PDA

View Full Version : Έλληνας μικροαπατεώνας έμπορας



baran
24/09/2009, 16:43
- "Μα καλά τι το πέρασες, νόμισες πως ηρθες να πάρεις μηχανάκι στο Σχιστό;"

- "Μα καλά, για Ινδιάνους μας περνάς;"

Αυτές είναι δύο από τις χιλιάδες ατάκες που ακούω καθημερινά απο συγκεκριμένο μαγαζί εμπορίας μοτοσυκλετών στην Αθήνα, (κέντρο), τους τελευταίους 4 μήνες (απο 20/05/09) που έχω παραγγείλει TIGER και έχω εξοφλήσει - μένει μόνο να δώσω το δικό μου μηχανάκι σαν ανταλλαγή για να ολοκληρωθεί η συνναλλαγή.
Για να γίνει όμως αυτό πρέπει πρώτα να μου φέρει απο την Ηλιοφίλ ένα απο τα ετοιμοπαράδοτα TIGER... και έχει περάσει ένα καλοκαίρι χωρίς να το κάνει!!!!

Με το παρόν θέλω να ενημερώσω πιθανούς νέους αγοραστές μοτοσυκλετών:
1) Να ζητούν υπεύθηνη δήλωση για τα λεφτά που δίνουν σαν προκαταβολή/εξόφληση που να περιγράφει το προϊόν που αγοράζουν και μέχρι πότε οφείλει ο έμπορας να το έχει παραδώσει.
2) Να μην δίνουν μεγάλα ποσά προκαταβολή γιατί δίνουν το δικαίωμα στον έμπορα να τους κρατά απο τα ...ίδια.

Επίσης θέλω να καταγγείλω πρακτικές εμπόρων που εκμεταλεύονται τα ονειρά μας και τα τσαλαπατάνε για να κλείσουν τις τρύπες των μικρομάγαζών τους γιατί ξέρουν πως να τραβάνε τις μύγες στο μέλι. Μαζί με τα όνειρα μας όμως απαξιώνουν και την αξία του μαγαζιού τους γιατί ο κλέφτης και ο ψεύτης τον πρώτο χρόνο χαίρονται!

Τέλος πάντων η Ελληνική δικαιοσύνη δεν θα είναι απούσα στην επίλυση του ζητήματος εαν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση έστω και μία μέρα παραπάνω. Βρίσκομαι στο τέλος των φιλικών διαπραγματεύσεων.

Τα στοιχεία μου καθώς και του έμπορα βρίσκονται στην διάθεση των mods.

Είμαι ιδιώτης παραπονεμένος καταναλωτής κύριε έμπορα και όχι βαλτός φορουμάς!!!

Ευχαριστώ και προσοχή εκει έξω.

SpeakeasyBlues
24/09/2009, 16:56
Νομιζω οτι μπορεις ομως να σχολιασεις ποιο μαγαζι απλα εχει καθυστερησει την παραδοση της μοτο που εχεις παραγγειλει :o

byron
24/09/2009, 18:04
To κατάστημα είναι το γνωστό της Αλεξάνδρας Global.
Μιας και έχουμε χάσει τον λογαριασμό με τις καταγγελίες συναδέλφων που περιμένουν μήνες τα μηχανακια τους, ας γίνει γνωστό το όνομα (αν και σχεδόν όλοι ξέραμε ποιό είναι) για να είμαστε τουλάχιστον υποψιασμένοι.

Παρόμοια περίπτωση που μπήκε πριν λίγο καιρό, είναιεδώ... (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=84625) :sick:

Sapadak
24/09/2009, 18:11
Δεν ειναι το παγκοσμιο μαγαζι ΠΑΛΙ?


εντιτ


Με προλαβες ο μπαϊρον :D

TROOPER
24/09/2009, 18:25
το ιδιο προβλημα αντιμετωπισε και ο z_armagedon στο ιδιο καταστημα.

byron
24/09/2009, 18:35
Ο baran έβαλε το ποστ με σκοπό να ενημερώσει τον κοσμο για το πρόβλημα του. Όποιος έχει να πει κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει be my guest.

SpeakeasyBlues
24/09/2009, 18:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Οι μπουρδίτσες και οι διαδικτυακοί τσαμπουκάδες ας λείπουν. Ο baran έβαλε το ποστ με σκοπό να ενημερώσει τον κοσμο για το πρόβλημα του. Όποιος έχει να πει κάτι που θα μπορούσε να βοηθήσει be my guest.

Τα άχρηστα ποστ θα φύγουν στο φτερό.

on the fly δηλαδη:D

tai
24/09/2009, 18:39
και οχι μονο:evil:
ουτε να το διαβασουμε δεν προλαβαμε κυριος:smokin:

MG
24/09/2009, 20:41
H μοναδικη σου λυση αυτη τη στιγμη ειναι να πας σε ενα δικηγορο και να του στειλει ενα εξωδικο με δικαστικο κλητηρα οτι εαν δεν σου ικανοποιησει τις οποιες απαιτησεις σου, που μπορει να ειναι ειτε το καινουριο μηχανακι μεχρι την ταδε ημ/νια , ειτε επιστροφη ολου του ποσου που εδωσες, θα ακολουθησει αγωγη με τις οποιες νομικες συνεπειες που οι δικηγοροι ξερουν να βαζουν σε τετοιες περιπτωσεις....

ειναι δοκιμασμενη λυση! ;)

baran
24/09/2009, 22:56
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ

που δεν μυρίστηκα πιο νωρίς τι παίζει και ότι αυτός ο κύριος μέσω των λαμόγιων υπαλλήλων του και των πρακτικών του εξοικονομεί πολύτιμο ρευστό τον καιρό της ανέχειας. Με μία απλή συγνώμη προσπαθεί να την βγάλει καθαρή και όταν φτάσει ο κόμπος στο χτένι για τον αγοραστή να του τα δώσει πίσω, ενώ αυτός τόσο καιρό έκλεινε τις τρύπες του ή έκανε ότι άλλη λογιστική πουστιά μπορούμε να φανταστούμε. Είναι γεγονός ότι έχει μεγάλο κύκλο εργασιών (έτσι τουλάχιστον δείχνει στο μαγαζί) με παραεισαγωγές και μεταχειρισμένα. Παρόλα αυτά όταν πρόκειτε για Ελληνική αντιπροσωπεία Ευρωπαϊκής μηχανής παίζει η γνωστή άρωστη πουστιά "φέρε τα λεφτά και καληνύχτα"!!!!!!

Στην περίπτωσή μου είμαι στη φάση έφτασε ο κόμπος στο χτένι και αύριο το πρωί απαιτώ τα λεφτά μου πίσω ή μου έχει την μηχανή στο πιάτο εξοφλημένη και καθαρή απο την αντιπροσωπεία.

Ειμαι περίεργος να δω τι άλλο μπορεί να σκαρφιστεί επιτέλους γαμώ το φελέκι μου!!!

Εδώ θέλω να τονίσω πως τον έφτασα στο σημείο να μου υπογράψει υπεύθυνη δήλωση πως αύριο φέρνει την μηχανή ή δίνει τα λεφτά πίσω, οπότε αισθάνομαι ικανοποιημένος.
Παρόλα αυτά, όπως είπα και παραπάνω ο κύριος αυτός θα την σκαπουλάρει με μία απλή συγνώμη του στυλ ναι φταίμε αλλά τι να κάνουμε τώρα/πάρτε τα λεφτά σας μετά απο 4 μήνες και πηγαίνετε στο καλό, εμείς σας αγαπάμε και δεν είμαστε εξωγήινοι...

ΡΕΤΙΛΕΜΕΚΑΙΔΕΝΚΛΑΙΜΕ!!!!!!!!!!ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Πάλι καλά που δεν ρίχνει κανόνι να τα κλάψουμε μερικοί μία και καλή τα λεφτάκια μας να λέμε...

ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΔΕΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ...

SVX
24/09/2009, 23:03
φιλε αν θελεις (γνωμη μου ) μην κανεις φασαρια και σηκωσεις τον τοπο με φωνες...γιατι αυτοι εχουν παει σχολειο για κατι τετοια...θα σε καθησυχασει και παμε απο την αρχη....



βρες κανα φιλο σου δικηγορο και πηγαινε ψυχραιμος ...πες του για καταγγελια που εκανες στον ΙΝΚΑ και στο Υπουργειο Αναπτυξης , Γραμματεια Εμποριου και αλλα τετοια ....ΕΚΕΙ θα κλασει μεντες....



το ασχημο ομως ειναι οτι στην καλυτερη περιπτωση πιαστηκες μαλλκας με αυτες τις υπερβολικες καθυστερησεις.......και ο εμπορας βγηκε αλλη μια φορα "αλεπουδακι" :a37:

argy_kap
25/09/2009, 08:08
και λέω εγώ.....μήπως είναι καιρός να γίνει sticky κάποιο απο αυτά τα posts για το συγκεκριμένο μαγαζί μπας και σωθεί κανένας?

Ας το δούνε λίγο οι mods.... μέχρι και εμείς στον Βόλο έχουμε βαρεθεί να ακούμε για αυτό το μαγαζί....στο τέλος όταν κατέβω Αθήνα θα περάσω να δω την φάτσα του να μου φύγει η περιέργεια.....

nassosxlvbros
25/09/2009, 08:14
Πάααλι αυτοί; μα τι γίνεται ρε παιδιά; τόσο πια αγάπη στη κοροιδία έχουν;
ρε μπας και είναι μαζόχες και τη βρίσκουν με βρισίδι και κατάρες;

τι να πω....
:confused:

odt
25/09/2009, 08:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από baran
να τονίσω πως τον έφτασα στο σημείο να μου υπογράψει υπεύθυνη δήλωση πως αύριο φέρνει την μηχανή ή δίνει τα λεφτά πίσω, οπότε αισθάνομαι ικανοποιημένος.



το "αύριο" ήρθε...περιμένουμε με ανυπομονησία τα αποτελέσματα...:wave2:

mixalakis
25/09/2009, 09:27
Παράκληση προς τους mods.


Γνωρίζουμε τα περί καταγγελιών και κανόνων του φόρουμ, αλλά πρέπει επιτέλους κάτι να γίνει με αυτόν τον άνθρωπο!

Τουλάχιστον να σωθούν οι επόμενοι.

Δεν είναι δυνατόν μετά από τόσα που έχουν συμβεί με τον συγκεκριμένο έμπορο να συνεχίζεται άλλο αυτή η κατάσταση.

Όσοι επίσημα και επώνυμα επιθυμούν να συμμετάσχουν σε μία ομαδική καταγγελία εναντίον του (με τη συνδρομή κάποιου δικηγόρου ίσως) να μαζευτούμε να δούμε τι μπορεί να γίνει επιτέλους.

nassosxlvbros
25/09/2009, 09:34
Σαν τι να γίνει; να βγούμε με ντουντούκα και να το διαλαλούμε;όσο υπάρχουν πελάτες ανυποψίαστοι θα τους κάνουν τα ίδια...μέσω των φόρουμ και της διάδοσης σε γνωστούς μας και αυτοί σε δικούς τους μόνο...αλλιώς θα τρέχουμε για "συκοφαντική δυσφήμιση"...:(

byron
25/09/2009, 09:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από mixalakis
Παράκληση προς τους mods.


Γνωρίζουμε τα περί καταγγελιών και κανόνων του φόρουμ, αλλά πρέπει επιτέλους κάτι να γίνει με αυτόν τον άνθρωπο!

Τουλάχιστον να σωθούν οι επόμενοι.

Δεν είναι δυνατόν μετά από τόσα που έχουν συμβεί με τον συγκεκριμένο έμπορο να συνεχίζεται άλλο αυτή η κατάσταση.

Όσοι επίσημα και επώνυμα επιθυμούν να συμμετάσχουν σε μία ομαδική καταγγελία εναντίον του (με τη συνδρομή κάποιου δικηγόρου ίσως) να μαζευτούμε να δούμε τι μπορεί να γίνει επιτέλους.

Παιδια, επειδή τέτοιου είδους προβλήματα με το συγκεκριμένο κατάστημα συμβαίνουν.....συχνά :rolleyes:, επιτρέψαμε την δημοσιοποίηση του ονόματος.

Αν θέλει κάποιος να κινηθεί και με άλλους νόμιμους τρόπους προς την επιχείρηση, μπορεί να συζητηθεί. Αν και όσοι ξέμπλεξαν με χ,ψ τρόπους πιθανότατα δεν θα θέλουν να ξαναμπλέξουν....

mixalakis
25/09/2009, 09:42
Για αυτό λέω με τη βοήθεια δικηγόρου.

Να γίνει τουλάχιστον ένα στίκι που θα προτρέπει τον κόσμο να αποφεύγει το συγκεκριμένο μαγαζί, χωρίς να κινδυνεύει με καταγγελία για δυσφήμιση.
Έχουμε να κάνουμε με απατεώνα που συνεχίζει τόσα χρόνια το ίδιο βιολί!
Δεν γίνεται να συνεχίζει ανενόχλητος

Πάντα θα υπάρχουν ανυποψίαστοι γιατί δεν γίνεται ο καθένας να παρακολουθεί τον χώρο της αγοράς και να ξέρει.

Sardasagam
25/09/2009, 09:42
Ποοο ρε.. Κ εγώ τα έχω πάρει στα κρανία που δν μου έχουν δώσει καθρέπτες κ το σήμα του 09 για τη μηχανή... Απο 30 Απριλίου περιμένω.. Τι να πώ..

Καλά ξεμπερδέματα φίλε..

baran
25/09/2009, 13:18
ΠΙΣΣΑ ΚΑΙ ΠΟΥΠΟΥΛΑ

Σήμερα καταφέρνει ακόμα να είναι άφαντος απο το μαγαζί και έχει πολλούς λόγους για αυτό. Πήγα δύο φορές σήμερα και λείπει υποτίθετε στο δικαστήριο. Μέχρι τελευταία στιγμή προσπαθεί να κερδίσει χρόνο. Με πήρε τηλ και μου είπε πως μέχρι το μεσημέρι θα εξοφλήσει την Triumph.
Χρωστάει και σε άλλους που τον περιμένουν για σήμερα. Βρήκα έναν ακόμα άμοιρο στο μαγαζί του του οποίου του χρωστάει την αξία της μηχανής του που πούλησε απο τη βιτρίνα του στις 22 Αυγούστου.

Μάγκες το παίχνίδι αρχίζει να χοντραίνει!!!

Το απόγευμα προμηνύετε πολύ ζεστό...θα προκληθούν επεισόδια στη Λεωφόρο...

Red Rider
25/09/2009, 13:28
Tι να πει κανεις ρε γαμωτο!
Απορω πως καποιοι πεφτουν το βραδυ για υπνο...
Και με τι ορεξη ξυπνανε τα πρωινα,ξεροντας τι θα αντιμετωπισουν...
Παρ'ολαυτα συνεχιζουν.

gixxerpap
25/09/2009, 13:49
το ότι τον ψάχνουν απο χίλιες δυο μεριές εδω και δυο τουλάχιστον μηνες, χωρίς αποτέλεσμα φυσικά, μόνο εγώ το έχω ακούσει???

εύχομαι να είναι μόνο φήμες ....

οι ενδιαφερόμενοι, καλά θα κάνουν να κινηθούν άμεσα, με όποιο τρόπο αυτοί νομίζουν ....

SVX
25/09/2009, 13:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap

οι ενδιαφερόμενοι, καλά θα κάνουν να κινηθούν άμεσα, με όποιο τρόπο αυτοί νομίζουν ....


:rolleyes: ναι , να ξερουν μονο κατα που να ψαξουν....


175371

PreGeoLude
25/09/2009, 15:03
Γεια σας παιδες. Ειμαι και εγω απο αυτους που παραλιγο να την πατησουν. Περιεργως η συζητηση που ειχα ξεκινησει ή σβηστηκε ή δε μπορουσα πια να τη βρω. Τελωσπαντων λυπαμαι πολυ για την ολη κατασταση που συνεβει και σε εμενα. Εγω μονο 1 μηνα εκανα υπομονη. Με πολλες φωνες δια τηλεφωνου και αρκετες επισκεψεις, ο Σπυρακος με παρεπεμψε στην ασυμπαθιστη ξανθια (ξερουν οι απατημενοι για ποιους μιλαω) και αυτη στο αφεντικο. Αυτος με πηρε τηλεφωνο και την επομενη μερα πηγα και πηρα τα λεφτα μου. Οποιος θελει περισσοτερα ας στειλει προσωπικο.

Φιλικα
Γιωργος

golis
25/09/2009, 15:12
Παθών κι εγώ και ακόμα χειρότερα,εις γνώσιν μου,γιατί ενώ ήξερα το τι κουμάσι είναι,
πήγα κι αγόρασα από εκεί γιατί μου έκανε την πιο συμφέρουσα ανταλλαγή-αγορά νέου.
Κυκλοφορούσα 2 μήνες το πυροβόλο χωρίς πινακίδα και άδεια.
Απ ότι έμαθα εκ των υστέρων,
μου καθυστερούσε τα χαρτιά γιατί χρωστούσε την μοτo στην sAprilia και δεν του έδιναν την χαρτούρα για να το δηλώσει στο Υπουργείο.
Εγω βέβαια σαν βλάκας τον είχα ξεχρεώσει στο ακέραιο.Πως πήρα τα χαρτιά ;

Πήρα τηλ. στην sAprilia και τους ΞΕΧΕΣΑ για τον εξουσιοδοτημένο του κερατά που έχουν.
Αυτοί δεν γνώριζαν καν το όλο σκηνικό με την μοτό μου.Και δεν μου κάνει εντύπωση.
Μετά από 2 ώρες από το τηλεφώνημα μου στην sAprilia ,
με πήραν τηλ. από τον Globalban για να περάσω να παραλάβω τα χαρτιά μου...

Τι να λέμε τώρα,
όταν ολόκληρη αντιπροσωπία Ελλάδος συνεργάζεται με τέτοια κατακάθια και κολοτουμπάκιδες,
μόνο και μόνο γιατί τους κάνει τρελές πωλήσεις (το πως το κάνει το βλέπουμε),
καταλαβαίνετε για τη βρώμα μιλάμε και ότι το μόνο που μετράει είναι οι πωλήσεις.

mixalakis
25/09/2009, 16:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από golis
Παθών κι εγώ και ακόμα χειρότερα,εις γνώσιν μου,γιατί ενώ ήξερα το τι κουμάσι είναι,
πήγα κι αγόρασα από εκεί γιατί μου έκανε την πιο συμφέρουσα ανταλλαγή-αγορά νέου.


Αυτό είναι το κόλπο του!!!:a015: :a015:

Έτσι την πατάνε όλοι.

Δεν ξέρω αν είναι εξουσιοδοτημένος αντιπρόσωπος, αλλά είτε είναι είτε όχι, νομίζω ότι αν ο κάθε πελάτης διαμαρτύρεται στην αντίστοιχη αντιπροσωπεία, ίσως γίνει τίποτα.

Φυσικά δεν μπορούν να μην του πουλάνε μηχανάκια και σίγουρα τον ξέρουν στην αγορά.
Το λέω μόνο γιατί έχω την ελπίδα ότι κάποια στιγμή οι αντιπροσωπείες δεν θα θέλουν να χαλάσουν τη φήμη τους λόγω του λαμόγιου αυτού.

byron
25/09/2009, 16:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από PreGeoLude
Γεια σας παιδες. Ειμαι και εγω απο αυτους που παραλιγο να την πατησουν. Περιεργως η συζητηση που ειχα ξεκινησει ή σβηστηκε ή δε μπορουσα πια να τη βρω.

http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=84625

Banana hammock#
25/09/2009, 17:52
Δεν απορειτε για ποιο λογο παιρνει τα λεφτα, τα κρατα μεχρι τα ορια του εκαστοτε θυματος που τα ακουμπαει και λιγο πριν μπουκαρει στο μαγαζι του ετοιμος να τον δειρει, του τα επιστρεφει; Τι του προσφερει αυτη η τακτικη; Απο που βγαζει κερδος;
Φταινε οσοι την πατανε και μετα αφου παρουν πισω τα χρηματα τους, αρκουνται στο να τον δυσφημιζουν σε γνωστους και φιλους και οχι να τον κυνηγησουν δικαστικα ή να τον καταγγειλουν σε καταναλωτικες οργανωσεις και στη Γ.Γ. καταναλωτη.

gixxerpap
25/09/2009, 18:00
καλά να πάθουμε, με τα μυαλά που έχουμε... οι φήμες ακούγονται εδω και πολύ καιρό, αλλά αφού η τσέπη μας πρόκειται να γλιτώσει μερικά ευρώ, δίνουμε χώρο και ευκαιρίες σε λαμόγια κάθε είδους να δράσουν!!!

πρέπει να μάθουμε όλοι επιτέλους, να στηρίζουμε σοβαρούς επαγγελματίες - εμπόρους με τις αγορές μας ακόμα κι αν είναι λίγο πιο ακριβοί! ....γιατί μακροπρόθεσμα, αποδεικνύονται πιο φθηνοί .....

byron
25/09/2009, 18:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
καλά να πάθουμε, με τα μυαλά που έχουμε... οι φήμες ακούγονται εδω και πολύ καιρό, αλλά αφού η τσέπη μας πρόκειται να γλιτώσει μερικά ευρώ, δίνουμε χώρο και ευκαιρίες σε λαμόγια κάθε είδους να δράσουν!!!

πρέπει να μάθουμε όλοι επιτέλους, να στηρίζουμε σοβαρούς επαγγελματίες - εμπόρους με τις αγορές μας ακόμα κι αν είναι λίγο πιο ακριβοί! ....γιατί μακροπρόθεσμα, αποδεικνύονται πιο φθηνοί .....

Είσαι άκυρος φίλε. Οι φήμες μπορεί να ακούγονται αλλά ποιοί τις μαθαίνουν?
Νομίζεις ότι όλοι έχουν παρέες που έχουν ως κοινό ενδιαφέρον τις μοτοσυκλέτες, ή ότι όλοι βαράνε κάρτα σε forum?Άνοιξε ένα απ΄τα τελευταία τεύχη μοτοσυκλέτας που κυκλοφορούν και δες πόσες σελίδες διαφημιστική καταχώρηση έχει.

ermiss
25/09/2009, 19:13
Δεν μπορεί να γίνει κάτι με την triumph ώστε να τον τιμωρήσει η ίδια η εταιρεία και να μην κάνει ξανά πωλήσεις μέσω του συγκεκριμένου?

Gandalf dr685sm
25/09/2009, 19:21
Παιδιά κινηθείτε πολύ γρήγορα νομικά... παρόμοιες τακτικές είχε κάνει και το γνωστό κατάστημα πολύτελών αυτοκινήτων του Απέργη στα Β.Προάστεια και όταν βάρεσε το κανόνι, πολλά εκατομμύρια ευρώ χάθηκαν.

Μην το αφήνετε για τελευταία στιγμή για να μην κλαίτε τα όποια χρήματα σας.

Gandalf

blueangel
25/09/2009, 19:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από baran
Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις,

ΕΙΜΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΑΛΑΚΑΣ

που δεν μυρίστηκα πιο νωρίς τι παίζει και ότι αυτός ο κύριος μέσω των λαμόγιων υπαλλήλων του και των πρακτικών του εξοικονομεί πολύτιμο ρευστό τον καιρό της ανέχειας. Με μία απλή συγνώμη προσπαθεί να την βγάλει καθαρή και όταν φτάσει ο κόμπος στο χτένι για τον αγοραστή να του τα δώσει πίσω, ενώ αυτός τόσο καιρό έκλεινε τις τρύπες του ή έκανε ότι άλλη λογιστική πουστιά μπορούμε να φανταστούμε. Είναι γεγονός ότι έχει μεγάλο κύκλο εργασιών (έτσι τουλάχιστον δείχνει στο μαγαζί) με παραεισαγωγές και μεταχειρισμένα. Παρόλα αυτά όταν πρόκειτε για Ελληνική αντιπροσωπεία Ευρωπαϊκής μηχανής παίζει η γνωστή άρωστη πουστιά "φέρε τα λεφτά και καληνύχτα"!!!!!!

Στην περίπτωσή μου είμαι στη φάση έφτασε ο κόμπος στο χτένι και αύριο το πρωί απαιτώ τα λεφτά μου πίσω ή μου έχει την μηχανή στο πιάτο εξοφλημένη και καθαρή απο την αντιπροσωπεία.

Ειμαι περίεργος να δω τι άλλο μπορεί να σκαρφιστεί επιτέλους γαμώ το φελέκι μου!!!

Εδώ θέλω να τονίσω πως τον έφτασα στο σημείο να μου υπογράψει υπεύθυνη δήλωση πως αύριο φέρνει την μηχανή ή δίνει τα λεφτά πίσω, οπότε αισθάνομαι ικανοποιημένος.
Παρόλα αυτά, όπως είπα και παραπάνω ο κύριος αυτός θα την σκαπουλάρει με μία απλή συγνώμη του στυλ ναι φταίμε αλλά τι να κάνουμε τώρα/πάρτε τα λεφτά σας μετά απο 4 μήνες και πηγαίνετε στο καλό, εμείς σας αγαπάμε και δεν είμαστε εξωγήινοι...

ΡΕΤΙΛΕΜΕΚΑΙΔΕΝΚΛΑΙΜΕ!!!!!!!!!!ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Πάλι καλά που δεν ρίχνει κανόνι να τα κλάψουμε μερικοί μία και καλή τα λεφτάκια μας να λέμε...

ΚΑΤΣΑΠΛΙΑΔΕΣ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ...

Ρε φίλε περαστικά κατ'αρχήν και καλά ξεμπερδέματα αλλά πριν λίγο καιρό υπάρχει και το σχετικό post πριν σχεδον οι περισσότεροι εδώ μέσα ΦΩΤΟΓΡΑΦΗΣΑΜΕ αυτό το μπουρδελομάγαζο λίγο παρατηρητικός και υποψιασμένος να σουν ρε γαμώτο:( τι να πώ...:sick:

VGER
28/09/2009, 10:17
Κανένα νέο;

baran
28/09/2009, 10:37
Παιδιά είμαι ακόμα στο περίμενε για να παραλάβω τα χρήματά μου πίσω. Μου ζητάει ακόμα μιά δυο μέρες υπομονή... Μέχρι να τελειώσει αυτή η υπόθεση θα σταματήσω να γράφω, με έχει κουράσει και δεν αντέχω άλλα δικτυακά βρισίδια.
Παράλληλα έχω κάνει καταγγελία στον "Συνήγορο του Καταναλωτή" και στη "Γενική Γραμματεία Καταναλωτή" με όλα τα αποδεικτικά. Για να δούμε τι παρουσία έχουν και αυτές οι υπηρεσίες...??

katana
28/09/2009, 11:16
Φίλε να ξέρεις ότι έχει κλείσει τα μαγαζιά στο Πολύγωνο και στη Μιχαλακοπούλου και ότι εκκρεμούν εξώδικα για τα ενοίκια που χρωστάει, ίσως να είναι μια σκέψη να πάρεις όποια μηχανή σου αρέσει από αυτές που έχει εκεί για να μην χάσεις τα λεφτά σου.

Αν και το μαγαζί στην Αλεξάνδρας είναι ιδιόκτητο και σε μια δικαστική διαμάχη θα υπάρχει κάτι να κατασχεθεί.

Τέλος πάντων, καλό κουράγιο και εφάρμοσε συνεχη πίεση χωρίς νεύρα και χωρίς να στενοχωριέσαι ιδιαίτερα.

blackbusa
28/09/2009, 11:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από baran
Παιδιά είμαι ακόμα στο περίμενε για να παραλάβω τα χρήματά μου πίσω. Μου ζητάει ακόμα μιά δυο μέρες υπομονή... Μέχρι να τελειώσει αυτή η υπόθεση θα σταματήσω να γράφω, με έχει κουράσει και δεν αντέχω άλλα δικτυακά βρισίδια.
Παράλληλα έχω κάνει καταγγελία στον "Συνήγορο του Καταναλωτή" και στη "Γενική Γραμματεία Καταναλωτή" με όλα τα αποδεικτικά. Για να δούμε τι παρουσία έχουν και αυτές οι υπηρεσίες...??

αργεις....και πολυ μαλιστα....και αν βαρεσει κανενα κανονι....μην σου πω τι θα παρεις....στα λεω ετσι χοντρα μπας και πας χτες να κανεις τσαμπουκα να παρεις τα λεφτα σου πισω....ναι σωστα διαβασες χτες...ουτε τωρα ουτε σε 1-2 μερες...

DimChios
28/09/2009, 19:49
Αρχικά δημιουργήθηκε από baran
Παιδιά είμαι ακόμα στο περίμενε για να παραλάβω τα χρήματά μου πίσω. Μου ζητάει ακόμα μιά δυο μέρες υπομονή... Μέχρι να τελειώσει αυτή η υπόθεση θα σταματήσω να γράφω, με έχει κουράσει και δεν αντέχω άλλα δικτυακά βρισίδια.
Παράλληλα έχω κάνει καταγγελία στον "Συνήγορο του Καταναλωτή" και στη "Γενική Γραμματεία Καταναλωτή" με όλα τα αποδεικτικά. Για να δούμε τι παρουσία έχουν και αυτές οι υπηρεσίες...??


...περιμενει δλδ να βρει καποιον να παει να του δωσει χρηματα προκαταβολη για ενα μηχανακι που θα παρει σε 2-3 μηνες και ΑΝ...για να τα επιστρεψει σε σενα!

Χμ! καλα, δεν σου βρωμαει???

Τι να σου πω ρε φιλε, εσυ κανεις κουμαντο!

gixxerpap
28/09/2009, 20:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Είσαι άκυρος φίλε. Οι φήμες μπορεί να ακούγονται αλλά ποιοί τις μαθαίνουν?
Νομίζεις ότι όλοι έχουν παρέες που έχουν ως κοινό ενδιαφέρον τις μοτοσυκλέτες, ή ότι όλοι βαράνε κάρτα σε forum?Άνοιξε ένα απ΄τα τελευταία τεύχη μοτοσυκλέτας που κυκλοφορούν και δες πόσες σελίδες διαφημιστική καταχώρηση έχει.


εν μέρει έχεις ένα δίκιο....

όταν όμως σου παίρνει ανταλλαγή το μηχανάκι σου, σε τιμή μεγαλύτερη απο αυτή που παιδευεσαι μήνες να το πουλήσεις σε ιδιώτη, πρεπει κάτι να αρχίσεις να μυρίζεσαι .... όταν ταυτόχρονα το ετοιμοπαράδοτο καινούργιο μηχανακι σου, καθυστερεί να παραδοθεί με αστείες δικαιολογίες, ε τότε πρέπει να λάβεις τα μέτρα σου απο την πρώτη εβδομάδα και όχι να περιμένεις 1 και 2 μήνες που περιμένουν πολλοί ...

Pappios
28/09/2009, 22:52
ρε παιδια ας μου στηλει κανεις διευθηνση,αφου ειναι τοσο κοροιδο ο τυπος κ αγοραζει αβερτα τα μεταχειρισμενα να τουθ πλασαρω κ εγω το δικο μου κ αν μου το καθηστερησει να μου φερει το καινουργιο να του παρω κανα αλλο που θα εχει μεσα ετοιμοπαραδοτο!

golis
12/10/2009, 13:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από baran
Παιδιά είμαι ακόμα στο περίμενε για να παραλάβω τα χρήματά μου πίσω.

Έχουμε κάποιο νεώτερο ;

baran
12/10/2009, 13:37
Δεν ήθελα να ποστάρω πριν να τελειώσει η υπόθεση.
Παρόλα αυτά, ενώ δεν έχω τελειώσει ακόμα, βρίσκομαι σε καλύτερη θέση απο πριν γιατί μου έχει ήδη επιστρέψει περισότερα απο τα μισά μου χρήματα. Περιμένω ακόμα για τα υπόλοιπα.

Όμως αρκετή αρνητική διαφήμιση του κάναμε του κυρίου του οποίου δεν του έχει βγει σε κακό, είμαι σίγουρος.

Προσοχή στις συναλαγές σας, μπορεί μία μέρα να βγείτε να ψωνίσετε μηχανή και αντί αυτού να βρεθείτε χρεωμένοι και χωρίς μηχανή. Κωμικοτραγικό! Βέβαια είναι καλύτερα απο το να πάθεις κανά ατύχημα με όλες τις πιθανές συνέπειες, οπότε ας μην βρίσουμε άλλο... :yuck:







(υγ1: όχι δεν ενστερνίστηκα τον Βουδισμό μετά από αυτό που μου συνέβει, έτσι ήμουν πάντα...)

DAN_DAN
13/10/2009, 09:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από baran

Όμως αρκετή αρνητική διαφήμιση του κάναμε του κυρίου του οποίου δεν του έχει βγει σε κακό, είμαι σίγουρος.



:confused: :confused: :confused:

2stroker
15/10/2009, 10:59
ειχα περασει και εγω απο αυτο το μαγαζι περυσι αλλα τελικα δεν εκατσε και ετσι δεν εκανα αγορα.απο οσα διαβαζω πιο πανω απο του χαρου τα δοντια γλυτωσα.

mikros boudas
15/10/2009, 11:56
απο το ιδιο μαγαζι,ενας φιλος αγορασε κτμ που οταν το πηρε ηταν 4 ετων...πριν 2 χρονια η ιστορια αυτη,το μηχανακι δε του βγαλε κανενα προβλημα και ηταν πραγματικα μονο με εναν προηγουμενο ιδιοκτητη!τσεκαρισμενο με ασφαλειες...η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα?

byron
15/10/2009, 12:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από mikros boudas
απο το ιδιο μαγαζι,ενας φιλος αγορασε κτμ που οταν το πηρε ηταν 4 ετων...πριν 2 χρονια η ιστορια αυτη,το μηχανακι δε του βγαλε κανενα προβλημα και ηταν πραγματικα μονο με εναν προηγουμενο ιδιοκτητη!τσεκαρισμενο με ασφαλειες...η εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα?

Μάλλον, γιατί κάπου εδώ μέσα υπάρχει η ιστορία κάποιου που πήρε TDM με 20.000 χλμ (λίγα πάντως) και μετά από λίγο καιρό βρήκε κάτω απ΄την σέλλα το service book με 60.000 !!
Επικοινώνησε με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, που τον διαβεβαίωσε ότι το είχε παραδώσει με τα 60....

mikros boudas
15/10/2009, 12:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μάλλον, γιατί κάπου εδώ μέσα υπάρχει η ιστορία κάποιου που πήρε TDM με 20.000 χλμ (λίγα πάντως) και μετά από λίγο καιρό βρήκε κάτω απ΄την σέλλα το service book με 60.000 !!
Επικοινώνησε με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, που τον διαβεβαίωσε ότι το είχε παραδώσει με τα 60.... ο δικος μου οχι μονο το τσεκαρε με ασφαλειες αλλα πετυχε στον δρομο και το ιδιοκτητη που ειδε την πινακιδα και του μιλησε!εγω ειχα παθει πλακα γιατι ειχα ακουσει πολλα παραπονα!!

blackbusa
15/10/2009, 13:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μάλλον, γιατί κάπου εδώ μέσα υπάρχει η ιστορία κάποιου που πήρε TDM με 20.000 χλμ (λίγα πάντως) και μετά από λίγο καιρό βρήκε κάτω απ΄την σέλλα το service book με 60.000 !!
Επικοινώνησε με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, που τον διαβεβαίωσε ότι το είχε παραδώσει με τα 60....

και???εκανε κατι???μπορεις να κανεις κατι???αυτο λεμε ειναι απατη....

mixalakis
15/10/2009, 13:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μάλλον, γιατί κάπου εδώ μέσα υπάρχει η ιστορία κάποιου που πήρε TDM με 20.000 χλμ (λίγα πάντως) και μετά από λίγο καιρό βρήκε κάτω απ΄την σέλλα το service book με 60.000 !!
Επικοινώνησε με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, που τον διαβεβαίωσε ότι το είχε παραδώσει με τα 60....

Αυτά είναι τα λιγότερα που κάνει. Άλλωστε τα κάνουν και οι άλλοι έμποροι.

Για τα άλλα είναι διάσημος!!

DAN_DAN
15/10/2009, 13:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
και???εκανε κατι???μπορεις να κανεις κατι???αυτο λεμε ειναι απατη....

Νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι...αναστροφή πώλησης λέγεται (ή κάπως έτσι..).

Για περισσότερες λεπτομέρειες σε δικηγόρο.. (μακρυά από μας :lol: )

Manalishi
15/10/2009, 14:05
Είναι εξαπάτηση, κάπου είχα δει οτι αυτο είναι παράνομο και διώκεται ποινικά διότι υπάρχει δόλος.

golis
15/10/2009, 14:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Μάλλον, γιατί κάπου εδώ μέσα υπάρχει η ιστορία κάποιου που πήρε TDM με 20.000 χλμ (λίγα πάντως) και μετά από λίγο καιρό βρήκε κάτω απ΄την σέλλα το service book με 60.000 !!
Επικοινώνησε με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη, που τον διαβεβαίωσε ότι το είχε παραδώσει με τα 60....

Τι μνήμη ελΕφαντα και π@π@ριές....:smokin:

paramedic
15/10/2009, 16:04
Μια φορά έχω πάει στο μαγαζί του για ανταλλαγή και μου φάνεηκε ότι έψαχνε μαλάκες να τους αξαπατήσει ο μάγκας. Φαινόταν λαμόγιο και φυσικά μου το επιβεβαίωσε με την προσφορά που έδωσε για την μηχανή. 1200? κάτω απο τους άλλους μαγαζάτορες. Και μέ έπρηξε και ενα τέταρτο έκει λέγοντας παπαριές να με πείσει οτι η μηχανή μου κοστίζει πολύ λιγότερα απο αυτά που ζητάω.
Μακρία ρε...

Gi_4ce
15/10/2009, 16:08
Ήταν να αγοράσω κ εγω ενα μοτο απο το συγκεκριμένο μαγαζι... Μαλιστα θα το έκανα ανταλλαγή με το δικό μου.

Όταν πήγα να δω το εν λόγω μηχανάκι, μπυ είπαν οτι το έχουν σε κάτι αποθήκες και ειναι δυσκολο να βγει γιατι εχουν 300 και μηχανακια... Πήρα το μοτό μου και έφυγα απο εκει...

Υ.Γ. Φίλος που αγόρασε μεταχείρα παντως, δεν ειχε κανενα πρόβλημα..

2stroker
15/10/2009, 16:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gi_4ce
Ήταν να αγοράσω κ εγω ενα μοτο απο το συγκεκριμένο μαγαζι... Μαλιστα θα το έκανα ανταλλαγή με το δικό μου.

Όταν πήγα να δω το εν λόγω μηχανάκι, μπυ είπαν οτι το έχουν σε κάτι αποθήκες και ειναι δυσκολο να βγει γιατι εχουν 300 και μηχανακια... Πήρα το μοτό μου και έφυγα απο εκει...

Υ.Γ. Φίλος που αγόρασε μεταχείρα παντως, δεν ειχε κανενα πρόβλημα..

π@@@@@@ μαντολες
η αποθηκη ειναι ενα υπογειο καπου στην μαυρομιχαλη και οταν ειχα παει μια φορα ειχε μεσα καμια 10αρια μηχανακια ενοειτε τα περισοτερα τριμπουρδελα,θυμαμαι χαρακτηριστικα που ειχε ενα ktm lc4 enduro 2001 με σπασμενο κοντερ,χιλιογρατζουνισμενα πλαστικα,λαστιχα γ@@@@,γυρω στα 40000χλμ και ζηταγε 3500 ευρω.αντε γειαααα!!!!

Anastassios
20/10/2009, 13:26
Και εγώ τα ίδια! περιμένω από 9/9. Όσοι έμπλεξαν τα πήραν τελικά τα μηχανάκια? πόσο μεγάλος είναι ο κίνδυνος να χάσω τα χρήματα μου?

christostr
20/10/2009, 13:50
Μόλις απέτρεψα φίλο που ήταν έτοιμος να πάρει busa από κει:nono:

Gandalf dr685sm
20/10/2009, 14:20
και???εκανε κατι???μπορεις να κανεις κατι???αυτο λεμε ειναι απατη....

Όντως είναι ποινικά κολάσιμο και διώκεται κανονικότατα. Ειδικά στην Ε.Ε. υπάρχει πολύ αυστηρή τιμωρία για την συγκεκριμένη πράξη. Αν ανακαλύψετε κάτι τέτοιο με ενα καλό δικηγόρο μπορείτε να πάρετε μέχρι και το 50% της αγοράς σας πίσω και τον τύπο να τον στείλετε στο σκαμνί.

Gandalf

mivvo
20/10/2009, 14:31
Απορω πως υπαρχουν ακομα τετοια καταστηματα απατεωνων...

GST
23/10/2009, 13:54
το διαβασα και ιδρωσα ......

περυσι τετοιο καιρο ψαχνομουν να δωσω το μουλτι μου ..η επισημη δεν το επερνε η μαλλον το επαιρνε δωρεαν και μου λεει ενας δεν πας εκει ...ε παω και γω ...καλως ηλθατε ..το παιρνω +500 απο οτι η αντιπρωσωπεια ....το δινω ....κλεινω το καινουργιο ....σε λιγες μερες ντριννννν...ελατε να εξοφλησεται το μηχανακι ερχεται ...παω και γω σαν μαλακας τα σκαω .... παραλαμβανεις σε 2 μερες ....οι 2 γιναν βδομαδα ...η βδομαδα 15νθημερο ...πεφτει και η απεργια στο τελωνειο .... πιανω μηνα ....τα περνω κρανιο παω απο κει .... μου λενε ελα αυριο να το παρεις ...το περνω το μηχανακι αλλα χωρις χαρτια ...τελος παντων ο μεγαλοδυναμος με συμπαθησε και πηρα πινακιδες με μια βδομαδα αναμονη ..... μαλλον με κοβω για πολλλλλυυυυ τυχερο!!:uplate: :wave2:

baran
07/11/2009, 16:45
Για να συνεχίσω την ενημέρωσή σας στο φλέγον θέμα των λαμόγιων εμπόρων που μας περιτριγυρίζουν, οφείλω να σας πω πως το χρεος που μου δημιούργησε το μαγαζί Global στην Αλεξάνδρας έχει σχεδόν εξαλειφθεί.
Μετά απο συνεχόμενα τηλέφωνα/επισκέψεις, αγγλικά/γαλλικά/αμερικάνικα και ελληνικά μπινελίκια βρέθηκαν τα χρήματα που τόσο περιέργως εκεί κάπου το καλοκαίρι "εξαφανίστηκαν". Σε περιβάλλον "bussiness as usual" τελειώνει μία υπόθεση που μου στοίχισε (ευτυχώς μόνο) 6-7 μήνες καθυστέρηση και μου έδωσε ένα σημαντικό μάθημα : να μην εμπιστεύομαι οποιονδήποτε έμπορα και να ζητάω περισσότερα εχέγγυα όταν θα κάνω μια αγορά.
Για την ιστορία πρέπει να γράψω πως οι λόγοι που οδήγησαν στην δικιά μου αλλά και σε άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις φέτος το καλοκαίρι απο το εν λόγω μαγαζί, υποτίθετε οφείλονταν σε έναν υπάλληλο που πλέον δεν δουλεύει εκεί και απο ότι φαίνετε την έκανε λαμόγιο με διάφορες προκαταβολές για παραγγελίες που δεν ολοκλήρωσε ποτέ αλλά τα έκανε τσεπάτα, (ο κοντός ξανθός...).
Καλύτερα προς το παρόν να μην γράψω κάτι άλλο καθώς ήμουνα νιός και γέρασα με όλα αυτά.
Τα συμπεράσματα δικά σας.

Προσοχή στις αγορές σας και στα μετρητά σας!!!
(Για μένα ήτανε γραφτό να μην καβαλήσω καινούριο φέτος... να δούμε απο του χρόνου αν θα το ξαναπάρω απόφαση να βγω στα μαγαζιά - μόνο αντιπροσωπείες εννοείτε)

Οι δύο καταγγελίες που έκανα στον συνήγορο του καταναλωτή και την ΓΓ καταναλωτή έστειλαν κανονικά την καταγγελία μου στον έμπορα. Βέβαια δεν έχουν τίποτε να του πουν γιατί ξέρει πως όταν στριμώξουν τα πράματα θα ξεπληρώσει όποιο χρέος έχει και θα τελειώσει εκεί η υπόθεση. Γιαυτό πρόταση μου είναι να μην ανησηχούν όσοι βρίσκονται σε παρόμοια θέση με μένα, θα ξεμπλέξουν κάποια στιγμή ανάλογα με το πόση φασαρία θα κάνουν...

byron
07/11/2009, 16:47
Ωραίος...:beer:

blackbusa
07/11/2009, 17:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από baran


Προσοχή στις αγορές σας και στα μετρητά σας!!!
(Για μένα ήτανε γραφτό να μην καβαλήσω καινούριο φέτος... να δούμε απο του χρόνου αν θα το ξαναπάρω απόφαση να βγω στα μαγαζιά - μόνο αντιπροσωπείες εννοείτε)

Οι δύο καταγγελίες που έκανα στον συνήγορο του καταναλωτή και την ΓΓ καταναλωτή έστειλαν κανονικά την καταγγελία μου στον έμπορα. Βέβαια δεν έχουν τίποτε να του πουν γιατί ξέρει πως όταν στριμώξουν τα πράματα θα ξεπληρώσει όποιο χρέος έχει και θα τελειώσει εκεί η υπόθεση. Γιαυτό πρόταση μου είναι να μην ανησηχούν όσοι βρίσκονται σε παρόμοια θέση με μένα, θα ξεμπλέξουν κάποια στιγμή ανάλογα με το πόση φασαρία θα κάνουν...

Σωστα τα λες...αλλα επειδη ειμαστε σε δυσκολους καιρους....και βαρανε κανονια πολυ μεγαλυτερα μαγαζια (γενικα) καλο θα ηταν οποιος μπορει (δηλαδη την εχει πατησει κιολλας) να κανει αμεση κινηση για να παρει τα λεφτα του πισω...απο χτες που λεει ο λογος...

sotos n roses
20/11/2009, 23:09
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΓΩ ΠΑΘΩΝ του ιδιου κυριου, με φωνες και καντιλια πηρα τελικα τα λεφτα μου...

ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ...


ΚΥΡΙΩΣ ΟΜΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟ μέλος ANTOD (ΑΝΤΩΝΗΣ) που πρωτος μου ανοιξε τα ματια με τι λαμογιο πηγα να μπλεξω...του χρωσταω μεγαλη ευγνωμοσυνη...

Ιznogood
05/12/2009, 12:57
Κατα τα αλλα, προτιματε τη βολη σας ανταλλασσοντας μηχανες με μεσαζοντες. Επιτελους, τοσα μελη, τοση επικοινωνια..., τι τους θελουμε τους μεσαζοντες?
Ας μεινουν λιγοι και σωστοι επαγγελματιες...! Για τους υπολοιπους μπορουμε να μαζευομαστε εξω απο το μαγαζακι τους 30~40 ατομα ως συνοδια μεχρι να πληρωσουν τα χρωστουμενα, να δειτε σε 10΄ θα εχουν αναγνωρισει το χρεος τους.




Για την ιστορία πρέπει να γράψω πως οι λόγοι που οδήγησαν στην δικιά μου αλλά και σε άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις φέτος το καλοκαίρι απο το εν λόγω μαγαζί, υποτίθετε οφείλονταν σε έναν υπάλληλο που πλέον δεν δουλεύει εκεί και απο ότι φαίνετε την έκανε λαμόγιο με διάφορες προκαταβολές για παραγγελίες που δεν ολοκλήρωσε ποτέ αλλά τα έκανε τσεπάτα, (ο κοντός ξανθός...).
Ναι καλα, ο υπαλληλος...:lol: :lol: :lol:

mixalakis
05/12/2009, 17:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από alexis_tgr


Ναι καλα, ο υπαλληλος...:lol: :lol: :lol:

Τελικά τον έχουμε αδικήσει τον άνθρωπο! Οι υπάλληλοι φταίνε!!:rotflmao: :rotflmao:

Nostradamus
19/12/2009, 22:22
Διαβασα ολο το ποστ απο την αρχη.Να πω λοιπον τελος καλο και ολα καλά για τα παιδια που ξεμπερδεψαν και υπομονη σε αυτους που περιμενουν ακομη. Ωστοσο ηθελα να σταθω σε κατι που ειπε ο Byron και να επεκταθω λιγο σε μια σκεψη..
Ο ειδικος τυπος που πληρωνεται αδρα για διαφημιζει τετοιους επαγγελματιες δεν θα πρεπει καποια στιγμη να αναλαβει τις ευθυνες του και να προστατεψει ολους αυτους που τοσα χρονια ττους πληρωνουμε για να μας ενημερωνουν και σε μεγαλο βαθμο να μας κατευθυνουν??
Δεν οφειλουν πρωτοι αυτοι εκδοτες και δημοσιογραφοι αν οχι να βγαζουν στην σεντρα τετοια λαμογια τουλαχιστον να παψουν να τους δινουν βημα και κατ επεκταση καινουργια πελατεια?
Ξερω οτι ειναι ουτοπικο αλλα επισης ξερω οτι και καποιοι απο αυτους διαβαζουν εδω μεσα..:wave2:

arxaios
20/12/2009, 01:36
Αρχικά δημιουργήθηκε από (Mostra)damoS
Διαβασα ολο το ποστ απο την αρχη.Να πω λοιπον τελος καλο και ολα καλά για τα παιδια που ξεμπερδεψαν και υπομονη σε αυτους που περιμενουν ακομη. Ωστοσο ηθελα να σταθω σε κατι που ειπε ο Byron και να επεκταθω λιγο σε μια σκεψη..
Ο ειδικος τυπος που πληρωνεται αδρα για διαφημιζει τετοιους επαγγελματιες δεν θα πρεπει καποια στιγμη να αναλαβει τις ευθυνες του και να προστατεψει ολους αυτους που τοσα χρονια ττους πληρωνουμε για να μας ενημερωνουν και σε μεγαλο βαθμο να μας κατευθυνουν??
Δεν οφειλουν πρωτοι αυτοι εκδοτες και δημοσιογραφοι αν οχι να βγαζουν στην σεντρα τετοια λαμογια τουλαχιστον να παψουν να τους δινουν βημα και κατ επεκταση καινουργια πελατεια?
Ξερω οτι ειναι ουτοπικο αλλα επισης ξερω οτι και καποιοι απο αυτους διαβαζουν εδω μεσα..:wave2:
Τα περιοδικά, εφημερίδες, ραδιοσταθμοί και κανάλια ΔΕΝ ζουν από το κοινό αλλά από τις διαφημίσεις - καταχωρίσεις !!!
ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να γίνει αυτό που λες ...........

Akatanomastos
20/12/2009, 03:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από arxaios
Τα περιοδικά, εφημερίδες, ραδιοσταθμοί και κανάλια ΔΕΝ ζουν από το κοινό αλλά από τις διαφημίσεις - καταχωρίσεις !!!
ΔΕΝ υπάρχει ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να γίνει αυτό που λες ...........

δεν μπορεις να πεις οτι δεν ζουν απο το κοινο, αφου προφανως αυτοι που θελουν να διαφημιστουν πανε στα περιοδικα με αναγνωσιμοτητα, και αντιστοιχα τα ραδιο κλπ κλπ

ετσι λοιπον δεν θα βαλει ο αλλος διαφημιση πχ της χρυσης αυγης γιατι ο κοσμος θα ξενερωσει και θα σταματησει να διαβαζει το περιοδικο..

η χρυση αυγη ομως ειναι ενα ακραιο παραδειγμα,
οταν εχεις να κανεις με εμπορους που δεν ειναι γνωστο της πασι οτι ειναι απατεωνες ειναι ποιο δυσκολα τα πραγματα..

το ποιο χρησιμο που βλεπω εγω, ειναι οσοι απο εσας ξερετε τετοιες περιπτωσεις εμπορων που διαφημιζοντε σε περιοδικα που διαβαζετε, να στειλετε εμαιλ με παραπονο..

να ειστε σιγουροι πως ο εκδοτης αν δει ΜΕΓΑΛΗ δυσαρεσκεια απο το αναγνωστικο του κοινο, και με το φοβο να θεωρηθει αναξιοπιστος και ο ιδιος που προτεινει "κακα" μαγαζια, θα σταματησει να τον διαφημιζει και θα βαλει καποιον αλλον..

Το να "δωσει" καποιο περιοδικο/ραδιο στον "αερα" καποιον κακο εμπορο αποκλειετε γιατι δεν μπορει να το κανει χωρις αποδειξεις, αλλα και αποδειξεις να ειχε, κανεις δεν θελει να μπλεξει σε εναν ανουσιο πολεμο..

ducpilot
20/12/2009, 13:36
Απο εκει πηρε φιλος KTM 400 μετα απο 2 μερες εσπασε καδενα και διελυσε μοτερ,μετα απο 3 μηνες που αποκαθιστουσε την βλαβη του εδωσε ενα HUSQ 250 WR που και αυτο μετε απο καμια βδομαδα παπαλα μεχρι σημερα(εχει ενα χρονο τωρα)Αυτοι οι τυποι πρεπει να τελειωνουν καποια στιγμη,μεσω των νομιμων οδων.

arxaios
20/12/2009, 18:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
δεν μπορεις να πεις οτι δεν ζουν απο το κοινο, αφου προφανως αυτοι που θελουν να διαφημιστουν πανε στα περιοδικα με αναγνωσιμοτητα, και αντιστοιχα τα ραδιο κλπ κλπ

ετσι λοιπον δεν θα βαλει ο αλλος διαφημιση πχ της χρυσης αυγης γιατι ο κοσμος θα ξενερωσει και θα σταματησει να διαβαζει το περιοδικο..

η χρυση αυγη ομως ειναι ενα ακραιο παραδειγμα,
οταν εχεις να κανεις με εμπορους που δεν ειναι γνωστο της πασι οτι ειναι απατεωνες ειναι ποιο δυσκολα τα πραγματα..

το ποιο χρησιμο που βλεπω εγω, ειναι οσοι απο εσας ξερετε τετοιες περιπτωσεις εμπορων που διαφημιζοντε σε περιοδικα που διαβαζετε, να στειλετε εμαιλ με παραπονο..

να ειστε σιγουροι πως ο εκδοτης αν δει ΜΕΓΑΛΗ δυσαρεσκεια απο το αναγνωστικο του κοινο, και με το φοβο να θεωρηθει αναξιοπιστος και ο ιδιος που προτεινει "κακα" μαγαζια, θα σταματησει να τον διαφημιζει και θα βαλει καποιον αλλον..

Το να "δωσει" καποιο περιοδικο/ραδιο στον "αερα" καποιον κακο εμπορο αποκλειετε γιατι δεν μπορει να το κανει χωρις αποδειξεις, αλλα και αποδειξεις να ειχε, κανεις δεν θελει να μπλεξει σε εναν ανουσιο πολεμο..

Λευτέρη ......... τα έσοδα από πωλήσεις του περιοδικού είναι πρακτικά μηδέν ..........
ο δε εκδότης ΚΑΜΜΙΑ ευθύνη δεν έχει για το ποιος διαφημίζεται !!!
Το αν πέσει η κυκλοφορία ενός περιοδικού έχει αντίκτυπο στο ότι δεν θα προτιμηθεί από τους διαφημιστές ..............ΟΜΩΣ εάν κάποιο περιοδικό δει πτώση στις πωλήσεις σεβαστή, τότε δημιουργεί "τεχνιτή" ζήτηση ........... με απλά λόγια ........ το να αγοράσει το ίδιο το περιοδικό κάμποσα αντίτυπα .............. στοιχίζει ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟΤΕΡΑ από το να χάσει μιά καταχώρηση !!!

posoum
01/01/2010, 01:54
Παιδια καλη χρονια,ειμαι και εγω παθων με το γνωστο μαγαζι στην λ.αλεξανδρας εδω και 5 μηνες 11000 € μου εχει αρπαξει το λαμογιο,τα γνωστα με το τελωνειο μετα αρρωστησε και καλα, που να ψωφαγε ο π....νας γ.ος.τα ιδια και σε μενα,ενας σπυρος εκτιμησε την μοτο μου μετα εξαφανιστηκε,εχει μεσα τωρα εναν παναγιωτη,ντινα και μια χριστινα. μετα τελωνεια,αρρωστεια,μετα μου ειπε να φτιαξουμε ενα χαρτακι με τον δικηγορο μου μονο που ο δικος του ειναι αφαντος μαζι με τον μαζη...αλλα θα τον ξετρυπωσουν κατι λαγωνικα που εχω 100 η αλεπου 101 τα αλεπουδακια.ερχετε μεγαλο κανονι στην αγορα

sotos n roses
01/01/2010, 14:49
11.000 eura?????

ωχ θεε μου... ευχομαι ολα να πανε καλα...

christostr
01/01/2010, 15:12
Εγώ λόγω του ότι είχα ενημερωθεί μέσα από το φόρουμ κράτησα φίλο με την προκαταβολή στο χέρι για το μπούσα. Παιδιά κυριολεκτώ... 1 ώρα πριν πάει μου τηλεφώνησε να μου πει για την φοβερή προσφορά που του έκανε. Του έδειξα τα ποστ και... πάπαλα. Ο φίλος μου χαίρεται το μπούσα του που αγόρασε από σωστό επιχειρηματία
:wave2:

mivvo
01/01/2010, 16:29
Απορω πως δεν εχει κλεισει η δεν του εχουν καψει ακομα το καταστημα με τις αλητειες που κανει...

jpag
01/01/2010, 20:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από ducpilot
Απο εκει πηρε φιλος KTM 400 μετα απο 2 μερες εσπασε καδενα και διελυσε μοτερ,μετα απο 3 μηνες που αποκαθιστουσε την βλαβη του εδωσε ενα HUSQ 250 WR που και αυτο μετε απο καμια βδομαδα παπαλα μεχρι σημερα(εχει ενα χρονο τωρα)Αυτοι οι τυποι πρεπει να τελειωνουν καποια στιγμη,μεσω των νομιμων οδων.

να υποθεσω οτι ειναι του ΣΑ.. ???

EVI
01/01/2010, 20:59
Αρχικά δημιουργήθηκε από (Mostra)damoS
Διαβασα ολο το ποστ απο την αρχη.Να πω λοιπον τελος καλο και ολα καλά για τα παιδια που ξεμπερδεψαν και υπομονη σε αυτους που περιμενουν ακομη. Ωστοσο ηθελα να σταθω σε κατι που ειπε ο Byron και να επεκταθω λιγο σε μια σκεψη..
Ο ειδικος τυπος που πληρωνεται αδρα για διαφημιζει τετοιους επαγγελματιες δεν θα πρεπει καποια στιγμη να αναλαβει τις ευθυνες του και να προστατεψει ολους αυτους που τοσα χρονια ττους πληρωνουμε για να μας ενημερωνουν και σε μεγαλο βαθμο να μας κατευθυνουν??
Δεν οφειλουν πρωτοι αυτοι εκδοτες και δημοσιογραφοι αν οχι να βγαζουν στην σεντρα τετοια λαμογια τουλαχιστον να παψουν να τους δινουν βημα και κατ επεκταση καινουργια πελατεια?
Ξερω οτι ειναι ουτοπικο αλλα επισης ξερω οτι και καποιοι απο αυτους διαβαζουν εδω μεσα..:wave2:

επισεις μπορει να πουλησει καποιος την μοτοσυκλετα του (ιδιωτης) για καινουργια (σε καλη κατασταση που λενε) και να εχει πεσει και να εχει στραβωσει πλαισιο....θα επρεπε λοιπον ο/η αρμοδια του διαφιμηστικου τμηματος να πεταγετε μια μεχρι εκει να κανει μια βολτα την μοτοσυκλετα και μετα να την βαζει στις αγγελιες του περιοδικου και στα φορουμ ο μον η ο αντμιν να κανει το ιδιο.Για αυτο -υποτιθετε- οτι μπορεις να κινησεις νομιμες διαδικασιες που σου επιτρεπει το κρατος σε περιπτωσεις τετοιες.


υσ" ειχα αγορασει και εγω καποτε μοτοσυκλετα απο μαγαζι που ειχε προβλημα.....και μου στοιχησε ενα ραγισμα στο μεταταρσιο και 1 μηνα πατεριτσες.Καλο ειναι που τα λεμε εδω μεσα και σιγα σιγα ολοι τα μαθαινουν.

GhostRideR_636
01/01/2010, 23:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από posoum
Παιδια καλη χρονια,ειμαι και εγω παθων με το γνωστο μαγαζι στην λ.αλεξανδρας εδω και 5 μηνες 11000 € μου εχει αρπαξει το λαμογιο,τα γνωστα με το τελωνειο μετα αρρωστησε και καλα, που να ψωφαγε ο π....νας γ.ος.τα ιδια και σε μενα,ενας σπυρος εκτιμησε την μοτο μου μετα εξαφανιστηκε,εχει μεσα τωρα εναν παναγιωτη,ντινα και μια χριστινα. μετα τελωνεια,αρρωστεια,μετα μου ειπε να φτιαξουμε ενα χαρτακι με τον δικηγορο μου μονο που ο δικος του ειναι αφαντος μαζι με τον μαζη...αλλα θα τον ξετρυπωσουν κατι λαγωνικα που εχω 100 η αλεπου 101 τα αλεπουδακια.ερχετε μεγαλο κανονι στην αγορα


11,000 ? :eek:

mv agusta f4
03/01/2010, 02:33
Παιδιά για αυτό που λέει κάτω κάτω στο περιοδικό στις δεκάδες σελίδες που του δίνουν που λέει "έως 2 χρόνια εγγύηση στα μεταχειρισμένα" εγώ που την έπαθα με μεταχειρισμένο και μετά από 7 μήνες υπομονής ότι θα μου το κάλυπτε δεν άντεξα και το έφτιαξα με δικά μου λεφτά μπορώ να τον κυνηγήσω να μου πληρώσει τη ζημιά?ή στάμπα τα δικαστήρια?

p.s. πήγα την προηγούμενη βδομάδα να τον βρώ για να του πώ για το πόσο κόστισε η ζημιά και τι θα γίνει και όλος περιέργος έλειπε(χιούμορ κάνω εννοείτε πως είναι εξαφανισμένος).Το αξιοσημείωτο δεν είναι αυτό αλλά η αντιμετώπιση που είχα από τον υπάλληλο του τον Παναγιώτη,που όταν πήγαινα να ακουμπήσω τα λεφτάκια μου με έγλειφε και τώρα "Τι να σου πω ρε φίλε?δεν κάνω κουμάντο στον Μάζη πότε έρχεται και πότε δεν έρχεται!και δεν θα σου πω εγώ τι να κάνεις,άμα θες να τον πας νομικά πήγαινε τον"και σταμάτησε έτσι απλά να μου δίνει σημασία λες και μου έλεγε τράβα και κόψε τον λαιμό σου.

GhostRideR_636
03/01/2010, 10:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από mv agusta f4
Παιδιά για αυτό που λέει κάτω κάτω στο περιοδικό στις δεκάδες σελίδες που του δίνουν που λέει "έως 2 χρόνια εγγύηση στα μεταχειρισμένα" εγώ που την έπαθα με μεταχειρισμένο και μετά από 7 μήνες υπομονής ότι θα μου το κάλυπτε δεν άντεξα και το έφτιαξα με δικά μου λεφτά μπορώ να τον κυνηγήσω να μου πληρώσει τη ζημιά?ή στάμπα τα δικαστήρια?

p.s. πήγα την προηγούμενη βδομάδα να τον βρώ για να του πώ για το πόσο κόστισε η ζημιά και τι θα γίνει και όλος περιέργος έλειπε(χιούμορ κάνω εννοείτε πως είναι εξαφανισμένος).Το αξιοσημείωτο δεν είναι αυτό αλλά η αντιμετώπιση που είχα από τον υπάλληλο του τον Παναγιώτη,που όταν πήγαινα να ακουμπήσω τα λεφτάκια μου με έγλειφε και τώρα "Τι να σου πω ρε φίλε?δεν κάνω κουμάντο στον Μάζη πότε έρχεται και πότε δεν έρχεται!και δεν θα σου πω εγώ τι να κάνεις,άμα θες να τον πας νομικά πήγαινε τον"και σταμάτησε έτσι απλά να μου δίνει σημασία λες και μου έλεγε τράβα και κόψε τον λαιμό σου.

Διστυχώς έτσι είναι μεχρι να τα αρπάξουν τρέχουν γύρο σου, μόλις τα τσεπώσουν στα @@ του όλα.

posoum
04/01/2010, 00:22
Πιαδια μου ειπε ενας ανθρωπος του χορου οτι υπολογιζετε 1.000.000 ευρω η μπαζα του απατεωνα και οτι παει για κανονι,γι αυτο αυριο 4.4.2010 ολοι που τους εχει αρπαξει τα λεφτα στο μαγαζι του για ενα παρτακι??? και θα σου πω εγω του παναγιωτη και των λοιπον εκει μεσα

mixalakis
04/01/2010, 10:57
Η σιγή του ειδικού τύπου, τόσα χρόνια, για τον συγκεκριμένο τύπο ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!

Όλα τα περιοδικά ήταν γεμάτα με τις καταχωρήσεις του και ενώ είχε βουίξει ο τόπος για τον απατεώνα, δεν ανέφεραν τίποτα απολύτως, με αποτέλεσμα να την πατάνε συνέχεια όλο και περισσότεροι που δεν ήξεραν.

Ξεφτίλες...:a015: :a015: :a023: :a023: :a37: :a37: :a37:

posoum
04/01/2010, 17:48
λοιπον εμαθα σημερα οτι ειναι στην λιστα του τειρεσια για επιταγες,πιστωτικες καρτες,3 καταγγελιες συμβασεων για μη παραδωση μοτο και ενα απιστευτο νουμερο δανειου σε τραπεζα που ετοιμαζετε και αυτο.Ας μου στελουν πμ μυνημα τα παιδια που την πατησαν και οσοι καταφεραν και πηραν τα χρηματα τους πισω να μιλησουμε,SOS!!!

liakaros
04/01/2010, 18:05
Καλα αυτον τον βλεπω συντομα να πεταει για Ριο ντε τζανεϊρο...

ducpilot
04/01/2010, 18:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από jpag
να υποθεσω οτι ειναι του ΣΑ.. ??? Ναι Γιαννη.

posoum
04/01/2010, 18:28
θα τον βγαλουν στην λεωφ.αλεξανδρας και θα τον κρεμασουν απο τα καλωδια του τρολει δεν θα προλαβει να φυγει

Tpap
04/01/2010, 19:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από posoum
...

Ρε φιλαράκι, τι καταπληκτικό νικ είναι αυτό...?


Cletus: ''Possum on a gum bush...!!!''


184700

Road67
04/01/2010, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ρε φιλαράκι, τι καταπληκτικό νικ είναι αυτό...?


Cletus: ''Possum on a gum bush...!!!'' :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :bawl: :lol:


Tpap σε φαντάζομαι σε μπάτσελορ πάρτυ :D

Tpap
04/01/2010, 19:20
Ποιός παντρεύεται...? :confused:

Road67
04/01/2010, 19:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
Ποιός παντρεύεται...? :confused: μα ο Πόσσουμ φυσικά :smokin:

Stergios69
04/01/2010, 19:33
Το λαμόγιο αν είναι αλήθεια όλα τα παραπάνω μάλλον την έκανε για αλλού... :evil:

posoum
05/01/2010, 00:28
παιδια πρωτα ας παρουμε τα λεφτα μας πισω και μετα συζηταμε για γαμο,ελειψη χρηματων σταση εμποριου!!!

WisW
30/04/2010, 07:08
Παιδιά καλημέρα,

Είμαι νέο μέλος και βρηκα και εγώ τα σχολια σας ψάχνωντας γιατί είμαι και εγώ παθών.

Συγκεκριμένα παράγγειλα καινουργιο μηχανάκι από τον 08/2009 με προκαταβολή 40% 3000 €, έκτοτε μου έλεγε πρώτα για τα τελεωνεία, μετά για πιστοποιητικά, μετά για αρες μαρες κουκουνάρες. Τα πήρα και εγώ και αποφάσησα να κάνω κάτι (προσοχή γιατί αν χάσετε την υπομονή σας και του κάνετε ζημιά μπορεί να βρεθεί αυτός από απάνω) καθώς με δούλευε κανονικά, έβαλα λοιπόν δικηγόρο και έκτοτε με έχει σχεδόν εξοφησει, έχει πληρώσει από την τσέπη του επιπλέον 600 έξοδα και εκκρεμεί και μύνηση στην οποία μπορεί να φάει έως 7 μήνες (εξαγοράσημα με έως και 12.000 € αν είναι τυχερός), πιστεύω ότι του αξίζουν και δεν θα κάνω πίσω με τίποτα.
Χρειάζομαι οπωσδήποτε μάρτυρες για μην την βγάλει καθαρή πάλι, αν χρωστάει σε κάποιον ακόμη και θέλει να τον ζορίσει ή τον έχει άχτι παρακαλώ όπως επικοιωνήσει μαζί μου (έχω στείλει και προσωπικό μύνημα σε κάποιους από εσάς). Άντε να τελειώνουμε μ αυτό το λαμόγιο... Επίσης μπορεί και να του κλείσουμε το μαγαζί για να γλιτώσουν οι επόμενοι αλλά αυτό θέλει εισαγγελέα γίνετε όμως με λίγη καλή θέληση.

Να είστε καλά και καλές διαδρομές.

MG
30/04/2010, 07:19
Αρχικά δημιουργήθηκε από WisW
Παιδιά καλημέρα,

Είμαι νέο μέλος και βρηκα και εγώ τα σχολια σας ψάχνωντας γιατί είμαι και εγώ παθών.

Συγκεκριμένα παράγγειλα καινουργιο μηχανάκι από τον 08/2009 με προκαταβολή 40% 3000 €, έκτοτε μου έλεγε πρώτα για τα τελεωνεία, μετά για πιστοποιητικά, μετά για αρες μαρες κουκουνάρες. Τα πήρα και εγώ και αποφάσησα να κάνω κάτι (προσοχή γιατί αν χάσετε την υπομονή σας και του κάνετε ζημιά μπορεί να βρεθεί αυτός από απάνω) καθώς με δούλευε κανονικά, έβαλα λοιπόν δικηγόρο και έκτοτε με έχει σχεδόν εξοφησει, έχει πληρώσει από την τσέπη του επιπλέον 600 έξοδα και εκκρεμεί και μύνηση στην οποία μπορεί να φάει έως 7 μήνες (εξαγοράσημα με έως και 12.000 € αν είναι τυχερός), πιστεύω ότι του αξίζουν και δεν θα κάνω πίσω με τίποτα.
Χρειάζομαι οπωσδήποτε μάρτυρες για μην την βγάλει καθαρή πάλι, αν χρωστάει σε κάποιον ακόμη και θέλει να τον ζορίσει ή τον έχει άχτι παρακαλώ όπως επικοιωνήσει μαζί μου (έχω στείλει και προσωπικό μύνημα σε κάποιους από εσάς). Άντε να τελειώνουμε μ αυτό το λαμόγιο... Επίσης μπορεί και να του κλείσουμε το μαγαζί για να γλιτώσουν οι επόμενοι αλλά αυτό θέλει εισαγγελέα γίνετε όμως με λίγη καλή θέληση.

Να είστε καλά και καλές διαδρομές.

:beer: μπραβο για την κινηση σου! ετσι πρεπει να αντιμετωπιζονται αυτα τα λαμογια

DimChios
30/04/2010, 07:34
Αρχικά δημιουργήθηκε από WisW
Παιδιά καλημέρα,

Είμαι νέο μέλος και βρηκα και εγώ τα σχολια σας ψάχνωντας γιατί είμαι και εγώ παθών.

Συγκεκριμένα παράγγειλα καινουργιο μηχανάκι από τον 08/2009 με προκαταβολή 40% 3000 €, έκτοτε μου έλεγε πρώτα για τα τελεωνεία, μετά για πιστοποιητικά, μετά για αρες μαρες κουκουνάρες. Τα πήρα και εγώ και αποφάσησα να κάνω κάτι (προσοχή γιατί αν χάσετε την υπομονή σας και του κάνετε ζημιά μπορεί να βρεθεί αυτός από απάνω) καθώς με δούλευε κανονικά, έβαλα λοιπόν δικηγόρο και έκτοτε με έχει σχεδόν εξοφησει, έχει πληρώσει από την τσέπη του επιπλέον 600 έξοδα και εκκρεμεί και μύνηση στην οποία μπορεί να φάει έως 7 μήνες (εξαγοράσημα με έως και 12.000 € αν είναι τυχερός), πιστεύω ότι του αξίζουν και δεν θα κάνω πίσω με τίποτα.
Χρειάζομαι οπωσδήποτε μάρτυρες για μην την βγάλει καθαρή πάλι, αν χρωστάει σε κάποιον ακόμη και θέλει να τον ζορίσει ή τον έχει άχτι παρακαλώ όπως επικοιωνήσει μαζί μου (έχω στείλει και προσωπικό μύνημα σε κάποιους από εσάς). Άντε να τελειώνουμε μ αυτό το λαμόγιο... Επίσης μπορεί και να του κλείσουμε το μαγαζί για να γλιτώσουν οι επόμενοι αλλά αυτό θέλει εισαγγελέα γίνετε όμως με λίγη καλή θέληση.

Να είστε καλά και καλές διαδρομές.


ωραιος ο φιλος!

:beer: :beer: :beer:

baran
30/04/2010, 07:49
Για τους μήνες αυπνίας και χαλασμένης όρεξης που πέρασα ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ.

Τράβα το όσο μπορείς και μακάρι να κλείσει αφού πρώτα ξεπληρώσει τους πάντες που χρωστάει.
Μυγοπαγίδα!!!

nikos2009
20/05/2010, 08:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από WisW
Παιδιά καλημέρα,

Είμαι νέο μέλος και βρηκα και εγώ τα σχολια σας ψάχνωντας γιατί είμαι και εγώ παθών.

Συγκεκριμένα παράγγειλα καινουργιο μηχανάκι από τον 08/2009 με προκαταβολή 40% 3000 €, έκτοτε μου έλεγε πρώτα για τα τελεωνεία, μετά για πιστοποιητικά, μετά για αρες μαρες κουκουνάρες. Τα πήρα και εγώ και αποφάσησα να κάνω κάτι (προσοχή γιατί αν χάσετε την υπομονή σας και του κάνετε ζημιά μπορεί να βρεθεί αυτός από απάνω) καθώς με δούλευε κανονικά, έβαλα λοιπόν δικηγόρο και έκτοτε με έχει σχεδόν εξοφησει, έχει πληρώσει από την τσέπη του επιπλέον 600 έξοδα και εκκρεμεί και μύνηση στην οποία μπορεί να φάει έως 7 μήνες (εξαγοράσημα με έως και 12.000 € αν είναι τυχερός), πιστεύω ότι του αξίζουν και δεν θα κάνω πίσω με τίποτα.
Χρειάζομαι οπωσδήποτε μάρτυρες για μην την βγάλει καθαρή πάλι, αν χρωστάει σε κάποιον ακόμη και θέλει να τον ζορίσει ή τον έχει άχτι παρακαλώ όπως επικοιωνήσει μαζί μου (έχω στείλει και προσωπικό μύνημα σε κάποιους από εσάς). Άντε να τελειώνουμε μ αυτό το λαμόγιο... Επίσης μπορεί και να του κλείσουμε το μαγαζί για να γλιτώσουν οι επόμενοι αλλά αυτό θέλει εισαγγελέα γίνετε όμως με λίγη καλή θέληση.

Να είστε καλά και καλές διαδρομές.