει? αν τον διώξουνε να πάει να δουλεψει και σε καμιά αληθινή δουλειά 10-12 ώρες 6-7 ημέρες το μηνα όπως όλος ο κόσμος να δείς μετά πως θα εκτιμούσε καλύτερα τη ζωούλα του και τη δικιά μας.

ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.

nassosxlvbros
16/09/2009, 07:17
Θα κάνεις αυτό που είναι σωστό και νόμιμο...όλοι πρέπει να πληρώνουμε τα λάθη μας...αν και αυτό δεν ήταν ακριβώς λάθος...:nono: αυτό ήταν μια βιαστική και απερίσκεπτη απόφαση:"δε με είδε την κάνω και σιγά να μη με βρουν" αλλά ΣΥΝΕΙΔΗΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ!!!,απόφαση να "διαγράψεις το συμβάν" σα να μην έγινε ποτέ και να συνεχίσεις τη ζωή σου ωραία και καλά...και δε με νοιάζει αν αυτό που εγκατέλειψε ήταν άνθρωπος σκύλος γάτα...η ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ μετράει εδώ! το πόσο ψυχρά απλά πάτησε γκάζι και την έκανε...


....και φαντάσου ειρωνεία...να μη βρισκόταν ποτέ και αυτός ο τύπος να ήταν φίλος σου-γνωστός ή να παντρευόταν τη κόρη σου /αδερφή σου/φίλη σου κλπ και συ σακάτης να βλέπεις το ευτυχισμένο ζευγάρι να ζει βίον ανθόσπαρτον... (πωπω τόκανα λύσσα...)

περαστικά και σύντομα γερός!

υγ.: για να μιλήσουμε με ψυχρούς αριθμούς (σε πρίπτωση που δε θες να τον τρέξεις), οι δικηγόροι σε τέτοιες περιπτώσεις μιλάνε για ποσα αποζημίωσης των 150.000? και πάνω...μην φύγεις και στο τζάμπα;)

jimtarasxt660x
16/09/2009, 07:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Αν ειχε απλως φοβηθει θα ειχε παει στην αστυνομια απο μονος του μολις σκεφτοταν τι εκανε αργοτερα. Αυτος πηγε να τη σκαπουλαρει. Εγω θα τον κυνηγουσα δικαστηκως.

+660....

Αυτό που λέει ο Μενέλαος.......άμα ήταν σωστός,έστω την επόμενη μέρα θα πήγαινε στην αστυνομία μόνος του, αλλά δεν πήγε:wave2: :wave2: :wave2:

glargkatzis
16/09/2009, 07:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros


....και φαντάσου ειρωνεία...να μη βρισκόταν ποτέ και αυτός ο τύπος να ήταν φίλος σου-γνωστός ή να παντρευόταν τη κόρη σου /αδερφή σου/φίλη σου κλπ και συ σακάτης να βλέπεις το ευτυχισμένο ζευγάρι να ζει βίον ανθόσπαρτον... (πωπω τόκανα λύσσα...)



Το ...άμησες , αυτό είναι για ταινία

Spyros_Thess
16/09/2009, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από Kalemg
Σάββατο 12/09/09 ,

Ξεκίνησα από Κοζάνη με προορισμό τη Λάρισα στις 7 το πρωϊ ώστε να προλάβω να κάνω κάποιες δουλειές που είχα . Λίγο πριν το Σαραντάπορο , άντρας με bmw316 μαύρου χρώματος με πινακίδα <ΡΙΕ .... > και φιμέ τζάμια ,ερχόμενος με υπερβολική ταχύτητα από πισω μου ,με χτυπάει μετά την έξοδο μιας στροφής και με ρίχνει σε ρέμα 10 μέτρων βάθους .
Αποτέλεσμα , 2 σπασμένα πλευρά ,σπασμένο δεξί χέρι και ραγισμένο αστράγαλο. Για το Ζ να μη μιλήσω, δε φτιάχνεται..
Ο τύπος είχε την ευγενή καλοσύνη να φύγει σφαίρα από το σημείο κ φυσικά ακόμα δεν έχει βρεθεί.
Την όλη σκηνή την έιδε μονο ενας διερχόμενος απο το σημείο οδηγός , ο οποίος δε σταματησε καν!

Την πινακίδα του ,δεν πρόλαβα να τη δω όλη ,ότι είδα το είδα από τον καθρέφτη μου πριν τη σύγκρουση και με χτύπησε με τη δεξιά πλευρά της μούρης του.

Παρακαλώ πολύ όποιος είναι από Λάρισα ή από τη γύρω περιοχή κ δει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο να με ενημερώσει.

Πραγματικά λυπάμαι διότι περιμενα να υπάρχει καποιο ίχνος ανθρωπιάς στη ζωωδη κοινωνια που ζουμε.
Οχι απλά δε σταματησε κανείς απο τους 2 , αλλα δεν σκεφτηκαν να καλεσουν εστω ενα ασθενοφορο ανωνυμα.

Καλή ανάρρωση και γρήγορα 'ορθιος αδερφέ. Και επειδή ξέρω πόσο κουραστικό και χρονοβόρο είναι το να ασχοληθείς με δικαστηρία μηνύσεις κλπ. θα σου πώ ένα πράγμα, κυνήγα έστω την αποζημίωση για το γαμώ το της υπόθεσης. Τέτοια γεγονότα δεν πρέπει να μένουν ατιμώρητα. Περαστικά.

CIRUS
16/09/2009, 07:51
ρε φίλε, σε εγκατέληψε στην τύχη σου χωρίς να νοιαστεί καθόλου για τις συνέπειες των πράξεων του, χωρίς να πάρει τηλέφωνο για ένα ασθενοφόρο, δεν είπε τίποτα σε κανένα ούτε καν μετάνιωσε για τις πράξεις του ώστε να σε ψάξει εκείνος να σε βρει και να σου ζητήσει συγνώμη για ότι σου έκανε και εσύ σκέφτεσαι να του την χαρίσεις??? είναι δυνατόν??? χέσθηκες τι θα πάθει ας ήταν άντρας και να σου συμπαρασταθεί όπως θα έκανε ο κάθε σωστός άνθρωπος στη θέση του και τότε ίσως και να μην του έκανες δικαστήριο αλλά τώρα μην το σκέφτεσαι καν. Γαμισε τον ανελέητα, αυτόν που μπορεί να σε είχε στήλει στον αγύριστο και δεν νοιάστηκε.

nassosxlvbros
16/09/2009, 07:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από glargkatzis
Το ...άμησες , αυτό είναι για ταινία

το μαμησα ή όχι για φαντάσου να έχανε κάνα πόδι το παιδί ή να έμενε παράλυτος και αυτός να συνέχιζε ανέμελα τη ζωούλα του...όχι τόσο "μακρυνό" αυτό ε; ;)

πωπωωωω ανατρίχιασα! :eek:

petrogazz
16/09/2009, 07:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
το μαμησα ή όχι για φαντάσου να έχανε κάνα πόδι το παιδί ή να έμενε παράλυτος και αυτός να συνέχιζε ανέμελα τη ζωούλα του...όχι τόσο "μακρυνό" αυτό ε; ;)

πωπωωωω ανατρίχιασα! :eek:

Που να φας την γλώσσα σου πρωί πρωί....

gkourv
16/09/2009, 08:01
Θα προσπαθήσω να κρατήσω τη ψυχραιμία και να πω απλά ότι έχεις υποχρέωση απέναντι σε μας τους υπόλοιπους μοτοσυκλετιστές να συμβάλλεις στη τιμωρία αυτού του ασυνείδητου εν δυνάμει δολοφόνου. Μη ξεχνάς ότι θα μπορούσε στη θέση σου (η οποία για ΜΕΓΑΛΗ σου τύχη δεν είναι χειρότερη) να είναι οποιοσδήποτε από μας. Πόσες φορές έχει χτυπηθεί/τσαλαπατηθέι/κατακρεουργηθεί μοτοσυκλετιστής και έχει ΠΑΡΑΤΗΘΕΙ αβοήθητος από τέτοιους "ανθρώπους" οι οποίοι έμειναν ατιμώρητοι. Πόσο άδικο μπορεί να είναι για τα θύματα και τις οικογένειές τους.
Επίσης το χρωστάς και σε αυτούς που κάποτε χτύπησαν κάποιον σαν και εμάς αλλά σταμάτησαν, βοήθησαν και στη συνέχεια δέχτηκαν τις συνέπειες. Μην γελιέσαι νομίζοντας ότι η τιμωρία του είναι καθαρά θέμα δικό σου, είναι και δικό μας και αυτών που δεν ήταν τόσο τυχεροί όσο εσύ.
Φιλικά.

george88
16/09/2009, 08:38
Εννοείται πως δεν πρέπει να του χαριστείς και πρέπει να τιμωρηθεί! ΤΕΛΟΣ

Έμεις οι Λαρισαίοι είμαστε μαζί σου...
Ε ρε κουτουλίδια που θέλει το κολοπαίδι
ΜΗ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΤΕΙΣ.ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΑΞΙΖΕΙ

Περαστικά σου και ταχεία ανάρρωση!! :beer:

Pardalotzatziki
16/09/2009, 08:45
Σιγουρα δεν θα κερδισεις τιποτα οσον αφορα την υγεια σου....
Μια αποφαση δικαστηριου δεν βοηθα την αναρωση....απλα θα εχεις μια ψυχικη ικανοποιηση

Αλλα αν το αφησεις ετσι, τοτε θα εισαι αλλος ενας Ελληνας που απλα αδιαφορησε...

Οπως αδιαφορουν πολιτικοι, μπατσοι, δημαρχοι, νομαρχες και λοιποι Ελληνες καρεκλοκενταυροι....

Πως θα γυρισεις να μιλησεις για αυτους οταν θα εισαι ιδιος? Πως θα απαιτησεις? Πως θα διεκδικησεις?

Αν τιμωρηθει ισως βαλεις μυαλο σε μερικους, ισως γλυτωσεις μερικα αδερφια μας απο μεγαλη ταλαιπωρια...

Λοχαγος στην κυπρο οπου ημουνα το '99, εδειρε με ξυλινο γκλομπ φανταρο και εκεινος δεν του εκανε τιποτα....αρα μπορει να δειρει κι αλλους...σωστα??

Και παλι σιδερενιος :wave2:

LARISEOS
16/09/2009, 08:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
ρε φίλε, σε εγκατέληψε στην τύχη σου χωρίς να νοιαστεί καθόλου για τις συνέπειες των πράξεων του, χωρίς να πάρει τηλέφωνο για ένα ασθενοφόρο, δεν είπε τίποτα σε κανένα ούτε καν μετάνιωσε για τις πράξεις του ώστε να σε ψάξει εκείνος να σε βρει και να σου ζητήσει συγνώμη για ότι σου έκανε και εσύ σκέφτεσαι να του την χαρίσεις??? είναι δυνατόν??? χέσθηκες τι θα πάθει ας ήταν άντρας και να σου συμπαρασταθεί όπως θα έκανε ο κάθε σωστός άνθρωπος στη θέση του και τότε ίσως και να μην του έκανες δικαστήριο αλλά τώρα μην το σκέφτεσαι καν. Γαμισε τον ανελέητα, αυτόν που μπορεί να σε είχε στήλει στον αγύριστο και δεν νοιάστηκε.


+749

τι κα8ομαστε και λεμε ....??

ΕΝΑ ΖΩΟ, ΘΑ ΠΉΓΑΙΝΕ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΕΡΝΕ ΑΠΟ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΤΕΡΟ ΑΠΟ ΚΑΠΟΥ ΕΝΑ ΤΗΛ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΕ ΕΚΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΡΟΦΗ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΜΟΤΟΚΛΕΤΙΣΤΗΣ!!!

ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΒΑΣΊΛΕΙΟ ΤΩΝ ΖΩΏΝ ! ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΒΑΣΊΛΕΙΟ ΚΑΙ ΛΈΓΕΤΑΙ !

ΜΠΛΑΡΙ.................



Επισης πολλοι σωστα ειπε ενας συμφουριτης οτι με το που παει σε δικηγόρο θα τα ξεχάσει οτι εχει πει μεχρι στιγμης!!!!!

καλα ειναι να μιλήσεις με εναν δικηγορο πως να του την φέρεις να μιλήσει με την αστυνομία!



υ,γ μπορουμε να μαθουμε και το ονομα του μλκ...........???? στειλε πμ!

γδαρσιμο......μην τον λυπασαι....επειδη ειναι στρατο!

apatewnas
16/09/2009, 08:51
Μηνυσεις να του κάνεις, να σε πληρώσει για ψυχολογικό και υλικό τραυματισμό και μετά άστον να τρέχει με τα στρατοδικεία και αεροδικεία.Πάντως για στερήσεις βαθμού και άλλα λίγο δύσκολο, το πιο πιθανό έιναι να έχει μια 6μηνη φυλάκιση γραμμένο στο Μητρώο του που θα τον ακολουθεί μια ζωή.Αυτό συνεπάγεται, διαφορετική αντιμετώπιση σε όποια μονάδα και αν ειναι.

Και πάλι περαστικά από μένα , σιδερένιος και κλοτσομπουνίδια σε αυτούς που εγκαταλείπουν! :mad: :mad:

transalpblack
16/09/2009, 09:02
φιλε μου εγω απο την αλλη δεν θα σου πω να τον γ@μησεις η να τον ξεσκισεις.
αυτο που με εντυπωσιασε καταρχην, ειναι το οτι ο τυπος βρεθηκε!!!
τωρα το σωστο ειναι να τον κυνηγησεις δικαστικα και για να αποζημιωθεις εσυ για σενα και για τη μηχανη σου αλλα και για το γεγονος οτι οπως λες δεν εχεις πλεον ορεξη να καβαλησεις μηχανη και να κανεις παλι τις βολτες που εκανες.
γιατι ρε φιλε?????????????????????????????????????????????????????????
να ξενερωσω μονος μου το καταλαβαινω. να ξενερωσω για μ@λ@κια αλλου δεν καταλαβαινω.
καποτε ειπα σε μια γκομενα : να ποναω για σενα το αντεχω. να ποναω απο εσενα δεν το αντεχω.
το ιδιο παραδειγμα ειναι.
30 μαιου το 2004, ξημερωματα κυριακης, τελειωνοντας απο την δουλεια μου, κατεβαινοντας τον κηφισο, στην αερογεφυρα της ιερας οδου, με πηρε για δευτερολεπτα ο υπνος στο τιμονι και χτυπησα ενα παπι απο πισω και εκτοξευτηκαν οδηγος και συνοδηγος στον αερα.
κατεβηκα απο το αυτοκινητο, σταματησα την κινηση που ερχοταν απο πισω, καλεσα ασθενοφορα και αστυνομια, μιλησα και με τους δυο και βεβαιωθηκα πως ζουν, ο ενας μαλιστα σηκωθηκε, μολις ειδα πως ζουν, ανακουφιστηκα. αν δεν ζουσε ο ενας, μπορει και να πηδαγα απο την γεφυρα.
το θετικο ηταν πως αν και δουλευα νυχτα (dj), δεν ειχα πιει, οχι ουτε ενα ποτηρι ποτο, αλλα ουτε ενα σφηνακι, πραγμα που φανηκε και στο αλκοτεστ.
καθε μερα ημουν με τα παιδια στο νοσοκομειο, μετα και στα σπιτια τους, να δω τι κανουν, ανελαβα την πληρη ευθυνη, δεν εκατσα να ψαξω τιποτα, ουτε συνυπευθυνοτητες, ασχετα αν ο δικαστης μετα εριξε συνυπευθυνοτητα γιατι λεει δεν μπορεις με ενα παπι των 50 κυβικων να βγαινεις σε δρομο ταχειας κυκλοφοριας και να μου πηγαινεις και στην αριστερη λωριδα!!!
τραβηξε η ολη ιστορια κανα 4αρι χρονια, γιναν 6 δικαστηρια, μαζι με την εφεση και τελικα αποζημιωθηκαν. ολα εληξαν καλως, εγω εχω την συνειδηση μου ησυχη και τα παιδια εχουν να λενε πως η κακη στιγμη εφερε καποιν που τους χτυπησε απο πισω και ΔΕΝ τους εγκατεληψε και τους φερθηκε πανω απο ολα ανθρωπινα.
κυνηγησε το φιλε σε λογικα και ανθρωπινα πλαισια παντα.
ανεφερε εσυ τα παντα οπωε εγιναν και ασε τα υπολοιπα στην δικαιοσυνη.
για το οτι το παλικαρι ειναι στρατιωτικος, βαλε εναν καλο δικηγορο.
αυτα απο μενα και συγνωμη αν σας κουρασα

kalogeros
16/09/2009, 09:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer

Ας θυμηθούμε όλοι τις μακακίες που έχουμε κάνει στη ζωή μας και τη γλιτώσαμε. Και τη γλίτωσαν και οι άλλοι ..



Δεν μας είπες όμως, σε πόσες από αυτές τις μ@λακίες που έχεις κάνει εσύ και την γλίτωσες, έβαλες σε κίνδυνο ανθρώπινη ζωή.

Η μ@λακία είναι να προκαλέσεις ατύχημα. Το να εγκαταλείψεις θύμα τροχαίου δεν είναι μ@λακία. Είναι ΕΓΚΛΗΜΑ.

soultz
16/09/2009, 10:00
Να κάνεις αυτό που πρέπει πιστεύω και εγώ. Το γεγονός οτι θα έχει κάποια επίπτωση στην καριέρα του ας μείνει να του θυμίζει πως δεν εγκαταλείπουμε ανθρώπους που χτυπήσαμε. Περαστικά σου

glargkatzis
16/09/2009, 10:35
καλά εδώ τη γλύτωσε ο χριστιανός και σεις σκεφτεστε την "καριέρα" του άλλου ??
ΕΛΕΟΣ (αυτός που είναι ξάπλα ή εγώ αύριο μεθαύριο, ποιος θα ταίσει το γιο μου? το μπουρδέλο το κράτος πάντως όχι) ή πρέπει να πάω να ασφαλίσω τον εαυτό μου επειδή είμαστε ΖΩΑ !

chr1s_86
16/09/2009, 19:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
Ίσως κανείς από τους προλαλήσαντες να μην έχει βρεθεί στη δύσκολη θέση να έχει κάνει λάθος.
Άποψή μου είναι ότι συμβάν πήρε μεγαλύτερη τροπή από ο,τι έπρεπε με το να μη σταματήσει ο νεαρός αλλά θα μπορούσε να σταματήσει εδώ.
Θα βάλει την ασφάλειά του να σε πληρώσει και με το παραπάνω (φτιάξε από μηχανάκι μέχρι φουσκωτό με τις θετικές δηλώσεις που θα σου κάνει, συν αποζημίωση για βλάβη κλπ...).
Από εκεί και πέρα, ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ όλα καλά.
Ας θυμηθούμε όλοι τις μακακίες που έχουμε κάνει στη ζωή μας και τη γλιτώσαμε. Και τη γλίτωσαν και οι άλλοι ..

ΥΓ. αν πρόκειται περί ανθρώπου δε χρειάζεται να τιμωρηθεί πέραν των δικών του τύψεων (και θετικών δηλώσεων)
Αν εστί κωλόπαις, τότε ίσως να του αξίζει κάτι παραπάνω.

ΥΓ2. έχω βρεθεί στη θέση του θύματος με τον οδηγό του φορτηγού να μην παραδέχεται τι έγινε. Τελικά μετά από χρόνια "δικαιώθηκα". Όταν ήρθε η ώρα του ποινικού μέρους της διαδικασίας κρατήθηκα και δε μίλησα. Στο κομμάτι που θα μπορούσε να έχει επιπτώσεις στη ζωή του προτίμησα να τον βοηθήσω να κηρυχθεί αθώος.
Δεν το έχω μετανιώσει ως τώρα

Συγνώμη φίλε μου αλλά δεν το βλέπεις σωστά το θέμα!

Μιλάμε για ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΨΗ του θύματος χωρίς ο υπαίτιος να ξέρει που κατέληξε μετά το χτύπημα, αν ζει αν πέθανε κτλ

Και βρέθηκε από τύχη, θα μπορούσε να μην είχε βρεθεί ποτέ! Τι θα έλεγες τότε;;

Και όχι, δεν πρόκειται περί ανθρώπου όπως έγραψες, είναι προφανές νομίζω.

Το ατύχημα καθ'εαυτό ίσως να μπορεί να καταλογιστεί στα λάθη. Αλλά η εγκατάληψη εν γνώση του είναι εγκληματική όπως γράφτηκε και πιο πάνω.

castoras
16/09/2009, 19:28
Φίλε μου Kalemg,αν δεν τιμωρηθεί αυτό το παιδί για ότι σου έκανε, είναι πολύ πιθανό αν του ξανασυμβεί κάτι ανάλογο, να αντιδράσει και πάλι με τον ίδιο τρόπο και για να το πάω και πιο μακρια, θα το συζητάει με τους φίλους του και θα τους μπαίνουν ιδέες ότι αυτά τα εγκλήματα με λίγη κλάψα μένουν ατιμώρητα. Περαστικά σε σένα και τη μηχανή σου :wave2:

menelaos46
16/09/2009, 19:32
Οπως αδιαφορουν πολιτικοι, μπατσοι, δημαρχοι, νομαρχες και λοιποι Ελληνες καρεκλοκενταυροι.... Πως θα γυρισεις να μιλησεις για αυτους οταν θα εισαι ιδιος? Πως θα απαιτησεις? Πως θα διεκδικησεις?

+1000000000000000000000

sakisvolos
16/09/2009, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Ντρέπομαι για λογαριασμό όλων εκείνων που γραφετε από κάτω διάφορα τύπου σκίστον...........

Εγώ πάλι φίλε μου και πιστεύω και πολλοί άλλοι ΔΕΝ ντρεπόμαστε ΚΑΘΟΛΟΥ! :winka:
Δεν τσούγκρισε ρε μεγάλε ένα παρκαρισμένο αυτοκίνητο άνθρωπο χτύπησε!


Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Δεν είναι δείγμα πολιτισμού αυτό.......

Ενώ δείγμα πολιτισμού είναι να χτυπήσεις κάποιον και να σηκωθείς να φύγεις με ελαφρά πηδηματάκια και να μη σε νοιάζει αν τον σκότωσες και να τον αφήσεις σαν σκυλί μέσα στον γκρεμό στον οποίο τον έριξες!!! :mad: :mad:


Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87

Καταδικάζουμε κάθε τέτοια ενέργεια όπως αυτή που συνέβησε, αλλά αυτό να γίνει με ένα επίπεδο.

Αυτός τι επίπεδο είχε εγκατέλειψε στην τύχη του κάποιον τον οποίο τράκαρε????
Πως την καταδικάζουμε μια τέτοια ενέργεια να πούμε δεν πειράζει?? Το παιδί με τη μηχανή θα έχει
σοβαρό πρόβλημα υγείας και αρκετούς πόνους για πολύ καιρό (μακάρι να κάνω λάθος) και το καραγκιοζάκι
με το αυτοκίνητο θα βγαίνει βόλτα για καφέ και δεν θα τρέχει τίποτα γι αυτόν ενώ είναι ένας
ΣΤΥΓΝΟΣ ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ και τίποτα παραπάνω και του αρμόζουν πολλές τιμωρίες όχι μόνο μία!! :winka:



Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Δεν προσφέρετε τίποτα με τέτοια σχόλια.

Να είσαι σίγουρος γι' αυτό το κωλόπαιδο ότι ΑΝ το είχαμε μπροστά μας πολλοί από εδώ μέσα δεν θα
μέναμε μόνο στα σχόλια!:mad: :mad:
Μπορούσε όσο και αν φοβότανε τις συνέπειες να κάνει ένα ανώνυμο τηλεφώνημα να ενημερώσει
τις αρχές για το συμβάν στο κάτω κάτω αλλά αυτός έκανε την ''πάπια''!
Ο μοτοσικλετιστής ήταν πεσμένος κάτω και θα μπορούσε να αιμορραγεί και τώρα που εγώ γράφω
να ήταν απλά μια στατιστική γιατί το κωλόπαιδο................απλά είναι ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ! ! !
...............................Και του αξίζει ότι και να πάθει!!


Αρχικά δημιουργήθηκε από akolov87
Χαιρομαι που το παλικαρι είναι σχετικά καλα και θα γίνει περδίκαρος σύντομα.

Σε αυτό συμφωνούμε όλοι μας χαιρόμαστε! :wave2: :wave2: