PDA

View Full Version : κυριακη βολτιτσα!!



BIKENEST
17/09/2009, 09:49
την κυριακη 20 του μηνου (και αμα δεν βρεχει ) και ωρα 10 θα ειμαι στο περιπτερο στο σχιστο με παρεα για βολτα π.επιδαυρο
για καφε παραλια και μετα ερμιονη για φαι!! ληστες και μη ευπροσδεκτοι οποιος γουσταρη ερχεται!!
:beer: :beer: :beer: :

amyroukai
18/09/2009, 13:40
Λογικά θα πάρω το Καβαφάκι και θα έρθω. Η Κατερίνα πιθανόν να έρθει επίσης... Δεν το ξεκαθαρίσαμε ακόμα.

Οδηγίες για το περίπτερο: http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=61366

Update: Αν δεν βρέχει, μέσα και η Κατερίνα... Βέβαια το "βρέχει" είναι σχετικό. Εγώ πάω να αράξω λίγο στη λιακάδα, η Κατερίνα είναι στη Μεσογείων και ρίχνει καρέκλες... Οπότε ποστάκι να μην ξεκινήσω μόνος μου, έτσι;

tzeronymo
18/09/2009, 15:26
Γιατι δεν το κανονιζεται 10.30 με τους αλλους να πατε μαζι,αφου λιγο πολυ στο ιδιο προορισμο πατε τι ΠΟΡΟΣ τι ΕΡΜΙΟΝΗ μπορειτε να πατε Πορο και γυρισετε απο μια φανταστικη διαδρομη παραθαλασια Ερμιονη ,ΠΟΡΤΟ ΧΕΛΙ ,ΚΡΑΝΙΔΙ,ΕΠΙΔΑΥΡΟ , η και το αντιστροφο ,εχω να προτεινω ταβερνα, στο χωριο ΚΑΡΑΤΖΑ την ταβερνα του γιωργου τα ποτα φυσικα ειναι ΔΩΡΕΑΝ εαν πατε με μοτο απο τον μαγαζατορα

amyroukai
18/09/2009, 19:25
ποιοί είναι οι άλλοι;

BIKENEST
19/09/2009, 14:19
το meteo.gr για αυριο δεν βλεπει βροχη συνεφια θα εχει!:beer: οποτε αυριο περιπτερο!!:smokin:

amyroukai
19/09/2009, 19:44
Εγώ ακόμα ψάχνω ποιούς εννοεί ο Τζερόνυμο, μόνο ο Ted με τον 'Busa έχουν πει θα πάνε Πόρο αλλά αρκετά αργά, λένε να φύγουν 12... Τεσπα, το τηλέφωνο τους το έχει η Κατερίνα αν είναι κανονίζουμε μπας και πάμε για μαμ μαζί. Τα λέμε περίπτερο...

To kawasaki τόσο καιρό που είχε να κουνηθεί, είχε μείνει από βενζίνη! Του έριξα ένα 6λιτρο με μπετονάκι και πήρε αμέσως όμως, σκυλί μαύρο λέμε.


Edit: Πρωινό φάγαμε, ντους και φεύγω για να πάρω την Κατερίνα. Καλημέρα!

tzeronymo
20/09/2009, 08:33
αυτους λεω καλημερα

amyroukai
20/09/2009, 12:28
αραχτοι στην παραλια επιδαυρου... Ο ζαχαριας παλι σαπισε στον υπνο. Δεν εβρεξε παντως, ολοι με κανονικα ρουχα ειναι. Η διαδρομη πολυ καλη, ειχα να την κανω χρονια, αν και μεχρι να συνηθισω το Ζ κουραστηκα. Καφεδακι κ μετα μαμ!

BIKENEST
21/09/2009, 10:35
ωραια βολτιτσα καλα περασαμε!! το ατυχημα με το busa και vtr να μην βλεπαμε ακομα καλητερα!!!:(

pektis
21/09/2009, 12:43
Ήθελα να έρθω αλλά Σαββάτο βράδυ έμεινα από λάμπα(μεσαία)........:sad:

amyroukai
21/09/2009, 13:10
Χαζομάρες. Σε 5 λεπτά την αλλάζαμε στο πρώτο βενζινάδικο... Άσε που μπορείς να κάνεις μιά τράμπα την πάνω με την κάτω στην ανάγκη, χωρίς μεγάλη σκάλα δεν είναι και τόσο πρόβλημα. Μην ξαναγίνει :D

pektis
22/09/2009, 11:17
Εχει xenon ρε φίλε...Ευτυχώς που είναι στην εγγύηση!

amyroukai
23/09/2009, 10:54
Πάω να κατεβάσω και τις φωτογραφίες από την ψηφιακή να τις ποστάρω.

Επίσης να σχολιάσω τα εξής: Το Z750 με το οποίο πήγα, έκαψε 16? για 300 χιλιόμετρα από το Περιστέρι που γεμίσαμε φεύγοντας, μέχρι πίσω που ξαναγεμίσαμε μπαίνοντας Αθήνα. Με δεδομένο το δικάβαλο, το ότι είναι γυμνό, το ότι πηγαίναμε με μιά 150άρα στο μεγαλύτερο κομμάτι της διαδρομής, είναι εντυπωσιακή η κατανάλωση. Η ανάρτηση είναι πολύ πιο "σφιχτή" αλλά πιο άνετη κιόλας κατά περίεργο τρόπο, η γεωμετρία πολύ πιο γρήγορη και νομίζεις ότι αλλάζει κατεύθυνση μόνο του, το κιβώτιο "μπούτυρο"... Και δεν είναι άσχημο και από πλευράς σέλας. Δεν το είχα ξαναπάει μεγάλη βόλτα και με εντυπωσίασε. Κρίμα που δεν ξαναβγήκε το S.

Όσο για το τράκο, ρε πστη μου, ΟΚ, στροφές, αλλά με αρκετή κίνηση, με σχετικά κακή χάραξη και μέτριο οδόστρωμα. Και μας περνάγανε οι "τούμπανοι" σουβλάκι, δεν ψηνόμουν να πάω ούτε καν γρήγορα γιατί βγήκαμε βόλτα και με μοτοσικλέτα που δεν είναι δική μου και δεν την ξέρω κιόλας, αλλά τι μυαλά κουβαλάει ο κάθε ένας που με περνάει η μισή του παρέα δεξιά, η άλλη μισή από αριστερά, χωρίς να ξέρουν αν τους είδα στον καθρέφτη, χωρίς να νοιάζονται αν με τρομάξουν, χωρίς να νοιάζονται και για τον εαυτό τους αν τους ρίξω κάτω αν φύγω έστω και λίγο δεξιά αριστερά, τίποτα, ταυτότητα στο στόμα και πάνε. Δυσκολεύομαι να λυπηθώ για το ατύχημα γιατί πραγματικά τα τυπάκια ΨΑΧΝΟΝΤΟΥΣΑΝ. Απλά λέω πάλι καλά που δεν έτυχε να πάρουν και εμάς μαζί... Ειρωνία, είχε track day στα Μέγαρα την Κυριακή, γιατί δεν πήγαν εκεί να ξεκ@υλώσουν με ασφάλεια;;; Τα δέρματα τα φόραγαν οι περισσότεροι. Η κοπέλα που ήταν και αυτή πεσμένη κάτω, τι τους έφταιγε; Ο κακομοίρης με το S2000 που φαινόταν να πήρε άλλη μιά μοτοσικλέτα από κάτω; Μυαλά κουκούτσι. Και είμαι σίγουρος ότι και αυτή την Κυριακή, οι ίδιες παρέες θα κάνουν τις ίδιες βλακείες. Δεν είμαι άγιος, και εγώ προσπαθώ να πάω γρήγορα σε αρκετές περιπτώσεις, αλλά το γρήγορα με το "όριο" έχει διαφορά...

KaTaNaS
23/09/2009, 11:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από amyroukai


Όσο για το τράκο, ρε πστη μου, ... "όριο" έχει διαφορά...


asta φίλε μου... χροοοονια τωρα η ιδια ιστορία! Όσο προσιτη και συχνη να έγινε η πίστα δεν φθάνει για να πάψουν οι πολεμικές βόλτες!

Σε αυτόν τον βωμο έχουν φυγει κι έχουν "φύγει" πολλοί αναβατες, οι παλιοι μαθαινουν και δεν ξαναπατανε, το νεο αίμα, η νεα φουρνιά την παταει μεχρι να παλιώσει και αυτη και ουτω καθεξης...

amyroukai
23/09/2009, 11:56
http://www.imageshack.gr/view.php?file=7oevromapjueikzemzo7.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=e37ed6cxwwffzu2t5szh.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=5p5l3ugqxvqmrp6roend.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=ms7rrcsy6ofrirx7i75m.jpg
http://www.imageshack.gr/view.php?file=3wcpe1asgwx0r8iixwz4.jpg


2,5 ευρώ ο καφές και με κρουασανάκι με nutella τρέλλα... :) Και πληρώνουμε τα διπλά Αθήνα και μας φέρονται λες και μας κάνουν χάρη. Πάλι καλά που δεν κατάλαβε κανείς ότι πεινούσα.... :rotflmao:

αν θέλει κάποιος τη φωτό του στο "κανονικό" μέγεθος, στείλτε ένα πμ με το email σας.

pektis
23/09/2009, 13:54
H τελευταία όλα τα λεφτά!!!.....:lol: :lol: :rotflmao:

K5_N
23/09/2009, 22:38
Μπραβο παντα ομορφα να περνατε:beer: :beer: :beer:

amyroukai
24/09/2009, 21:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
H τελευταία όλα τα λεφτά!!!.....:lol: :lol: :rotflmao:
Κρουασανάκι και νουτέλα, όλα τα λεφτά όντως... Και με είχε πιάσει και μιά "μικρή" πείνα....:rotflmao:

sapila racing
16/10/2009, 17:02
Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis
Ήθελα να έρθω αλλά Σαββάτο βράδυ έμεινα από λάμπα(μεσαία)........:sad:


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :lol: :lol:


Αρχικά δημιουργήθηκε από pektis

Εχει xenon ρε φίλε...Ευτυχώς που είναι στην εγγύηση!




:eyepop: :lol: