PDA

View Full Version : Dainese zentex k xeimonas



MAG/FMX
21/09/2009, 16:22
Πηρα το dainese zentex to οποιο ειναι εντελως καλοκαιρινο διατρητο και θελω να το βαζω κ ποιο κρυες μερες γιατι ειναι ελαφρυ κ εχει ολες τις προστασιες.Πιστευεται οτι με ενα ισοθερμικο me windstopper θα κανει δουλεια, οπως αυτο της colori?[το wintex]

jimtarasxt660x
21/09/2009, 16:39
Sorry κιόλας φιλαρακι...αλλά πήρες τώρα αυτήν την περίοδο καλοκαιρινό?αφού ήδη ξεκίνησε να χειμωνιάζει και η θερμοκρασία έχει αρχίσει να πέφτει...

Πιστεύω πως δεν έπρεπε να πάρεις τώρα καλοκαιρινό μπουφάν...εκτός αν έχεις ήδη χειμωνιάτικο.

Τώρα σε αυτό που ρωτάς δεν ξέρω κατά πόσο θα σε βοηθήσουν αυτά που λες από το να έπαιρνες κατευθείαν ένα cordura ή δερμάτινο με όλες τι προστασίες.

MAG/FMX
21/09/2009, 16:50
Exω δερματινο μηχανης κ καλο θα ηταν να επερνα ενα condura μακρη αλλα το ξαναδα το zentex κ μου θολωσε το ματι.Υπαρχουν παντως ισοθερμικα με μεβρανες απεξω κ κανουν παπαδες το χειμωνα κ δε χρειαζετε να ντυθεις κρεμυδι.Μετα πετας κ το αδιαβροχο/αντιανεμικο απο πανω κ εισαι οκ.
Παντως χτες κ προχτες με το δερματινο εσκασα κ μου τη βαρεσε.

jimtarasxt660x
21/09/2009, 17:15
Εγώ με το καλοκαιρινό της Bering που έχω το πρωί που πάω στην δουλειά νιώθω λίγη ψυχρούλα...τώρα κατά πόσο θα σε βολέψει τις πιο κρύες μέρες αυτό που λες δεν ξέρω...ελπίζω να βρεις άκρη...πάντως αυτός ο καιρός σε κάνει να μην ξέρεις τι πρέπει να φορέσεις.

MAG/FMX
21/09/2009, 18:19
Το dainese einai καραδιατρυτο λες κ με τρυπαει ο αερας κ βγαινει απτην αλλη.
Φευγω σημερα απτη δουλεια ξαναφοραω τις μποτες garnee g k to revit tribal παντελονι κ υδρωνω κ φοραω απο πανω apto βαμβακερο κ το zentex κ οδηγω κ οπως ειμαι υδρωμενος παραλιγο να την παθω.Και τα βαλα με τον εαυτο μου ψαχτηκα τοσο καιρο εδωσα 500ε κ παραλιγο να πλευρητωθω γ@μω την κοινωνια μου.Η μονη μου ελπιδα να φταιει ο καιρος κ οχι εγω.Τι να πω ρε γαμωτο.
το καλο ειναι οτι την λυση την ξερω, απο μεσα απτο καλοκαιρινο βαζεις fleece mployza me windstopper poy το βρισκεις σε ειδη σκι , κυνηγι , ορειβασια , το κακο ειναι οτι κανει 150ε το φθυνοτερο.
Πηρε κανεις κανα flleece μπλουζακι στενο κ φτηνο κ να του βγηκε καλο??

project.breeze
21/09/2009, 18:51
Φίλε μου επειδή κι εγώ την είχα πατήσει όπως κι εσύ παλιότερα παίρνοντας ένα εντελώς καλοκαιρινό μπουφάν αυτή την φορά ήμουν πιο υποψιασμένος.Πήρα ένα ανοιξιάτικο μπουφανάκι της IXS το οποίο φοριέται άνετα το καλοκαίρι και με την επιπλέον επένδυση που έχει μπορείς να την παλέψεις άνετα μέχρι μέσα Οκτωβρίου.Με την προσθήκη δε ισοθερμικού από μέσα σίγουρα μπορείς να την παλέψεις και χειμώνα μέσα στην πόλη.Φαντάσου,μέχρι τώρα δεν έχω φορέσει ακόμα την επένδυση :wave2:

MAG/FMX
21/09/2009, 19:17
Δε μου τα λεγες πιο πριν αλλα ενταξει συνηλθα.Ετσι κ αλλιως με κατω απο 3 μπουφαν δεν την γλυτωνουμε.Για ανοιξη θαχω το δερμα , για καλοκαιρι πηρα θα δω μηπως βρω κανα φλις που εχει o xigis ena me 17e naδω τη θα βγει στο τελος.Αυτο το colori wintex de to xei kaneis?

chr1s_86
21/09/2009, 19:23
Πρέπει να έχει η Dainese κάτι σαν ζακέτα για το κρύο που φοριέται μέσα από το μπουφάν...

Για ψάξτο γιατί δεν θυμάμαι καθόλου λεπτομέριες (ονομα, τιμή κτλ)...


:winka:

MAG/FMX
21/09/2009, 19:55
Kai εγω ελεγα μπας κ παιζει καμια επενδυση αλλα θα χει στανταρ - + 100ε.Καλητερα να μαζευω σιγα σιγα για το colori dylan poymoy αρεσει {λεte να το φοραω κ στα χιονια το dylan}To dainese ua to xv gia to spiti moy fenete.Ala ο καιρος σα να ζεστενει πολυ το μεσημερι.Παντως μπορει το παντελονι μποτα να μου την εκανε κ να υδρωσα κ να την πληρωσε το μπουφαν.