PDA

View Full Version : ατυχημα στην επιδαυρο



bonnie
20/09/2009, 16:03
παιδια, μας ειπαν για ενα ατυχημα στην επιδαυρο με 2 μηχανες σημερα. ξερουμε κατι?
μακαρι να ειναι ολα καλα!

bonepeeler
20/09/2009, 16:58
Μετωπική.
O ένας δε γλύτωσε.
Ο άλλος απ'ότι κατάλαβα είχε κάποια σπασμένα κόκκαλα.
Δεν έκατσα γιατί δεν είχε νόημα.Είχαν σταματήσει πολλά μηχανάκια.
Από τους χειρότερους δρόμους είναι.Μυαλό δε βάζουμε.
Πόσες οικογένειες πρέπει να θρηνήσουν ακόμη ;
Όλος ο δρόμος είναι γεμάτος εκκλησάκια.
:(

byron
20/09/2009, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Μετωπική.



Μετωπική με άλλο αυτοκίνητο ή μεταξύ τους?

bonepeeler
20/09/2009, 17:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μετωπική με άλλο αυτοκίνητο ή μεταξύ τους?

Μεταξύ τους.
Σε τυφλή στροφή.

BLiTzER
20/09/2009, 17:10
Ο δρόμος μια χαρά είναι.

Ξέρουμε τι μηχανάκια ήταν?

bonepeeler
20/09/2009, 17:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ο δρόμος μια χαρά είναι.



Δρόμος με τυφλές στροφές και απότομα κλεισίματα είναι μιά χαρά.
Ότι πεις.

BLiTzER
20/09/2009, 17:14
Έχεις δίκιο. Καλός δρόμος θεωρείται μόνο ο ευθύς δρόμος. Με συγχωρείς για την αιρετική μου άποψη.

Τελικά τι μηχανάκια ήταν θα μάθουμε?

bonepeeler
20/09/2009, 17:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Έχεις δίκιο. Καλός δρόμος θεωρείται μόνο ο ευθύς δρόμος.

Τελικά τι μηχανάκια ήταν θα μάθουμε?

Δεν είπα κάτι τέτοιο.

VTR1000 το ένα και το άλλο πρέπει να ήταν Busa.

devil's animal
20/09/2009, 17:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από bonepeeler
Δρόμος με τυφλές στροφές και απότομα κλεισίματα είναι μιά χαρά.
Ότι πεις.

φανταζομαι θελει να πει οτι με την καταλληλη ταχυτητα και προσοχη μια χαρα ειναι.

ας αναπαυθει το παλικαρι...
:sad:

Ληστης
20/09/2009, 17:34
Κριμα! Δυστυχως περασα και τους ειδα.Τελικα ειχε ασχημο αποτελεσμα; Ειναι σιγουρο οτι ειχε νεκρο;

gcrook
20/09/2009, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ο δρόμος μια χαρά είναι.

Ξέρουμε τι μηχανάκια ήταν?

Ο δρομος οντως ειναι μια χαρα,αρκει να μην νομισεις ουτε προς στιγμη οτι ειναι πιστα.
Κριμα για το παιδι κουραγιο στους δικους του.
:sick:

TROOPER
20/09/2009, 18:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ο δρομος οντως ειναι μια χαρα,αρκει να μην νομισεις ουτε προς στιγμη οτι ειναι πιστα.
Κριμα για το παιδι κουραγιο στους δικους του.
:sick:

+1000

Ζεύκας
20/09/2009, 18:15
Ο δρόμος μια χαρά είναι από κει που στρίβεις για να πας Πόρο.
Ο υπόλοιπος δεν με εμπνέει για να χαρείς στροφιλίκι.

Άλλος ένας θυσία στον βωμό της επιδαύρου.
Πριν κάτι μήνες κλαίγαμε κάποιον οικογενειάρχη στον Μπράλο.
Κάποιος άλλος θα χαθεί στις κεραίες στο Αρτεμίσιο(ευτυχώς που τα τελευταία 2 χρόνια γίνονται έργα)...

Κυριακάτικα που τέτοιες κλασσικές διαδρομές είναι πήχτρα στα οχήματα συνεχίζουμε να πηγαίνουμε τάπα.
Ας πάνε καθημερινή μέρα!

Τέσπα ας είναι ελαφρύ το χώμα που σκέπασε το παλικάρι κ ταχεία ανάρρωση στον τραυματία.

ermiss
20/09/2009, 18:29
Κυκλοφορώ χρόνια σε αυτήν την διαδρομή.

Καλός δρόμος, κακή πίστα, μαλάκες οδηγοί....

Επαρχιακός δρόμος με στροφές. Οι οδηγοί χάνουν την μπάλα, ειδικά μεταξύ Σελόντας και Σοφικού δεκάδες φορές σκαρφαλώνουν στα βράχια αυτοκίνητα και μηχανές. Βγαίνουν αντίθετο ρεύμα απο νταλίκες έως παπιά....

Αν πέσεις καλοκαίρι Παρασκευή και Σάββατο απόγευμα να πηγαίνεις Επίδαυρο και μετά τα μεσάνυχτα να κατεβαίνεις, λόγο θεάτρου. Θα δεις ΟΤΙ ΚΟΥΛΟ μπορεί να σκεφτεί οδηγός. Απο προσπεράσεις πάνω σε τυφλές στροφές, μέχρι λεωφορεία να προσπερνούν αυτοκίνητα....
Αν καταλάβεις ότι είναι επαρχιακός δρόμος και οδηγείς ανάλογα είναι πολύ ωραία διαδρομή, αν νομίζεις ότι είσαι σε πίστα... Έχεις καλές πιθανότητες να μπείς στην λίστα των μερικών δεκάδων νεκρών και πολλών δεκάδων τραυματισμένων...
Και αν τα νούμερα σας ακούγονται υπερβολικά. Είμαι απο την περιοχή και γνωρίζω για 5 νεκρούς με κοινούς γνωστούς και πάνω απο 20 ατυχήματα πάλι απο άτομα της περιοχής... Για επισκέπτες, πολλαπλασιάστε...



Κρίμα στο παιδί. Γρήγορη ανάρρωση και σιδερένιος ο τραυματίες.

menelaos46
20/09/2009, 18:55
Ο δρόμος μια χαρά είναι.

Ο δρομος δεν ειναι ιδαιτερα καλος ουτε απο αποψη προσφυσης ουτε απο σχεδιασμο και προυποθεσεις ασφαλειας.

McGyver
20/09/2009, 18:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από Ζεύκας
Ο δρόμος μια χαρά είναι από κει που στρίβεις για να πας Πόρο.

Ο οποίος έχει τουλάχιστον δύο στροφές που σε στέλνουν αδιάβαστο :winka: ...

dond4le
20/09/2009, 19:26
Ειναι δυνατον να μιλατε για ασφαλεια σε δρομο εκτος πιστας!!!!!!!!!!!!!!

Και σε αυτην καποιες φορες υπερεκτημαμε τις δυνατοτητες μας και επερχεται το πεσιμο.

Κριμα που μετα απο τοσους ΘΑΝΑΤΟΥΣ ακομη λεμε οτι φτεει ο δρομος.

Ουτε η στολη ουτε το κρανος ειναι αυτα που θα μας κρατησουν ασφαλεις και μακρια απο την τρελα

που μας πιανει καθε φορα που ανοιγουμε γκαζι η "ξινουμε" γονατα στους δρομους.


:( :( :( :( :( :( Συλυπητηρια στους συγγενης ολων των αδικοχαμενων.


Μακαρι, αν και λιγο μακαβριο να μπορουσαμε ολοι να δουμε απο κοντα τον δυστυχο και να μας

μηνει η εικονα για παντα καρφωμενη στο μυαλο και να σκεφτομαστε παντα αυτους που μας

περημενουν να γυρησουμε.

nktR
20/09/2009, 19:36
δυστυχώς όλες οι διαδρομές έχουν αυτό το ρίσκο και γι αυτόν που ξέρει τη διαδρομή και πηγαίνει για χρόνια. Ενώ εσύ γνωρίζεις τη γαμοστροφή και είσαι ανοικτά και το βλέμμα σου ψάχνει το τελευταίο σπάσιμο της στροφής για να στριψεις τη μοτό ξαφνικά....σου έρχεται κάποιος απ΄την απέναντι πλευρά χωρίς χρόνο αντίδρασης και....
κρίμα ρε γμτ για όλους μας και για αυτούς που έχουμε πίσω :(
Το ότι και εγώ ξέρω και προσέχω πηγαίνοντας γρήγορα για κάποιους
και ψάχνοντας αυτό το γαμοσπάσιμο της στροφής.....έρχονται στιγμές σαν και αυτές που λέω ότι τόσα χρόνια είμαι τυχερός που δεν με έχει πάρει κάποιος από το αντιθετο.....τώρα θα μου πεις για νερά και πετρέλαια και πάλι τυχερός είσαι....και καθημερινά που οδηγείς και πάλι τυχερός είσαι....και πόσα απίστευτα αντιμετωπίζεις καθημερινά στο τσάκ και με απίστευτους ελιγμούς.....γάμα τα δεν το συνεχίζω.......
η ευχαρίστηση της οδήγησης της μοτό δεν σταματά από όλα αυτά που είπα πριν και ούτε από οικογένεια ή παιδιά....μία σωστή πίστα με στοιχιώδη κανόνες ασφαλείας είναι η λύση που δυστυχώς δεν έχουμε/ναι αλλά και από την άλλη θέλω να πάω με όλους τους αγαπημένους μου φίλους στην Επίδαυρο, Άγιο, Ιτέα για μία βόλτα και να ξεκαρφωθώ από το άγχος της πόλης και να πούμε τα δικά μας στο καφέ...δεν ξέρω τι να πω..............
....ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

ducpilot
20/09/2009, 19:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Ο δρομος οντως ειναι μια χαρα,αρκει να μην νομισεις ουτε προς στιγμη οτι ειναι πιστα.
Κριμα για το παιδι κουραγιο στους δικους του.
:sick: Ετσι ακριβως.

pipis
20/09/2009, 21:33
Το παιδί που σκοτώθηκε είχε το VTR 1000... είναι από τα μέρη μου. Είχε έρθει σήμερα Μέγαρα έβαλε λάστιχα και ξανακατεβαινε κάτω... Κρίμα...

Εχθές έγινε και άλλο ένα θανατηφόρο στην Επίδαυρο, στη διασταύρωση για πόρο κοντά. Έφυγε κάποιος κάτω στο γκρεμό...

2 μηχανόβιοι λιγότεροι...

Kazolinos
20/09/2009, 21:40
Περασα απο εκει λιγο μετα....

οι μηχανες κομματια ...η μια καιγοταν ....

κριμα....ο ενας με ειχε περασει λιγο πριν με + 50 ....παρα πολλα γι αυτον τον δρομο....


πολυ κριμα...να χτυπανε τα παιδια στους σκατοδρομους.....

NikosKK
20/09/2009, 21:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Ο οποίος έχει τουλάχιστον δύο στροφές που σε στέλνουν αδιάβαστο :winka: ...


Αν ξέρεις που και πως πας καμία στροφή δε σε στέλνει αδιάβαστο...Μόνος σου πας αδιάβαστος...Μια χαρά είναι ο δρόμος εκεί...Δε φταίει η Επίδαυρος,οι οδηγοί φταίνε...

Κρίμα για άλλο ένα αδικοχαμένο παλικάρι...

EVI
20/09/2009, 22:12
οταν θα ξεκολλησουμε απο την παντελως φανατισμενη αντιληψη οτι για να ειμαστε οδηγοι μοτοσυκλετας πρεπει να γα@$΅#$%με και να δερνουμε στην ασφαλτο τους παντες θα μειωσουμε κατα πολυ τα θανατηφορα ατυχηματα (θα τα μειωσουμε δεν θα τα εξαλιψουμε) κατι θα ειναι και αυτο , εχω παει Επιδαυρο ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ δε θυμαμαι ποσες και το 90% των μοτοσυκλετων πηγαιναν διχος αυριο , μεγαλη μαγκια ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ... ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ...ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ''ΓΡΑΜΜΕΣ'' ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΟΥΤΕ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΣΟΥΜΕ ...ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΔΕ ΦΥΤΡΩΣΑΜΕ... φετος εχω ακουσει οσα ακουσα τα τελευταια 10 χρονια που οδηγω μαζεμενα!ουτε που θελω να ξαναπατησω το ποδι μου εκει κυριακη...

ας αναπαυτει η ψυχη του συλληπητιρια στην οικογενεια και περαστικα ταχεως στον τραυματισμενο....





:sick: :sad:

blackbusa
20/09/2009, 22:22
κανενας δρομος δεν ειναι επικινδυνος....επικινδυνο και θανατηφορο τον κανουνε οι οδηγοι...πριν απο καιρο στην τελευταια δεξια στροφη πριν την διασταυρωση για Γαλατα ενα παλικαρι εχασε ενα Κ7 (αν θυμαμαι καλα) και εφυγε στις μπαριερες...εσπασε τον μηρο σιγουρα και δεν ξερω τι αλλο...τι μου ειπε οταν σταματησα να δω αν ειναι καλα????''ρε φιλε πριν λιγο σε περασα...εμπαινα καλα???''

antsoar
20/09/2009, 22:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
κανενας δρομος δεν ειναι επικινδυνος....επικινδυνο και θανατηφορο τον κανουνε οι οδηγοι...πριν απο καιρο στην τελευταια δεξια στροφη πριν την διασταυρωση για Γαλατα ενα παλικαρι εχασε ενα Κ7 (αν θυμαμαι καλα) και εφυγε στις μπαριερες...εσπασε τον μηρο σιγουρα και δεν ξερω τι αλλο...τι μου ειπε οταν σταματησα να δω αν ειναι καλα????''ρε φιλε πριν λιγο σε περασα...εμπαινα καλα???''




:eyepop: :eyepop: :eyepop: :sad: :sad:

antsoar
20/09/2009, 22:56
Κάθε ανθρώπινη δραστηριότητα εμπεριέχει ένα ρίσκο, ακόμα και το περπάτημα,

Η οδήγηση μηχανής έχει αρκετά πιο υψηλό ρίσκο από το γενικό μέσο όρο

Κανένας δεν μπορεί να σου εγγυηθει κάθε φορά που καβαλάς ότι θα γυρίσεις σώος

ΑΛΛΑ είναι στο χέρι μας να αυξήσουμε ή να μειώσουμε αυτό το ρίσκο

Μπορεί να τα κάνεις όλα σωστά και πάλι να εμπλακείς σε ατύχημα

Αλλά αν δεν φυλάγεσαι και καθόλου είναι σίγουρο ότι θα σου συμβεί κάποια στιγμή

McTalas
21/09/2009, 02:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
...
+1!

dimr1
21/09/2009, 07:09
Με τα Μέγαρα δίπλα από την Αθήνα και τις Σέρρες 5 ώρες δρόμο γιατί κάθονται και ρισκάρουν σε δημόσιο δρόμο? Και ο άλλος από απέναντι τι φταίει?

675heat
21/09/2009, 08:53
Ενοειται πως ο φταιχτης ειναι ενας, ο αλλος απλα βρεθηκε τηνλαθος ωρα στο λαθος σημειο. Και δεν εφταιγε.
Οταν καποιοι κατακρινουμε την επικινδυνη οδηγηση καποιοι αλλοι το παιζουν "χεραδες". Μαλλον "χερας" ηταν και ο υπαιτιος και πηρε στο λαιμο του και το αλλο το παλικαρι. Κριμα και στους δυο, κριμα και στις οικογενειες τους.
Κανεις δεν μας υποσχεται οτι αυριο δεν θα ερθει η σειρα μας απο τον απεναντι "χερα" τουλαχιστον ας παλευουμε μονο με τους κουτακηδες.
Ε οχι και να σκωτονωμαστε μεταξυ μας ρε παιδια, εμφυλιο εχουμε?

BIKENEST
21/09/2009, 08:55
τους ειδαμε και εμεις στην επιστροφη κριμα!! οτυπος με το busa μας περασε στο πηγαινοντας
με +50 τουλαχιστον:sad:

yannis24
21/09/2009, 09:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
οταν θα ξεκολλησουμε απο την παντελως φανατισμενη αντιληψη οτι για να ειμαστε οδηγοι μοτοσυκλετας πρεπει να γα@$΅#$%με και να δερνουμε στην ασφαλτο τους παντες θα μειωσουμε κατα πολυ τα θανατηφορα ατυχηματα (θα τα μειωσουμε δεν θα τα εξαλιψουμε) κατι θα ειναι και αυτο , εχω παει Επιδαυρο ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ δε θυμαμαι ποσες και το 90% των μοτοσυκλετων πηγαιναν διχος αυριο , μεγαλη μαγκια ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ... ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΜΑΣ...ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ''ΓΡΑΜΜΕΣ'' ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΟΥΤΕ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΣΩΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΣΟΥΜΕ ...ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΔΕ ΦΥΤΡΩΣΑΜΕ... φετος εχω ακουσει οσα ακουσα τα τελευταια 10 χρονια που οδηγω μαζεμενα!ουτε που θελω να ξαναπατησω το ποδι μου εκει κυριακη...

ας αναπαυτει η ψυχη του συλληπητιρια στην οικογενεια και περαστικα ταχεως στον τραυματισμενο....



:sick: :sad:

+100000000000000000000

BUSA MAKIS
21/09/2009, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675heat
Ενοειται πως ο φταιχτης ειναι ενας, ο αλλος απλα βρεθηκε τηνλαθος ωρα στο λαθος σημειο. Και δεν εφταιγε.
Οταν καποιοι κατακρινουμε την επικινδυνη οδηγηση καποιοι αλλοι το παιζουν "χεραδες". Μαλλον "χερας" ηταν και ο υπαιτιος και πηρε στο λαιμο του και το αλλο το παλικαρι. Κριμα και στους δυο, κριμα και στις οικογενειες τους.
Κανεις δεν μας υποσχεται οτι αυριο δεν θα ερθει η σειρα μας απο τον απεναντι "χερα" τουλαχιστον ας παλευουμε μονο με τους κουτακηδες.
Ε οχι και να σκωτονωμαστε μεταξυ μας ρε παιδια, εμφυλιο εχουμε?


Έτσι είναι ακριβώς.

Παιδιά ο δημόσιος δρόμος δεν είναι πίστα.

Κρίμα για το παιδί που χάθηκε και γρήγορα περαστικά στον άτυχο φίλο
που ήταν στο λάθος μέρος τη λάθος ώρα.

reinmeister
21/09/2009, 09:38
μαλακια-λαθος καποια στιγμη κανουμε ΟΛΟΙ...το θεμα ειναι οτι οταν την κανουμε να ευχηθουμε να μην παρουμε καποιον αλλον στον λαιμο μας και εμεις να γλιτωσουμε με τα λιγοτερα...

αυτο μονο απο μενα...

XJR_Billy
21/09/2009, 10:27
Τα συλληπητήριά μου στην οικογένεια του παιδιού που έφυγε...:(
Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση στον τραυματία.

Πήγα πέρυσι μιά βόλτα με τη γυναίκα μου στην Επίδαυρο, τρόμαξε το μάτι μου με αυτά που έβλεπα και δεν ξαναπάω στη ζωή μου. Το ξεκάβλωμα στα Μέγαρα είναι πιο ασφαλές και πιο κοντά απ' την Αθήνα για όσους δεν το ξέρουν...

Κρίμα... κρίμα...

Mafiozos
21/09/2009, 18:00
Κριμα.Ευχομαι ποτε ξανα..ΟΛΟΙ κανουμε λαθοι,ΠΟΛΛΟΙ θα το πατησουν λιγο,ΑΡΚΕΤΟΙ κανουν υπερβολες και ΟΛΟΙ μας θα παμε και χαλαρα.Μεσα σ`αυτα τα ποσοστα ζουμε,ειτε το πατας ειτε οχι το κανει ο αλλος απο απενταντι,διπλα,πισω και μπροστα σου για εσενα.Ευχομαι να ειμαστε ολοι καλα.

Συλληπητηρια στην οικογενια του παιδιου που χαθηκε και γρηγορη αναρρωση στον τραυματια.

project.breeze
21/09/2009, 18:14
Παιδιά ακριβώς το ίδιο σκηνικό επαναλαμβάνεται σε διάφορες γνωστές διαδρομές.Επίδαυρος,Μπράλλος,Αη Γιάννης...Κρίμα ρε παιδιά να χανόμαστε τόσο άδικα,κρίμα να καταστρέφουμε τις ζωές μας,να κλείνουμε τα σπίτια μας και τα σπίτια των οικογενειών μας.Η μοτοσυκλέτα είναι τρόπος ζωής,όχι ένας τρόπος να χάσεις την ζωή σου.Ευχαριστηθείτε τις βόλτες,την παρέα,τα τοπία και γυρίστε πίσω σε αυτούς που σας αγαπούν...Συλληπητήρια στην οικογένεια του παιδιού και περαστικά στο άλλο παλλικάρι:sad:

zefos1100xx
22/09/2009, 00:25
Οσο την αγαπαω σαν διαδρομη την επιδαυρο , αλλο τοσο την φοβαμαι και ακομα πιο πολυ την σεβομαι.....

Η αληθεια ειναι οτι η σκατενια στιγμη παραμονευει παντου.....χτες πηγαινα για την δουλεια το πρωι (2χλμ απο το σπιτι μου) και κοντεψε ενας φορτηγατζης να με κανει χαλκομανια.....επισης εχω παραδεχτει δημοσια πολλες φορες οτι η γρηγορη οδηγηση σε δημοσιο δρομο εγκυμονει μεγαλο κινδυνο....και αλλες τοσες εχω παραδεχτει οτι τρεχω....


...παιδια δεν ειναι οτι αντιμετωπιζει κανεις την επιδαυρο σαν πιστα.....σαν μια γρηγορη διαδρομη ισως , κατι που δεν απενοχοποιει το αρχικο σκεπτικο βεβαια.....

....για το αρχειο θα ηθελα να πω οτι απο ασφαλτο ειναι σε πολυ καλη κατασταση , απο τυφλες στροφες ΝΑΙ εχει μερικες και καποιες που ''κλεινουν'' και εδω μπαινει το ζητημα που αναφερουν καποιοι οτι πρεπει να γνωριζεις την διαδρομη...... αλλα και παλι?

ας μην καταληξουμε σε αντιπαραθεση με θεμα την πεμπτουσια του δικυκλισμου....δεν θα βγαλει πουθενα......κατι ξερω για να το λεω και αν θελετε με ακουτε.

κριμα για τα παληκαρια , ας ειναι τα τελευταια....σαν να νοιωθω τους φιλους τους οσο και αν παραμενω θεατης μεταξυ αγνωστων......

Opisthogonia
22/09/2009, 00:28
eleos me aftin tin epidavro....kathe mina exei k apo 2-3 nekrous/travmaties.....aplos giati den stamatane na pignoune?
k epidi tin exo patisi k ego ekei me tin proti piskepsi ....eno elega oti den tha pao pote.... me to pou piga agorasa k mia gkremila.....lathos mou alla ama erxotane k kanis alos apo tin ali bori na ton eperna h na me eperne aftos ama ekane malakia ekinos.....
genika den fteei o dromos.....emeis fteme k prepi na to vlepoume k akoma perisotero na to paradexomaste
SEX

golis
22/09/2009, 00:54
Κουράγιο στους συγγενείς του συγχωρεμένου.

Ο δρόμος δεν είναι πίστα.Πάρτε το χαμπάρι.
Εμείς που οδηγούμε γρήγορα στους δημόσιους δρόμους
είμαστε ΚΑΙ συνένοχοι ΚΑΙ έχουμε συναινέσει με την απομάκρυνση μας από τα boxes στο ότι
ανεβάζουμε την αδρεναλίνη μας με πιθανό αντάλλαγμα από τραυματισμό μέχρι ακόμα και την ίδια μας την ζωή.

Ο δρόμος δεν φταίει,ο αναβάτης φταίει που δεν προσαρμόζει ανάλογα την ταχύτητα του.
Όπως επίσης δε μας φταίει ο άλλος από το αντίθετο να τον πάρουμε στο λαιμό μας.

Την επόμενη φορά που θα πάτε να καβαλήσετε για να πάτε τάπα στον δημόσιο δρόμο,
έχετε στο νου σας το ότι μπορεί να μην γυρίσετε πίσω...

Το ίδιο μπορεί να συμβεί ανά πάσα στιγμή ακόμα και πεζός να είσαι,θα τρέξετε να πείτε,
οκ η Μεγαλόχαρη μαζί μας... :wave2:

dimr1
22/09/2009, 07:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από reinmeister
μαλακια-λαθος καποια στιγμη κανουμε ΟΛΟΙ...το θεμα ειναι οτι οταν την κανουμε να ευχηθουμε να μην παρουμε καποιον αλλον στον λαιμο μας και εμεις να γλιτωσουμε με τα λιγοτερα...

αυτο μονο απο μενα...
Νομίζω ότι δεν ισχύει τόσο συχνά αυτό που λέμε κακιά στιγμή στη γρήγορη οδήγηση. Συνήθως κάποιος παίρνει τα μηνύματά του ότι πάει στο όριο ή ότι γλυστράει ή ότι ανοίγεται πιο πολύ απόσο πρέπει κτλ και δεν τους δίνει την απαραίτητη σημασία να κόψει ρυθμό, εγκαίρως.
Όπως όταν κάποιος με κουτί πάει να πιάσει το κινητό και αλλάζει λωρίδα πάνω στη κίνηση.Ξέρει ότι δεν "το έχει", κάποια στιγμή από τις πολλές που θα το κάνει θα είναι κι ένας άτυχος δίπλα του.
Φυσικά θα πει τότε η κακιά στιγμή γιατί δεν έδωσε σημασία στα προηγούμενα καμπανάκια.
Πρέπει να ξεφύγουμε από το σύνδρομο Λιμανάκια Βούτα, Αγ. Άννα, Επίδαυρο κτλ. Να αποκτήσουμε παιδεία κύριοι.
Στα Μέγαρα ρώταγα πολύ συχνά τους οδηγούς ασθενοφόρου τι ατυχήματα γινόταν μέσα με μηχανές και μου λέγανε κανένα σπάσιμο μόνο από ολόκληρο Σ/Κ ξεκ@υλώμ@τος...

pocahondas
22/09/2009, 07:26
το θέαμα ήταν μακάβριο.. δύο αναβάτες σωριασμένοι κάτω, τα μηχανάκια διαλυμένα και παντού σκορπισμένα κομμάτια τους..
το ασθενοφόρο έσκασε μύτη μετά από πολλή ώρα.. κάθε κυριακή τα ίδια και τα ίδια..
κι εμείς δεν βάζουμε μυαλό.. δεν έχουμε οδική παιδεία, δεν έχουμε αυτοσυγκράτηση, έχουμε αφεθεί στο έλεός μας..
μόνο μία πίστα κοντά στην αθήνα που είναι ανοιχτή κάποιες μέρες, δεν είναι αρκετή..
προσωπικά δεν μπορώ να πηγαίνω σε όλα τα τρακ ντέι.. μία η δουλειά, μία οι καιρικές συνθήκες,
ε μία ή δύο φορές τον μήνα στα μέγαρα δεν φτάνουν.. η πίστα έπρεπε να είναι ανοιχτή κάθε μέρα για το κοινό για να μπορεί κανείς να ευχαριστηθεί το μηχανάκι του..

byron
22/09/2009, 07:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
μόνο μία πίστα κοντά στην αθήνα που είναι ανοιχτή κάποιες μέρες, δεν είναι αρκετή..
προσωπικά δεν μπορώ να πηγαίνω σε όλα τα τρακ ντέι.. μία η δουλειά, μία οι καιρικές συνθήκες,
ε μία ή δύο φορές τον μήνα στα μέγαρα δεν φτάνουν.. η πίστα έπρεπε να είναι ανοιχτή κάθε μέρα για το κοινό για να μπορεί κανείς να ευχαριστηθεί το μηχανάκι του..

Αλίμονο αν θεωρούμε την πολεμική βόλτα μονόδρομο επειδή δεν έχουμε ανοιχτή πίστα καθημερινά.
Το ΣΚ υπήρχε track day έτσι κι αλλιως....

Αλλα πράγματα μας τραβουν στις διαδρομές αυτές. Χαβαλες, επίδειξη, το γρήγορο τρενάκι, η φύση και τα πουλάκια, ο καφές και το πείραγμα, η ανάγκη να κάνουμε ότι κάνουν και οι άλλοι.

nassosxlvbros
22/09/2009, 07:42
καλημέρα...ακόμα και η πίστα να είναι ανύπαρκτη ή μη διαθέσιμη,υπάρχουν άφθονοι δρόμοι με απίστευτη άσφαλτο,"άπλα"γύρω τους,και παντελώς έρημοι... αρκεί να ψάξει κανείς....;)
δρόμοι σαν την Επίδαυρο με τον κάθε πικραμένο και το τροχοφόρο του να πηγαίνει στη "δική του πίστα" είναι λογικό να γίνονται επικίνδυνοι... :(

Red Rider
22/09/2009, 13:59
...και στο κατω κατω,δεν φταιει και ο ατυχος που θα βρεθει στον-κατα τα αλλα γρηγορο- δρομο μας.

mako
22/09/2009, 14:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Opisthogonia
eleos me aftin tin epidavro....kathe mina exei k apo 2-3 nekrous/travmaties.....aplos giati den stamatane na pignoune?
k epidi tin exo patisi k ego ekei me tin proti piskepsi ....eno elega oti den tha pao pote.... me to pou piga agorasa k mia gkremila.....lathos mou alla ama erxotane k kanis alos apo tin ali bori na ton eperna h na me eperne aftos ama ekane malakia ekinos.....
genika den fteei o dromos.....emeis fteme k prepi na to vlepoume k akoma perisotero na to paradexomaste
SEX


:eyepop:Κοιτα φιλε μου που φτασαμε, να τα λεει κι' ο Στεφανος!!!!! :look: :D

alximistis
22/09/2009, 14:43
καλό ταξίδι σε αυτόν-αυτούς δεν ξέρουμε με βεβαιότητα απ ότι κατάλαβα που έφυγε-φύγαν.

Από κει και πέρα... κάθε φορά τα ίδια και τα ίδια. Χάνεται κάποιος γίνεται θέμα ολίγων ή πολλών ημερών στα φόρουμ και μετά συνεχίζουμε την πορεία μας κάνοντας ακριβώς μα ακριβώς τα ίδια. Λίγο κέφι λίγο η παρέα λίγο γκαζάκι παραπάνω ο ένας και ξεκινάμε... κι όπου βγει. Όταν δεν συμβαίνει τίποτα καθόμαστε μετά και γελάμε και λέμε εμπειρίες όταν συμβεί σκύβουμε το κεφάλι και ξανά τα ίδια :(

Πότε επιτέλους πότε θα συνειδητοποιήσουμε ότι ΟΛΟΙ οι δρόμοι κρύβουν παγίδες; Πότε; ΑΠό τον άλλο οδηγό που κοιμάται που χαζέυει που πιάνει το πόδι της γκόμενας... πότε θα αντιληφθούμε ότι κάποιοι συγκεκριμένοι δρόμοι κρύβουν παραπάνω παγίδες από τους άλλους; Η Επίδαυρος ο Μπράλος ο Άη Γι'άννης ο Ρώσος και πάει λέγοντας. Πότε;

Μάλλον ποτέ διότι απλούστατα είτε αρέσει αυτό που θα πω είτε όχι είμαστε μάγκες γαμάμε και το κατέχουμε το άθλημα είμαστε πιλότοι όταν κάνουμε τελικά ότι μας κατεβαίνει στο κεφάλι. Μέχρι το επόμενο θλιβερό συμβάν :(

pocahondas
22/09/2009, 21:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από nassosxlvbros
καλημέρα...ακόμα και η πίστα να είναι ανύπαρκτη ή μη διαθέσιμη,υπάρχουν άφθονοι δρόμοι με απίστευτη άσφαλτο,"άπλα"γύρω τους,και παντελώς έρημοι... αρκεί να ψάξει κανείς....;)
δρόμοι σαν την Επίδαυρο με τον κάθε πικραμένο και το τροχοφόρο του να πηγαίνει στη "δική του πίστα" είναι λογικό να γίνονται επικίνδυνοι... :(

μιά χαρά είναι η επίδαυρος.. προσωπικά μου αρέσει πολύ και δεν γλιστράει
καθόλου όταν δεν έχει υγρασία και θα συνεχίσω να πηγαίνω..
να ξέρεις πάντως ότι όσο απίστευτη και να είναι
η άσφαλτος όπως λες ή όσο έρημοι και να είναι οι δρόμοι, ποτέ δεν ξέρεις τί
μπορεί να σου συμβεί.. χώματα ή λάδια πάνω στην στροφή ή να πεταχτεί κάποιο
ζωάκι.. ή κάτι να γίνει και να βγεις από τον δρόμο..
ααα και κάτι ακόμα.. το αρτεμίσιο τότε που ήταν στις δόξες του χωρίς
έργα και πράσινα άλογα, είχε φοβερή ασφαλτόστρωση και τις ώρες που πήγαινα
δεν είχε κίνηση.. πάντα όμως έβλεπα στο πέρασμά μου, πεσμένους αναβάτες..
αν είναι να γίνει το κακό θα γίνει οπουδήποτε..

dimr1
23/09/2009, 07:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από pocahondas
μιά χαρά είναι η επίδαυρος.. προσωπικά μου αρέσει πολύ και δεν γλιστράει
καθόλου όταν δεν έχει υγρασία και θα συνεχίσω να πηγαίνω..
να ξέρεις πάντως ότι όσο απίστευτη και να είναι
η άσφαλτος όπως λες ή όσο έρημοι και να είναι οι δρόμοι, ποτέ δεν ξέρεις τί
μπορεί να σου συμβεί.. χώματα ή λάδια πάνω στην στροφή ή να πεταχτεί κάποιο
ζωάκι.. ή κάτι να γίνει και να βγεις από τον δρόμο..
ααα και κάτι ακόμα.. το αρτεμίσιο τότε που ήταν στις δόξες του χωρίς
έργα και πράσινα άλογα, είχε φοβερή ασφαλτόστρωση και τις ώρες που πήγαινα
δεν είχε κίνηση.. πάντα όμως έβλεπα στο πέρασμά μου, πεσμένους αναβάτες..
αν είναι να γίνει το κακό θα γίνει οπουδήποτε..
Με μεγάλη ανυπομονησία περιμένουμε να κάνετε συγκριτικό ανάμεσα σε όλα αυτά τα πολύ ασφαλή μέρη. Μην ξεχάσετε να μας πείτε και στο βρεγμένο ποιο είναι καλύτερο, ποιο έχει πιο πολύ χώρο να συρθεί κανείς σε περίπτωση σούπας, ποιό έχει καλύτερο χώρο για πιτς για να ρυθμίζουμε πιέσεις -αναρτήσεις, σε ποιό τρομάζετε πιο πολύ τους απέναντι οδηγούς και φυσικά άν υπάρχει καμιά καντίνα όπως στα λιμανάκια παλιά για να μαζευόμαστε πριν και μετά και να κανονίζουμε καμιά ψιλή. Μην καθυστερείτε όμως. Σας περιμένουμε να μας διαφωτίσετε γιατί οι πίστες είναι τόοοοοσο βαρετές. Ούτε μετωπικές μοτοσυκλετών γίνονται όπως λέει αυτό το thread. :mad:

booktsio
23/09/2009, 07:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Αλίμονο αν θεωρούμε την πολεμική βόλτα μονόδρομο επειδή δεν έχουμε ανοιχτή πίστα καθημερινά.
Το ΣΚ υπήρχε track day έτσι κι αλλιως....

Αλλα πράγματα μας τραβουν στις διαδρομές αυτές. Χαβαλες, επίδειξη, το γρήγορο τρενάκι, η φύση και τα πουλάκια, ο καφές και το πείραγμα, η ανάγκη να κάνουμε ότι κάνουν και οι άλλοι.

Τι κρίμα που έχεις τόσο δίκιο...

:( :( :(

jimmy10
23/09/2009, 10:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675heat
Ενοειται πως ο φταιχτης ειναι ενας, ο αλλος απλα βρεθηκε τηνλαθος ωρα στο λαθος σημειο. Και δεν εφταιγε.
Οταν καποιοι κατακρινουμε την επικινδυνη οδηγηση καποιοι αλλοι το παιζουν "χεραδες". Μαλλον "χερας" ηταν και ο υπαιτιος και πηρε στο λαιμο του και το αλλο το παλικαρι. Κριμα και στους δυο, κριμα και στις οικογενειες τους.
Κανεις δεν μας υποσχεται οτι αυριο δεν θα ερθει η σειρα μας απο τον απεναντι "χερα" τουλαχιστον ας παλευουμε μονο με τους κουτακηδες.
Ε οχι και να σκωτονωμαστε μεταξυ μας ρε παιδια, εμφυλιο εχουμε?

δηλαδη το ησουν εκει και είδες πως εγινε? μπηκε ο αλλος με πολλα? το ειδες?

σε βρισκω λιγο λαθος 675heat...

απο την αλλη, δεν νομιζω οτι το παλικαρι εβαλε στοχο να σκοτωθεί ή/και να σκοτωσει κανεναν. Πολυ περισσοτερο να κανει και διακρισεις μηχανοβιοι/κουτακηδες.

ολοι μα ολοι χρησιμοποιουμε τους ιδιους δρομουσ. ολοι μα ολοι κανουμε τις ιδιες μαλακιες. οσο λεμε "εμεις", τοσο λενε "αυτοι".

675heat
23/09/2009, 10:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmy10
δηλαδη το ησουν εκει και είδες πως εγινε? μπηκε ο αλλος με πολλα? το ειδες?

σε βρισκω λιγο λαθος 675heat...

απο την αλλη, δεν νομιζω οτι το παλικαρι εβαλε στοχο να σκοτωθεί ή/και να σκοτωσει κανεναν. Πολυ περισσοτερο να κανει και διακρισεις μηχανοβιοι/κουτακηδες.

ολοι μα ολοι χρησιμοποιουμε τους ιδιους δρομουσ. ολοι μα ολοι κανουμε τις ιδιες μαλακιες. οσο λεμε "εμεις", τοσο λενε "αυτοι".

Ειπα "μαλλον", προς θεου δεν το παιζω ξερολας.
Φυσικα και δεν ειμουνα εκει, φυσικα και το παλικαρι δεν ηθελε να σκοτωθει η να σκοτωσει.
Πιθανον να συνεβη κατι απροοπτο, λαδια στο δρομο, η επερχομενο ζωο, η καποιος αλλος ασταθμητος παραγοντας. Αν ξαναδιαβασεις ομως παραπανω θα δεις πως καποιοι αναφερουν πως ο "ενας" τους προσπερασε με + 50. Που σημαινει πως πηγαινε γρηγοροτερα απ'οτι επρεπε..
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ παντως τα περισσοτερα ατυχηματα αυτου του ειδους οφειλονται σε υπερβολικη ταχυτητα η κακο χειρισμο του momento.
Ολοι μας καποιες φορες εχουμε εκτροχιαστει με μια πανω και απο τυχη δεν πηγαμε στα θυμαρακια.
Οταν οδηγας και εισαι σφιγμενος πρεπει να κατεβασεις μια, αλλοιως εισαι στα ορια του κινδυνου.
Ασ αναλογιστει ο καθενας μας ποσο σφιγμενα οδηγαμε. Ειδικα στο στροφιλικι.

sergiosm
23/09/2009, 11:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675heat
.... τουλαχιστον ας παλευουμε μονο με τους κουτακηδες.
Ε οχι και να σκωτονωμαστε μεταξυ μας ρε παιδια, εμφυλιο εχουμε?

:eyepop:

Δηλαδή με τους "κουτάκηδες" τί έχουμε; πόλεμο;;;

christostr
23/09/2009, 11:40
Νόμιζα ότι αυτός που σκοτώθηκε ήταν κάποιος φίλος... αλλά ο φίλος σκοτώθηκε στο Αιγάλεω
:( :( :(

TOLISTOLAROS
23/09/2009, 12:26
Λάθη-μαλακίες κάνουν-κάνανε σε μικρότερη ηλικία οι περισσότεροι.Το θέμα είναι όταν σε λούσει κρύος ιδρώτας=σου έφεξε και δεν έπεσες/τράκαρες να:
1)πεις ΣΤΟΠ στις μαλακίες.
2)ΝΑ ΜΗ ΤΙΣ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙΣ.

Κονώς το -παραλίγο-πάθημα να σου γίνει μάθημα για το μέλλον.
Το 2 είναι σαφώς δυσκολόπτερο απ'το 1 αλλά αυτό είναι που θα σε σώσει,τουλάχιστον απ'τον εαυτό σου.
Για λάδια/ζώα/αμάξια/ τσιγγάνες/βατραχοπέδιλα (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&postid=1357541&%20highlight=%E2%E1%F4%F1%E1%F7%EF%F0%DD%E4%E9%EB%EF#%3Cbr%20/%3Epost1357541) κάντε και κανα σταυρό που και που...
Κουράγιο στους δικούς του και ας είναι ο τελευταίος...

675heat
23/09/2009, 13:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
:eyepop:

Δηλαδή με τους "κουτάκηδες" τί έχουμε; πόλεμο;;;

Ακομα δεν το αντιληφθηκες?

sniper
23/09/2009, 13:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από 675heat
.....
Ασ αναλογιστει ο καθενας μας ποσο σφιγμενα οδηγαμε. Ειδικα στο στροφιλικι.


Ποιος είπε οτι οδηγάμε σφιγμένα στο στροφιλίκι;

Αν είμαστε σφιγμένοι, κάτι λάθος κάνουμε..... ή κάτι κάνουμε που δεν το ξέρουμε καλά....

Ζεύκας
23/09/2009, 15:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
:eyepop:Κοιτα φιλε μου που φτασαμε, να τα λεει κι' ο Στεφανος!!!!! :look: :D

ΠΑΤΕΡΑ ΖΕΙΣ??? :a53: :a30:

byron
23/09/2009, 18:00
Μάλλον δεν έχει σημασία, αλλά το +50χλμ του Busa δεν έπαιξε και κάποιο ρόλο,μιας και το VTR βγήκε στο αντίθετο ρεύμα. Τουλάχιστον έτσι μου είπε κάποιος που ήταν πολύ κοντά τους...

KaTaNaS
24/09/2009, 09:59
τι κρίμα! :sad:

Θα μπορούσε να είναι ο καθένας απο εμάς αν βρικόμασταν κι εμεις στην λάθος βόλτα στο λάθος σημείο τη λάθος στιγμή. ( Προφανώς και μιλάω για το Busa)

Και ίσως όντως να μην χρειάζονται πολλά λόγια... αρκεί να μπορούμε να καταλάβουμε την σημασία των λέξεων που έγραψε ο G M .

Μην ξανα ανακαλύπτουμε τον τροχό, μήν αφήνουμε τα "νεούδια¨σε εμπειρία, μυαλό και ιδιοσυγκρασία να μάθουν με την δύσκολη! Ρουφήξτε την εμπειρία των πιο παλιών και απλά αφουγκραστέιτε και "διαβαστε" την φυσική πορεία ενος αναβατη που του αρεσει να στρίβει, η πίστα είναι μονόδρομος και το γυρολόγιο η ρόδος... κάντε το πήδημα...

jimmy10
24/09/2009, 21:51
κριμα και για το αλλο παλικαρι.

:( :( :(


Postαρα για να μην δημιουργουνται εντυπωσεις οτι ο ενας πηγαινε ταπα και ο αλλος εβλεπε τα πουλακια.

Με τον nightstalker βρεθηκαμε εκει στα 30 λεπτα. Να πω οτι για ολους εμας που ημασταν εκει δεν ηταν ξεκαθαρο πως εγινε.

Κατα πασα πιθανοτητα ΔΕΝ ηταν υπερβολικη ταχυτητα.

Προσωπικα πιστευω οτι ηταν κακη εκτιμηση του παληκαριου με το VTR των ελαστικων που μολις ειχε βαλει.

Τωρα αν το παληκαρι με το Busa ειχε περασει καποιους με +50 δεν το ξερω και δεν το βαζω στην εξισωση.

Χωρις να θελω να σε θιξω devil's animal, το οτι εφυγε και το αλλο παληκαρι ειναι σιγουρο? Θελω να πω μην ειναι καμια ραδιο-αρβυλα...

devil's animal
24/09/2009, 22:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από jimmy10


Χωρις να θελω να σε θιξω devil's animal, το οτι εφυγε και το αλλο παληκαρι ειναι σιγουρο? Θελω να πω μην ειναι καμια ραδιο-αρβυλα...

ρε φιλε ξερεις πως ειναι αυτα.
αν δεν βγει καποιος φιλος του παλικαριου ή συγγενης να πει τι εχει γινει, τιποτα δεν ειναι βεβαιο.

εχθες στα Μεγαρα εμαθα οτι ποσταρα εδω μεσα.
αν με "κοροϊδεψαν" σας "κοροϊδευω" καταλαβαινεις πως χρησιμοποιω το ρημα...

ελπιζω παντως να ειναι ψεμα και να ζει το παλικαρι.
:beer: :beer: :beer:

jimmy10
24/09/2009, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
ρε φιλε ξερεις πως ειναι αυτα.
αν δεν βγει καποιος φιλος του παλικαριου ή συγγενης να πει τι εχει γινει, τιποτα δεν ειναι βεβαιο.

εχθες στα Μεγαρα εμαθα οτι ποσταρα εδω μεσα.
αν με "κοροϊδεψαν" σας "κοροϊδευω" καταλαβαινεις πως χρησιμοποιω το ρημα...

ελπιζω παντως να ειναι ψεμα και να ζει το παλικαρι.
:beer: :beer: :beer:

ξερω πως ειναι γιαυτο postαρα και εγω αν και δεν ηθελα

ελπιζω παντως οι πληροφοριες σου να ειναι λαθος. το παληκαρι με το Busa το πηραν πρωτο και απ' οτι ξερω ηταν ζωντανος. Πρεπει να ειχε σπασει ενα χερι και ενα ποδι αλλα δεν ξερω πως ειναι τωρα.

Γιαυτο θα συμφωνησω μαζι σου αν δεν ξερουμε κατι στα σιγουρα....

menelaos46
24/09/2009, 22:33
Μαγκες τετελεσμενο γεγονος ειναι οτι εγινε εγινε. Το θεμα ειναι οσοι διαβασουν το ποστ να μαθουν απο τα λαθη αυτων που τα πληρωσαν.

Εγω εμαθα απο το λαθος του συγκατοικου μου που τα εσπασε ολα σχεδον τα κοκαλα...

Και τωρα κοτουλα στο δρομο.


Ο ΔΡΟΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΑ!!!!!!!!!!!! Τ Ε Λ Ο Σ.

chr1s_86
25/09/2009, 00:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
+ η οδηγικη αγνοια ( ο μοτοσυκλετιστης θεωρει οτι η αποκτηση διπλωματος οδηγησης του δινει ικανοτητες +αντανακλαστικα ΟΔΗΓΟΥ)


+1000

ΠΟΛΥ μεγάλη κουβέντα αυτό!

moto21
26/09/2009, 23:23
ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΜΕ ΕΝΑ BUSA KAI VFR 800 O ΟΔΗΓΟΣ ΤΟΥ BUSA ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ! ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΝΟΣΗΛΕΙΑ ΣΤΟ Γ.Ν.Α ΜΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΡΑΥΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΟΔΙ ΚΑΙ ΧΕΡΙ ΚΠΛ..ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΕ ΤΟ VFR ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΙ ΜΑΣ ...ΕΦΥΓΕ ΣΤΟ ΤΟΠΟ ΤΟΥ ΑΤΥΧΗΜΑΤΟΣ...
ΚΡΙΜΑ.....
ΑΣΧΗΜΗ ΜΕΡΑ !!! ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ .......................
ΕΥΤΥΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΒUSA ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΟΝΟ ΜΕ 70 ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΕ ΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΠΛΑΓΙΟΜΕΤΩΠΙΚΑ ΜΕ +70

foxx
27/09/2009, 13:17
περαστικα στο παλικαρι και παλι καλα!!!!!!

mako
29/09/2009, 00:36
Ειχα κι'εγω ειχα την ιδια πληροφορια με τον D. Animal την οποια μαλιστα ειχα δημοσιευσει καθως θεωρησα τον ανθρωπο που μου την εδωσε αξιοπιστο (και οι δυο οδηγοι πελατες του). Οπως φαινεται ευτυχως ειχε κανει λαθος.-