PDA

View Full Version : συνδεσμολογία συναγερμου



tas79
16/09/2009, 21:59
γνωρίζει κανείς πως θα απαλλαγώ από τον συναγερμό? παίρνει ρευμα μόνο από την μπαταρία? μου έχει σπάσει τα νευρα!!

banditgr
17/09/2009, 15:23
an den exei enomeno to immobilzer (an dhladh o synagermos den sou kovei thn anafle3h kai apla varaei) tote apla,mporeis na kopseis ta kalwdia tou kai den tha exeis prob.Oi syndeseis einai sthn mpataria ths moto,sta flash,ena pou pernei reyma otan o diakopths thn moto einai on,kai to immo AN to exei enosei.An den eisai sigouros pantws,phgene se enan hlektrologo na ston vgalei se 5 lepta.

tas79
17/09/2009, 15:39
έλεγα να αποφύγω να σκάω φράγκα για κάτι φαινομαινικά απλό. από τον αρνητικό πόλο της μπαταρίας φευγουν δύο καλώδια, ένα το κανονικό της μπαταρίας και ενα μικρότερο το οποιο αμέσως καταλήγει σε ένα φυσάκι από το οποίο φευγουν δυο καλώδια. δοκίμασα ν ααποδυνδέσω το φυσάκι αλλα δεν παίρνει μπροστά η μηχανή οπότε λογικά κατι παίζει με το ιμομπ όπως είπες. είμαι και άσχετος με τα ηλεκτρικά αρα δεν το γλυτώνω το 20αρικο..Σε ευχαριστώ πάντως!

goumis hornet
17/09/2009, 19:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tas79
γνωρίζει κανείς πως θα απαλλαγώ από τον συναγερμό? παίρνει ρευμα μόνο από την μπαταρία? μου έχει σπάσει τα νευρα!!


Μηπως να μην τον απενεργοποιησεις και απλα να δεις τι εχει;
Σου βαραει στο ξεκαρφωτο;
Εδω κανουμε αμαν να βαλουμε ενα καλο συναγερμο και αν μπλοκαρει το μοτερ
ακομα καλυτερα.

Τι σου κανει και θες να τον βγαλεις;

:wave2:

tas79
19/09/2009, 00:00
υποτίθεται οτι έκανε κάποιο βραχυκύκλωμα και άδειαζε την μπαταρία..αλλά από οτι είπε ο μηχανικός είναι ο ανορθωτής του ρεύματος..120 ευρώ. ξενερέ 660 η φάση..