PDA

View Full Version : Καμένα πλαστικά



VALES
30/09/2009, 17:15
Μπορεί να μου πει κάποιος,πως μπορώ να βγάλω αυτά τα καμένα πλαστικά από την εξάτμισή μου ?
Είναι από σαμάρια,τα οποία ακουμπούσαν επάνω.Να συμπληρώσω πως είναι πολύ καιρό επάνω,και σίγουρα έχουν ''ψηθεί'' πάααρα πολύ.


175915

VALES
30/09/2009, 17:55
Συγνώμη...στα Τεχνικά έπρεπε να το βάλω.:(

2stroker
30/09/2009, 18:46
εμενα μου ειχε καει η φορμα στο λαιμο της εξατμισης και ειχε μεινει κοματι απανω.οταν λοιπον ηταν ζεστο το μηχανακι το υλικο της φορμας ηταν αρκετα μαλακο και ελιωνε κι αλλο,οποτε με ενα πανι τυλιγμενο πολλες φορες για να μην καω το ετριψα και εφυγε.

dpap
11/10/2009, 14:10
otan 8a einai zesth h eksatmish pare psilo psilo gyaloxarto k tripse thn eksatmish

mikros boudas
11/10/2009, 15:58
καποιο αφρο δοκιμασες?καθαριστικο για φουρνους?

paramedic
11/10/2009, 20:21
Γυαλιστικό για ασημένια σκέυη και μπιμπελό ασημένια-ασημικά θα πάρεις απο το σουπερ μαρκετ. Εγώ είχα πάρει ένα πράσινο(αν το βρω θα σου πώ μάρκα).Μετά τρίψιμο(πολύ τρίψιμο) με πανί(κατα προτίμηση φανελάκι τύπου ΠΟΛΟ)και θα φύγουν όλα. Είναι δοκιμασμένη λύση φίλε μου έβγαλα πολύ πράμα απο μια εξάτμιση με αυτό τον τρόπο.
Θα γίνει σαν καινούργια στο εγγυωμαι. Βγάζει και την κιτρινίλα που έχουν οι εξατμίσεις πανω.

cosgili
11/10/2009, 21:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από dpap
otan 8a einai zesth h eksatmish pare psilo psilo gyaloxarto k tripse thn eksatmish μακρια απο γυαλοχαρτο εκτος και αν θες να αγορασεις καινουριες εξατμισεις. Με τετοιο τριψιμο θα χαλασεις την προστασια της απο την οξειδωση και μετα θα την κλαις.