PDA

View Full Version : Άπειρος στον χώρο ψάχνεται...



Zodd
02/10/2009, 13:51
Καλυσπέρα παιδιά, τι νέα?

πριν από μερικές μέρες ανέβηκα γαι πρώτη φορά σε μηχανή και ήταν απλά τέλειο,
επειδή δεν εχω ασχοληθεί ξανά με τις μηχανές γνωρίζω ελάχιστα έως τίποτα, χρειάζομαι λίγη... καθοδήγηση.... Πως θα μπορούσα να μάθω περισσότερα? ευχαριστώ:)

Ζεύκας
02/10/2009, 13:56
Χώρισε τη γκόμενά σου,ξεκώλλα από τα φιλαράκια σου και κλειδώσου στο δωμάτιο σου,
ζώντας μονάχα με νερό κ σκόνη σούπας με τα απαραίτητα θρεπτικά στοιχεία.

Κάτσε διάβασε τα άπειρα θρεντ του ένδοξου ετούτου φόρουμ και ίσως μετά από
ατελείωτες ιντερνετοώρες ίσως, λέω ίσως να μάθεις περισσότερα. :wave2:

road spirit
02/10/2009, 13:59
καλως ήρθες

Ξεκινάς ψάχνοντας στις επιμέρους ενότητες του φόρουμ. Υπάρχει πληθώρα θεμάτων για σχεδόν όλα τα ζητήματα που θα σε απασχολήσουν:
- άδειες οδήγησης
- μαθήματα, ασφαλής οδήγηση μοτό κλπ
- εξοπλισμός (κράνη κλπ)
- απόψεις για διάφορα μοντέλα μοτο

Αφιέρωσε λίγο χρόνο σε αυτό, είναι πολύ πιθανόν κάτι που θα θες να ρωτήσεις να έχει ήδη απαντηθεί σε προηγούμενα thread

Γράψου στο e-bike.gr και κατέβασε δωρεάν τα προηγούμενα τεύχη όπως και όλα τα μελλοντικά.

Ότι και αν κάνεις βάλε ένα κράνος στο κεφάλι σου. Και κάνε κλικ στο κόκκινο λινκ στην υπογραφή μου και κατέβασε το υλικο του σεμιναρίου

Zodd
02/10/2009, 14:34
ευχαριστώ μάγκες θα αρχίσω αμέσως

cya :D

h_m_akis
02/10/2009, 14:56
εγω θα προτεινα κατι πιο απλο.....

βρες ενα σωστο κρανακι που να σου κανει και ξεκινα να καβαλας προσεκτικα εστω και μηχανακια φιλων, απλα μονο να ειναι κατι χαλαρο...μην την δεις να καβαλησεις σουπερσπορ, και γενικοτερα μην την δεις και πολυ καμικαζι!!!

βγαλε κι ενα διπλωματακι πρωτα να εισαι και οκ και σιγα σιγα με υπομονη ολα θα ερθουνε:winka:


:beer:

Zodd
02/10/2009, 15:17
βασικά μου είναι λίγο δύσκολο να βγάλω δίπλωμα... είμαι ακόμα ανήλικος, περίπου 17

markosf1
02/10/2009, 17:56
παίρνεις ένα διπλωματάκι για 50άρι και αρχίζεις να ψάχνεσαι για αγορά .. τώρα θα μου πείς ποιός έχει δίπλωμα . αλλά είναι καλό να είσαι νόμιμος .. δεν ζεις με τον φόβο , εμένα με έχουν σταματήσει 5 φορές μέσα σε 1 μίση μήνα .. που έχψ το μηχανάκι .

Zodd
02/10/2009, 19:14
βασικά κάποιοι γνωστοί μου, μου είχαν πει οτι το δίπλωμα για 50αρι εχει καταργηθεί..... τελικα τι υσχίει? ξέρει κανείς?

h_m_akis
02/10/2009, 21:45
δεν εχει καταργηθει. απλα το βγαζεις στην τροχαια και οχι μεσω σχολης οδηγων. ρωτα στην τροχαια να σου πουνε...εναλλακτικα περιμενε 1 χρονακι ακομα και βγαλε για 125. υπαρχουν πολυ ωραια μηχανακια σ'αυτα τα κυβικα:winka: