PDA

View Full Version : Να συνεχίσω;



binzis
02/10/2009, 09:14
Επειδή έχω ακούσει διάφορα λόγια, που δεν χρειάζεται να πω αυτή τη στιγμή, έχω προβληματιστεί. :mad:

Θέλω να σας ξεκαθαρίσω κάτι.
ΔΕΝ έχω δικό μου μαγαζί, ΔΕΝ αναλαμβάνω αυτά που μου ζητάτε για να κερδίσω χρήματα.
Καμιά φορά, κανένα exraδάκι και αυτό για το χρόνο και τη βενζίνη που καταναλώνω.
Δόξα το Θεό, δουλειά έχω, είμαι υπάλληλος, τις υποχρεώσεις μου τις βγάζω, και συντηρώ μαζί με την εργαζόμενη σύζυγο μου, την οικογένεια μου και τις ανάγκες του παιδιού μου.

Πείτε με κοροΐδο ή όπως αλλιώς θέλετε, εγώ κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια, με την συνείδηση μου καθαρή, γεμάτη ικανοποίηση για αυτά που έκανα, "καθημερινός απολογισμός".

Έχω διάθεση, μεράκι, αγαπάω την μοτοσικλέτα (το μόνο μου χόμπι σαν παντρεμένος) και τον ελεύθερο χρόνο μου, γουστάρω να σχεδιάζω και να κάνω κατασκευές.
Με γεμίζει σαν άνθρωπο. Όποιος με έχει γνωρίσει από κοντά, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. :winka:

Γράφτηκα στο forum, για να βρω τα στοιχεία και να αγοράσω την μοτοσικλέτα μου, που είδα στις αγγελίες του.
Στη συνέχεια, ήθελα να φτιάξω κάποια εξαρτήματα, τα έκανα, σας τα παρουσίασα, και σας άρεσαν.

Ένα παλικάρι από εδώ μέσα, με είχε προειδοποιήσει για κάποια πράγματα, αλλά δεν τον άκουσα, ΞΕΡΕΙ αυτός ποιος είναι.

Σαν πρώτο παράδειγμα σας αναφέρω ότι έφτιαξα το προστατευτικό του ψυγείου μου, και όταν ενδιαφέρθηκαv οι Vstromάδες, η διαδικασία ήταν η εξής:
Συνάντηση για να μου δώσουν δείγμα.
Σχεδίασα το προστατευτικό στον υπολογιστή μου.
Πήρα προσφορά από δύο μαγαζιά για την κοπή.
Προσφορά για στο στραντζάρισμα.
Προσφορά για την ανοδείωση.
Κατασκευή του πρωτότυπου.
Συνάντηση δοκιμή-πρόβα.
Τελική προσφορά από τους συνεργάτες για το υπολογισμό του κόστους.
Τέλος η κατασκευή. Το άγχος της κατασκευής και του αποτελέσματος, την μεταφορά των κομματιών από το ένα μαγαζί στο άλλο, το ξεγρέζωμα, το γυάλισμα, την έκανα εγώ.

Το αποτέλεσμα, να βάλω και από ένα ευρώ στην κάθε μία, από την τσέπη μου και να έρχονται τώρα να με κατηγορούν κάποιοι και από πάνω.

Σαν δεύτερο παράδειγμα και εν συντομία, το προστατευτικό Versys του Γιώργου.
Τρεις συναντήσεις, δύο σχέδια, δύο κατασκευές, γιατί η πρώτη μετά το στρατζάρισμα μου έσπασε, (δεν του το έχω πει ακόμα αφού η δεύτερη είναι ήδη έτοιμη),
για να κερδίσω ΤΙ, πλάκα μου κάνουν κάποιοι !!! Πάλι από την τσέπη μου θα βάλω.

Σε πόσους από εδώ μέσα έχω φτιάξει διάφορα και δεν έχω πάρει ούτε ευρώ.
Σε πόσους ακόμα, έχω πάρει μόνο το κόστος τον υλικών και κοπτικών, και τέλος σε πόσους έφτιαξα κάτι που μου ζήτησαν και μετά δεν ήρθαν να το πάρουν.

Τέλος, έχει ιδέα κανείς, πόσο στοιχίζει η εργατοώρα στα μηχανουργεία με CNC και πόσο στοιχίζουν τα εργαλεία κοπής;

Δεν ξέρω τελικά, τι να κάνω. :confused:

CIRUS
02/10/2009, 09:30
Δυστυχώς φίλε Γιάννη παντού υπάρχουν Καραγκιόζηδες που αν τους παίρνεις υπόψιν σου θα χαλάς το κέφι σου, γράφτους εκεί που δεν πιάνει μελάνι και μη δίνεις σημασία, να ξέρεις ότι οι πολλοί που έχεις εξυπηρετήσει σε ευχαριστούμε πολύ και είμαστε μαζί σου :beer: :beer: :beer:

Υ.Γ. μη δίνεις σημασία ρε συ και σε παίρνει από κάτω για τον κάθε μ@λ@κ@ άστον να λέει ότι θέλει αφού εμείς ξέρουμε:wave2:

makis206
02/10/2009, 09:32
Ήταν αναμενόμενο πιστεύω, από άτομα που δεν είδαν απ'την αρχή το τι είσαι και το τι έχεις κάνει για όλους εμάς ίσως και λογικό.. δεν ήξεραν. Ελπίζω τουλάχιστον αυτό να τους δώσει να καταλάβουν το λάθος τους Γιάννη, το αν θα συνεχίσεις ή όχι παραμένει αποκλειστικό δικαίωμά σου.

Όσο αναφορά αυτό:


Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Σε πόσους από εδώ μέσα έχω φτιάξει διάφορα και δεν έχω πάρει ούτε ευρώ.


Νόμιζα πως δεν θα χρειαζόταν ποτέ να το πω για να μην τον τρελάνουμε τον άνθρωπο στα "στείλε" "φτιάξε" "θέλω κι εγώ"... Απ'τον Γιάννη αγόρασα τις βάσεις για τις πλαϊνές βαλίτσες που πουλούσε για το CBF και μετά από μια άψογη συναλλαγή κι απ'τους δυο μας, ο άνθρωπος μ'έχει κάνει χαλί. Αρκεί να πω πως μου έχει στείλει δύο πανέμορφα δωράκια τα οποία δεν τα περίμενα καν, έβαλε το μηχάνημα να δουλεύει και σκέφτηκε και μένα, δεν πλήρωσα καν για την courrier που μου τα έφερε στα Χανιά!

Εγώ προσωπικά του χρωστάω πολλά μπυρόνια, νομίζω και πολλοί από εσάς :beer:

ggs
02/10/2009, 09:33
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Επειδή έχω ακούσει διάφορα λόγια, που δεν χρειάζεται να πω αυτή τη στιγμή, έχω προβληματιστεί. :mad:

Θέλω να σας ξεκαθαρίσω κάτι.
ΔΕΝ έχω δικό μου μαγαζί, ΔΕΝ αναλαμβάνω αυτά που μου ζητάτε για να κερδίσω χρήματα.
Καμιά φορά, κανένα exraδάκι και αυτό για το χρόνο και τη βενζίνη που καταναλώνω.
Δόξα το Θεό, δουλειά έχω, είμαι υπάλληλος, τις υποχρεώσεις μου τις βγάζω, και συντηρώ μαζί με την εργαζόμενη σύζυγο μου, την οικογένεια μου και τις ανάγκες του παιδιού μου.

Πείτε με κοροΐδο ή όπως αλλιώς θέλετε, εγώ κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια, με την συνείδηση μου καθαρή, γεμάτη ικανοποίηση για αυτά που έκανα, "καθημερινός απολογισμός".

Έχω διάθεση, μεράκι, αγαπάω την μοτοσικλέτα (το μόνο μου χόμπι σαν παντρεμένος) και τον ελεύθερο χρόνο μου, γουστάρω να σχεδιάζω και να κάνω κατασκευές.
Με γεμίζει σαν άνθρωπο. Όποιος με έχει γνωρίσει από κοντά, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ. :winka:

Γράφτηκα στο forum, για να βρω τα στοιχεία και να αγοράσω την μοτοσικλέτα μου, που είδα στις αγγελίες του.
Στη συνέχεια, ήθελα να φτιάξω κάποια εξαρτήματα, τα έκανα, σας τα παρουσίασα, και σας άρεσαν.

Ένα παλικάρι από εδώ μέσα, με είχε προειδοποιήσει για κάποια πράγματα, αλλά δεν τον άκουσα, ΞΕΡΕΙ αυτός ποιος είναι.

Σαν πρώτο παράδειγμα σας αναφέρω ότι έφτιαξα το προστατευτικό του ψυγείου μου, και όταν ενδιαφέρθηκαv οι Vstromάδες, η διαδικασία ήταν η εξής:
Συνάντηση για να μου δώσουν δείγμα.
Σχεδίασα το προστατευτικό στον υπολογιστή μου.
Πήρα προσφορά από δύο μαγαζιά για την κοπή.
Προσφορά για στο στραντζάρισμα.
Προσφορά για την ανοδείωση.
Κατασκευή του πρωτότυπου.
Συνάντηση δοκιμή-πρόβα.
Τελική προσφορά από τους συνεργάτες για το υπολογισμό του κόστους.
Τέλος η κατασκευή. Το άγχος της κατασκευής και του αποτελέσματος, την μεταφορά των κομματιών από το ένα μαγαζί στο άλλο, το ξεγρέζωμα, το γυάλισμα, την έκανα εγώ.

Το αποτέλεσμα, να βάλω και από ένα ευρώ στην κάθε μία, από την τσέπη μου και να έρχονται τώρα να με κατηγορούν κάποιοι και από πάνω.

Σαν δεύτερο παράδειγμα και εν συντομία, το προστατευτικό Versys του Γιώργου.
Τρεις συναντήσεις, δύο σχέδια, δύο κατασκευές, γιατί η πρώτη μετά το στρατζάρισμα μου έσπασε, (δεν του το έχω πει ακόμα αφού η δεύτερη είναι ήδη έτοιμη),
για να κερδίσω ΤΙ, πλάκα μου κάνουν κάποιοι !!! Πάλι από την τσέπη μου θα βάλω.

Σε πόσους από εδώ μέσα έχω φτιάξει διάφορα και δεν έχω πάρει ούτε ευρώ.
Σε πόσους ακόμα, έχω πάρει μόνο το κόστος τον υλικών και κοπτικών, και τέλος σε πόσους έφτιαξα κάτι που μου ζήτησαν και μετά δεν ήρθαν να το πάρουν.

Τέλος, έχει ιδέα κανείς, πόσο στοιχίζει η εργατοώρα στα μηχανουργεία με CNC και πόσο στοιχίζουν τα εργαλεία κοπής;

Δεν ξέρω τελικά, τι να κάνω. :confused:


Φίλε binzis , επειδή παρακολουθώ την δουλεία που έχεις κάνει άλλα και την προσφορά που έχεις δώσει σχεδόν ανιδιοτελώς εδώ μέσα και σε ΘΑΥΜΑΖΩ γι αυτό , θα σου πρότεινα να ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΕΙΣ την εργασία σου και να αμείβεσαι όταν την προσφέρεις .
Δυστυχώς , είναι πολύ δύσκολο μερικοί να κατανοήσουν τις καλές προθέσεις ενός ανθρώπου (γιατί είναι σπάνιο στις μέρες μας ).

Κατανοούν πολύ ευκολότερα μια ΤΙΜΗ…

:wave2:

harris_x
02/10/2009, 09:33
Τι να πω ρε πστ μου! :a31:

Ρε φιλαράκι ακόμα και κάποιο χαρτζιλίκι να έβγαζες από αυτό, για μένα δεν θα υπήρχε κανένα πρόβλημα, το αντίθετο μάλλον.

Στην τελική προσφέρεις κάτι που αν κάποιος πήγαινε και το ζητούσε σε μηχανουργείο, μάλλον θα γελούσαν ή θα του έκοβαν τον κ*λο στην χρέωση.

Αν, παρά τα παραπάνω, υπάρχει κόσμος που σε κατακρίνει για αυτό που κάνεις, σταμάτησέ το και αν γουστάρεις, το κάνεις μόνο για δικά σου άτομα.

Πάντως η δουλειά που κάνεις είναι :a19:

alex14
02/10/2009, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Φίλε binzis , επειδή παρακολουθώ την δουλεία που έχεις κάνει άλλα και την προσφορά που έχεις δώσει σχεδόν ανιδιοτελώς εδώ μέσα και σε ΘΑΥΜΑΖΩ γι αυτό , θα σου πρότεινα να ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΕΙΣ την εργασία σου και να αμείβεσαι όταν την προσφέρεις .
Δυστυχώς , είναι πολύ δύσκολο μερικοί να κατανοήσουν τις καλές προθέσεις ενός ανθρώπου (γιατί είναι σπάνιο στις μέρες μας ).

Κατανοούν πολύ ευκολότερα μια ΤΙΜΗ…

:wave2:

+1

byron
02/10/2009, 09:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Δεν ξέρω τελικά, τι να κάνω. :confused:

Φτιάχνε πράγματα σε όσους θέλεις, ή ότι θέλεις. Απ΄την στιγμή που δεν είσαι έμπορας, αλλα συμφορουμιτης που εξυπηρετεί κάποιους από μας, μπορείς να συνεχίσεις εσύ να δημιουργείς και εμείς να θαυμάζουμε. Το να βγαίνει ένα χαρτζηλίκι μόνο μεμπτό δεν είναι....

Οι άσχετοι και αχάριστοι πάντα θα υπάρχουν, και όταν θα πάνε σε μηχανουργείο να φτιάξουν κάτι κατά παραγγελία, θα καταλάβουν τι εστί βερύκοκκο.

Keep on mate, αλλά δεν χρειάζεται να πέσεις και στη φωτιά για την μοτοσυκλετιστική κοινότητα.. :wave2:

lspiros
02/10/2009, 09:44
φιλε γιαννη να γινεις πιο επιλεκτικος οσον αναφορα τους πελατες σου.οσοι σε σταναχωρουν γραφτους κανονικα και αν ειμαι και εγω μεσα σε αυτους,γραψε και εμενα...σε καταλαβαινω γιατι και εγω φτιαχνω πραγματα στο forum στο κοστος και παλι ακουω διαφορα...

nassosxlvbros
02/10/2009, 09:46
Καλημέρα
Δεν θα σου πω εγώ τι θα κάνεις,αλλά θα σου πω τι θα έκανα εγώ χωρίς να γνωρίζω φυσικά τι έχει παιχτεί/ειπωθεί...(ούτε με αφορά άλλωστε...)απλά μερικές βασικές αρχές που (προσπαθώ να)τηρώ γιατί κάτι ανάλογο κάνω και γω στα ηλεκτρονικά.

-Πιάνουν τα χέρια μου/έχω τις γνώσεις αλλά δεν είναι η δουλειά μου αυτό που κάνω στον έξτρα χρόνο μου; οκ φτιάχνω για τους φίλους/παρέα διάφορα πραγματάκια με μόνη χρέωση το κόστος των εργαλείων και του υλικού.

-Υπάρχει ενδιαφέρον-θέλω να πάω παρακάτω; πουλάω αυτά τα εξαρτηματάκια σε μια λογική τιμή που σίγουρα θα απέχει παρασάγγας από μια λιανική...

-Υπάρχουν απαιτήσεις για ειδικές εφαρμογές/εξαρτήματα από κάποιον; τότε χρεώνω την εργατώρα συν τα υλικά και το κόστος των εργαλείων.Σε περίπτωση καταστροφών το κόστος επωμίζεται ο πελάτης με ότι αυτό συνεπάγεται...στο φινάλε αυτός θέλει κάτι που δεν υπάρχει θα πληρώσει την εξέλιξή του και το αποτέλεσμα...(το προιόν δηλαδή...)

-Εννοείται και πάνω από όλα: απέραντη πίστωση χρόνου για τον Α ή Β λόγο (υποχρεώσεις/βαριέσαι/βόλτες κλπ)όχι τώρα σε βρήκα τώρα το θέλω:ερασιτεχνικά το κάνεις και θέλεις να το κάνεις!συνεπώς,όποτε τελειώσει...χαλαρά λοιπόν συνέχισε αυτό που κάνεις με αγάπη αλλά και με αυτές τις υπενθυμίσεις...

Αυτά.Σε όποιον αρέσει και εάν θέλει.
:beer:

SVX
02/10/2009, 09:49
κανε το πιο απλο......προκαταβολη για τα υλικα..... και πληρωμη στην παραδοση(χρεωνοντας και εργατοωρες)

δωρα και χαριστικα του τυπου ελα μωρε θα τα βρουμε.... εισαι ο πρωτος .... απο μενα οτι θες.... θα σε διαφημισω και αλλες φιλοφρονησεις δεν αγοραζουν ψωμι :wave2:

DimChios
02/10/2009, 09:49
....λες και το ξερα ρε πστ μου!

:rolleyes:

Κομπλεξικοι που νομιζουν οτι κονομας ειναι, γραφ τους στα @@δια σου και κανε ο,τι γουσταρεις και ΑΝ γουσταρεις!

Ριξε και κανενα μπινελικι αμα λαχει, μη μασας!
(οχι δημοσια, θα σε μπαναρουμε!) :lol:

:winka: :beer: :beer: :beer:

nassosxlvbros
02/10/2009, 09:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από lspiros
φιλε γιαννη να γινεις πιο επιλεκτικος οσον αναφορα τους πελατες σου.οσοι σε σταναχωρουν γραφτους κανονικα και αν ειμαι και εγω μεσα σε αυτους,γραψε και εμενα...σε καταλαβαινω γιατι και εγω φτιαχνω πραγματα στο forum στο κοστος και παλι ακουω διαφορα...

αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι τι εννοείς (και συ και ο Γιάννης) ότι ακούτε "διάφορα" ;σου τη λένε δηλαδή ότι πχ το πραγματάκι που σου ζήτησαν δε κάνει; είναι ακριβό; δε το περίμεναν έτσι;το βιάζονται;

πρέπει όλι να κατανοήσουν (και όχι να καταλάβουν μόνο) ότι είναι άλλο πράγμα το εργοστάσιο και άλλο οι κατασκευές στο σπίτι άλλα τα κόστη και άλλες οι ποιότητες...άλλες δοκιμές (πάμπολλές)έχει κάνει ένα τμήμα σχεδιασμού και άλλες ένα καμαράκι με τον πελάτη πάνω από το κεφάλι σου που περιμένει με τη μία να βγεί το κομψοτέχνημα...

ααα δε πάμε καλάααααα...:(

devil's animal
02/10/2009, 09:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φτιάχνε πράγματα σε όσους θέλεις, ή ότι θέλεις. Απ΄την στιγμή που δεν είσαι έμπορας, αλλα συμφορουμιτης που εξυπηρετεί κάποιους από μας, μπορείς να συνεχίσεις εσύ να δημιουργείς και εμείς να θαυμάζουμε. Το να βγαίνει ένα χαρτζηλίκι μόνο μεμπτό δεν είναι....

Οι άσχετοι και αχάριστοι πάντα θα υπάρχουν, και όταν θα πάνε σε μηχανουργείο να φτιάξουν κάτι κατά παραγγελία, θα καταλάβουν τι εστί βερύκοκκο.

Keep on mate, αλλά δεν χρειάζεται να πέσεις και στη φωτιά για την μοτοσυκλετιστική κοινότητα.. :wave2:

+636
:beer: :beer: :beer:

sapila racing
02/10/2009, 09:51
Πραγματικά πιστεύω οτι είσαι το θύμα της υπόθεσης, αφού εχω παρακολουθήσει το θέμα απο την αρχή, και είμαι σίγουρος οτι ο σκοπός σου δεν ηταν ούτε είναι να κονομήσεις.

Απο την άλλη πάντα θα υπάρχουν γκρινιάρηδες και παράξενοι, και φαντάζομαι οτι για να μιλάς με τέτοια πικρία θα πρέπει να εχεις δεχτεί επιθέσεις.

Εγω προσωπικά δεν εχω διαβάσει ποτέ κανένα παράπονο, παρά μόνο ευχαριστίες προς το πρόσωπό σου, αλλά να σου πω το φανταζομουνα οτι θα γίνει κι αυτό...

Άυτοί που εχουν παράπονα γιατί δεν μιλάνε ανοιχτά και σου στέλνον πμ και σε παίρνουν και τηλ?
Ισως θα έπρεπε να τοποθετηθεί καποιος mod επι του θέματος, να είσαι κι εσυ ήσυχος και να ξερεις τι να κάνεις, να συνεχίσεις η να σταματήσεις.
Πανω απ όλα ομως πρέπει να είσαι ήσυχος και να μην σε πρήζουν!

DimChios
02/10/2009, 09:53
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing

Ισως θα έπρεπε να τοποθετηθεί καποιος mod επι του θέματος, να είσαι κι εσυ ήσυχος και να ξερεις τι να κάνεις, να συνεχίσεις η να σταματήσεις.


NAI, NAI!!!! Βαλ τε εμενα!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

hidefnick
02/10/2009, 09:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Φίλε binzis , επειδή παρακολουθώ την δουλεία που έχεις κάνει άλλα και την προσφορά που έχεις δώσει σχεδόν ανιδιοτελώς εδώ μέσα και σε ΘΑΥΜΑΖΩ γι αυτό , θα σου πρότεινα να ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΕΙΣ την εργασία σου και να αμείβεσαι όταν την προσφέρεις .
Δυστυχώς , είναι πολύ δύσκολο μερικοί να κατανοήσουν τις καλές προθέσεις ενός ανθρώπου (γιατί είναι σπάνιο στις μέρες μας ).

Κατανοούν πολύ ευκολότερα μια ΤΙΜΗ…

:wave2:

+10000

makis206
02/10/2009, 10:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
NAI, NAI!!!! Βαλ τε εμενα!
:rotflmao:

Από τώρα το φαντάζομαι.. :bigcry:

"ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΤΑΔΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ ΤΟΝ ΜΠΙΝΖΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ OTI ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ Ο makis206 ΚΑΙ Ο Devil's Animal!!!!

EXEIΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΘΕΙ ΗΔΗ 7 ΦΟΡΕΣ!!!!
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ!!!!!!!!

Το moderation team του moto.gr"

:rotflmao: :bawl: :rotflmao:

devil's animal
02/10/2009, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Από τώρα το φαντάζομαι.. :bigcry:

"ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΤΑΔΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ ΤΟΝ ΜΠΙΝΖΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ OTI ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ Ο makis206 ΚΑΙ Ο Devil's Animal!!!!

EXEIΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΘΕΙ ΗΔΗ 7 ΦΟΡΕΣ!!!!
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ!!!!!!!!

Το moderation team του moto.gr"

:rotflmao: :bawl: :rotflmao:


εγω ποτε δεν του εχω ζητησει τιποτα του ανθρωπου, αλλα καποια στιγμη (αν συνεχισει) θα ερθει και η σειρα μου...:lol: :lol: :lol:

EVI
02/10/2009, 10:07
Γιαννη.

Αλοιμονο αν ακουγες τον ΚΑΘΕ ΕΝΑ που ανοιγει το στομα του και μιλαει για σενα και ασχολιοσουν κιολας μαζι του. Αυτοι που ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι μπορουν να κρινουν αλλους και ειδικοτερα οταν δεν τους ξερουν η δεν θελουν να τους μαθουν ειναι κατι πουθεναδες που ευτυχως ειναι η μειοψηφια.

Εδω ανθρωποι που ηταν η εστω νομιζαμε οτι ηταν φιλοι και φερθηκαν πουστικα εσυ τι περιεμενεις απο αγνωστους?

Μην στεναχωριεσε η τσαντιζεσε (αν και ξερω οτι ειναι δυσκολο αυτο)

Keep up the good work



:beer:

PalLoukiLuke
02/10/2009, 10:08
ουδεις πιο αγνωμων, του ευεργεντηθεντως....

κανεις πολύ καλη δουλεια και με μερακι. γνωμη μου ειναι να αγνοήσεις τουν κακοβουλους και να συνεχισεις στο ρυθμο και με το τροπο που εσενα σου ταιριαζουν (χωρις αγχος και πρεσαρισμα)..,.
αλλα και το να βαζεις και απο τη τσεπη σου δε συμφωνω....

μη ξεχασεις απο που ξεκινησες αυτη τη δουλεια..απο χομπι...και χομπι εστι διασκεδαση χαρα και ικανοποιηση οπως εσυ ειπες....

φιλικα
λουκας
:wave2:

DimChios
02/10/2009, 10:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Από τώρα το φαντάζομαι.. :bigcry:

"ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΤΑΔΕ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ ΤΟΝ ΜΠΙΝΖΙ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ OTI ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ Ο makis206 ΚΑΙ Ο Devil's Animal!!!!

EXEIΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΘΕΙ ΗΔΗ 7 ΦΟΡΕΣ!!!!
ΛΥΠΑΜΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΚΛΕΙΔΩΣΩ ΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΓΙΑ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ!!!!!!!!

Το moderation team του moto.gr"

:rotflmao: :bawl: :rotflmao:


Ετσι!!!

:smokin:

makis206
02/10/2009, 10:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Ετσι!!!
:smokin:

Θα σου ρουφιανεύω κιόλας όταν χορεύουν τα ποντίκια κι εσύ λείπεις στα φεισμπούκ! :lol:

lspiros
02/10/2009, 10:14
νομιζω οτι απο την ανταποκριση στην ερωτηση του binzis βγηκαν δυο συμπερασματα.
προς τον γιαννη....σκληρυνε τη σταση σου και προχωρα..
προς τους αγνωμονες...whats out big brother is watching you...

mystique
02/10/2009, 10:18
Να συνεχίσω;

:confused:



Αμα σε "γεμιζει" ακομα ναι. Αν οχι, αστο...

Οχι ομως για χαρη οσων δεν αντιλαμβανονται το νοημα, ματαιο.

sergiosm
02/10/2009, 10:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Δεν ξέρω τελικά, τι να κάνω. :confused:

Να συνεχίσεις να κάνεις το χόμπι σου (όπως το κάνεις τώρα, χωρίς αμοιβή) για σένα και για ανθρώπους που ΑΞΙΖΕΙ να το κάνεις, δηλαδή για τους ΦΙΛΟΥΣ σου.

Για όλους τους άλλους να φροντίσεις να παίρνεις το όποιο αντάλλαγμα εσύ κρίνεις ικανοποιητικό.

Γιατί μου φαίνεται ότι στην περίπτωσή σου ταιριάζει η παροιμία

Βρήκαμε Παπά ...

:wave2:

Stergios69
02/10/2009, 10:27
Μια και εγώ είμαι ο πρώτος που του έκανες κάτι...
Λέω να συνεχίσεις, κοστολογώντας την εργασία σου και μέσα από το φόρουμ να δείχνεις τις κατασκευές για να παθαίνουμε πλάκα...

:D :wave2:

road spirit
02/10/2009, 10:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
Ισως θα έπρεπε να τοποθετηθεί καποιος mod επι του θέματος, να είσαι κι εσυ ήσυχος και να ξερεις τι να κάνεις, να συνεχίσεις η να σταματήσεις.

τοποθετήθηκε ο Βύρωνας... να σου πω και γω: το γεγονός ότι έχουμε επιτρέψει το σχετικό θρεντ στην ενότητα με τα aftermarket δείχνει ότι υποστηρίζουμε τη προσπάθεια (θα μπορούσαμε να το είχαμε κλείσει, θεωρώντας επαγγελματία).

Απο εκεί και πέρα ο binzis δεν χρειάζεται να απολογείται σε κανένα εδω μέσα ... του ζητήσαν και τα ρέστα μερικοί? ρε ουστ...

@ binzis : επειδή απο ένα σημείο και έπειτα δεν παρακολούθησα το θρεντ με τα εξαρτήματα, αν υπάρχει εκεί μέσα ποστ που σε προσβάλει, πάτα μου το report :wave2:

reinmeister
02/10/2009, 10:36
δεν θελω γαιδαρο...θελω να ψοφησει ο γαιδαρος του διπλανου...

οταν κανεις κατι πολυ καλα και ΕΙΔΙΚΑ οταν εξυπηρετεις, το στανταρ που θα ακουσεις ειναι κακοηθειες...

κατ εμε ,κακως χειρων,χειριστα που δεν βγαζεις...απο την στιγμη που ουτως η αλλως θα το κανεις φθηνοτερα απο οποιονδηποτε, ο "πελατης" θα ειναι ευχαριστημενος...

μια ζωη θα ακους τα χειροτερα...ετσι ειναι η φυση του μαλακα...οποτε,θα τα ακους που θα τα ακους,φροντισε τουλαχιστον να αμοιβεσαι γι αυτο που κανεις...

δεν σε εχω χρησιμοποιησει προσωπικα ,αλλα παρακολουθω απο εδω την δουλεια σου...

τα συγχαρητηρια μου...keep it up...

:beer: :beer:

TROOPER
02/10/2009, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φτιάχνε πράγματα σε όσους θέλεις, ή ότι θέλεις. Απ΄την στιγμή που δεν είσαι έμπορας, αλλα συμφορουμιτης που εξυπηρετεί κάποιους από μας, μπορείς να συνεχίσεις εσύ να δημιουργείς και εμείς να θαυμάζουμε. Το να βγαίνει ένα χαρτζηλίκι μόνο μεμπτό δεν είναι....

Οι άσχετοι και αχάριστοι πάντα θα υπάρχουν, και όταν θα πάνε σε μηχανουργείο να φτιάξουν κάτι κατά παραγγελία, θα καταλάβουν τι εστί βερύκοκκο.

Keep on mate, αλλά δεν χρειάζεται να πέσεις και στη φωτιά για την μοτοσυκλετιστική κοινότητα.. :wave2:

+1000

amyroukai
02/10/2009, 10:43
Επειδή και εγώ ζήτησα (και) κάτι εξειδικευμένο έχω να πω το εξής: Εσύ αποφασίζεις τι αξίζει να κάνεις και πόσο θα το κοστολογήσεις, ανάλογα με τα υλικά σου, το χρόνο σου, την προσπάθεια που κάνεις και εμείς θα σου πούμε ΟΚ προχώρα το ή όχι. Στην τελική, το θέμα δεν είναι να βρούμε όλοι εμείς ένα κορόιδο που θα μας κάνει τη μοτοσικλέτα κουκλί στο τσάμπα. Και αν βγάλεις χρήματα από αυτό που κάνεις, μαγκιά σου κιόλας. Προσωπικά στο είπα ήδη, προτιμώ έναν Έλληνα παρά να παραγγείλω απ' έξω. Και αφού κάνεις δουλειά, εννοείται ότι σωστό και δίκαιο είναι να βγάλεις και κάτι. Από εκεί και πέρα, αν κάτι βγαίνει ακριβό και δεν συμφέρει σε σχέση με το εμπόριο ή βλέπεις ότι χρονικά δεν σε παίρνει ή ότι σε ζορίζει σαν κατασκευή, δεν είναι κακό να πεις "δεν μπορώ να το αναλάβω". Όσο και να θέλουμε κάποιο "ειδικό" αντικείμενο, αν κοστίζει περισσότερο από ότι ένα έτοιμο, οι περισσότεροι θα προτιμήσουν την έτοιμη λύση και ευτυχώς ποικιλία υπάρχει. Καταλαβαίνω ότι θέλεις να ευχαριστήσεις όλο τον κόσμο που ζητάει τη δουλειά σου (ή μήπως την τέχνη σου; ) στη μοτοσικλέτα του αλλά προφανώς δεν γίνεται αυτό. Κάνε αυτά που μπορείς να κάνεις καλά και με μικρό ρίσκο. Έτσι, και περισσότερο κόσμο θα ευχαριστήσεις και εσύ δεν θα είσαι πιεσμένος. Αν έχεις κάπου λάσκα, δεν είναι κακό να κάνεις και κάτι πιο ιδιαίτερο. Υπό πίεση, δεν το ευχαριστιέσαι.

Αυτό που πρότειναν κάποια παιδιά να ζητάς τουλάχιστον προκαταβολή για τα υλικά σου και την εργασία τρίτων όταν αναλαμβάνεις "ακριβό" κομμάτι μου ακούγεται πολύ σωστό. Και μην ντραπείς να πεις όχι μερικές φορές...

MikeG
02/10/2009, 10:47
Να απαντήσω και εγώ με τη σειρά μου, αφού προηγήθηκαν οι απαντήσεις του "πνεύματος του δρόμου" και το "σολομοστρόγκου".


Αρχικά να σου δώσω συγχαρητήρια για αυτό που κάνεις. Όλοι ξέρουμε πόσο δύσκολο είναι να βρούμε κάποιο μηχανουργείο να μας κάνει αυτά που θα του ζητήσουμε, σε μπλιμπλίκια για τη μοτοσυκλέτα μας.

Αν έχεις κέφι για αυτό που κάνεις, ακόμα, & δεν έχεις ξενερώσει με αυτούς που έλεγαν τις κακοήθειες τότε συνέχισε το, σαφώς πάντα ζητώντας το ανάλογο αντίτιμο από τους "πελάτες" που σου ζητάν κάτι.

Αν πάλι νιώθεις κουρασμένος από όλη αυτή τη διαδικασία και δεν έχεις όρεξη να συνεχίσεις άλλο σε αυτό το concept (μέσω του φόρουμ εννοώ), τότε νομίζω ότι όλοι θα σεβαστούμε την επιλογή σου & δε θα αλλάξει τίποτα απολύτως στις σχέσεις μας.

Να πω πάλι εδώ, ότι νομίζω, αυτό που κάνεις είναι ιδιαίτερα σημαντικό & όλοι οφείλουν ένα μικρό ή μεγάλο ευχαριστώ.

Τέλος ως mod, όπως είπε και ο Γιάννης, είμαστε εδώ για να υποστηρίξουμε τη δουλειά σου.

Καλή συνέχεια εύχομαι.


:wave2:

spyrval
02/10/2009, 10:58
Επειδή σε γνώρισα πρόσφατα και δεν χρειάζονται πολλά λόγια για να καταλάβεις κάποιον άνθρωπο: Σ'αυτούς που δεν γνωρίζεις (όπως εμένα!) ζήτa προκαταβολή όταν είναι να φτιάξεις κάτι. Πίεση χρόνου ΔΕΝ πρέπει να υπάρχει από κανέναν, αλλιώς λιανική από το Piasokol Accessories. (Μην νομίζεις ότι δεν πρόσεξα το καπάκι του υγρού φρένων στο CBF σου...αλλά και να το θέλω δε θα πάθω τίποτα να περιμένω λίγο). Εμπιστοσύνη δεν υπάρχει πλέον, ιδίως σε άτομα που συνομιλούμε από ένα πληκτρολόγιο.

Gandalf dr685sm
02/10/2009, 11:17
Γιάννη έχοντας γίνει δις φορές μπελάς για σένα... θα πω μόνο ενα..

Όποιο μ@λ@κ..... νομίζει οτι μπορει να τα βρεί πιο φτηνα΄και πιο γρήγορα, να πάρει το κουβαδάκι του και να πάει εκεί. Αίντε και μην πρήζετε τα @@@ του παιδιού που κάνει οτι κάνει για το γούστο του και απο μεράκι προς χατήρι μας.

Αίντε π@π@ρ... πάρτε οτι νομίζετε απο αλλού να δείτε το γκρόβερ σας 40αρι απο το τι θα πλήρώσετε και πότε και αν θα το πάρετε...

Αίντε πλέον γιατί γεμίσαμε απο ηλίθιους.

Γιάννη μην δίνεις σημασία φίλε μου... μ@λ@κ... υπάρχουν παντού και πάντα... αλλιώς οι ψυχολόγοι θα γινόντουσαν κλέφτες.

Και οχι δεν έβρισα δημόσια (κύριοι mods)... απλά υποννόησα με sensored λέξεις μιας και μόνο αυτή την γλώσσα καταλαβαίνουν κάποιοι , όποιοι και αν είναι αυτοί.


Gandalf

road spirit
02/10/2009, 11:21
ban οριστικό στον μάγο, άμεσα

:p

motaba
02/10/2009, 11:34
When the going gets tough the tough get going Γιάννη... :winka:

Με άλλα λόγια μη μασάς..

Όλοι εμείς σε ευχαριστούμε για την ειλικρίνειά σου, τις καλές σου προθέσεις, την εξωπλανητική δουλειά σου και την δύναμη της πίστης σου :sun:


Από μένα :a19: :a23: :a19: σε καθε περίπτωση και όσο για τους άλλους .... :a12:

Pardalotzatziki
02/10/2009, 11:39
Καλημερα σε ολους

Γιαννη μαζι σου 100%. Κατσε μονος σου και σκεψου αν αυτο που κανεις σου δινει χαρα, γιατι αυτη τη στιγμη ετσι οπως τα περιγραφεις δεν συμβαινει κατι τετοιο. Και εννοω την ολη διαδικασια, γιατι ξερω ποσο μεγαλη ειναι απο μονη της η χαρα της δημιουργιας. Αν δεις οτι καπου εχει χαθει το οριο, περιορισε το εκει που νομιζεις οτι θα ειναι ενα χομπι που θα σε γεμιζει.
Στο φορουμ μπαινουμε για να γουσταρουμε, οχι για να μαυριζουμε την ψυχη μας.

Και μην ξεχνας....ο ανθρωποι ποτε δεν θα ειναι ικανοποιημενοι...




:wave2: :wave2:

guzzistas
02/10/2009, 11:48
Γιάννη είδα το ποστ σου και έχω πάθει πλάκα! Αλήθεια υπάρχει ΑΝΘΡΩΠΟΣ που να σου ζητάει τα ρέστα? Ντροπή και αχαριστία! τι να πω.....

Εσύ κρίνε και αποφάσισε αν θα συνεχίσεις ή όχι. Αν δεν σε γεμίζει και άρχισε να σε κουράζει... σταμάτα το... (βέβαια αυτό δεν με συμφέρει γιατί κι εγώ περιμένω κάτι :lol: ) Αλλά πέρα από την πλάκα... εδώ είσαι για να ευχαριστείς και να ευχαριστιέσαι... αμα χαλιέσαι άστο.

Οσο για αυτούς που σε πείραξαν.... φτου σας!

makis206
02/10/2009, 11:54
Γιάννη υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που έγραψαν εδώ μέσα -όπως ο reinmeister- που πιστεύω ότι τα λόγια τους έχουν λίγη περισσότερη βαρύτητα απ'όλων εμάς που απλώς θαυμάζουμε αυτό που κάνεις, αυτοί ξέρουν κάμποσα πράγματα περισσότερα από εμάς κι οι λόγοι είναι ευνόητοι σε όλους μας νομίζω.

Άρα; :winka:

Δεν σε γαληφιάζω άλλο γιατί μ'έχεις ήδη κατα-υποχρεώσει σε σημείο να με κάνεις να φοβάμαι ότι θα συνεχίσεις να το κάνεις.. κι άντε να δω πως θα ξεπληρώσω όλα όσα έχεις ήδη κάνει, όχι αυτά που πιθανόν να βάλει το βρώμικο μυαλό σου από δω και στο εξής!:evil:

:lol: :beer: :beer:

DimChios
02/10/2009, 11:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γιάννη υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που έγραψαν εδώ μέσα -όπως ο reinmeister- που πιστεύω ότι τα λόγια τους έχουν λίγη περισσότερη βαρύτητα απ'όλων εμάς που απλώς θαυμάζουμε αυτό που κάνεις, αυτοί ξέρουν κάμποσα πράγματα περισσότερα από εμάς κι οι λόγοι είναι ευνόητοι σε όλους μας νομίζω.

Άρα; :winka:

Δεν σε γαληφιάζω άλλο γιατί μ'έχεις ήδη κατα-υποχρεώσει σε σημείο να με κάνεις να φοβάμαι ότι θα συνεχίσεις να το κάνεις.. κι άντε να δω πως θα ξεπληρώσω όλα όσα έχεις ήδη κάνει, όχι αυτά που πιθανόν να βάλει το βρώμικο μυαλό σου από δω και στο εξής!:evil:

:lol: :beer: :beer:


Τι γλυφτης Θεε μου!

:rolleyes:

makis206
02/10/2009, 12:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
Τι γλυφτης Θεε μου!
:rolleyes:

Up ρε,UP!!! :evil:


:rotflmao:

reinmeister
02/10/2009, 12:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
Γιάννη υπάρχουν κάποιοι άνθρωποι που έγραψαν εδώ μέσα -όπως ο reinmeister- που πιστεύω ότι τα λόγια τους έχουν λίγη περισσότερη βαρύτητα απ'όλων εμάς που απλώς θαυμάζουμε αυτό που κάνεις, αυτοί ξέρουν κάμποσα πράγματα περισσότερα από εμάς κι οι λόγοι είναι ευνόητοι σε όλους μας νομίζω.

Άρα; :winka:

Δεν σε γαληφιάζω άλλο γιατί μ'έχεις ήδη κατα-υποχρεώσει σε σημείο να με κάνεις να φοβάμαι ότι θα συνεχίσεις να το κάνεις.. κι άντε να δω πως θα ξεπληρώσω όλα όσα έχεις ήδη κάνει, όχι αυτά που πιθανόν να βάλει το βρώμικο μυαλό σου από δω και στο εξής!:evil:

:lol: :beer: :beer:

με λενε πινελο και βαφω τα παντα...:lol:

τι θες αγορι μου? τι θες να σου φτιαξω?:D

περαν του χαβαλε...αυτο που ζει ο binzis το ζουσα για παρα πολλα χρονια...τρεξιματα ,εξυπηρετησεις και πολλες φορες χρεωνομουν κιολας...και το μονο που περιμενα ηταν η χαρα στα μουτρα του καθενος που "εφτιαχνα"...

επειδη ομως φιλε ελαχιστοι πιστευουν οτι καποιος εξυπηρετει επειδη το κανει κεφι,θα ειπωθουν για σενα τα χειροτερα...κι αυτο ειναι κανονας...

οποτε...η ζεις με αυτο η αλλαζεις πλευση...εγω αλλαξα...

εχω μια ιδιαιτερη ευαισθησια σε αυτο το ζητημα οποτε δεν θα επεκταθω διοτι θα γινω πολυ κακος...

ευχομαι να σου πανε ολα καλα σε οτι αποφασισεις να κανεις κι επισης ευχομαι οταν χρειαστεις κι εσυ κατι απο καποιον που εχεις εξυπηρετησει,να σου το προσφερει λειτουργωντας οπως εσυ...

bonepeeler
02/10/2009, 12:40
Σου έστειλα κι εγώ π.μ. για να δεις αν μπορείς να μου φτιάξεις κάποια πραματάκια.
Δεν ήξερα πως τα φτιάχνεις από χόμπυ.Νόμιζα πως ήσουν κάποιο κατάστημα ή κάτι τέτοιο.
Σου ζητώ συγνώμη αν σε πρόσβαλα στο π.μ. μου ζητώντας τιμή και συμπεριφρόντας σα να ήσουν μαγαζί.

'Οπως και να'χει συνέχισε αυτό που κάνεις γιατί το κάνεις καλά.

chrisgl17
02/10/2009, 12:50
Όλα αυτά είναι απο κάποιους ξεφτίλες που θα ήθελαν πολύ να σου μοιάσουν αλλα δεν φτάνουν......
Έχουν παρεξηγήση αυτό που κάνεις να δίνεις δηλαδή στην ουσία αφιλοκερδός τις ιδέες και τις γνώσεις σου σε 5-10 φίλους του forum.Γι αυτό αυτοι οι ανεγκέφαλοι που σκέφτονται με το ''κάτω'' κεφάλι να μην σχολιάζουν αφού δεν ξέρουν και να κοιτούν μονο τις φωτογραφίες. Συνέχισε έτσι με αγάπη γι αυτό που κάνεις και εμείς μαζί σου!!!!!!!!!!:)

parianmx5
02/10/2009, 13:33
Kαι εγω ειμαι υπερ της προκαταβολης χρηματων αν και εφοσων το συνεχισεις.Σε εχω δει και θυμιζεις σοβαρο ανθρωπο που δεν εχει προθεση να κοροιδεψει και πανω απο ολα δεν εχεις μαγαζι, τωρα αν καποιοι σε φερνουν σε δυσκολη θεση φερτους εσυ με την προκαταβ..
Και παλι αν θες το κανεις αν σε χαλαει το κρατας για παρτη σου.Η δουλεια σου ειναι αξιοζηλευτη :beer: :a18: :a19:

Corvo
02/10/2009, 14:07
η γνωμη μου ειναι να το συνεχισεις αν νιωθεις εσυ καλα για αυτο!
αν οχι τοτε δεν νομιζω οτι θα αντεξεις να υποστεις καποια πραγματα που πολλοι λενε εν αγνοια τους!



μπραβο για την δουλεια σου και το μερακι σου παντως
:beer:

jimtarasxt660x
02/10/2009, 14:23
Τι αχαριστία ρε γαμώτο....δεν θα τους βρίσω αυτούς του "κυρίους" απλά θα πω ότι θα έπρεπε να ντρέπονται για ότι έκαναν στο Γιάννη, χωρίς να ξέρω τι του έχουν πει...μόνο και μόνο το χρόνο και το χρήμα που χαλάει τα λέει όλα.

Δεν αξίζει ρε Γιαννάκη να ασχολείσαι με αυτούς...

Εγώ έχω χιλιοευχαριστήσει το Γιάννη για αυτά που μου έχει φτιάξει και του χρωστάω μεγάλη χάρη, άσε που νιώθω καταυποχρεωμένος γιατί κανένας μαγαζάτορας δεν θα ασχολιόταν όπως ο Γιάννης, κανένας δεν θα έβαζε από την τσέπη του λεφτά(είτε για μεταφορικά, είτε για υλικά), κανένας δεν θα σου έλεγε ότι θα τα βρούμε με ένα καφέ...Ας πάνε σε άλλους και να ζητήσουν να τους φτιάξουν ότι θέλουν και να δω μετα αν θα τους πουν ότι θα τα βρουν με ένα καφέ....

Γιάννη άμα θες να συνεχίσεις...συνέχισε, άμα θες να σταματήσεις κανένας μας δεν πρόκειται να σου πει τπτ(αυτό έλειπε να σου πουμε κιόλας μετά από τέτοια εξυπηρέτηση).

Προσωπικά για έμενα τώρα: Σε ευχαριστώ για ότι έχεις φτιάξει, όλα ήταν τέλεια.

:beer: :beer: :beer:

Zpower
02/10/2009, 17:28
( Δεν ξέρω τελικά, τι να κάνω. ) ......... τωρα σε ειδα Φιλε μου , κανε αυτο που λεει η καρδια σου ,και τα καλα λογια των φιλων σου εδω σε τουτο το στεκι .μην πνιγεις τα ονειρα σου και τις δικες μας ελπιδες , οτι κατι σε αυτο τον τοπο ακομη υπαρχει και ζει ελευθερο , δημιουργικο , και πρωτιστως παραδιδοντας ΜΑΘΗΜΑΤΑ αξιοπρεπειας και ηθους . ΥΓ. δεν σε εχω ξεχασει ,οταν θα ελθει η ωρα να χρειαστω πραγματικα την βοηθεια σου ,τοτε θα σε ενοχλησω ..να εισαι παντα καλα ...KEEP WALKING


176188

Tpap
02/10/2009, 18:09
Φίλε binzi, γράψε σταρ Χ δια σου, όλους όσους πρέπει.


Καλή συνέχεια στην δουλειά σου, συγχαρητήρια για άλλη μια φορά από μένα...:beer: :beer:



(θα σε παρακαλούσα να δώσεις τα νικς των γελοίων τύπων στην φόρα).


τσίμπα μερικές ακόμη για υποστήριξη....:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

filipp0s
02/10/2009, 18:14
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φτιάχνε πράγματα σε όσους θέλεις, ή ότι θέλεις. Απ΄την στιγμή που δεν είσαι έμπορας, αλλα συμφορουμιτης που εξυπηρετεί κάποιους από μας, μπορείς να συνεχίσεις εσύ να δημιουργείς και εμείς να θαυμάζουμε. Το να βγαίνει ένα χαρτζηλίκι μόνο μεμπτό δεν είναι....

Οι άσχετοι και αχάριστοι πάντα θα υπάρχουν, και όταν θα πάνε σε μηχανουργείο να φτιάξουν κάτι κατά παραγγελία, θα καταλάβουν τι εστί βερύκοκκο.

Keep on mate, αλλά δεν χρειάζεται να πέσεις και στη φωτιά για την μοτοσυκλετιστική κοινότητα.. :wave2:

+1100

project.breeze
02/10/2009, 18:28
Είναι τόσο λίγοι και αριθμητικά αλλά και μεταφορικά αυτοί που σε κρίνουν και τόσοι πολλοί αυτοί που επαινούν την δουλειά σου που πρέπει να συνεχίσεις.Δες το δάσος,όχι το δέντρο.Συνέχισε την καλή δουλειά,είσαι ωραίος:beer:

LARISEOS
02/10/2009, 18:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Φτιάχνε πράγματα σε όσους θέλεις, ή ότι θέλεις. Απ΄την στιγμή που δεν είσαι έμπορας, αλλα συμφορουμιτης που εξυπηρετεί κάποιους από μας, μπορείς να συνεχίσεις εσύ να δημιουργείς και εμείς να θαυμάζουμε. Το να βγαίνει ένα χαρτζηλίκι μόνο μεμπτό δεν είναι....

Οι άσχετοι και αχάριστοι πάντα θα υπάρχουν, και όταν θα πάνε σε μηχανουργείο να φτιάξουν κάτι κατά παραγγελία, θα καταλάβουν τι εστί βερύκοκκο.

Keep on mate, αλλά δεν χρειάζεται να πέσεις και στη φωτιά για την μοτοσυκλετιστική κοινότητα.. :wave2:

εγω δεν το καταλαβαίνω αυτο,,,,,δλδ αμα ειναι έμπορας και προσφέρει στα ατομα του forum πιο ειναι το προβλημα?

χωρίς βεβαια καποια υποστήριξη απο τους mods,,,ktl...!

βλεπω σε αλλα site κανουν ειδικές προσφορές και παραγγελίες για μοτο forum!

εμεις εδω έχουμε κατι που το απαγορεύει η ειναι μεσα στους νόμους του forum?




binzi........ εδω στην ελλαδα αμα κανεις το καλο σε λενε μαλακα! σκεψου το καλα πριν το κανεις.......!

η τουλάχιστον να το κανεις εκει που αξίζει!

blueangel
02/10/2009, 19:37
Ρε συ Γιάνναρε μην μασάς αγορίνα μου με κάποιους μαλάκες που ΔΥΣΤΥΧΩΣ πάντα θα υπάρχουν!!!Κάνε αυτό που γουστάρεις και ΕΥΤΥΧΩΣ η πλειονότητα εδώ μέσα που σε ξέρει και εκτιμά τη δουλειά σου σε στηρίζει!
Αλλωστε οι ξερόλες και οι λίγοι πάντα θα υπάρχουν και δεν θα εκλείψουν ποτέ:sick: Συνέχισε για όλους εμάς που ξέρουνε να εκτιμούμε ΚΑΙ ΕΡΓΑ και ΦΙΛΙΕΣ:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

DAN_DAN
02/10/2009, 22:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
Φίλε binzis , επειδή παρακολουθώ την δουλεία που έχεις κάνει άλλα και την προσφορά που έχεις δώσει σχεδόν ανιδιοτελώς εδώ μέσα και σε ΘΑΥΜΑΖΩ γι αυτό , θα σου πρότεινα να ΚΟΣΤΟΛΟΓΗΣΕΙΣ την εργασία σου και να αμείβεσαι όταν την προσφέρεις .
Δυστυχώς , είναι πολύ δύσκολο μερικοί να κατανοήσουν τις καλές προθέσεις ενός ανθρώπου (γιατί είναι σπάνιο στις μέρες μας ).

Κατανοούν πολύ ευκολότερα μια ΤΙΜΗ…

:wave2:



+10000000000000000000000000000

@binzis:Μη δίνεις σημασία...Κουτοπόνηροι-μικρόψυχοι υπάρχουν παντού και πάντα:beer:

stefanos
02/10/2009, 22:54
Το έχεις κάνει επάγγελμα ενώ είναι το χόμπυ σου.
Αντιμετωπίζεις τα προβλήματα του επαγγελματία που όλοι τραβάμε κάθε μέρα, χωρίς τις απολαβές (που συνήθως είναι η επιβράβευση του επαγγελματία).
Στο τέλος θα πρέπει να βρείς νέο χόμπυ, είναι συνηθισμένο.Επείσης σταδιακά θα φάς τέτοιο ξενέρωμα που δεν θα σου "βγαίνει" το αποτέλεσμα που θα ήθελες.
Μετά βαρκούλα ψάρεμα τηλεκατευθυνόμενα, υπάρχουν διέξοδοι.

byron
02/10/2009, 23:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
εγω δεν το καταλαβαίνω αυτο,,,,,δλδ αμα ειναι έμπορας και προσφέρει στα ατομα του forum πιο ειναι το προβλημα?

χωρίς βεβαια καποια υποστήριξη απο τους mods,,,ktl...!

βλεπω σε αλλα site κανουν ειδικές προσφορές και παραγγελίες για μοτο forum!

εμεις εδω έχουμε κατι που το απαγορεύει η ειναι μεσα στους νόμους του forum?


Το ότι δεν βλέπεις banners, "προσφορές" καταστημάτων, μαγαζιά με μεταχειρισμένα στις αγγελίες κλπ, νομίζεις οτι είναι τυχαίο ?
Η άμεση διαφήμιση από εμπόρους δεν επιτρέπεται στο moto.gr.
Εφόσον όμως σκοπός του φόρουμ μεταξύ άλλων είναι και η πληροφόρηση, όταν κάποιος επαγγελματίας μας ενημερώσει για κάποια ενδιαφέρουσα προσφορά που είναι προς το συμφέρον των μελών του, μπορεί να καταχωρηθεί (όπως εχει γίνει).
Το ίδιο ισχύει και για το παράδειγμα του Γιάννη, ή όταν κάποιος πουλάει ή φτιάχνει κάτι εξειδικευμένο.

Η άμεση διαφήμιση όμως από αλεξιπτωτιστές που μπαίνουν για να πουλήσουν τη πραμάτεια τους γρήγορα και ανέξοδα, φεύγει με συνοπτικές διαδικασίες.

LARISEOS
02/10/2009, 23:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
Το ότι δεν βλέπεις banners, "προσφορές" καταστημάτων, μαγαζιά με μεταχειρισμένα στις αγγελίες κλπ, νομίζεις οτι είναι τυχαίο ?
Η άμεση διαφήμιση από εμπόρους δεν επιτρέπεται στο moto.gr.
Εφόσον όμως σκοπός του φόρουμ μεταξύ άλλων είναι και η πληροφόρηση, όταν κάποιος επαγγελματίας μας ενημερώσει για κάποια ενδιαφέρουσα προσφορά που είναι προς το συμφέρον των μελών του, μπορεί να καταχωρηθεί (όπως εχει γίνει).
Το ίδιο ισχύει και για το παράδειγμα του Γιάννη, ή όταν κάποιος πουλάει ή φτιάχνει κάτι εξειδικευμένο.

Η άμεση διαφήμιση όμως από αλεξιπτωτιστές που μπαίνουν για να πουλήσουν τη πραμάτεια τους γρήγορα και ανέξοδα, φεύγει με συνοπτικές διαδικασίες.

καλα κανετε αλλα δεν νομηζω οτι ειναι και τωσο κακο????

LARISEOS
02/10/2009, 23:26
απο την αλλη βεβαια εχω δει διάφορα site του εξωτερικού οτι εκει υπαρχει πολυ ενδιαφέρον ???

αμα το fc moto αν ητανε ελληνικό θα υπηρχε μεσα στο moto.gr??









:nono:

camen
02/10/2009, 23:28
Φιλε Γιαννη δεν διαβασα ολα οσα εχουν γραψει η προηγουμενη ΑΛΛΑ:

Μιας και ειχα την τυχη να ειμαι απο τους πρωτους σου πελατες και ξαναημουν πελατης σου αργοτερα(κ θα ξαναειμαι!!!) εχω να πω ενα πραγμα:

ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΣΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!!

Δεν θελω να επεκταθω και να πω πως συμπεριφερθηκες σε εμενα,
αλλα διαβεβαιω ολους οτι ελαχιστοτατοι ειναι σαν αυτο το παιδι που μεσα απο την καρδια του μας φτιαχνει τα καλουδια και πολλες φορες "μπαινει και μεσα" οικονομικα προκειμενου να μας ευχαριστησει...


Γιαννο,και παλι ενα τεραστιο μπραβο απο εμενα

:beer: :beer: :beer:

Εσυ θα αποφασισεις αν θα συνεχισεις ή οχι ,αλλα να ξερεις οτι παρολο που υπαρχουν ΜΑΛΑΚΕΣ υπαρχουν και ανθρωποι εδω μεσα που σε καμαρωνουν...:a19: :a19: :a19:

camen
02/10/2009, 23:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από LARISEOS
καλα κανετε αλλα δεν νομηζω οτι ειναι και τωσο κακο????
Ειναι βεβαιο αν επιτραπουν καποιου ειδους διαφημησεις τοτε η μπαλα θα χαθει και θα αρχισουν τα παρατραγουδα...:winka: :winka: :winka:
Οποτε καλυτερα ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ παρα επιλεκτικες και μπαχαλο!!!




Κ να τονισω οτι ο Γιαννης καμια σχεση με "εμπορο" δεν εχει...:nono: :nono: :nono:

naxiotis
03/10/2009, 07:24
φίλε Γιάννη ,αν και δεν σε ξέρω από κοντά, η δουλειά που μου έφτιαξες είναι καταπληκτική

όσο για το οικονομικό ούτε λόγος να γίνετε(για αυτό φίλε μου όποτε έρθεις Νάξο χρωστάω :beer: ή ρακές

τσίπιδες υπάρχουν πάντα:a14:

συνέχισε το μεράκι σου με ανθρώπους που σε εκτιμούνε

φιλικά Χάρης από Νάξο:a18: :a20: :a19: :a23:

metalheart
03/10/2009, 17:13
Να κάνεις οτι θέλεις φίλος και αν δεν αρέσει σε κάποιον να φύγει να πάει αλλού να το κάνει!!
Και να μην απολογείσαι και σε κανέναν ουτε για το κόστος ούτε για τίποτα. Για τα ίδια πραγματα ποθ κάνεισ αλλού θα μας π'ερναν τα 3πλάσια. και κάποιο χαρτιλίκι να βγάλεις κακό είναι? Άν θεωρει κάποιος ότι είναι κακό να παρει τα μηχανήματα να κάνει αυτός.

Απλά όπως λέει και ο λαός μας "Όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια" και αναφέρομαι και στην δουλειά αλλα ΚΥΡΙΩΣ στην συμπεριφορά σου.

KEEP UP THE GOOD WORK
:beer: :beer: :beer:

Georgaras
03/10/2009, 17:49
Είσαι φοβερός!!! Φτιάχνεις απίστευτα πράγματα, και σου αξίζουν συγχαρητήρια!

Όσο για τα άτομα που λες, μην μασάς, γραφτους όλους κανονικά, και συνέχισε την καλή δουλειά που κάνεις.

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:


Σου εύχομαι τα καλύτερα, ότι και αν αποφασίσεις θα είμαστε μαζί σου.




Με εκτίμηση
Γιώργος.

idi
03/10/2009, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Πάλι από την τσέπη μου θα βάλω.


δε θα βαλεις!

οτι ειπαν και οι αλλοι +εγω σε ευχαριστώ για το χρονο σου και το μερακι σου. να εισαι καλα :beer: :wave2:

indianos950
03/10/2009, 20:16
εγω φιλε γιαννη δεν σου εχω ζητησει κατι ποτε παρα μονο τα γαντια που εστειλες πριν μερες

αλλα κατι τετοιο κανω κ εγω εξυπηρετωντας τους παντες

καλη κουβεντα δεν ακους γιατι ο ελληνας ειναι αχαρηστος και μαλακας

οτι κανεις καντο με την καλη σου καρδια και τιποτα αλλο



κανω κ εγω καμια πατεντα αλλα δεν εχει τοσο καλο φινιρισμα:beer:

binzis
04/10/2009, 09:09
Κατ’ αρχήν σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Με κάνατε να νιώσω όμορφα και να θυμηθώ για ποιο λόγο ασχολούμαι με τις κατασκευές και τα μαστορέματα, κυρίως δε, ότι πρόκειται για χόμπι και μεράκι.
Η αλήθεια είναι ότι θα κάνω αυτό που προτείνετε οι περισσότεροι, το οποίο είναι και το πιο σωστό. Θα κάνω επιλεκτικά «πραγματάκια» που μου αρέσουν και στο βαθμό που με ευχαριστεί.
Απλώς, ενώ τις περισσότερες φορές είναι έτσι, κάποια (λίγα είναι η αλήθεια) μηνύματα και τηλεφωνήματα, με γκρίνιες και παράπονα, με έκαναν να αναρωτηθώ για το τι ακριβώς κάνω.

Εν πάσει περιπτώσει, να σας ευχαριστήσω για άλλη μία φορά για τις απόψεις σας.
Η δε γνώμη των παλιών και έμπειρων είναι ιδιαιτέρως σεβαστή.
Να επισημάνω κλείνοντας, ότι δεν έχω απολύτως τίποτα, με ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ από όλους εσάς, που γράψατε τη γνώμη σας.

Το motto τελικά στη ζωή είναι : keep walking:)

jimtarasxt660x
04/10/2009, 09:30
Έτσι ρε Γιαννάκη...:winka:

:beer: :beer: :beer:

Corvo
04/10/2009, 09:46
μπραβο ρε εσυ:beer: :beer:

GAS NICK
04/10/2009, 10:45
ΣΥΝΕΧΙΣΕ φιλε μη μασας:nono:

chrisgl17
05/10/2009, 11:20
+10000000000000000000000000000000000000000000:beer: :beer: :beer:

DimChios
05/10/2009, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από chrisgl17
+10000000000000000000000000000000000000000000:beer: :beer: :beer:


με τοσες μπυρες ρε συ θα συνεχισει σε κανα χρονο!!!

:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

KaTaNaS
05/10/2009, 13:23
Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
με τοσες μπυρες ρε συ θα συνεχισει σε κανα χρονο!!!

ή σε κανα χρόνο τα συμμετρικά εξαρτήματα! Χαχαχαχα


Ένας καλός συμφορουμίτης, παλιός στο χώρο της μοτο και της αγοράς μου είπε κάποτε:

" Τη δουλειά σου πρέπει να την τιμάς και να σε τιμάει! "


ή καπως έτσι τέλος πάντων!

:lol:


keep walking mate! :wave2:

jkap
06/10/2009, 09:12
Ωραίος.

Αρκεί να θυμάσαι ότι το κάνεις για το μεράκι σου και στον ελεύθερό σου χρόνο.
Και σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση να μην πληρώνεις από την τσέπη σου.
Δεν είναι κακό να πεις στον άλλο δεν μπορείς.
Στην τελική δεν είσαι υποχρεωμένος να φτιάξεις ότι μ@λ@κία σκεφτούμε.

Αυτό με την προκαταβολή ή και προπληρωμή δεν ήταν άσχημη ιδέα, ειδικά σε εξειδικευμένα ή δύσκολα αντικείμενα, ίσως κάποιοι το ξανασκευτούν και δεν πούν "ας του πώ μωρέ ότι θέλω και εγώ και βλέπουμε".

Πάρε και 2 μπύρες γιατί απ' ότι είδα τις ήπιες τις άλλες.
:beer: :beer:

mystique
06/10/2009, 10:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Κατ’ αρχήν σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια.

Με κάνατε να νιώσω όμορφα και να θυμηθώ για ποιο λόγο ασχολούμαι με τις κατασκευές και τα μαστορέματα, κυρίως δε, ότι πρόκειται για χόμπι και μεράκι.
Η αλήθεια είναι ότι θα κάνω αυτό που προτείνετε οι περισσότεροι, το οποίο είναι και το πιο σωστό. Θα κάνω επιλεκτικά «πραγματάκια» που μου αρέσουν και στο βαθμό που με ευχαριστεί.
Απλώς, ενώ τις περισσότερες φορές είναι έτσι, κάποια (λίγα είναι η αλήθεια) μηνύματα και τηλεφωνήματα, με γκρίνιες και παράπονα, με έκαναν να αναρωτηθώ για το τι ακριβώς κάνω.

Εν πάσει περιπτώσει, να σας ευχαριστήσω για άλλη μία φορά για τις απόψεις σας.
Η δε γνώμη των παλιών και έμπειρων είναι ιδιαιτέρως σεβαστή.
Να επισημάνω κλείνοντας, ότι δεν έχω απολύτως τίποτα, με ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ από όλους εσάς, που γράψατε τη γνώμη σας.

Το motto τελικά στη ζωή είναι : keep walking:)

:sun:
:a013: :wave2:

tazakos
07/10/2009, 00:54
Γιάννο τώρα το βρήκα το όλο το θέμα με αφορμή το τηλεφώνημά μας που κάτι ανέφερες.
Το όλο θέμα είναι μαλακία από τις λίγες, εννοείται ότι δεν πρέπει να εστιάσεις στους 2-3 βλάκες τι στιγμή που έχεις όλους εμάς να σε λατρεύουμε κ να σου χρωστάμε όση ευγνωμοσύνη σου χρωστάμε...
γραψε τους βλάκες στα @@ σου κ μην χαλάς την ζαχαρένια σου.

Από μένα άξιος!

XJR_Billy
07/10/2009, 08:11
Φίλε Τζόν, δεν σε έχω γνωρίσει προσωπικά αλλά η μπλε καλλονή μου έχει το άγγιγμά σου.
Δώρο από ένα καλό φιλαράκι.

Δεν υπήρχε περίπτωση να μην γίνει κάτι τέτοιο.
Ακόμη κι αν τους πλήρωνες:look: , θα υπήρχαν άτομα που θα σου ζήταγαν περισσότερα λεφτά!!:lol:

Σ'ωραίος αδερφέ !!:beer: :beer:

avlihos
11/11/2009, 16:32
τι να σταματήσεις; ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΚΑΝ!
Αλλωστε πάντα θα υπάρχουν οι μαλ***!

:beer: :beer: :beer:

edit: Προς τους μαλ***: Ο γιάννης αυτό που κάνει είναι από χόμπι, επειδή γουστάρει! Δεν είναι υπάλληλος κανενός! Δεν το κάνει για επιβίωση, δεν το κάνει επαγγελματικά. Του αρέσει το ωραίο και μ' αυτό ασχολείται ΑΠΟ ΧΟΜΠΙ! Είναι άνθρωπος και θα κάνει λάθη. Αλλά είναι άλλο να μην σ' αρέσει και να νομίζεις ότι είσαι σε μαγαζί και να την πεις στον υπάλληλο λες και φταίει αυτός και άλλο αυτό που κάνει ο Γιάννης για να μπορεί να σε κάνει να αισθανθείς ωραία που έχεις κάτι μοναδικό για σένα! ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ "ΚΥΡΙΟΙ"!

Αν δεν σας αρέσει, τα μοτοσακά σας και σε άλλη παραλία!

FRAGISCOS
07/12/2009, 22:25
Tωρα ειδα το thread και βγηκα απο τα ρουχα μου.
Ειναι δυνατον να υπαρχουν παραπονα για τον binzis??
Εγω προσωπικα σε ευχαριστω πολυ αγνωστε φιλε μου και για το διακοσμητικο για το versys μου και για την αψογη εξυπηρετηση και για την τιμη που ηταν ισα ισα το υλικο και τα μεταφορικα που πληρωσες.
Συνεχισε να ομορφαινεις τα μηχανακια μας και σου δινω και μια συμβουλη σαν επαγγελματιας:
Να πληρωνεσαι για τις υπηρεσιες που προσφερεις για να σε ΣΕΒΟΝΤΑΙ.

byron
08/12/2009, 10:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Ειναι δυνατον να υπαρχουν παραπονα για τον binzis??


Ελα μου ντε....έχε χάρη που η διακριτικότητα του Γιάννη δεν τον αφήνει να βγάλει μερικά nick στη φόρα :evil: :evil:

Tpap
08/12/2009, 13:36
κι όμως θά'πρεπε...:mad:

Cpt. Haddock
08/12/2009, 13:41
:uplate:

chris_honda
08/12/2009, 14:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από FRAGISCOS
Tωρα ειδα το thread και βγηκα απο τα ρουχα μου.
Ειναι δυνατον να υπαρχουν παραπονα για τον binzis??
Εγω προσωπικα σε ευχαριστω πολυ αγνωστε φιλε μου και για το διακοσμητικο για το versys μου και για την αψογη εξυπηρετηση και για την τιμη που ηταν ισα ισα το υλικο και τα μεταφορικα που πληρωσες.
Συνεχισε να ομορφαινεις τα μηχανακια μας και σου δινω και μια συμβουλη σαν επαγγελματιας:
Να πληρωνεσαι για τις υπηρεσιες που προσφερεις για να σε ΣΕΒΟΝΤΑΙ.


:beer: :beer: :beer:

binzis
08/12/2009, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
κι όμως θά'πρεπε...:mad:

Δεν νομίζω ότι είναι σωστό.
Εξάλλου περασμένα, ξεχασμένα. Δεν κρατάω κακία σε κανέναν. Το ίδιο ελπίζω-εύχομαι, ότι ισχύει και γι'αυτούς.
Δεν με ξέρουν προσωπικά. Αν με είχαν γνωρίσει, δεν θα υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα.

Δεν υπάρχει θυμός, στεναχώρια, παρεξήγηση. Να παρακαλέσω λοιπόν τα όποια γεγονότα συνέβησαν, λήξαντα.
Απάντηση λοιπόν στο προβληματισμό μου "Να συνεχίσω...;"
Επιλεκτικά, από εδώ και στο εξής, θα κάνω κατασκευούλες, σε αυτούς που κατά την προσωπική μου γνώμη αξίζουν να ασχοληθώ και να αφιερώσω τον λιγοστό ελεύθερο χρόνο μου.

That’s all.:) :wave2:

Gandalf dr685sm
08/12/2009, 14:25
Εγώ να ξαναπώ ευχαριστώ για το πλαίσιο , που μπαίνουν τα τέλη κυκλοφορίας;;;;

Άριστο μιλάμε... να είσαι καλά ρε φίλε..

Καλλιτέχνης λέμε.

:a19: :a23:

Gandalf

WebD
08/12/2009, 14:31
Δεν είχα την τύχη να βάλω κάποιο δημιούργημα σου στη μηχανή μου, αλλά εδώ και μήνες θαυμάζω την δουλειά σου!! Συνέχισες να κάνεις αυτό που κάνεις αλλά με κάποια χρέωση. Ο τζάμπας πέθανε εδώ και αιώνες!!!

:beer: :beer:

XJR_Billy
08/12/2009, 14:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από binzis
Δεν νομίζω ότι είναι σωστό.
Εξάλλου περασμένα, ξεχασμένα. Δεν κρατάω κακία σε κανέναν. Το ίδιο ελπίζω-εύχομαι, ότι ισχύει και γι'αυτούς.
Δεν με ξέρουν προσωπικά. Αν με είχαν γνωρίσει, δεν θα υπήρχε το παραμικρό πρόβλημα.

Δεν υπάρχει θυμός, στεναχώρια, παρεξήγηση. Να παρακαλέσω λοιπόν τα όποια γεγονότα συνέβησαν, λήξαντα.
Απάντηση λοιπόν στο προβληματισμό μου "Να συνεχίσω...;"
Επιλεκτικά, από εδώ και στο εξής, θα κάνω κατασκευούλες, σε αυτούς που κατά την προσωπική μου γνώμη αξίζουν να ασχοληθώ και να αφιερώσω τον λιγοστό ελεύθερο χρόνο μου.

That’s all.:) :wave2:

Θα ποστάρω πολύ σύντομα φωτογραφία από το μοναδικό σου κόσμημα που ομορφαίνει τη μηχανή μου.
Ουφφφφ.. θα συνεχίσει !!:a08: :a013: :a46: :a46: :beer: :beer:

hristos13gr
30/12/2009, 13:54
Τώρα είδα το θεματάκι αυτό & έχω φρήξει...


Αρχικά δημιουργήθηκε από tazakos
Γιάννο τώρα το βρήκα το όλο το θέμα με αφορμή το τηλεφώνημά μας που κάτι ανέφερες.
Το όλο θέμα είναι μαλακία από τις λίγες, εννοείται ότι δεν πρέπει να εστιάσεις στους 2-3 βλάκες τι στιγμή που έχεις όλους εμάς να σε λατρεύουμε κ να σου χρωστάμε όση ευγνωμοσύνη σου χρωστάμε...
γραψε τους βλάκες στα @@ σου κ μην χαλάς την ζαχαρένια σου.

Από μένα άξιος!

& ο biznis & o tazakos (για το φόρουμ των V-strom) είναι παιδιά που ρίχνουν τρελο τρέξιμο για να μας βοηθήσουν & το κάνουν με την ΨΥΧΗ τους. Για το λόγω αυτό θα πρέπει να τους ευνομονούμε & σε καμία μα σε καμια περίπτωση δεν πρέπει να τους την λέμε για αυτά που κάνουν.

ΦΙΛΕ Γιάννη (binzis) δεν σε ξέρω προσωπικά αλλά έχω πάρει τρεις φορές πράγματα από εσένα & μπορώ να πώ ότι η δουλειά σου είναι ΦΟΒΕΡΗ. Αν υπάρχει κάποιο μικροθέμα με κάποια δουλειά σου θα πρέπει να σκεφτούμε όλοι μας ότι αυτό που κάνεις είναι από χόμπι & όχι για επάγγελμα, άρα με μια κουβέντα μαζί σου όλα λύνονται!!!

Μεταξύ αυτών που έχω πάρει από εσένα είναι & η σχάρα ψυγείου v-strom που αναφέρεις στο πρώτο ποστ & αισθάνομαι πολύ άσχημα που μπήκες μέσα κιολας, αλλά ελπίζω να μην ήταν κάποιοι από την συγκεκριμένη ομαδική αγορά που σε στεναχώρησαν...

Σε παρακαλώ πολύ όμως καλό είναι να πεις ποιοι είναια αυτοι που σε προσέβαλαν για να ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε εδώ μέσα!!!

ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ Σ'ΑΡΕΣΕΙ & αν κάποιος σε ζαλίσει στειλε τον να γαργαληθεί...
πιστεψέμε οτι θα νοιώσεις ένα βάρος να φεύγει από πάνω σου...

the who
30/12/2009, 16:06
Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206



Αρκεί να πω πως μου έχει στείλει δύο πανέμορφα δωράκια τα οποία δεν τα περίμενα καν, έβαλε το μηχάνημα να δουλεύει και σκέφτηκε και μένα, δεν πλήρωσα καν για την courrier που μου τα έφερε στα Χανιά!

Εγώ προσωπικά του χρωστάω πολλά μπυρόνια, νομίζω και πολλοί από εσάς :beer:




Πραγματα που κι εσυ εχεις κανει για μενα και το γελοιο ειναι οτι δεν γνωριζομαστε καν.Αυτη ειναι η "μαγεια" αυτου του φορουμ (αν εξαιρεσεις τις ενοχες που δεν εχω κερασει τα μπυρονια ακομα).

Αυτη τη μαγεια Γιαννη δεν αξιζει να την χαλασεις για τον οποιοδηποτε μικροψυχο και μεγαλομαλακα.Επειδη τουλαχιστον μαζι εχουμε γνωριστει μονο καλα λογια εχω να πω για σενα ως ανθρωπο (καλα για τη δουλεια σου μιλανε ολοι).Παρε μελανι και γραφε λοιπον στα παλαιοτερα των υποδηματων σου.
Αη σιχτιρ με τους αχαριστους πια.:evil:

notakos600
30/12/2009, 16:30
Χρόνια πολλά και συγχαρητήρια για τη δουλειά και το μεράκι σου.
Εγώ θα ήθελα πάντως να βγάλεις μερικά νικ στη φόρα, όχι τίποτα άλλο, αλλά για να μη μπαίνουν στο φόρουμ και γίνονται κριτές και τιμητές των πάντων.
Καλή Πρωτοχρονιά σε σένα Γιάννη και αυτούς που αγαπάς. :beer: :beer:

riddle
31/12/2009, 14:21
Με το παλικαρι δεν γνωριζομαστε καθολου. Ετυχε να διαβασω αυτην την σηζυτηση και απο περιεργεια ειδα την δουλεια που εχει κανει μεσα απο τα ανταλλακτικα - aftermarket και επαθα πλακα. Ηθελα να του στειλω μηνυμα αλλα ντρεπομουν. Καποια στιγμη λεω δεν βαριεσε ας του στειλω. Η απαντηση του ηρθε γρηγορα ζητωντας μου το τηλ. μου για να με παρει. Το στελνω και εκεινος με πηρε τηλ. σχεδον αμεσως. Ρε παιδια ο ανθρωπος ηταν απιστευτα ευγενεικος και μου μηλισε λες και με γνωριζε. Επαθα την πλακα μου. Απο την πρωτη στιγμη της σηζυτησης μας
ενοιωσα ανετα.

Γιαννη μην σταματησεις αυτο που κανεις για να μπορουμε να θαυμαζουμε την δουλεια σου. Αν αυτο που κανεις καποια στιγμη σταματησει να σε γεμιζει σαν ανθρωπο λογικο ειναι να παψεις να το κανεις. Μεχρι τοτε γραψε αυτους τους ανεγκεφαλους εκει που δεν πιανει μελανι.

Καποια στιγμη θα τα πουμε απο κοντα να πιουμε και καμοια μπυρα.
Μεχρι τοτε :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

Σου ευχωμαι καλη χρονια με υγεια σε εσενα και σε οσους αγαπας και να εισαι παντα τοσο δημιουργικος.

nikos1400
02/01/2010, 05:29
:eyepop: ......

Αφου ξερεις οτι εμεις οι Ελληνες, για να φανουμε καλυτεροι, προσπαθουμε να "ριξουμε" τον αλλο...

Και δεν ξερω τι συμβαινει, αλλα εκτος απο πολλους ανθρωπους που εχουν κακια μεσα τους, πολυς κοσμος σημερα απλως εχει χασει τη μπαλα...Δεν επικοινωνουν...Ειναι αλλου...
Ή και συνδυασμοι αυτων.
Οπως ειπαν και οι αλλοι, μερικοι και να τους πληρωνες ΕΣΥ να τους φτιαξεις πραγματα για τη μοτοσυκλετα τους, θα σου ζηταγανε και τα ρεστα !!

Δεν πρεπει να ασχολιεται κανεις με τετοιους πολυ-πολυ, πρεπει να προσπερναει...

keep walking....
:beer:



(καλοπιανω και εγω γιατι, που θα παει, θα σε χρειαστω:p )

Δήμιος
02/01/2010, 09:06
Ακόμα δεν έμαθες τη συνομοταξια του μ@λακα πονηρίδη τζαμπατζή έλληνα?
Είναι πολλοί αυτοί και έχουν και μεγάλο στόμα συνήθως. Μη μασάς, όπως βλέπεις ευτυχώς υπάρχουν πάντα και άνθρωποι να εκτιμήσουν και να σε στηρίξουν