PDA

View Full Version : Πισω και σας εφαγα ρεϊιιιιι!!!



kokos08
02/10/2009, 14:13
Πισω στις χωρες σας βρωμοτουριστες που πεταγεστε στις διαβασεις και το παιζετε κυριοι με την καλτσα και το σανδαλι....Την επομενη φορα θα σας πατησω!!! Ειναι προτιμοτερο απο το να φρεναρω και να πατησει εμενα ο πισω μου!

Τι κακο ειναι αυτο με αυτους ???? Εν το μεταξυ,οι μισοι απο τους οδηγους σταματανε και οι αλλοι μισοι ερχοντε πλακωμενοι! Τελικα να διαλεξω τον κακο δρομο και να σωσω το τομαρι μου κινδυνευοντας να πατησω τον καλτσοσανδαλο η να σταματησω γιατι ειμαι Ευρωπαιος κι εγω και να με πατησει ο συναδελφος Ευρωπαιος απο πισω???

Αν και προτιμω να τους πατησω τους γυφταρμαδες που πανε στα μαγαζια και παιρνουν μια σαλατα 4 ατομα και στις διαβασεις το παιζουν Κυριοι! Μου σπανε τα νευρα! Σημαδι και πανω τους την επομενη!!!!

road spirit
02/10/2009, 14:17
δεν πρέπει να μιλάς σοβαρά ....

:sick:

kokos08
02/10/2009, 14:19
Αν εχεις παει εξωτερικο θα καταλαβεις αν μιλαω σοβαρα...Επισης αν ακους τα φρενα του πισω που ερχεται παλι θα καταλαβεις αν μιλαω σοβαρα...

road spirit
02/10/2009, 14:21
επειδή έχω πάει και όχι μονο μια φορά οδικώς με τη μοτο, για αυτό αδυνατώ να καταλάβω το ύφος του ποστ ...

άσε μη συγχιστώ Παρασκευιάτικα ...

:wave2:

KaTaNaS
02/10/2009, 14:21
koko απο κοκό πως πάμε;

DimChios
02/10/2009, 14:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
koko απο κοκό πως πάμε;


:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


Απο το 08 μαλλον....δεν!

:bigcry: :bigcry:

kokos08
02/10/2009, 14:26
Αμεσως τρελαινεστε ε? Λοιπον,μιλαω για ενα συγκεκριμενο σημειο που περναω καθημερινα και ειναι πραγματι επικινδυνο αν σταματησεις και δευτερον δεν εχει και τοσο δοση κακιας προσ τους πεζους το μηνυμα,παρτε το λιγο πιο αναλαφρα το θεματακι,δεν σας πατησαμε κιολας...

χχχμμμ...εκτος και αν....φορατε καλτσα με σανδαλι....μμμ...δεν το ειχα σκεφτει...στυλιστικο ειναι το θεμα...:D

kokos08
02/10/2009, 14:27
Α! οσο για κοκο αστα..πολυ καιρο !!! με εχει φαει...!!!:lol:

Kotsis23
02/10/2009, 14:27
Ε δεν πανε καλα πανε απο διαβασεις να περασουν τον δρομο?!Τι ανθρωποι θεε μου υπαρχουν... :eyepop:

675heat
02/10/2009, 14:40
Στις διαβασεις προτεραιοτητα εχει παντα ο πεζος. Αυτο ειναι λογικο και δικαιο, ειναι παγκοσμιος νομος αλλωστε. Νομιζω οτι αναφερεται και στον Ελληνικο κ.ο.κ αν δεν κανω λαθος...
Τωρα για αυτους που ερχονται απο πισω σου μπορει να εχεις δικιο αλλα αυτο δεν σημαινει οτι παιρνουμε παραμαζωμα ολα τα διποδα υπο τον φοβο των Ιουδεων . Λιγο πολιτισμος δεν βλαπτει.
ΥΓ. Οι τουριστες περνανε τις διαβασεις απο συνηθεια οπως σταματανε οταν οδηγουν αυτοκινητο αντιστοιχα.
Διακρυνω εναν μικρορατσιστακο η μου φενεται? :p

Prince-Garbage
02/10/2009, 14:40
Αυτό που πιθανώς εννοεί ο φίλτατος kokos είναι ότι είναι κοινώς αποδεκτό πως η οδηγική μας παιδεία και συμπεριφορά υστερεί τόσο πολύ ώστε να φαντάζει εξωπραγματικό να σταματήσει ένα όχημα σε μία διάβαση για να περάσουν οι πεζοί. Ακόμα λοιπόν κι αν αποτελούμε εξαίρεση και όντως σταματάμε στις διαβάσεις, είναι πολύ αγχωτικό για το τι θα κάνει το όχημα που κινείται πίσω μας, του οποίου ο χρήστης κοιμάται - νυστάζει - χαζεύει - μιλάει στο κινητό - διαβάζει εφημερίδα - παίζει PSP κ.λπ.

Ε koke...?

:wave2:

kalogeros
02/10/2009, 14:40
Koko θέλω να πιστεύω ότι αστειεύεσαι και δεν μιλάς σοβαρά, γιατι θα τα πάρω και εγω παρασκευιάτικα.


Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Λοιπον,μιλαω για ενα συγκεκριμενο σημειο που περναω καθημερινα και ειναι πραγματι επικινδυνο αν σταματησεις

Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να περάσεις πάνω από τους πεζούς. Και εφ'όσον ξέρεις ότι είναι επικίνδυνο, θα πρέπει να οδηγείς προσεκτικότερα σε εκείνο το σημείο.

Όσο για αυτό που είπες περί ευρώπης, επειδή και εγώ ήμουν φοιτητής στο εξωτερικό και συγκεκριμένα στη Γερμανία, ούτε που τολμάνε να σκεφτούν τέτοια πράγματα. Και σε πληροφορώ ότι όταν έφτανα στη διάβαση, ούτε καν γυρνούσα το κεφάλι μου να κοιτάξω αν έρχεται αυτοκίνητο και ποτέ δεν διαμαρτηρήθηκε κανένας οδηγός. Άσε που μια φορά πήγε να με γράψει η αστυνομία, γιατί ενώ ήμουν πεζός στις 3 η ώρα το ξημέρωμα σε άδιο δρόμο, πέρασα από την διάβαση με κόκκινο.
Τώρα, εάν το πρόβλημα σου είναι η κάλτσα με το σανδάλι, τι να σου πω, οδήγα μόνο στη Γλυφάδα και στο Κολωνάκι. Και προπάντων μακρυά από τα νησιά μας, γιατί σε βλέπω να τρως ισόβια.

kokos08
02/10/2009, 14:46
Αρχικά δημιουργήθηκε από Prince-Garbage
Αυτό που πιθανώς εννοεί ο φίλτατος kokos είναι ότι είναι κοινώς αποδεκτό πως η οδηγική μας παιδεία και συμπεριφορά υστερεί τόσο πολύ ώστε να φαντάζει εξωπραγματικό να σταματήσει ένα όχημα σε μία διάβαση για να περάσουν οι πεζοί. Ακόμα λοιπόν κι αν αποτελούμε εξαίρεση και όντως σταματάμε στις διαβάσεις, είναι πολύ αγχωτικό για το τι θα κάνει το όχημα που κινείται πίσω μας, του οποίου ο χρήστης κοιμάται - νυστάζει - χαζεύει - μιλάει στο κινητό - διαβάζει εφημερίδα - παίζει PSP κ.λπ.

Ε koke...?

:wave2:

Ειρηνη ημην! Να και ενας ανθρωπος που καταλαβε! Αυτο ακριβως εννοω,τα περαιτερω που γραφω εχουν μια δοση τραβηγμενου χιουμορ...Α! Και ο πεζος εχει παντα προτεραιοτητα! Οχι μονο στις διαβασεις! Γιατι κατι τετοιο διαβασα παραπανω...Αλλα αυτο το σανδαλι...:lol:

TarasOne
02/10/2009, 14:53
Το θέμα είναι ότι στο εξωτερικό (Γαλλία για μένα) έχει μελετηθεί που θα μπεί η διάβαση. Και φυσικά υπάρχει και η ανάλογη οδηγική παιδία...

Δεν ξέρω για πια διάβαση μιλάει το παιδί, αλλά πάντως αυτός που σκέφτηκε την διάβαση στη μεσογείων στο ύψος του νομισματοκοπείου είναι κόπανος... Δέκα μέτρα πιο κάτω και δέκα μέτρα πιο πάνω έχει φανάρι με κανονική διάβαση για πεζούς... Αλλά όχι... έπρεπε να κάνουν και μια ενδιάμεση, δίχως φανάρι σε μια από τις πιο πολυσύχναστες λεωφόρους τις Αθήνας.

Και όταν έχει κίνηση και πετάγεται ο πεζός ανάμεσα από τα αμάξια χωρίς να κοιτάει για μηχανές και η μηχανή δεν ξέρει ότι είναι διάβαση εκεί...

Θα γίνει χοντρή μαμακία εκεί πέρα αν δεν έχει είδη γίνει...

chris_honda
02/10/2009, 15:08
Η αλήθεια είναι πως ο φίλος εν μέρει έχει δίκιο.
Εγώ υπηρετώ στη Ρόδο, οπότε από τουρισμό φαντάζεσται.
Αν δείτε το τι ατύχημα γίνεται καθημερινά θα πάθετε πλάκα..και το εννοώ.
Οι ξένοι έχουν αυτονόητο ότι προηγούνται στις διαβάσεις (και έτσι είναι το σωστό)
αλλά εδώ στην Ελλαδίτσα..είναι διαφορετικά τα πράγματα από άποψη νοοτροπίας..

Απλά θέλει ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ!!!!

Εγω όταν τους βλέπω...σαν το διάολο το λιβάνι...

KaTaNaS
02/10/2009, 15:09
Εγκληματικη κυριολεκτικά ειναι η διάβαση πεζών που εχει γινει εγκαρσια της Λ. Αθηνών (Λ. Καβαλας) έξω ακριβώς απο το μοναδικο καμπινγκ εντος Αθηνων το camping Athens όπου ούκ ολίγες φορές οι ανυποψίαστοι Τουρίστες βγαίνουν απο το καμπινγκ όπου πάρκαραν και τολμούν (ΝΑΙ έχουν τέτοιο θράσος) να περασουν την Καβαλας απεναντι για να παρουν το λεωφορειο που θα τους μεταφερει στο κεντρο βρίσκονται πανικόβλητοι αναμεσα στα φορτηγά χοροπηδώντας αλαφιασμένοι και προσπαθωντας να αποφυγουν αυτοκινητα, μηχανακια,JCB αεροπλάνα...

kokos08
02/10/2009, 15:22
Εγω μιλαω παντος για την διαβαση στην γεφυρα του Ισθμου η οποια μαλιστα ειναι και τυφλη!

devil's animal
02/10/2009, 15:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
Εγκληματικη κυριολεκτικά ειναι η διάβαση πεζών που εχει γινει εγκαρσια της Λ. Αθηνών (Λ. Καβαλας) έξω ακριβώς απο το μοναδικο καμπινγκ εντος Αθηνων το camping Athens όπου ούκ ολίγες φορές οι ανυποψίαστοι Τουρίστες βγαίνουν απο το καμπινγκ όπου πάρκαραν και τολμούν (ΝΑΙ έχουν τέτοιο θράσος) να περασουν την Καβαλας απεναντι για να παρουν το λεωφορειο που θα τους μεταφερει στο κεντρο βρίσκονται πανικόβλητοι αναμεσα στα φορτηγά χοροπηδώντας αλαφιασμένοι και προσπαθωντας να αποφυγουν αυτοκινητα, μηχανακια,JCB αεροπλάνα...


:beer: :beer: :beer:

PalLoukiLuke
02/10/2009, 16:30
κατσε κατσε γιατι και εγω απο εκει ειμαι....
εχεις καποιο δικιο οσων αφορα τους αλλους πισω σου , αλλα προς θεου ρε αγορι δεν θα πατησουμε και ανθρωπο!!

στη συγκεκριμενη (τυφλη) στροφη - που ακολουθει διαβαση απλα να κοβεις (κοβουμε) ταχυτητα απο πιο πριν!!

(εκτος αν εχεις φυγει απο το φαναρι με σουζα χεχεχεχε)


θελει πολύ προσοχη το συγκεκριμενο σημειο...γνωμη μου αφου ξερεις το κωλοδρομο, να ελατωνεις ταχυτητα απο πριν και να εισαι ετοιμος...


φιλικα
λουκας
:wave2:

Operater
05/10/2009, 10:14
γμτ....και αυτή με το καροτσάκι η κυρία που έχει τα κότσια να περάσει από τη διάβαση...τι θράσος!

εκτός και αν εχει έλικες το καροτσάκι...

ρε παίδες πάντως μου έχει τύχει να κόβω σε διάβαση πεζών, να περάσει μια , ως άνωθι περιγραφομένη, κυρία και ναρχεται φουριόζος το tdm από πίσω (μα πάντα tdm!!!!) καιι να την περνά ξυστά.... έλεος.... αλλά επειδή έχω πήγασο δεν τους προλαβαίνω μετά.... (θα τους πω εγώ μόλις πάρω ένα τιγράκι...)



kokos, σε διαβάζει κόσμος αδερφέ, πρόσεχε τι λες! :sun:

EVI
05/10/2009, 10:21
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
.... (θα τους πω εγώ μόλις πάρω ένα τιγράκι...)


[/B]



:uplate: :eyepop: τοτε θα τους πατας ολους :bigcry: :lol: πλακιτΘα :p:beer:

Operater
05/10/2009, 10:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
:uplate: :eyepop: τοτε θα τους πατας ολους :bigcry: :lol: πλακιτΘα :p:beer:

σίγουρα κατι versys.... :lol: :lol: :lol:

kokos08
05/10/2009, 17:40
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
γμτ....και αυτή με το καροτσάκι η κυρία που έχει τα κότσια να περάσει από τη διάβαση...τι θράσος!

Eιπα εγω οτι δεν σταματαω,απλα θιγω ενα επικινδυνο σημειο που ειναι καλυτερα να περασεις απο το να σταματησεις,γιατι αν σταματησεις ειναι για σενα επικινδυνο απο εκει και περα,να την κανουμε προσεκτικα εννοω.

kokos08
05/10/2009, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
...τι θράσος!
(θα τους πω εγώ μόλις πάρω ένα τιγράκι...)


Ενω εσυ απο θρασος πας πισω!:lol: :lol: :lol: :lol:

EVI
05/10/2009, 17:41
Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
σίγουρα κατι versys.... :lol: :lol: :lol:

ωραια οταν κανετε τα παπια κοντρες να μου το λες να σας τραβαω βιντεο :rotflmao: :lol:

AUFGEBRACHT
05/10/2009, 18:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
δεν πρέπει να μιλάς σοβαρά ....

:sick:


...Και βέβαια δεν μιλά σοβαρά.Αν μπεις στον κόπο και διαβάσεις τα posts και τις απαντήσεις του,θα δεις ότι ΟΛΑ έχουν ένα χαζοαναλαφροσκωπτικοσαχλαμαροχιούμορ επιπέδου Μάρκου Σεφερλή και παιδιού τετάρτης δημοτικού,χωρίς καμία ουσία.Ας πουλήσει το GSXR (αν κρίνω πότε το πήρε, κάγκουρας πρώην ιδιοκτήτης FIAT PUNTO GT ή PEUGEOT RALLYE) και με τα λεφτά ας πάει στη σχολή του Μαλέλη να γίνει ρεπόρτερ του Star Channel που του ταιριάζει καλύτερα,να κάνει εκέι το χαβαλέ του.

kokos08
05/10/2009, 19:03
Αρχικά δημιουργήθηκε από AUFGEBRACHT
κάγκουρας πρώην ιδιοκτήτης FIAT PUNTO GT

Λιγα με τα Gt...χεχε...προσεχε την πιεση σου μεγαλε....;)

div400
05/10/2009, 19:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από kokos08
Πισω στις χωρες σας βρωμοτουριστες που πεταγεστε στις διαβασεις και το παιζετε κυριοι με την καλτσα και το σανδαλι....Την επομενη φορα θα σας πατησω!!! Ειναι προτιμοτερο απο το να φρεναρω και να πατησει εμενα ο πισω μου!

Τι κακο ειναι αυτο με αυτους ???? Εν το μεταξυ,οι μισοι απο τους οδηγους σταματανε και οι αλλοι μισοι ερχοντε πλακωμενοι! Τελικα να διαλεξω τον κακο δρομο και να σωσω το τομαρι μου κινδυνευοντας να πατησω τον καλτσοσανδαλο η να σταματησω γιατι ειμαι Ευρωπαιος κι εγω και να με πατησει ο συναδελφος Ευρωπαιος απο πισω???

Αν και προτιμω να τους πατησω τους γυφταρμαδες που πανε στα μαγαζια και παιρνουν μια σαλατα 4 ατομα και στις διαβασεις το παιζουν Κυριοι! Μου σπανε τα νευρα! Σημαδι και πανω τους την επομενη!!!!


να σταματάς...στο κάτω κάτω ο πίσω πληρώνει όπότε νο προμπλεμο....:wave2:

mchris
05/10/2009, 21:39
Δεν έχει τελείως άδικο ο άνθρωπος. Περνάω συχνά από τέτοιες διαβάσεις. Όταν είμαι με το 11χρονο Corsa μου σταματάω, και να μου το χτυπήσουν χάρη θα μου κάνουν :-) Με τη μηχανή όμως δεν τολμώ να σταματήσω (όπως θα έπρεπε κανονικά), αναλογιζόμενος πάντοτε τον κάγκουρα που έρχεται από πίσω...

zefos1100xx
08/10/2009, 00:07
πισω απο τον χαβαλε εχει καποιο δικιο ο κοκος.........οι χειροτεροι οδηγοι ειναι οι πεζοι! (...και παρακαλω μη πεταχτει κανεις να διορθωσει περιχαρης το λαθος μου οτι οι πεζοι .........δεν ειναι οδηγοι!)

.....τωρα το να περνανε την διαβαση ειναι λογικο και συμφωνα με τον νομο εχουν προτεραιοτητα , αλλα μην ξεχναμε οτι οι περισσοτεροι νομοι εχουν γραφτει απο ηλιθιους και απευθυνονται σε ηλιθιους....και αν δεν εισαι ηλιθιος εισαι.....ενοχος!
...και εξηγουμαι: δεν πα να κοκκαλωσει τα φρενα ο αλλος στην εθνικη οδο στην αριστερη λωριδα?Για πεσε πισω του! φταις και συμφωνα με τον νομο πληρωνεις απο πανω......
Θα πρεπει να εχεις 129 μαρτυρες που ειδαν τον ηλιθιο να φρεναρει , πορισμα τροχαιας (θετικο για εσενα και συμφωνο με αυτο των μαρτυρων) , και θα εισαι τυχερος αν την ''βγαλεις'' με συνυπαιτιοτητα.....(!)

τωρα ποιος λογικος ανθρωπος απο εσας/εμας/εμενα/εσενα θα περναγε την διαβαση πεζων (ως πεζος ε?) , και απλα και μονο επειδη ειναι διαβαση και τον προστατευει ο κοκ θα το εκανε αδιαφορωντας για τα επερχομενα οχηματα?.................ασε μεγαλε παιξε καλυτερα ρωσσικη ρουλετα με 3 σφαιρες στον μυλο....πιο πολλες πιθανοτητες εχεις!

τεσπα η πιο συνηθισμενη μ@λακια που κανουν οι πεζοι ειναι οταν διασχιζουν στενο καθετο σε κεντρικο με προτεραιοτητα και απλα εφοσον δεν ερχεται οχημα απο απεναντι δεν αντιλαμβανονται τα οχηματα που στριβουν απο τον κεντρικο στο στενο......και πολλες φορες τα εχουν ''πλατη''.......ηλιθιο υφος και βιαστικο τρεξιμο απεναντι ή πισω ολοταχως....ποσες φορες την μερα θεε μου?





Υ.Γ: σανδαλι και καλτσα? ......ρε μπας και ητανε πακιστανος τουριστας?

mchris
08/10/2009, 07:46
τεσπα η πιο συνηθισμενη μ@λακια που κανουν οι πεζοι ειναι οταν διασχιζουν στενο καθετο σε κεντρικο με προτεραιοτητα και απλα εφοσον δεν ερχεται οχημα απο απεναντι δεν αντιλαμβανονται τα οχηματα που στριβουν απο τον κεντρικο στο στενο......και πολλες φορες τα εχουν ''πλατη''.......ηλιθιο υφος και βιαστικο τρεξιμο απεναντι ή πισω ολοταχως....ποσες φορες την μερα θεε μου? Στην περίπτωση που αναφέρεις, όταν δηλαδή ο πεζός διασχίζει δρόμο και το όχημα κινήται παράλληλα με τον πεζό πριν στρίψει, τότε ο ΚΟΚ λέει ότι ο πεζός έχει προτεραιότητα. Δεν χρειάζεται καν να υπάρχει διάβαση!

zefos1100xx
08/10/2009, 08:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από mchris
Στην περίπτωση που αναφέρεις, όταν δηλαδή ο πεζός διασχίζει δρόμο και το όχημα κινήται παράλληλα με τον πεζό πριν στρίψει, τότε ο ΚΟΚ λέει ότι ο πεζός έχει προτεραιότητα. Δεν χρειάζεται καν να υπάρχει διάβαση!

ναι ρε φιλε................ετσι ειναι.


....αλλα δεν ξερω , εσυ το κανεις?? .....δηλαδη περνας επειδη εχεις προτεραιοτητα χυμα απεναντι , με την ροη των οχηματων πλατη?


....ασε τον κοκ , θα δικαιωθεις αμα σε πατησουνε , εγω το λεω να μη σπασουμε καμια σπαλα ρε αδερφε και να μην σπασουμε κανενος αλλουνου την σπαλα......

...και κατι αλλες βλαμμενες με καροτσακια με μωρα μεσα?νταξ αυτες ειναι βοϊδια!!!...το παιδακι τι φταιει?


εγω εστιαζω στο να μην γινει το κακο , οχι στο να βρουμε ποιος φταιει -εαν- γινει.

kokos08
08/10/2009, 10:36
Λοιπον,μαθετε κατι...ο πεζος εχει παντα προτεραιοτητα! Ακομα και την εθνικη οδο Αθηνων Κορινθου να παει να διασχισει και τον πατησεις θα μπλεξεις πολυ ασχημα! Κοινως την γαμ@@ες!
Και δεν λεω να μην προσεχουμε τους πεζους αλλα εχουν βαλει διαβασεις σε κατι σημεια που αν κανεις και φρεναρεις θα στην φορεσουν απο πισω και δεν θα παρεις χαμπαρι τι εγινε....ή μαλλον θα παρεις...ειναι λιγο περιπλοκα τα πραγματα...