PDA

View Full Version : ΚΑΡΜΠΙΡΑΤΕΡ



xristjim
16/09/2009, 22:02
Γεια σας.Ασχολουμε εδω και καποιο καιρο με τι βελτιοση ενος παπιου honda tact.Το εχω κανει πολυ ομορφο εξωτερικα αλλα εχω ενα προβλημα.Θελησα να του βαλω ενα 18 delorto για να παει λιγο καλιτερα.Ρωτησα ολους τους μαστορες και μου ειπαν"ξερεις δεν μπαινει"...Και γιατι να μην μπαινει?Και μου λεει"θελει πατεντα ο λαιμος και..."Μαλλον δεν ασχολουνται γιατι δεν θα κερδισουν πολλα λεφτα{το εχω ιδη το delorto).Οποτε μαλλον θα το κανω μονος μου...Καποιος γνωστος μου μου ειπε να κοψω το λαιμο και να βαλω ενα σπιραλ.Πιστευω οτι μπαινει αλλα δεν καθονται να ασχοληθουν οι μαστορες.Απλα ισως χρειαστω βοηθεια αφου δεν τα παω και καλα με το moding των παπιων.Τι λετε δεν θα τα καταφερω...... :confused: :a4:

mankam
16/09/2009, 22:41
θελει πλακακι προσαρμογης σε μηχανουργειο δεν νομιζω να κανεις δουλεια με σπιραλ για τι αν τραβαει αερα μετα το καρμυρατερ δεν θα ρυθμιζεται με τιποτα.
δες και αυτη τη λυση αν εχει για το δικο σου μοντελο http://www.dynojet.com/jetkits/index.aspx

η παιξε με βελονα ζιγλερ αν βρεις εδω

xristjim
17/09/2009, 17:12
Bασικα θελω να κοψω το λαιμο στις δυο ακρες και αναμεσα τους να βαλω το σπιραλ με σιλικονι για να μην περνει αερα.