PDA

View Full Version : XT 600 X ...help



panos77
22/09/2009, 23:02
exw to xt 660 x...montelo 2004...kai exw to eksis provlimataki.....i lampitsa tou stop-poreias sto pisw meros....mou kaiei sinexeia tin skala tis poreias...me apotelesma na min me vlepoun tin nixta ....(ektos kai an patisw freno)...!to gegonos auto ofeiletai,osoi einai gnostes tha to gnorizoune,stous kadasmous pou prokaloune oi 2 eksatmiseis tou xt.....exei kanenas kamia lisi na mou pei gia na min allazw lampa kathe vdomada....kamia patenta.........
2)episis anazitw vafea gia vapsimo plastikwn tou xt ....exoune kaei apo ton ilio distixws....kanenas kalos.....perioxi notia kata protimisi....menw kallithea....thanks

XJR_Billy
23/09/2009, 07:41
Φίλε Πάνο, δεν είναι θέμα κραδασμών.
Είναι θέμα λάμπας.
Βάλε τη λάμπα της Yamaha να σου κρατήσει πάνω από χρόνο.:wave2: :beer:

DeusEx
23/09/2009, 07:55
βαλε λαμπακι led !

εγω εβαλα ενα λαμπακι, με 7 - 8 led επανω , μπαινει επανω στο μαμα βισμα αρα δεν χρειαζεται πατεντες , εχει χαμηλη καταναλωση και δεν καιγεται (ελπιζω!) ποτε ...

Βεβαια κοστιζει 7ε , αλλα εγω βρηκα τουλαχιστον την υγεια μου !

:wave2:

LatanG
23/09/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
βαλε λαμπακι led !

εγω εβαλα ενα λαμπακι, με 7 - 8 led επανω , μπαινει επανω στο μαμα βισμα αρα δεν χρειαζεται πατεντες , εχει χαμηλη καταναλωση και δεν καιγεται (ελπιζω!) ποτε ...

Βεβαια κοστιζει 7ε , αλλα εγω βρηκα τουλαχιστον την υγεια μου !

:wave2:

:beer: :beer:

gkmaggas
23/09/2009, 11:36
Εχω το ΧΤΧ 3 χρονια και δεν μου εχει καψει ποτε λαμπα...
Προσεξε λιγο την υγρασια και αν ταλαντωνεται κανονικα το φαναρι σου,νομιζω εχει κατι λαστιχακια.
Βαλε μια μαμα λαμπα και τσεκαρε!!!

teo24
23/09/2009, 17:20
Λαμπα στα 3 χρονια δεν εχω αλλαξει,βεβαια για αισθητικους λογους δεν μ'αρεσε το κουνημα του φαναριου κι ετσι εβαλα ενα αυτοκολλητο χρατς αυτα που εχουν καποια αθλητικα παπουτσια,το εβαλα στην κατω μερια του κρυσταλλου και κολλησε πανω στην βαση.Κραδασμοι τελος.Τωρα για το βαψιμο θα σου πω εντυπωσεις απο βδομαδα που θα παραλαβω τα δικα μου,χθες τα πηγα.θα περαστουν πλαστικοποιητη,ελαστικοποιητη και γενικα οτι χρειαζεται.:beer:

panos77
23/09/2009, 17:40
tha dokimasw me mia lampa apo tin yamacha.....elpizw na kanei douleia.....an kai eimai dispistos oti ofeiletai sauto.....

gkmaggas
23/09/2009, 17:44
Δοκιμασε μια λαμπα και οταν θες να απαντησεις πατας απαντηση, οχι νεα συζητηση..:wave2:


Και παντα Ελληνικα...

sakisvolos
23/09/2009, 21:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από panos77
exw to xt 660 x...montelo 2004...kai exw to eksis provlimataki.....i lampitsa tou stop-poreias sto pisw meros....mou kaiei sinexeia tin skala tis poreias...me apotelesma na min me vlepoun tin nixta ..................

Αν βρεις μια λάμπα stanley να βάλεις νομίζω θα ησυχάσεις με αυτό το θέμα από ότι έχω δει είναι οι μόνες που
αντέχουν σε κραδασμό! :winka:

OldMan
24/09/2009, 12:21
Από που ήρθες εσύ τώρα ..?? :confused:

edit: Σε βρήκα ..

sakisvolos
24/09/2009, 16:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
Από που ήρθες εσύ τώρα ..?? :confused:

edit: Σε βρήκα ..



Ποιος ήρθε??? :confused: :confused:

OldMan
25/09/2009, 10:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από sakisvolos
Ποιος ήρθε??? :confused: :confused:
O panos77 από το 7ο post και μετά ...

(κοινώς, απαντούσε σε νέα συζήτηση...) :winka: