PDA

View Full Version : εκρηξη του ντεποζιτου!!!



aakkuan
24/09/2009, 18:22
λοιπον, τα πραγματα ειναι απλα:
το ντεποζιτο μου ειχε σκουριες. το πηγα να μου το καθαρισει ο μαστορας. ο μαστορας το καθαρισε, εβαλε το σεσουαρ να το στεγνωσει για να μου το παραδωσει σημερα, και το ντεποζιτο εκανε μπουμ. φουσκωσε λες και το εβαλες στον φουρνο με φαρινα γιωτη. το συνεργειο μπουρδελο απ τους πυροσβεστηρες, και τα νερα.
μου πε οτι το χε κανει πολλες φορες, και πρωτη φορα του συνεβη.
και γω εχω μεινει μαλακας. να δουμε αν θα βρει ντεποζιτο ιδιο χρωμα και σε καλη κατασταση (cb 400 εχω).
σκατα.

τον μαστορα του εχω εμπιστοσυνη. και ειναι τελειομανης και γενικα ειναι ενταξει στις συναλλαγες του. δηλαδη δεν τον εχω για να χει κανει η μαλακια. μαλλον ο νομος του μερφυ ισχυσε.



μηπως εφταιξε που ανοιξε το σεσουαρ πολυ κοντα στο ντεποζιτο;

Pardalotzatziki
24/09/2009, 18:26
Δεν ξερω τι εφταιξε....αυτο που ξερω ειναι οτι ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ!!!;)

aakkuan
24/09/2009, 18:36
φιλε μεσα στην ταραχη μου, δεν το σκεφτηκα. αυριο που θα ξαναπαω θα το βγαλω. πρεπει να ναι σπανιο φαινομενο ενα ....φουσκωμενο ντεποζιτο, ε;;; :lol:

TROOPER
24/09/2009, 18:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
φιλε μεσα στην ταραχη μου, δεν το σκεφτηκα. αυριο που θα ξαναπαω θα το βγαλω. πρεπει να ναι σπανιο φαινομενο ενα ....φουσκωμενο ντεποζιτο, ε;;; :lol:

σα τον ζυμαρουλη της πιτσμπουρι ενα πραμα? :lol:

SVX
24/09/2009, 19:05
:uplate: :look:





ειναι σιγουρος οτι ηταν στεγνο και "πλυμενο " απο καυσιμα ετσι?





Μπακαλοτορπιλη εγινε το CB !! :wacko:

devil's animal
24/09/2009, 19:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
σα τον ζυμαρουλη της πιτσμπουρι ενα πραμα? :lol:


:rotflmao: :rotflmao:
:bigcry: :bigcry:

aakkuan
24/09/2009, 19:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:uplate: :look:


ειναι σιγουρος οτι ηταν στεγνο και "πλυμενο " απο καυσιμα ετσι?


Μπακαλοτορπιλη εγινε το CB !! :wacko:

οχι. τελικα, δεν ητανε... αλλα και που ειχε μεινει βενζινη, μονο με τον θερμο αερα αποκλειεται να πηρε φωτια. μαλλον ο κωλο-σπινθηρας απ τον διακοπτη πρεπει να εφταιξε.

εγω τωρα, σκεφτομαι οτι τα ανταλλακτικα για σιμπι ειναι περιορισμενα, και που θα βρει ντεποζιτο, και να ναι μαυρο κιολας... :a37:

aakkuan
24/09/2009, 19:15
παιδια αμα μου φερει ντεποζιτο σε αλλο χρωμα και χωρις στικερς κτλ, δικαιουμαι να του πω να μου το βαψει με δικα του εξοδα, ε;;

καλα για τα στικερς δεν με νοιαζει τοσο, το χρωμα ειναι ποθ σκεφτομαι....

jimtarasxt660x
24/09/2009, 19:16
Εννοείται εφόσον είναι δικό του λάθος:wave2:

SVX
24/09/2009, 19:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
εγω τωρα, σκεφτομαι οτι τα ανταλλακτικα για σιμπι ειναι περιορισμενα, και που θα βρει ντεποζιτο, και να ναι μαυρο κιολας... :a37:



:p tssssssssssssssSSSSSSSSS!!!


σιγα ! με τα αυτοκολλητα ή χωρις??? :ninja:


http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=cb+400+tank&_sacat=See-All-Categories

http://cgi.ebay.de/HONDA-CB-400-N-TANK-BENZINTANK-SCHLACHTFEST-3_W0QQitemZ110396315272QQcmdZViewItemQQptZMotorrad_Kraftradteile?hash=item19b4221688&_trksid=p3286.c0.m14

aakkuan
24/09/2009, 19:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
:p tssssssssssssssSSSSSSSSS!!!


σιγα ! με τα αυτοκολλητα ή χωρις??? :ninja:


http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trksid=m38&_nkw=cb+400+tank&_sacat=See-All-Categories

http://cgi.ebay.de/HONDA-CB-400-N-TANK-BENZINTANK-SCHLACHTFEST-3_W0QQitemZ110396315272QQcmdZViewItemQQptZMotorrad_Kraftradteile?hash=item19b4221688&_trksid=p3286.c0.m14


βρε να ναι μαυρο, να ναι αυθεντικο, και δεν θα κολλησουμε στα αυτοκολλητα :D

παντως τωρα που το φερε η συζητηση, τα αυθεντικα ανταλλακτικα για παραεισαγωγης απο που τα βρισκουν οι μαστοροι;; απο τρακαρισμενα μονο αποκλειεται... μηπως ειναι απο κλεμμενα;; λεω εγω τωρα...:D :D

chr1s_86
24/09/2009, 21:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
οχι. τελικα, δεν ητανε... αλλα και που ειχε μεινει βενζινη, μονο με τον θερμο αερα αποκλειεται να πηρε φωτια. μαλλον ο κωλο-σπινθηρας απ τον διακοπτη πρεπει να εφταιξε.

εγω τωρα, σκεφτομαι οτι τα ανταλλακτικα για σιμπι ειναι περιορισμενα, και που θα βρει ντεποζιτο, και να ναι μαυρο κιολας... :a37:

Δηλαδή έβαλε ένα σεσουάρ να στεγνώσει ένα τεπόζιτο που δεν είχε καθαριστεί από τη βενζίνη με το σωστό τρόπο και ήταν και ακόμα πάνω στο μηχανάκι;;;;


:eek: :eek: :eek:

aakkuan
24/09/2009, 21:36
οχι ρε φιλε, ειπαμε.... χαχα
αμα το χε αφησει στο μηχανακι, :a37: :a023: :a017: :a015: :a016: με την σειρα που τα εβαλα, χαχα

μονο το ντεποζιτο αρπαξε. απλα προβληματιστικα για το αμα θα βρει καταλληλο. τεσπα, κοντος ψαλμος αλληλουια, αυριο μεθαυριο θα δουμε....

chr1s_86
24/09/2009, 23:52
σόρυ κατάλαβα λάθος...

και πάλι ωστόσο, υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία και κανόνες για τέτοιες εργασίες τα οποία προφανώς δεν ακουλούθησε αυτός που το έκανε...


θα μπορούσε να είχε συμβεί και ατύχημα! Η βενζίνη δεν είναι οινόπνευμα!



anyway, τεπόζιτο θα βρείτε σίγουρα...

:wave2:

DeusEx
24/09/2009, 23:56
Γιατι δεν ξαναβαζεις το φουσκωμενο ???

Θα εχει αυξηθει κ η χωρητικοτητα, καμμια 75αρια λιτρα τουλαχιστον

Με ενα γεμισμα θα φτανεις Θεσ/νικη !!!

:lol:

aakkuan
25/09/2009, 00:02
καλα τα λες αλλα δεν θα εφαρμοζει το τανκμπαγκ!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

SVX
25/09/2009, 00:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από DeusEx
Γιατι δεν ξαναβαζεις το φουσκωμενο ???

Θα εχει αυξηθει κ η χωρητικοτητα, καμμια 75αρια λιτρα τουλαχιστον

Με ενα γεμισμα θα φτανεις Θεσ/νικη !!!

:lol:


:rolleyes::rolleyes: :rolleyes:



Αρχικά δημιουργήθηκε από aakkuan
καλα τα λες αλλα δεν θα εφαρμοζει το τανκμπαγκ!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

:cry: :cry: :cry: :cry:

κυλησε ο ντετζερης και βρηκε το καπακι !!! :look: