PDA

View Full Version : Παπαδες οδηγοι



rsp
05/05/2005, 12:07
Καλημερα σε ολους και ολες...

Η ιστορια εξεληχθηκε τη Μεγαλη Δευτερα κατα τιις 2 το πρωι. Φευγω απο το το χωριουδακι μου να κατεβω Αθηνα επιλεγοντας βραδυνη ωρα κυριως γιατι ο ξαδερφος (Νικ0ς) θα γυρναγε κι αυτος αλλα με κουτι. Στο βενζηναδικο μετα το φαναρι στα Καμμενα Βουρλα σταματαω να βαλω βενζηνη... Γεμιζω το μηχανακι και ξεκιναω, στη εξοδο του βενζηναδικου κοιταω αν ερχετε κανεις και δεν βλεπω τιποτα, ξεκιναω λοιπον και τη τελευταια στιγμη αντιλαμβανομαι μια σκια...Φιατ Στιλο με σβηστα φωτα...Φρεναρω και φρεναρει και ο τραγοπαπας με αποτελεσμα να με βρει λιγο στο μπροστινο λαστιχο.Την ωρα που παλευω να κρατησω το μηχανακι ορθιο(Βαραντερο γεματο βενζηνη) ο μαλακας αφηνει το συμπλεκτη και με ξαναχτυπα..Το μηχανακι γερνει κι αλλο και τελικα το ακουμπαω κατω.. Ο παπας με κοιταει και αναβει τα φωτα και φευγει..Ουρλιαζοντας και με τη βοηθεια του βενζηνα που δεν πιστευει τι εγινε σηκωσα το μηχανακι και κυνηγαω το παπα..Τον φτανω και του κλεινω το δρομο, με το που κατεβαινω τον βλεπω που ταμπουρονετε μεσα στο κουτι, αφηνωντας λιγο το παραθυρο ανοιχτο. Του ζηταω να το κατεβασει και κατι ψελιζε..Τελικα απλα του κατεβασα το τζαμι, του ειπα λιγα λογια για την οικογενεια του και εφυγα...

Να ειναι καλα οι εκπρωσοποι του Θεου....
Ας ειναι που δεν εχω αλλα περιθωρια για μηνυσεις

johnpagr
05/05/2005, 12:16
ESY na efxese pou den epa8es tipota ......
to idio kai gia to mhxanaki sou ...
tetioi yparxoun poly .....
auto pou prepei na eimaste emeis einai ETOIMOPOLEMOI ....

:beer:

:wave2:

DoctorS
05/05/2005, 12:35
και δεν του έριξες καμία ψαλμοδία..................????

ρε πόσο τους συμπαθώ τους παπάδες!!!!!!

:bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry: :bigcry:

powerphot
05/05/2005, 12:47
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Καλημερα σε ολους και ολες...

Η ιστορια εξεληχθηκε τη Μεγαλη Δευτερα κατα τιις 2 το πρωι. Φευγω απο το το χωριουδακι μου να κατεβω Αθηνα επιλεγοντας βραδυνη ωρα κυριως γιατι ο ξαδερφος (Νικ0ς) θα γυρναγε κι αυτος αλλα με κουτι. Στο βενζηναδικο μετα το φαναρι στα Καμμενα Βουρλα σταματαω να βαλω βενζηνη... Γεμιζω το μηχανακι και ξεκιναω, στη εξοδο του βενζηναδικου κοιταω αν ερχετε κανεις και δεν βλεπω τιποτα, ξεκιναω λοιπον και τη τελευταια στιγμη αντιλαμβανομαι μια σκια...Φιατ Στιλο με σβηστα φωτα...Φρεναρω και φρεναρει και ο τραγοπαπας με αποτελεσμα να με βρει λιγο στο μπροστινο λαστιχο.Την ωρα που παλευω να κρατησω το μηχανακι ορθιο(Βαραντερο γεματο βενζηνη) ο μαλακας αφηνει το συμπλεκτη και με ξαναχτυπα..Το μηχανακι γερνει κι αλλο και τελικα το ακουμπαω κατω.. Ο παπας με κοιταει και αναβει τα φωτα και φευγει..Ουρλιαζοντας και με τη βοηθεια του βενζηνα που δεν πιστευει τι εγινε σηκωσα το μηχανακι και κυνηγαω το παπα..Τον φτανω και του κλεινω το δρομο, με το που κατεβαινω τον βλεπω που ταμπουρονετε μεσα στο κουτι, αφηνωντας λιγο το παραθυρο ανοιχτο. Του ζηταω να το κατεβασει και κατι ψελιζε..Τελικα απλα του κατεβασα το τζαμι, του ειπα λιγα λογια για την οικογενεια του και εφυγα...

Να ειναι καλα οι εκπρωσοποι του Θεου....
Ας ειναι που δεν εχω αλλα περιθωρια για μηνυσεις


Tιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι????
Και τον άφησες να φύγει έτσι?
Δεν σου έκανε καμιά ζημιά?
τι? σεβάστηκες το......ΤΑΝΚΑ του?:lol: :lol:

apav
05/05/2005, 14:00
Απίστευο! Σβηστά φώτα και την κοπάνησε!

adam_tsouk
05/05/2005, 15:36
καλα, ουκ ολίγες φορές είναι υπαίτιοι σε ατυχήματα!


Βασικά δεν ξέρουν να οδηγάνε! Κανόνας!


Και ύστερα, εμποδίζει η κοιλιά (από τη νηστεία και λιτή ζωή) στους ελιγμούς!!!!!! :lol: :lol:

sniper
05/05/2005, 15:54
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
..........
Ας ειναι που δεν εχω αλλα περιθωρια για μηνυσεις



Βάλανε και σ' αυτές όριο; :lol: :rotflmao: :lol:


Στις 10 η μία δώρο; :lol: :rotflmao: :lol:

idi
05/05/2005, 15:58
ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΣΤΗ ΤΟ ΠΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

x-rider
05/05/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
ΦΩΤΙΑ ΣΤΟ ΜΠΟΥΣΤΗ ΤΟ ΠΑ-ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


ΠΟΥ ΤΟΝ ΘΥΜΗΘΗΚΕΣ:lol:



ΦΩΤΙΑ βεβαια ΦΩΤΙΑ


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

rsp
06/05/2005, 02:55
Δυστηχως οταν ενας δικαστης βλεπει οτι εχεις αλλες δυο κατηγοριες για ξυλοδαρμο τοτε ναι παιζει χοντρα ρολο...Και δεν παιζει να ξανα γινω ρεζιλι...Το εχω ξανα πει η εποχες εχουν αλλαξει πλεον δεν κινδυνευεις να φας και 5 καλες μπουνιες, πλεον κυνδηνευεις να φας σφαιρα ή μηνυση....

Πουστοπαπαδες σιχαμενοι....

sniper
06/05/2005, 10:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
Δυστηχως οταν ενας δικαστης βλεπει οτι εχεις αλλες δυο κατηγοριες για ξυλοδαρμο τοτε ναι παιζει χοντρα ρολο...Και δεν παιζει να ξανα γινω ρεζιλι...Το εχω ξανα πει η εποχες εχουν αλλαξει πλεον δεν κινδυνευεις να φας και 5 καλες μπουνιες, πλεον κυνδηνευεις να φας σφαιρα ή μηνυση....

Πουστοπαπαδες σιχαμενοι....


Ειρήνη υμίν τέκνον μου :lol: :lol:

cityfly
06/05/2005, 13:07
ότι δεν ξέρουν να οδηγούν είναι γεγονός


αφού οι περισσότεροι παίρνουν δίπλωμα μετά τα δεύτερα -άντα

ωραίος ο παπάς

μπέρδεψε το

"ο έχων δύο χοιτώνες να δίνει τον ένα"
με το "ο χτυπάει μια φορά με το αμάξι χτυπάει και δεύτερη"


το ανέκδοτο με τον παπά που τράκαρε (και έφτεγε) με κάποιον, τον κέρασε κρασί να συνέλθει και όταν ρωτήθηκε δήλωσε ότι θα πιει μετά το αλκοτέστ το ξέρετε;

gcrook
13/05/2005, 03:17
Αχ τι μου θυμησες!
Οταν ημουν 16 χρονων εψησα τον πατερα μου με τα χιλια ζορια να μου μαθει να οδηγαω το αυτοκινητο.

Βεβαια δεν ημασταν εκεινη τη στιγμη στην Αθηνα αλλα στη γενετειρα του, στη Στρωμη Φωκιδας για οσους ξερουν.

Φτασαμε λοιπον στους καταρρακτες της Στρωμης, και αφου ειχαμε πει τα βασικα μου το δινει να το παρω.

Εκει που το πηγαινα σαν κοτα και ειχα αρχισει να γουσταρω, βλεπω ενα αγροτικο στη μεση του δρομου, φατσα καρτα στα 100 μετρα να κανει ζιγκ-ζαγκ και να ερχεται καταπανω μου.

Ε δεν γινεται λεω, θα με δει.
Για να μη σας τα πολυλογω ο παπας του χωριου ειχε απλωσει κατι κορομηλα που ειχε κλεψ..... ε..του ειχε παραχωρησει ο Παναγαθος Κυριος ημων, στο ταμπλω,και εκεινη τη στιγμη τα μαζευε φαινεται,ιατι κατρακυλουσαν απο δω και απο κει.

Την τελευταια στιγμη, που μπλοκαρα τα φρενα μου και εσβησε το αμαξι προλαβε ο μαστορας και εκανε και εναν ελιγμο πατωντας ασφαλως την κορνα του δυνατα και κοιτωντας με με ενα καθ'ολα χριστιανικοτατο βλεμμα.

Τωρα γιατι ο πατερας μου ειχε κλασει στα γελια δεν το εχω καταλαβει.Μονο εγω ειδα τον Χριστο φανταρο και μαλιστα μεσα σε ΡΕΟ;