PDA

View Full Version : Βαψιμο cbr600fs 02



zaxosfire
19/09/2009, 20:18
Καλησπερα σε ολους!!!!:beer: Ειναι το πρωτο post μου και ζηταω την βοηθεια σας!Εχω ενα cbr600fs του 02'.Εκατσα σημερα για να αποταμιευσω φραγκα και αλλαξα λαδια-φιλτρο μονος μου.Βγαζοντας τα φαιρινγκ ειδα οτι το cbr εχει πληγωθει απο την πολυκαιρη επιδειξη του στον ηλιο και βροχη.Το πλαισιο(μαυρο ματ)εχει ξεθωριασει,τα καλαμια εχουν τσιμπιματα σκουριας,οι εξατμισεις το ιδιο,και αλλες κακουχιες.Σκεφτομαι να το στειλω Αθηνα για βαψιμο πλαισιου,ψαλιδιου,ντεποζιτου(πλαστικα μαλλον οχι καθως σκεφτομαι για streetfighter.Εχετε καπιον βαφεα να προτεινετε¨?Αναλαμβανουν να γδυσουν την μηχανη?κΚοστος?Ειμαι απο Αγιο Νικολαο ΚΡΗΤΗΣ και δεν εμπιστευομαι καποιον για αυτην την δουλεια εδω.Ευχαριστω για την υπομονη σας!!!!:confused:

banditgr
19/09/2009, 20:24
tha sou proteina na to 3anaskefteis....to kostos gia ayta pou theleis...gia thn akriveia ta ergatika einai ypergka.Prepei na dialythei h moto,na paei gia hlektrostatikh plaisio,psalidi kai na 3anadethei.....to vlepw gia kana xiliariko.

zaxosfire
19/09/2009, 20:54
Εαν γινει σωστη δουλεια,δεν με πειραζει το 1000ρικο.Βλεπεις το cbr ειναι του 02 πρωτο χερι και του εχω κανει μολις 16000 χλμ.Για να πουληθει δεν θελω να παει ξεφτιλα οποτε λεω να το μαζεψω!!!!!:(

MikeG
19/09/2009, 20:57
Καλωσόρισες φίλε μου.
Εδώ Ηράκλειο. Ίσως καταφέρεις να βρεις κάποιον εδώ να σου κάνει καλή δουλειά.
Ίσως θα μπορούσες να το λύσεις μόνος..


Ξέρω πως είναι να έχεις το μηχανάκι κοντά στη θάλασσα..



:wave2:

zaxosfire
19/09/2009, 21:09
Για πες.Υπαρχει κανεις ΗΡΑΚΛΕΙΟ που αναλαμβανει λυσιμο-βαψιμο-δεσιμο?

blueangel
19/09/2009, 21:18
Εχεις pm.