PDA

View Full Version : Πανελληνιο Πρωταθλημα ταχυτητας...



Σελίδες : [1] 2 3 4

menelaos46
17/09/2009, 19:14
Δεν πουληθηκε λοιπον το r6ακι και για να μη το σκοτωσω θα τρεξω τη νεα σεζον με αυτο.
Το μηχανακι προς το παρον ειναι ρ6 του 2003 οπως το γεννησε η μαμα yamaha, αν και μαλλον κατι βελτιωσουλες θα γινουν...
Η κατηγορια ειναι των νεων αγωνιζομενων.
Να πω επισης πως το μηνιαιο εισοδημα μου ειναι περι τα 1000 ευρω πανω κατω, και ολα τα εξοδα ειναι απο την τσεπη.
Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι δεκτη οτι και να αφορα και επισης οποιαδηποτε χορηγια.

Η εξεληξη ολης της χρονια θα περασει μεσα απο το θρεντ αυτο.

T.R.E
17/09/2009, 19:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Δεν πουληθηκε λοιπον το r6ακι και για να μη το σκοτωσω θα τρεξω τη νεα σεζον με αυτο.
Το μηχανακι προς το παρον ειναι ρ6 του 2003 οπως το γεννησε η μαμα yamaha, αν και μαλλον κατι βελτιωσουλες θα γινουν...
Η κατηγορια ειναι των νεων αγωνιζομενων.
Να πω επισης πως το μηνιαιο εισοδημα μου ειναι περι τα 1000 ευρω πανω κατω, και ολα τα εξοδα ειναι απο την τσεπη.
Οποιαδηποτε βοηθεια ειναι δεκτη οτι και να αφορα και επισης οποιαδηποτε χορηγια.

Η εξεληξη ολης της χρονια θα περασει μεσα απο το θρεντ αυτο.


Με το καλό! :beer:

makis206
17/09/2009, 21:43
Να σε περιμένουμε στο Τυμπάκι προς τα τέλη Οκτώβρη λοιπόν;;:a46:

Μ'αρέσει η απόφαση Μενέλαε, τα καλύτερα εύχομαι!:beer:

twat
17/09/2009, 22:28
Πολυ γενναια αποφαση, ευχομε οτι καλυτερο!!!οταν θα τρεχεις στις σερρες θα χαρω να βοηθησω:a18: :a18: :a18:

sakisdani750
17/09/2009, 23:00
αντε καλη συνεχεια σε αυτο που ξεκινας και να βλεπουμε την προοδο σου απο εδω μεσα και να σε δουμε και στην πιστα!

menelaos46
22/09/2009, 14:27
Αποκτηθηκαν πλεον τα περισσοτερα πραγματα που θα φορεθουν στο μηχανακι και ειναι τα παρακατω (κι επειδη τα νουμερα μετρανε)

Σολινακια υψηλης 85 ευρω (καινουργια χεχεχε)
Πολυεστερικο κοστουμι 100 ευρω (μεταχειρισμενο)
Αναρτηση πισω 500 ευρω (μεταχειρισμενη)
Γραναζια 50 ευρω (μεταχειρισμενα 7 αν θυμαμαι καλα διαφορα νουμερα)
Ταπα ρεζερβουαρ 30 ευρω (σαν καινουργια)

Μενει να φτιαξω μονο το μπροστινο ενα καλο σερβις κι ελατηρια κι ειμαστε ετοιμοι.

Επομενη προπονηση αν το επιτρεψει ο καιρος θα ειναι 17 οκτωβρη στα μεγαρα οποιος γουσταρει προπονησουλα θα χαρω να τον δω.

menelaos46
18/11/2009, 17:34
Πρωτη προπονηση μετα απο πολυ καιρο και διαπιστωσα μερικα πραγματα πιθανον να ενδιαφερουν καποιους.
-Ποσο σημαντικο ρολο παιζει η φυσικη κατασταση και η γυμναστικη που εκανα τοσο καιρο.Γυρνουσα σε ιδιους χρονους με περισσοτερη διαρκει και ροη.
-Ποσο οικονομικη βελτιωση ειναι τα ελατηρια μπροστινου και το να δουλευει καλα το μπροστινο συστημα, προτιμησα wp ελατηρια περισσοτερο στην τυχη.Το μηχανακι εστριβε πολυ πιο ευκολα και πολυ καλυτερη πληροφορηση και σιγουρια. Το προτεινω σε οσους ασχολουνται.
-Αντιθετως η μεταχειρισμενη πισω αναρτηση με προβληματισε και δε μου εδινε σιγουρια.Δε πιστευω να ηταν απλως ιδεα μου η αβεβαιοτητα μου, μαλλον θελει σερβις.Συμβουλη λοιπον αν παρετε μεταχειρισμενη αναρτηση σερβις και μετα πανω στο μηχανακι.

camen
18/11/2009, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Πρωτη προπονηση μετα απο πολυ καιρο και διαπιστωσα μερικα πραγματα πιθανον να ενδιαφερουν καποιους.
-Ποσο σημαντικο ρολο παιζει η φυσικη κατασταση και η γυμναστικη που εκανα τοσο καιρο.Γυρνουσα σε ιδιους χρονους με περισσοτερη διαρκει και ροη.
-Ποσο οικονομικη βελτιωση ειναι τα ελατηρια μπροστινου και το να δουλευει καλα το μπροστινο συστημα, προτιμησα wp ελατηρια περισσοτερο στην τυχη.Το μηχανακι εστριβε πολυ πιο ευκολα και πολυ καλυτερη πληροφορηση και σιγουρια. Το προτεινω σε οσους ασχολουνται.
-Αντιθετως η μεταχειρισμενη πισω αναρτηση με προβληματισε και δε μου εδινε σιγουρια.Δε πιστευω να ηταν απλως ιδεα μου η αβεβαιοτητα μου, μαλλον θελει σερβις.Συμβουλη λοιπον αν παρετε μεταχειρισμενη αναρτηση σερβις και μετα πανω στο μηχανακι.

Σιγουρα σερβις στις αναρτησεις.Κ αφου την πισω την πηρες κ στο χερι ευκαιρια ηταν να την κανεις πριν την βαλεις...:winka:
Κανε το σερβις της με φρεσκα λαδακια κλπ κ θα δεις...Τι μαρκα ειναι???


Καλη επιτυχια στους στοχους σου...:beer: :beer: :beer:

menelaos46
07/03/2010, 13:40
Το μηχανακι βρισκεται για σερβις (λαδια κλπ) καθως και η πισω αναρτηση το ιδιο...
Ο καιρος πλησιαζει και εχει δημιουργηθει ενας προβληματισμος καθως οικονομικα υπαρχει δυνατοτητα μονο για τρεις αγωνες...
Να δηλωσω Τριπολη η να περιμενω για Σερρες.
Απο Τριπολη καμια εμπειρια, για πρωτο αγωνα και με το αγχος πως θα ειναι???
Με ανησυχει και το γεγονος πως ειναι αεροδρομιο... γραμμες κλπ...
Εσεις τι λετε???


Κατα τα αλλα εχω ξεχασει κι αυτα που ηξερα.... (χρειαζεται παντα προπονηση...)

G M
07/03/2010, 18:50
Εαν τρεξεις στους νεους καλυτερα Τριπολη για 2 λογους :

Χαμηλοτερο κοστος
Εχεις περισσοτερες πιθανοτητες για μια καλη εμφανιση (εφοσον την Τριπολη δεν την γνωριζει κανείς νέος)

menelaos46
19/04/2010, 20:18
Τελικα παμε για Τριπολη εκτος απροοπτου...
Πολυ τρεξιμο... στα οικονομικα εχουμε ανοιχτει λιγο (ηταν αναμενομενο)...
Κανονισμοι ασφαλειας, μοτοσυκλετας, αγωνα, ...εχω ζαλιστει....
Αντε να δουμε που θα καταληξουμε...
Μια προπονηση ολο κι ολο φετος εχω ξεχασει κι αυτα που ηξερα!
Αγωνια στο φουλ... Αν ολα πανε καλα θα γραψω εντυπωσεις μετα τον αγωνα.
Αρχικος στοχος ειναι να μη πεσω (ουστ..) και να βρω εναν αξιοπρεπη ρυθμο...



Υ.Γ. Αν μπορει καποιος να βοηθησει με τον κανονισμο σχετικα με τη μοτοσυκλετα, συρματασφαλειες κλπ...??? Δε μπορω να τον βρω βρισκω εναν του 2007 στην ΕΛΠΑ ισχυει ακομη????

G M
19/04/2010, 21:19
συρματασφαλιση χρειαζεσαι μονο στις ταπες λαδιου (πανω & κατω)
τα υπολοιπα του 2007 ειναι σχεδον τα ιδια - αλλωστε δεν εχεις χρονο για αλλαγες.
Εαν εχεις καποιο carbon εξαρτημα καλυτερα να το αφαιρεσεις oπως και φιμε ζελατινα στο κουστουμι ενω χτυπημενα κρανη και σκισμενες φορμες δεν μπορουν να περασουν τεχνικο ελεγχο.

Εννοειται χρειαζεσαι κλειστη καρινα και τυχον σπασμενα τμηματα στο πολυεστερικο δεν τα πανε καλα με τον τεχνικο ελεγχο.

μαλλον εχει trackday την Παρασκευη στην Τριπολη και θα ειναι καλο να πας για την γνωριμια με την διαδρομη

Καλη τυχη στον αγωνα...:wave2:

menelaos46
25/04/2010, 19:11
Τρεξαμε τελικα. Ενα εχω να πω φανταστικη εμπειρια... τρελαθηκα....
Ευτυχως σοβαρες ατυχιες δεν ειχαμε...

παμε ομως αρχικα στα εξοδα αγωνα...
Λαστιχα δεν εχω ρωτησει ακομη υπολογιζω κανα 300ρι ευρα.
Συμμετοχη 180 ευρα
Ξενοδοχειο δυο νυχτες 90 ευρα
Φαγητα ψιλοεξοδα μεταφορικα 40 ευρα
Αγωνιστικη αδεια 120 ευρα (ισχυει για ολη τη σεζον)
Βενζινες 35 ευρα

Συνολο δηλαδη κανα 800αρι

menelaos46
25/04/2010, 19:20
Και ξεκιναμε.. Παρασκευη πρωι

Πρωτο ελευθερο.

Μπηκα στην πιστα (χαχαχα...) και εκανα μερικες στροφες. Περιτο να πω οτι με περναγαν ολοι μα ολοι οσοι ηταν μεσα. Ισως τη στιγμη εκεινη να με περναγε και παπι.
Μαλιστα στην τελευταια στροφη εκοβα σχεδον εντελως και εβλεπα τους αλλους να με περνανε και ελεγα δεν ειναι δυνατον να πρεπει να πλαγιασω εδω....
Φουλ λακουβες και ανωμαλιες.... Για μια στιγμη σκεφτηκα οτι πηρα λαθος δρομο...
Η πιστα ειχε μεσα γραμμες, λακουβες, μπαλωματα, και τσιμεντοπλακες...
Πανικος. βγηκα εξω και ειπα δε γινεται να τρεξω εδω δεν παιζει.....

Αργοτερα βλεποντας τις υπολοιπες κατηγοριες παλι πανικος...
Πως πανε ετσι οι χαζοι. Τα μηχανακια να δουλευουν οι αναρτησεις υπερωριες και ταπα.

Στο τελος της μερας βρηκα λιγο ρυθμο αλλα ο μονος που μπορεσα να ακολουθησω ηταν ο Δ.Δ. χαχαχαχα!!!!

Απογοητευση... Χρονο δεν κρατησα ολη τη μερα αλλα δε χρειαστηκε.

Ξενοδοχειο, απογοητευση. Σχεδιο της πιστας σε χαρτι μπυριτσα και πολυ σκεψη.
Να τα μαζεψω και να φυγω η οχι???

t10vr
25/04/2010, 19:29
Σορρυ για το σπαμ φιλε μου.Αποτελεσματα για ολες τις κατηγοριες που μπορουμε να βρουμε?

menelaos46
25/04/2010, 19:31
Σαββατο πρωι

Ελευθερες δοκιμες. Ψιλοβροχο κανεις μεσα εκτος απο μερικους τολμηρους και σκεφτομαι εδω δε παω στο στεγνο θα παω στο βρεγμενο????

Δε γ@μιετ@ι μπαινω μεσα με λαστιχα για στεγνο γυρναω μια δυο τρεις τεσσερις και τρωω μια γλυστρα απο μπροστινο σε ενα εσακι σηκωνω απο ενστικτο το μηχανακι αμεσως και ακολουθουν κανα δυο χαστουκια απο το τιμονι κι εχω να χωρευω.Ευτυχως γλυτωσα την πτωση.
Αμεσως εξω... Σκεψεις πολλες. Δε με παει καθολου.

Ο καιρος ανοιγει και το πρωτο χρονομετρημενο ειναι στεγνο.
Μπαινω μεσα πιεζομαι αγοραζω δυο χωραφακια χωρις να πεσω.
Ακολουθω πλεον μερικους.
Στο τελος του μισαωρου ειχα τον 16ο χρονο απο τους 22 της κατηγοριας.

Δευτερο χρονομετρημενο.
Πιεζομαι πολυ και εχω στο μυαλο μου το χρονο εχω συνηθισει πλεον την πιστα και σκεφτομαι να παω γρηγορα. Νιωθω οτι παω πιο γρηγορα.
Το μισαωρο εχει τελειωσει και προς εκπληξη ειμαι 1,5 δευτερα πιο αργος απο το πρωτο...
Απογοητευση θεση εκκινησης 20ος απο τους 22.

Ξενοδοχειο μπυριτσα ζωγραφια της πιστας και πολλες σκεψεις.
Αυριο βαζω τα καλα μου λαστιχα και ξεφορτωνομαι αυτα που ειχα πανω στο μηχανακι τρεις μηνες τωρα... κατα τα αλλα χαλι μαυρο.

STOYBI
25/04/2010, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από G M
[BΕαν εχεις καποιο carbon εξαρτημα καλυτερα να το αφαιρεσεις oπως και φιμε ζελατινα στο κουστουμι [/B]

Sorry ρε παιδια μιας και ειμαι αρκετα ασχετος.....


Το οποιο carbon εξαρτημα και η φυμε ζελατινα δεν περνανε τεχνικο ελεγχο και γιατι...??? :confused:

:wave2:

menelaos46
25/04/2010, 19:46
Αποτελεσματα ακομη δεν εχουν βγει στο ιντερνετ ποια θες να σου πω?

t10vr
25/04/2010, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Αποτελεσματα ακομη δεν εχουν βγει στο ιντερνετ ποια θες να σου πω?

Στα 600 και στους Νεους

menelaos46
25/04/2010, 19:58
Κυριακη πρωι. Το εχω παρει αποφαση. Ως 20ος δεν εχω και τιποτα να χασω...

Με το ζορι προλαβαινουμε το ζεσταμα κανω 5 στροφες και βγαινω.

Τα λαστιχα δεν εχουν πατηθει καλα, κουβερτες δεν υπαρχουν.Δυσκολα τα πργματα...

Παιρνουμε θεση στην εκκινηση ειμαι ακριβως μπροστα απο την μονη κοπελα του αγωνα 20ος.
Κανω πολυ καλη εκκινηση ισως να περασα και 8-9 μηχανακια...
Δυο τρεις γυρους δισταζω. Με περνανε μερικοι και δεν ακολουθω.
Πλεον τα λαστιχα μου δινουν σιγουρια και βρισκω ρυθμο.
Με τραβανε οι πιο γρηγοροι. Πλαγιαζω ολο και περισσοτερο.
Ειμαι ολο και πιο χαλαρος.Το απολαμβανω...
Αργοτερα μπλε σημαιες, κιτρινες σημαιες, πολλα γλυστρηματα μπρος και πισω αλλα και με τα δυο.
Εχω διαρκεια και φτανω μερικους και αρχιζει το παιχνιδι περναω κανα δυο.
Σε κανα δυο εριξα και γυρο.Βεβαια εφαγα και απο αρκετους.
Καρο σημαια....

Πολυ ωραιο συναισθημα, απιστευτο.

Τελικη θεση 13ος απο τους 19 αν θυμαμαι καλα.
Εριξα 3 δευτερολεπτα απο το καλυτερο χρονομετρημενο μου.
Και το καλυτερο πηρα κυπελακι ως 2ος απο τα 600 χαχαχα......



Υ.Γ. Μεγαλο ευχαριστω στο Νικο τον Περιστερα για ολη την υποστηριξη και την Ιωαννα για την ψυχολογικη υποστηριξη!
Υ.Γ.2. Παμε για Σερραι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

menelaos46
25/04/2010, 20:03
Στους νεους δεν τα θυμαμαι τα αποτελεσματα ειναι στις αποσκευες.
Πρωτος βγηκε ενα παιδι με ενα ρ1 μαυρο με χρυσαφι ζαντες
Πτωση ειχε ενας αλλος με ροζ πολυεστερικα που επισης γυρναγε πολυ γρηγορα

Στα 600 ο Πολιτης πεταγε
Δευτερος Παπαγεωργιου
Τριτος δε θυμαμαι
Καπου τεταρτος η πεμπτος Κουτσουμπος
Πιο πισω Τζορτζοπουλος-Κουλης-Συνιωρης

Στα χιλια
Μπουστας
Συνιωρης
Ο Κοντομαρος επεσε σε ντουμπλαρισμα ηταν τριτος
μετα μπερδεμενα Στρατας-Μαρκεζινης-και ο περσυνος πρωταθλητης νεων (μου διαφευγει)

t10vr
25/04/2010, 20:09
thanks φιλε
Πολυ καλη η περιγραφη σου αλλα κυριως η προσπαθεια σου.Συνεχισε ετσι και κρατα μας ενημερους με τις περιγραφες σου..
Και παλι μπραβο :beer:

byron
25/04/2010, 20:19
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

daz
25/04/2010, 21:27
Με δύναμή φίλε. Και διασκέδασέ το.

castoras
25/04/2010, 22:00
Θα σου πρότεινα να τρέχεις για να γουστάρεις και να μην αγχώνεσαι για τις θέσεις.Πιστεύω πως σταδιακά θα αποκτήσεις μεγαλύτερη εμπειρία και αυτοπεπίθηση και θα έρθουν και οι θέσεις και οι κούπες!!:winka:
Καλή συνέχεια!!
:beer: :beer:

Gi_4ce
25/04/2010, 22:23
Μενέλαε, δυνατά!

Να το ευχαριστηθεις ρε φιλε!

:beer:

Tpap
25/04/2010, 22:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
...
:beer: :beer: :beer: :beer: :wave2:

Frezas
25/04/2010, 23:00
Μενελαε ευχαριστουμε πολυ γιa το thread που εχεις ξεκινησει και ελπιζω να μη σταματησεις να γραφεις καθ' ολη τη χρονια.

Ημουν σημερα στη Τριπολη και σε χαζευα σε καθε περασμα σου, μιας και προσφατα εχω αποκτησει ενα λιγο πιο καινουργιο μηχανακι απο το δικο σου (R6 05' για track bike), και εβαζα τον εαυτο μου στη θεση σου (ισως καποια στιγμη στο μελλον)

Γύρο με το γυρο ησουν ολο και καλυτερος και με περισσοτερη αυτοπεποιθηση!!
Συγχαρητηρια!!

Συνεχισε να περιγραφεις την εμπειρια σου και τα λεμε απο κοντα εντος και εκτος πιστας την επομενη φορα!


:beer:

ΥΓ: Νομιζω ειναι πολυ αδικο για νεους αγωνιζομενους σα και σενα, να μην υπαρχουν στο προγραμμα τα Μεγαρα, που ειναι μια πιστα που τη ξερουν καλα οι περισσοτεροι, και κρατιεται και το κοστος συμμετοχης χαμηλοτερα, αλλα αυτη ειναι αλλη μεγαλη συζητηση......:confused:




Αρχικά δημιουργήθηκε από t10vr
Αποτελεσματα για ολες τις κατηγοριες που μπορουμε να βρουμε?

Καποια στιγμη λογικα θα ανεβουν εδω

http://www.soamracing.gr/results.html

STOYBI
25/04/2010, 23:10
Για καποιοι να προσεχουν μην νικησουν.... Κατα λαθος..... :winka:

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=128046&cid=4


:rotflmao: :rotflmao:

fantacid
25/04/2010, 23:39
για πρωτο σου αγωνα νομιζω ειναι πολυ καλα!!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


αυτοκολλητακι μοτο.γρ εχουν τα πολυεστερικα?
φημες λενε για αυξηση ιπποδυναμης ~10-20%
:D

alexxxcbr
26/04/2010, 00:00
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

al_tzamp
26/04/2010, 00:23
πολύ καλός!
περιγραφή μέσα από τον αγώνα!!!! πιό μεσα δεν γίνεται!
το χρονικό μιας ιδιωτικής συμμετοχής!

Σε βλέπω σε λίγο καιρό αν συνεχίσεις τις περιγραφές να εχεις δικιά σου κερκιδα και γιατί όχι και team υποστίριξης!

Συγχαριτήρια γαι το ξεκίνημα, και ευχαριστούμε για την περιγραφή!
θα περιμένω να διαβάσω νεα από τις επομενες προσπάθειες σου!

:beer: :beer: :beer:

sapila racing
26/04/2010, 08:53
Συγχαρητήρια!! Φαίνεται οτι το χεις μέσα σου. :beer:

reinmeister
26/04/2010, 09:53
eυγε νεαρε...και εις ανωτερα...και να θυμασαι...no guts,no glory...

:beer: :beer: :beer:

nightstalker
26/04/2010, 09:58
:a18: :a20:
:beer: :beer:
και καλη συνεχεια!

gixxerpap
26/04/2010, 10:02
μπραβο ρε φιλε για το κουράγιο σου! είναι πολλοί αυτοί που θα κόλωναν και δε θα συνέχιζαν...
κάνε το γούστο σου και μη σε απασχολούν οι θέσεις! σημασία έχει η γλύκα του τερματισμού, οι θέσεις μπορεί να ερθουν και αργότερα!


στους νέους, 1ος ήταν ο Σωτήρης Μπεγνής με yamaha R1 που προετοιμάζει ο Μερεμέτης.

στα 600 το φανταστικό R6 του Μερεμέτη πάλι, με οδηγό τον άπιαστο Πολίτη, που χθές έκανε πραγματικά πλάκα στους υπόλοιπους! Ταχύτατος και θεαματικότατος, δεν έκοψε ρυθμό μέχρι τον τελευταίο γύρο!

Frezas
26/04/2010, 11:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
στα 600 το φανταστικό R6 του Μερεμέτη πάλι, με οδηγό τον άπιαστο Πολίτη, που χθές έκανε πραγματικά πλάκα στους υπόλοιπους! Ταχύτατος και θεαματικότατος, δεν έκοψε ρυθμό μέχρι τον τελευταίο γύρο! [/B] Σε καθε περασμα μαλιστα, μπροστα απο το κοσμο, σηκωνε το μηχανακι σουζα, τοσο χαλαρος ηταν.....και οι αλλοι παλευαν να τον φτασουν!! Το μηχανακι εφευγε σε καθε ευθεια 1-2 μηχανες απο τον επομενο. Απιστευτα δυνατο!!

Cpt. Haddock
26/04/2010, 11:52
Να ρωτήΞω.

Η "πίστα" παραμένει το γνωστό παλιό αεροδρόμιο, σωστά; :look:

menelaos46
26/04/2010, 12:12
Το παλιο αεροδρομιο ειναι που κανουν πιστα.

Ο Πολιτης πηγαινε πραγματικα αεροπορια. Ταπα παντου και μαλιστα εκανε ταχυτερο γυρο και απο τον Μπουστα ο οποιος εδειχνε περισσοτερο να κανει αγωνα τακτικης.
Ενω ο Κοντομαρος εκανε τρομερη εκκινηση και εστριψε πρωτος ο Μπουστας σε καθε περασμα απο την ευθεια ζυγιζε την προσπεραση την οποια τελικα εκανε.
Επειτα ανοιξε λιγο διαφορα και ενω ο Κοντομαρος εκοβε τον Συνιωρη ο οποιος τελικα περασε δευτερος αλλα εδειχνε να αργει να ανοιξει το γκαζι και ειχε απιστευτα κουνηματα στο BMW του.
Απο κει και υστερα τα πραγματα εμειναν ως ειχαν με εξαιρεση την ατυχια του Κοντομαρου...

Frezas
26/04/2010, 12:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Να ρωτήΞω.
Η "πίστα" παραμένει το γνωστό παλιό αεροδρόμιο, σωστά; :look: καλα αυτο εννοειται.......πιστα αεροδρομιου εννοουμε, οπου οι οδηγοι ψαχνουν να βρουν αγωνιστικές γραμμες.......σε ενα πρωταθλημα που περιλαμβανει 2 αεροδρομια και τις Σερρες.
Τα μεγαρα εκτος.....:confused:

spyro
26/04/2010, 12:28
εύγε Μενέλαε

:beer: :beer: :beer:


μακάρι να βρείς τα ψυχικά αλλά κυρίως τα οικονομικά αποθέματα για να συνεχίσεις έτσι ενθουσιασμένος....

DimST
26/04/2010, 12:28
Συγχαρητήρια για τη συμμετοχή σου και το κουράγιο σου. Σου εύχομαι τα καλύτερα για τη συνέχεια :) :)

JZER40
26/04/2010, 14:22
Επειτα ανοιξε λιγο διαφορα και ενω ο Κοντομαρος εκοβε τον Συνιωρη ο οποιος τελικα περασε δευτερος αλλα εδειχνε να αργει να ανοιξει το γκαζι και ειχε απιστευτα κουνηματα στο BMW του

Οντως.....τρομακτικά ήταν...Νομίζαμε ότι θα τον πετάξει κάτω...

Ολοκληρη συζήτηση σχετικά με το τι φτάιει ανοίξαμε και αποτέλεσμα δεν βγάλαμε...
(καθόμουν στο πάρκινκ πίσω από την ευθεία)

Πολλοί έιπαν ότι έιχε πολύ δύναμη το μηχανάκι αλλά από ότι βλέπαμε στην απέναντι ευθεία...δεν το βλέπαμε το μηχανάκι να μαζεύει τους άλλους....

Φοβερός ο Πολίτης....Πρέπει να έριξε γύρο στους περισσότερους...

Το παληκάρι με το ροζ το μηχανάκι στους νέους ποιός ήταν???Ατυχος....

Giorgos19
26/04/2010, 14:40
Μενελαε, χιλια μπραβο για το κουραγιο σου!!!!
Ευχαριστουμε που μοιραζεσαι αυτη την εμπειρια μαζι μας και καλη συνεχεια!!

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DimST
26/04/2010, 14:51
Το R6 είναι δυνατό αλλά φαντάζομαι όχι πιο δυνατό απο του Παπαγεωργίου, μάλιστα δε φοράει όλο το κίτ όπως του τελευταίου που ίσως θα έκανε μια μικρή διαφορά (ecm kit => βολάν... που κάνει τα λεφτά του).
Πολύ δουλειά έπεσε στο Setup της μοτοσυκλέτας που σε συνδυασμό με το ταλέντο του Πολίτη κάνουν τη μεγάλη διαφορά.
Οριστικά το θέμα δύναμης θα λυθεί στις Σέρρες σε 15 μέρες.

To 10άρι οδηγούσε ο Ιγναντιάδης του Ψυχογιού... πολύ ταλαντούχος και γρήγορος αλλά άτυχος. Ας ελπίσουμε να είναι οκ το χέρι του για τον επόμενο αγώνα :) :)

Juohmar1
26/04/2010, 17:55
Συγχαρητήρια και απο μένα...

Μπράβο φίλε μου...

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

laryfz1
26/04/2010, 18:25
μπραβο ρε αν το ειχα δει νωριτερα θα μπορουσα να ειχα κατεβει

ducpilot
26/04/2010, 18:37
Μπραβο φιλε μου ετσι καλη συνεχεια.:beer:

Ζεύκας
26/04/2010, 18:53
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

racefun
26/04/2010, 19:08
Εύγε, νέε μου, για τα μέσα, τη δύναμη, την υπομονή, το αποτέλεσμα!
Χαιρετισμούς στο Γρηγόρη!
Ά, και αν ενδιαφέρεσαι για ένα άριστο CBR 600RR '08 (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101740). Τιμή ειδική ;)

Hiro
26/04/2010, 19:43
BRAVO!!!! Για την προσπάθεια και την επιμονή σου και εις ανώτερα:beer: :beer:
Το παλικάρι με τα ροζ κοστούμια το θαύμασα κι εγώ, το πήγαινε όμορφα. ατυχία να πέσει λίγο πριν το τέλος...:wave2:

menelaos46
30/04/2010, 06:22
Και μερικες φωτο αν τα καταφερω...

Εδω τρωμε γυρο!


196432

menelaos46
30/04/2010, 06:23
Μεσα απο το μπαλωμα!


196433

menelaos46
30/04/2010, 06:24
Προσπερναμε....


196434

menelaos46
30/04/2010, 06:26
και μια ο Γιαννακης...


196435

indianos950
01/05/2010, 03:17
φιλε χιλια μπραβο σου στην τριπολη ημουν κ εγω και σε ειδα πολλες φορες εκει στα τσιμεντα εχανες το μπροστινο αλλα αρκετοι ελεγαν -κοιτα τον ουτε εξατμηση δεν εχει - με την καλη ενοια

μετα την προσπαθεια σου σκεφτομαστε με τον αδερφο μου για του χρονου για 3 αγωνες κ εμεις αν ολα πανε καλα

στειλε ενα πι εμ το κινητο σου γιατι στην ιδια μοιρα ειμαστε κ εμεις αλλα εχουμε δυο μισθους απο 1000, ειπε θα με βαλει χορηγο χαχα

laryfz1
04/05/2010, 05:49
βαλε και μια με το κύπελλο και τις γκομενιτσες γυρω σου να σου ριχνουν σαμπανια!μη τις κρυβεις :beer:

TROOPER
04/05/2010, 06:21
περαστικα και στο φιλαρακι μου τον ηλια στα 125r που εσπασε κλειδα ... :beer:

menelaos46
04/05/2010, 08:20
βαλε και μια με το κύπελλο και τις γκομενιτσες γυρω σου να σου ριχνουν σαμπανια!μη τις κρυβεις

Με τις Σαμπααααανιες δεν εχω αλλα εχω μια με το μανατζερ μου!!!:a08: :a08: :a08: :a08:


196835

kostakis125
06/05/2010, 06:35
επειδη ημουν κ εγω τριπολη ας βαλω μερικες φωτογραφιες..οτι μου ηρθε να τραβηξω δηλαδη
ειμασταν μια παρεα με παθος στα διχρονα οποτε κ οι πιο πολλες φωτο ειναι με διχρονα:lol:

menelaos46
11/05/2010, 06:44
Να συμπληρωσω δυο εξοδα που μου διεφυγαν.

30 ευρω εγγραφη στο ΣΟΑΜ (ολη τη σεζον)
50 ευρω για τα ελευθερα δοκιμαστικα της Παρασκευης ( το θεωρω λιγο κοροιδια)

Πρωτα ο θεος Πεμπτη πρωι ξεκιναω οδικως για Σερρες μιας και ειναι ο πιο οικονομικος τροπος..
Αν ερθει καποιος το Σαββατοκυριακο ας περασει...

byron
11/05/2010, 07:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από menelaos46
Πρωτα ο θεος Πεμπτη πρωι ξεκιναω οδικως για Σερρες μιας και ειναι ο πιο οικονομικος τροπος..


θαυμάζω το κουράγιο σου.

Καλή επιτυχία και περιμένουμε φωτό με ομπρελλοκοπελίτσες, σαμπάνιες, βρεγμένα βρακιά, κύπελλα κλπ κλπ.


:beer: :beer: :beer:

devil's animal
11/05/2010, 07:25
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

καλη συνεχεια...
:wave2:

lkol
11/05/2010, 07:29
καλή επιτυχία!!! ζηλεύω τρελά...

ελπίζω να τα καταφέρουμε να ανέβουμε για τον αγώνα...



Ξέρει κανείς το πρόγραμμα?

Nostra
11/05/2010, 07:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
βρεγμένα βρακιά,

ρε βυρωνα... δεν εχουν όλοι την ηλικία σου.... :lol: :lol: :lol:




Μενέλαε.... όμορφο και γρήγορο αγώνα εύχομαι :beer: :beer: :beer: :beer:

indianos950
11/05/2010, 09:19
ολα να τα βρεις οπως τα περιμενεις:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Frezas
11/05/2010, 17:21
Καλο αγωνα να εχεις φιλαρακι και να τον ευχαριστηθείς το δυνατον περισσοτερο!!!:beer:

lari
14/05/2010, 02:23
παιδια την την Κυριακη τι ωρα ειναι η εκκινηση στις Σερρες? το Σαββατο ειναι τα χρονομετρημενα ?

t10vr
14/05/2010, 04:22
καλο αγωνα φιλε μου...Κοιτα να τους μαμησεις ολους τους "νεους"....:smokin:

:D

Ελπιζω να σε δουμε και απο κοντα στον αγωνα στο τυμπακι. :wave2:

menelaos46
15/05/2010, 16:47
Πεμπτη τη φαγαμε ολη μερα στο δρομο...
οικονομικα με το Ρ6 συνολικο κοστος 55 ευρω σε βενζινες.
Και απολυτη οικονομια κανενα εξοδο για διοδια!!!

menelaos46
15/05/2010, 16:52
Παρασκευη το προγραμμα ηταν ελευθερο. Η πιστα στεγνη.
Συνολικα 26 σημμετοχες στους νεους.
Γυρισα περιπου 3 εικοσαλεπτα για οικονομια στα λαστιχα.
Αρκετα καλες εντυπωσεις.
Στις Σερρες πρεπει να στρηψεις με πολλα αλλιως δε πας...
Πολλα χιλιαρια, ανοιχτη πιστα σε μαζευουν γρηγορα.

Κοστος για ολη τη μερα 55 ευρω

Χρονο δε μετρησα αλλα ειχα καλες εντυπωσεις.

menelaos46
15/05/2010, 17:03
Και παμε και Παρασκευη...

Ξυπναμε το πρωι και αυτο που συζηταγαμε ολη μερα την Πεμπτη ειναι πραγματικοτητα...
Βροχη και ισχυρη...
Αδιαβροχο, και πιστα...
warm up δεν υπαρχει και μπαινουμε στο πρωτο χρονομετρημενο απλως για να παρουμε εκκινηση στην περιπτωση που θα βρεχει ολη μερα.
Καλυτερος χρονος 2.22.000 ναι καλα βλεπετε θεση τελευταια με στεγνα λαστιχα.
Σκεψεις πολλες. Να βαλω βροχινα και να τα κρατησω η θα στεγνωσει???
Ρισκο μεγαλο, μπορει να χρεωθω 300 ευρω + και να ειναι τσαμπα η να δουλεψω στη βροχη και να παρω καλη θεση.
..... μα 2.22..... κι ο μπουστας γυρναγε στο 1.28 με βροχινα... μια αιωνιοτητα διαφορα!

Τελικα η πιστα στεγνωνει τα λαστιχα μου ειναι τα ιδια που ετρεξα τριπολη + δυο προπονησεις μεγαρα + παρασκευη + σημερα.

Ο χρονος χειροτερος απ'οτι περιμενα στο 1.33.5 και 21 απο τους 25.
Ξενερα παλι στην καταταξη....

Αυτο το πραγμα με τη βροχη δε γινετε.... σε βγαζει εκτος προγραμματος...

Βραδακι πλεον, αλλαγη ελαστικων...
στη συνεχεια μπυριτσα και ιντερνετ καφε...

menelaos46
15/05/2010, 17:07
Και μερικα αποτελεσματα

1000
Μπουστας στο 1.20.1
Συνιωρης κοντα
Στρατας αν θυμαμαι καλα
Μαρκεζινης και Κοντομαρος η αναποδα...

600

Πολιτης στο 1.22.5
Παπαγεωργιου κοντα
Συνιωρης
μετα δε τα πολυ θυμαμαι..

Καλον αγωνα να εχουμε κι οχι βροχη!!!

Υ.Γ. Τι κολπο ειναι αυτο με τις φωτογραφιες που ζητανε 40 ευρω για ενα γαμωcd και στα τρακ ντει και στους αγωνες η μηπως μονο εγω θεωρω οτι ειναι πολλα???????

Sardasagam
15/05/2010, 17:27
Καλό αγώνα να έχεις φίλε!
:beer: :beer:

zephyr1
15/05/2010, 17:57
menelaos46 δεν παιζεσαι.:beer: :wave2: :beer:

Καλο αγωνα.:a013:

andgeo
15/05/2010, 18:02
Μενέλαε μη μασάς ρε . Μετά από την υπερπροσπάθεια που κάνεις χωρίς βοήθειες και άλλα ψιψιψίνια και κοκοκόψαρα δεν έχεις να φοβηθείς τπτ και τίποτα να χάσεις . Συνεπώς κάνε τον αγώνα σου και οι χρόνοι με τον καιρό θα έρθουν .
Δεν ξενερώνουμε ποτέ ...
Καλό αγώνα , καλή επιτυχία και πολλές ευχές να σου έρθουν όλα βολικά να βρεις ρυθμό ώστε να δείξεις τις δυνατότητες σου . Ήδη έχεις κάνει πάρα πολλά για το μεράκι σου .

nakedorange
15/05/2010, 18:04
Καλα γυρολογια φιλε...

....και "οικονομια" στα φρενα !


:wave2:


:beer:

byron
15/05/2010, 18:05
Ολα καλά και στεγνά να πάνε.
No worries με χρόνους κλπ. Για τη κ@βλα γίνονται όλα, επομένως κοίτα να περάσεις καλά. :beer:

andgeo
15/05/2010, 18:07
και για να μην μένουμε στα λόγια και μόνο , μάγκες προτείνω να βάλουμε όλοι ρεφενέ να πάρουμε στο παιδί 2 ζευγάρια λαστιχάκια , όποιος είναι μέσα να γράψει το ονοματάκι του στην λίστα που θ ακολουθήσει . Τι είναι από 20 ευρώ ο κάθένας να μαζευτούμε 30 άτομα . Στο ΔΣ για τις ποικιλίες και τις μπύρες δίνουμε για πλάκα 15 τη φορά .
Άντε κοπιάστε λέμε ...
Μενέλαος Rules













:smokin: Αν έβγαζε και το 46 και έτρεχε με το 27 ακόμα καλύτερα !!!! :yuck:

JZER40
15/05/2010, 18:42
jzer40 μέσα για τα λάστιχα....

andgeo
15/05/2010, 18:44
1.andgeo
2.jzer40






κοπιάστε λέμε , νέος οδηγός .

Leopsomo
15/05/2010, 19:49
μας εχεις πορωσει Μενελαε...


Βουντου να μη βρεχει... και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ! :a20:

nightstalker
16/05/2010, 03:44
1.andgeo
2.jzer40
3.nightstalker


:a18:

menelaos46
16/05/2010, 11:47
Αν έβγαζε και το 46 και έτρεχε με το 27 ακόμα καλύτερα !

Αρχικα το νουμερο μου ειναι το 69 το σεξουλιαρικο οχι του κατα τυχη πρωταθλητη!!!



Και παμε στον αγωνα τωρα...

Εκκινηση οχι και τοσο καλη μενω στη θεση που εχω και στριβω εκει...
Στον πρωτο γυρο εχω μπροστα μου τεσσερις αναβατες απο τους οποιους τρια 600 και ενα 1000.
Μετα την πρωτη ευθεια το 1000 εξαφανιζεται και μενω με τα ιδια κυβικα.
Πρεπει να περασω νιωθω οτι ειμαι πιο γρηγορος και με κοβουν αρκετα.
Αργοτερα βγαινω απο την 16 γρηγορα φτανω τον πρωτο ενα gsxr και περναω στα φρενα.
Στον επομενο γυρο το ιδιο και τον αλλο με cbr (να σημειωθει Τουρκος πιτσιρικος 16 χρονων).
Μενει αλλος ενας αδηγος μπροστα μου με cbr κι αυτος.
Τον εχω και τον κυνηγαω μαλιστα σε ολα τα φρενα και εισοδους με κοβει και μου ανοιγει σε μερικα σημεια μονο. Ειμαι πολυ κοντα κι αν περασω βγαινω τριτος στα 600 (κυπελλακι!!!! Ξανα!!!)
Μερικους γυρους μετα κανω προσπαθεια στα φρενα της ευθεια μπαινω απο μεσα αλλα δε προλαβαινω θα χτυπησουμε...
Ελαφρως πισω φρενο και πιο δυνατο μπροστα και ανοιγω πολυ γραμμη...
Με περνανε και οι δυο που ειχα πισω μου....
και μαλιστα ανοιγουν και κανα δυο δευτερολεπτα....

menelaos46
16/05/2010, 11:58
Ζοριζομαι λιγακι τους εχω και τους τρεις ειμαι πιο γρηγορος....
Γλυστραω ελεγχομενα ελαφρως πισω σε μερικες στροφες (προειδοποιηση)
Μαζευω τη διαφορα τους χω ξαναφτασει...
Βιαζομαι πολυ ομως να περασω κανω λαθος στην 5 παλι παμε να χτυπησουμε ανοιγω γραμμη ανοιγει αλλα δυο δευτερολεπτα η διαφορα...
Το τρενακι εχει ξεφυγει πολυ αλλα δε το βαζω κατω.
Ξανα ζοριζομαι και μαζευω ξανα γυρναω αρκετα πιο γρηγορα σε μερικα σημεια.
Τελικως τους φτανω ξανα.

Εχω τρελαθει θελω να περασω απο πανω......
Πραγματικα ομως....

Επιχειρω στην 5 απο εξω φτανω διπλα του και τρωω μια γλυστρα για high....
Λαθος μεγαλο μου ειπαν αργοτερα στην 5 δε πας απο εξω...
Συνεχιζω και ακολουθω το τρενακι...

Στη 13 κοβω πολυ αλλα φοβαμαι να χωθω. Πολλη φορα...

Αργοτερα τρωω γυρο απο τον πρωτο και αποσυντονιζομαι λιγακι αλλα ακολουθω. ριχνω διαρκως γυρολογιο.
Ταμπελα τελευταιος γυρος, μεσα μου απογοητευση δε προλαβαινω.

Τερματιζω 22ος απο τους 26 μαλλον και 6ος στα 600 απο τα 8 αν δε κανω λαθος...
Κριμα μπορουσα και τριτος.
Ατυχια... απειρια... βιασυνη.... μ@λ@κι@....
πειτε το οπως θελετε.

Οδηγικα βελτιωθηκα αρκετα γυρισα καλυτερο στο 1.30.2
και ειδα οτι το μηχανακι μου στα χερια μου ισως και να μπορει 1.28 ψηλο προς 1.29

menelaos46
16/05/2010, 12:04
Ο αγωνας ειναι τρελη εμπειρια παιδια οσοι γουσταρετε εστω και για μια φορα λεει αλλα προειδοποιηση μετα κολλας αγρια μη πειτε οτι δε το ειπα...


ΑΓΡΙΑ λεμε ομως και το εννοουμε...

Να ξυπνας πριν το ξυπνητηρι
Να μη κοιμασαι το βραδυ και να σκεφτεσαι στροφες
Να σκεφτεσαι τον αγωνα καμια βδομαδα μετα
Να αραζεις και να σκεφτεσαι παλι στροφες

και να σας πω και αλλο ενα αρνητικο

180 συμμετοχη
55 ελευθερα παρασκευης
55 πηγαινε
55 ελα
300 λαστιχα
αντε και 30 βενζινες

συνολο κοντα 700ευρω.

Shaolin Monk
16/05/2010, 12:07
1.andgeo
2.jzer40
3.nightstalker
4. Shaolin Monk



Μεσα και εγω...:wave2:

DrEvil
16/05/2010, 12:16
1.andgeo
2.jzer40
3.nightstalker
4. Shaolin Monk
5.DrEvil

(ΔΣ και λοιπά πονηρά που κάνετε δεν συμμετέχω (ακόμα), αλλά κάπως θα το κάνουμε.)

andgeo
16/05/2010, 15:10
Άντε ρε γαλαντόμια του φόρουμ , το παιδί σας κάνει να βρίσκεστε μέσα στον αγώνα .
Βοηθήστε λέμε ...

Υ.Γ. Μπράβο μεγάλο , τα λάθη του πρωτάρη , με τον καιρό θα πας καλύτερα .

Shaolin Monk
19/05/2010, 02:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
και για να μην μένουμε στα λόγια και μόνο , μάγκες προτείνω να βάλουμε όλοι ρεφενέ να πάρουμε στο παιδί 2 ζευγάρια λαστιχάκια , όποιος είναι μέσα να γράψει το ονοματάκι του στην λίστα που θ ακολουθήσει . Τι είναι από 20 ευρώ ο κάθένας να μαζευτούμε 30 άτομα .


Αντε να βλεπω χερακια ψηλα. Θελουμε μερικους ακομα.:wave2:

ποπαϋ
19/05/2010, 03:05
τσοντάρω και 'γω.


(θέλω όμως tips & tricks απο τον αγωνιζόμενο σε ορισμένα θέματα...)


μενάλαε, ΓΕΡΑ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ

spyro
19/05/2010, 03:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από andgeo
και για να μην μένουμε στα λόγια και μόνο , μάγκες προτείνω να βάλουμε όλοι ρεφενέ να πάρουμε στο παιδί 2 ζευγάρια λαστιχάκια , όποιος είναι μέσα να γράψει το ονοματάκι του στην λίστα που θ ακολουθήσει . Τι είναι από 20 ευρώ ο κάθένας να μαζευτούμε 30 άτομα . Στο ΔΣ για τις ποικιλίες και τις μπύρες δίνουμε για πλάκα 15 τη φορά .
Άντε κοπιάστε λέμε ...
Μενέλαος Rules


όχι οτι χαλάμε τόσα στο ΔΣ :p αλλά......

μέσα και εγω

:beer:

menelaos46
19/05/2010, 06:36
Παμε και μερικες φωτο στην 1


198247

menelaos46
19/05/2010, 06:38
τρενακι!


198249

menelaos46
19/05/2010, 06:38
.


198250

menelaos46
19/05/2010, 06:41
στο ες


198251

menelaos46
19/05/2010, 06:46
Ομολογω οτι η πιστα εχει πολλα περιθορια ακομη.
Παρ'οτι ειχα γλυστρηματα ηταν απο δικα μου λαθη
και ισως ο χρονος να μπορει να πεσει πολυ περισσοτερο απ'οτι φανταζομαστε με ενα απλο εξακοσαρι.

Για τυμπακι τα πραγματα ειναι αμφιβολα διοτι εχει βρεθει ενα τρακαρισμενο και ενδεχομενως αν ειναι ενταξει να παρω εκεινο.

Κατα συνεπεια το ρ6 θα πουληθει μαλλον.... με στοχο μια καλη χρονια του χρονου...

menelaos46
24/05/2010, 13:06
Υπαρχει προσφορα απο Pirelli-metzeler για νεους αγωνιζομενους σε πολυ καλες τιμες
κατω απο 250 με καποιες προυποθεσεις
και πολυ καλες τιμες γενικοτερα σε ξενοδοχεια και μεταφορες για τυμπακι.
Πραγματικα μια διοργανωση που ενδιαφερεται για τον αγωνα στην περιοχη της.
Δε ξερω πως ειναι σε θεμα οργανωσης αλλα δειχνουν να βοηθανε τους αγωνες στη Κρητη.
Ενα μπραβο γι'αυτο απο μενα.
Κριμα που δε θα μπορεσω να παρευρεθω υποσχομαι του χρονου αν το θελει ο Θεος και το επιτρεψει κι ο καιρος...

dimdoc
24/05/2010, 14:32
Συγχαρητηρια για την προσπαθεια:beer:

Αν σε ενδιαφερει υπαρχει ενα R6 φιλου του 2003 με πολυ προικα, ολο το κιτ της Γιαμαχα, εκκεντροφοροι, ηλεκτρονικη κλπ, αμορτισερ, πιρουνι με βαλβιδες μπροστα κλπ κλπ (εχει γυρισει 1.24 να καταλαβεις) και το δινει κοψοχρονια. Με αδεια κανονικα.
πμ me.

Αν εισαι πανω Σερρες τον Οκτωβριο θα χαρω να βοηθησω αν μπορω:wave2:

menelaos46
24/05/2010, 14:36
Αν εχεις καπου φωτο, χιλιομετρα, που βρισκεται, ????
Να το δω.
Αν και δινω το δικο μου για να παρω κατι πιο καινουργιο...
Ποτε δε ξερεις...

Για πμ πηγαινα αλλα μπερδευτικα στειλε πμ...