PDA

View Full Version : συμμοριες



stefanos
10/01/2004, 01:28
The Dakar Rally has once again fallen foul to security worries after is was confirmed on Friday that Stages 10 and 11, which takes the competitors through Mali, were forced to be cancelled. It is reported that armed gangs await the Dakar in Mali and the caravan will now move South instead of heading East.

Το παραπάνω είναι απο το Eurosport και είναι λυπηρό που συμβαίνει να υπάρχουν στον κόσμο ενοπλες συμορίες που στήνουν ενέδρα σε αγωνιζόμενους.
Το θέμα για μένα είναι αλλού.
Ειναι στο γεγονός οτι το Μάλι που είναι μια μικρή χώρα,
έχει ετήσιο προυπολογισμό ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ απο το κόστος των καυσίμων του ραλλυ.
Καί κάπου εκεί αρχίζω και γω να εκνευρίζομαι με τους ματσομένους Δυτικούς που πάνε να διασκεδάσουν και να βρουν την περιπέτεια στην αυλή των ανθρώπων που δεν έχουν τίποτα απολύτως.
Κοροιδία.

fastheo
10/01/2004, 10:11
...είναι αλήτες αυτοί με τα χωματερά!!!

NLS
10/01/2004, 11:09
ναι σαν τον άλλο που έλεγε παλιότερα εδώ μέσα "α δεν βρίσκω παρέα για να πάμε με το ΧΧ μου, μα γιατί τι πειράζει να έχει ο άλλος παπί και να πάμε μια βόλτα Εύβοια"; (περίπου)

καθόλου πρόκληση :)

fastheo
11/01/2004, 08:16
...άλλωστε κάθε ένας απολαμβάνει τη βόλτα μόνος του, μέσα στη νιρβάνα που τον ρίχνει αυτό που καβαλάει. Απλά, γουστάρω να πειράζω κόσμο.
ΕΙΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΨΗΛΟΦΤΕΡΟΥΣ!!!!

stefanos
11/01/2004, 09:17
Πρόκληση είναι να μείνουν οι κύριοι αγωνιζόμενοι στο Μπαλί κανά χρόνο χωρίς φράγκο στην τσέπη και χωρίς τα κυριλέ φορτηγάκια της ακολουθίας τους να δούμε πώς θα την βρούν.
Οχι να το παίζουν ταλαιπωρημένοι αφού πληρώσουν καμιά κατοστάρα ο καθένας στη διοργάνωση για να βρούν την περιπέτεια.
Εγώ δεν απολάμβανα καμιά βολτά αν γύρω μου έβλεπα πάμφτωχους αρρωστους και χωρίς καμιά ελπίδα ανθρώπους.

soisiz
15/01/2004, 00:15
Κατ'αρχην γεια σε ολους,μια και πρωτη φορα γραφω στο forum.

Πασχα 2001,ειμαι εξω απο μια εκκλησια και περιμενω την ανασταση.
Μια κυριουλα πουλαει πλαστικα προστατευτικα που μπαινουν στη λαμπαδα για να μην καιγεσαι-λερωνεσαι.
Τυπος παει να αγορασει και οταν η κυρια του λεει 2 κατοσταρικα το ενα,αυτος διαμαρτυρεται:-Πλακα μας κανεις;Γιατι τοσο ακριβα;
Και του απαντα η κυρια: - Γιατι εσυ εισαι με την οικογενεια σου και περιμενεις την ανασταση κι εγω καθομαι μονη και πουλαω αυτα...

Κι εμεινα με το στομα ανοιχτο. Αυτοματα ο τυπος μου φανηκε ο ηλιθιοτερος ανθρωπος του κοσμου.

Ειναι μεγαλο προνομιο να καταλαβαινεις ποτε ενας λογος η μια πραξη σου θα προκαλεσει και να την αποφευγεις...

Τελος παντων,καλως σας βρηκα!!!

NLS
15/01/2004, 08:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από soisiz

Πασχα 2001,ειμαι εξω απο μια εκκλησια και περιμενω την ανασταση.
Μια κυριουλα πουλαει πλαστικα προστατευτικα που μπαινουν στη λαμπαδα για να μην καιγεσαι-λερωνεσαι.
Τυπος παει να αγορασει και οταν η κυρια του λεει 2 κατοσταρικα το ενα,αυτος διαμαρτυρεται:-Πλακα μας κανεις;Γιατι τοσο ακριβα;
Και του απαντα η κυρια: - Γιατι εσυ εισαι με την οικογενεια σου και περιμενεις την ανασταση κι εγω καθομαι μονη και πουλαω αυτα...


καλώς τον

σοβαρά σου συνέβει αυτό μπροστά σου;
γαμώ τις σοφίες
θα σκεφτώ δυο φορές την επόμενη που θα γίνει κάτι αντίστοιχο

τελικά της το αγόρασε;

soisiz
15/01/2004, 22:14
Ναι μου συνεβη φιλε ΝLS και μου μεινε το συγκεκριμενο λογω μερας,αφου ειπα 'Χριστος ανεστη'(μαγκια του λεει) μετα τη μαγειριτσα...

Πλακα κανω,η αληθεια ειναι ομως οτι ειχα ψιλο ταρακουνηθει

soisiz
15/01/2004, 22:17
Α, οχι δεν αγορασε!!!Εφυγε μουρμουριζοντας....Ουτε που καταλαβε τι τον χτυπησε...
Καλα που ημουνα κοντα λεει και δεν πηγε τζαμπα η ατακα!!...
Αυτος για να ξυπνησει ηθελε πολες σφαλιαρες(απ'τη ζωη ε;)