PDA

View Full Version : ΒΟΗΘΕΙΑ !!! 50cc ΠΑΠΑΚΙ ΣΕ 72cc



alexara_1_9_9_4
28/09/2009, 20:27
Γεια σας σε λιγο καιρο θα κλισω τα 16 ( 2 μινες ) και θα βγαλω μια αδεια των 50cc και μου αρεσει παρα πολυ το daytona sprinter 50cc . εχω ακουσει πως γινονται πολλες βελτιωσεις . ποσο θα κοστισει να βαλω μια 72cc μηχανη και κανα extra για παραπαω ταχυτητα ? θελω να βαλω και μια καλη εξατμιση ΑΛΛΑ να μην ακουγετε σαν διχρονο κολο scouteraki θελω ηχο " βαρυ " και ομορφο . ποσο θα κοστισουν ολα αυτα με βαψιμο φωτα μπρος πισω ? και αν με σταματησουν μπατσοι τι θα τους πω για το παπακι ??? τι μπορω να κανω για αποφυγω μπλεξιματα με αστυνομια ???:nono: :nono: :nono: :D :D :D

nassosxlvbros
28/09/2009, 22:19
για να αποφύγεις τα μπλεξίματα φρόντισε να είσαι και να φαίνεσαι νόμιμος...τίποτα περισσότερο και τίποτα λιγώτερο...οσο για το 50άρι που σου αρέσει ετοιμάζεσαι για την πρώτη σου λάθος αγορά....(ε,ρε πούστη αυτη η καριόλα η ιστορία....μα να επαναλαμβάνεται συνέχεια...τι κακό κι αυτό...)

το λοιπόν λεβέντη μ' το πράμα έχει ως εξής:
αν πάρεις αυτό το 50άρι θάσαι νόμιμος αλλά σε λίγο καιρό θα χτικιάσεις έτσι όπως θα σέρνεται...
έτσι λοιπόν:
-ή θα πετάξεις άλλο ένα μηχανάκι σε λεφτά για να πηγαίνει,
-η θα επιλέξεις κανένα άλλο αξιοπρεπέστερο 50άρι
-ή θα πάρεις ένα 125/ιννοβα μεταχείρω κλπ μόλις κλείσεις τα 18
-ή κλασσικα θα παρανομείς αγοράζοντας το 125άρι/ιννοβα κλπ. τώρα...:nono:

καλώς ήρθες,καλή τύχη,καλά πόστ,και καλή επιλογή! (εύχομαι νάναι μόνον καλή ;) )

:wave2:

dead_kennedys
28/09/2009, 22:31
50άρι και μή-αξιοπιστη-μάρκα είναι συνδυασμός που σκοτώνει ... το πορτοφόλι σου! Αν θες πενηντάρι στη καλυτερη περίπτωση πάρε τουλάχιστον Lifan που κατα καποιο τρόπο ειναι αξιοπιστα, αλλα δεν δέχεται καμία επέμβαση πάνω στο μοτέρ, αλλιως ειναι θέμα χρόνου να κολλήσει!

Γνώμη μου. Πάρε κανα GLXάκι, κανα μεταχειρισμένο στρογγυλό να μάθεις και να εισαι νόμιμος. Το θεμα με τους μπατσους δεν ειναι και ουσιας... δηλαδη τη να πέσεις (χτύπα ξύλο) με 50άρι και 60 χλμ ξεκράνοτος τι με 110cc και με 80 χλμ. Ειναι θεμα οτι θα σε τρέχουν όλη μερα στα τμήματα και θα σε γράφουν. Καλο θα ήταν όμως να εχεις δίπλωμα και κυρίως κράνος και προσοχή.

Το μηχανάκι μάγκα δεν το παίρνουμε για να τρέχουμε αλλα για να μετακινιόμαστε! Δεν είναι μηχανή. Επειδη το glx το έχω λύσει-δεσει όλο μονος και το ξέρω βιδα βίδα έχω να σου πω το εξής και κλείνω: αν του βάλεις έστω και 110cc πάνω (όπως το έχω εγώ) είναι και πάλι μη ασφαλες.

alexara_1_9_9_4
29/09/2009, 12:37
ευχαριστω για τις συμβουλες σας . ενα μεταχειρισμενα θα παρω να ειμαι νομιμος ενα καλο 50αρι και στα 18 βλεπουμε :smilea: οσο για το θεμα οδηγης οδηγω απο τα 5 μου μινικροςς και μοτοκροςς απο θεμα οδηγησης ειμαι " καλυμενος " και παλι ευχαριστω τωρα ομως θελω να ακουσω καλες και οχι αρκετα ακριβες προτασεις για 50αρακια . :winka:

Tomahawk
30/09/2009, 08:32
Δίπλωμα θα βγάλεις?

alexara_1_9_9_4
30/09/2009, 12:41
ναι θα βγαλω . γιατι ?