PDA

View Full Version : κομπιουτερακηδες....help!!!!



CBRIDHS
08/10/2009, 00:20
καλημερα!!!!!να μπω κατευθειαν στο θεμα.....σημερα αγορασα ενα πολυμηχανημα της hp μονο κ μονο για να εκτυπωνω συζυτησεις απο δω μεσα....το εχω κανει εγκατασταση(μαλιστα 2 φορες)κ μολις παω να εκτυπωσω ενα αρχειο(pfd) μου λεει το εξης:before you can perform print-related tasks such a page setup or printing a document,you need to install a printer.....

γνωριζει κανεις τι δε κανω σωστα??????

:dizzy: :ninja: :eyepop: :uplate: :hypnotize :look: :cry:

LsKostas
08/10/2009, 00:24
Πίνακας Ελέγχου\Εκτυπωτές φροντισε να υπαρχει ενα check πανω στον εκτυπωτη σου.

Καντον default εκτυπωτη δλδ


:wave2:

Akatanomastos
08/10/2009, 00:25
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
σημερα αγορασα ενα πολυμηχανημα της hp μονο κ μονο για να εκτυπωνω συζυτησεις απο δω μεσα....:

καλημερα φιλε,

για να σε προστατεψουμε μονο και μονο, δεν θα σου πουμε πως να εκτυπωνεις συζυτησεις απο δω μεσα

CBRIDHS
08/10/2009, 00:27
αν εννοεις το βελακι,υπαρχει....κ μολις πηγαινω το mouse επανω του μου λεει πως ειναι ετοιμο......πηγε κ στραβα η μερα σημερα γ@μWto........:evil: :evil:

CBRIDHS
08/10/2009, 00:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από Akatanomastos
καλημερα φιλε,

για να σε προστατεψουμε μονο και μονο, δεν θα σου πουμε πως να εκτυπωνεις συζυτησεις απο δω μεσα



ειδικα καποια θεματα στην οδηγηση ειναι φοβερααααααα

:sun: :sun:

motzin
08/10/2009, 00:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
καλημερα!!!!!να μπω κατευθειαν στο θεμα.....σημερα αγορασα ενα πολυμηχανημα της hp μονο κ μονο για να εκτυπωνω συζυτησεις απο δω μεσα....το εχω κανει εγκατασταση(μαλιστα 2 φορες)κ μολις παω να εκτυπωσω ενα αρχειο(pfd) μου λεει το εξης:before you can perform print-related tasks such a page setup or printing a document,you need to install a printer.....

γνωριζει κανεις τι δε κανω σωστα??????

:dizzy: :ninja: :eyepop: :uplate: :hypnotize :look: :cry:

επανεκίνηση; ακριβώς αυτό γράφει; ειναι μηνυμα των windows; του προγράμματος του εκτυπωτή; του office; δηλαδη άλλα αρχεία εκτυπώνει και δεν εκτυπώνει pdf αρχεία;

BLiTzER
08/10/2009, 00:43
Για αρχή, μπες στις ιδιότητες του εκτυπωτή σου και εκτύπωσε μια δοκιμαστική σελίδα.

mizz
08/10/2009, 00:55
http://kb.iu.edu/data/aksl.html

CBRIDHS
08/10/2009, 00:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Για αρχή, μπες στις ιδιότητες του εκτυπωτή σου και εκτύπωσε μια δοκιμαστική σελίδα.


μολις εκανα μια δοκιμαστικη σαρωση κ μου λεει:η συσκευη εικονων σας ολοκληρωσε τον ελεχγο με επιτυχια

BLiTzER
08/10/2009, 01:00
Ναι, αλλά η εκτύπωση μας ενδιαφέρει. Αν κάνει δοκιμαστική εκτύπωση, το πρόβλημά σου είναι στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς (adobe reader?). Αν δεν εκτυπώσει, κάτι έχεις κάνει λάθος στην εγκατάσταση του εκτυπωτή.

CBRIDHS
08/10/2009, 01:08
Αρχικά δημιουργήθηκε από BLiTzERR
Ναι, αλλά η εκτύπωση μας ενδιαφέρει. Αν κάνει δοκιμαστική εκτύπωση, το πρόβλημά σου είναι στο πρόγραμμα που χρησιμοποιείς (adobe reader?). Αν δεν εκτυπώσει, κάτι έχεις κάνει λάθος στην εγκατάσταση του εκτυπωτή.

μαλλον εχεις δικιο...δεν εκτυπωνει τπτ....:bigcry: :bigcry:
θα το ξανακανω εγκατασταση.....

jfx
08/10/2009, 01:17
απλά να προσθεσω σε περίπτωση που δεν το ξερεις, οτι καθε θρεντ εχει κατω κατω ενα κουμπακι ονόματι "προβολη εκτυπωσιμης εκδοσης" το οποιο εμφανιζει το θρεντ σε μια μορφη χωρις αβαταρ κτλ καταλληλη για εκτυπωση.

CBRIDHS
08/10/2009, 01:49
το ξαναεκανα εγκατασταση κ ολα οκ!!!!!!!!!!!αντε γιατι κοιμαμαι ορθιος κ αυριο 7 θα χτυπησει το ρημαδι το ξυπνητηρι....ευχαριστω παιδια!!!!!!!!!!!!

Λεωνίδας
08/10/2009, 10:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από CBRIDHS
σημερα αγορασα ενα πολυμηχανημα της hp μονο κ μονο για να εκτυπωνω συζυτησεις απο δω μεσα.... :look: :look: :look:
γιατί ?!?!?!?!

CBRIDHS
08/10/2009, 10:53
ορεξη για μελετη!!!!+ τα 2 βιβλια του keith code


:D :D :D :D :D

apatewnas
08/10/2009, 18:15
Το moto.gr σας κάνει να αγοράζετε εκτυπωτές! :rotflmao: :rotflmao:

CBRIDHS
08/10/2009, 18:16
φυσικα!!!αφου ειναι πηγη γνωσεων!!!!εγω απο δω μεσα εμαθα για τα css κ πολλα αλλα!!!!!


:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: