PDA

View Full Version : κλήση σημερα......... τζαμπα!



LARISEOS
24/09/2009, 20:47
εδω και 2 χρονια παρκαρω σε πεζοδρομιο κοντα στην δουλεια μου μπροστα στο ικα λαρισας!

διπλα απο parking για ποδήλατα......αρα τονίζω πως ειμαι παράνομος στον πεζεδρομιο αλλα δεν ενοχλώ κανέναν!

διπλα εχει στο ικα μια ραμπα για ανάπηρους και πολυ σωστά εδω και τωσο καιρο δεν παρκάρουμε κοντα στην ραμπα για τους προφανές λόγους!

σε εκεινω το σημειο παρκαρουμε 4-5 μηχανες καθε μερα τα ιδια ατομα!


ΚΑΙ ΠΑΕΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ Ο ΑΣΧΕΤΟΣ Ο ΠΩΣ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΗΣΩ .......με μηχανη και παρκαρη μπροστα στην ραμπα!!!!!!


ρε γαμωτο! ......ρε μαλακα! ........ κακως τον γραψανε για 40 ευρο 150 ειναι το προστιμο!!!!!


ΔΕΝ ΠΑΡΚΑΡΗΣ ΣΕ ΡΑΜΠΑ ΑΝΑΠΗΡΩΝ ΡΕ!!!!!!!!!!!


και πηρε και η μπάλα και εμας!!!! εγηνε καταγγελία !

20 ευρο ειναι αλλα γιατί ρε πούστη ?????

glanza2
24/09/2009, 20:59
μλκια παντως εσεις οι λαρισαιοι εχετε σοβαρο προβλημα παρκιν

Εχετλαίος
24/09/2009, 21:00
Διότι ενηλικίωση σημαίνει (συνήθως) μαθαίνω να ζω με τις επιπτώσεις των πράξεών μου.
Όλοι έχουμε βρεθεί στη θέση σου αλλά το σωστό και πρέπον δεν πρέπει ούτε να κρύβεται ούτε να εξωρραίζεται.
:wave2:

miscelano
24/09/2009, 21:00
etsi einai re taso...perissotero vrizeis sto perimene gia na plhrwseis th klhsh para gia ta 20 euro...mprabo omws stous mpatsous pou bgalane akrh me th pinakida sou...egw den katalabaina xristo :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

LARISEOS
24/09/2009, 21:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από miscelano
etsi einai re taso...perissotero vrizeis sto perimene gia na plhrwseis th klhsh para gia ta 20 euro...mprabo omws stous mpatsous pou bgalane akrh me th pinakida sou...egw den katalabaina xristo :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

μαλακα με ξεκολισανε τα αυτοκολητα!!!!!!!!!!!!!!


καλα ..........θελω να ξερω .....



.....δεν.............


τρόμαξε!!!!??


175300

menos
24/09/2009, 21:07
Την επόμενη φορά (οποιος και νά'ναι) ξεφουσκώστε του τα λάστιχα.... να δείς, ξαναπαρκάρει σε ράμπα? :winka:

odt
25/09/2009, 09:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS


και πηρε και η μπάλα και εμας!!!! εγηνε καταγγελία !



μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά...:wave2:

bentouza
25/09/2009, 11:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Διότι ενηλικίωση σημαίνει (συνήθως) μαθαίνω να ζω με τις επιπτώσεις των πράξεών μου.
Όλοι έχουμε βρεθεί στη θέση σου αλλά το σωστό και πρέπον δεν πρέπει ούτε να κρύβεται ούτε να εξωρραίζεται.
:wave2:
ποιο ειναι το σωστο κ πρεπον στη συγκεκριμενη περιπτωση;

Εχετλαίος
25/09/2009, 11:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
ποιο ειναι το σωστο κ πρεπον στη συγκεκριμενη περιπτωση;

Να μην παρκάρουμε στα πεζοδρόμια! Πεζοδρόμια τα είπανε, όχι δρόμο/θέση στάθμευσης για αυτοκινούμενα οχήματα.
Το κοπέλι πολύ σωστά επισημαίνει ότι εν γνώση του είναι παράνομος.

LARISEOS
25/09/2009, 11:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
Να μην παρκάρουμε στα πεζοδρόμια! Πεζοδρόμια τα είπανε, όχι δρόμο/θέση στάθμευσης για αυτοκινούμενα οχήματα.
Το κοπέλι πολύ σωστά επισημαίνει ότι εν γνώση του είναι παράνομος.

και ο λογος που ειμαι παρανομος ειναι γνωστος σε ολους...!

κανενας δεν θελει να βλεπει την μηχανη του πεσμενη!!!!

κανανε πριν 3 χρονια 100 μετρα απο εκει που παρκάρω θεσης για μηχανες και εχουν χτυπήσει ολα τα κολονάκια! δεν υπάρχουν πια!!!!

Εχετλαίος
25/09/2009, 11:56
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
και ο λογος που ειμαι παρανομος ειναι γνωστος σε ολους...!

κανενας δεν θελει να βλεπει την μηχανη του πεσμενη!!!!

κανανε πριν 3 χρονια 100 μετρα απο εκει που παρκάρω θεσης για μηχανες και εχουν χτυπήσει ολα τα κολονάκια! δεν υπάρχουν πια!!!!

Σε κατανοώ, άπειρες φορές έχω πράξει τα ίδια.
Πολυπαραγοντικό το πρόβλημα με πολιτικές, κοινωνικές και οικονομικές διαστάσεις.
Γνωστά όλα.
Εμείς όμως που στεκόμαστε; Εγώ, λχ, όταν δούλευα κάπου και δεν έβρισκα να παρκάρω παρά μόνο απο κάτω στο πεζοδόμιο προτιμούσα να; περπατήσω άλλα 200μέτρα και να το αφήνω σε φυλασσόμενο χώρο. Αρχικά λόγω του φόβου της κλοπής αλλά μετά είδα μια μέρα ένα δυστυχή σε καροτσάκι που επειδή τα μηχανάκια είχαν καταλάβει σχεδόν όλο το πεζοδρόμιο δε χώραγε να περάσει. Το βλέμμα του που είχε κάτι απο απογοήτευση ως απελπισία μου έμαθε πολλά τη μέρα εκείνη.
Αν και εμείς δεν αρχίσουμε να διαφοροποιούμαστε από τη μάζα, που απλώς χορεύει το ταμ-ταμ των πολιτικάντηδων, που θα καταντήσουμε πια;

harvester
25/09/2009, 12:15
η μ@λακια ειναι οτι γραφουν οποτε τους καπνησει

και μενα πηγαν να με γραψουν προχθες και το ειδα
και μου λεει μην την ξανααφησεις εδω γιατι μας παιρνουν τηλ συνεχεια


καλα του λεω αν ξαναρθεις κορναρε με πρωτα να την παρω
οκ μου λεει:lol:

παντως εχουμε τους πιο ακομπλεξαριστους μπατσους στην λαρισα ειδικα τους ζηταδες

glargkatzis
25/09/2009, 12:36
δηλαδή αμα έρθουμε για καφέ στο μιλκ να μην ξαναπαρκάρουμε στην πλατεία,στον πεζόδρομο μπροστά από τις τζαμαρίες ???:eek:

LARISEOS
25/09/2009, 12:45
Αρχικά δημιουργήθηκε από glargkatzis
δηλαδή αμα έρθουμε για καφέ στο μιλκ να μην ξαναπαρκάρουμε στην πλατεία,στον πεζόδρομο μπροστά από τις τζαμαρίες ???:eek:


το απογευμα ειναι κλειστα τα μαγαζια δεν υπάρχει μεγαλο πρόβλημα....εμενα με γράψανε το πρωι!

LARISEOS
25/09/2009, 12:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από harvester
η μ@λακια ειναι οτι γραφουν οποτε τους καπνησει

και μενα πηγαν να με γραψουν προχθες και το ειδα
και μου λεει μην την ξανααφησεις εδω γιατι μας παιρνουν τηλ συνεχεια


καλα του λεω αν ξαναρθεις κορναρε με πρωτα να την παρω
οκ μου λεει:lol:

παντως εχουμε τους πιο ακομπλεξαριστους μπατσους στην λαρισα ειδικα τους ζηταδες

οι μπατσοι με μηχανες ειναι πολυ οκ στην λαρισα!

ξερω και 2-3 και ειναι πολυ οκ!

Gandalf dr685sm
25/09/2009, 12:51
Aρχικά λόγω του φόβου της κλοπής αλλά μετά είδα μια μέρα ένα δυστυχή σε καροτσάκι που επειδή τα μηχανάκια είχαν καταλάβει σχεδόν όλο το πεζοδρόμιο δε χώραγε να περάσει. Το βλέμμα του που είχε κάτι απο απογοήτευση ως απελπισία μου έμαθε πολλά τη μέρα εκείνη.

Εχετλαίος.. έχεις τον απόλυτο σεβασμό απο μένα φίλε μου. Κανείς μας, (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου) δεν έχουμε μπεί στην διαδικασία να σκεφτούμε οτι όταν το παρκάρουμε το γαμημένο το μηχανάκι στον πεζόδρομο και μπλοκάρουμε τον χώρο, δεν θα μπορεί να περάσει άνθρωπος που έχει κινητικές δυσκολίες με το αμαξίδιο του.

Είμαστε κάφροι δυστυχώς και δεν κάνουμε τίποτα για να βελτιωθούμε. Θεωρούμε οτι όλος ο κόσμος μας ανήκει.

Μπράβο ρε φιλαράκο....

Gandalf

LARISEOS
25/09/2009, 12:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Εχετλαίος.. έχεις τον απόλυτο σεβασμό απο μένα φίλε μου. Κανείς μας, (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου) δεν έχουμε μπεί στην διαδικασία να σκεφτούμε οτι όταν το παρκάρουμε το γαμημένο το μηχανάκι στον πεζόδρομο και μπλοκάρουμε τον χώρο, δεν θα μπορεί να περάσει άνθρωπος που έχει κινητικές δυσκολίες με το αμαξίδιο του.

Είμαστε κάφροι δυστυχώς και δεν κάνουμε τίποτα για να βελτιωθούμε. Θεωρούμε οτι όλος ο κόσμος μας ανήκει.

Μπράβο ρε φιλαράκο....

Gandalf


+750 και στους 2!!!


=1500 cc xrv!
με ---> @@

Εχετλαίος
25/09/2009, 13:11
Παιδιά είμαστε περίπου 30,000 μέλη σε αυτό το forum και συνήθως συμφωνούμε στα βασικά που αφορούν στο πως θα κάνουμε λιγάκι καλύτερη την καθημερινότητά μας.
Γιατί όμως δεν το βλέπω αυτό να υλοποιείται στο δρόμο; Τι στο καλό μας φταίει και όταν πρέπει έμπρακτα να δείξουμε ότι γνοιαζόμαστε και ενδιαφερόμαστε τότε τα ξεχνάμε σχεδόν όλοι όλα;
Ας κάνουμε μια αρχή από τον εαυτό μας, δε θα κοστίσει και πολλά. Άλλος να περπατήσει άλλα 100 μέτρα, άλλος να πει μια κουβέντα ήρεμα και ωραία σε κάποιον που απλά δε θα το είχε σκεφτεί ότι κάνει λάθος, τέτοια ψιλολοίδια μπας και ανθρωπέψουμε τα μέρη που ζούμε εμείς και τα κοπέλια μας.
:wave2:

makis206
25/09/2009, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Εχετλαίος.. έχεις τον απόλυτο σεβασμό απο μένα φίλε μου.
..........
Μπράβο ρε φιλαράκο....

Κι απ'το λίγο που ξέρω τον Στέλιο προσωπικά, δηλώνω υπεύθυνα ότι πρόκειται για το συνειδητοποιημένο άτομο που διαβάζουμε πίσω απ'το χαρακτηριστικό nickname. Αυτός είναι και στην πραγματικότητα κι όχι κάποιος που γράφει απλώς τα σωστά και τα πρέποντα, το καλό και το σωστό παράδειγμα για όλους μας.

Έτσι ρε Στελή γιατί πρέπει και οι καλοί ανάμεσά μας να αναγνωρίζονται καμμιά φορά και να μην τους περνάμε στο ντούκου.

:beer:

Εχετλαίος
25/09/2009, 13:35
Α σωπάστε μωρέ, σιγά την καλοσύνη...τα αυτονόητα κουβεντιάζουμε και το τι θα αφήκουμε στα κοπέλια μας όντε φύγουμε για να μη μασε βλαστημούνε εκειά που θα'μαστε.
:blush: :blush: :blush:

kalogeros
25/09/2009, 13:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
Κανείς μας, (συμπεριλαμβάνω και τον εαυτό μου) δεν έχουμε μπεί στην διαδικασία να σκεφτούμε οτι όταν το παρκάρουμε το γαμημένο το μηχανάκι στον πεζόδρομο και μπλοκάρουμε τον χώρο, δεν θα μπορεί να περάσει άνθρωπος που έχει κινητικές δυσκολίες με το αμαξίδιο του.

Gandalf

Μην το γενικεύεις τόσο πολύ. Δεν είμαστε όλοι ίδιοι.
:wave2:

kokos08
25/09/2009, 16:45
Εχετε λεφτα οι Λαρισαιοι,δενσας λυπομαστε! :lol:

LARISEOS
25/09/2009, 16:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Εχετε λεφτα οι Λαρισαιοι,δενσας λυπομαστε! :lol:


σιγα μην την πληρώσω.....θα παω να κανω ένσταση!

χεχεχεχεεεχ!

:beer:

bentouza
25/09/2009, 23:32
ρε παιδια εγω ειμαι ο περιεργος;
που ειναι το κακο να αφηνεις το μηχανακι καπου οπου απαγορευεται αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ενοχλεις κανεναν;
ειτε λεγεται πεζοδρομιο ειτε οχι.
εκτος κ αν η περιπτωση που περιγραφει ο lariseos δεν ειναι η προφανης.οτι ενοχλουσε μονο ο παπαρας που εκλεισε την ραμπα κ οτι αλλο ειδε ο τροχεος το πηρε η μπαλα.

LARISEOS
26/09/2009, 08:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
ρε παιδια εγω ειμαι ο περιεργος;
που ειναι το κακο να αφηνεις το μηχανακι καπου οπου απαγορευεται αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να ενοχλεις κανεναν;
ειτε λεγεται πεζοδρομιο ειτε οχι.
εκτος κ αν η περιπτωση που περιγραφει ο lariseos δεν ειναι η προφανης.οτι ενοχλουσε μονο ο παπαρας που εκλεισε την ραμπα κ οτι αλλο ειδε ο τροχεος το πηρε η μπαλα.


φιλαρακι , να σου πω ενα πραγμα για μενα.....εαν ημουνα μπατσος και εβλεπα αυτοκηνητο σε ραμπα αναπήρου στον δρομο θα του έκοβα την μεγαλύτερη κληση με ολη μου την ευχαρίστηση.!

σέβομαι καθε φορά που θα βάλω την μηχανή μου και αν ενοχλώ!


τελος παντων επειδη μηλισα με τον προισταμενο απο την δημοτικη και μου ειπε ακρηβως τη εγηνε δεν υπαρχει λογος να υποθετουμε πραγματα. (κακιες)

εγω ο μονος λόγος που το έβαλα το ποστ ητανε να ενημερώσω φιλους αλλους μοτοσυκλετιστές να σκέφτονται που παρκάρουν γιατι μόνη μας παίρνουμε στο λαιμο τους υπόλοιπους!


η δημοτικη δεν μπορει να ερθει και να γραψει μονο εναν! θα γραψει και τους υπολοιπους για τον εξης λογο οτι αυτος που εκανα την μαλακια θα βγαλει μια φωτο και θα παει στο τμημα και θα πει........

-στης 10 μηχανες μονο εγω ειμαι ο παρανομος?????

bentouza
27/09/2009, 14:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
φιλαρακι , να σου πω ενα πραγμα για μενα.....εαν ημουνα μπατσος και εβλεπα αυτοκηνητο σε ραμπα αναπήρου στον δρομο θα του έκοβα την μεγαλύτερη κληση με ολη μου την ευχαρίστηση.!

σέβομαι καθε φορά που θα βάλω την μηχανή μου και αν ενοχλώ!


τελος παντων επειδη μηλισα με τον προισταμενο απο την δημοτικη και μου ειπε ακρηβως τη εγηνε δεν υπαρχει λογος να υποθετουμε πραγματα. (κακιες)

εγω ο μονος λόγος που το έβαλα το ποστ ητανε να ενημερώσω φιλους αλλους μοτοσυκλετιστές να σκέφτονται που παρκάρουν γιατι μόνη μας παίρνουμε στο λαιμο τους υπόλοιπους!


η δημοτικη δεν μπορει να ερθει και να γραψει μονο εναν! θα γραψει και τους υπολοιπους για τον εξης λογο οτι αυτος που εκανα την μαλακια θα βγαλει μια φωτο και θα παει στο τμημα και θα πει........

-στης 10 μηχανες μονο εγω ειμαι ο παρανομος?????

συμφωνω.κακως που δεν του πηρε το μηχανακι με το γερανο εκεινη τη στιγμη κ δεν του εβαλε το μεγαλυτερο συνδιαστικο προστιμο.

εγω αλλο λεω.αν ειναι κακο, ασχημο, αθεμιτο να αφησεις το μηχανακι σου σε σημειο το οποιο σιγουρα δεν ενοχλεις αλλα ειναι παρανομο;;;