PDA

View Full Version : Καλώς Σας Βρήκα!



Wanderer1981
16/09/2009, 18:39
Γεια σας παίδες,

Είμαι ένας φίλος της VegasKitty και πολύ σύντομα κάτοχος μηχανής, και με προέτρεψε να γραφτώ στο φόρουμ σας για να μαθαίνω και τίποτα! Όπως καταλαβαίνετε είμαι αρκετά νέος στο θέμα, αλλά που θα μου πάει, ια τα μάθω. Είναι κανείς που να έχει την Suzuki Bandit 650 μοντέλο 2008; Έχω μερικές απορίες, κυρίως για την καταληλλότητά της σαν πρώτη μηχανή και μερικές λεπτομέρειες όπως τί είδους εξατμίσεις παίρνει (γιατί αυτή η κουμούτσα που έχει από το εργοστάσιο είναι εντελώς απαράδεκτη). Όπως είπα είμαι αρχάριος στο θέμα, και γι' αυτό δεν με ενδιαφέρουν υψηλές αποδόσεις από πλευράς ταχυτήτων (να πηγαινοέρχομαι στη δουλειά με ασφάλεια θέλω, αντε και κανα ταξιδάκι). Επίσης μου έχει γυαλίσει αρκετά η BMW GS 650 F, (ναι, το ξέρω ότι δεν έχει καμμια σχέση η μια με την άλλη) και θα εκτιμούσα κάποια σχόλια και συγκρίσεις μεταξύ των δυο μηχανών, με γνώμωνα πάντα η χρήση που το θέλω, αλλά και την απειρία μου. Αυτό που φοβάμαι στην BMW είναι ότι σαν αρχάριος, κάποια στιγμή θα την γρατζουνίσω (στην καλύτερη) και θα κλαίω με μαύρο δάκρυ τα πανάκριβα γερμανικά ανταλλακτικά...

Κάθε εποικοδομητικό σχόλιο ευπρόσδεκτο!

MikeG
16/09/2009, 18:44
Welcome :beer: :beer:


Μεταξύ των 2, νομίζω ότι το BMW είναι καλύτερο για αρχή. Πιο "εύκολο".
Όσο για τα ανταλλακτικά μη φοβάσαι. Να ξέρεις ότι το service του 4κίνλυνδρου (Bandit) είναι πολύ πιο ακριβό από αυτό του BMW.
Επίσης έχουν τεράστια διαφορά στη κατανάλωση με το BMW να παίζει στα 4,5 λίτρα/100 χιλ, ενώ το Suzuki να φτάνει τα 6 λίτρα.


:wave2:

felter
16/09/2009, 18:46
:beer:



:wave2:

menos
16/09/2009, 18:58
Καλως ηρθες Wanderer.:beer:

Παρόλο που δεν είμαι φαν της BMW σου το προτεινω καθως πολλοι γνωστοι μου το εχουν και τους εχει βγαλει ασπροπροσωπους!
Θα σου βγει ιδιαιτερα οικονομικοτερο σε καταναλωση και συντηρηση απο το αντιστοιχο Bandit..
Ελπίζω να βοήθησα... α ναι..

+1 MikeG :beer:

makis206
16/09/2009, 21:19
Καλωσήρθες φίλε!

Για τη δουλειά που χρειάζεσαι τη μοτοσυκλέτα θα σε παραπέμψω κι εγώ στο BMW αν και δεν θά'λεγα όχι στο Bandit μπας και το δει και ψηθεί επιτέλους και το Κατερινιό (εκκρεμεί μια κόντρα μαζί της):lol:

:beer:

Banana hammock@
17/09/2009, 08:16
Καλως ηρθες φιλε. Κι εγω καινουριος ειμαι εδω περα και χαιρομσι που δεν ειμαι μονος... θα δουμε αν ειναι σοϊ κι αυτο το forum. Εγω το πουλησα το δικο μου και σκεφτομαι να παρω ποδηλατο. Θα πουλησω το ρολοι για να παρω κομπολοϊ, το 'χεις ακουσει;

Operater
17/09/2009, 08:28
Καλημέρα Γιαννιώ!

Από τα δύο που πρότεινες, ψηφίζω (επίκαιρο άλλωστε) το BMW... αρκετά πιο ευέλικτο στη πόλη, οικονομικότερο και αξιόπιστο! Με ένα τέτοιο θα είσαι άρχοντας!

:wave2:

Operater
17/09/2009, 08:30
Α! και το καινούριο tenere της yamaha δεν είναι κακό... Think about it!:beer:

TROOPER
18/09/2009, 12:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από Wanderer1981
Γεια σας παίδες,

...

Κάθε εποικοδομητικό σχόλιο ευπρόσδεκτο!

γεια.παρε xt να τελειωνεις.

h_m_akis
18/09/2009, 12:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
γεια.παρε xt να τελειωνεις.


προστυχε!

TROOPER
18/09/2009, 12:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από h_m_akis
προστυχε!

ε μα...

Allst@rf
18/09/2009, 12:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από Banana hammock@
Καλως ηρθες φιλε. Κι εγω καινουριος ειμαι εδω περα και χαιρομσι που δεν ειμαι μονος... θα δουμε αν ειναι σοϊ κι αυτο το forum. Εγω το πουλησα το δικο μου και σκεφτομαι να παρω ποδηλατο. Θα πουλησω το ρολοι για να παρω κομπολοϊ, το 'χεις ακουσει;


καλωσορισες φιλε wanderer1981.:wave2: :wave2: :wave2:



καλωσορισες banana hammock:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

vangelis 64
18/09/2009, 13:03
Καλώς ήρθες.Καλή η παρέα με την Κατερίνα και ακόμα καλύτερο που δείχνεις ανεπηρέαστος στην ορθογραφία σου.:smilea::p

:beer: :beer: :beer:

Wanderer1981
27/09/2009, 12:30
Καλά μη νομίζεις Βαγγέλη... κι εγώ κάνω κάτι ορθογραφικά μαργαριτάρια κατά καιρούς... αλλά το σωστό να γράφεται

foxx
27/09/2009, 12:43
:wave2: :beer: :wave2: