PDA

View Full Version : Spyball προβλημα



2sfe
24/09/2009, 10:55
Χαίρετε,
πρόσφατα μου χάρισαν ένα συναγερμό Spyball μοντέλο 8510E, υπάρχει όμως το εξής πρόβλημα, δεν κατάφερα να βρω τους αριθμούς των καλωδίων που λέει το μάνιουαλ όσο και εάν έψαξα, υποθέτω ότι οι Ιταλοί μετά την ιδέα να τα αριθμήσουν αντί να γράψουν το χρώμα, θα έχουν γράψει τους αριθμούς μάλλον στην άκρη των καλωδίων με τίποτα....αυτοκόλλητα(?) .
Επειδή όμως ο συναγερμός ήταν τοποθετημένος δεν υπάρχουν τώρα. Έψαξα αρκετά εδώ και είδα διάφορα θέματα αλλά δεν βρήκα κάποιο που να διευκρινίζει τα νούμερα ανά χρώμα.
Ο συναγερμός δουλεύει, και έχει τα εξής καλώδια από τα οποία ξέρω τα νούμερα σίγουρα σε 3 από αυτά.

2 κίτρινα Νο1?
1 μπλε
1 πορτοκαλί Νο2 Ignition controlled positive supply wire
1 καφέ-άσπρο
1 μαύρο Νο10 Negative control output for LED
2 άσπρα-πράσινα Νο5 ?
1 μοβ
1 καφέ
1 πράσινο
1 κόκκινο Νο3 Positive power supply wire
και τελος 2 άσπρο-κόκκινο και άσπρο τα οποία καταλήγουν σε μια φισα.

Εαν κάποιος ξέρει τους υπολοίπους αριθμούς τον παρακαλώ πολύ να με βοηθήσει
Ευχαριστώ.

teo24
24/09/2009, 15:12
Παρε ενα τηλεφωνο 210 5139449-5139478 Σοφρονιαδης.Εχει τους spyball.Kανονικα πρεπει να βαλεις κατω και την μαυρη πλεξουδα και την αλλη και να τα δεις ενα ενα,

2sfe
24/09/2009, 16:20
Ευχαριστώ για την απάντηση, στην πλεξουδα της μοτο ξερω τι γίνεται, δεν θέλω να τα δοκιμάσω όλα μέχρι να τα βρω αφενός γιατί μέχρι να καταλήξω πχ ποια 2 από αυτά είναι για να κόψουν το ρεύμα στην CDI θα έχω δοκιμάσει πολλές δεκάδες συνδυασμούς, και αφετέρου και κυριότερο ίσως γίνει κάποια ζημιά.