PDA

View Full Version : ερωτηση τεχνολογικου περιεχομενου...



Allst@rf
18/09/2009, 13:58
λοιπον,

αγορασα ενα ΝΟΚΙΑ Ν96 ,το οποιο αναπαραγαγει ταινιες .επειδη μεσα στο ταξι ολο το χειμωνα καπως πρεπει να την βγαζω,λεω να περναω ταινιες/DVD απο το pc στο τηλεφωνο.κατεβασα ενα προγραμμα το XvidD4PSP ,το οποιο ειναι freeware και το προτεινει το pcmaster σαν πολυ καλο και ευκολο.εχω αρχισει απο χθες να το δουλευω αλλα ακρη δεν βγαζω.
την πρωτη φορα που εκανα αποπειρα να μετατρεχω ταινια σε mpeg4,μου εβγαλε μυνημα το προγραμμα οτι λειπει το YV12 decoder,το οποιο και κατεβασα.η δευτερη αποπειρα δεν μου πεταξε το παραθυρο για τον εν λογο decoder αλλα δεν ακουω ηχο και το σημαντικοτερο το προγραμμα καθυστερει εκνευριστικα την διαδικασια που σημαινει οτι κατι δεν παει καλα.
υπαρχει περιπτωση να χρειαζεται και αλλα codec εκτος του Xvid?γνωριζει κανας χριστιανος τι να κανω ,γιατι ειναι κριμα τετοιο εργαλειο σαν το ΝΟΚΙΑ να μην κανει την δουλεια για το οποιο το αγορασα.

hks300
18/09/2009, 21:18
Φιίλε μου έχει windows mobile το συγκεκριμένο κινητό?

project.breeze
18/09/2009, 21:27
Το χρησιμοποιούσα κι εγώ το πρόγραμμα αυτό για να αναπαράγω ταινίες σε φορητό MP4 player.Στο δικό μου κινητό (Samsung Omnia) μετατρέπω τα βίντεο σε μορφή mp4 και παίζουν κανονικά χωρίς την ανάγκη κάποιου codec.Δοκίμασέ το και στο δικό σου:wave2:

Allst@rf
18/09/2009, 22:17
με symbian λειτουργεί.

Allst@rf
18/09/2009, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από project.breeze
Το χρησιμοποιούσα κι εγώ το πρόγραμμα αυτό για να αναπαράγω ταινίες σε φορητό MP4 player.Στο δικό μου κινητό (Samsung Omnia) μετατρέπω τα βίντεο σε μορφή mp4 και παίζουν κανονικά χωρίς την0 ανάγκη κάποιου codec.Δοκίμασέ το και στο δικό σου:wave2:


τους υπότιτλους τους κωδικοποιεί κανονικά μαζί με την ταινία;

fantacid
18/09/2009, 22:26
www.myphone.gr